DUINSTREEK Spoedeisende raadsvergadering over ligplaats woonschip Verhogingen en verlagingen in kolenprijzen Marktberichten WOENSDAG 5 APRIL 1961 DE LEIDSE COURANT i PAGINA 9 WARMOND Op verzoek van de heren J. v. Bladel, W. K. Heijl, A. A. Willem- sen en A. A. Schepers, had de bur gemeester een spoedeisende verga dering uitgeschreven, met als enig punt op de agerda: „Behandeling van het verzoek van de heer H. W. Nijman om toestemming tot het innemen van een ligplaats met een woonschip aan het weiland Sectie D. 136-grenzende aan de boerderij in pacht bij mevr. C. v. d. Voort- van Rijn en wel in de ten zuidwesten van het weiland gelegen sloot, hoek Hoflede. Afwezig was met kennis geving de heer J. G. van Vliet. Als eerste ondertekenaar van het verzoek tot het houden van deze vergadering deelde de heer Schepers mede, dat de aanleiding hiertoe was gelegen in het feit, dat het voor de heer Nijman erg vervelend zou zijn, indien deze vier weken zou moeten wachten op een beslissing van de raad. Hij verkeert nog steeds in het onzekere of hem aldan niet een vergunning zal worden verleend voor de plaats als door hem ver zocht, hetgeen tot gevolg heeft dat de afbouw van zijn woonschip geen doorgang kan vinden omdat deze af bouw ten nauwste verband houdt met de aan te wijzen ligplaats De voorzitter wees aan de hand van een kaart de plaats aan waar de heer Nijman ligplaats heeft ge vraagd, zulks volgens zijn laatste verzoek. B. en W. zijn nog niet in de gelegenheid geweest de zaak tot in de finesses te onderzoeken, daar om zou spr. willen voorstellen thans slechts een principe besluit te ne men. B. en W. hebben zich ook be raden over de vergoeding, die aan de gemeente zou ipoeten worden be taald en zij stellen zich voor deze te bepalen op 15.per maand. B. en W. willen zich houden aan het pachtcontract tussen de gemeente enerzijds en de pachter anderzijds. Mondelinge afspraken met de pach ter kunnen zij niet als geldend be schouwen. Volgens de heer Nijman was de pachter accoord gegaan met de door hem geboden schadevergoe ding. Om als maatstaf voor de. lig plaatsvergoeding de woonschepen in het bos van het Huijs te Warmondt te nemen, gaat hier niet op, immers de eigenaar van dit kasteel heeft grote kosten voor het onderhoud van het bos en van dit bos genieten ook de daar liggende woonschepen. Dit is niet het geval voor de heer Nij man. De heer Heijl zei de situatié ter plaatse te hebben opgenomen. In de vorige vergadering heeft de heer Willemsen gezegd, dat hij de situa tie daar ter plaatse onaangetast wil zien. Hij is van oordeel dat, wan neer de heer Nijman ligplaats neemt in de zuidelijke sloot, hiertegen geen praktische bezwaren bestaan en zo wel voor de heer Nijman als voor de pachter wordt de zaak veel ge makkelijker. De heer Willemsen, mede sprekend namens zijn fractie, zei, dat juist het grote bezwaar te gen het verlenen van een ligplaats, als door de heer Nijman aangevraagd, is gelegen in het feit, dat deze lig plaats is geprojecteerd aan de Hof lede. Zijn fractie kan derhalve het voorstel van de heer Nijman niet aanvaarden. Minstens 25 meter zou, gemeten vanaf de Hoflede, vrij ge houden moeten worden. Bovendien zou, wanneer de gevraagde vergun ning zou worden verleend, dit con-, sequenties met zich medebrengen, want hoe zouden wij moeten staan tegen een eventueel ander verzoek om daar eveneens ligplaats te mo gen nemen? Wanneer wij op het ver zoek van de heer Nijman zouden ingaan, aldus spr., zou een zeer aan trekkelijk uitzicht op de Leede daar worden weggenomen. Warmond is toch al zeer slecht bedeeld met mooie en