WIE PUZZELT ER MEE? Spaanse ambassadeur getuige van Spaanse danssuccessen in Voorschoten Oegstgeest gaat met groot programma nationale feesten vieren MEDISCHE DIENSTEN Marktberichten ZATERDAG 25 MAART 1961 DE LEIDSE COURANT PAGINA 4 Horizontaal: 1 van de vorige maand (afk. Lat.), 3 stad in Italië, 7 speer, 10 naschrift (afk. Lat 12 nakroost, 14 rivier in Portugal, 16 vlug, 17 scheikundig element, 18 begrip, 19 werk van Ibsen, 20 myth, figuur, 21 gravure, 22 zijtak Donau, 24 meisjes naam, 25 voorstuk van een vracht auto, 27 huisjasje, 29 voegwoord, 30 godsdienst (afk.), 32 welaan, 33 dat is (afk. Lat.), 34 glijvoertuig, 36 stre ling, 38 dorp in Gelderl., 40 muziek noot, 41 dorp in N- Brab., 42 vervoe ging van een hulpwerkw., 43 plat grendeltje, 45 telwoord (Duits), 46 gem. in N.H., 49 voegwoord (Fr.), 50 de oudste (afk.), 51 algemeen kies recht (afk.), 53 oude lengtemaat, 55 donkergekleurd, hard, vulkanisch ge steente, 58 hetzelfde, 61 aanwijzend voornaamw., 62 huisdier, 64 gewicht, 65 biersoort, 66 iemand de achting geven, welke hem toekomt, 67 land in Europa, 69 bijb. figuur, 70 cilin dervormig voorwerp, 71 was een kei zer van Abessinië, 73 knaagdier, 74 meisjesnaam, 75 Europeaan, 76 zij tak Duro, 77 scheikundig element (afk.). Verticaal: 1 bekend vorstendom in Europa, 2 een gezeteld madonna beeld, dragende het dode lichaam van Jezus op de schoot, 4 voorzetsel, 5 vrolijk, opgewekt, 6 zoon van Seth, 7 bijrivier van de Schelde, 8 notitie boek, 9 ontkenning (Eng.), 10 ver- stoteling, 11 vreemde taal, 13 vreem de munt, 15 district (afk.), 16 boel die overhoop is. 21 voegwoord, 23 son ordre (afk.), 26 onuitgegeven ge schriften, 23 gem. in Gelderl., 31 deel van een huis, 32 stad in Italië, 34 korte kous, 35 gem in N. Brab., 37 vriend (Fr.), 38 huisdieren, 39 jon gensnaam, 44 veter, 47 bijwoord, 48 in de oudheid stad in Thracië, 50 hoop, 52 bekende, 54 provincie van Nederl., 56 bijb. figuur, 57 maan stand. 59 boom, 60 profeet, 63 plat vis, 64 gekheid, 68 lidwoord (Fr.), 71 voornaamw., 72 klasse (afk.). Voor de weekpuzzel stellen wij twee prijzen van 5,- elk beschik baar. Wanneer u wilt meedingen naar deze prijzen, dient u uw oplossing vóór donderdagmiddag a.s. 12 uur op onze bureaus te (doen) bezorgen. Op enveloppe of briefkaart dient duidelijk vermeld te staan „puzzel- redaktie". OPLOSSING VORIGE WEEK Horizontaal: 1 Frejus, 6 psyche, 11 Ier, 12 Nogat, 14 tèn, 15 RK., 16 si nopel, 18 Ta, 19 toet, 20 Alem, 22 adres, 25 trede, 27 jas, 28 Sam, 30 eer, 31 Be, 32 Titiaan, 35 op, 37 ork, 38 Da, 39 at, 40 aga, 41 k.o., 42 Langres, 45 Mn, 46 Eli, 48 dat, 49 Mia, 51 akant, 53 Hanna, 55 knie, 57 karn, 58 pd, 60 Egeraat, 62 no, 63 era, 65 Edens, 66 Son, 67 Lahore, 68 strand. Verticaal: 1 firma, 2 rek, 3 er, 4 unies, 5 Sont, 6 papa, 7 stelt, 8 ct, 9 het, 10 Enare, 13 go, 16 Soest, 17 leren, 19 tra, 21 mee, 23 djeroek, 24 aai, 26 drogman, 28 stand, "29 maart. 