De lotgevallen van Robinson Crusoë Culemborg heeft kwestie om koophuizen „Pro Ecclesia" voor W. Noordermeer bij negende lustrum van „St. Olaf" Regen kon Paasvoetbaltoernooi niet verstoren Koninklijk Zilver voor Gijsb. Bulk, Vrachtauto tegen boom Om een bestand in Laos DQNDERDAG 6 APRIL 1961 DE LEIDSE COURANT PAGINA 5 Nr. 3. Terwijl de bemanning het water uit het schip Robinson werd op het nippertje gered, pompte, lag Robinson zeeziek in zijn hut. Het scKip zonk bijna onmiddellijk nadat de reddings- Maar het water bleef in het scheepsruim stijgen. De boot was uitgezet. Het reddingsbootje zelf bleef de kapitein zag het hopeloze van de toestand in en gaf speelbal van de ontaarde zee tot het werd opgemerkt bevel de reddingsboot uit te zetten. door een voorbijgaand schip dat de bemanning oppikte. Het schip bracht de schipbreukelingen naar Londen. SASSENHEIM De heer W. Noordermeer, dertig jaar bestuurslid van „St. Olaf", krijgt hier door zijn echtgenote het Pro Eccle sia 'et Pontifice opgespeld. Pastoor Bakker ziet toe, hoe mevr. Noordermeer zich van haar taak kwijt. De R.K. Middenstandsvereniging woord van dank voor de hoge onder- „St. Olaf", afd. Sassenheim, vierde scheiding, hem ten deel gevallen. Hij gisteravond op waardige wijze haar hoopte, dat in de naaste toekomst de woorden van hulde tot de heerNoor- 45-jarig bestaan. jeugd aan zou treden om de oudere dermeer, die als penningmeester een In de feestelijk versierde zaal van bestuursleden te vervangen. zware taak had verricht in de 30 ja- Het Bruine Paard was het de voor- De voorzitter, de heer Van Vliet, ren, die achter hem lagen, zitter van het feestcomité, de heer was verheugd dat een bestuurslid Vervolgens wensten alle aanwe- G. J. Beijk, die in zijn welkomst- zo'n hoge onderscheiding ten deel zïgen de heer en mevrouw Noorder woord allen een hartelijk welkom was gevallen. Hij betrok mevrouw meer geluk met zijn onderscheiding, toeriep en mededeelde, dat voor het Noordermeer in zijn gelukwens door officiële gedeelte slechts drie kwar- aanbieding van een boeket anjers. De feestviering tier was uitgetrokken. Organisatie noodzakelijk Hierna was het officiële gedeelte De voorzitter, de heer L. v. Vliet, afgelopen en werd de feestviering, verwelkomde hierna pastoor'G. Bak- j)e ^eer wees 0p het belang onder leiding van mr. Jano pas goed ker, de heer L. C. Kok, hoofdbe- van organiseren. „Samen sterk" is ingezet. stuurslid, en de heer J. M. v. Zonne- 0Qk nu n0g steeós het parool en het De vele nummers, door deze kun- veld, propagandist van de diocesane streven. In dit verband sprak hij dige artiest gebracht, oogstten grote bond van r.k. Middenstand. over de wenselijke economische sa- bijval. Onnodig te zeggen dat een Spreker zag dit lustrum als een menwerking van de middenstand, dansje niet ontbrak, bij deze zeer ge- mijlpaal, die niet ongemerkt voorbij (Deze js noodzakelijk, daar er plan- slaagde feestviering, mocht gaan, gezien het feit, dat men nen worden uitgewerkt, die fnui- Vermelden wij nog, dat des mid- het in de afgelopen 45 jaar wel aar- kend kunnen zijn voor onze midden- dags voor alle schoolgaande kinde- dig gedaan had. stand," zo betoogde hij. Na woorden ren der leden een feestmiddag werd Opgericht in een conservatief tya- van gelukwens met het bereiken van gegeven, die klonk als een klok, en perk, begon de vereniging met 12 ^et 9e lustrum, bracht hij tevens de dat er vrijdagavond om 9 uur een leden. Na veel strijd, wanbegrip en ^ank over van het hoofdbestuur avondmis zal worden opgedragen verdeeldheid is de verenigmg uit- gegroeid tot ruim 100 leden. Spreker was verheugd te kunnen mededelen, dat zelfs drie bestuurs leden 30 jaren bestuurslid waren. Hij zag hierin de goede samenwer king,' die in de vereniging heerste. Waardering