ene Lodaline NGV WEEKEND RECLAME 6& K.V.P.-forumavond bracht veel nieuws over uitbreiding van Zoeterwoude LUYCKS PICCALILLY 1 PATISSIER een werkster net meisje FELIX chauffeur WOENSDAG 8 MAART 1961 DE LEIDSE COURANT In aansluiting op het verslag van de KVP-vergadering laten wij hier onder nog het relaas volgen van de forumavond, door de KVP gehouden. Bouwaanvrage. De eerste vraag betrof een bouw aanvrage aan de Noordbuurtseweg waarbij de bepaling zou gemaakt zyn, dat daar alleen maar bunga lows mochten gebouwd worden. Weth. Van Hofwegen toonde zich over deze uitspraak verbaasd en zei, dat deze bepaling alleen geldt voor de Vlietweg en Vrouweweg en dan nog wel in zoverre als daarvoor de verdere uitbreidingsplannen gereed zijn. De vragen omtrent de Westeindse plannen werden door weth. Van Hofwegen beantwoord -De 500 hui zen komen op een dichtheid van plm. 40 huizen per hectare. In dit plan is een weg geprojecteerd, die vanaf de verlengde Europaweg met een brug over de Noordbuurtsevaart zal aansluiten op de weg, die nabij het raadhuis zal lopen naar de Om- medijkseweg. Dit bouwgebied zal uit twee delen bestaan. Behalve de 13 h.a., afge sneden door de nieuwe weg, wordt daarnaast ten zuiden daarvan een tweede gedeelte bestemd, want behalve de woningen zullen er ook groenstroken en openbare gebouwen in opgenomen worden. De wethouder zag wel enige goe de tekening in dit plan. De heer Deerenberg, bekend met de moeilijk heid van Zoeterwoude na de annexa tie om het bestuursapparaat met zo'n klein aantal inwoners te financieren, zal Zoeterwoude nu een kans tot uit breiding moeten geven. Een compen satie voor het verlies van 2400 in woners door de grenswijziging. Tegen de bezwaren omtrent de kosten vhn de weg naar de Omme- dijk noemde spr. de mogelijkheid deze weg gesubsidieerd te krijgen en in het tertiaire wegenplan te laten opnemen. Het is van groot belang om de arbeiders, die in het industrie- plan de Grote Polder zullen gaan werken, gelegenheid te geven, te wonen in het nieuwe bouwgebied. In de zeer geanimeerde gesprekken werd opgemerkt, dat Leiderdorp, ondanks de bouw in de vrije sector, toch ook te kampen heeft met wo ningnood. De rioolzuiveringsinstallatie. Ook hieromtrent gaf de wethou der zeer interessante mededelingen. Het Hoogheemraadschap van Rijn land wil een betere zuiveringsinstal latie, dan die gemaakt is bij de Korte Miening. Deze moet 100.000 kosten, hetgeen voor dit ene object niet eco nomisch wordt geacht, zodat nu tot een stichting gestreefd wordt, waar op het gehele dorpsgedeelte, dus ook het Westeindse plan, kan lozen, alzo een gedwongen investering van 900.000. De plaatsing aan het Pa- penmeer wordt echter door de PPD niet toegestaan, ook niet als dit ge bouw door een rondom-beplanting de ontsiering van dit mooie stukje natuurgebied zou tegen gaan. De in stallatie komt nu in de Westeindse Polder om door een lang hoofdriool naar Meerburg ter hoogte van de molen te lozen. Nieuwbouw. De vraag naar het stadium van de nieuw te bouwen meisjesschool in de Zuidbuurt werd beantwoord met de verzekering, dat de raad daartoe heel graag medewerking wil verle nen. Het schoolbestuur moet echter nog met plannen komen. Lang werd gesproken over de vraag of na de vernieuwing van de Bakkersbrug de brug