1 §LM£LGAT. èéywmID Voormalige boerderij aan de Korte Vliet wordt jeugdbuitencentrum Ellen Vogel schitterde in „Joseph in Egypten" van Nederlandse Comedie Burgerlijke Stand „U moet de naam van uw groter kind weer met juichende letters kunnen schrijven" Treffende causerie van rector Raadschelders voor ouders Dominicus Savio-school DINSDAG 14 MAART 196! DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 Wees modern, verf met gemak. Neem Ceta-Bever CETALAC Eind 1958 heeft de gemeente de kamer van het woonhuis, de aan het om het plan te kunnen realiseren eigendom verkregen van een voor- v/oonhuis grenzende stal met zolder, zullen naar raming een bedrag van malige boerderij, gelegen aan de Kor- de garage en de achterstal, beide met 21.800,- vergen. Het ligt in de be te Vliet nabij de Voorschoterweg. B. zolder) kunnen het gehele jaar door doeling, dat de verschillende jeugd- en w. hebben zich beraden over de intensief voor het jeugdwerk worden of aan de boerderij voor de gebruikt. Gedacht v ordt aan perma nente huisvesting van twee water- inventaris zorgen, sportgroepen en aan het in wisselend vraag, resterende jaren van haar bestaan nuttige bestemming kan worden ge groepen die in het complex worden ondergebracht, zal voor de nodige worden getroffen 18, tel. 2Ü085. geven. Zij menen een goede moge- gebruik onderbrengen van hobby- lijkheid te hebben gevonden door de clubs en verschillende andere jeugd- boerderij te doen inrichten als jeugd- en jongerengroepen. De zolder boven buitencentrum. Door haar ligging in de stal die aan het woonhuis grenst, een fraaie landelijke omgeving en de is bedoeld als eenvoudige overnach- open waterverbinding met de Vliet tingsgelegenheid. is zij voor dit doel bijzonder geschikt. De voorzieningen, die aan de ge- De opstallen verkeren voorts in een bouwen moeten redelijke staat, zodat zij met betrek- - kelijk weinig kosten voor het jeugd werk geschikt kunnen worden ge maakt. De Stichting Leide Jeugd verblijven heeft voor de inrichting van de boer derij een plan opgesteld. Volgens dit plan is een gedeelte van het hoofd gebouw bestemd voor vaste bewo ning door een klein gezin, waarbij de gedachte is, dat de bewoners enig toezicht op het gebruik van het com plex door het jeugdwerk uitoefenen. Een deel van het bijgebouw kan wor den gebruikt voor het bergen van materialen van de afdeling plantsoe nen van de dienst van gemeentewer ken. De overige ruimten (de achter- APOTHEKERSDIENSTEN Geopend: Apotheek Douza, Douza- straat 31, tel. 21313. Geopend: Apohteek Haven, Haven De strijd tussen goed en kwaad, geweten en hartstocht, klinkt door in alle treurspelen van Joost van den Vondel.. In Joseph in Egypten", gister avond in de Leidse Schouwburg door de Nederlandse Comiedie onder regie van Johan de Meester ten tonele gevoerd, hebben we deze trek in Vondel op overtuigende wijze naar voren zien komen door sterk spel van Ellen Vogel als de verleidster Jempsar en Joseph, trouw aan zijn godsdienst en zijn plicht, door Tom van Beek. De lyrische èn drastische afschildering door de meester van de Hollandse Barok in licht en donker is door de hoofdrolvertolkers met het gesproken woord natuurgetrouw en overtui gend gecopiëerd. loseph in Egypten" (1640) is ge- inspireerd op een kleine epi sode in de Bijbel. Het stuk speelt 12 jaar na Josephs wegvoering naar Egypte. In het huis van Potiphar wordt Joseph fel begeerd door konin gin Jempsar, die haar lusten recht vaardigt door haar voorstelling van de hoogste zaligheid als een staat van oneindig bevredigbare wellust. Jo seph, trouw aan de Thora wijst haar af omdat hij het opperste geluk zoekt in voldragen verantwoordelijkheid. De felle begeerte van Jempsar slaat op het hoogtepunt van de handeling om