DUINSTREEK teeUi?e Paasdasen Dr W. B. 0. Goslings buitengew, hoogleraar Bestelwagen ramde tienwieler Marktberichten DINSDAG 28 MAART 1961 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 HILLEGOM EERSTE STEENLEGGING KAPEL VAN „BLOEMSWAARD" Zaterdagmorgen heeft pastoor H. A. J. Theissen van de St. Josephpa- rochie te Hillegom de eerste steen gelegd voor de kapel, behorend bij het nog te bouwen R.K. Bejaarden centrum „Bloemswaard" in Elsbroek. De wijding van de steen vond plaats in tegenwoordigheid van de geeste lijkheid van de beide parochies en het college van b. en w. van de ge meente Hillegom. Vóór de steenleg ging en de wijding gaf pastoor Theis sen een korte verklaring van de symboliek van de hoeksteen. In de steen werd een rol in loden omhul sel ingesloten met de namen van de aanwezigen bij deze plechtigheid. Na afloop verzamelden de belang stellenden zich in Huize Theresia. Pastoor Theissen wees hier op het grote belang van het te bouwen cen trum voor Hillegom en omgeving. Hij bracht voorts dank aan de alge meen overste, moeder Thofia, van de zustercongregatie uit Amersfoort voor het beschikbaar stellen van enige zusters. Burgemeester v. Nis pen tot Pannerden bracht de geluk wensen van het gemeentebestuur over en verklaarde, dat de bouw van het centrum steeds de belang stelling van het gemeentebestuur heeft gehad en in de toekomst zal hebben. Daarna bleef men nog ge ruime tiid biieen, terwijl er 'n dronk werd uitgebracht op de voorspoedi ge afbouw van het werk. Coöp. Raiffeisenbank „Hilleeom" De Coöp. Raiffeisenbank „Hille gom" heeft donderdag jl. haar jaar lijkse ledenvergadering gehouden in hotel „Flora". In zijn openingswoord heeft de voorzitter dr. A. J. Verhage, een beschouwing gegeven over de toestand in het bloembollen vak in verband met de revaluatie van de gulden. Met nadruk wees hij er op dat de regering door deze maatregel bewust de export afremt. Bii de bestuursverkiezing werden de aftredende leden D. v. Egmond, S. G. Heemskerk en J. H. Weyers, her kozen, terwijl in de vakature S. P. Schrama werd voorzien door verkie zing van de heer J. T. Jonkheer. Ook de leden van de financiële commis- x sie, J. M. Goemans. C. G. M. Meskers en J. G. Strokman. werden herko zen. De balans en verlies- en winst rekening over 1960 werden goedge keurd. terwijl het winstsaldo ad 47.398 59 geheel aan de reserves werd toegevoegd. Uit de ciifers ontlenen wij nog, dat per 31 december in totaal bij de Bank was belegd, een bedrag van 18.618.048.50, waarvan 8.148 601.36 aan spaargelden. De totaal-omzet is in het afgelopen jaar de 300 miljoen gulden gepasseerd. Aan rente werd in 1960 uitgekeerd 449 812.77. Het balans-totaal bedroeg 20.467.628,43. De viering van Koninginnedag Evenals voorgaande jaren zal het CCNF met Koninginnedag de fees telijkheden organiseren. De dag zal wederom worden begonnen met de aubade van de schoolkinderen in de Hoftuin voor de burgemeester en echtgenote en andere autoriteiten. Leerlingen van de Boazschool zullen dit jaar een gelukwens opzeggen en bloemen aanbieden aan de echtgeno te van de burgemeester, 's Namid dags om 1 uur zal zich het kinder corso opstellen in de Hoftuin dat om twee uur door de kom der gemeente zal trekken. Indien er genoeg perso nen zullen zijn die bereid zijn mee te werken bij het vullen van ballons zal er ook nog een ballonnenwed strijd worden gehouden. Ook zal er weer een voetbalwedstrijd zijn van Hillegomse spelers tegen een elftal van elders, dat nog gevraagd moet worden. Men is voornemens 's avonds 'te dansen op het terrein van