in het ver lengde van de Jan van Banningstraat nog wel nodig is. Hierover sprak de heer v. d. Geest zich uit. Aanvan kelijk werd verwacht, dat uit het z.g. tranendal laten we het liever vreugdedal noemen zei spr. geen uitweg op de provinciale weg zou gegeven worden. Dan zou bedoelde brug een ontsluiting naar het dorp geven, echter met het bezwaar van ontruiming van panden aan de Dorpsstraat nabij de Herv. kerk. De heer Van Mil vond het geen gelukkig plan. Als het mogelijk is de Asschuurbrug te verlagen zag spr. de mogelijkheid om met twee bruggen te volstaan. Wethouder v. Hofwegen noemde de derde brug een vast gegeven; het stramien ligt daar. Bovendien moet de Loethe, voor bouwgrond bestemd, toch ook goed ontsloten worden. Is de brug te duur? De opmerking, die algemeen ge- zgd wordt, dat de Bakkersbrug, die 89.000 heeft gekost, ook wel voor 50.000 goed uitgevoerd had kunnen worden, werd door de wethouder met enige toelichting afgewezen. De vraag, of ieder verplicht kan worden reinigingsrechten te gaan betalen, werd door de heer v. Mil aan de hand van de politieverorde ning beantwoord. Als geen gebruik van de vuilnisophaaldienst wordt gemaakt, kan men niet verplicht worden te betalen. De wethouder gaf echter de verzekering dat, als de nieuwe vuilnisauto gaat rijden, de verordening wel zo gewijzigd zal worden, dat men wel verplicht is te betalen. De heer Van Leeuwen, lid van de waterleidingscommissie, beantwoord de tot tevredenheid de grief tegen de r.k. fractie de meer-waterprijs op 40 ct. per m3 goedgekeurd te heb ben. Grote gezinnen en bedrijven noemde de vraagsteller te zijn ge dupeerd .Het werd duidelijk, dat deze verhoging noodzakelijk en deze re geling de billijkste is. Dan volgden er nog vragen over middsentandsbelangen bij verdere woningbouw, over grond afstaan voor sportvelden, rijweg maken van het kerkpad en maken van 'n brug daartoe over de Zuidbuurtsevaart en een verbindingsweg nabij de Zuid- buurtse kerk door de Zwetpolder naar de dr. Kortmannstraat. Afwijzen Zuidbuurtplan dwaasheid. Zo kwam de afwijzing door Ged. Staten van het uitbreidingsplan Zuidbuurt, waartegen de raad in be roep is gegaan bij de Kroon, ter sprake. Weth. Van Hofwegen noem de de afwijzing door G. S. 'n dwaas heid, omdat dit plan geheel past in het reeds eerder vastgestelde uit breidingsplan Zuidbuurt. Op de vraag of het mogelijk is, in de geest van bezitsvorming, een wo ning in eigendom van de woning bouwvereniging te kopen, gaf de heer v. d. Ploeg aan de hand van 'n ministeriële circulaire ten antwoord, dat het met zeer veel beperkende bepalingen en moeilijke voorwaar den mogelijk is. De mondeling gestelde vraag of het forum meent, dat Zoeterwoude als gemeente ten achter komt, werd volmondig bevestigend beantwoord en wethouder Van Hofwegen wil, zonder beschuldigingen aan perso nen te doen, herinneren aan de hou ding van het gemeentebestuur in 't verleden om Zoeterwoude streng agrarisch te houden. Kwaliteitszetels. Dezelfde vraagsteller achtte het, nu zulke grote problemen moeten worden opgelost, gewenst, dat de weinige deskundigen die Zoeterwou de uiteraard heeft bij een volgende verkiezing behouden blijven en vroeg de heer Van Mil naar de mo gelijkheid om voor een gemeente raadsverkiezing, evenals bij de ver