31 bok, 33 Ida, 34 Ate, 36 pan, 42 Linne, 43 gas, 44 smart, 47 lak, 50 Inn, 51 ampel, 52 Tiger, 53 haast, 54 avond, 56 Eede, 57 kans, 59 dra. 61 re, 62 non, 64 ah, 66 sa. Mevrouw E. Wolvers-Broxterman, Schenkelweg 32 in Zoeterwoude en de heer K. Timmerman, Tomaten- straat 2 in Leiden zijn de gelukkigen, die deze week ieder 5,- voor hun goede oplossing ontvangen. Onze ge lukwensen! We zullen de chèque voor dit bedrag dezer dagen aan u afzen den. hillegom Dodelijk ongeval trof bejaarde kweker Jaarvergadering Oranjevereniging Het bestuur van de Oranjevereni ging te Oegstgeest ontplooit grote ak- tiviteiten. Dit bleek gisteravond wel tijdens de jaarvergadering, welke werd gehouden in een der zalen van „Het Witte Huis De belangstelling van de zijde der leden was echter zeer teleurstellend, hetgeen voor het bestuur niet zo aan genaam was. Juist de suggesties wel ke van de leden afkomstig zijn kunnen op dergelijke vergaderingen soms een grote bijdrage betekenen om te komen tot originele plannen en aktiviteiten. Ook de voorzitter, de heer N. v. Weizen, vond het spijtig in een bijkans lege zaal te moeten staren. Maar, zo merkte hij op, het is toch ook weer zo dat er van bui tenaf wèl veel animo is. Hij deelde mede, dat men benaderd was door het „Anjer Comité" om ter gelegenheid van de 50e verjaardag van Prins Bernhard iets bijzonders te ondernemen. Het bestuur heeft zijn medev/erking in deze toegezegd. Wet houder Steenmetser heeft het plan geopperd op de komende Koningin nedag het recreatieterrein aan de Hofbrouckerlaan op feestelijke wijze te openen. Men zal trachten hieraan medewerking te verlenen. De heer Vos las vervolgens de no tulen en het jaarverslag, welke beide verslagen door de aanwezigen werden goedgekeurd. De heer Gaykema gaf een overzicht van de financiën. Er was een klein tekort over 1960. De heer Segaar, kas- commissielid, deelde mede de papie ren in orde te hebben bevonden. Als kascommissieleden voor 1961 werden gekozen de heren A. Stierman en Segaar. De heren N. v. Weizen en G. A. Prinsen, resp. voorzitter en bestuurs lid werden bij acclamatie herko zen. Voorts werd het programma voor het komende Oranjefeest onder de loupe genomen door de heer N. van Weizen. Op zaterdag 29 april zal de tradi tionele lampioenoptocht plaats vin den. Hieraan zullen diverse muziek gezelschappen medewerking verle nen. Bij het Wilhelminapark zal er dan volop gelegenheid zijn gezellig ker mis te vieren. In verband met de zondag wordt Koninginnedag ver schoven naar 1 mei. Dit jaar zal er in de morgenuren een kinderoptocht zijn. Ter voorbereiding hiervan zijn de leerkrachten van de Oegstgeester scholen bijeen geweest onder voor zitterschap van de heer Coerten. De startplaats van deze optocht zal waarschijnlijk zijn op het plein naast de R.K. kerk. Intussen draait ook nu weer de kermis op volle toeren. 's Middags zal het ASC-terrein in het middelpunt van de belangstelling komen te staan. Men maakt er nu eens een echter Oegstgeestse aange legenheid van. Was het andere ja ren zo, dat men een gezelschap aan trok van elders om een goed show- programma te brengen, thans wil men het oude volksvermaak zoals tonknuppelen, mastklimmen, kuip.- steken en trouwtrekken laten herle ven. Een ieder die zin heeft hieraan mee te doen, kan zich er voor op geven. Bovendien zullen er demon straties en shows ten beste worden gegeven door de Oegstgeester Gym nastiek- en atletiekvereniging, door de V.V. „TJ.D.O." en de Padvinderij. Een Harmoniegezelschap zal de taptoe blazen. Aan het een en an der zullen aantrekkelijke prijzen ver bonden zijn. Het belooft een groots feest te worden. In de ochtenduren zal er voor het gemeentehuis een aubade gebracht worden o.Lv. de heer Honegraaf. „Ik heb u in grote