de Ju- lianaschool. Het slot zal weer be staan uit het vuurwerk. Geboren: René Antonius Maria z.v. P. J. v. d. Zwet en M. Veen. Ondertrouwd: J. J. Vleut en M. J. Smit; A. Scheepmaker en E. v. d. Berg; G Opstal en J. Guldemeester. Getrouwd: J. Wijdenes en G. Kar dol; A. W. Broos en D. A. v. Duijn. NOORDWIJK JAARVERGADERING KATH. MIDDENSTAND Gisteravond hield de Kath. Midden stand haar jaarvergadering in het Hof van Holland, waarbij de opkomst slechts matig was. Wegens ziekte van de voorzitter, de heer M. C. J. Sedelaarwerd deze bijeenkomst gepresideerd door de heer J. Buijze, die in zijn openings woord een korte terugblik wierp op het afgelopen jaar. Het vergaderbe- zoek was, dank zij de actuele onder werpen, die behandeld werden, goed. Vol lof was de spreker over het be leid van de Federatie voor de Bollen streek van de R.K. Middenstand in de afgelopen drie jaren, waarvoor de heren Sedelaar, Timmermans en Zwetsloot zeker er woord van dank toekomt, nu zij binnenkort hun zit tingsperiode beëindigen. In de ko mende drie jaren zal het dagelijks bestuur van een andere afd. die bij deze Federatie is aangesloten de lei ding overnemen. De verkiezing hier voor zal plaats vinden op 27 april a.s. Gezien het grote nut, dat van deze Federatie uitgaat werd de wens uitgesproken, dat de opvolgers de voetsporen van de aftredenden zullen drukken. Met genoegen kon er op gewezen worden, dat de hoogconjunctuur de middenstand niet onopgemerkt voor bij gaat. In dit verband wees spr. op de verbeteringen en uitbreidingen van meerdere middenstandszaken in Noordwijk. In een kort doch onver - zichtelijk verslag gaf de secretaris, de heer J. Th. Zwetsloot, de voor naamste feiten van het afgelopen verenigingsjaar, waaruit bleek, dat veel en goed werk is verricht. De penningmeester, de heer G. v. Hage, kon zijn boekjaar met een totaal van 2156.91 afsluiten met een voorde lig saldo van ƒ333.98. Deze beschei den zullen t.z.t. nagezien worden door de kascommissie, bestaande uit de heren P. v. Dam en A. Reekers. Beide heren werd dank gebracht voor hun veelomvattende werkzaamheden. Bij enkele candidaatstelling werden de aftredende bestuursleden de heren F. A. Timmermans en J. Th. Zwet sloot herkozen voor de periode van twee jaar. Op voorstel van de heer Vis werd besloten, evenals voorgaand jaarr, aan het Charitatief Centrum een subsidie van f 25.- toe te kennen. Na de gebruikelijke rondvraag, werd de film vertoond „Storm over Budapest", waarin getrouw en op ontroerende wijze het proces, dat in 1949 tegen Kardinaal Mindszenty, de primaat van Hongarije, werd gevoerd wegens „hoogverraad", werd weer gegeven. Al de gebeurtenissen, die aan dit beruchte proces voorafgin gen, werden op de voet gevolgd. Ont stellend zijn de methoden, die de Hongaarse staatspolitie gebruikt om de „schuldigen* 'tot een openbare be kentenis te dwingen! Aan het einde zagen wij, dat de hoop voortleeft, dat eens in Hongarije de vrijheid en ver draagzaamheid zullen zegevieren. RTTNSBFRG Geboren: Adriaan Christiaan zoon van L. Hogewoning en van J. A. Kuik; Peter zoon van J. Koekebak- ker en K. C. van Leeuwen; Robert Leonard zoon van D. Verheyen en L. Visser; Cornelia Suzanna dochter van W. v. d. Eykel en M. H. van der Mey; Cornelia Wilhelmina Adriana Nico- lina dochter van J. D. Kromhout en NN. Binnendijk; Pieter zoon van A. Ravensbergen en M. Kralt; Adriaan Frans zoon van C. Kromhout en K. C. Ravensbergen; Johanna Alberdina dochter van H. de Mooy en M. de Vreugd; Catharina Antoinette doch ter van L. de Mooy en G. Sch'oneveld, Roelofje dochter