a CASINO LIDOi LUXORl STUDIO J DUINSTREEK Nieuwe provinciale weg of zandstortingen Marktberichten De gemaskerde vleermuis „THE ROYAL BALLET" De 1000 ogen van Dr Mabuse RODE LIPPEN HET MYSTERIE VAN DE MAN DIE VERDWEEN TEL- 33210 M DONDERDAG 13 APRIL 1961 DE LEIDSE COURANT ZOETERWOUDE Bijbelavond De vier standsor- ganisaties en de NKJB hielden een bijbelavond. Het moet gezegd, dat 't kleine gehoor een intense belang stelling heeft getoond, zodat van de ze avond een goed resultaat voor de toekomst mag verwacht worden. Pater B. Kiewe, Montfortaan, pro pagandaleider van de H. Landstich ting te Nijmegen heeft sprekend over Bijbelkennis, werkelijk over dit onderwerp openbarend gesproken. De inleiding van de rede was voor al gericht op het aantonen van de oorzaken van het zo weinig lezen door de katholieken van het Boek der boeken en het wijzen op de ach terstand in dit opzicht van de ka tholieken bij de protestanten. Een duidelijk inzicht werd vooral gegeven op het verschil, liggende tussen het lezen van een bijbelse ge schiedenis en de bijbel. De katholie ken zijn in het lezen van het door God geïnspireerde Boek wel zeer hardleers geweest, want reeds in 1893 heeft Paus Leo XIII in een ency cliek aangedrongen op meer bijbel kennis bij de katholieken. Met krach tige bewijzen toonde spr. aan hoe waardevol het lezen van de bijbel is, duidelijk makende, dat de bijbel niet gelezen moet worden om te zoeken naar revolutionaire theorieën, niet om geleerden te worden, maar al leen om te lezen met geloof om ge- lukkigèr te leven, te leren, dat God overal de leiding in heeft. Met eni ge aanhalingen belichtte spr., dat uit de bijbel steeds een brok menselijk leven spreekt, passend voor alle tij den; ook op alle omstandigheden van onze tijd. Het zijn veelal menselijke verhalen, waarin de Bijbel zich uit spreekt, óok over de dingen die van daag gebeuren. Ons frappeerde voor al de lezing van de geschiedenis van David, waarbij spr. de grote les aan toonde, hoe God door zijn profeet Nathan het oordeel liet uitspreken over de bedreven zonde. Literaire schoonheden uit het Boek der Spreu ken en nog zeer veel andere belang rijke gedachten gaf spr. in zijn boei end en voor de niet-theoloog goed te begrijpen betoog. De laatste brief van de Nederlandse bisschoppen over dé grote waarde van bijbelkennis en voortdurend lezen van de bij zei kwam in behandeling, waarbij vele practische wenken werden gegeven, hoe in het gezin de H. Schrift gele zen kan worden. Omtrent 't Nieuwe Testament maakte spr. duidelijk, dat on2e kennis ook hiervan veel te klein. is. De in de kerk gelezen evan geliën beslaan slechts 1/7 daarvan. Om de katholieken te helpen bij de goede lezing van de H. Schrift, ver zorgt de H. Landstichting een twee maal per maand verschijnende uit gave getiteld: „Het Boek der Boe ken", voor een zeer lage prijs. Tn de pauze werd met grammo foonplaten te horen gegeven, hoe in sommige parochies de psalmen en completen in Nederlandse vertaling door het volk worden meegezongen, een nieuwe richting,- die zeker na- vólging verdient. Pater Kiewe was over deze avond, hoe gering ook bezocht, zeer opti mistisch; zijn ervaring was blijkbaar, dat uit een klein aantal mensen het bevorderen van de bijbelkennis lang zaam maar zeker kan groeien. Het oprichten van een bijbelclub wilde de pater op deze eerste avond nog niet forceren, maar wel in overwe ging geven aan de parochiële gees telijkheid. Spr. zou zich reeds tevre den willen stellen wanneer om te beginnen een kern van parochianen