kerkelijke overheid Pasoor Bakker als volgende spre ker wist, gezien het feit dat hij nog maar kort in Sassenheim is, weinig van de 45-jarige vereniging af. Maar, gezien de groei der vereniging was A-premie bleef uit In Culemborg is een kwestie ont staan rond 54 koophuizen, waarvoor door de aspirantkopers al een som van 1000 gulden is gestort, maar waarvan de bouw nog steeds niet is begonnen. Een aannmer uit Hillegom, de heer H. J. C. Sweris, kocht op 8 februari 1960 van de ge meente Culemborg een perceel grond voor de bouw van deze 54 woningen. De grond zou uiterlijk op 31 decem ber 1960 worden getransporteerd op naam van de heer Sweris of diens rechtverkrijgenden. De 54 woningen zouden worden gebouwd met de z.g. A-premie. Te gen het einde van 1960 bleek echter, dat deze premie niet vóór midden 1962 was te verwachten en daarom verzocht de heer Sweris het trans port van de grond tot 1 april 1961 uit te stellen. Het uitstel werd door b. en w. gegeven tot 1 maart 1961. Van de heer Sweris ontvingen de aspirantkopers een brief, waarin werd medegedeeld, dat de bouw van premiewoningen zou stagneren en waarin tevens werd gevraagd, of zij in de vrije sector wilden gaan bou wen. Van de 54 kandidaten hebben er 43 de aannemer laten weten, dat ze niet bereid waren een duurdere woning te bouwen en voor zover bekend heeft één hunner de gestorte som van duizend gulden terug ont vangen. Door b. en w. werd met de heer Sweris afgesproken, dat de grond nu definitief op 15 mei 1961 zou wor den getransporteerd, maar dat vóór 20 maart van dit jaar rente zou wor den betaald over de termijn 1 maart 1961 tot en met 15 mei 1961. Aan deze laatste verplichting heeft de heer Sweris niet voldaan, waarom b. en w. het nodig oordeelden de raad in te lichten en een voorstel te doen om uit deze moeilijke zaak te komen. Langdurig heeft de raad hierover gesproken. Burgemeester H. A. J. v. Koningsbruggen stelde, dat men kan verwachten, dat, wanneer de ge meente de grond niet zou opleveren, de heer Sweris en de aspirantkopers de gemeente een proces zullen aan doen. De raad zwichtte voor dit ar gument en besloot de aannmer en de aspirantkopers de gelegenheid te geven tot 15 mei 1961 de grond op naam te krijgen. Het bestuur van de Belgische fe deratie van de auto- en rijwielen industrie heeft in een rapport de ge dachte van een in België te ontwer pen en te bouwen auto als een „her senschim" van de hand gewezen. „Zonder enige zin voor de realiteit" noemt de federatie in dit op een le- denvergadernig uitgebracht document de suggesties, dat in België zoals DAB in ons land een nationale auo zou kunnen worden vervaar digd. voor het vele werk, verricht in het uit dankbaarheid van dit 45-jarig be- belang van de r.k. middenstand, en staan. NOORD WIJK PRINSES MARIJKESCHOOL WINNAAR o.__o Menige Noordwijkse schooljongen Finale: Pr. Marijkeschool-School hij"*overtuigd"dat"zij steeds een kern zal dinsdagmorgen j.l. met een ang- met de Bijbel 2-0. is geweest van overtuigde leden, stig gezicht naar het grauwe wolken- De vreugde in het kamp van de „Als r.k. middenstanders moet gij dek gestaard hebben, zich afvragend Prinses Marijkeschool werd nog ver deze overtuiging in onze groeiende of het Paasvoetbaltoernooi, dat die groot, toen ze vernamen, dat ze als parochie met zijn groeiende industrie middag op het gemeentelijk sport- Noordwijks kampioen naar Katwijk de vestiging van vele vreemden, park gehouden zou worden, doorgang moesten, om tegen de winnaar van vasthouden," aldus spreker. „Een zou vinden. dat toernooi een wedstrijd te spelen gezonde r.k. middenstand is- een gro- Gelukkig echter bleken de voetbal- teneinde uit te maken, wie a.s. zater- te steun voor de geestelijkheid. De velden in goede staat te zijn en de da2 m