van H. van Gos- liga en R. Bouma; Pieter Johannes zoon van A. J. v. d. Mey en J. S. Voorzaat. Ondertrouwd: H. J. Klein 24 jaar en J. Kromhout 21 jaar; D. de Koning 28 jaar en E. Hoek 19 jaar. Overleden: A. de Mooy, echtgenote van J. Jongedijk 52 paar. VOORSCHOTEN R.K. Ulo in Adegeest. De voor bereiding van de bouw van de r.k. ulo-school in Adegcest is thans zover gevorderd, dat b. en w. in staat zijn enige concrete kostencijfers te ver- Strekken. Tevens doen b. en w. de raad een voorstel om een krediet voor de bouwkosten beschikbaar te stellen. De inspecteur van het l.o. in de Inspectie Delft heeft de raming van de bouwkosten onderzocht en goedkeuring gegeven tot een bedrag van 321.000 gulden. B. en w. hebben de minister van volkshuisvesting en bouwnijverheid verzocht rijksgoed keuring voor het plan te verlenen. Binnenkort zullen de gegevens over de grond- en inrichtingskosten wor den verstrekt. De inrichtingskosten zullen niet zo hoog uitvallen, daar de thans in gebruik zijnde school- meubelen en leermiddelen t.z.-t. naar de nieuwe school zullen worden overgebracht. Verordening rechten paardenmarkt. De werkingsduur van de \erorde- ning op de heffing en invordering van marktgelden, de marktgelden- verordening 1953 is op 1 januari 1961 ten einde gelopen. Om heffing voor de toekomst mogelijk te maken, dient de verordening opnieuw te worden vastgesteld. De tarieven voor het ter markt brengen van paarden zullen ongewijzigd worden gehand haafd. Eén gulden voor de aanvoer van een paard; 50 cent voor de aan voer van een pony of veulen en 25 cent voor de aanvoer van een veulen dat zich nog bij de moeder bevindt en daarmee tegelijk wordt aange voerd. Het tarief voor het hebben van een kraam of dergelijke, dat tot dusverre 25 cent per vierkante meter beliep, zal verhoogd worden tot 40 cent per vierkante meter. Jeugdtennis. B. en W. stellen de raad voor aan de tennisvereniging „Forescate" met ingang van 1961 van gemeentewege een reductie van 20% op de totaal verschuldigde baanhuren uit te keren, om het tennisspel voor de jeugdleden te vergemakkelijken. Verbetering woningen Tolstraat en Stadwijkstraat. Deze gemeentewo ningen dateren van het jaar 1927 en behoeven dringend verbetering. De volgende voorzieningen dienen te worden getroffen: 1. Kering van het vocht aan de binnenzijde der buiten muren; 2. opheffing van de lekkages van de platte daken van de uitge bouwde keukens; 3. vernieuwing van de plafonds in de keukens, toiletten en achterportalen; 4. het opnieuw aanbrengen van het muurpleister werk in de woonvertrekken. Deze voorzieningen zullen ongeveer 2.200 gulden per woning bedragen of in totaal 59.400 gulden. B. en w. willen deze gelegenheid aangrijpen om in deze woningen douchecellen aan te brengen. B. en w. willen de moge lijkheid scheppen om in dit gemis te voorzien, maar de huurders zullen zelf de kosten hiervan moeten dra gen. Zij zullen derhalve alleen aan gebracht worden waar de bewoners het wensen. Er is een raming ge maakt voor twee type douchecellen 920 en 1455. De kosten zijn over eenkomstig 1,45 of 2,25 per week. Voor diegenen, die nog niet beschik ken over een gasgeyser komt daarbij nog een bedrag van 60 ct per week. Er zijn al bereidverklaringen van de bewoners binnen, waaruit blijkt dat vier douchecellen aangebracht kun nen worden. Om veranderde wensen in de toekomst op te vangen en CIDijnen en (§ediótilteerd lêosier Bij aankoop van een grote fles Advocaat 4.25 een liter COSTORICO VERMOUTH van 4.55 voor 3.75 Geldig tot en met 1 april. (Advertentie) nieuwe bewoners te