^"wrvv>< BUISMAN Damspel Weinig favorieten bij de toto-wedstrijden V DE WOLKENETERS DE BRONZEN ADELAAR Levenslange gevangenisstraf voor moordenaar van Lina Feenstra Amateurcommissie verdeeld over de vraag: Wie is amateur en wat mag? WOENSDAG 15 FEBRUARI 1961 DE LEIDSE COURANT PAGINA 8 Rechtbank: T. een gevaar voor de samenleving De Amsterdamse rechtbank heeft vanochtend de 28-jarige Amsterdam se los werkman J. J. T. die op 7 april 1960 in de woning van hoofd inspecteur Schipper aan de Ter Gouwstraat in Amsterdam het 17- jarige Leeuwarder meisje Engelina Feenstra van het leven beroofde, wegens doodslag vergezeld of voor afgegaan van andere strafbare fei ten veroordeeld tot levenslange ge vangenisstraf. Er was 18 jaar en daarna terbeschikkingstelling van de regering tegen hem geëist. De rechtbank, die van mening is, dat T. voor dit misdrijf niet vermin derd toerekenbaar kan worden ver klaard omdat de voorbereiding en uitvoering van de door hem gepleeg de misdrijven wijzen op een wel overwogen handelen, deelde het oor deel van de beide psychiaters die T. een gevaar voor de samenleving noemden. Op grond daarvan achtte de rechtbank de zwaarste straf op zijn plaats. Daarbij heeft zij in aan merking genomen „het hand over hand toenemende kwaad van grove agressie ter voldoening aan al dan niet normaal gerichte sexuele drif- Haags burgemeester over agglomeratieproblecm Tijdens de behandeling van de ont- werp-begroting voor 1961 door de Haagse gemeenteraad heeft burge meester Kolfschoten gisteravond ge zegd, dat zijn inziens niet anders te verwachten was, dan dat de be raadslagingen van de verschillende gemeentebesturen over het vooront werp van wet, strekkende tot instel ling van een openbaar lichaam voor de Haagse agglomeratie, tot een ze kere herleving van het particularis me zou leiden. Daaruit dienen, al dus spreker, echter geen neerslach tige conclusies te worden getrok ken; evenmin als uit het feit, dat de Haagse gemeenteraad in de laat ste fase, niet eenstemmig bleek. Wat het adres van Zoetermeer be treft, wees de burgemeester er op, dat deze gemeente van het begin af tot de meest overtuigde tegenstan ders van samenwerking in agglome ratie-verband heeft behoord. „Zoe termeer zal begrijpen, dat éénzijdige losmaking eigenlijk geen faire beje gening van de overige partners zou zijn", zo betoogde mr. Kolfschoten, die tenslotte naar voren bracht, dat de verdere ontwikkeling thans af hankelijk is van de beslissing der re gering. ten, welk kwaad zowel uit vergel dingsoogpunt als terwille van de preventie met gestrengheid dient te worden bestraft". Zoals bekend werd het 17-jarige meisje in de nacht van 7 april 1960 ernstig mishandeld en gewurgd met een gitaarlint in de woning van hoofdinspecteur Schipper, waar Li- na Feenstra die als telefoniste in Amsterdam werkte, op een kamer woonde. De dader kon pas na 22 da gen intensief speurwerk worden ge arresteerd. Een vingerafdruk op een gitaar die in de kamer waar het arama zich afspeelde stond, werd de man noodlottig. De voorbereiding én uitvoering door T. van zijn misdrijven wijzen op een weloverwogen handelen en dit zeer zeker to* op het moment waarop hij de fatale omsnoering met het gitaarlint van de hals van En gelina Feenstra voltooide. Op grond hiervan meende de rechtbank, dat de darter niet verminderd toereto*»- baar kan worden geacht omdat het zich vergrijpen aan het slachtoffer reeds voor het binnendringen van de woning dé primaire opzet van de verdachte is geweest. In haar vonnis heeft de rechtbank tenslotte