een klein aantal avonden per jaar zich zou gaan wijden aan bijbelken nis. Uit de gedachtenwisseling sprak veel animo voor het onderwerp van deze avond, want er werden v^le practische vragen gesteld. De voorzitter van de R.v.0., de heer Q. H. Onderv/ater, sprak in zijn dankwoord aan pater Kiewe zijn gro te voldoening uit over deze laatste avond van het seizoen-programma. Woningbouwvereniging „St. Wil- librordus". De jaarvergadering van deze 352 leden tellende vereni ging werd door slechts 26 personen bezocht. De voorzitter, de heer J. H. van der Ploeg, gaf in de openings rede een beschouwing over hetgeen door de vereniging is bereikt en om trent de mogelijkheden voor de be strijding van de woningnood. Met rechtmatige trots mag gewe zen worden op het tot stand geko men heilzame, zeer moeizame, werk. Spreker constateerde dat het ge meentebestuur in 't verleden steeds ten achter is gebleven in het be schikbaar stellen van bouwgrond, toegegeven, dat de hogere instanties door steeds weer ophouden van de HILLEGOM Wie zal dat betalen? Op de Weeresteinstraat te Hillegom stak de bromfietser A. K. uit Leiden de weg over in de richting van Korte Bachstraat en lette daarbij niet op een bestelauto, die uit dezelfde rich ting naderde. De bestuurder van de ze bestelauto week sterk naar rechts uit: de bromfiets werd geraakt en beschadigd. De berijder kwam te vallen, maar had weinig letsel. Een uit de richting Haarlem naderende truc met oplegger, bestuurd door H. P. v. O. uit Den Haag, moest echter zeer sterk remmen om niet tegen de bestelauto te botsen. Daardoor ge raakte de truc los en drong in de ca bine. KATWTTK AAN DEN RIJN MOEDIGE REDDING De twee jaar oude Johan van der Boon geraakte nabij zijn ouderlijke woning aan het O verrijn in de Rijn. De 42-jarige schilder J. Minnee, wo nende aan de Noord wij kerweg zag het ongeluk gebeuren en bedacht 2ich geen ogenblik en sprong ge kleed te water. Hy mocht het genoe gen smaken, de jongen behouden op het droge te brengen. Beiden, dren keling en redder hebben geen na delige gevolgen van dit koude, on vrijwillige, bad ondervonden. KATWIJK Ordeverstoorders voorgeleid. - Een vijftal jongelieden, in leeftijd vad erende van 1623 jaar, werd voor goedkeuring van uitbreidingsplan nen de woningbouw gestagneerd heb ben. De voorzitter heeft thans veel ver trouwen ten opzichte van deze be langen in het gemeentebestuur, maar o.a. het bouwplan Westeinde zal nog wel drie jaar voorbereiding vragen. Sprekende over de moeilijkheden, die de hogere instanties veroorzaken hekelde spreker vooral het verloop van het bouwplan van 47 woningen aan H. Rijndijk, die door de kleine contingenten in vier etappes in een tijdsverloop van 5 jaren uitgevoerd moesten worden. Het is toch be lachelijk, dat voor dit complex o.a. viermaal een heimachine moest ko men en telkens weer, bij iedere toe wijzing, zoveel formaliteiten vervuld moesten worden. Terugziende naar hetgeen - on danks veel moeite - bereikt is, name lijk de bouw van 200 woningen, sprak de voorzitter het vertrouwen uit, dat in de naaste toekomst nog veel zal bereikt worden. In het jaarverslag van de secreta ris, de heer G. Koek, wordt de po sitie van de woningbouwverenigin gen bezien bij de huidige politiek van het ministerie van volkshuisves ting: bevordering van de bouw in de vrije sector met als gevolg een te rugstelling van woningwetwoningen en premiewoningen. Het is echter bewezen, dat met deze taktiek de woningnood voor de grote massa niet bestreden kan wor den. Het spreekuur