Danskampioenen in Leiden Ook in 1960 weer één miljoen gulden KORTE GOLF voor seminarie Bisdom Rotterdam „7^,^ Keuringszaal „Treslong" een weelde van tulpen en narcissen Mist maakt slachtoffers Marktberichten Bollen-uitvoer lijdt gevoelig verlies door gulden-revaluatie WOENSDAG 8 MAART 1961 DE LEIDSE COURANT PAGINA 4 Geboorte aankondigingen GROTE KEUZE BIJ: Fa. J. N. GEIJER LEIDEN Botermarkt 26 Tel. 20519 In Zoeterwoude heeft de lente zich aangekondigd met een schapenvierling. Bij de veehouder J. Th. van Velsen flan de Weipoortseweg heeft een ooi namelijk het leven geschonken aan vier lammeren, die alle in uitstekende gezondheid verkeren. Op bijgaande foto: Mevrouw Van Velsen bij de schapenmoeder en het jonge viertal. (opname Van der Horst) nu ook een man geschaard. Gisteren Rioc!/>linn dlnrth'hhnnr' en in gebruik genomen worden.Hier- y_ierde..de heer Hermanus van der tJlSSCnOp CLGJln-Uiliir over zuuen nog mededelingen vol- Heul zijn eeuwfeest. De burgemeester gen. Het is duidelijk, dat het bisdom en zijn echtgenote hebben hem een door tijdelijke leningen in de nog bezoek gebracht. En zij waren niet Het bisdom Rotterdam deelt ons ontbrekende financiën zal moeten d« enigen: een zestig mensen hebben mede, dat ook het derde jaar van het voorzien. De bouw van het semina- de vieve 1O0-jarige bezocht, z.g. financiële vijfjarenplan voor de rje js eerder beëindigd dan het fi- De mannelijke honderdjarige is nog bouw van het nieuw klein seminarie nancieel vijfjarenplan. Het nieuwe heel gezond en „bij de tijd". Zijn ant- te Noordwijkerhout een groot succes seminarie zal een groot monument woorden waren zo ad-rem, dat de heeft opgeleverd. Zoals bekend, heeft zjjn van de offervaardigheid der dio- volle huiskamer herhaaldelijk scha de bisschop van Rotterdam, mgr. M. cesanen van het vijf jaar oude bis- terde van het lachen. Wat hij van A. Jansen, indertijd van zijn dioce- dom. deze tijd vindt? Een van luilakken. sanen gevraagd om vijf jaar lang één miljoen gulden per jaar voor het se minarie bijeen te brengen. Oosterse sfeer op Londense show Deze actie via de parochies is be gonnen in 1958 en sluit eind 1962. Ook in 1960 is weer ruim één mil joen gulden uit de ongeveer 180 pa rochies van het bisdom ontvangen. j Dit wettigt de verwachting, dat ook Terwijl in de grote beurszaal van als voornoemde. We noemen o.m de in de laatste twee jaren van deze Treslong de bollenexporteurs rond- lichtgele Moonlight, de blauwe Mo- actie de gevraagde som zal binnen- liepen met een gezicht als een sub- zart en de gele Chopin. Van de hya~ komen Daarmee zou het grootste tropisch onweer i.v.m. de revaluatie cmten sprong de kloeke blauwe Blue deel van de kosten van het semina- de gulden, werkte in de keus Jacket van C J. Zonneveld Zn., rie betaald zijn. Vanzelfsprekend is ringszaal de jury zich door een enor- Voorhout er direct uit. Mooie tros, de bisschop buitengewoon dankbaar me hoeveelheid tulpen en narcissen goed gevormde nagel en diepe blau- voor de grote offervaardigheid van en andere bloemen in een wonder- we kleur. Verder was er een witte zijn diocesanen. Deze dank geldt ook Ui* 6<*te kwaliteit. variëteit van de fa. Heemskerk uit de vele anderen, die buiten de pa- Daar stonden o.m. prachtige free- Noordwijkerhout, die men ter verge- rochiële actie om