kiezing voor de Tweede Kamer, bui ten de verkiezing voor de groslijst, b.v. 1/5 van de te bezetten plaatsen te bestemmen als kwaliteitszetels. Deze vraag kreeg voor de stel ler onverwacht een gunstig ont haal, gezien de slechte ervaringen bij een groslijststemming. De KVP-voorzitter merkte op, dat de door de adviesraad gestelde can- didaten toch wel gekozen zijn. De heer Van Mil besprak ter zake kundig de mogelijkheid voor een dergelijk systeem. Nu, nog lang voor de verkiezing, zal dit onderwerp door het bestuur van de KVP overwogen worden om toch vooral raadsleden te kiezen in het belang van de gemeente, dus niet uit groeps- of persoonlijk be lang. De heer Maas, hoofd van de meis jesschool, vroeg het forum uitspraak te doen over de plaats van de nieuw te bouwen school. Ook deze vraag werd naar het schoolbestuur verwe zen. De heer J. W. Vink besprak de laatste plannen tot bouwgrondver strekking voor eigen bouw, op de z. i. niet gelukkige plaats nabij de garages van de bouwvereniging. Wethouder v. Hofwegen zei, dat deze eigenbouw hem zeer aan het hart gaat, noemde de gekozen plaats niet gelukkig en gaf als verrassende mededeling een andere mogelijkheid, n.l. in de Loethe naast het sportveld. Daar kunnen 40 woningen gebouwd worden. Spr. zal deze suggestie in behandeling geven en met veel ge noegen het andere plan (ten koste van de tuinen) los laten. Ook gaf de wethouder een ver klaring over de door de burgemees ter gegeven mededeling omtrent de bouwmogelijkheid in de Zwetpolder bij de boerderij van S. J. v. d. Salm. Dit is een wel goedgekeurd uitbrei dingsplan, waarop mogelijk 26 wo ningen in de populaire prijsklasse kunnen komen. In tegenstelling met geruchten is echter niet bekend of de gemeente, de woningbouw of particulieren daar zullen bouwen. Wel is door de burgemeester getracht op basis van redelijkheid de grond te verkrijgen. Tegen de opmerking dat deze grond duur zal zijn, zei de wethou der, dat wij aan een grondprijs van 23,per m2 moeten gaan wen nen. Het was half twaalf, toen deze be sprekingen door de heer Van der Ploeg beëindigd werden met de ver klaring, dat zij prettig waren ge voerd en de toezegging wederom tot een forum bereid te zijn. De KVP-voorzitter dankte het fo rum, inzonder wethouder Van Hof wegen, deze avond zo'n prachtige ge legenheid te hebben gegeven tot in zicht op de gemeentepolitiek. WASSENAAR FEESTAVOND GEMEENTE BEDRIJVEN. Maandagavond ).L heeft de perso neelsvereniging der Gemeentebedrij ven van Wassenaar haar jaarlijkse feestavond gehouden in het Patro naatsgebouw. De voorzitter, de heer P. Th. van Rijn, opende om 8.15 uur deze feest avond en heette allen welkom, in het bijzonder de directeur, onderdirec teur, chefs en genodigden, die hij een heel gezellige avond toewenste. Nu, dat is het ook geworden. Wij mogen het bestuur van deze vereni ging gelukwensen met de keuze van het gezelschap dat deze avond ver zorgde, n.l. het cabaretgezelschap van Harry Touw. „Harry" was de confe rencier en heeft de gehele avond het publiek doen schateren van het lachen, ook in zijn sketsjes was hij enig. De Wimi's, twee charmante meisjes met guitaar, vergastte het publiek op zeer goed gezongen liedjes. Mr. Franklin bracht het publiek in bewondering met zijn sprekende, soms ondeugende