op de eerste en derde maandag van de maand ge houden, wordt gemiddeld door vijf leden bezocht. De toewijzing van de negen in aanbouw zijnde grote-ge- zinnen-woningen aan de H. Rijndijk zal spoedig geschieden. De administrateur, de heer J. W. Vink, bracht de financiële jaarstuk ken ter tafel. De verenigingskas had een batig saldo van 986,14 (v.j. 895,20). De balans per 31 decem ber 1960 sloot met een totaal van 2.332.594,51. Huizen en erven staan bij de aktiva vermeld op ƒ2.152.388,74 Voor de kosten van geisers, was- aggregaten en centrifuges is nu nog 48.405 geboekt. De exploitatie van geisers in complex I gaf een verlies van 682,13 Huurschuld bedroeg slechts 109,75, waartegenover voor- uitontvangen huren op 696,32 stond. De aftredende bestuursleden, de heren J. P. de Boer, G. P. Koek, J. A. W. v.d. Meer en J. C. Redegeld, werden bij enkele kandidaatstelling herkozen. In de vakature in de raad van commissarissen, ontstaan door ont slagname van de heer H. W. v. d. Hoeven, is benoemd de heer P. van Hofwegen, wethouder van Zoeter- woude. Bij rondvraag werden de vele vra gen van huishoudelijke aard naar bevrediging beantwoord. de officier van justitie te 's-Graven- hage geleid, in verband met het feit dat zij in de avonduren van 2e Paas dag j.l. de openbare orde in de Voor straat in ernstige mate hadden ver stoord, toen de politie een zwaar be schonken persoon naar het politie bureau wilde overbrengen. Drie ver dachten werden in afwachting van hun berechting ingesloten in het huis van bewaring te 's-Gravenhage. De jongste twee werden, eveneens in afwachting van hun berechting, voorlopig op vrije voeten gesteld. Gevallen. Een inwoner uit Den Haag kwam te vallen op een basalt kei en liep een hoofdwond boven het linkeroog, een shock en vermoede lijk een gebroken neusbeen op. Op advies van een arts is hij ter behan deling overgebracht naar het Aca demisch ziekenhuis te Leiden. Brand in stro-schelf. Een in de omgeving van de oude Noord wij ker weg staande stroschelf geraakte door onbekende oorzaak in brand. Om standers hebben nog getracht het vuur met emmers water te doven, echter zonder resultaat. De brand weer bluste de brand met twee stra len. Geboren: Renée J., z.v. W. P. Lange- veld en D. v. d. Plas; Maartje, d.v. J. Remmelswaal en M. A. v. d. Eykel; Pau- lus, z.v. J. v. Egmond en J. v. Rijn; Jacob C., z.v. E. v. Hunst en P. Imthorn; Jan C., z.v. M. v. d. Anker en M. D. v. d. Marei; Arentje, d.v. J. v. Duyn en G. de Mol; Hendrik, z.v. D. v. Duyn en L. Aandewiel; Tineke B. J., d.v. N. den Haan en D. Verburg; Jacqueline M. L., d. v. G. J. Schoondergang en L. P. M. v. d. Werf; Willem, z.v. W. de Jong en C. v. Duyn; Alexandra M., d. v. J. H. Reijnders en C. v. Doorn. Ondertrouwd: J. v. Duyn en L. Guyt; D. Oudshoorn en L. v. d. Plas, M. Kor- bee en W. de Mol; A. Kuyt en L. de Vreugd. Getrouwd: J. L. v. Kemenade en A. G. W. Klinkenberg. .Overleden: A. Haasnoot-geb. v. Beelen, 74 j.; F. J. M. Christiaanse-geb. Kooi- stra, 65 j. NOORDWIJKERHOUT Feestavond middenstand De jaarlijkse feestavond, door het be stuur van de r.-k. middenstandsbond St. Jozef aangeboden, werd dit keer grotendeels gevuld met het optreden van de r.-k. toneelvereniging „Ben- nebroek". De Bennebroekers brach ten de klucht „Huize Amor" van een ons niet bekend gemaakte schrijver, die met een huwelijksbemiddelings bureau, veel gele verf, veel hartige zeemanstaal en kilometers lever worst, weinig echte humor gebrou wen had. In de pauze tussen het eerste en tweede bedrijf verleende de voorzit ter, de heer J. de Klerk, het woord aan de voorziter van de Haarlemse r.