overwogen, dat beide rap porterende psychic ters van mening zyn dat de verdachte, gezien zijn persoonlijkheidsstructuur, een ge vaar voor de samenleving is, hoe wel een van deze psychiaters de kans van een zekere aanpassing van verdachte in een verre toekomst niet uitgesloten acht. ONDERHOUD PROVINCIALE WEGEN EN VAARWEGEN AANBESTEED Door de Provinciale Watertaat te 's-Gravenhage werd openbaar aan besteed: het onderhoud gedurende 1961 van de vaarwegen Aarkanaal en Heimanswetering-Woudwetering en de wegvakken Rijnbrug Papen veer langs de oostzijde Aarkanaal met zijtak Rijnbrug Nieuwveen- Utrechtse grens langs westzijde Aar kanaal met zijtak in de gemeenten Alphen a. d. Rijn Ter Aar-Leimui- den-Nieuwveen en Woubrugge. Van de 12 inschrijvers waren de laagsten: firma J. Pijl, Zuidland, 337.000; N.V. Aannemersbedrijf v.h. B. M. van Noordennen en Zonen te Hardinxsveld-Giesendam ƒ335.000; firma C. M. Deerenberg en Gebr. J. en P. van Wijk te Alphen a. d. Rijn ƒ335.000; Aannemersbedrijf firma P. Bokhoven te Gouda ƒ334.000; en als laagste C. A. Langeveld te Alphen a. d. Rijn 3315.00. De gunning werd nog aangehouden. De begroting werd niet bekend gemaakt. Bij een verkeersongeval in Am sterdam ernstig gewond is gisteren in het Onze Lieve Vrouwegasthuis de 72-jarige H. Wouters aan zijn verwondingen bezweken. De man was na het ongeluk met een zware hersenschudding naar het Wilhelmina Gasthuis vervoerd. 'n handje helpen voor koffie op z'n best! f BEDRIJFSONGEVAL. De 60-jarige arbeider G. van de Water is gistermiddag op de Handels weg in Nijmegen nabij het Maas- Waalkanaal tijdens zijn werk veron gelukt. Hij assisteeerde een kraan drijver bij het vervoeren van zware afdekplaten welke met een kraan uit een schip op de wal moesten wor den getild. Op een gegeven ogenblik werd de man men weet niet hoe het gebeurde door de kraan ge troffen en zo zwaar gewond, dat hij ter plaatse aan de gevolgen overleed. Het stoffelijk overschot is overge bracht naar het Radboudziekenhuis. HET (Advertentie) Alle correspondentie betreffende deze rubriek gelieve men le zenden aan de heer W J v d. Voort, Korenaarstraat 30, Nieuw-Vennep. LADDERWEDSTRIJD Wederom hebben wij het genoegen onze damspelende lezers een tweetal mooie vraagstukken ter oplossing aan te bieden. Onder no. 1058 een vraagstuk waarbij de winstgang op een elegante wijze wordt verkregen. Dit vraagstuk berust tevens op een verrassende slotstand. Wedstrijdprobleem no. 1058 Auteur: D. v. d. Berg, Waddinxveen le publikatie De pool blijft een raad sel. Denkt men wedstrij den op het formulier te vinden, waarvan de uit slag bijna zeker vast staat, dan staan er even verder zo'n stuk of drie wedstrij den, die al een beetje als een uitgemaakte zaak be schouwd kunnen worden zijn FeyenoordElinkwijk en VVV—Willem II. De gastheren van beide ploe gen mogen we toch wel in staat acnten om de volle winst -le behalen. NAC GVAV. We zijn geneigd NAC op winst te zetten, maar GVAV blijft een ge vaarlijke outsider, onbere kenbaar bovendien. PSV verloor op eigen terrein in competitiewedstrijden nog nooit. Daarom ook dit keer winst of minstens ge lijk spel voor de jongens van ir. Otten. Tot de voor ons uitgemaakte zaken be hoort ook winst voor Vo- lendam tegen Hermes DVS. MVV is een sterke ploeg, maar Enschede beschikt over een man als Rahn, die zich steeds beter gaat aanpassen aan het Neder landse voetbal. Enschede moet in Maastricht kunnen winnen. Van Rapid—Fortu- na kunnen we beslist niets zeggen. Er kan van alles uit Linden uit te schakelen, moet