Oorzaak ramp RDM onjuiste handelingen bij controle brandblusapparatuur Zeven doden door koolzuurgas NU VOLMAAKT VEILIG RIJDEN OOK ZELFS MET DE KINDEREN de nieuwe 4-DEURS OPEL REKORD N.V. HET MQTQRHUIS DONDERDAG 6 APRIL 1961 DE LEIDSE COURANT PAGINA 9 De ramp in het Liberiaanse tank schip bij de Rotterdamse Droogdok- Maatschappij, die uiteindelijk zeven slachtoffers heeft geëist, is vermoe delijk veroorzaakt door onjuiste ma nipulaties bij de controle van de co2-kamer. Hierdoor is het dodelijke koolzuurgas van de brandblusappa ratuur de machinekamer van 't schip terdam, als bankwerker werkzaam bij de Rotterdamsche Droogdok Maat schappij. L. J. Wildeman, 58 jaar, «wonende te Rotterdam, als bankwerker werkzaam bij de R.D.M, W. Nieuwpoort, 37 jaar, wonende te Pernis, als koperslager werkzaam bij de R.D.M. H. de Hoop, 43 jaar, wonende te Rotterdam, als electromonteur werk zaam bij het Electrotechnisch Instal latiebedrijf N.V. De Hoop. Ph. J. Loonstijn, 57 jaar, wonende te Rotterdam, als ketelbikker werk zaam bij de firma C. van der Ploeg. B. I. van Berkel, 44 jaar, wonende Rotterdam, als classificeerder werkzaam bij het survey-bedrijf van binnengestroomd, waar op dat mo- Muiras N.V. te Rotterdam. Bezoekt onze showroom en vraagt proefrit met Boven al de attracties en voordelen uit, die de nieuwe Opel Rekord 4-deurs biedt, nu ook dat extra ingebouwde veiligheidssysteem op beide achterportieren, waarmee U de deurkruk voor de kinderen wel niet onbereikbaar maakt, maar deze In ieder geval buiten werking stelt. Deze Opel Rekord wordt niet zonder reden tot de klasse der super-cars ge rekend. Met een standaarduitrusting, zó com pleet, als U die nauwelijks zult aantref fen In vele beduidend hoger geprijsde wagens. De Opel Rekord biedt U alle voordelen van de middenklasse, is bovendien binnen royaal en ruim. ment veertig arbeiders werkzaam waren. Zeven mannen dus, onder wie één Italiaan (lid van de bemanning van het schip) kwamen hierdoor om het leven. Dertig mannen werden naar het ziekenhuis gebracht, van wie er negen naar huis zijn terugge keerd. De 21 anderen zijn buiten le vensgevaar. Edio Stroppa, 30 jaar, van Italiaan se nationaliteit, leerling-machinist aan boord van de „Mathiesom". De Rotterdamse politie stelt een uitgebreid onderzoek in naar de toe dracht van het ongeluk. Oorzaak overstroming tuindorp Oostzaan blijft onopgehelderd STATIONSWEG 1 EN 2 - LEIDEN TELEFOON 01710-24741 (Advertentie) Tijdens de gisteren gehouden ge meenteraadsvergadering van Am- De ramp heeft zich gistermiddag omstreeks half twaalf voltrokken, Aanvankelijk merkte niemand, dat het verraderlijke koolzuurgas dit vernietig t n.l. alle zuurstof in de lucht de machinekamer binnen- stroomde. Het van nature reukloze sterdam heeft burgemeester mr. G. gas was om veiligheidsredenen licht van Hall verklaard, dat de deskuh- geparfumeerd. Toch heeft geen der dig,en het niet eens zijn over de oor- mannen iets gemerkt. De een na de ander raakte bedwelmd. Arbeiders, zaak van de overstroming van het die op hoger gelegen bordessen be- Amsterdamse tuindorp Oostzaan, nu zig waren, sloegen alarm. Brand- meer dan geleden. „Er zijn weer lieden met zuurstofmaskers op konden slechts met de grootste moei- ve*e mogelijkheden op te noemen" HOGE HEITJES IN HILVERSUM te de slachtoffers bereiken. Voor ze ven van hen is de snelle hulpactie echter toch nog te laat gekomen. DE SLACHTOFFERS. De' zeven slachtoffers zijn: J. Goris, 60 jaar, wonende te Rot- De arbeidstijdverkorting in het bouwbedrijf Uitstel bespreking Van de