goede uitzichten. Zijn frac tie is echter bereid de heer Nijman tegemoet te komen, mits de ligplaats wordt gegeven in de noordelijke en niet in de zuidelijke sloot, een af stand wordt gehouden vanaf het be gin van het woonschip tot de Hof lede van minstens 25 meter. Boven dien zou de vergunning slechts mo gen gelden van jaar tot jaar en moet het contract ieder jaar opnieuw worden vastgesteld. In het op te maken contract moet ook worden opgenomen, dat de heer Nijman, wanneer hem de huur wordt opge zegd, door hem alles weer in de oude toestand wordt teruggebracht. De heer Schepers zei niet te weten welke recreatie de recreatiecommis sie daar voor ogen staat. Wanneer het de bedoeling is daar een aan legplaats te maken voor gaande en komende zeil- en motorjachten, im pliceert dit dat de eigenaren of ge bruikers hiervan over het terrein van de pachter moeten. Zal deze dit toestaan? Het ligt in de bedoeling van de heer Nijman naar het einde van de sloot een tegelpad aan te LEIDERDORP Geboren: Hendrik Pieter, z.v. J. de Kok, 33 j., verzekeringsagent en van N. S. Eijgenraam, adres: Pinksterbloem 92, Leiderdorp; Wouda, d.v. H. Bouwman, 35 j., waterschapsambtenaar en van M. B. in 't Veld, adres: Willem de Zwijger- laan 11, Leiderdorp; René Albert, z.v. L. H. W. Kronenburg, 34 j., kleermaker, en van B. J. Nievaart, adres: M. P. Splin terlaan 78, Leiderdorp. Getrouwd: Leendert Marie Verhoeks, 22 j., tekenaar-constructeur, wonende te Leiderdorp, en Ingenetta Lindenburg, 22 j., wonende te Leiderdorp, ZOETERWOUDE Geslaagd Voor het examen leerling-analist K.N.C.V. is geslaagd de heer P. C. G. Heemskerk. leggen, waarvan dan ook door an deren gebruik gemaakt kan wor den. Hij denkt hierbij ook aan de door de heer Nijman aan te leggen electrische kabel, hetgeen uit recre atieoogpunt ook belangrijk is. De heer Dekker vroeg zich af, of het wel billijk is dat de heer Nijman slechts een contract krijgt van één jaar. Kunnen wij dit wel doen, ge zien de belangrijke kosten die door hem worden gemaakt? De heer Wil lemsen wees er nog op, dat zijn frac tie voor het geval zeer weinig voelt maar bereid is op de door spr. reeds geschetste voorwaarden haar mede werking te verlenen. In geen geval wil de fractie zich binden aan een contract van 3 of 5 jaren De heer v. d. Kroft kon zich ge heel met de zienswijze van de heer Willemsen verenigen. Ook hij zou liever gezien hebben dat de gemeen te daar de vrije hand had gehou den. Tegen een contract langer dan een jaar heeft hij overwegende be zwaren. De heer Groenedijk zei dat thans gezocht moet worden naar 'n oplossing in deze kwestie, waartoe volgens hem het voorstel van de heer Willemsen thans gelegenheid biedt. De noordelijke sloot is uit landschappelijk oogpunt bezien toch al bedorven. De heer Schepers vroeg zich af, of het nu wel noodzakelijk is dat 25 meter van de oever wordt vrij gehouden. Zou dit niet kunnen worden teruggebracht op 10 meter, mede gezien andere belangen die hier in het spel zijn? De heer Wil lemsen zei tenslotte dat zijn fractie als minimum eis stelt 25 meter en hiervan niet zal afwijken. Drie gedachten. De voorzitter zei dat thans drie gedachten naar voren zijn gekomen, t.w.: 1. het voorstel van de heer Nijman zelf om ligplaats te mogen nemen in de zuidelijke sloot aan de kop van de Hoflede, met welk voorstel B. en W. kunnen meegaan; 2. het voorstel van de heer Heijl om ligplaats te verlenen in de zui- de lijke sloot, eveneens met een af stand van 25 meter; 3. het voorstel van de heer Wil lemsen om ligplaats te verlenen in de noordelijke sloot met een afstand van 25 meter vanaf