de bewegelijke voor hoede van ADO tot doel punten kunnen komen. ADO krijgt ook langza merhand de naam van vol komen onberekenbare ploeg. Het is allemaal te rollen. Hetzelfde geldt voor NOADAlkmaar en DW S/ASparta: wedstrijden waarin van alles kan ge beuren, omdat geen van de ploegen een duidelijke fa voriet lijkt voor een over winning. Als ADO met spil Jans aantreedt om Van der onzeker: Een gelijk spel in deze wedstrijd lijkt nog de meest voor de hand 1 ig- gende uitslag. Blauw Wit verzamelde in de laatste tien wedstrijden 20 punten. Waarom zou Blauw Wit ook deze wedstrijd niet winnen? Aan alle zegetoch ten komt echter een einde. Daarom: een groot vraag teken. BW heeft een gro te kans om Stormvogels in eigen huis te verslaan. Er staat voor Stormvogels te weinig op het spel om zich bijzonder in te spannen. Van SrttardiaDHC kan men alles verwachten. Het mirst echter een overwin ning van Sittardia. Met zui delijk vuur kan er mis schien ook nog wel een ge lijk spel uit de bus ko men. Oldenzaal is op eigen terrein een tegenstander, die men niet mag onder schatten. Overwinningen op Haarlem, Roda Sport en UVS. Oldenzaal won ook de uitwedstrijd tegen Ba ronie. Winst dus voor Ol denzaal. Longa mogen we ook in staat achten om een of twee punten te behaleiv tegen Velox. Er zijn dus wedstrijden bij, die we echt niet graag zouden laten voorspellen door een kraaiende baby. De grote groep bestaat weer echt uit het gokje. Zwart: 1, 6, 8/10, 17, 20. 22, 24, 23 en 36. Wit: 11, 29, 32, 34, 35, 37, 40, 41, 46 en 47. Wit speelt en wint. Vervolgens een vraagstuk van de heer A. v. d. Stoep. In deze wel niet ideale aanvangsstand heeft de auteur toch een geestig effect weten te bereiken. Een tweetal dat het oplossen waard is. Wedstrijdprobleem no. 1059 Auteur: Arie v. d. Stoep, Poortugaal le publikatie ZUID-HOLLAND HEEFT ROOSKLEURIGE BEGROTING De begroting van de provincei Zuid-Holland voor het jaar 1961 heeft gistermiddag de goedkeuring gekregen var Provincial^ Staten. Deze begroting sluit met een bedrag van 35,1 miljoen gulden. De finan ciële positie van de provincie Zuid- Holland is gunstig. Er konden extra-afschrijvingen worden opgenomen op de investe ringen wegens subsidies in de kos ten van restauratie van monumen ten, voor de bouw en verbouwing van jeugd-, dorps- en buurthuizen, alsmede op dc kosten voor leningen. Op de monumentensubsidies wordt 700.000 extra afgeschreven, op de subsidies /oor de genoemde huizen 270.000, en op de leningskosten 890.000. In totaal wordt dus 1,8 mil joen gulden extra afgeschreven. Onder voorzitterschap van de Deen E. Schwartz is de amateurcommissie van de Europese Voetbal Unie dinsdag in Amsterdam bijeengekomen ten einde een amateurdefinitie op te stellen aan de hand van de schriftelijke voorstellen van alle aangesloten landen, die alle op hun manier de amateur bepalingen hebben uitgelegd. Deelnemers aan deze bijeenkomst zijn de Oostenrijker dr. A. Frey, de Fransman P. Delaunay, W. Drennan uit Noord- Ierland, de Zuidslaaf A. Pastrovic, de Zwitser H. Bangerter (secretaris) en de Nederlander L. Brunt. Na dag vergaderen: Formule moet kort zijn ft b m d m mm uw m m m 1113 1 m m n a m m m m w O m w ïmrt.mi.utlcfHitik, wit sein rut flut ten vtriievrt ir in it rus! 1 toitm xnepm m it Hier, Kermt HM wit nu Itttr1 In de ochtendzitting bleek wel, dat de te behandelen materie duizend-en-een problemen kent en de commissie besloot dan ook de vergadering voor enkele uren te schorsen orti de leden elk voor zich In de gelegenheid te stellen de naar hun