DE LEIDSE BIOSCOPEN Verschillende problemen aan de orde gesteld Aantrekkelijke expositie in VGLO-school Pelikaansrtaat 'N OPROEP „Mijn zoon mocht niet achterblijven" ZATERDAG 25 MAART 1961 DE LEID SE COURANT PAGINA 2 Ouderavond „Alphons Ariënsschool r-N Ik wou, dat dit mijn laatste beroep kon zijn op uw liefdé voor het kind, katholieken van Leiden. Maar dan zouden er in onze stad geen zwakke of neurotische kinderen meer moeten zijn. En dat is helaas niet het geval, verre van dat. Vooral van de laatste categorie stijgt het aantal aanmeldingen voor onze koloniehuizen nog steeds. En geen wonder! Onbewust ondergaat het kind de enerverende in vloeden van verkeer, radio en televisie. Het mist de rustige sfeer van het gezin, waarin wij vroeger veilig geborgen waren. De speel- gelegenheden, waar het zich vroeger onbedreigd aan zijn spel kon geven, zijn grotendeels verdwenen. Waar is de tijd, waarin wij hoepelend en tollend over de straten naar schoolkonden gaan? Nu steekt het kind nauwelijks zijn neus buiten de deur, of de ge varen van het moderne verkeer bedreigen het van alle kanten. En binnenshuis is het blootgesteld aan de spanningen, die gebrek aan ruimte in vele gezinnen oproept. Als dan binnen die huiselijke om standigheden vaak nog verwrongen verhoudingen heersen, is het kind alweer het slachtoffer. Is het dan geen zegenrijk werk, als de Katholieke Kinderuitzen ding de ergste slachtoffers van al die funeste oorzaken een tijdje naar buiten haalt om te genieten van de natuur en lichamelijk en geestelijk weer op krachten te komen? Sommige van die kwade invloeden hebben we helaas niet meer in de hand. Wat we echter kunnen doen, moeten wij ook ter hand nemen. Het is een dure plicht van ons, groten, om het opgroeiende geslacht zo gaaf mogelijk over te geven aan een nieuwe maatschap pij. Onze vereniging wil daarin voorgaan door ons uitzendwerk. Maar de hele stad, kinderrijke en kinderloze gezinnen, ongehuwden en alleenstaanden moeten ons volgen en meehelpen. Wij willen gaarne het werk doen, maar u allen moet ons de middelen verschaffen. De kostprijs van het verblijf in onze koloniehuizen is het laatste jaar weer aanmerkelijk verhoogd moeten worden, zonder dat wij alsnog een compensatie door subsidieverhoging hebben om die hogere kos ten op te vangen. Al vele jaren heb ik voor de Lijdensweek een oproep tot gelde lijke steun aan onze Paasei-aktie tot u gericht. Ditmaal doe ik het dringender dan ooit. Ik zou in een smekend gebaar mijn handen tot u allen op willen heffen. Wij hebben geen contributiebetalende leden en geen donateurs, we moeten het van uw goede hart, van uw aller mildheid hebben. Helpt ons dus, het gaat om het KIND Namens het bestuur van de R.K. Kinderuitzending. Zalig Paasfeest! A. H. WINKELMOLEN Het oudercomité van de Dr. Al phons Ariënsschool (Timorstraat), ge steund zowel door een grote mede werking der ouders als door de school, ontplooit een steeds grotere activiteit. Op een vorige bijeenkomst liep het programma zo ver uit, dat de toen geplande discussie in ge sprekgroepen moest worden opge schort. Ten einde deze achterstand in te halen kwamen de ouders gister avond bijeen en hadden, verdeeld over drie groepen o.l.v. een comité lid, de gelegenheid over actuele kwesties van gedachten te wisselen en hun persoonlijke mening aan het enquete-formulier toe te ver trouwen. Dat het oudercomité, als instituut, een gelijkwaardige gesprekspartner is van het instituut „school", bleek uit de woorden welke het hoofd, de heer C. J. Wijngaards, vooraf ter toelichting sprak. De meningen der ouders t.a.v. de vijf-daagse school week, gegeven in een gemotiveerd ja of neen, worden met belangstel ling door het schoolbestuur tege moet gezien, aldus spr. Vervolgens vragen we u of het leren van de