„De Jantjes" op de televisie Vandaag prijsverlaging van koffie Prinses Marijke opent door trek aan de bel jaarbeurshal met haar naam De zaak dokter 0. Jongens vonden kinderlijkje Niet dempen in oude binnensteden Zandschip bij Vlissingse buitenhaven gekapseisd Andriessen neemt voorlopig Romme's plaats in fractie in DINSDAG 14 MAART 1961 DE LEIDSE COURANT PAGINA 7 Naar wij uit vakkringen vernemen, heeft de situatie op de wereldkof fie- markt, gepaard aan de revaluatie, het mogelijk gemaakt met ingang van vandaag een „koffieprijs verlaging van betekenis" door te voeren, va riërend van acht tot twaalf cent per pakje van 250 gram. Ten aanzien van de thee dient te worden opgemerkt, dat de revaluatie ten dele tegemoet komt aan de stij ging op de wereldmarkt, zodat er op dit ogenblik geen aanleiding gevon den wordt om een theepr ijs verande ring aan te brengen. „Double or nothing", dubbel of niets, staat er op het aanplakbiljet op de achtergrond van deze foto. Wel, wat de Amerikaanse presidentsverkiezingen aangaat is het voor Richard Nixon niets geworden, maar dat betekent nog niet dat de man nu teruggetrokken en somber leeft. Op een diner van filmproducenten in het Beverley Hilton Hotel in Californië kwam Nixon naast Gina Lollobrigida te zitten en, gezien zijn brede lach, deed dat hem kennelijk alle verdriet over zijn nederlaag vergeten... Ex-PTT'er kreeg jaar met aftrek wegens knoeierij met spaarbankboekje De procureur-generaal bij het Am- Uitgeest werkzaam was had hij daar sterdamse gerechthof heeft gisteren stempels bij de gefingeerde inleggin- in hoger beroep tegen een inmiddels gen gebruikt en valse handtekenin- ontslagen 33-jarige gedetineerde PTT- gen gezet voor de ambtenaar, die ambtenaar uit Den Helder één jaar deze z.g. geboekt had. De man, die een gevangenisstraf met aftrek geëist. De blanco strafblad heeft, was in eerste verdachte had vorig jaar mei-april instantie door de rechtbank te Alk- te Bergen (N.-H.) onder een gefin- maar tot de nu geëiste straf veroor- geerde naam een spaarrekening bij deeld. de Rijkspostspaarbank geopend met De man was op het idee gekomen, 10 gulden als eerste inleg, een daar- nadat hij gehoord had dat een andere bij behorende stamkaart van het PTT'er met boekjes op gefingeerde RPS-boekje valselijk met de valse namen had geknoeid. Verdachte is naam geteikend en een drietal inleg- gefascineerd geraalkt, hij beschikte gingen met een totaal van 2500 gul- over de technische faciliteiten en kon den valselijk er in geboekt. Tenslotte de perfecte misdaad bedrijven, zo had hij het boekje in Bergen aange- merkte de procureur-generaal in zijn boden ter uitbetaling van een bedrag requisitoir op. De raadsman pleitte van 080 gulden en wederom een clementie bij de strafoplegging. Het valse handtekening gezet Toen hij in hof zal 27 maart arrest wijzen. Op 2 mei a.s. zal in de miniatuurstad „Madurodam" in Den Haag geheel volgens de regels en met „echte" champagne de tewaterlating worden ver richt van het 8 meter lange model van de eerste erts-tanker van Verolme de „Jacob Verolme". Het model (foto) is gebouwd in de modelbouwerij A.' Dubbelman in Slikkerveer, waar het op transport naar Den Haag staat té wachten. Handdruk voor Hollandse kaas De Vara-t.v. presenteerde in een uitzending uit de Kleine Komedie in Amsterdam Herman Boubers' volkstoneelspel „De Jantjes". Foto: Wanneer de anderen „op" zijn, gaan de overige medespelenden vlug naar de monitor om het spel te volgen. Begin van dynamisch en expansief jaarbeursbeleid De nieuwe Jaarbeurshal aan het Croeselaanterrein in Utrecht, die de naam van Prinses Marijke ontving, is vanmiddag door onze jongste prin ses officieel geopend. Koningin Juliana vergezelde haar dochter naar de Jaarbeursgebouwen, waar een aantal autoriteiten h\m op wachting maakten. Liesbeth van Dien, een dochtertje van het hoofd van de technische dienst der Jaarbeurs, en Monquev. Daanhouwer, een dochtertje van een der deelnemers boden de vorstin en de prinses witte en lichtgroene or chideeën aan. Voordat prinses Marijke de offi ciële openingsplechtigheid verrichtte, herinnerde dr. G. van der Wal, voor zitter van de raad van beheer van de Jaarbeurs aan, een goede gewoonte om belangrijke delen van het na tionale Jaarbeurscomplex de naam te geven van leden van het Koninklijk Huis. Daarmee wenst het Jaarbeurs- instituut de verbondenheid niet al leen van het Jaarbeursinstituut, maar van het gehele Nederlandse bedrijfs leven met het Koninklijk Hdis ge stalte te geven. Dr. Van der Wal releveerde, dat met deze