de Hoflede, met een contract van jaar tot jaar en het in oude toestand terugbrengen van de situatie, indien het contract niet verlengd wordt. In stemming kwam het voorstel van B. en W. als in punt 1 nader omschreven. Hierbij staakten de stemmen (5 tegen 5). Tegen stem den mevr. C. Meskers-Hendriks en de heren C. J. v. d. Kroft, mr. V. Groenendijk, A. A. Willemsen en Th. Weijers. Het gevolg van deze stemmingsuitslag was, dat dit voor stel in de eerstvolgende vergadering opnieuw ter tafel zal worden ge bracht. Naar het ANP van de zijde der steenkolenindustrie verneemt hebben de Nederlandse mijnen nieuwe prijs lijsten voor huisbrandkolen en voor enige industrie soorten bij de hoge autoriteit der E.G.K.S. ingediend. Wat betreft de huisbrandkolen is de prijs van de afmeting nootjes 4 naar gelang van de kwaliteit met 2 a 7 gulden per ton af mijn ver hoogd. Tegenover deze prijsverho ging staan evenwel prijsverlagingen voor andere soorten, met dien ver stande, dat het prijsniveau van het gehele pakket huisbrandkolen op hetzelfde niveau is gebleven. De prijzen van nootjes 4 heeft men gemeend te moeten verhogen omdat de vraag naar deze soort door het gebruik van de moderne kolenhaar den enorm is toegenomen. Ander zijds heeft men gemeend de vraag naar de grotere afmetingen, die door deze verbruiksontwikkeling enigszins in het gedrang zijn gekomen, te moe ten stimuleren door prijsverlagingen die variëren van 1 tot 3 gulden per ton af mijn. Deze prijsverlaging gelden voor de nootjes 1 en 2, voor de magere kolen is de prijs met 3 gulden verlaagd. De prijzen van nootjes 5 zijn met 75 cent per ton verlaagd. Deze prijs- veranderingen, die dus bedoeld zijn om wat meer evenwicht in de vraag naar verschillende soorten te bren gen, zijn vastgesteld door de Neder landse mijnen en gelden dus voor de handel. Wat de gevolgen zullen zijn voor de verbruikers is een punt van bespreking tussen de federatie van brandstoffenhandelaren en het ministerie van economische zaken. Dit jaar worden weer de gebruike lijke voorjaars- en zomerkortingen op de prijzen van huisbrandkolen Wat lezers schrijven In de huisbrandsector heeft men voorts besloten tot een verlaging van de prijs van de soorten cokes, die voor centrale verwarmingen het meest worden gebruikt, met 1 gul den per ton. De prijs veranderingen voor in dustriesoorten hebben betrekking op grove cokes voor hoogovens enz., die 1 gulden per ton in prijs zijn ver laagd en op vetkolen, waarvoor zij lopen van 75 cent tot 1 gulden per ton. BABY HET LEVEN GERED Een Arnhemse hoofdagent van politie heeft dezer dagen het leven van een baby gered. Op de parkeerplaats bij „Musis Sa crum" ontdekte hij een geheel geslo ten auto waarin een kind lag, dat het benauwd had. De agent bedacht zich niet lang en drukte de ruit van een van de portieren in. Daarna reed hij met auto en baby naar het politie bureau. Eerst na ongeveer een uur kwam de vader opdagen, die daarop met de inmiddels weer op adem gekomen baby kon vertrekken. TANKBOOT ONTPLOFT. Aan boord van de 4.200 ton metende tankboot „Koeang Loeng", die door de nationalistisch-Chinese „Chinese Petroleum Corporation" was ge huurd van de Amerikaanse „Mobile Company",, heeft zich vandaag, ter wijl de taniker in de Zuid-Formo- saanse haven Kaohsioeng voor anker lag, een ontploffing voorgedaan, die aan tenminste vijf opvarenden het leven heeft gekost. De 26 andere be manningsleden werden gewand. De toestand van tien hunner is ernstig. De „Koeang Loeng" is zinkende. De onfortuinlijke tanker had twee duizend ton benzine met een hoog octaan-gehalte in. WOERDEN, 5 