lijnen geschetst wat er zoal te bele ven zal zijn", aldus de heer Van Wei zen. De details zullen nog nader uit gewerkt worden en tenslotte resul teren in een officieel programma. Tot slot deelde spreker nog mede, dat op 4 mei de jaarlijkse herdenking gehouden v/ordt in het Bos van Wijckersloot. Ds: Kappers zal hier als spreker optreden. De herdenking in de „Groene" kerk op 5 mei zal dit jaar ech<er voor het laatst wor den gehouden. Tijdens de rondvraag werd nog enige tijd over verschillende pro grammaonderdelen gediscussieerd. De secretaris, de heer Vos, deelde mede, dat de voorzitter van de Oranjevereniging, de heer Van Wei zen m mei a.s. 25 jaar bestuurslid is. Over het geheel genomen zal er op Koninginnedag in Oegstgeest weer die prettige feestelijke stemming heersen, die telkenjare vele buiten staanders naar deze mooie gemeente doet komen. katwtik aan dt:n rijn HOOFDCOMMISSARIS NPV REIKTE ONDERSCHEIDINGEN UIT In de aula van het missiecollege Sint Willibrord waren gisteravond 'n groot aantal padvinders bijeengeko men om getuige te zijn van de uit reiking van de Gouden Jacobsstaf aan een tweetal ingezetenen, die zich in de loop der jaren zeer verdienste lijk hadden gemaakt voor de padvin derij te Katwijk. Dit waren de heren A. Brouwer, sedert 1934 lid der plaat selijke commissie en sinds 1945 secre taris dier commissie, en schipper Nic. Ravensbergen van de zeeverkenners. Deze eervolle onderscheidingen wer den persoonlijk uitgereikt door de hoofdcommissaris der Nederlandse Padvinders Vereniging, Oubaas E. J. H. Volkmaars. Hierbij waren mede aanwezig districtscommissaris A. Beekes, hoofdcommissaris van de voortrekkers J. Vink, adjunct-dis trictscommissaris L. Haasnoot, de dis- trictscommissaresse van het Neder landse Padvindsters Gilde mevrouw Bonjes-v. Dissel, de voltallige plaat selijke padvinders en padvindsters. De burgemeester, die in verband met de gemeenteraadsvergadering niet aanwezig kon zijn, werd vertegen woordigd door zijn echtgenote, me vrouw Duiker-v. Hasselt. De voor zitter van de plaatselijke commissie, de heer D. C. O. Boekhoven, uitte in zijn openingswoord zijn grote dank baarheid over wat er op het gebied van de padvinderij in Katwijk tot stand was gekomen. Spreker sprak echter zijn teleurstelling uit over het gebrek aan leiders en troephuizen. De bunkers in de zuidduinen, die thans als onderkomen worden ge bruikt zfjn totaal ongeschikt en bo vendien is het materiaal er niet vei lig. Installaties Hierna was het woord aan de dis- tritscommissaris, de heer A. Beekes, die met een toepasselijk woord drie nieuwe leden van de plaatselijke commissie installeerde, te weten me vrouw G. Brouwer-Houweling en de heren J. H. v. Geldere en A. Scher- penzeel. De taak van de plaatselijke oommissie is de districtsleiding te as sisteren. De heer D. C. O. Boekhoven, voorzitter van de plaatselijke com missie, verrichtte vervolgens de in stallatie van de heren B. Kruijt en T. Huisman als leden der commissie voor de zeeverkenners. Hierna was het grote ogenblik ge komen, dat Oubaas Volkmaars de Gouden Jacobsstaf uitreikte aan de twee bovengenoemde heren. De heer Boekhoven sprak hierop nog een woord van grote erkentelijkheid tot de onderscheidenen voor het vele en belangrijke werk dat zij voor de pad vinderij hadden verricht. Na een pauze, waarin de