Katechismus een taak is voor thuis of de school. Ook de nieuwe vorm der vakantiebezigheden brengen wij onder de aandacht, suggesties hier voor worden gaarne in overweging genomen. Ten slotte wordt gevraagd hoe de ouders staan tegenover het voorlichten hunner kinderen, is dit een aangelegenheid waarmede de school zich moet bemoeien? Zo u er varingen hebt opgedaan bij de voor lichting, die wellicht voor anderen van nut kunnen zijn, verzoeken we u deze in uw groep te bespreken, aldus de heer Wijngaard. Alvorens de ouders de gelegenheid kregen zich in de klassen op de plaatsen hunner kinderen neer te zetten, hield de heer Wijngaards zijn bekende puntige speech betreffende diverse schoolaangelegenheden. Spr. meldde o.m. een groei met 50 leer lingen in één jaar, het aantal leer krachten (7) is echter niet uitge breid. Hier zijn uiteraard interne wijzigingen uit gevolgd, waarvoor spr. begrip en medewerking vroeg. Even nog bracht spr. de mogelijke consequenties van een gestadige groei aan de orde: de onsympathieke maatregel van grensverschuivingen en verdeling over drie parochiële scholen. Wederom moesten de aan wezigen vernemen dat Leiden groots is in planning, doch dat het tempo der uitvoering vergelijkingen oproept met de slak. Nog steeds geen kleu terschool! wel blijvend touwtrekken over bouwprijs en aantal lokalen; van de zijde van het schoolbestuur zijn reeds meerdere concessies ge daan, tot op heden géén resultaat. Casino „Avontuur in New York" wil geen „waarschuwend geluid" laten horen omtrent het in Amerika nogal vee! voorkomende verschijn sel van de „call girl". Ditmaal is het een meer optimistische visie op een meisje, dat op alle mogelijke wijzen gevaar loopt met een dergelijke le venswandel in haar levensonderhoud te moeten voorzien. Van beroep is zij model, maar in het harde New York wordt men vaak gebroken, vóór men aan de slag is geraakt. Dit ondervindt ook een jonge musicus uit Millwaukee, die in New York zijn succes zoekt, maar de eerste de beste keer al bestolen wordt door „collega's", die er met zijn instru menten vandoor gaan. De jongeman, die op zoek naar kamers, de kamer van het meisje krijgt, omdat de nuisbazin haar de huur heeft opgezegd wegens wan betaling, is zo edelmoedig de kamer door een gordijn in tweeën ge splitst te delen met het model letje, dat steeds maar weer wordt geprest door een laaghartig individu, bij wie zij een grote schuld heeft staan, tot het gezelschap houden van rijke ,doch eenzame mannen. Er schijnt geen uitweg meer voor haar te zijn, maar dan komt opeens de ware liefde om de hoek kijken en twee kunnen meer aan dan één. Het is een prettige, onderhoudende film geworden ,die de mufheid van andere, dergelijke onderwerpen be treffende produkten gelukkig mist. Het spel vooral van Tony Curtis is sympathiek. Toegang volwassenen. Lido In Lido draait deze week de spektakelfilm „Opstand der Le gioenen", waarvan het scenario is ontleend aan de roman Salambö van Gustave Flaubert. Plaats en tijd van handeling is het Carthago uit de tijd der Punische oorlogen. De film heeft, evenals de roman, als hoofd motief de strijd tussen de huurlin gen van allerlei stam, in dienst ge nomen om Carthago tegen de Ro meinen te verdedigen, en de stad Carthago zelf, waarvoor de huurlin gen het beleg sloegen, omdat zij geen soldij ontvingen. Salambö, de dochter van Hamil- car, speelt de rol van bemiddelaar ster tussen de twee partijen. Maar er is verraad in het spel en bijna even vanzelfsprekend als dit komt de liefde aan bod tussen Salambö en de aanvoerder der huurlingen, Ma- tho. Van deze liefde komen allerlei verwikkelingen, temeer daar Salam bö haar geliefde van het verraad verdenkt, dat echter door een Car- thagener wordt gepleegd. Natuurlijk ontbreekt de happy ending niet. De