pop en vervaardigde als sneltekenaar vele lachwekkende tekeningen. De accordeonist Gerard Markus bracht al heel spoedig de juiste stem ming er in, terwijl Adrie de Lange allen op de piano uitstekend bege leidde. De indeling van de avond was zeer juist gekozen n.l. 2 pauzen met ge legenheid tot een dansje, waarvan een gezellig gebruik werd gemaakt. Tot 12 uur heeft het gezelschap Touw het publiek op onvergetelijke wijze geamuseerd. Het daverende ap plaus was een bewijs dat het op be schaafde wijze gebrachte, op hoge prijs gesteld werd. Voorzitter v. Rijn dankte hen dan ook hartelijk en deed zijn woorden vergezeld gaan van bloemen voor de dames en rokerij voor de heren. De tombola met vele mooie prijzen verliep vlot, dank zij aller medewer king. Dat de mooie Groninger koffie pot, de hoofdprijs, bij de heer en mevrouw v. Rijn terechtkwam, was het echtpaar door een ieder van harte gegund. „Snel en Lenig". In de foyer van het R.K. Verenigingsgebouw heeft „Snel en Lenig" onder voorzit terschap van mr. B. J. van Hom de jaarvergadering gehouden. Begonnen werd met de jaarversla gen van de afdelingen atletiek en gymnastiek. De atletiek-afdeling, al dus het verslag van mej. Ria Boer, telde 58 leden. Mevrouw C. H. de MeyNooy bracht een verslag uit over de gym- nastiek-afdeling. Ondanks een ver mindering van belangstelling voor het turnen is het ledental gestegen, dank zij de grote vlucht, die de ritmische afdeling onder leiding van de heer S. Brakel genomen heeft. De voorzitter dankte in aansluiting op deze jaarverslagen enkele leden, die zich bijzonder verdienstelijk heb ben gemaakt, o.m. Ton Duyvestijn en de heer S. Brakel en bood beiden een gramofoonplaat aan. Uit het jaarverslag van penning meester P. A. A. Elshout bleek, dat ,Snel en Lenig" in financieel opzicht een gezonde vereniging is. Bij de bestuursverkiezing werd in de plaats van mej: C. Molenkamp, die zich niet herkiesbaar gesteld had, gekozen de heer J. C. M. Wubben, die in het bestuur werkzaam zal zijn als vice-voorzitter. Er werd nog van gedachten gewisseld over de viering van het 15-jarig bestaan in de loop van 1961. Herbouw „Rust en Vreugd". Door architect J. C. Bolten werd na mens de directie van huize „Rust en Vreugd" het gedeeltelijk herbouwen van Huize Rust en Vreugd opgedra gen aan Boon's Bouwbedrijf te Den Haag voor ƒ217.500. OEGSTGEEST Rioleringen Rjjnzichtweg gegund Door de Dienst van Gemeentewerken werd namens B. en W. het maken van rioleringen en aanleggen van trottoirs langs de zuidzijde van de Rijnzichtweg opgedragen aan de fir ma J. Stam te Voorschoten voor 28.690. LEIDSCHENDAM Brand Gistermiddag brak door tot nu toa onbekende oorzaak brand uit in een schuur met rietmatten op het terrein van de tuin van G. K. aan de Veurse Straatweg. Het vuur greep zo gretig om zich heen, dat de schuur in korte tijd tot de grond toe afbrandde. Ook de ramen op de be lendende tuin van v. d. H. kregen grote schade en een bloemkoolbed werd door de brar.d vernield. Woningbouw Namens de R.K. Woningbouwvereniging St. Joseph is door het architectenbureau ir. H. Nef- kens te Rotterdam het bouwen van 53 woningen aan de Veenestraat on derhands opgedragen aan het bouw bedrijf De Lange en v. d. Plas te Oegstgeest. De Delftse bioscooptheaters, die negen weken