heren Brouwer en Ravensbergen een groot aantal gelukwensen in ontvangst namen, hield hoofdcommissaris Volk maars nog een met vele fraaie dia's geïllustreerde lezing over een door hem, op verzoek van de Nederlandse regering, gemaakte reis door Neder lands Nieuw-Guinea. Hieruit bleek overduidelijk dat ook in dit gebieds deel de padvinderij een zeer belang rijke plaats inneemt en van grote be tekenis is. katwijk BEKENDMAKING Burgemeester en wethouders der gmeeente Katwijk brengen, ter vol doening aan het bepaalde in artikel 10, tweede lid, der Wegenwet, ter openbare kennis, dat op de secretarie (afdeling algemene zaken) dezer ge- gemeente Katwijk brengen ter vol- gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage wordt gelegd het ontwerp besluit van de raad dezer gemeente, ingevolge artikel 9 dier wet, verge zeld van een toelichtende overzichts kaart,* houdende de onttrekking aan het openbaar verkeer van de Hornes laan (weg. no. 30 van de wegenleg ger) en van het ten westen van de Provinciale weg gelegen gedeelte van de Biltlaan (weg no. 33 van de we genlegger). Belanghebbenden kunnen hun eventuele bezwaarschriften tegen be doeld voorstel gedurende de termijn van ter visielegging en nog een week daarna bij de gemeenteraad indienen. (Advertentie) In de afgelopen nacht, omstreeks 12 uur, kwam de 81-jarige heer J. M. Goemans van een verjaardags partijtje. Om naar zijn auto te ko men stak hij de Weeresteinstraat over zonder echter voldoende op het verkeer te letten. Hij werd aange reden door een uit de richting Hil- legom komende auto, bestuurd door een inwoner van Noord-Scharwoude. De heer Goemans was op slag dood. Het slachtoffer was in bloembol lenkringen bekend als een vooraan staand, zeer kundig kweker, vooral op het gebied van de hyacinthen - cultuur. Lange jaren was hij ook voorzitter van de Commissie Kerk- veiling der St. Martinusparochie, waarvoor hij enkele jaren geleden onderscheiden werd met het ere kruis Pro Ecclesia et Pontifice. letdschendam Nieuwe sportvelden Daar b. en w. er van overtuigd zijn, dat de ge meente een nijpend gebrek aan sportvelden heeft, vragen zij thans een crediet van 531.100.- voor de aanleg van voetbal- en handbalvel- den. De bedoeling is deze velden te doen aanleggen in het recreatieplah Leidschendam-Noord en wel vijf speelvelden en een halfverhard trai ningsveld met twee gescheiden par keerruimten ter grootte van resp. 3800 en 3000 m2. Rondom de speel velden zullen afrasteringen gemaakt worden terwijl de velden onderling door beplantingen gescheiden zullen zijn. Ruimte zal gelaten worden voor de bouw van twee tribunes. De thans bestaande sportvelden aan de Van Ruysdaellaan zullen binnen afzienbare tijd ontruimd moeten wor den voor bungalowbouw. Electrische verkeersregelinstallatie Wegens de voortdurende toene ming van de verkeersintensiteit wordt het noodzakelijk geacht op de hoek Damlaan-Kon. Julianaweg- Voorburgseweg een betere regeling voor het verkeer te treffen. Besloten is in de plaats van de twee knipper lichten drie verkeerslantaarns aan te brengen. Voorlopig zullen deze drie lantaarns tijdens de spitsuren met handbediening in werking gesteld worden. Later zal dan tot automati sche regeling worden overgegaan. De totale kosten worden geraamd op 6190.