kunnen helpen, zouden b. en w. gaarne beschikken over een krediet dat toereikend is voor 5 grote en 5 kleine douche-cel len en 10 gasgeysers derhalve 13.575 gulden, B. en w. stellen de raad voor dit bedrag beschikbaar te stellen. ven /4062.90. Batig saldo ƒ1516,23. De begroting voor 1961 werd vast gesteld op een bedrag van f 5600,05. Op voorstel van de heer v. d. Hulst werd nog besloten de brandverze kering te verhogen met f 10.000. Een verzoek van de Sted. Lichtfabrieken om toestemming tot het leggen van een electrische kabel naar de zomer huisjes in de Hofpolder, werd voor lopig aangehouden een commissie uit het bestuur, bestaande uit de heren Vergeer en Schepers, zal met de Lichtfabrieken gaan onderhandelen over eventuele doortrekking van de genoemde kabel naar het gemaal. Het voorstel van het bestuur tot demping van een gedeelte van de Ringsloot, werd, na voorlezing van de voorwaarde van Ged. Staten, aan genomen, waarbij door de heer War merdam voorbehoud werd gemaakt over het punt waar zal worden be gonnen met dempen. Dit punt moet verlegd worden van 50 m. naar 120 m. ten zuiden van het gemaal. Aan het bestuur werd tevens machtiging verleend de benodigde geldlening aan te gaan. WASSENAAR Geslaagd Aan de Leidse univer- WARMOND Hemmeerpolder. Vorige week vergaderde onder voorzitterschap van de heer Chr. v. d. Geest de in gelanden van de Hemmeerpolder. siteit slaagden voor het kandidaats- Uit de jaarrekening bleek, dat deze examen Nederlands Recht de heren sloot met een vrij gunstig resultaat. D. C. van Stempvoort, B. A. J. M. Ontvangen werd f 5579,13, uitgege- Peek en H. H. C. N. Breitbarth. LEIDSE UNIVERSITEIT Schilder kleurig, Schilder vlak, Neem Ceta-Bever CETALAC Van het politierapport Maandagmorgen 7 uur reed op het kruispunt Kanaal weg-Voorschotense- weg-Zoeterwoudseweg een tienwie- lige vrachtauto, afkomstig uit Leiden, die rechtsaf van de Voorschotense- weg de Kanaalweg wilde oprijden. Van de andere kant naderde een be stelauto, bestuurd door een 42-jarige stucadoor uit Schiedam, die linksaf van de Kanaalweg de Voorschotense- weg opreed over het linkerwegge deelte. Een frontale botsing was het gevolg. De chauffeur van de bestelwagen kreeg een hoofdwonde en een ge kneusde linker voet. Een naast hem zittende 57-jarige opperman, even eens uit Schiedam, kreeg snijwonden aan he hoofd en werd door de EHD naar het Academisch Ziekenhuis vervoerd. De vrachtauto kreeg schade aan de linkervoorzijde; de bestelauto liep ernstiger schade op, waaronder een totaal versplinterde voorruit. Bij KB van 21 maart is dr. W. R. O. Goslings, lector in de leer der infec tieziekten en antimicrobiële therapie aan de Leidse Universiteit, benoemd tot buitengewoon hoogleraar in de leer der microbiële ziekten en der antibiotica, eveneens aan de Leidse Universiteit. Dr. Goslings werd op 9 juli 1907 te Muntok in het voormalig N.O.I. ge boren. Hij legde in juli 1931 zijn arts-examen af en was vervolgens tot eind december 1933 assistent aan de afdeling Tropische Pathologie en Bacteriologie van het Instituut voor Tropische Genesekunde. In november van dat jaar was hij gepromoveerd tot doctor in de geneeskunde op 'n proefschrift: Onderzoekingen over de Bacteriologie en de Epidemiologie van het Scleroma Respiratorium. Na een assistentschap aan de heel kundige afdeling van het St. Geer truiden-gasthuis te Deventer, was Goslings van mei 1936 tot mei 1946 chef-geneesheer van het Catharina- hospitaal van de Hollandsch-Ameri- kaansche Plantage Mij NV, te Kisa- ran in het voormalige N.O.I. Nadat hij naar Nederland