huurlingen worden weliswaar door Hamilcar in filmisch zeer spectacu laire gevechten verslagen, maar de overwonnenen krijgen gratie, óók hun aanvoerder en geliefde van Sa lambö. De rest laat zich dus wel ra- den. Volwassenen, die van kleurrijk Ook het Leidse tekort aan recrea tie-ruimte bracht spr. aan de orde; veel toezeggingen, veel plannen. In het huidige tempo zal onze genera tie de uitvoering echter niet bele ven, zo meende spreker. „Voorlichting". Tenslotte lichtte spr. de vraag, be treffende de voorlichting, nader toe. Dit is geen taak voor de school, al thans niet in klassikaal verband, be toogde de heer Wijngaards. Als er moeilijkheden zijn kan het onderwij zend personeel een hulp zyn en zo nodig het ontbrekende aanvullen. Nog teveel wordt verheimelijkt en zoekt het kind ongeoorloofde wegen of ze worden van buiten opgedron gen, omdat vaak in eigen milieu het open, nuchtere gesprek hierover ta boe is. Belangrijk is het juiste tijdstip, al dus spr., en dat is slechts te bepa len in de levenssfeer: het gezin. Derhalve ligt hier de taak voor de ouders, die het kind dit moeten la ten ervaren als iets normaals. De resultaten van de op deze wijze gehouden enquête alsmede de pro blemen rond de 5-daagse schoolweek, zullen in een volgende vergadering nader worden besproken. De vergadering, onder voorzitter schap van de heer L. J. Wagenaar en voor een deel bijgewoond door pastoor Van Kleef, zag na de koffie twee door de Amerikaanse ambassade beschikbaar gestelde films over de recreatiemogelijkheden in het New Yorkse Central Park en National Park. Apparatuur en bediening wa ren welwillend ter beschikking ge steld door de personeelsver. van Royal Mc. Bee. Ambassadeur van de V.A.R. bezocht Instituut voor Nabije Oosten Gistermiddag heeft de heer Ali As sad Khandji, ambassadeur van dc Verenigde Arabische Republieken, 'n vrij langdurig bezoek gebracht aan 't Instituut voor het Nabije Oosten, al hier. De ambassadeur, die vergezeld was van zijn echtgenote, werd ont vangen door dr. A. A. Kampman, di recteur van het instituut Dr. Kamp man stelde zijn naaste medewerkers aan de bezoeker voor en gaf een kor te uiteenzetting van de doelstellingen van het instituut. De heer Khandji toonde zich bij zonder geïnteresseerd voor de mo derne sectie, vooral ten aanzien van de beschavingsgeschiedenis van de spektakel houden, moeten de film beslist gaan zien. Met zijn massa regie heeft Sergio Grieco alle regis ters van zijn kunnen opengetrokken en de Franse acteurs dragen het hun ne tot het succes van deze film bij. Luxor In Luxor draait deze week „De laatste dagen van Pompei", een stereotiep Paramountdrama. Dat wil zeggen: men heeft weer zijn toe vlucht gezocht in Romeinse oudheid om een spectaculaire film te produ ceren. De ondergang van Pompei', te weeggebracht door een uitbarsting van de vulkaan de Vesuvius, valt samen met een scène in de arena van Pompeï, waar christenen voor de leeuwen geworpen worden. Als lei draad voor de intrige heeft kenne lijk de brand van Rome gediend. - Nero stak de stad in brand om de christenen te kunnen vervolgen. De omgeving van Rome wordt ge teisterd door een bende die in op dracht van de hogepriester en Julia de vrouw van de prefect, werkt. Bij hun verwoestingen laten zij een met bloed beschilderd huis achter op de ruïnes. De aanstichters hebben dus een reden. Glaucus een stoere bodybuilder met glimmende spieren voorkomt echter het bloedbad on der de christenen en als even later de Vesuvius een gloeiende regen van vuur over Pompeï uitstort weet hij een groep christenen te redden uit de instortende en brandende stad. Het geheel is natuurlijk Knap tech nisch en in prachtige kleuren ver filmd. De historie heeft men, zoals in het merendeel van dergelijke films, handig weten om