- Verder is het de bedoeling voor de nieuwe huizen op de vroegere tuin Schuyt aan de Voorburgseweg 'n parkeerstrook aan te leggen groot 113 m2. Jaarwedde wethouders Daar ge deputeerde staten van mening zijn, dat de vergoeding voor de beide wet houders, groot 3120,- te laag is, stellen b. en w. voor de wedde te verhogen tot 4000,- per jaar en dienovereenkomstig aan G.S. te ad viseren. sassenheim AFSCHEID J. W. BRUIN SM A Op 1 april a.s. zal de bode-con- cierge, de heer J. W. Bruinsma, met pensioen gaan, nadat hij de gemeen te 44 jaar trouw heeft gediend. Daar deze sympathieke en alge meen bekende figuur zovele jaren in onze dorpsgemeenschap een zeer bijzondere plaats heeft ingenomen, wil het gemeentebestuur ook de bur gerij in de gelegenheid stellen af scheid te nemen van hem en zijn familie in een algemene receptie op het raadhuis op donderdag 30 maart a.s. van 16.3018 uur. Tevens is op veler verzoek de mo gelijkheid opengesteld deel te ne men aan een afscheidsgeschenk van de burgerij, waartoe tot en met 29 maart a.s. bijdragen kunnen worden gestort in contanten of op eer. spe ciale rekening A bij de Twentsche Bank alhier. voorhout Geslaagd. Aan de katholieke Economische Hogeschool te Tilburg is geslaagd voor het kandidaatsexa men economische v/etenschappen de heer N. Vroomen te Voorhout. Gisteravond trad in het Cultureel Centrum te Voorschoten op de we reldvermaarde Spaanse danseres Mariemma en haar gezelschap. Deze avond was belegd door de beide Nutsdepartementen van Wassenaar en Voorschoten. Het was een cultu reel hoogtepunt in het culturele le ven van Voorschoten. Het verheugde de voorzitter van de afd. Voorschoten, dr. J. F. Sirks, ten zeerste de ambassadeur van Spanje, de hertog van Buena, wel kom te mogen heten. Voorts burge meester L. de Kool en wethouder G. Schrama en verder alle overige be zoekers. Het is een avond geworden van verfijnd kunstgenot. Mariemma, Conchita Fernandez en Paco de Ron- da verzorgden de dans. Op de vleu gel speelde Enrique Luzuriaga. De flamenco-zang werd ten gehore ge bracht door Alvaro de la Isla en Luis Pastor bespeelde de guitaar. De belangstelling voor deze avond was bijzonder groot. Het gezelschap van Mariemma mocht herhaaldelijk een ovationeel en waarderend applaus in ontvangst nemen. De Spaanse dans werd op sublieme wijze gebracht, rytmisch, gracieus en emotioneel. Het was een lust voor het oog en een streling voor het oor. De uitvoering van de verschillende dansen bracht het publiek in vervoering. Practisch elk programmapunt was een hoog tepunt. Aan het einde van de avond dankte de ambass. van Spanje het gezelschap van Mariemma in het Spaans. Dr. J. Fv Sirks sprak woor den van dank en waardering namens alle aanwezigen. Mariemma ontving van de ambas sadeur een bijzonder groot paaseis. Met gezelschap van Mariemma was dankbaar voor de betoonde waarde ring en beloonde de aanwezigen met een toegift. De slotdans werd voor de tweede maal gedanst. Leiden en Omgeving Leiden In spoedgevallen nemen waar de artsen Wijdicks, Van Alphen, Van Leeuwen, Meel en Stoffers. Tandartsdienst: J. de Brüyn, telefoon 24172. Apotheek Herdingh en Blan ken, Hoge woerd 171, tel. 20502, tot zaterdagmiddag 6 u. apotheek Reyst, Steenstraat 35, teL 20136. Alkemade en Leimuiden: De artsen v.d. Werf, Rijpwetering, tel. 01712 202, en Van Haselen, Oude Wetering tel. 01713—217. Alphen a.d. Rijn: dr. H. van Koo- ten, tel. 2079, zr. Theodulpha, St. Jo- sephpension, tel. 2409. Bodegraven: dr. C. G. A. v. Beek, tel. 2268, zr. A. de Groot, tel. 2599. Boskoop: dr. P. J. de Wilde, telef. 