was te ruggekeerd was hij aanvankelijk as sistent. later hoofdassistent van Prof. dr. J. Mulder, aan de afdeling inwen dige geneeskunde van het Acade misch Ziekenhuis te Leiden. Daarna- Tennisseizoen geopend Zondag jl. is het tennisseizoen 1961 begonnen. Een week eerder dan in voorgaande jaren werden overal de banen geopend. Ongetwijfeld heeft het zachte voorjaarsweer tot deze vervroegde opening bijgedragen. Jammer was het daarom, dat het uitgerekend op de eerste speeldag van het seizoen zulk slecht weer was. Het was guur en de wind had stormkracht. Erg aangenaam kon 't dus op de baan niet zijn. Toch waren zeer veel tennisenthousiasten op de banen te vinden. Ook de R.K. tennisvereniging „Uni cum" mocht talrijke tennissers op de Haarlemmertrekvaart welkom he ten, beginners zowel als gevorder den, junioren (in grote hoeveelheid!) als senioren. De leden van „Unicum" hadden zich eerst 's morgens om 10 uur ver zameld in de kapel van „De Voorzie nigheid", waar ter gelegenheid van de opening van het seizoen een H. Mis tot intentie van „Unicum" werd opgedragen, 's Middags op de banen bleek, dat de Unicummers met hun nieuwe trainer, de heer Goedraad, zich onstuimig op het spel wierpen. GROTE OVERWINNING VAN DE LEIDSE DOVEN SCHAAKCLUB De eerste ronde van de schaakcom petitie van de Kon. Ned. Doven Sport bond is begonnen. Zaterdagavond jl. werd in de „Kleine Burcht" een schaakwedstrijd gespeeld tussen Re vanche en TOG (A'dam). Eerstge noemde club won rnet een groot cij fer (9-1) van TOG. De uitslagen: B. Klaassen (Revanche) G. Besemer (TOG) K-Vï, J. A. Vos-P. v. Peer 1-0, B. Westdijk-A. de Haan 1-0, Chr. Felten-M. Turfkruier 1-0; J. Verstel- le-D. Wilmink K-V«f C. de Raad- J. Hennink 1-0, N. J. v. d. Linde-A. Straatman 1-0, Joh. Vos-J. Ros 1-0, J. G. Vreeswijk-H. Grannetje 1-0, Chr. v. d. Wees-mevr. Hennink 1-0, totaal 9-1. Aan de Leidse "universiteit is ge slaagd voor het doctoraal examen ge neeskunde de heer J. de Bruyne; voor het artsexamen slaagden de he ren A. P. Blok en J. v. Steijn en voor het kandidaatsexamen Neder lands recht mej. H. Haangtjes en de heer Th. Ph. A. M. Oonincx, allen uit Leiden. was de nieuwbenoemde hoogleraar opnieuw gedurende twee jaar werk zaam als chef-geneesheer te Kisaran. In juli 1951 werd prof. Goslings tot wetenschappelijk hoofdambtenaar aan de afdeling interne geneeskunde van het Academisch Ziekenhuis te Leiden, waarna in januari 1956 zijn benoeming tot lector in de leer der infectieziekten en antimicrobiële the rapie volgde. Naast het reeds genoem de proefschrift heeft prof. W. R. O. Goslings zeer veel gepubliceerd in wetenschappelijke vakbladen. MISLUKTE INBRAAK IN LEIDSE BROODFABRIEK Tussen zaterdagavond 9 uur en maandamorgen 7 uur hebben „onbe voegden" getracht in te breken in de Leidse Broodfabriek aan de Mare. Van de wagenloods echter de fa briek werden de deuren opengebro ken. Met behulp van een ladder be reikte men hst dak van de fabriek, waar twee dakramen werden uitge broken en vernield. Ook op de bak kerijzolder werden ruiten vernield, doch kennelijk kon men toen niet verder, want tot de bakkerij is men niet doorgedrongen. Sporen daar van ontbreken althans. Er werd niets vermist. f, AANBESTEDING LAGERE LANDBOUWSCHOOL Hedenmorgen hield de dienst van gemeentewerken namens de Hol landse Maatschappij van Landbouw te 's-Gravenhage een openbare aan besteding voor het bouwen van een lagere tuinbouw, .hooi aan de Boer- haavelaan. Voor deze aanbesteding bestond van aannemerszijde een forse belang stelling: 48 bedrijven dienden een inschrijvingsbiljet