te buigen naar de smaak en de wensen van het heden daagse publiek. Het geheel lijkt daar om naar de strekking en de opzet te veel op de cowboyfilms van de twin tiger en dertiger jaren. Personen van 18 jaar en ouder kunnen hun hart ophalen aan het schouwspel van stalen spieren en in stortende tempels. Rex „Met dodelijke afloop" is een verhaal van een jonge pelsjager, die voor het eerst kennis maakt met het stadsleven, althans met het le ven in een Amerikaanse stad van 'n kleine honderd jaar geleden. Dat hij' daar z'n ogen uitkijkt en dat hij daar hopeloos vastloopt, kan men van te voren wel aanvoelen. Vooral als hij nog een verwaasloosd zwerversmeisje meeneemt, dat ook al niet weet hoe zij het heeft. In elk geval wordt er gezellig geknokt en zit er spanning in het verhaal. Toegang 14 jaar. Studio De Poolse regisseur Jer- zy Kawalerowicz heeft de film „Nachttrein" bepaald niet op het bioscooppubliek geschreven. Men krijgt zelfs sterk de indruk, dat hij bij het filmen hiervan op de eerste plaats zijn eigen genoegen heeft ge zocht. Dit verlangen heeft er echter toe geleid, dat een film is ontstaan, die weliswaar een grote aandacht Yerenigde Arabische Republieken Ook de Arabische tekst-edHies trok ken zijn belangstelling, evenals de Leidse verzameling van spijker- schriitinscripties, die in het oude pand van het Instituut zijn onderge- braohi De heer Nyland, conservator van het Instituut gaf hierbij een toe.'ionting. Hier werd nij tevens voorgelicht door dr. R. Frankena, we tenschappelijk hoofdambtenaar aan de Rijksuniversiteit te Leiden. Ver volgens nam hij de uitgebreide schat aan boekwerken en tijdschriften in de grote bibliotheek in ogenschouw, waarbij hij zich bijzonder liet voor lichten omtrent de geschiedenis van de Nederlandse Arabistiek, daar hij zelf het voornemen heeft binnenkort hierover een publicatie het licht te doen zien. Na afloop van het bezoek, dat ruim twee uur duurde, werd door de hoge gasten het diner ten huize van dr. Kampman gebruikt, waaraan tevens aanzaten prof. mr. dr. J. Brugman, hoogleraar in de Arabische Taal- en Letterkunde te Leiden, mevrouw Klasens, de echtgenote van prof. Kla- sens, die thans in Egypte vertoeft, en dr. C. A. O. van Nieuwenhuijze se cretaris-generaal van de Middel landszeeraad voor sociale weten- Vele interessen kunstig uitgewerkt De leerlingen van de eerste, tweede en derde klassen van de VGLO-school voor meisjes aan de Pelikaanstraat te Leiden zijn weer eens uitstekend voor de dag gekomen. U zult dit zeil kunnen zien, als u morgenmiddag van 3 tot 5 uur een bezoek aan de school brengt. Er zijn enkele lokalen aan trekkelijk ingericht met honderd en één werkstukken der meisjes die alle getuigen van de goede sfeer, welke heerst tussen de meisjes onderling en van de beste verstandhouding met de leraressen. Het is een tentoonstel ling geworden waar pit in zit, de zelfde pit, welke in de meisjes school. De eerste klassen blijken een voor liefde te hebben voor het vervaardi gen van speelgoed. Er staan heel leu ke met plastic beklede dieren en ook de touwfiguren zijn in groten getale vertegenwoordigd U kunt genietert van blinkende staaltjes van koper- poetskunst en in de hoek staan een paar „palm-pasen's" te pronken, die enkele meisjes voor zieke broertjes hebben geknutseld. Ook het borduur werk is hier niet vergeten. In de tweede klassen-expositie is men al weer een stapje verder ge gaan. Op een tafel staan diploma's uitgestald, behaald door meisjes, die van de toeschouwer vraagt, maar te vens alle eigenschappen van uitste kende filmkunst in zich draagt. De regisseur weet met zijn camera zo'n sterke verbeeldingskracht bij de toe schouwers op te roepen, dat men de (foutieve) gedachten van de spelers raadt, vóór die uitgesproken zijn. Op zich is'het