-k. middenstandsbond, de heer Fr. v. Reijsen, die mededeelde, dat in september a.s. een aanvang wordt ge maakt in Haarlem met een r.-k. vor-* mingsschool voor de detailhandel. Dit wordt de eerste r.-k. school van dat type boven de Moerdijk en als wij de uiteenzetting goed begrepen hebben, kunnen wij hier spreken van een soort nijverheidsonderwijs voor de middenstanders. Op de school zal grote aandacht worden besteed aan de economische bedrijfsvoering, zo wel door de winkelier als de am bachtsman. De school wil een oplei ding geven tot ondernemer en tot lid van het hogere personeel in de grotere zaken in de detailhandel. De school omvat 4 leerjaren. In de eer- ste twee jaren wordt algemeen vor-' mend onderwijs gegeven en in de laatste twee jaren gespecialiseerd onderwijs. Zowel jongens als meis jes kunnen, na voldoend toelatings examen en een gunstig verlopen test rechtstreeks vanaf de lagere school worden toegelaten. In de afgelopen drie jaren zijn eiders reeds ongeveer 10 dergelijke scholen gesticht en zij voldoen in een dringende behoefte. Na de toneeluitvoering was er een gezellig samenzijn met muziek en dans. Modeshow voor een goed doel Donderdag 13 en vrijdag 14 april or ganiseren de padvindsters en pad vinders yan Noordwijkerhout 'n gro te modeshow, waaraan verschillende Noordwijkerhoutse firma's met kle ding, sieraden, schoenen, damestas sen en bloemen zullen medewerken. De opbrengst van deze show zal worden besteed voor de aanschaf fing van kampeermateriaal. De show wordt gegeven in hotel v. d. Geest en op beide avonden vangt de show aan om acht uur. NOORDWIJK „Bloembollencultuur" besprak verschillende problemen Gisteravond hield de afdeling Noordwijk van „Bloembollencultuur" haar jaarvergadering in hotel „Het Hof van Holland". Wegens ontsten tenis van de voorzitter (met kennis geving) stond deze bijeenkomst on der leiding van de heer G. B. van Rhijn. In zijn openingswoord bracht spr. in herinnering de zeer natte periode van vorig najaar ên de af gelopen winter en reeds in de de- cembervergadering werd de vrees geopperd, dat waterschade in de bol gewassen niet kon uitblijven. Uit eindelijk is de waterschade nogal meegevallen, hoewel altijd nog te be jammeren is dat meerdere kwekers schade hebben geleden. De gewas sen staan er over het algemeen goed voor, de handel is nog wat stroef, doch enig optimisme is in deze wel gerechtvaardigd, zodat men met ver trouwen de toekomst tegemoet kan zien. Na lezing der notulen bracht de secretaris, de heer Jac. de Mooij, het jaarverslag uit, waarin allereerst werd gememoreerd de viering van het 100-jarig bestaan van de Alge mene Vereniging, vervolgens het grote succes van de Floriade, waar door de afdeling voor haar inzen ding een gouden medaille ver wierf en de grote Gladiolenkeuring, waarbij de Noordwij'kse kwekers de boventoon voerden. Het exportcijfer van bloembollen is in het afgelo pen jaar weer beduidend gestegen en passeerde de 250 miljoen. Inzake het streekplan was door de afd. een be zwaarschrift ingediend bij de over heidsinstanties en plaatselijke ver enigingen, waarin werd aangedron gen zoveel mogelijk cultuurgronden te sparen. De afdeling telt thans 233 leden, waarvan 15 donateurs. Het jaarverslag van de penning meester sloot met een batig saldo van 368.03, de bescheiden van deze functionaris werden onderzocht en in orde bevonden en onder dank voor zijn keurig beheer verkreeg hij dé charge. Ingekomen