april, Kaas Aanvoer 2 partijen. Notering: le kwal 2.12-2.24. Handel matig. TER AAR, 4 april. Groenten Wit lof 1 0.93; spinazie 0.34-0.44; stoofsla 0.20- 0.22 alles per kg; sla 1 0.09-0.12; idem 2 0.07-0.09; idem C 0 05-0.07; komkommers C 0.39-0.44; idem C 2 0.18-0.27; idem stek 0.13-0.30 alles per stuk; radijs 0.15-0.17; raapstelen 0.03 alles per bos. HTTJ.ErOM Geboren: Martinus Johannes Michiel. z.v. H. F. Lommerse en C. G. Brouwer; Maria, d.v. J. M. Kopert en M. Verbaas; Nicolaas Johannes Adrianus Maria, z.v. J. F. K. Kuper en J. M. J. T. Michielsen; Hendrikus Gerardus Antonius, z.v. H. T. v. d. Voort en M. Wensink; Erwin Ber- nardus, z.v. A. Does en S. A. Kraan. Ondertrouwd: W. N. Segers en J. Kruijff; J. W. M. Buckéns en C. R. M. v. Lierop; P. G. M. C. Palmen en M. M. Hegge. Getrouwd: A. N. T. Delfos en G. v. Ooijen. Overleden: C. Weijers, m., 39 j.; J. M. Goemans, m., 80 j.; M. C. Topper, w.v. P. C. Versteege, v., 82 j. KATWIJK Uitbreiding apotheek Architect J. van Tubergen te Noordwijk heett het uitbreiden van de Katwijkse Apotheek aan de Princestraat opge dragen aan W. Oosterlee te Valken burg. Geboren: Cornelia W., d.v. A. E. v. Beelen en M- Remmerswaal; Maria, d.v. G. Slootweg en M. Klaassen; Gielbert, z.v. J. Ketting ep J. de Jong; Cornelis, z.v. W. Gravenkamp en J. K. Kromhout; Jacoba W., d.v. W. v. d. Plaat en P. Koe- lewjjn; Martin E., z.v. M. J. Hoevenagel en A Hazenoot; Willem, z.v. C. Remmel- zwaal en C. Haasnoot; Antje, d.v. P. den Hollander en M. Hoek; Andrina M., d.v. L. Guyt en H. Vermeulen; Petronella W., d.v. W. v. d. Boon en A. Messemaker; Johannes R., z.v. A. Vooys en J. Boe- zaard; Janny H., d.v. D. Löning en T. Visser; Floris, z.v. A. Kuyt en G. Paap; Dirk, z.v. D. Schaap en K. Vlieland; Jan, z.v. T. Geijteman en Y. de Vreugd. Ondertrouwd: G. Verdoes en D. K. Messemaker; J. v. d. Speijk en L. v. Egmond; C. Plugge en J. v. Duyn; P. J. v. d. Plas en K. J. Haasnoot. Getrouwd: B. v. d. Meer en J. D. v. Duyn; P. Hoek en C. v. Duyn; J. F. L. Schouten en H. A. Zwemmer. Overleden: J. H. Potjer, 67 j., m. OEGSTGEEST GROTE OPDRACHT VOOR OEGSTGEESTER FIRMA De dienst van Publieke Werken te Amsterdam heeft het maken van de gewapend betonnen onderbouw voor het gebouw van de Universiteitsbi bliotheek van de Gemeentelijke Uni versiteit te Amsterdam opgedragen aan de firma C. J. Strijk te Oegst- geest. Deze opdracht beloopt een be drag van 678.600. SASSENHEIM „Elckerlyck" Bij de sluiting van haar elfde speelseizoen brengt de r.k. toneelver. „Elckerlyck" op zater dag 8 en zondag 9 april a.s. in het K.S.A.-gebouw ten tonele een spel in drie bedrijven „Nacht zonder da geraad" door A. B. M. Lamboo, naar Victor Boni en Thomas Rex. Dit aan grijpend en actueel verhaal speelt zich af langs het ijzeren gordijn. Aanvang na het lof. Trekking loterij Door de com mandant der rijkspolitië, adjudant Van der Laan, zal op zaterdagavond 8 april a.s. om 8 uur in het KSA-ge- bouw de trekking worden verricht van de door de r.k. muziekveren. „Adest Musica" georganiseerde lote rij. De hoofdprijs is een televisie toestel. Geboren: Hendrik Anton, z.v. Hendrik Colijn, chauffeur-besteller, en van Lien- tje Wilhelmina Duijm, Rusthofflaan 48; Michael Martinus Pieter Maria, z.v. Franciscus Hendricus Wilhelmus Rozen broek, bedrijfsleider, en van Hendrika Maria Theresia v. Dorp, Postwijkkade 13; Paulina Josefina, d.v. Franciscus Jo hannes Rewijk, bloemistknecht, en van Johanna Bastiana Wassenaar, Charbon- laan 26. Ondertrouwd: Jan Teeuw, 23 j., ver tegenwoordiger, Hillegom, Leidsestraat 157, en Martje Aaltje Brouwer, hulp in de huishouding, Hillegom, Leidsestraat 157; Cornelis Bakker, 24 j., bakker, Nieu- wer-Amstel, Amsterdamseweg 470, en Wilhelmina Jacoba Molema, 21 j., ge zinshelpster, Meidoornlaan 23; Johannes v. d. Weijden, 23 jzandzuiger-exploi tant, Concordiastr. 