nieuwe hal een expositie ruimte van bijna 17.000 vierkante me ter aan het Jaarbeursgebouwencom plex is toegevoegd, zodat de Jaar beurs thans kan beschikken over een totale overdekte expositieruimte van 78.000 vierkante meter. Zo wij op deze ingeslagen weg zullen mogen voort gaan, dan is dit het begin van een verderdynamisch en expansief be leid, een eerste fase in een groot bouwprogramma dat uitgestippeld werd om in vijftien tot twintig jaar geheel in vervulling te kunnen gaan, z.o zei dr. Van der Wal. Pijpend op de roltrap. Prinses Marijke luidde vervolgens een scheepsbel, waarna door twee zeecadetten de roltrappen in de nieu we Jaarbeurshal in werking werden gesteld. Tegelijkertijd zette de Ma rinierskapel het „In naam van Oran je doe open de poort" in. Al spelende daalden de pijpers van deze kapel de roltrap af, om vervolgens via de an dere roltrap weer naar boven te gaan. In de stand van „Radio Holland" werd vervolgens een radio-telefonisch gesprek met het m.s. „Koningin Wil- helmina" van de Maatschappij Zee land gevoerd. Nadat de koninklijke gasten nog een bezoek hadden gebracht aan de ondiepwatermijnenvegers, werd de thee gebruikt in de Marijkehal. Hier bood dr. G. van der Wal namens de Ja.arbeurs een vulpen aan, terwijl namens de deelnemers door de heren W. A. V. van Doorne en ir. J. M. G. D. baron van Slingelandt een reis- necessaire werd geoffreerd. ONTSNAPTE PSYCHOPAAT IN AMSTERDAM GEGREPEN. De 28-jarige Amsterdammer H. P., die op 9 maart j.l. uit de psychiatri sche inrichting in Franeker ont vluchtte, is gisteren op straat in Amsterdam aangehouden. De politie agenten kenden de man nog en zij wisten ook dat hij op zijn verjaar dag uit Franeker, waar hij ver pleegd werd, was weggelopen. Daar vóór was hij gedetineerd in de straf gevangenis te Leeuwarden. NIXON KAN WEER LACHEN Bij de voortgezette behandeling van het proces tegen de voormalige Berkelse arts, dr. O., a.s. donderdag door de rechtbank te Leeuwarden, zullen enkele getuigen-deskundigen worden gehoord in verband met het door dr. Baan te Groningen over dr. O. uitgebrachte psychiatrische rap port. Zeer waarschijnlijk zal de voortgezette behandeling voor een deel met gesloten deuren plaats heb ben. Gemeentesecretaris van Mill ontslagen Wegens slechte verhouding met burgemeester De gemeenteraad van Mill en St. Hubert heeft besloten de gemeente secretaris te ontslaan. Reeds eerder besloot de raad de gemeente-secreta ris te schorsen. Aanleiding hiertoe was een reeds geruime tijd tussen de burgemeester, de heer G. H. M. Hof- mans, en de gemeente-secretaris, drs. J. P. van de Geyn, bestaande moei lijkheden. Deze moeilijkheden had den korte tijd voor de vergadering, waarin tot schorsing werd overge gaan, een climax bereikt. De gemeen te-secretaris weigerde toen namelijk de burgemeesterskamer te verlaten, toen de heer Hofmans hem daarom verzocht. De tegenstelling burgemeester - secretaris had tot gevolg, dat ten ge meentehuize van Mill moeilijke ver houdingen ware\ ontstaan, die hin derlijk waren voor de goede gang van zaken bij de gemeente. Boven dien had de gemeentesecretaris in het openbaar en buiten 't gemeente huis zich denigrerend over de burge meester uitgelaten. Het ontslag werd niettemin toch verleend met het pre dikaat eervol. De raad besloot hier toe met algemene stemmen, na vijf kwartier in gesloten zitting te heb ben gediscussieerd. Bij een bezoek aan een landbouwtentoonstelling bij Porte de Versailles in Parijs drukt de Franse president generaal Charles de Gaulle in de Neder landse stand de hand van een meisje in „Typisch Nederlands kostuum", dat reclame maakt voor de Nederlandse kaas. In het midden op de foto de Franse minister-president Michel Debre. Twee jongens uit Almelo hebben gisteren in een sloot bij een boerderij het lijkje gevonden van een pasge boren baby, een meisje. Het lijkje moet ongeveer twee maanden in het water hebben gelegen. Eerste gevallen verzetsstrijders herdacht Gisteren was het twintig jaar ge leden, dat op de Waalsdorpervlakte de eerste achttien verzetsstrijders tij dens de Duitse overheersing voor het vuurpeloton hun leven gaven. Dit feit is gisteravond op de algemene begraafplaats in Vlaardingen op sobe re wijze herdacht. Zes verzetsstrij ders, die behoorden tot de Geuzen- groep, vonden hier hun laatste rust plaats. Er werden enkele eenvoudige bloemstukken voor het monumentale graf neergelegd. De voorzitter van de plaatselijke afdeling van de „Ex- pogé", sprak een korte herdenkings rede uit. Eerste Kamerleden: Vele Eerste-Kamerleden