regelmatig per giro sia's van de fa. Van Staaveren uit hjkrng met Edelweis wil opplanten of langs andere weg aan het bisdom Aalsmeer, waarvan de karmijnrode de proeftuin, hun gaven doen toekomen. Daardoor Utopia en de geel met oranje gete- v*n de tulpen noemen we op de zullen de nog ontbrekende middelen kende Eros een getuigschrift van eer^® Plaats de collectie late dubbele der totaalkosten van de bouw voor verdienste verwierven. Ook van yarieteiten van de fa. P. Nyssen uit een niet-belangrijk deel kunnen wor- Wülfinghoffs Bloembollenbedrijf uit Santpoort Prachtig materiaal op den aangevuld. In dit najaar, zoals Rijswijk zagen we mooie freesia's al stevige stengels met sterk gevulde bekend, zal het seminarie gereed zijn waren ze niet zo decoratief opgesteld bloei^®n- Ul^b!Pkefs- 5? no. 100, de abrikooskleurige no. 27 en rode Majorca. Van der Hoek, Nieuwe Niedorp, had een mooi „los" opge stelde groep met de fosteriana's Red Radiance, Honorosa, Golden Eagle en Princeps. Verder de fraaie rose darwin Queen of Bartigons, First La dy, Ornament, Red Champion, Paris, Estalla Rijnveld, de fraaie rood-wit gevlamde parkiet die na een neutro nenbombardement verliep uit de par kiet Red Champion, de rode Diplo mate, enz. Uitstekende kwaliteit van de apart getinte Palestrina exposeerde Ruig- roks Broeiproevenbedrijf uit Hille- gom, terwijl Jac. Tol uit St. Pancras fantastisch beste kwaliteit toonde van Beauty of Apeldoorn, Golden Apeldoorn en Tols Favorite. Konij nenburg en Mark, Noordwijk, trok ken met de met rose en wit getinte Meisner Porzellan veel aandacht. En wat de narcissen betreft: de fa. Zandbergen-Terwegen uit Sassen- heim bracht de elegant gebouwde cyclamineus-type en Peeping Tom, February Gold en Jubilee met daar naast de grappige miniatuurnarcisjes Lobularis en Obvalaris. Van Ruig- rok's Broeiproevenbedrijf, Hillegom noteerden we beste pannen met Gol den Future, Shangrilla, Kalamezoo en de opmerkelijk mooie bicolor Go- biet, terwijl ook in de groep van Van der Hoek mooie kwaliteit van de handelssoorten viel te bewonderen. In de dichte mist is vanmorgen bij Veenendaal de 37-ambtenaar bij de rijkswaterstaat, de heer Verïaan, afkomstig uit Maarsbergen, met' zijn motor geslipt en als gevolg daajrvan overleden. Een achteropkomende vrachtauto kon hem niet meer ont wijken en sleurde hem vijftig meter mee. Het slachtoffer was op slag dood. Ivj laat een vrouw en vier kinderen na. Vier auto's reden daarna op de vrachtauto. Hierdoor zijn vier per sonen gewond, die naar het Juliana- ziekenhuis in Veenendaal mioesten worden overgebracht. De autot wer den zwaar beschadigd. Een Rotterdamse agent is vanmor gen slachtoffer geworden vsin de mist. Bij het opnemen van eq.n bot sing tussen twee auto's geraakte hij op de Delftweg bekneld, doqrdat 'n chauffeur van een derde wagen te laat reageerde en op een detr auto's in reed. De agent, de 37-jarifee P. B. Helder, werd met vermoedelijk in wendige kneuzingen naar Ijjet Berg weg-ziekenhuis vervoerd. DODELIJK ONGEVAI, OP OVERWEG Op een onbewaakte overweg tus sen Hengelo en Oldenzaal is van morgen omstreeks kwart voor tien in dichte mist een personentrein in volle vaart op een landaouwtractor gereden. De bestuurder Tran de trac tor, de 30-jarige G. Borghuis uit Deurningen werd op slag gedood, de naast hem