in. De hoogsten waren: De Nederlandse Bouw Mij Zaandam N.V. te 's Gravenhage met 288.000; Bouw- en Aannemersbedr. Braco te Amsterdam f 278.700; H. J. Strijk, Rijpwetering 265 000; J. C. Koridon, Vinkeveen ƒ261 000 en C. Meyers, Haarlem ƒ261.000. De laagste inschrijvingen waren afkoipstig van: Aannemersbedrijf voorheen firma Leo Zitman, Leiden ƒ232.600; firma A. Ph. Kuyl, Voor schoten 232.500; J. van Riet, Mare- singel, Leiden ƒ232.000; N.V. Aan nemersbedrijf en Timmerfabriek J. M. van Blijswijk, 's Gravenhage ƒ229.300; De Langt en van der Plas, Oegstgeest, 229.000 en Aannemings bedrijf Joh. Noorlander Zn,. Lei den, ƒ228.100. De raming werd niet bekend gemaakt. De gunning is nog aangehouden. Als merkwaardigheid zij vermeld, dat het gedrang in het midden van de ranglijst derirate groot was, dat drie inschrijvingei slechts één gul den verschilden: de no's 24, 25 en 26 waren namelijk: Aannemingsbe drijf Erven J. F. P. Jansen, Nieuw Vennep, ƒ245.000; firma C. v. d. Wiel Gzn, Noordwijk aan zee, even eens 245.000 en Gebrs. Stekelen burg, Utrecht ƒ244.999. Burgerlijke Stand Geboren: Jan Gerard z.v. G. v. d. Wel en E. J. v. Iterson; Petronella d.v. D. v. Rhijn en C. G. Korbee; Ma ria Sophia d.v. P. C. Erades en M. H. Honders; Jolanda Elisabeth d.v. W. D. Reinink en E. M. Meerpoel; Geertruida d.v. F. W. Filarski en M. E. den Os; Hendrikje d.v. J. Brasser en P. K. v. d. Marei; Antonius Jo hannes Maria z.v. J. A. A. Roden burg en E. M. P. J. v. Tol; Michael Wolfgang z.v. W. v. Kleeff en H. L. Arnoldus Simon Wilhelmus z.v. S. Florisson en R. P. M. Beijersbergen van Henegouwen; Cornelis Ary z.v. P. Bons en M. Storm; Jacob z.v. F. Schieving en M. J. Bijker; Mijnie Dikkie d.v. W. v. Leeuwen en S. P. Haasnoot; Kitty d.v. D. Nieuwenburg en M. Baelde; Ineke Henriëtte d.v. J. D. Hubers en H Schwarz. Overleden: J. K. v. d. Berg 68 j., m.; M. M. Lucas 73 j., w.v. F. Stafleu; K C. v. d. Plas 73 j., m.; R. de Jong 59 j., m.; A. Carels 61 j., m.; C. Meij- jers 61 j., v.; B. Pijnakker 68 j., m.; C. J. de Munck 56 j., m.; G. G. C. A. S. Pieper 37 j., m.; J. M. Jansen 57 j., m.; J. P. K. Oele 8 mnd., d.; S. Sjar- din, 61 j., e.v. J. de Leeuw; E. J. H. Goedhart 43 j., e.v. F. J. C. H. W. v. Bekkum. Gehuwd: H. v. d. Berg en S. K. Bruinsma; H. Paauw en J. Vollenga; J. J. Beuk en M. Guérin. JUBILEUM BIJ „ELECTROLASCH". Gisterochtend om 11 uur had in de conferentiekamer van de N.V. Nederlandsche Electrolasch Maat schappij de herdenking -plaats van het jubileum van de heer I. Gulde- mond, die als koperslager-pijpenbui- ger 25 jaar in dienst was. Hij werd met zijn echtgenote in de conferentiekamer allereerst toege sproken door de heer H. Hofman, di recteur der N.E.M. Deze roemde de goede kwaliteiten als vakman in het bedrijf en bood hem namens de di rectie een prachtige bloemenmand en een enveloppe met inhoud aan. Daarna sprak de bedrijfsleider, de heer Leupe, de heer Guldebond toe en stelde hem ten voorbeeld voor an deren. Vervolgens richtte dé heer Bonte, baas van de afdeling van de jubila ris, het woord tot hem en bood de heer Guldemond namens de bazen en het personeel van het bedrijfskantoor een actetas aan. Tenslotte sprak de heer Derogee, voorzitter van de jubileumcommissie, de heer Guldemond toe en bood hem namens de commissie een polshorloge aan. Hierna begaven de jubilaris en zijn echtgenote zich met de heren Hof man, Stokman en de jubileumcommis sie naar „Den Vergulden Turk", waar een uitgebreid diner werd gebruikt. LEIDSE AMATEUR-FOTOGRAFEN VERENIGING. De Leidse Amateur-fotografen wa ren gisteravond