mening beste amateur-definitie op papier te zetten. Dinsdagavond is de commissie weer bijeen gekomen om uit de resultaten van dit persoonlijk denk werk zo mogelijk een amateurdefinitie samen te stellen. De amateurcommissie van de Europese Voetbal Unie is niet uit het probleem van de amateurdefinitie gekomen. In principe heeft men vastgesteld, dat hij, die de sport puur voor zijn genoegen beoefent en uit de sport noch direct noch indirect voordelen trekt, amateur is. Maar het gaat nu juist om die kwestie van het voordeel trekken. Daarover is men het niet eens geworden. In de besprekingen van de EVU-com- missie is men het wel eenB geworden, dat de amatenrdeflnitie kort zal moeten zijn met daarnaast een verklaring van wie geen amateur is. Hoe moeilijk de taak van de commissieleden is, schetste de heer brunt aan enkele voorbeelden uit het buitenland in vergelijking tot de Nederlandse toestanden. „Bij ons mag een amateur niets ont vangen, maar het is in het buitenland gewoon, dat de amateur zakgeld ont vangt. In Engeland krijgen de amateurs met hun echtgenoten op zaterdagavond een diner aangeboden. In Frankrijk speelt de betaalde trainer in de ama teurclub mee. En wat te zeggen van de Australië heeft woensdag de vijfde en laatste cricket testmatch tegen West- Indië, die te Melbourne werd gespeeld, gewonnen. De scores waren: West-Indië: le innings 292, tweede Innings 321. Australië: le innings 356, tweede in nings 258 voor 8. soms maanden durende trainingskam pen. Toen ik in de vergadering vertelde, dat de KNVB aan de werkgevers de ver goeding voor gederfd loon uitbetaalt, veroorzaakte dit hilariteit". Binnenkort zal dit vraagstuk in Lon den in FIFA-verband worden bespro ken en uiteindelijk wil men contact op nemen met het Internationaal Olym pisch Comité, dat ook met het probleem van de amateurdefinitie worstelt. WIELRENNEN DE ZESDAAGSE VAN ANTWERPEN Na de neutralisatie van hedenmorgen 5 uur luidt de stand in de zesdaagse van Antwerpen: 1. Van Looy-Post-Vannitsen (B.-N.-B.) 1172 punten; 2. Van Steenbergen-Seve- reyns-Maes (B) 932 punten; 3. Nielsen- Lykke-Proost (Den.-Den.-Belg.) 682 p.; op 1 ronde: 4. Bugdahl-Terruzzi-De Paepe (Dld.-It.-Belg) 764 punten; 5. Plattner-Denoyette-Demunster Z wits.- Belg.-Belg.) 598 punten; op 10 ronden 9. Wagtmans-Plantaz-Voorting (Ned.) 292 pnt.; op 20 ronden: Captein-De Groot- Rentmeester (Ned.) 319 pnt. BAHAMONTES WON IN NICE De Spaanse renner Federico Bahamon- tes heeft het nieuwe wegseizoen goed in gezet. Zondag won hij de wegwedstrijd van Monaco naar de Golf van de Mont Agel en dinsdagmorgen zegevierde hij opnieuw in de wedstrijd voor de Euro pese bergprijs, die ditmaal werd gereden op het parkoers Nice-Mont Agel. Het klassement van deze laatste wed strijd was: 1. Bahamontes (Sp.) de 36.8 km. in 1 uur 16 min. 37 sec.; 2. Poulidor (Fr.) 1.16.49; 3 Gil (Sp.) 1.17.50; 4. Sal vador (Fr.) 1.18.40. De Belg Haeltèrman heeft dinsdag in Saint Raphaël een internationale wielerwedstrijd over 165 kilometer ge wonnen. Hij was in de eindsprint de snelste van een groep van 22 renners. Michel Stolker en Jacques van der Klundert werden ex aequo als achtste geklasseerd. De tijd van de winnaar be droeg 4 uur 10 minuten en 32 seconden. Zwart: 8/11, 13, 16, 29 en 36. Wit: 18, 20, 22, 31, 38, 40 en 46. Wit speelt en wint. Oplosingen van alle problemen over de maand februari kunnen worden in gezonden tot uiterlijk 8 maart a.s. aan boven deze rubriek vermeld adres. OPLOSSINGEN (Januari-serle) No. 1046. Wit 428, 38, 28, 38, 41, 44, 39, No. 1047. Wit 31, 42, 238, 24. 