al een prestatie een boeiende film te maken, die van be gin tot einde aan een vaste plaats van handeling, in dit geval dus de nachttrein, gebonden is. Het gaat er daarbij niet op de eerste plaats om wat voor geschiedenis zich afspeelt. Een dergelijk verhaal zonder meer, had ook nimmer de film naar een goed einde kunnen brengen. Kawalerowicz heeft echter alleen de gedachten van een groepje men sen, die toevallig of gewild, met el kaar in dezelfde trein zitten, tot le ven willen brengen. Met zijn came ra is hij daar wonderwel in geslaagd. De manier waarop hij dit heeft ge daan, is alleen al reden genoeg deze film te gaan zien, ongeacht de in houd. liet gaat hier om het filmisch meesterschap, dat in het gros van de films door de zucht naar goedkope sensatie volkomen ontbreekt. Voor hen, die niet op de eerste plaats een verfilmd verhaaltje zoeken, maar wel van filmkunst houden, is „Nacht trein" een uitgezochte film. Toegang 14 jaar. Trianon Met de film „En eeuwig zingen de bossen" was het verhaal van het geslacht Björn dal, dat Gul- branssen in zijn bekende trilogie be schreef, nog niet ten einde. Er moest een vervolgverhaal komen en dat is genoemd naar de titel van 't tweede boek „Winden waaien om de rotsen". Wie de geschiedenis van de oude Dag heeft gezien, moet nu ook de bele venissen van de jonge Dag gaan zien. Men vroeg zich af, of hij in de voet stappen van de ruige oude boer zou kunnen treden, daar hij veel be schaafder en gevoeliger was dan zijn vader. Inderdaad ontbrak hem de hardheid, waarmee de oude zijn macht en rijkdom had gevormd; hij was goedhartiger, ook tegenover zijn pachters, maar de rijkdom van zijn geslacht hield hij in stand. Het was een tragische bijzonderheid, dat hij het leven liet bij de redding van de idiote zoon van baron Von Gall, eens de erfvijand van zijn vader. Al de bekende figuren uit Gul- branssens boek komen tegen de schilderachtige achtergrond van Me Zweedse bergen tot leven: de levens lustige majoor Barre (één der best geslaagde typen), de meid Gunvor, vrouw Adelheid, tante Elo, enz. Het vervolg mist de spanning en het vierkante van de figuur van de oude Dag; alles verloopt hier wat gladder en lieflijker, ofschoon ook 't leven van de jonge Dag niet altijd even rustig voortglijdt. Over het ge heel genomen is deze film een vol waardige aansluiting op het eerste deel. Toegang 14 jaar. De originele pepennuntplant! De originele KING pepermunt! (Advertentie) schappen en docent aan het Institute for social studies in Den Haag. het linnennaaien helemaal onder de knie hebben. De handwerkjes zijn van bijzondere kwaliteit, soms rag fijne en artistieke composities. De le raressen zijn er evenwel van over tuigd, dat het accen' moet vallen vp de algemene ontWi..keling en niet alleen op naaien en koken. Daarom hebben de meisjes mappen gevuld met uitwerkingen van aparte onder werpen: het huwelijk van koning Boude wijn en koningin Fabiola, voe dingsleer en kinderverzorging. Andere leerlingen hebben smaak vol lente-bakjes gemaakt, vol fleu rige bloemen, die de Paasstemming er in brengen. Er zijn naaistukjes van babygoed tot japonnen en rok ken, die de meisjes voor zichzelf heb ben bestemd. Het ic keurig afge werkt en mag beslist gezien worden. De leerlingen van de derde klas komen nog volwassener „ter tafel" te oordelen naar uiteenzettingen over staathuishoudkundige thema's. De werkloosheidswet is hier uit de doeken gedaan en ergens wordt hul de gebracht aan ir. Lely, die met zijn ideeën zorgde, dat een land, dat leeft verder aan zijn toekomst kan bouwen. Tenslotte» is er nog een af deling kookkunst met heerlijkheden als smakelijk opgemaakte slaatjes, 'n goudgele appeltaart, een Paas-taart met kuikentjes en wat al niet meer de toeschouwer het water in de mond doet