weer in groten ge tale in de bovenzaal van restaurant „De Doelen" bijeen voor de derde ronde in de onderlinge kleurendia competitie. Het welkomstwoord van de voor zitter, de heer J. G. Gompelman, was ditmaal in het bijzonder gericht tot de heer H. P. Keekstra, oud-lid van de LAFV. Het verheugde spreker, dat de heer Keekstra zich weer als lid had aangemeld, temeer daar deze steeds zeer actief was en een gede gen mededinger in de competities. In het hierna volgende kort huishou delijk gedeelte, bracht de afgevaar digde naar de algemene bondsverga dering, dr. J. Versteeg, verslag uit van zijn bevindingen. Spreker deelde onder meer mede, dat de Bonds voorzitter, de heer G. A. W. Wage naar, om gezondheidsredenen was afgetreden en tot erelid van de Bond was benoemd, waarna de heer Hans Schneider tot Bondsvoorzitter werd gekozen. Daar de derde ronde kleurendia's een vrije-onderwerpenontmoeting was en dus de gebondenheid van een bepaald onderwerp geen handicap vormde, was het aantal inzendingen opmerkelijk groot, vooral in de klas se meergevorderden. De kleuren-enthousiastelingen tracht ten elkaar weer eens pittig de loef af te steken en de jury, bestaande uit de heren J. G. Gompelman, dr. P. J. van Mullem en G. L. van der Berg, had dan ook geen gemakkelijke taak. Aan het einde van de avond gaf de heer Gompelman namens de jury het gebruikelijke resumé van de verrichte prestaties. Daar de competitie april a.s. sluit, zullen de eindresultaten spoedig bekend kunnen worden ge maakt. LEIDS GABARETGEZELSCHAP „DE MU-TO-CA'S". Het nog jonge Leidse cabaretge zelschap „De MU-TO-CA'S", heeft zaterdagavond in de tot de laatste plaats bezette verenigingszaal in de Maria Gijzensteeg (Haarlemmerstr.) een alleszins geslaagde propaganda- avond gegeven voor haar donateurs en begunstigers. Onder het motto „Lach er maar om" werd onder re gie van Hans Kalthoff in bont aller lei een muziek-, toneel- en cabaret- programma ten tonele gevoerd, waar bij de verbindende tekst en de con ference op zeer geestige en bijzonder geslaagde wijze werd verzorgd door de jonge conferencier Daan Sloos. Tot de hoogtepunten van de avond behoorden ongetwijfeld het optreden van „The Strangers" o.l.v. Roel Veld huizen en het eerste optreden van het muzikale jeugdtrio „The Music Boys" o.l.v. de 13-jarige Frans Kalt hoff, welk trio (11, 42 en 13 jaar oud) zich reeds als ware virtuozen op de klarinet, trompet en saxofoon ontpopten. Na het zeer geslaagde programma volgde nog een gezellig samenzijn met een dansje op de klan ken van het MUTOCA-dansorkest o.l.v. Wim Holswilder. Leidse agenda DINSDAG 28 MAART Adviesavond St. Eloy. Geb. Chr. Belangen. 7.30 uur. Rijksmuseum v. Oudheden. Lezing dr. B. H. Strieker, 8 uur. Feestavond 15-j. bestaan. Alg. Ned. Inval. Bond. Den Burcht, 8 uur. „d'Oprechte Amateur". Auditie rest. v. d. Heyden, 8 u. Kath. EIIB. Aanv. cursus, L. P. Kerkkoorsteeg 15, 8 uur. Afscheid C. Vermaas, hoofdmach. L.D.M., 4.15 uur. WOENSDAG 29 MAART Kath. Reclassering. Openb. verg. Rest. v. d. Heyden. 