zittende 44-jarige G. J. Oudelansink uit Asselo^ zeer ernstig gewond. Hij brak o.a. beide benen. EINDHOVEN OPGENOMEN IN VRACHTLUCHTNFT De Sabena gaat naet ingang van 4 april a.s. Eindhov-ten opnemen in het vrachtgoederen-vervoersnet. De Heli-haven van de lichtstad krijgt daardoor doorlopend douane-facili teiten. De Belgische^ luchtvaartmaat schappij gebruikt voor het vracht vervoer de „SikorsJky S 58", een he licopter, die 1200 kg vracht kan ver voeren. Gisteravond werden in het St. Antoniusclubhuis in Leiden de districtswed strijden gehouden voor het Nederlands danskampioenschap (afd. Zuid-Hol land) voor katholieken. Het geheel stond onder leiding van de heer en me vrouw Boes uit Leiden. Als gasten waren aanwezig de viervoudige ex- wereldkampioenen, Len Scrivener en Nelly Dugan. Op de foto: het Leidse paar de heer en mevrouw Griffioen-Faes, dat na een zeer zware finale in de tweede klasse van de dansamateurs een zeer goede vijfde plaats wist te bemachtigen. (Foto: Pijl) WOERDEN, 8 maart. Kaas - Aan voer 3 partijen. Notering 2.05-2.12. Handel matig. VEUR, 7 maart. Groente - Staand- glas komkommers: A 109-119, B 95- 113, C 83-101, D 72-90, Krommem komkommers 132-152, Glasla: A 2680- De bollenexporteurs hebben maan dagmorgen bij het vernemen van het bericht dat de gulden was gerevalu eerd met 5 niet van plezier de vlag uitgestoken. Integendeel: in Treslong - in verband met de dames- beurs in Haarlem was Treslong voor één keer als maandagse bollentem- pel verkoren - heerste onder de ex porteurs duidelijk een mineurstem ming. Het kost ons handenvol geld. zo zei men links en rechts en in alle toonaarden. teurs zijn het kind van de revaluatie rekening al wijst men zo hier en daar op het wonderlijke aanpassings vermogen dat de bollenexporteurs immer aan de dag hebben gelegd. En wellicht wordt de soep dus niet zo heet gegeten als ze wordt opgediend. 3130, C 1640-2250, Stoofsla 84-92, Spi nazie 50-67, Prei 22-23. TER AAR, 6 maart. Groente - Wit lof 1 50-58, id. 2 41-51, id. afw. 34-41, id. stek 26-30, spinazie 53-71* id. B 30-34, glasandijvie 72, aardappelen 7-10, prei 20-25, waspeen 16-17, sprui ten 17 alles per kg, sla 17-22, id. C 9-15 alles per stuk, raapstelen 4-7, radijs 28-31 per bos, stoofsla 1.50-1.80, boerenkool 1.00 alles per kist. RIJNSBURG, 7 maart. Bloemen Narcissen van de koude grond: Gol den Harvest 310-330, Early Glory 200-210, Anemonen 650-750 p. 100, Tulpen: Snowdon 100-125, Rijzende Zon 85-90, Pink Suprème 85-95, Kre- lage 85-90, Dubbel gemengde 90-95, White Saël 90-95, Edith Eddy 80-90, P. de Hoogh 100-110, Pink Attraction 130-140, Lustige Witwe 95-115, Pru nus 100-115, Marchal Niel 70-75, Ni- vea 100-105, Apeldoorn 135-145, Bo nanza 100-105, Freesia: Saffier 80-90, Gloria 65-70, Witte Zwaan 110-115, Golden Yellow 70-75 per bos. Wat de tram er zelf van denkt Luxe-creaties van Kasjmir-wol voerden de boventoon op een modeshow, welke de vereniging van Londense mode-ontwerpers ten bate van 't Edwina Mountbatten Fonds heeft gehouden in het St. Jame's Palace te Londen. Het was de eerste modeshow, welke, voorzover bekend, in het paleis is gehouden sinds dat vierhonderd jaar geleden werd gebouwd. Dit grappige model t van Pringle in Schotland. De Kasjmir-sweater in twee kleuren, azr' cerise, krijgt meer cachet door de