komen. Men rekent op 'n gro te'toeloop morgen; er is thee ge noeg en er zijn enige honderden 'koekjes gebakken. De meisjes van de Pelikaanstraat heten u van harte welkom. Leidse Universiteit Geslaagd voor het doctoraal exa men Geneeskunde de heer J. de Bruijne te Leiden. Geslaagd voor het semi-artsexamen de heer J. Stroeve te Wierden (O.). Geslaagd voor het artsexamen de heren H. P. Baaij te Den Haag, A. P. R. Blok te Leiden, M. D. van Houten te Den Haag en J. v. Steijn te Leiden. Geslaagd voor het kandidaatsexa men Klassieke taal- en letterkunde de heer W. Ponte te Den Haag. Geslaagd voor het kandidaatsexa men Duitse taal- en letterkunde mevr. Th. E. Dolle-Willemsen te Leiden. Geslaagd voor het kandidaatsexa men Nederlands Recht de dames Chr. Rijken te A'dma, M. H. v. d. Schrier te A'dam, L. A. Maat te Heemstede, C. S. Taminiau te A'dam H. Haantjes te Leiden, A E. M. Van- dalon te Driehuis, L. M. Versteeg te Oegstgeest, K. M. Hofkes te Den Haag en de heren D. Kranenburg te Wierden (O.), A. Th. Bos te" Dor drecht,"?. van Vollenhoven te Schie dam, M. C. van Mourik Broekman te Breda, C. I. Nommensen te Voor burg, A. H. van Delden te Den Haag, J. V. Kloeck te Beverwijk, J. de Raad te Apeldoorn, J. M. A. Hassel- man te Oegstgeest. D .C. van Stemp- voort te Wassenaar, J. M. de Jonge te Amersfoort, M. F. Hennus te Hil versum, B. A. J. M. Peek te Wasse naar, R. V. Kist te Den Haag, R. H. Hartog te Den Haag, J. A. Walkate te Den Haag, H. H. C. N. Breitbarth te Wassenaar, O. W. van der Wyck te Kockengen, W. F. Dutilh te Rot terdam, C. H. Brinkman te Den Haag, Th. H. Joekes te Alphen a. d. Rijn en Th. Ph. A. M. Oonincx te Leiden. Gouden doctoraat Op 28 maart a.s. zal het vijftig jaar geleden zijn dat Mr. P. G. Bijdendijk, geboren te Rotterdam en thans wonende te Amersfoort, promoveerde tot doctor in de Rechtswetenschap. STUDENTEN- PIANISTENCONCOURS TE LEIDEN Het studenten-pianistenconcours te Leiden, als onderdeel van de „muziekinteruniversitaire", is ge wonnen door de heer R. J. Moene, student aan de rijksuniversiteit in Groningen. Hij speelde Roemeense volksdansen van Bartok en de „Val- ses nobles et sentimentales" van Ravel. De tweede prijs behaalde de heer P. Westbroek. KATH. NAT. BOND VOOR EHBO AFD. LEIDEN PEERKE DONDERS Zondag 26 maart a.s. zullen in de aula van het R.K. Lyceum aan de Mariënpoelstraat de grote „Peerke Donders" EHBO bekerwedstrijden worden gehouden. Het beloofd zeer spannend te wor den, daar vele ploegen voor deze wedstrijd hebben ingeschreven o.a. de kampioensploegen uit Noord-Bra bant. Aanvang 14 uur precies. Toe gang gratis. „Kennis van Frankrijk Mej. Schreurs (Leiden) kreeg wisselbeker Aan mej. C. Schreurs, employée van Lissone-Lindeman te Leiden, is gistermiddag door het Frans Toeris tenbureau ten kantore de wisselbeker overhandigd, die zij bij de landelijke wedstrijd „Kennis van Frankrijk" in Den Haag had gewonnen. Aan deze jaarlijkse strijd, uitgeschreven door dit bureau voor de employé's van de Nederlandse reisbureaus, heeft mej. Schreurs voor de tweede maal en dit keer dus met succes deelge nomen. Wanneer zij tweemaal ach tereen als eerste eindigt, komt de beker definitief in haar bezit. Door de directeur van het Franse Toeristenbureau, monsieur Maurice Berne, werd onder woorden van ge lukwens de trofee uitgereikt. Tevens ontving zij een boek over Corsica. De heer J. Koch, directeur kantoor Leiden, merkte in zijn korte toe spraak o.a. op: „Door haar grote ken nis van Frankrijk is mej. Schreurs op ons bureau de vraagbaak voor wat dit land betreft, maar daarnaast staat ook haar grote kennis van de andere Europese landen. Wij hopen evenwel, dat haar kennis van Frank rijk zo blijft, dat zij de beker vol gend jaar weer wint". Namens het personeel feliciteerde mevrouw E. Adriani