193, 32. 4. 50. 2. No. 1048. auteurs oplossing wit: 20, 472, 439, 40, 16, 28, 3, 9, 22. B.o., opgewerkt door J. v. Berkum: 12. 5, 19 of 15 x 24. No. 1049. Wit 404, 23, 3, 4, 11, 32, 18, 12, 40, 40. No. 1050. Wit 29, 22, 2. 36. No. 1051. Wit 31, 18, 38. (30), 4, 20, 12, 7, 1 B (32) 27x20 enz. Een aardig stukje, doch niet vlekkeloos. Opmerking v. d. Boogaard a.v. hier wint ook door over macht b.v. (a) 12 (32) 8 (37) 2 (41) 24. No. 1052. Wit: 44, 38, 31. 41, 12. 1, 20. 6. No. 1053. Wit: 32, 38, 42, 28, 3, 32, 49. L(jst deelnemers A. Stolwijk, H. Loogman, C, Kraan. C. Kerkvliet allen 318 punten; Joh. v. d. Boogaard (286), Th. Wortman (268), H. Kamp (254), J .v. Berkum (246), C. Slingerland (168), J. A. J. Wortman (154), C. B. Janssens (145), G. v. d. Meer (134), J. Loure (118), J. Dubbeldeman (98). G. v. Gozen (82). G. Kerkvliet (66), C. H. Spanjaard (156), H. v. Wijk (52). N. Schoonderwoerd (32), A. Sladek 12 punten. Laatstgenoemde wordt voor het eerst op deze lijst vermeld. Ook zullen wij ten aanmoediging de deelnemers laten volgen die niet meer of niet regelma tig de oplossingen inzenden en wij hopen dat ook deze deelnemers weer de moeite willen doen. want hoe meer zielen, hoe meer vreugd, en niet alleen het oplos sen, doch ook de oplossingen weer in te gaan zenden, waarmede zij onze mede werkers (problemisten) een grote eer aandoen. P. Kriem (88). M. J .v. d. Kwartel (86). C. A. ter Veen (96), J. Smeets (64). W. Krom (16). S. v. d Kwartel (136) en S. Lemmers 124 punten. Na lotingen is de januari-prijs van onze ladderwedstrijd ten deel gevallen aan ie heer W. Verdegaal te Hazers- woude. CORRESPONDENTIE A. F. H te N. Opmerking juist. Th. de Z. te S. Weet u ook de datum van plaatsing en welk blad? J. v. d. B. te R. Mijn dank voor uw mededeling en hoe waren de uitslagen? En ook uw opmerking is juist! bewerkt door J. A. DE HELDER-SCHERPENHUYSEN 57 Wat? Hougoumont omsingeld? Daar biedt de dappere Baring met een handjevol mannen Engelsen, Duitsers, Brunswijkers nog dap per tegenstand. Zij hebben ieder nog maar ammunitie voor een paar scho ten en de Franse geniesoldaten ram meien de poorten al van de muur, die om het kasteel en de kapel van Goumont staat; dt boerderij van La Haye Sainte is genomen; Ney is daar met zijn regiment kurassiers en vijf bataljons van de oude garde en het schijnt dat de Engelse gelederen al achteruit wUken. Maar roem en macht eisen vele slachtoffers; de doden cn sterven den liggen als verspreide pionnen op een verlaten schaakbord. Zij zijn de schaakstukken in dit reusachtige spel van overheersing en macht. Hougomont La Haye Sainte, Pape- lotte zijn al met doden bezaaid, maar op het plateau van Waterloo houden fVftAicrn nor* stand. Wellington is daar nog op de heu vel met de statige bomen van Soig ne achter zich, de grote olm als een troonheuvel boven zijn hoofd hij is heldhaftiger en vastberadener dan ooit, maar ook wanhopig ongerust. „Blücher, kom! of het is met ons gedaan", zucht hij, als er een nieu we cavelerie-aanval op de onwrik bare Britse eskadrons afstormt. De dertiende aanval en nog staan zij pal die dappere Engelse jongens, de ba jonet of het geweer in de hand en zij vuren, vallen uit en vormen de gelederen opnieuw; zij mogen dan door elkaar geschud, verdrongen, bijna verpletterd worden, zij houden stand en vuren koelbloedig, scherp, en.. hun gelederen zijn nog niet verbroken. Officieren rijden naar de veld maarschalk toe en vertellen hem, dat de toestand hopeloos geworden is, dat hun regimenten gedecimeerd