de streekfmales m het slot- kerkelijke overheid had dan ook druilerige regen ten spijt begon men toernooi mogen uitkomen, grote waardering voor de aktiviteit klokslag 2 uur met de afwerking van „9°k deze wedstrijd, gisteren te der vereniging." het lijvige voetbalprogramma, waar- Katwijk gespeeld eindigde na een aan door alle lagere scholen van enerverende stajd, tijdens de tweede Pro Ecclesia Noordwijk en enkele scholen uit verlenging in een 1-0 overwinning Voorhout en Noordwijkerhout werd voor de succesvolle Noordwykse Om deze aktiviteit te belonen, deelgenomen. SCV, u j deelde de pastoor mede, dat hij het Vele hoofden van scholen en on- De Prinses Marijkeschool trekt dus bestuurslid W. Noordermeer alsderwijzers trotseerden de regenbuien zaterdag a.s. naar destreekfmales in symbool voor de afdeling, en om zijn en volgden al of niet weggedoken Leiden. Voor deze jongens en het persoonlijke verdienste, namens de onder enorme parapluis de sportieve enthousiaste schoolhoofd een voet- -ihtingen van hun pupillen. balrgke Paasvakantie. Nog enkele weken en de afsluiting van het Veersegat is een feit. Onze fotograaf nam er woensdag ter plaatse een kijkje en fotografeerde het laatste open stukje vanaf de nieuwe dijk, welke Walcheren en Noord Beveland zal verbinden. bisschop de pauselijke onderschei- verrichtingen ding „Pro Ecclesia" mocht uitreiken. Een en ander was voor de voetbal- Spreker verzocht mevrouw Noor- jeugd natuurlijk een extra stimulans dermeer deze onderscheiding haar hun beste beente tegen de bal te echtgenoot op te spelden. plaatsen en al mislukte dit nog al De heer Noordermeer sprak een eens, vooral door het gladde veld, de voetbalpret was er niet minder om. PRIJSUITREIKING VOLLEYBAL- COMMISSIE „NOORDWIJK EN OMSTREKEN" NOORDWIJK 40 jaar bij v. d. Haak Het hoofd van de Prinses Marijke school was de gelukkigste man deze middag, immers De volleybalcommissie voor Noord- wijk en Omstreken houdt heden avond in café-restaurant „Flora" te jjf Noordwijk-Binnen haar jaarlijkse neer CXÖ rtviieui+vailzinff A o*v TT prijsuitreiking. Aanvang 8 uur. Vries zag zyn jongens de ene na d commissie Hoopt, dat een zo groot mogelijk aantal deelnemers, andere overwinning behalen. De finale ging uiteindelijke tussen Prinses Marijkeschool en de Chr. alsmede vele bestuursleden van ver enigingen aanwezig zullen zijn. School Nieuwe Zeeweg, welke wed- ^frv00rgS jaren S ook lSrw~~neerStg€n0emdÊ -ond een feestelijk tintje dra- De glunderende aanvoerder van dit g elftal mocht toen uit handen van de SASSENHEIM Oranjevereniging „Sassenheim" Op 1 mei a.s., de dag waarop de ver van H. M. Koningin Juliana heer Ad. J. Mooyekind, lid van Het was gisteren voor de heer schoolvoetbalcommissie Leiden, de Gijsb. Bulk met familie en de firman- prachtige wisselbeker in ontvangst ten van de firma P. v. d. Haak en nemen. familie een onvergetelijke dag. Hierna zetten de voetballers 'n drie- Geheel onvoorbereid werd de heer werf hoera in voor de heer Mooye- gevierd zal worden, zal door de Bulk opdracht gegeven zich te ver- kind, die deze voetbalmiddag zo uit- schoolgaande jeugd van Sassenheim, voegen in hotel de Hollander, waar stekend had geleid en voor de 's morgens om 9 uur een zanghulde hij tot zijn verrassing een grote fa- scheidsrechters, de heren W. Mooye- aangeboden worden aan burgemees- milieschaar aantrof. Ook zijn pa- kind en W. Spaanderman. er baron J. v. Knobelsdorff. Na deze troons waren aanwezig. Hem werd De gedetailleerde uitslagen luiden zanghulde zullen op het G-emeente- mededelinig gedaan, dat deze bijeen- als volgt: lijk Sportpark sportwedstrijden ge- komst was belegd voor het feit, dat Groep I, School met de Bijbel-RK houden worden voor de 6e klassers hij 40 jaar in dienst van de firma v. Jongensschool 2 1-0; RK Jongenssch. en Muloscholen. Tevens zullen voor d. Haak was. 2-Dr. de Vissersch. 