haar collega met het behaalde succes, zij bood 'n bouquet bloemen aan. De heer A. Brouwer uit Den Haag vertegen woordigde de directie van Lissone- Lindeman. Burgerlijke Stand Geboren: Freddy* zoon van J. Massing en H. Grunholz; Caroline Louise dochter van E Wassenaar en L. Sonnega; Mar- tinus Jozef zoon van N. P. Bosman en H. G. Zonderop; Margaretha Johanna Alida dochter van T. v. d. Slot en M. M. Welagen; Robert Jan zoon van J. W. de Meiiier en G. Dekker; René zoon van L. C. Schutte en M M. de Roo; Wilhel- mina Hendrika Maria dochter van J. V. van Beek en G. Krom; Elwin Jolanda dochter van A. Mentink en C. E. Kwes- tro; Jozef Gerardus Maria zoon van J. Straathof en W. A. M. van Rijn: Ange lina Dominica Maria dochter van P. J. Gordijn en M. G. van Veen: Jacqueline dochter van J. H. Aalbersberg en M. J. Tuinhof de Moed; Jacobus Hendrikus zoon van J. H. Aalbersberg en M. J. Tuinhof de Moed. Ondertrouwd: D. E. Waldt en H. C. Verlaan; C. de Vries en M. A. van dei- Plas; S. Versteegen en H. A. van As- perdt; A. van Berk en W. J. C. van Hoo- ven; W. F. van Dam en H. A. van Wee- ren; L. A. M. van Teijlingen en A. M. M. Kerstens; J. Hartevelt en J. Wassinik; J. van Duijvenbode en S. Beintema; D. Smits en M. J. Crama; L. den Houter en C. A. van der Waals: C. Buurs en A. C. Schilthuizen; A. Sinteur en M. Crama; J. A. van der Kooij en H. van Loon; G. JJ. M. van den Aardweg en S. J. H. Hissink. Overleden: J. Plezier, 73 jaar echtgen. van F. van Putten; S. Springer 47 jaar echtgen. van S. Nieuwenburg; C. J. Gunst 74 paar wed. van L. Bunschoten; H. Göbel, 65 jaar echtgen. van J. M. v. d. Velden; R. J. Kortmulder 74 jaar man, D. Bosma 67 jaar man; H. Dane 82 jaar echtgen. van P. v. d. Zwart; A. P. Ten- deloo 85 Jaar man. Laatste Berichten De moord in Amsterdam Hoewel de 72-jarige gepensioneer de Amsterdamse kappersbaas G. A-. de G. gisteravond na zijn arrestatie te kennen gaf dat hij nooit zou véfr tellen, waarom hij zijn 73-jarige vrouwen 41-jarige zoon in koelen bloede vermoordde, heeft hij na een urenlang verhoor toch het motief aan de politie medegedeeld. „Mijn vrouw en ik zouden toch niet meer lang leven en ik wilde beslist niét dat mijn debiele zoon alleen achter zou blijven", verklaarde De G. Daar om had hij besloten eerst zijn vrouw te wurgen en vervolgens zijn zoon te doden, waarna hij zichzelf van het leven had willen beroven. De politie meent dat De G. zijn plan na rijp be raad en rustig overleg heeft uitge voerd, zodat alle elementen voor ten lastelegging van moord met voorbe dachte rade aanwezig zijn. De oude man, die de indruk maakt geestelijk volkomen normaal te zijn, zal dinsdag a.s. aan de officier van justitie wor den voorgeleid. Leidse agenda ZATERDAG 25 MAART R.K. Onderwijzers, bijeenkomst in het „Gulden Vlies" om 3 uur. „Ons Eiland", speeltuinvereniging donateursavond in het Ant. Clubhuis om 8.15 uur. Palmpaasjes v. kinderen. St Huish. Voorlichting De Hoeksteen, Leven daal 1, 2-4.30 uur. Kath. Jeugd EHBO (meisjes). L. Pieterskerkkoorsteeg 15, 3 uur. ZOND/: G 26 MAART EHBO-wedstrijden „Peerke Don ders". Lyc. Mariënpoelstraat, 2 uur. MAANDAG 27 MAART Amateurfotografen. Doelen, 8 uur. Kynologenclub „Rijnland". Verg. Zomerzorg 8 uur. Ver. Internat. Rechtsorde. Lezing. Geb. Nat. Levensverz Rapenburg, 8 uur. Schilderijententoonstelling Hak kaart. Gei. Jeugdhuis, Breestr. BIOSCOPEN De films in de week van 24-31 mrt. zijn door de Kath. Film Centrale ais volgt gekeurd: Casino: „Avontuur in New York" volwassenen Lido: „Opstand der legioenen" volwassenen. Luxor: „De laatste dagen van Pom peï", 18 jaar. Studio: „Nachttrein" 14 jaar. Trianon: „Winden waaien om de rot sen", 14 jaar. Rex: „Met dodelijke afloop", 14 j. ZIE VOOR STADSNIEUWS VERDER PAGINA 5

Leidse Courant | 1961 | | pagina 2