2740. Hazerswouae: zie Leiderdorp; dr. J. v.d. Linden, tel. 01728382. Hillegom: dr. G. P. D. Ie Cocq d'Armandville, tel. 5613. Katwijk Rijn: dr. E. 3. van der Laan, tel. 2810 apotheek Princestr. 3, telefoon 2755. Katwijk Zee: dr. A. G. de Jager, tel. 3777, apotheek zie Katwijk Rijn. Koudekerk a.d. Rijn: zie Leider dorp. De Kwakel: dr. Rijnders, tel. 1453. Langeraar: zie Nieuwveen. Leiderdorp: dr. P. van 't Woud, tel. 01710-30070. Zr. Hoogvliet, tel. 01710-24909, b.g.g. 31297. Leidschendam: dr. Uhl, tel. 3039; Wit- Gele Kruis, tel. 4161; ziekenauto, tel. 4200. Lisse: dr. A. J. Duymaer v. Twist, tel. 3453. Nieuwkoop: zie Zwammerdam. Nieuwveen: dr. A. van Dongen, tel. 01723—101. Noordwijk: dr. De Beer, tel. 2751. Goede Vrijdag a.s. dr. Goudriaan, tel. 2333. Wit-Gele Kruis, zr. Hoöymans, tel. 3388, b.g.g. 2524. Duinrand-apo theek van 12-1 en van 5-6 uur. Noordwijkerhout en De Zilk: dr. B. C. C. Wösten, tel. 285. Oegstgeest: De artsen F. W. N. Hu- genholtz, tel. 36405, en J. B. Hugen- holtz, tel. 20390, apotheek Wilhelmi napark, *el. 262774. Rijnsburg: zie Katwijk Rijn. Sassenheim: dr. G. L. van Raay, tel. 025327777, voor zuster zie War mond. Valkenburg: zie Katwijk Rijn. Voorhout: dr. A. W. Bots, tel. 02532 7393, voor zuster zie Warmond. Voorschoten: dr. J. E. James, tel. 2520. Warmond: zie Voorhout; zr. Mui lerman, tel. 01711—879, neemt waar voor de zusters Meyssen en Konijn. Wassenaar: de artsen J. A. Römer, tel. 2501, en K. T. de Wit, tel. 2460, Wassenaarse Apotheek, Schouwweg 32, tel. 2402. Woubrugge: zie Nieuwveen. Zoetern*5er: dr. A. A. Suidman, tel. 3993. Zwammerdam: dr. K. Gill, telefoon 01726—2527. noordwijk UITVOERING LUCAS PASSION Dinsdag 28 maart te 8 uur zal in de Ned. Herv. kerk te Noordwijk- binnen de Lucas Passion uitgevoerd worden door de koren Cantate Do mino en Hallelujah onder leiding van Johan Admiraal. Als solisten zullen medewerken Nelly Schulze, sopraan; Belia Keyzer, alt; Peter Dogger, Jan Koot, Dick Kuiters, te nor; Han Campfens, Bram v. Luyn, bas; Johan Zweers zal het orgel be spelen en het Haags Orkest ver leent weer zijn medewerking. Dit is de 18e keer dat de Lucas Passion in de kerk te Noordwijk-binnen zal worden uitgevoerd. Receptie „Noordwijk". Ter ge legenheid van het behaalde kampi oenschap, zal het bestuur van de voetbalvereniging „Noordwijk" don derdag 30 maart, 's avonds van 8 9.30 uur recipiëren in hotel „De Zee leeuw". Het eerste elftal behaalde op overtuigende wijze het kampioen schap in de 3e klasse zaterdagmid dagvoetbal en zal nu direct promo veren naar de 2e klasse zaterdag middag-voetbal. Inleveren vakantiebonnen. Het vakantiefonds van de Landbouw maakt bekend, dat er voor 60 gulden aan vakantiebonnen kunnen worden verzilverd. Deze gelegenheid wordt geboden op maandagavond a.s. in het R.K. Juvenaat van 7.308.30 uur. Kappers-succes. De Noord wij kse herenkapper, de heer J. C. M. Duijn- dam, heeft, nadat hij in de steden- wedstrijden te Rotterdam en Alk maar knap werk had geleverd, zich opgewerkt voor de wedstrijden voor het Nederlands kampioenschap. In de kwart- en halve finale plaatste hij zich bij de de besten om op 5 juni