21, en Elisabeth v. Egmond, 21 j., hulp in de huishouding, Leiden. STOMPWIJK Feestavond, Zoals de heer J. Ha vik in zijn openingswoord voor een volle zaal zei, is de benaming „feest avond" eigenlijk niet juist. De avond is bedoeld om de verenigingen „San tos" en „Herwonnen Levenskracht" aan de nodige middelen te helpen om steun te geven aan de gezinnen, waar de tbc extra uitgaven vergt, die nor maal niet door een gezin zijn op te brengen. In goede samenwerking is men er steeds in geslaagd door mid del van een gezellige avond de kas te versterken. Dit jaar bracht „St. Tarcisius" 't blijspel „De boot is an". Het stuk speelde in een bungalow van een kunstschilder, die zijn vriend uit de nood wil helpen als zijn sui keroom op bezoek komt en deze vriend, die zijn oom voorgespiegeld heeft getrouwd te zijn, een vrouw en een huis nodig heeft. De nodige ko mische verwikkelingen waren in het spel verwerkt en natuurlijk ontbrak het happy-end niet. De spelers en speelsters van „St. Tarcisius" hebben door een goede vertolking de aanwezigen laten lachen en zij hebben de samenwer kende verenigingen aan he nodige geld geholpen, waarbij ook de verlo ting met vele beschikbaar gestelde prijzen in niet geringe mate bijdroeg. VOORSCHOTEN FOTOTENTOONSTELLING „TOONSCHAAL 1961". In de week van 17 tot en met 22 april aanstaande zal onder auspiciën van het gemeentebestuur van Voor schoten een fototen toonstelling wor den georganiseerd in het Cultureel Centrum. In de onder de benaming „Toon schaal 1961" samengestelde tentoon stelling van eigen opnamen van ama teurs zal worden opgenomen een dooi de Vereniging van Nederlandse Ge meenten en de stichting ter bevor dering van de amateurfotografie sa mengestelde reizende expositie, uitge bracht onder de naam „De plaats waarin wij wonen". Deze collectie fo to's werd samengesteld ter gelegen heid van een in 1960 door deze in stelling georganiseerde fotowedstrijd, welke mede ten doel had de aan dacht van alle amateurfotografen te vragen voor de taak en de werk zaamheden van het plaatselijk be stuur, welke fotografisch tot uiting moesten worden gebracht. Om de juiste beoefening van het foto-amateurisme een stimulans in de goede richting te geven, het afwerken of doen vergroten door een ander dan de inzender is toegestaan zowel zwartwit of kleuren op pa pier en hun mooiste kleur-diapositie- ven, kleinbeeld, zowel als 6 x 6 voor 14 april e.k in te leveren. Inzending van de foto's moet ge schieden aan de gemeente-secretarie, afdeling financiën, met duidelijke vermelding van „Fotowedstrijd" in de linkerbovenhoek van de enveloppe. De foto' mogen niet op carton wor den geplakt. In hoofdzaak zal door de jury gelet worden op voorstelling en niet op technische uitvoering, zo dat zowel de beginnende als de meer gevorderde amateur dezelfde kans heeft op een prijs. Elke inzender kan in elke wed strijd slechts eenmaal voor een eer ste, tweede of derde prijs in aanmer king komen. Op iedere foto dient dui delijk aan de achterzijde vermeld te worden: naam en adres var. de in zender en het aantal ingezonden fo to's. Van de daarvoor in aanmerking komende exemplaren kunnen nega tieven worden opgevraagd, teneinde deze van gemeentewege te doen ver groten. De aldus verkregen vergrotin gen worden het eigendom van de ge meente Voorschoten, welke daarop alle rechten verkrijgt. De niet-be- kroonde