in een gloeiende haat. Zij werpt zich in zijn armen en schreeuwt om hulp, voorgevend dat Joseph haar wil onteren. Ogenschijnlijk is Joseph de VERGISSING RECHTGEZET. Heruer, thans adjunct-inspecteur voor verliezer, hij wordt gevankelijk weg- de buitendienst van de Raad van Ar- gevoerd, maar de tekst van Vondels beid, in dienst trad. Ter gelegenheid rei. verkondigt de glorie uit de ne- van dit jubileum is er van half vijf derlaag .terwijl de teleurgestelde be- uur een receptie in het Ger. geerte in volkomen verstoktheid en - heimelijk gloeiende haat verkeert. In ons bericht van gisteren, waar in werd gemeld dat prof. dr. G. J Oort die de halve Dijkmans van tot zes Gunst-prijs heeft gekregen de di- Jeugdhuis aan de Breestraat. recteur is van de Leidse sterren- wacht, was deze toevoeging fout. Wij In de maand maart is de Rozen- willen de fout hiermede herstellen kranskruistocht in de St. Peiruskerk door deze titel, die aan een andere woensdags niet om 7 uur, maar om dan aan de met de Dijkmans van 6.45 uur n.m. Gunst-prijs begiftigde dr. Oord toe- komt, terug te nemen. De Kath. Bond van Bejaarden en Gepensioneerden houdt morgenmid- |7 llen Vogel heeft zoals gezegd bij- zonder knap spel laten zien, een duidelijke onderstreping van haar faam als Vondel speelster. Met een wonderlijk gemak hanteerde zij de alexandrijnen als waren het moderne volzirinèn. Daarnaast schiep zij een Beek Mej. mr. Brandenberg benoemd tot notaris te Leiden Als opvolgster van notaris J. Fuhri Snethlage Bij K.B. van 7 maart is benoemd tot opvolgster van notaris J. Fuhri Snethlage te Leiden, aan wien eer vol ontslag werd verleend, mej. dr. St M. Brandenberg, sinds 1 januari jl. waarnemend ten kantore van haar voorganger. Mej.. mr Brandenberg werd gebo ren te Zeist. Haar notariaatstudie deed zij in Den Haag bij de heer J. W. den Haan, thans notaris te Noord- wijk. Later studeerde mej. Branden berg rechten aan de Utrechtse Uni versiteit. Tot 1 januari 1961 was zij candidaat-notaris in Utrecht, waarna zij vanaf die datum optrad als waar neemster van het kantoor van nota ris J. Fuhri Snethlage, alhier. Leiden wil twee miljoen lenen B. en W. van Leiden ontvingen een aanbieding voor de verstrekking per 15 mei 1961 van een geldlening ad 2.000.000.tegen een rente van 4 pet. per jaar, halfjaarlijks te vol doen, naar de koers van 100 pet. De lening zal worden aangegaan voor 8 jaar fixe, af te lossen in één bedrag op 15 mei 1969. Vervroegde aflossing is gedurende de gehele looptijd der lening niet toegestaan. B. en W. achten deze aanbieding op bovenstaande voorwaarden, die in overeenstemming zijn met het gel dende rentegamma, aanvaardbaar en stellen voor in overeenstemming mei het advies van de Commissie voor de Financiën het aanbod te aanvaarden. VERGROTEN SPEELPLAATS R.K. SCHOOL VOOR V.G.L.O. BOOMMARKT Het bestuur van de Stichting Roomsch-Katholieke Scholen te Lei den heeft, ten behoeve van de r.k. school voor vglo, gehuisvest in het gemeentelijk schoolgebouw Boom- markt 1, verzocht de oostelijk van het gebouw gelegen speelplaats te ver groten en de rijwielberging, die in een vervallen staat verkeert, te ver nieuwen. Deze speelplaats is yeel te klein voor het aantal leerlingen dat de school bezoekt, terwijl de weste lijk van de school gelegen speelplaats als zodanig niet bruikbaar is. Door de verplaatsing van de groente- en fruitmarkt naar de Rooseveltstraat is realisering van de gevraagde voor zieningen thans mogelijk. Met een en ander is een bedrag van 14.800,- gemoeid. Daar ver wacht mag worden, dat het school gebouw voorlopig niet zal worden ontruimd, achten b. en w. bovenge noemde voorzieningen verantwoord. LAGERE TUINBOUWSCHOOL AAN BOERHAAVELAAN De Hollandsche Maatschappij van Landbouw