012; School met de schoolgaande jeugd filmvoorstel- Nóg groter werd de verrassing toen de Bijbel-Dr. de Vissersch. 2-0. Win- lingen gegeven worden in 't gebouw wethouder de Geus verscheen en me- naar: School met de Bijbel. van de fa. Gebr. Moolenaar, welk dedeling deed, dat het HM. de Ko- Groep 2: St. Jozefschool-RK Jon- gebouw spontaan door genoemde fa. ningin had behaagd, de jubilaris toe gensschool 3 5-2; RK Jongensschool is beschikbaar gesteld. Verder ont- te kennen, de zilveren medaille ver- 3-Openbare L. School 0-1; St. Jozef- vangt elk kind nog 'n leuke tractatie. bonden aan de Orde van Oranje Nas- school-Ópenbare L. School 1-0. Win- In de namiddag zal een groot voet- sa-u; naar: St. Jozefschool. baltoernooi gehouden worden, even- De oudste firmant P. v. d. Haak Groep 3: St. Antoniusschool-Wil- eens op het Gemeentelijk Sportter- sprak zeer waarderende woorden tot helminaschool 3-0; Wilhelminaschool rein, voor bedrijven uit Sassenheim. de jubilaris, terwijl de heer J. v. d. -Chr. Koningschool 0-1; St. Anto- De fa. D. v. Biezen, Heipalenhandel Haak een couvert met inhoud aan- niusschool 2-0. Winnaar: St. Anto- alhier, stelde vorig jaar een wissel- bood. niusschool I. beker hiervoor beschikbaar. Deze Getroffen, dankte de heer Bulk Groep 4. RK Jongensschool I-St. beker is voor de le keer gewonnen voor de eer hem gebracht en de Antoniusschool 2 2-0; St. Antonius- door de fa. A. G. J. C. v. Breda, waarderende woorden tot hem ge- school 2-Pr. Marijkeschool 0-2; RK 's Avonds om 8 uur zal in de Ge richt. Jongensschool I-Pr. Marijkeschool reformeerde kerk aan de Julianalaan Hierna werd aan het grote gezel- 0-1. Winnaar: Pr. Marijkeschool. een culturele avond 'gegeven worden schap een diner aangeboden, waarbij Halve finale: School met de Bijbel door de zangverenigingen uit Sas- begrijpelijker wijze een aangename -St. Jozefschool 1-1; St. Antonius- senheim met medewerking van de sfeer heerste. school I-Pr. Marijkeschool 0-2. muziekvereniging /Crescendo". Het geheel zal onder leiding staan van de heer M. A. Post. Nadere mededelin gen zullen hierover nog volgen. Muzikale mars „Adest Musica" In verband met de loterij actie van de R.K. muziekvereniging „Adest Musica", houdt de drumband van bo vengenoemde vereniging, vrijdag 7 april a.s. om 20 uur, een muzikale mars door de gemeente. Dit optre den heeft een bijzonder tintje in ver band met het feit, dat de drumband de burgerij de nieuwe jachthoorns zal tonen, waarmede de drumband is uitgebreid. NOORDWIJKERHOUT Dokter Pijnacker 25 jaar arts Zondag, 9 april a.s., wordt het zil veren ambtsjubileum van dokter J. J. Pijnacker van de spych. inrichting „Sancta Maria" gevierd. 25 Jaar lang heeft dokter Pijnacker al zijn kunde en werkkracht gegeven aan zijn zie ken en allen, die hem in. die reeks jaren hebben leren kennen, waarde ren hem niet alleen om zijn werk als geneesheer, maar mede om zijn oprechte persoonlijkheid, zijn trouw aan zijn moeilijk ambt, de rust die van hem uitgaat en om zijn wijze raad in moeilijkheden. Aanstaande zondag zal de plechtige Hoogmis in de kapel van de inrich ting tot intentie van de jubilaris wor den opgedragen. Diezelfde dag zal er 's middags van 2 tot 3 uur in het hoofdgebouw gelegenheid zijn, de ju bilaris en zijn familie geluk te wen sen. Op de Rijksweg BredaTilburg, tussen Breda en Gilze Rijen is van morgen een Belgische vrachtauto, ge laden met balen katoen tegen een boom gereden. De lading is na de botsing gaan schuiven en in brand gevlogen. Het is zeker dat een man, vermoe delijk de chauffeur van de vracht wagen in de vlammen is omgekomen, maar waarschijnlijk heeft ook nog een tweede man de dood gevonden. HET ONGELUK