tulband in dezelfde kleuren en n lange sleep, waarin zeven meter stof is verwerkt. De gehele schepping doet wel uiterst oosters aan. GECOMBINEERDE STRAFFEN VOOR TRIO KERK1NBREKERS Voor inbraak in de pastorie van de St. Laurentiuskerk te Weesp 'in de nacht van 31 oktober op 1 november jl. heeft de Amsterdamse rechtbank vanochtend de 28-jarige Rotterdamse koopman L. J. J. van E. veroordeeld tot vijftien maanden gevangenisstraf met aftrek van het voorarrest. Ter zake van medeplichtigheid aan deze inbraak werden de 47-jarige P. H. K. en de 34-jarige J. V., kooplieden uit Amsterdam, resp. veroordeeld tot een jaar waarvan vier en een jaar waar van drie maaden voorwaardelijk met aftrek van preventieve hechtenis. Tegen alle drie had de officier van justitie anderhalf jaar geëist. Volgens een tip zou in de kerk een halve ton geld aanwezig zijn, de buit bedroeg echter maar 600 gulden. De Amsterdamse kooplieden werden in verband met een reeks diefstallen en inbraken waarbij brandkasten wer den gekraakt, destijds door de Am sterdamse recherche geschaduwd. Toen het trio naar Weesp ging op de bewuste avond werden zij reeds ge volgd en teruggekomen in de stad door de politie gearresteerd. Het bollenvak is een vak dat altijd veel uitstaande posten heeft. Vooral in de landen met een zgn. broeiers- handel als Engeland bijv. De broeiers hebben de minder feestelijke ge woonte hun bollen pas te betalen als ze zelf de bloemen hebben ge oogst van de bollen die men in sep tember uit Holland ontving. Ook de exporteurs op Amerika hebben het geld lang niet allemaal voor 100 binnen. Op al die uitstaande posten moet men dus een veer van 5 la ten. Dat is één, maar er is nog meer. We zitten, zo zegt men, nu midden in het verkoopseizoen. Is het overdre ven te veronderstellen dat de helft van de beschikbare bollen is ver kocht? En die zijn geplaatst tegen prijzen, waarin de bewuste 5 niet was gecalculeerdDit impliceert, dat men de rest van de bollen aan de man zal moeten brengen tegen prijzen die 5% hoger liggen. Hoe zal dat gaan in een vak als het bollen vak, waarin de concurrentie niet zel den moordend is. Onder normale omstandigheden met een redelijk aanbod had de bin nenlandse markt moeten reageren, dan zouden de binnenlandse prijzen op een bericht van revaluatie een dalende tendens moeten vertonen. Daar is maandag op de bollenbeurs niets maar dan ook niets van geble ken. Het is echter wel verklaarbaar. Het aanbod is de laatste jaren al aan een te krappe kant geweest. Vraag en aanbod waren met elkaar niet in evenwicht. Weliswaar heeft men ver leden jaar de culturen uitgebreid, maar het heet dat de export in di verse landen goede zaken heeft ge maakt en voor het overige verkeert men nog altijd min of meer in het onzekere of de vele regens nu erg veel schade hebben aangericht of dat van de gulden, werkte in de keu kers beweren nu natuurlijk dat er veel bollen zijn „verzopen" terwijl de exporteurs menen dat er geen reden is voor een paniekstemming. De waarheid zal wel in het midden Een comité in Kopenhagen voert een actie tegen het roken in openbare liggen. Zoals altijdvervoermiddelen. „En wat de tram er zelf van denkt? Wel..., hij trekt Hoe het ook zij: de bollenexpor- een diepe rimpel en steekt er een sigaretje bij op."

Leidse Courant | 1961 | | pagina 4