heeft van het Rijk toe stemming te hebben ontvangen voor de bouw van een lagere landbouw school in Leiden. In verband hiermede delen B. en W. mede, dat adressante het college reeds in 1958 heeft verzocht de voor de bouw van deze school nodige grond van de gemeente te mogen kopen. Het betreft hier het perceel bouwterein, groot ongeveer 2500 m2, gelegen langs de zuidoostzijde van de Boerhaavelaan. Met adressante is bij de onderhan delingen in 1958 overeenstemming bereikt omtrent een verkoopprijs van 18,25 per m2 (bouwrijp, niet opge hoogd). Aangezien deze prijs dezer zijds is berekend naar de kostprijs en een rentevergoeding tot en met 31 december 1958, is de koopster, gelet op de lange voorbereidingstijd voor de totstandkoming van deze school, er mede akkoord gegaan, dat door haar, gerekend van 1 januari 1959 af tot aan de datum, waarop de grond door de gemeente aan haar zal wor den geleverd, over de verschuldigde koopsom van 18,25 per m2 aan de gemeente een rente wordt vergoed, berekend naar 5 per jaar. Verder heeft genoemde maatschappij zich verbonden om aan de gemeente te rug te betalen alle op haar verzoek door de gemeente gemaakte kosten van voorbereiding e.d. van diverse plannen voor de bouw van deze school. Geboren: Trudi Geertruida d. v. W. P. Slats en J. J. Wolters. Johan na Alberina d. van H. de Mooij en M. de Vreugd. Monique d. v. J. W. Zirk- zee en M. Kapaan. Peter z. van A. van Dijk en N. Houtman. Alida Apo- lonia Bernardina Maria d. v. H. J. P. M. Brouwer en E. J. M. Rooijakkers. Geertruida Maria d. v. C. J. van Nierop en C. G. A. Janessen. Marie- tje d. van C. Steevens en C. van Esch. Elisabeth d. van A. de Haan en G. Schrijer. Johannes z. v. T. Groene- woud en W. Cramer. Robertus Wil helmus Aloysius z. v. F. A. Eradus en E. M. Lenting. Rudolf Robertus Christiaan Maria z. v. J. L. M. Plou- vier en M. R. v. d. Broek. Hans Ber- nardus Fitzegerald z. v. C. M. van Trigt en M. T. J. Oudejans. George Antonius z. van G. Zwanenburg en M. T. J. A. Lelieveld. Johanna Maria d. van A. Bronmeijer en J. M. Kerk vliet. Johanna d. v. C. W. Ligtvoet en W. H. C. Hekiker. Linda d. v. P. van Dijk en C. M. M. Vrouwenvelder. Johanna d. v. D. Verzaal en C. Sluij- mer. Teunis z. van T. Olie en J. van Schaik. Thomas Bernardus Cornelis z. v. J. C. Oomen en A. C. de Jong. Baukje d. v. T. Willemse en A. H. Kammenga. Silvia Louisse d. v. T. J. Korsuize en J. P. Staal. Elizabeth Johanna Antje d. v. J. M. Beaumond en G. F. Oord. Marcel z. van L. v. d. Blom en J. Crama. Paul z. van L. v. d. Blom en J. Crama. Petronella Nicoline Martina d. v. P. J. M. Ko- nings en A. G. Swarte. Albert Otto z. van O. A. Schafstadler en T. C. C. Leemans. Gehuwd: J. C. Veerenen A. Ahrens. Overleden: M. Wassing 57 j. echt- gen. v. D. Nieuwenburg. A. Heems kerk 82 j. man. G. N. de Ruiter 4 j. zoon. D. Hogan 54 j. man. M. Teljeur 74 jaar man. E. van den Wijngaard 92 jaar wed. van A. Brouwer. G. J. ter Beek 25 j. man. A. C. de Boer 78 j. echtgen. van J. B. van Dieren. LEIDSE AMATEUR-FOTOGRAFEN VERENIGING Het bestuur van de Leidse Amateur- Fotografenvereniging verdient alle waardering voor de wijze waarop zij er steeds weer in slaagt de veertien daagse bijeenkomsten in de boven zaal van restaurant „De Doelen" door middel van de nodige variaties in de te behandelen onderwerpen aantrekkelijk te houden en de be langstelling van de leden voortdu rend aan te wakkeren. Dat de leden deze activiteit inder- daar waarderen, bleek ook gister avond weer tijdens de bijeenkomst, waarbij de grote belangstelling dit maal uitging naar de onderlinge be oordeling van een keur-collectie zwart-wit foto's, die de landelijke bond tot dit doel beschikbaar had gesteld. Op voorstel van het bestuur vormde een vijftal