was een schrijven van de Floriade, waarin dank werd ge bracht aan allen die zich voor het welslagen van deze tentoonstelling (bezoek 4 miljoen bezoekers) hebben ingespannen. Als blijvend aandenken ontving de afd. Noordwijk een leg penning met oorkonde. De beschrijvingsbrief voor de 231e Algemene Vergadering, leverde wei nig nieuws op. De financiële gegevens met een totale omzet van ƒ320.964.17 en een nadelig saldo van ƒ2.024.39, werden aanvaard. Uit de gegevens bleek dat de eeuwfeestviering 71.575..27 heeft gekost. Door de afd. Enkhuizen was. een voorstel inge diend, waarin werd verzocht stappen te doón.- die ertoe zullen leiden, dat bij verdere uitbreiding van het teelt- recht, de uitbreiding gelijkelijk over alle teeltrechthouders wordt ver deeld. Het H.B. stond afwijzend hiertegenover en bij een eventuele uitbreiding wenste zij het progressie ve stelsel te handhaven. In verband hiermede deelde het H.B. mede, dat er gewerkt wordt aan een regeling, waarbij aan de kleinere kwekers een hoger percentage uitbreiding zal worden gegeven dan aan de grotere. Besloten werd het voorstel Enkhui zen niet te steunen. Tot afgevaar digden werden gekozen de heren J. C. v. d. Meer en P. Steenvoorden, secundi P. Lindhout en G. Faase. In het bestuur werden herkozen de he ren J. C. v. d. Meer, G. B. van Rhijn en H. C. v. d. Loo. Door de heer Berbee werd nog ge wezen op het grote gevaar van de verziltin, van de bollengronden bij een eventuele aanleg van een haven te Katwijk en het aanleggen van een meer bij Noordwijkerhout, waarmede tevens 28 h.a. cultuurgrond verloren gaat De heer Berbee drong er op aan, dat het vak ernstig moet pro testeren tegen beide plannen. De af gevaardigden werd opgedragen dit protest in de rondvraag van de Alg. Vergaderin g ter sprake te brengen. In de rondvraag werd nog de me ning geuit dat verdere uitbreiding van het areaal teeltrecht moet wor den afgewezen. Door de voorzitter werd opgemerkt, dat een dergelijke wens moet besproken worden door de groepen t.w. de Tulp, Hyacinth en Narcis. JUBILEUMUITVOERING H.T.I.O.S. Onder grote belangstelling heeft „Het Toneel is ons Streven" ter gele- GEMEENTERAAD VAN NOORDWIJKERHOUT Bij de rondvraag in de raadsvergJ- met de voorstellen van burgemeester dering, die woensdagavond onder en wethouders om een premies toe te voorzitterschap van burgemeester P. kennen op grond van de premierege- M. M. van der Weijden werd gehou- ling woningverbetering en -splitsing den, sMde wethouder C. Th. de Groot 1953 voor verbetering van de woning voor aan de Gedeputeerde Staten te Kerkstraat 75 en tot verhuring van vragen of het nu in de bedoeling ligt een perceel grond langs de Haarlem- te komen tot aanleg van een nieuwe mertrekvaartweg aan P. J. Heems- provinciale weg no. 1, of dat de ge- kerk. meente Noordwijkerhout wordt be- Met de N.V. Bank voor Nederland- schouwd als een gebied, waar uitste- se Gemeenten te 's-Gravenhage zal kend voor een of ander doel grote een overeenkomst van geldlening zanddepöts kunnen worden aange- worden aangegaan tot een bedrag van legd. 350.000,— tegen de koers 100 en De aanleiding tot dit voorstel is ge- tegen een jaarlijkse rente van \yK legen in het feit, dat sedert kort weer een enorme zandberg is gestort in de De „Boekhorst" nabijheid yan de 's-Graveidamseweg. By de rondvraag gal verder de Ten koste yan grote fmanc.ele of- heer Th. c de j0 uiti aan zijn fers - waarin ook de gemeente ernstige bezorgdheid over de ver- Noordwijkerhout haar deel bijdraagt „erkeiijkmg van de