a.s. uit te mogen komen in de finale te Amsterdam. de kwakel Dragersvereniging. De dragers vereniging „St. Godefriedus" heeft in „Ons Huis" haar jaarvergadering gehouden. Na de opening door de voorzitter, de heer C. J. Hogervorst, met gebed, was het woord aan de secretaris voor de notulen en het jaarverslag. Het afgelopen jaar zijn 8 overledenen naar hun laatste rust plaats gebracht, terwijl 4 maal ge bruik van de rouwkamer werd ge maakt en 7 maal van de lijkauto. Het ledental steeg tot 404, zodat thans practisch de gehele parochie lid is. Voor een kind, dat elders overlijdt en daar ter plaatse wordt begraven zal 'n vergoeding van maxi maal 25.worden gegeven. Voor de lijkauto werd altijd een bedrag van 25.uitgetrokken. Dit zal nu voor diegene die elders komt te over lijden en eerst naar huis vervoerd zal worden en later wordt begraven dus normaal de auto tweemaal dienst moet doen, met 15.worden ver hoogd. De penningmeester sloot het jaar af met een batig saldo. De con tributie bleef ongewijzigd, nl. ƒ4.50 per gezin en 3.per jaar voor alleenstaanden. De g. a. bracht dank aan het bestuur en leden voor de keurge verzorging van de begrafe nissen. Wegens werkzaamheden zag drager F. v. d. Hoven zich genood zaakt als drager te bedanken, hem werd door de voorzitter dank ge bracht. De heer P. Boxce werd be reid gevonden voortaan als drager te fungeren. De voorzitter sloot hier na met gebed. KDO. Zondag wederom een belangrijke wedstrijd voor KDO. Zij moeten nl. de lijstaanvoerder en kampioenscandidaat De Zwarte Scha pen in een uitwedstrijd gaar be kampen, aanvang half drie, vertrek der speciale bussen om 1.15 uur. Het verdere programma is: ZSVC 2-KDO 2 aanvang 2 uur vertrek per auto om 1 uur; KDO 3 is vrij; VDO a- KDO a2, aanvang half drie, vertrek per rijwiel om 1.45 uur; KDO bl- St. Martinus 2, aanvang half drie; KDO b2-RODA b3 aanvang half 1; KDO b3-RKAVIC b7, aanvang half drie. Handbal. KDO junioren krijgen bezoek van VDO, aanvang 12 uur; TOB adsp. 1-KDO adsp. 1 aanvang 12 uur, vertrek per auto om half 11 KDO adsp. 2-TOB adsp. 2 aanvang 13 uur. Haarlemmermeer Geboren: Peter, zn van C. Kroe zen en J. Swier; Carolina Johanna, dr van J. Sportel en J. Visser; Jose- phus Franciscus Maria, zn van A. J. van Dijk en T. G. J. van Onna, Ro bertas Aloysius Jozef, zn van. H. H. T. Winnubst en J. M. van Tienen; Wilma Willemina, dr van J. M. van Hest en R. E. van Pelt; Elma Be- rendina, dr van J. M. van Hest en R. E. van Pelt; Eric, zn van D. de Graaf en A. Kamerman; Johanna Anje, dr van S. Zwaan en N. A. Molenaar; Maria, dr van S. de Ko ning en W. v. d. Weele; Johannis Willem, zn van A. Witte en P. W. v. d. Plas; Wolter Jerome, zn van D. J. H. Guillot en H. J. M. Kenne- die; Diderik René, zn van D. J. H. Guillot en H. J. M. Kennedie; Cor- nelis, zn van J. Groenendijk en J. G. Duiser; Margaretha, dr van R. Claij en K. A. Bakker; Bert, zn van L. Hoffman en W. M. P. Jans; Marianne Louise, dr van D. Huiskens en J. C. A; Heeren; Hendrikje Maria, dr van T. Feringa en M. T. van Duin; Willy Maria Jacoba, dr van J. H. A. Pruijs- sers en C. M. v. d. Kuijff; Gerrit Jan, zn van F. Nieuwenhuijse en M. P. Reijnders; Trijntje, dr van A. Maat en A. Burghout; Johannes Petrus Theodorus, zn van J. C. Trompert en M. H. Arrachart; Caecilia Maria, dr van A. M. Thuijs en H. G. A. Knaven; Marjan