vaste LAFV- competitiedeelnemers, t.w. de heren dr. P. J. van Mullen, G. L. van den Berg, dr. J. Versteeg, G. Kikkert en J. den Tonkelaar, een „leken-jury", ten einde genoemde keurcollectie aan een nadere beoordeling te onderwer pen. Daar ieder der aanwezigen bij de beoordeling door de jury in staat werd gesteld ook zijn visie op de re sultaten te geven, ontstond menig in teressant en leerzaam debat, waar mede aan het eigenlijke doel van de avond volkomen werd beantwoord. Tijdens een voorafgaand kort huis houdelijk gedeelte mocht de waarne mend voorzitter, de heer G. L. van den Berg, een drietal nieuwe leden installeren en bleek uit een ingezon den stuk, dat de grote krachtmeting van de LAFV met een fotografen team uit Oxford zal plaats vinden op woensdag 18 april a.s. te 18 uur in de cantine van Het Leidse stadhuis. Leidse agenda DINSDAG 14 MAART Toneel. Ned. Comedie. Stads- schouwburg, 8 uur. Pianorecital. Ludw. Olshansky. Stadsgehoorzaal, 8 uur. Toneel. Timdelerclub. Anth. Club huis, 8 uur. Kath. Vrouwengilde. Verg. Turk, 7.45 uur. Kath. Kappers, avondmis bij zus ters Carmelitessen, 6 uur, gevolgd door vergadering in het Leonardus- huis, Haagweg. Rijksmuseum voor Oudheden. Le zing over Romeins Zilver in Neder land, 8 uur. WOENSDAG 15 MAART Muziek Kunstkring voor Allen, Stadsgehoorzaal, 8 uur. Museum voor Volkenkunde Le zing over Nw. Guinese tekenaars, 8 uur. Kath.. Bond van Bejaarden Jaar- verg. Romanuszaal, half 3. Ver. v. Slechthorenden Lezing over verkeer, Geb. Rehoboth, 8 uur. St. Gregoriusver. distr. Leiden Vergadering rest. v. d. Heyden, 9 u., Vooraf Avondmis in St. Lodewijk, 7.45 uur. Drogisten Verg. rest. v. d. Hey den, 8 uur. Tuinb. en Plantkunde Leden- verg. „Vergulden Turk", 8 uur. Kath. Volksbond en KAB Verg. „De Harmonie", 8 uur. DONDERDAG 16 MAART K. O. Residentie-orkest, Ge hoorzaal, 8 uur. BIOSCOPEN. „De Saint in actie", 14 jaar. „Klokslag middernacht", 14 jaar. „De millionairsdochter", 18 jaar. „Het mes", 18 jaar. „De held van Marathon", 14 jaar. Rex: „Tot de laatste vuurstoot", 14 jaar. OEGSTGEEST Geslaagd Aan de vrije universi teit in Amsterdam is geslaagd voor het kandidaatexamen rechten, de heer J. Holtrust. Marathon VRACHTAUTO REED VLÜCHTHEUVELPAAL OMVER Gisteravond omsrteeks zeven uur reeds een bode uit Voorschoten met zijn auto bij de Ko-evaarstraat een paal van e en vluchtheuvel omver. De auto kwam van de Karevaarstraat en wilde vermoedelijk rechtuitrijden. Hij moest daarbij voorrang verlenen aan een auto, die vanaf de Jan van Houtkade kwam. De chuaffeur van de bodewagen kon niet spoedig ge noeg tot stilstand komen en, vermoe delijk om een boVrng met de andere wagen te voorkomen, reeds hij de vluchtheuvel op met het reeds ge noemde gevolg. Ingezonden door: Bart Oostdam, Hogewoerd 81, Leiden Casino: Studio: Trianon: Per 1 september van dit jaar, is dag om half drie haar jaarvergade- boeiende handeling. Tom van onze oud-stadgenoot Pater drs. J. J. ring in de Romanuszaal (achter de was m de ee*l zear £oedete- Lub, van de orde der Augustijnen, Hartebrugkerk). Daar de agenda be- fevan E,len Vogel. Wellicht thans leraar aan het St. Thomas Col lege te Venlo, benoemd tot rector leden tijdig aanwezig zullen zijn, op- van het St. Liduina-Lyceum te Schie- dat vroegtijdig de vergadering be langrijk is, wordt verwacht dat de bad hij meer spel kunnen invoegen het leek nu en dan iets op een de clamatie. Lous Hensen speelde als de voed- eindigd kan wezen. FEESTMIDDAG VOOR DE JEUGD VAN „LEIDSE BOYS". De kontaktcommissie van „Leidse ster van Jempsar een vrij grote rol. Hoewel in mindere mate als bij Ellen Vogel, troffen wij ook bij haar die zelfde nositieve spe^igenschappen. T j j Potiphar, Johan Schmitz, was als spel«r goed. De tekst - het