gesloten zijn geweest, gaan vrijdag weer open. Dit is mee gedeeld op een vanochtend gehouden persconferentie waar een communiqué van de Nederlandse bioscoopbond werd verstrekt. In dit communiqué deelt de bond mede dat hij zich ter plaatse nader heeft georiënteerd, en dat uit informaties ten gemeentehui ze is gebleken dat „de ernstige on gerustheid bij de Delftse bioscoop exploitanten door een aannemelijk misverstand is ontstaan". Hiermede bedanken wij allen die blijk van deel neming gaven bij 't over laden van onze geliefde echtgenoot, vader en grootvader GERARDUS VAN HAESTREGT Fam. VAN HAESTREGT Roelofarendsveen, 8 maart 1961 Noordeinde 81 S. VAN PRAAG VROUWENARTS Praktijk hervat NIET ALLEEN in verlovingsringen hebben wij een ENOR ME KEUZE. Ook in gouden damesfantasie- ringen hebben wij een fantastische sortering o.a, Alexandriet. Aqua marijn, Bloedkoraal, Camé, Chrysoliet. Cor- nalijn. Granaat. Hema- thiet. Opaal, Tourma- lijn. Saffier. Topaas. Mosagaat, Zirkon, enz. U kunt bij ons voor treffelijk terecht en niet duur!! Kom U eens kijken bjj C. DE KEMP BOTERMARKT 12 alleen geldig op Donderdag Vrijdag en Zaterdag 9 10 en 11 Maart '61 VAN jbö vo .merk leverancier Let op de r r winkels met dit raambiljet, j I Gevraagd: (bekend met broodbakkerij) Inlichtingen omtrent loon en arbeidsvoorwaar den zijn dagelijks te verkrijgen bij de gérant v. RUTECK'S Lunchroom Cafetaria Stationsweg 717 Leiden Bij de Leidse Instrument- makersschool, Nieuwsteeg 18 te Leiden, wordt zo spoedig mogelijk gevraagd voor 2 hele of 4 halve da gen per week. Salaris vol gens rijksregeling. Persoonlijke aanmeldingen dagelijks van 910 uur of na tel. afspraak tel. nr. 25641, toestel 68. voor de ochtenduren. Mevr. Trago, Frederik Hendrikplantsoen 34, Lei derdorp. gevltam I neerd Felix (mei vlees ol vis) geelt Uw kat een prachtig glanzende vacht. Felix is een lekker, gezond en voordelig voedsel. Per pak van i gram 40 cl. 2 meisjes, etage met kookgelegen heid. Br. onder no. 8367 bur. v. d. blad. Voor direct gevraagd: in fouragebedrijf. M. A. Gordijn, Dorpsstraat 189. Hazerswoude, tel. 01728 Gevraagd: beschaafd meisje voor de winkel, liefst eni ge ervaring. Brood- en banketbakkerij H. DE GROOT De Kempenaerstraat 111 Oegstgeest Telef. 22425 2* Iedereen is enthousiast als wij uw matras over trekken met damast. Een eén-per3. v.a. 19.50; twee ters. v.a. 26.50. Smits n- en tapntenmaga- Mare 98, Vrouwen- uw wordt le klas verzorgd door het gespe cialiseerde trouwautobedr Zeemanlaan i2a directie: De Jong, tel. 23055. 7-pers. auto's met verwarming Keuze uit zwarte, zilver- grijzen of witte bruids coupé. ffl* Te koop: 1 Berini M31 als nieuw, '3 versnellingen voor- en achtertelescoop. Te bevr.: Evertsenstr. 58, na 7 uur. Gratis proefles in on ze nieuwe Opel. Snelle dus voordelige opleiding Ook theorielessen tegen gereduceerde priis! Ry- school Frans Goddijn. Ma- doerastraat 29, Garen- markt 5, tel. 34430. Leiden Aangeb. tegen elk aan nemelijk bod: witte En gelse kinderwagen, kin derstoel, kinder Ledikantje 110x60. kinderstoel je voor fiets. Alles in uitzonder lijk goede staat, Zeeman laan 33 Leiden. Verloren op of nabij UDO-voetbal'terrein: siga rettenaansteker, merk Consul. Tegen beloning bericht aan P. M. v. Leeu wen, Weipoortseweg 81, Zoeterwoude, tel. 01715 297. fS" Kom eens küken. Twee mod. clubfauteuils met 4 stoelen, v.a. 95.