8.15 u. Dipl. uitreiking Don Boscoschool. Boerhaavelaan, 8 u. Leidse Bond Huis- en grondeig., „Harmonie", 8 u. Ver. Bev. Welsprekendheid, Leden- verg., Gulden Vlies, 8 u. APOTHEKERSDIENST Geopend Apotheek Herdingh Blanken, Hogewoerd 171, tel. 20502. BIOSCOPEN De films in de week van 24-31 mrt. zijn door de Kath. Film Centrale ais 'olgt gekeurd: Casino: „Avontuur in New York" volwassenen Lido: „Opstand der legioenen" volwassenen. Luxor: „De laatste dagen van Pom pei", 18 jaar. Studio: „Nachttrein' 14 jaar. Trianon: „Winden waaien om de rot sen", 14 jaar. Rex: „Met dodelijke afloop", 14 j. JOURNALIST VEROORDEELD WEGENS OPZETTELIJKE BESCHADIGING VAN FOTO'S Het gerechtshof te Amsterdam heeft vanochtend de 25-jarige jour nalist S. F. R. uit Assen, wegens het opzettelijk beschadigen van foto's op een expositie van de studenten vereniging „Pericles" bij verstek en conform de eis veroordeeld tot een voorwaardelijke gevangenisstraf voor de tijd van een week met een proef tijd van drie jaar voorts tot het be talen van 150 gulden aan de vereni ging „Pericles" ter vergoeding van de schade en tenslotte tot het betalen van een geldboete van 50 gulden subs, tien dagen hechtenis. De thans in de Congo verblijvende journalist was, in eerste instantie door de po litierechter alleen tot de geldboete van 50 gulden veroordeeld. De genoemde vereniging „Pericles" van vooru'tstrevende studenten had begin mei 1960 in Amsterdam een expositie ingericht van foto's, tijd schriften, enz., om de aandacht te vestigen „op de gevaren van het hii- litairisme, dat de kop weer opsteekt in West-Duitsland". De journalist had op verscheidene foto's strookjes ge plakt. DODELIJKE VAL Vannacht omstreeks half vier is de 60-jarige arbeider W. Pijl, die al enige uren werd vermist, .in de fa briek aan de Distelweg in Amster dam-noord waar hij werkte, dood aangetroffen op de bodem van een kalkoven. Vermoed wordt dat de man van zes meter hoogte door een met een ijzeren luik afgesloten stortgat is ge vallen en met zijn hoofd op de ce menten bodem is terechtgekomen. VROUW VERMIST De groepscommandant der rijkspo litie te Vries verzoekt namens de fa milie te worden bekendgemaakt met de verblijfplaats van Aaltje Bult, oud 62 jaar, wonende te Paterswolde, ge meente Eelde. Signalement: lang 1.65- 1.70, normaal postuur, rode gelaats kleur. Kleding: driekwart bruine bontjas, bruine jurk, bruine hoed, beige kousen en schoenen. Zij is geestelijk gestoord. Eenieder, die in lichtingen kan geven, wordt ver zocht zich in verbinding te stellen met de groepscommandant, telefo nisch te bereiken onder nummer (05921) 234 of met de politie in zijn of haar woon- of verblijfplaats. LEIDEN, 28 maart, Vette varkens Aanvoer 94 vette varkens. Note ring per kg. levend gew.: Zw. v. geen not., 1 v. 1.90-1.95, slag. v. 1.96-1.98, zeugen 1.67-1.72. Handel redelijk. ROTTERDAM, 28 maart. Vee. Aanvoer totaal 5127, weektotaal 7292. Vette koeien 234, gebruiksvee 1600, vette kalveren 850, graskalveren 234, nuchtere kalveren 1893, varkens 3, lopers 29, biggen 22, paarden 87, veu lens 12, schapen 104, zuiglammeren 38, geiten 21. Vette koeien 300-330, 270-300, 260-270; vette kalveren 250- 270, 220-250, 200-220; graskalveren 450, 340, 240; nuchtere kalveren 55, 50, 40; varkens (lopers) 150, 110, 100, biggen 80, 70, 50; slachtpaarden 260, 240, 220; schapen 115, 100, 80; lam meren 100, 85, 75, kalfkoeien 1260, 1100, 950; melkkoeien 1260, 100, 950; varekoeien 890, 780, 680; vaarzen 920, 720. 620; pinken 560, 460, 400. Vette koeien gewoon, tamelijk, als gisteren. Vette kalveren groter, stug, dalende prijzen, prima's wen notering; gras kalveren ruimer, lui, als -ige week. Nuchtere kalveien ruimer, flauw, vooral niet hoger; varkens (lopers): matig, kalm, iets gedrukt, biggen: matig, kalm, iets gedrukt; slacht paarden: gewoon, traag, prijshou dend, prima jonge paarden boven notering; schapen en lammeren: kort redelijk, iets gedrukt; koeien: rui mer, kalm, prijshoudend; varekoeien flink, redelijk, constant; vaarzen en pinken: gewoon, stroef, onveran derd.

Leidse Courant | 1961 | | pagina 2