vinden blijkens het voorlopige verslag op de begroting van Verkeer en Water staat, dat doorbraken en demping van grachten onvoldoende remedie bieden tegen verkeersopstoppingen in de grote steden. Veeleer zou het afsluiten van binnensteden voor het verkeer op te bepalen uren verlich ting brengen. Het gebruik van openbare vervoer middelen zou daarnaast gestimuleerd en aantrekkelijk gemaakt moeten worden. Aan de periferieën der grote agglomeraties zouden op grote schaal parkeergelegenheden moeten komen. Parkeermeters en parkeerschyven moeten zo spoedig mogelijk worden ingevoerd. Minister Klompé zal op 2 en 3 mei een werkbezoek aan Zeeland brengen. Het juiste programma van het bezoek is nog niet bekend. Reuzen-tanker voor Madurodam Hachelijk avontuur vooi* opvarenden Voor de haven van Vlissingen is gisteravond het 500 ton metende zand schip „Maria" uit Terneuzen, omge slagen. Er waren geen slachtoffers. De „Maria" was geladen met zand, op weg naar de haven van Vlissingen. Bij het invaren van de buitenhaven kapseisde het schip door tot dusver onbekende oorzaak. Aan boord bevonden zich de 53-ja- rige schipper J. W. de Reus, de 34- jarige kraandrijver J. J. de Leeuw, en de 23-jarige stuurman J. A. Kolijn, allen afkomstig uit Terneuzen. De kraandrijver De Leeuw stond bij de kraan op dek, toen het schip over stuurboordzijde kantelde.. Hij liep naar achter, waar een sloep aan de bolder lag. In de stuurhut bevonden zich schipper De Reus en de matroos Kolijn en ook zij liepen voor hun le ven naar het achterschip. De bolder, waarmee de sloep vast zat, lag ongeveer een meter onder Kankersterfte in Nederland vertoont neiging tot afnemen Daartoe in staat gesteld door het Koningin Wilhelminafonds heeft de landelijke organisatie voor de kan kerbestrijding te Amsterdam een brochure „Kanker, een probleem?" uitgegeven. De brochure is geschreven door de arts A. T. van Duinen. Het boekje geeft een overzicht van het medische kennen en kunnen ten aanzien van deze ziekte en wijst er op, dat het vaak mogelijk is kanker te voorko men door verandering van levens wijze, wijziging der arbeidsomstan digheden enz. Vastgesteld wordt, dat de kankersterfte in Nederland een neiging tot daling vertoont. water, zodat men de sloep niet los kon maken. Schipper De Reus sprong toen met een reddingsboei over boord; de beide andere opvarenden wisten in de roeiboot te komen. Omdat zij deze niet konden losmaken, klommen zij weer terug op de „Maria", die inmiddels gekapseisd was en met de kiel naar boven dreef. Vlak bij het schip dreef de schip per. Na een kwartier werden de twïe opvarenden, die op de kiel geklom men waren, aan boord genomen van de sleepboot van de S.H.V. uit Vlis singen de „Frederik Hendrik". Schip per De Reus werd aan boord genomen van de sleepboot „Johanna 2". Het zandschip is inmiddels geheel onder water verdwenen. Het ligt gedeelte lijk in vaarwater. Oude kerk Delft uit de steigers De restauratie van de Oude Kerk te Delft, een nationaal monument dat ruim zevenhonderd jaar oud is, is thans vrijwel voltooid. Op zaterdag 22 april zal de kerk 's middags of ficieel weer in gebruik worden geno men. De restauratiewerkzaamheden heb ben bijna twaalf jaar geduurd. Zij werden verricht onder leiding van de architect de heer Herm. van der Kloot Meyburg. Belangrijk onderdeel van de restauratie is de beglazing van de kerk door de glazenier Joep Nicolas. Er zijn reeds dertien ramen geplaatst. Voor acht andere is de op dracht aan de kunstenaar verstrekt. Erkende Philips service TEL. 23005 (Advertentie). De KVP-fractie in de Tweede Ka mer heeft zich gisteravond beraden over de voorziening in de voorzitters- vacature, ontstaan door het bedan ken van prof. Romme. Ter vergade ring bleek, zo wordt namens de frac tie meegedeeld, dat de heer Andries sen om persoonsredenen niet aan het algemeen verlangen van de fractie om prof. Romme's plaats definitief in te nemen, kan voldoen. Hij verklaar de zich echter op verzoek van de fractie bereid voorshands als waar nemend voorzitter te blijven optre den. De fractie besloot haar bestuur op te dragen de definitieve voorzie ning in de vacature Romme voor te bereiden. De 46-jarige mevrouw A. Derks- Schoppema uit Boxmeer is in het ziekenhuis te Venray overleden. Zij raakte zondag ernstig gewond, toen zij met haar man in Maashees op een motorfiets in botsing kwam met een hen tegemoetkomende auto. Haar GANGETJE 12 echtgenoot is reeds direct na het on geval overleden. Het echtpaar laat negen kinderen na.

Leidse Courant | 1961 | | pagina 7