BIJ MAASBRACHT Bij het verkeersongeluk op rijks weg E-9 ónder Maasbracht is de fa milie Nelisseri uit Heerlen om het leven gekomen. Het waren: de 47-jarige heer T. W. M. Nelissen, die de personenauto bestuurde; zijn echtgenote, de 33-ja- rige mevrouw NelissenVan Jacht- mond en him beide zoontjes, resp. zes en zeven jaar oud. De bij de botsing betrokken trailer, afkomstig uit Würsselen zij Aken, was geladen met „kult", een soort dierlijk vet gebruikt bij de zeepfabri- kage. De chauffeur, de heer H. Kroll,. had de lading in Rotterdam gehaald en was op weg naar Aken. De heer Kroll, liep, evenals zijn broer die naast hem in de cabine zat, een shock op. Beiden werden bovendien aan het hoofd gewond. Omtrent de toedracht van het on geval vernemen wij nog nader, dat de heer Kroll, die de personenauto op zioh af zag komen, getracht heeft met de trailer tussen de bomen langs de weg door te komen Hierbij kwam de eerste tank in aanraking met een boom, waardoor de trailer weer uit de koers werd gedrukt en niet tussen de bomen door kon ko men. Door de enorme druk van de beide tanks is de trailer totaal ver nield, evenals de personenwagen. De rijkspolitie heeft het verkeer omgeleid over de gehuchten Hingen en St. Joost. KIND BIJ HET SPELEN VERONGELUKT. Gisteren is in Tilburg de zesjarige Leo Naaijkens door een ongeluk om het leven gekomen. Toen het kind op het Besterdplein in Tilburg aan het spelen was, kroop het onder een aan hangwagen, beladen met onderdelen van marktkramen, Plotseling kan telde de wagen, waardoor het knaapje een gewicht van ongeveer 309 kilo op zijn borst kreeg. Met inwendige verwondingen werd hij naar het zie kenhuis overgebracht, waar hij korte tijd later overleed. EVTAN GAAT NIET DOOR De Franse regering heeft vandaag in een officieel communiqué gezegd, dat de Algerijnse vredesbesprekin gen „door toedoen van de FLN (het Algerijnse Nationale Bevrijdings front)" niet op 7 april in Evian zul len beginnen. Besprekingen met Gizenga Kamitatoe, hoofd van het provin ciaal bestuur van de provincie Leo- poldstad, die als afgezant van pre mier Ileo van de Kongolese centrale regering in Leopoldstad, in Stanley- stad besprekingen heeft gevoerd met Antoine Gizenga, het hoofd der Loe- moembistische regering, heeft na zijn terugkeer in Leopoldstad tijdens een persconferentie medegedeeld, dat Gizenga bereid is een bespreking te voeren met vertegenwoordigers der regering in Leopoldstad Gizenga blijft echter gekant tegen de idee van een confederatie, totdat het Kongolese parlement zich daar voor heeft uitgesproken. Premier Ileo heeft zich in beginsel tot het houden van de voorgestelde bespreking bereid verklaard. De rechtse regering in Laos is be reid tot onmiddellijke besprekingen over een bestand met de linkse Pa- thet Lao, aldus is uit zeer betrouw bare bron in Vientiane vernomen. De zegsman voegde er aan toe, dat de rechtse regering een wapenstilstand wil afkondigen zodra de Pathet Lao een dergelijke oproep heeft gedaan. De regering in Vientiane heeft tot dusver gesteld, dat een bestand slechts mogelijk zou zijn na de terug trekking van alle troepen uit Noord- Vietnam, die in Laos zouden zijn binnengedrongen. Deze terugtrekking zou moeten geschieden onder toe zicht van de internationle controle commissie of een dergelijk lichaam. Reizigers die woensdag uit Bag dad te Beiroet zijn aangekomen, heb- ben meegedeeld, dat tijdens de sta king van taxichauffeurs vorige week negentien studenten zijn omgeko men en veertig gewond doordat het leger het vuur opende. Ongeveer tweehonderd mensen zijn in het zuiden van Angola gear resteerd nadat de politie een groep van samenzweerders had ontdekt, die terreurdaden wilden plegen, al dus is woensdag te Loeanda verno-

Leidse Courant | 1961 | | pagina 5