-; 4 club fauteuils 95.-; dressoirs 55.-; theemeubel 25.-: hanglegkast 35.; 4 salon- stoelen met tafel 55.-: ba- bycommoden 22.50. Nieu- wenburg, Hooigracht 55 (geen winkel). Gevr. nette werkster voor onderhoud winkel. Dinsdags- en vrij dagsmor gens van 9 tot 12 uur. Bo termarkt 25. 3T Voor een meisje van 20 jaar wordt een hartelijk, eenvoudig r.k. kosthuis- pleeggezin gezocht. Br. onder no. 5405 bur. blad. ■3? Aangeboden: lederen dames- en lederen heren jas, in goede staat. Beide 50 gld. Zeemanlaan 33, Leiden. 3? 2-pers. kapokbedstellen 35.-. 1-pers. 19.-; pr. was machine 45.-; rijwielen 20.-; ledikanten: opklap- beddenvloerkleden wringers; gaseomfoor; pe troleumkachels; bruikbaar knutselhout; ijskastje; kin- derwasmach.driewieler- fietsjes; uitschuif tafels. Nieuwe^ (geen Met die éne fles Lodaline maakt u élles schoon. In tens schoon. In en rondom uw huis. Zonder proble men, zonder twijfel. Lodaline geeft u die garan tie. Met die éne fles Loda line doet u de viat maar ook ramen, deuren, sani tair en wol, zijde, nylon. Dat is het wonderbaarlijke van bevat huid-beschermend schuim Gevr. per 1 april: iuffrouw 40 jaar, het geheel zelfst, vo van ae huish. bij ge iijke -f- 1 pers. te Leiden, de zaak te helpen, re hulp aanwezig. Dreef, Burgsteeg f 3T Te huur zonder chauf feur nieuwe Renault Dau- phine. Voor vacantie en weekenden. Loopt 1 op 17 Sigarenmagazijn Uljee, Schoolstraat 47, Voorscho ten, tel. 2755. brood- bediende, bij G. P. M. Out, Dorpsstraat 169, Hazers woude (dorp), tel. 01728 Glas in lood, nieuw '1 herstelwerk worden door ons snel en vakkundig behan deld. 30 Jarige ervaring ge ven u de zekerheid van de gelijk vakwerk. G. N. JiLe- ba, Oude Rijn 104, tel. ?4292, Leiden. @2* Bent u al in het bezit van die prachtig geslepen ruiten in uw deuren? Ul houdt u meer van het <das- sieke glas in lood? Doe -jIs velen voor u, ga naar JUleba. Oude Rijn 104, Leiden. TeL 24292. 'S Markiezen; rolscher- men: al. jaloezieën. Groot ste sortering zonwering. Prima afwerking Vraagt inlichtingen en prijs bli het verkoopkantoor van Melchers' Mark:ezenfa- briek C. E. Jedeloo, Oegst geest. Juffermansstraat 23 tel. 01710—31165 Iedereen en zonder borg credieten t.m. ƒ3000.- vlotte afwikkeling) voor aankoop slaapbanken, bankstellen, huiskamers, karpetten, ledikanten t bedden, gordijnen, enz. di rect van fabriek, uiterst soepele betalingsregeling. Geheimhouding verzekerd. Inlichtingen: postbus 538, Den Haag. Schrijfmachines. Nieu we en gebruikte kantoor- en kofferschrijfmachines, koopt U bij de vakman met 50 jaar ervaring. Be taling desgewenst in over leg „Consul'' Verkoopkan toor, Resedastraat 2. Lei derdorp, tel. 24191. Vauxhall 1949. 4 cylin der, prima onderhouden wagentje, benzine 1 14. prima banden, originele verwarming, wegens ver trek eigenaar. Spotprijs 275.-. v. Riebeekhof 8 (Kooi). terskerkkoorsteeg 24, tel. 30534. Soeciaal adres voor reparaties en bekleden van wiegen Q? Te koon gevraagd: een prima bandrecorder. P. v. d. Meer. Utrechtse Jaag pad 1, Leiden. voor ochtendwijk. Br. on der no. 8363 bur. v. <L bi. Aangeboden een in pr. staat verkerende piano. Br. onder no. 5404 bur. v. d. blad.

Leidse Courant | 1961 | | pagina 5