exemplaren kunnen uitslui tend worden gepubliceerd na verkre gen toestemming van de maker en tegen de gebruikelijke vergoeding van auteursrechten. Wat betreft de dia's wordt het op prijs gesteld, dat deze persoonlijk ter secretarie, afdeling financiën wor den ingeleverd. Bij deze wedstrijd zullen eveneens 3 prijzen worden toe gekend. Behoudens enkele troost prijzen, zullen alle prijzen bestaan uit medailles en mogelijk als le prijs een plaquette. De bekroonde en andere daarvoor geschikt geachte foto's wordeh op de tentoonstelling geëxposeerd. 'k Had juist een telefoontje „Buitenland", aan de lijn was „Willy Brandt" „Danke schön, sehr gut bis eins April". Hij vroeg mij verder: „Haben die Leute am Papengraben mich und Konrad ausgegraben?" 'k Schoot in een lach en zei toen: „Wil, dass ist der Scherz vom ersten April". De reis naar Kammerselz was casueel, voor mij een droom, een „paselijk luchtkasteel" schitterend weer envolop zon." Terug ging het over Hauptstadt Bonn. 't Was wel vermoeiend, maar 'k had Ausdauer. Bezocht en passant nog Adenauer. Am Rhein is hartelijk „gelacht" om de kolder van de Papengracht. Ben Oude Elferink, Oude Singel 238, Lefden. Bedankt voor de sportieve reactie. (Puzzelredactie). WARMOND Spreekuur burgemeester De burgemeester is morgen verhinderd zijn wekelijks spreekuur te houden. ZOETERMEER Woningbouw Architect J. Dek ker te Hazerswoude heeft namens b. en w. het bouwen van acht wonin gen aan de Frans Halsstraat opge dragen aan 't aannemersbedrijf Hij- beek C.V. te Zwijndrecht. KORTE GOLF De architect dr. H. P. Berlage krijgt waarschijnlijk een standbeeld. De gemeenteraad van Amsterdam heeft een voorstel van b. en w. ont vangen: een krediet van 108.000 beschikbaar te stellen voor het doen vervaardigen van dit standbeeld en het te doen plaatsen op het Victorie plein. De stadsbeeldhouwer Hildo Krop heeft reeds in opdracht van b. en w. een ontwerp voor het stand beeld gemaakt. Mevrouw A. Otten-Philips, echtgenote van de scheidende voor zitter van de raad van bestuur van Philips, heeft een bedrag van ruim ƒ8.000.- ontvangen, dat door alle Philips-vrouwen bijeen is gebracht. Het geld mag mevrouw Otten beste den voor een liefdadig doel. De basiliek van Oudenbosch een verkleinde copie van de St. Pie ter te Rome zal nu voor de hoog nodige restauratie ook een rijksbij drage ontvangen. Deze zal 60.000. bedragen. De 80-jarige heer C. Jansen, die op 23 maart j.l. op het Frederik Hen drikplantsoen in Amsterdam zonder uit te kijken overstak en daarbij on der een tram raakte, is op Eerste Paasdag aan de verwondingen van dit ongeluk overleden. De thans geheel herstelde Oude Kerk te Delft wordt op 22 april fees telijk in gebruik genomen. Bij die gelegenheid zal tevens het veertiende glas (kerkraam) van de hand van de glazenier Joep Nicolas worden over gedragen. Het is een geschenk van mr. dr. K. P. van der Mandele te Rot terdam, die 't in naam van de stich ting „Het Princenhof" zal aanbie den. Drie jongens hebben in 'n ver late*-steengroeve in New Jersey de fossiele resten gevonden van een pet- rosaurus, een soort vliegend reptiel, dat ongeveer 175 miljoen jaren gele den leefde. Een Newyorkse schilderijenres taurateur blijkt, toen hij in 1932 voor een bescheiden bedrag het „potret van een Florentijn" kocht, een werk van Leonardo de Vinci in handen te hebben gekregen. Het stuk blijkt Ameriga Vespucci voor te stellen, de zeevaarder, naar wie Amerika is ge noemd. Zaterdag is bij Akitan in het noorden van Hondo de eerste Japan se drietrapsraket „Kappa 9" met succes gelanceerde De raket is twaalf- en-een-halve meter lang en weegt 1530 kilo. Zij bereikte een hoogte van 350 km in ruim tien minuten tijds. In de Braziliaanse staat Ceara is de rivier de Aracaru tengevolge van zware regenval buiten haar oevers getreden. 