in de Raad van Bestuur Thijsse thans heeft bereikt is, da't de Bouwbedrijf samenwerkende werk- gemeente Amsterdam alle water- geversorganisaties en de Centrale leidingen uit de Amsterdamse dijk- Commissie Bouwnijverheid, het over- lichamen zal laten verwijderen. Er koepelend orgaan der werknemers- zal verder niet meer worden ge- organisaties, ontvingen wij de volgen- sproken over de verantwoordelijk- de mededeling: heid voor de ramp, of deze nu ligt bij het gemeentebestuur of het be deden zouden de werkgevers- en stuur van de polder, waarvan de werknemersorganisaties in' het bouw- wethouder van openbare werken, bedrijf met het college van rijksbe- mr- Gr. van t Huil, bestuurder is. middelaars een bespreking hebben betreffende de datum van ingang van de verkorte werkweek. Op het laatste moment is deze be spreking telegrafisch door het college van rijksbemiddelaars om niet nader bekende reden met een week uitge steld. aldus mr. Van Kali, „maar van al deze mogelijkheden is de onwaar schijnlijkheid gemakkelijk aan te to nen". Het gemeentebestuur van Amster dam heeft duidelijk aangetoond, dat het niet staat achter de conclusies van prof. ir. J. Th. Thijsse, die een rapport over de oorzaken heeft sa mengesteld. De professor kwam tot de conclusie, dat een door het dijk- lichaam lopende waterleiding en het niet vakkundig slaan van een damwand als de voornaamste oorza ken van de dijkbreuk moeten wor den beschouwd. Het enige resultaat, dat prof. Een groep padvindsters en padvinders heeft woensdagochtend in Hilversum de jaarlijkse aktie „Een heitje voor een karweitje" ingezet door het schoonmaken van de Expo-mast, het gemeentelijk sportpark en de Expo-hal. Deze foto-combinatie toont de jongelui aan het werk op hoog- en op wat lager niveau. Verhoging tarieven van huisartsen Weer gouddiefstal uit KLM-toestel Naar eerst thans is bekend ge- Overeenkomstig de richtlijnen van f De betrokken werkgevers- en de landelijke vereniging van huis- wórden is voor de derdemaaf van werknemersorganisaties betreuren artsen zijn de tarieven voor particu- dit (prille) jaar een goudzending deze vertraging in hoge mate, omdat liere patiënten van huisartsen ver- g.estolen uit een vliegtuig van de een beslissing over de invoering der hoogd. Tot een inkomen van 8000 KLM. Ditmaal gaat het om een zen- arbeidstijdverkorting op 5 juni 1961 per jaar kan voor een consult bij de ding van 440 gouden Mexicaanse geen enkel uitstel meer beoogt, zulks huisarts thuis 4 per visite, ten huize pesos, die op 18 maart gestolen wer- ter voorkoming van grote onrust op van de patiënt 4.50 worden bere- den uit een vliegtuig, dat de zending de werken. kend. van Buenos Aires naar Schiphol De trage behandeling van de be- Van een inkomen van ƒ8000 tot zou brengen. De gestolen goudzen- treffende voorstellen door het colle- ƒ12.000 resp. 5 tot 6 en 6 tot 7; ding heeft een waarde van ruim ge van rijksbemiddelaars heeft bij van een inkomen van 12.000 tot 70.000. partijen bij de C.A.O. des te meer ƒ18.000 resp. ƒ6 tot 7 en-7 tot ƒ8. ontstemming gewekt, nu de inhoud De tarieven voor inkomens boven Tot nu toe is voor een waarde van daarvan reeds meer dan een jaar ge- de 18.000 zijn vastgesteld op resp. 300.000 aan goud uit KLM-toestel- leden bij dit college belkend was. 7 tot 8 en 8 tot' 9. len ontvreemd. De eerste diefstal, Jonge PapoecCs hoorden installatie Nieuw Guinea-Raad Premier Macmillan bij president Kennedy In een hotel in Den Haag hebben woensdagochtend een dertig in Nederland studerende jonge Papoea's geluisterd naar