sport- en recrea- - is een prachtig stuk natuurschoon Uepianen in de Boekhorst. „Een klein verkregen op het gebied van de half jaar geleden waren wij met Stichting Zuidhollands Landschap en u mijnheer de voorzitter werkelijk dit wordt nu danig ontsierd door een optimistisch, maar dit optimisme is grote hoop zand, welke bovendien omgeslagen. Als de vrees gerecht- nog veel last veroorzaakt door stui- vaardigd is, dat er voorlopig van deze ven. De raad besluit eenparig een plannen niet komt, moeten wij dan als door de wethouder voorgestelde de oplossing niet ergens anders zoe- vraag aan de Gedeputeerde Staten te ken?" Burgemeester Van der Weij- richten. den zag het schijnbaar ook niet zo rooskleurig meer in. In dit stadium Bijdrage onderhoud aidus de voorzitter heeft het wmd- en watermolens inderdaad weinig zin om met de eige- Teneinde te voorkomen, dat de nog naar der gronden te gaan onderhan- in gb« ruik zijnde molens buiten ge- delen. Wethouder De Groot veruide- bruik gesteld worden, waardoor deze lijkte dit nog door op te merken, dat spoedig in verval zullen geraken, nu het van alle kanten klachten tegen heeft de Staatssecretaris van Onder- net z.g. merenplan regent o.m. van wijs, Kunsten en Wtenschappen be- het Hoogheemraadschap Rijnland, sloten aan de eigenaren van die mo- polderbesturen en bloembollenorga- lens een tegemoetkoming te verlenen nisaties de eigenaar weinig ge in de onderhoudskost De Staatssecre- niegdheid zal tonen tot onderhande- taris i« bereid 40 van de jaarlijkse, len. werkelijk gemaakte onderhoudskos- De heer De Jung zag in dit alles ten, voor zover deze niet hoger zijn reden te meer om de oplossing voor dan 1.000,en mitsdien tot een de sport- en recreatieplannen elders maximum van 400,per molen ten te zoeken, maar de raad kwam er niet laste van het Rijk te nemen, terwijl uit toen de vraag gesteld werd, waar? hij het op prijs zal stellen, indien de provincies en gemeenten elk 10 van deze kosten tot een maximum van 100,per molen zouden ver goeden. Onder deze regeling zal voor Noordwijkerhout kunnen vallen de Coop. Veluwse Eierveiling: Week- achtkantige bovenkruier met staand aanv°er circa. 1 050.000 stuks, waar scheprad, staande aan de Haarlem- ~f?00;in TTVeij11?g wer^®n gebracht mertrekvaartweg, in eigendom toe- f38335; J6, vai?d3 behorend en in gebruik bij de Hoge- V? -5 grA0 veense polder. De Staten van Zuid- gF' H'67_12'57; 63-70 gHeÏn?t\em^e^rk\TgYe%?riLren vluf fn/mede tïwerken830 eiere" van 40 tot 42 6^6,99-7,28;S58: ling mede te werken. e3 n,66-1^72; 6367 gr. 12,73—13.39. Eendeneieren van 65-72 gr. 8,81-9,47, Verhoging subsidie kraamcentra van 72_85 gr 9,50-11,11. Op verzoeken van de Stichting Eiermarkt: aanvoer 1.650.000 st„ Kraamcen. turn Noordwijk en van het handel vlug met trage afloop. Prij- Kraamcentrum van het Wit-Gele zen (100 stuks): eieren van 58-65 gr. Kruis in de bloembollenstreek om 12,2513,10; alg. prijs 12,65. Kilo verhoging van de gemeentelijke sub- prijs 2,07 (basis 61 gram); henne- sidie van ƒ1.25 tot 75 per dag be- eieren van 37-53 gr. 7.00-11,00; kilo- schikte de raad eveneens gunstig. prijs 1,89-2,08. Aanvoer kievitseieren De overige agendapunten gingen 2300 stuks, prijzen 15-25 per stuk. vrijwel zonder discussie ander de ha- Pluimveemarkt: Aanvoer 57.000 mer door. stuks, handel kalm. Prijzen (per kg) De raad stelde de vaststelling van slachtkippen 1,75-1,80, slachtkuikens vakantieregelingen voor de winkels L70-1.90. waar kruidenierswaren en schoenen \™°GqE™T^' iV'nmde™' ...Anjj Aanvoer ybuy ..tuks. 3852 runderen, worden verkocht onveranderd vast. 419 graskalveren, 1438 vette kalveren. De termyn van sluiting voor de 923 nuchtere kalveren, 188 schapen, 156 schoenenwinkels werd bepaald op n lammeren, 20 geiten. 