3.000 mensen zijn dakloos. Het water bedreigt de stad Sobral. Het verkeer tijdens het Paas weekeinde in België heeft elf doden en ongeveer 100 zwaar gewonden geëist. En zijn 761 ongevallen op de weg geregistreerd tussen 1 en 3 april tegen 633 in 1960, toen zes mensen bij verkeersongelukken het leven verloren. Met speciale autobussen zijn dinsdag de stoffelijke resten van de 52 inzittenden van het Tsjechoslo- waakse lijnvliegtuig, dat een week tevoren bij Neurenberg verongeluk te, naar Tsjecho-Slowakije overge bracht. Bij een uitgebreid onderzoek zijn bij de lijken geen tekenen ge vonden van sabotage, waardoor het ongeluk zou kunnen worden ver klaard. Ex-koning Zog van Albanië is dinsdag met spoed naar een zieken huis in de Parijse voorstad Suresnes overgebracht. Hij lijdt aan een maag zweer en een ernstige leverkwaal. Zijn toestand is zorgwekkend. Zog werd geboren in 1895. In 1924 werd hij president van de republiek Al banië, vier jaar later koning. De Italianen zetten hem in 1939 af. 10 Kaasmeisjes zijn op Tweede Paasdag voor een toernee van zes maanden van Schiphol naar Londen vertrokken. Zij zullen gedurende 'n half jaar de Engelse huisvrouwen en winkeliers voorlichten over Neder land en zijn zuivelprodukten op ten toonstellingen en huishoudbeurzen. 2? Leerling verkoopster gevr. in kleine zaak in wol en lingerie. Prettige werk kring. Centrum stad. Wol- lana. Haarl.str. 196a, tel. 23214, na 6 uur 01728-262. S* Hulp in de hushouding gevraagd in gezin met 4 schoolgaande kinderen. Zelfst. kuiinende werken. Voor goede kracht hoog loon. G. Buikstra, Deutz- straat 5, Oegstgeest, telef. 31758. Naaisters gevraagd. WIJ kunnen nog enige aankomen de en leerling naaisters plaatsen. Reisgeld wordt ver goed. Aanmelden dagelijks van 9-17.30 en zaterdags v. 9-12 uur. Confectiefebriek Biesot, Herengracht 84, Lei den. 3? Gevraagd, wegens hu welijk, een net meisje, m. juni 1961, bij hotel-café- rest. A. J. v. d. Ploeg, Kerkstraat 37, Hoogmade, tel. 01712—399. 3? Hotel „Central", Bree- straat 49, Leiden, telefoon 0171020365, vraagt voor nu of later een flink ka merwerkmeisje, 2 werk-, sters voor de ochtenduren. Werkt, te bespreken. Aan bieding dagelijks. 3? Gevraagd: meisje bo ven 18 jaar of werkster. Mevr. v. d. Broek, Mare 5? Gevraagd voor uitzen ding geroutineerde steno typistes, facturistes en ad ministratief personeel. Ge varieerd werk en hoog loon. Aanmelden tussen 7 8 uur 's avonds of telef. 34299. Uitzendbureau Randstad, Hoflaan 129, Leiden. Aardbeienplukkers of nluksters gevraagd. P. Bakker, Noordeinde 163, Roelofarendsveen. 3P Jongeman. 15 jr. b.z.a. voor expeditiebedrijf. P. van Ruiten. Spoorstraat 76 Roelofarendsveen. fg Gevraagd: jongeman of juffrouw, met werklust, in drogisterij tussen Haarlem en Leiden Br. met. opgaaf verlangd salaris: C. F. Kroon5 Hoofdstr 37. dro gisterij, Hillegom, tel. 5550 3? Geroutineerde typistes en stenotypistes voor uit zending gevraagd. Ge huwd geen bezwaar. Snel le wekelijkse afrekening. Type-, Kopieer- en Adres- seerinrichtmg Van der Linden, Lammenschans- weg 53, Leiden, tel. 30065 3? Verhuur van nieuwe luxe automobielen o.a. Mercedes, Opel, Simca, V.W. en D.A.F. Bierman's Automobielbedrijf, Oude Singel 66. Leiden, telef. 3? Moderne mensen wil len een moderne stalen slaapkamer. De grootste sortering ledikanten, di vanbedden enz. vindt U bij De Kleine Winst, Haar lemmerstraat 51. Leiden 3? Aangeboden: door par ticulier: V.W. de Luxe '59 met schuifdak, radio, enz. Als nieuw. Telef. 