kan ook TIJDELIJKE VESTIGING K. v. K. Boys" organiseerde zaterdagmiddag verbouwing van haar kantoorgebouw - bebben wa. ni-t j.l. een feestmiddag voor pupillen en aan de Stationsweg nr 43 heef; de ^^Sjk Zellijk ïe vol- adspiranten. Het was zoiets als een Kamer van Koophandel en Fabrie- gen J J voorproefje van de festiviteiten rond ken voor Rijnland verzocht tijdelijk De Rei van Enge]en kon ons he]aas het «-jarig bestaan, dat de verem- yan de gemeente te mogen huren maar weini boeiej) De prachtige ging het volgend jaar hoopt te vie- het kantoorgetauw aan de Stations- lyrisch<! tekst ging dikwijls verloren ren Het was een bijzonder leuke weg nr 32, hetwelk onlangs door de in de begeIeidende muziek van Lex middag, vooral door he. optreden gemeente is aangekocht van de N.V. van Delden. In eeP volumewedloop van goochelaar Amarco en de clown Leidsche Duinwater Maatschappij, ontgingen de hoogtepunten in de ver" Pipo (niet die yan de T V De jon- Het is de bedoeling van de Kamer zen aan het hoor ep de aandacht. gens genoten hiervan, dat kon men daarin tijdens de genoemde verbou- ^en onoDvallende rol niet qua wel van hun gezichten aflezen In wing haar kantoor te vestigen. kleding, die iets te bizar voor Von- de pauze werd iedereen getrakteerd Met de gemeente is overeenstem- dej aandeed (de vrijheid van de re- op een flesje cola en een koek. Na af- ming bereikt omtrent een huurprijs gisseur willen we natuurlijk niet loop vond iedereen, dat de twee uren van 6.500 per jaar, welk bedrag re- aantasten) en niet bijster groots omgevlogen waren. delijk kan worden geacht. Verder is was het groepje Straatjoffers. De kontaktcommissie van de voet- overeengekomen, dat de huur geacht zeker wordt. De hulp, die wij hem gaven toen hij nog jong was gaan we vaak een beetje met wrevel te rugtrekken als hij een jaar of 15 is". In de overgang van jongen naar man wil het kind zich een plaats veroveren in de wereld der volwas senen en ze verwachter onze steun daarbij. Ze zijn dankbaar, als u het zo wilt vatten, aldus verzekerde spr. „U, ouders, schijnt vaak nog steeds de plank mis te slaan bij de opvoeding ziJn gehoor, van uw kinderen. U bent als trotse ouders begonnen met de geboorte- Na de schoolperiode heeft de aankondiging in gouden, juichendel etters te verspreiden. In de loop der ouder tot taak ,er achter te komen opvoedingsjaren zijn die letters dikwijls glansloos geworden, aan sierlijke welke levensbestemming God de jon krullen denkt u niet meer: uw jongen is alleen maar lastig en moeilijk, gen heeft toegedacht. God zelf geeft Maar toch moet u ernaar streven, de naam van uw kind weer te kunnen ons de tekenen om dit te verstaan: in schrijven met diezelfde juichende letters". Dit was zo ongeveer de zin van het verstand, het karakter, in de de levendige, een hart onder de ouderriem stekende causerie, welke rector aanleg en in heel het wezen van het A. C. Raadschelders uit Den Haag gisteravond in tearoom v. d. Heyden kind. „Als u gaat bepalen welk ver voor een flink aantal ouders hield op uitnodiging van het oudercomité van volgonderwijs het kind nodig beeft, de Dominicus Savioschool aan het Rapenburg te Leiden. De spreker werd moet u zich laten raden door de in- en uitgeleid door de heer C. J. M. Stolwijk, voorzitter van het comité, mogelijkheden die er zijn. door on- die bij zijn welkom tot de ouders speciaal betrok deken W. P. M. Haring, derwijzers, door de school en ook kapelaan C. Netten en enkele leerkrachten. balvereniging „Leidse Boys" organi seerde zaterdagavond j.l. in het St. wordt te zijn ingegaan op 1 januari •T'ot slot nog een opmerking over het 1, terwijl zij zal eindigen met in- 1 stuk zelf. „Joseph in Egypten" Antonius Clubhuis voor haar leden gang van de