een radio-uitzending, gewijd van de Nieuw-Guinea-Raad in Hollandia. De foto toont de jongeren geschaard om de radio. Na val van 10 meter: gebroken pols De 15-jarige leerling-machine bankwerker van de lagere technische school Lamgroen in Den Haag, Ru- dolf Muller, heeft gisteren van een dak een val van 10 meter gemaakt. Hij kwam met slechts licht letsel in een tuin beneden terecht. In het ziekenhuis constateerde men een gebroken pols. De jongen, die een bal van het dak van een huis in de Usselincx- straat haalde, begon, nadat hij de bal weer naar beneden had gegooid, via een regenpijp en een kolenhok op de bovenste verdieping, aan de terugweg. Toen hij op het kolenhok wilde stappen verloor hij zijn even wicht en viel naar beneden. Zijn val werd gebroken door een dikke sta len waslijn op enkele meters van de grond. MGR. JAN OLAF SMIT HERSTELD. Mgr. dr. Olaf Smit, kanunnik van de Vatikaanse Basiliek, die einde februari zijn intrek heeft genomen in het Pauselijk Nederlands College te Rome en die sedert november 1960 met een gebroken dijbeen in een Romeinse kliniek verpleegd werd, is thans zover hersteld, dat hij mor genmiddag naar zijn woning in de „Canonica" van de St. Pieter in Vati- t kaanstad kan terugkeren. Hij loopt Voor derde maal dit jaar fva.nJaar bij de K.LM. In de Margriethal op het Croese- weer nagenoeg normaal, uiteraard ontdekt, betrof een zending gouden laanterrein in Utrecht zal van 2 tot met behulp van een stok. horloges en Australische ponden, en met 4 mei de vierde internationa- Mgr. Olaf Smit is op 19 febr-wi Een paar weken geleden verdween le schoenenbeurs worden gehouden, va iaar eeworden een aantal gouden staven, afkomstig van een bank te Lausanne, bestemd voor een bank in Laos. De Interpol vermoedt, dat een goed geïnformeer de en internationaal vertakte orga nisatie de diefstallen op haar naam heeft staan. Mes lag al klaar Echtpaar ontsnapte door gat in autodak aan verdrinkingsdood De 34-jarige kantoorbediende H. G. Spaan reed gisteravond met zijn auto de Keizersgracht te Amsterdam in. De man scheen op een dergelijke eventualiteit te hebben gerekend, want hij had een mes, speciaal voor deze gelegenheid, klaar liggen zodat hij meteen het linnen dak van zijn wagen kon opensnijden. Door het ontstane gat konden hij en zijn echtgenote hun hondje werd later ook gered zich snel in veiligheid stellen terwijl de auto in het water verdween. Het echtpaar kwam op het droge, geholpen door twee toeschouwers, die gekleed te water waren gesprongen. Boekhouder verduisterde 15.000 gulden Op verdenking van een bedrag van ongeveer 15.000 ten nadele van zijn werkgever te hebben verduis terd heeft de politie te Zaandam ge arresteerd een 40-jarige Zaandam mer, die op een klein bedrijf de ad ministratie en de boekhouding reeds bijna 20 jaar lang verzorgde. De man zou ongeveer acht jaar geleden met zijn knoeierijen zijn be gonnen. Het verduisterde geld be steedde hij voor een groot deel aan verbeteringen in zijn woning. De boekhouder pleegde ook verduiste ringen ten nadele van anderen dan zyn werkgever, bovendien was de boekhouding op het bedrijfje een complete chaos, zodat nog niets de finitiefs omtrent de grootte van het In Washington voeren president Kennedy en premier MacMillan bespre- verduisterde bedrag kan worden kingen met elkaar over wereldproblemen. Foto: President Kennedy laat vastgesteld. De man heeft inmiddels de Britse premier de mooie plekjes zien van de tuin rond het Witte Huis. zijn fraudes bekend. (telefoto) wmm

Leidse Courant | 1961 | | pagina 9