59 fokzeugen. 533 periode van zes aaneengesloten werk- slachtvarkens, 44 lopers, 1977 biggen, dagen, liggende tussen de eerste zon- 733 slachtrunderen, Prijzen melkkoeien dag en de vijfde zondag na Pinkste- 740-1275, guistekoeien 675-1000, graskal- ren; die voor de kruidenierswinkels veren 340-490, kalfvaarzen 880-1260, „„iet„-oon klamvaarzen 775-950, guistevaarzen 675- op eenzelfde periode liggende tussen 900t pinken 480_680i «uchtere kalveren 1 mei en l juli. 75-235, weideschapen 60-100, ooien en Eveneens ging de raad accoord lammeren 150-210, drachtige zeugen 360- 475, lopers 84-98, biggen 55-77, slacht- r-n rundereen extra 3.40-3.50, 1 3.20-3.35. 2 genheid van haai- 50-jarig bestaan, 300-3.15, 3 2.75-2.95, vette stieren 3.10- in hotel „Royal een jubileumuitvoe- 3 39i worststieren 2.55-2.70 vette kalveren ring gegeven, waarbij werd opge- 1 2.50-2.75, 2 2.20-2.40, 3 1.80-2.10, nuch- voerd het bekende stuk „Op ho-p tere slachtkalveren 1.30-1.65, slachtzeu- van zegen", drama van de zee in 4 gen 1 1.62-1.72, 2 1.56-1 61, slachtvarkens bedrijven van Herman Heyermans. 1.88-2.00, vette schapen 90-120, vette lam- Dit prachtige gegeven, waarin op meren 40, 67, 50. Aanvoer koeien groter, voortreffelijke wijze, door de toneel- handel gunstig, prijzen prijshoudend; listen de grote moeilijkheden, de zor- guistekoeien zeer groot, voldoende, vast; gen en de angst van het harde leven ™svee ruimer goed vast; vette kalve- énn Hp viccprc maar ook van hun ren groot' traag' 6edrukt: nuchtere kal- van de vissers, maar ook van nun ren groter, levendig, hogere prijzen; huisgenoten, in vroegere tijden met schape[f rul!^r. maligi duur; tokze^Ugen hun soms gebrekkige schepen, wor- groter, zwakker, gehandhaafd; lopers en den vertolkt, boeide allen. biggen als vorige week, flauwer, con- Het dankbare applaus bewees stant; slachtvee, ruimer, redelijk, nauw., overduidelijk dat het aangrijpende prijsh.; slachtzeugen normaal, stroef, stuk door de aanwezigen op hoge lager. prijs werd gesteld. Zowel de spelers GOUDA, 13 april. Kaas Aan- als de regisseur, de heer Jan Steen, voer 22 partijen kaas. Ie kw. 2.18- mogen terugzien op een waardige 2.25 en 2e kw. 2.10-2.17 per kg. Han- viering van het gouden bestaan. del kalm. BARNEVELD, 13 april. Eieren. - Alleen al om de SERVICE koopt U bij VAN BERGE HENEGOUWEN - AALMARKT 4 - 12 Een super-griezel verhaal VINCENT PRICE AGNES MOOREHEAD (The Bat) DONDEIRDAG-CYCLUS MARGOT FONTEYN in DAWN ADAMS PETER VAN EYCK GERT FRöBE WOLFGANG PREIS WERNER PETERS in: De nieuwste fascinerende thriller van FRITZ LANG. Een misdadiger verspreidt angst en ontsteltenis en plaatst Interpol voor een raadsel. Dagelijks: 2.30, 7 uur, 9.15. Zondag: 2.30, 4.45, 7 uur, 9.15 18 jaar Laura Vivaldi Pierre Brice Bella Darvl Pietro Germi in: Universal Film In alle openhartigheid schil dert deze film de weder waardigheden van een vroeg rijp meisje. Dagelijks: 2.30, 7 uur, 9.15 Zondag: 2.30, 4.45, 7 uur, 9.15 PHILIPE MORY CHRISTINA BENDZ HELLA PéTRIE in: (On n'enterre pas le dimanche) Het opzienbarende en schok kende Frans filmwerk. Bekroond met de hoogste Franse onderscheiding de Prix Delluc 1960. Dagelijks: 2.30, 7 uur. 9.15 Zondag: 2.30, 4.45, 7 uur, 9.15 18 jaar 1 1 1 TE L- 2491 TE L 2 413Q M TEL- 21239

Leidse Courant | 1961 | | pagina 7