datum, waarop het door is niet een van de sterkste drama- en donateurs een kontailctavond. In de huurster te bouwen nieuwe kan- tische stukken van Vondel. Het plot snel afwisselend tempo kon men ge- toorgebouw kan worden in gebruik en het conflict zijn in enkele regels te nieten van muziek, zang, humor, enz. genomen: de huur zal echter in elk vervatten. Een drama in vijf bedrij- Vooral het optreden van het accor- geval eindigen op 1 januari 1966, zon- ven, zoals in dit geval, is daarom iets deonduo „De Wico's" en de clown der dat enige opzegging daartoe wordt aan de te lange kant en te wydlo- Doppie viel in de smaak. vereist, behoudens eventuele nader pig. Een zekere staticiteit, die Vondel Na afloop van het optreden van door partijen overeen te komen ver- nog wel eens aangewreven wordt de verschillende artisten vond nog lenging. Voorts is overeengekomen, door kenners, is in dit stuk zeker te een verloting plaats met vele schit- dat de huurster, zolang zij nog niet bespeuren. terende prijzen. Daarna bleven velen zelf over het pand behoeft te be- Ellen Vogel op de eerste plaats en nog geruime tijd bijeen om gezellig schikken, in afwachting van de uit- Johan Schmitz, met genoemde in een dansje te maken op muziek van voering van haar bouwplannen, het achtneming, brachten in hun rol het „Hammond-Trio". recht heeft om het gehuurde gedu- goede en verantwoorde handeling, rende die tijd met toestemming van reden waarom wij met een extra Donderdag 16 maart a.s. is het 40 B. en W. aan derden onder te ver- woord van lof tot de laatste spelers jaar geleden, dat de heer M. L. huren. willen besluiten. „Vooral goede opvoeders hebben het moeilijk" maakt: het lawaai. „Er zijn ouders, door de hobby van de jongen. Uit eindelijk is het geluk gebonden de mens zelf en niet aan een maat- die jaren geleden 's morgens de ra- schappelijke ladder", aldus rector dio aanzetten en dat ding staat nu Raadschelders. nog aan". De rector pleitte voor af Spr. vertolkte tenslotte nog de Rector Raadschelders sprak van- en een momentje rust. In de stilte stem, die God soms laat klinken als uit de achtergrond van zijn ervaring komt het contact met de ouders en Hij een jongen roept tot het pries- en vanuit dezelfde liefde, waarme~ met, God beter tot stand. Media als terschap. „Geef uw jonden ook hier de ouders voor het kind het beste radio en t.v. hebben de opgroeiings- zijn kans; ook dit is een weg door willen. „Vooral de goede ouders", zo versneld en we moeien onze het leven en heus niet een van de zei spr. „hebben het op het ogenblik kinderen heel anders aanspreken om beroerdste Maar hoe hel ook zij bidt moeilijk. Dit is te wijten aan het hei] te bereiken dan zoals onze ervoor de weg te vinden welke God veranderen van de tijd, die geheel °ud.e^s dat n°g konden doen. Spr. de Maker voor zijn schepsel gedacht verschilt van vroeeer ten de wereld drukte de ouders op .het hart, pro- heeft". Na een pauze gin® rector p wpfpn wnar hun Inner on i verschilt van vroeger ten de wereld r-- CC11 yau/.e mus rector nog onbegrijpelijk groot was; thans beren te weten waar hun jongen Raadschelders dieper in op vragen is zij in elkaar geschrompeld en on- staat om hem te kunnen begeleiden. Van de ouders, die de inleiding ze kinderen zijn met recht wereld- „Neem er de iyd voor met hem te doordrenkt met' vlotte humor, maar burgers geworden". praten al schijnt dit heel moeilijk te ook de kernpunten van het vraag- Spr. wraakte het kwalijke symp- zijn. En uw kind praat toch zo erg stuk doeltreffend rakend dank- met u. Laat hem niet tobben baar op zich hebben laten inwer- toom van onze dagen, waarmee het w o kind van thans al direct kennis als hij in de leeftijd komt dat hij on- ken.

Leidse Courant | 1961 | | pagina 2