Renske, dr van J. W. J. de Jong en J. W. Hohage; Ca roline Charlotte, dr van H. Petit en A. F. L. M. Duport; Hendrikus Jo hannes, zn van H. J. Takken en J. M. Porabo; Catharina Hubertina Su- zanna, dr van S. Pieper en W. Si- monse; Josepha Geertruida Maria, dr van A. L. Loogman en W. M. Sol; Anna Maria Patricia, dr van L. P. M. Bolhuis en J. E. M. Laout; Cornelis Adrianus, zn van H. A. Buis en G. Stok; Heieen Elisabeth, dr van C. F. van Rossum en J. C. Mulder; Silvia Louisse, dr van T. J. Korsuize en J. P. Staal; Petrus Martinus Maria, zn van P. y, d. Klauw en A, J. Walles; Catharina, dr van C. van Ede en T. Veenstra; Johanna Maria, dr van C. Verwer en A. G. van Veen; Dirk Jan, zn van J. Scharrighuisen en L. M. Haake; Rudolf Patricius, zn van J. W. van Schaik en H. M. Burger; Hans, zn van H. Smith en H. Schud de. Ondertrouwd: Harry Gerhardus Leemkuil 26 jr en Maria Catharina Koeckhoven 30 jr; Jacubus Johan Petrus Gerritse 23 jr en Cornelia Maria van Duren 21 jr. Getrouwd: G. B. H. Struik en C. J. Cuvelier; A. A. Driessen en E. M. Dubbeld; Chr. G. Sikkens en C. A. Lemmers; G. M. Th. v. d. Hoorn en A. M. van Tol; N. Flikweert en J. G. Nieuwenhuis; G. A. Evers en A. Re delijkheid; N. Kool en R. J. Kloot wijk. Overleden: Johannes Langerhorst, e. v. A. M. E. van Houten, 66 jr; Hendrikus Johannes van Zoest, e. v. G. E. Visbeen, 55 jr; Anthon Johan nes Jacobus van Dijk, e. v. G. van Raam, 69 jr; Petrus Lucke, e. v. E. H. van Leeuwen, 62 jr; Arie Arensman, e. v. C. van Essen, 78 jr; Franciscus Blij leven, w. v. G. van Groningen, 67 jr: Geertruida Bochoven, e. v. G. Oudshoorn, 71 jr; Catharina Kors, w. v. L. Touw, 78 jr; Anne van der Zaag, w. v. A. Stuursma, 81 jr; Jo hanna Christina Zeldenthuis, w. v. W. J. J. van Schagen, 43 jr; Roelof Hogenkamp, w. v. G. Haveman, 77 jr. boskoop Geboren: Erzebet Marianne, dr v. T. van Leeuwen er T. Wiersma; An gelina Margaretha dr van J. W. Bo- gaards en L. A. Hofman; Ronald, zn van J. van Horsen en C. Treffers; Menno, zn van H. A. Oskam en A. P. Bier. Getrouwd: T. Pos en A. C. Bouw man; J. C. Verheul en D. C. C. Kra nenburg. Overleden: A. Scholte, 63 jaar (woonplaats Groningen). TER AAR 24 maart Groente Wit lof 1 0.63-0.77; idem 2 0.56-0.63; idem afw. 0.34-0 55: idem stek 0.18-0.34; spi nazie 0.32-0.44: idem B 0.22-027; idem stek 0.15: uien 0 15; stoofsla 0.20-0.36; glasandijvie 0 41-0.46; idem 2 0.23;; was- peen 0.10; postelein 1.07 alls per kg; sla 1 0.10-0 14: idem 2 0 07-0.09: idem C 0.05 -0.07; komkommers D 0.44-0.62; knol selderij 0.02-0 05 alles per stuk; radijs 0.09-0.16; bosuien 0.12; raapstelen 0.02- 0.05; selderij 0.29-0.42 alles per bos. KATWIJK AAN DEN RIJN 24 maart Groente waspeen (per kist): Al 10.70 -13.10; A2 2.80-7.50; BI 1100-12.40; B2 1 20-1 60: Cl 5.40-6.30; breekpeen (per kist) 0 60-2.00; spinazie 37 00: spruiten 53.00; witlof I 52 00-56 00; idem II 25 00- 41.00: prei Al 12.00-21 00; idem B 10.00- 14.00; selderie (per 100 bos) 48 00; peter selie (per 100 bos) 37.00: kervel (per 100 bos) 11.00-14.00; radijs (p. 100 bos) 18.00 -19.00; rabarber 55.00: sla (per 100 st.) 8.00-14.00; rode kool 7.00- 10.00; kroten (per kist) 0.90: uien (per kist) 3 50-5.40; uien-drielingen (per kist) 2.30-3.20. Aanvoer waspeen 85.000 kg. waarvan 58.000 kg voor export werd verkocht.

Leidse Courant | 1961 | | pagina 4