01790 3205 (na 19 uur). Iedereen en zonder borg kredieten van f 250 t.m. ƒ4000 voor aankoop meube len, ledikanten, karpetten, gordijnen, woningtextiel, rechtstreeks van fabriek. Uiterst soepele betaling. Strikte geheimhouding. Vraag vrijblijvend inlichtin gen. Postbus 1083, Rotterdam. Bent U al in het bezit van die prachtig geslepen ruiten in uw deuren? Of houdt U meer van het klassieke glas in lood? Doe als velen voor U, ga naar Jilleba, Oude Rijn 104, Leiden, tel. 24292. 3? 10 Rijlessen a 60 min. voor 47.50 in nieuwe Peu geot 403 Erkende bonds- autoryschool „Joop Groe nendijk", p.a J. J. Bemel- man, Morsweg 135, Leiden tel. 01710—31283. JF Speciaalzaak in koelkas ten, wasmachines, centrifu ges, olie- en kolenhaarden. Ook een grote sortering in grasmaaimachines en tuinar- tikelen. Prijzen vanaf 36 50 tot 700.-. Ziet onze etalages. Bernard Schulte, Voorhout. Golf smeerstation. Se rieuze aandacht voor uw kost re auto Gulf-service, Verdamstraat 6. Behangwerk. Wilt U uw kamers laten behan gen? Bel dan eerst 25813 en wij komen kijken en prijs opgeven. Keuze uit 1000 dessins. Verfhandel Pelikaan. Pelikaanstr. 27. Credieten t.m. 3000. (voor iedereen), voor n- koop meubelen en woning textiel, direct van de fabriek Enorme keuze en besparinig. Uiterst soepele betalingsre geling en strikte geheimhou ding. Vraagt vrijblijvend in lichtingen Postbus 538, Den Haag. 3? Leert DAF rijden. E .- vouöiger. goedkoper. Inl 'M1 Gebr. van Ulden, DAF-dea- ler. Verdamstraat 6. tel 23041 S* Te koop aangeboden: een goed onderh. kolen- fornuis. Wasstraat 30. 3? Nachtelijke tobberijen Calma Dragées brengen overspannen zenuwen tot rust. 2,- bij elke drogist GT Te koop aangeboden: Renault 4 de Luxe 1954, met schuifdak in g.st., pr. 1350.Floralaan 19, Oegstgeest, na 5 uur. Borgward een klas apart. Dealer: Gebr. van Ulden, Verdamstraat 6, tel "3041. 32* Gebruikte brommers: 3 Batavus super sport; 3 Puchs; Sirus als nieuw: div. Magneet modellen, Solex, enz. Fietsen, moto ren. scooters. Kijk bij ons er is er ook een bij voor U. v. d. Meij, Hooigracht 66, Middelweg 29, Leiden. Gratis proefles in onze nieuwe Opel. Snelle dus voordelige opleiding. Ook theorielessen tegen geredu ceerde prijs! Rijschool Frans Goddijn. Madoerastraat 29, Garenmarkt 5, tel. 34430, Lei den. 3? Actie Heitje voor een Karweitje. Ewout Joppenz groep. Bel. 30911 en bin nen 15 min. is een padvin der bij U voor het uitvoe ren van een groot of klein karwei. 3? Te koop; een prima melkgeit. H. W. Turk, Weipoortseweg 11, Zoe- terwoude. Bestelwagens: Bedford '56 600 kg.; Ford Taunus '56 1000 kg.; Volkswagen '53 900 kg. Zeer goede wa gens tegen lage prijs. J. Hövig, Rijnsburgerweg 96, Rijnsburg, tel. 017182090 3? Glas in lood. nieuw of herstelwerk worden door ons snel en vakkundig be handeld. 30-jarige erva ring geven U de zekerheid van degelijk vakwerk. G. N. Jilleba, Oude Rijn 104, tel. 24292, Leiden. fS" Heer zoekt voor direct volledig pension. Br. on der no. 8668 bur. v. d. bl. 21 Actie Heitje voor een Karweitje. Ewout Joppenz groep. Bel 30911 en bin nen 15 min. is een padvin der bij U voor het uitvoe ren van een groot of klein karwei. 5? Heeft U een feestje? Wij verhuren serviesgoed, lepels, vorsen. messen, glaswerk, enz. enz. Het Emaillehuis, Haarl.straat 160-165B. 3T Nieuwe 2-kleurig ge bogen 3-zits bankstellen 195.-: verstelbare armleu ningen; zuivere wollen eplnclé Tijdig bestellen 2.75 o week. Jacob v d. Doesstraat 106, Den Haag, tel. 322675.

Leidse Courant | 1961 | | pagina 9