zijn en hun mannen uitgeput. Zij vragen om nieuwe bevelen, maar hii heeft slechts antwoord: „er zijn geen nieuwee bevelen, behalve, dat er tot de laatste man stand gehouden moet worden". En in het dal bU La belle Alliance staat de grote kansspeler, de man, die vandaag óf weer keizer zal zijn machtiger dan hij ooit geweest is óf zal dalen tot een staat, die zelfs de minste van zijn vroegere onder danen hem niet zal benijden. Om vier uur als de mist opgetrok ken is, gloeit hij van opwinding, vast overtuigd, dat hij zal overwin nen. Er wordt hem gezegd, dat het cen trum van het Engelse leger te Wa terloo eindelijk achteruit trekt. „Het begin van de terugtocht!" roept hy uit. En hij bereidt alweer nieuwe plan nen voor, vol hoop. Hij roept tegen zijn trouwe vriend De Marmont: „Rijdt nu naar Parijs, ga hun zeggen dat de overwinning zo goed als ze ker is! Nee, nee! ga niet zelf dat hele eind; rijdt naar Genappe en stuur vandaar een bode naar Parijs en kom dan terug om bij ons te zijn in het uur der overwinning". En Victor De Marmont rijdt weg, om aan de wijde wereld het nieuws te brengen, dat de keizer op deze dag een grote overwinning bevochten heeft en dat hij al de legers van Europa, die zich tegen hem verenigd hebben, spoedig verslagen zal heb ben. Uit de verte, langs de weg naar Ohain, komt het eerste gerucht, dat Blücher en zijn leger Pruisen dicht bij zijn nog wel enige uren mar cheren van Waterloo, maar hij na dert hij nadert. Urenlang heeft Wellington naar hem uitgekeken tot hij moedeloos zuchtte: „Alleen Blü cher of de vallende nacht kan ons nog van totale vernietiging redden". Het gerucht het is nog maar een gefluister, maar toch een gerucht heeft de vermoeide, halfuitgeputte troepen nieuwe moed gegeven. Zij hadden de prikkel van hernieuwde hoop hard nodig. Het gerucht heeft ook de oren van de keizer, van Ney, en van al de andere officieren van zijn staf be reikt. Zij weten, dat die harde Britse troepen, die zij nu al de hele dac bevochten hebben, nu wel haast aan het eind van hun kracht moeten zijn en dat zij het niet lang meer uit kun nen houden; zij weten, dat hele Brit se en Duitse regimenten in de pan gehakt zijn; dat Picton dood is en dat de „Scots Greys" vrijwel vernie tigd zijn. Zij haten en bewonderen hun Engelse tegenstanders. Een paar frisse bataljons, verklaart Ney, en hij zal het laatste koppige verzet van de Britten breken, vóór zij hulp van Blücher en zijn Pruisen kunnen krijgen, of vóór hef vallen van de nacht hun wat rust geeft. Daarom stuurt hij kolonel Heymès naar de keizer met de dringende boodschap: „Meer troepen, alstu blieft, meer troepen, opdat ik de En gelse centrum kan breken, vóór de Pruisen komen!" Niemand wist beter dan hij, dat dit de grote kans was, waarop het leven en de eer van zyn keizer ge zet waren. Frankrijk worstelde met Groot-Brittannië om het nationale bestaan, ieder voor overheersing en macht en de eer van hun vlag. Keizerlijk Frankrijk moedig, roekeloos, onstuimig! Groot Brittannië volhardend, krachtig en onverzettelijk! Wellington staat onder de olm en tuurt langs de horizon, terwijl de ko gels om zijn hoofd fluiten. Hij be veelt zijn troepen tot de laatste man stand te houden! De keizer rijd te paard onder een hagelbui van kogels, van het ene eind van zijn gelederen naar het an dere. Ney en zijn afdeling kurassiers en grenadiers van de Oude Garde voert de bevelen van zijn keizer uit, La Haye Sainte moet ten koste van al les genomen worden. „Meer troepen! dan kan ik nog door het Engelse centrum breken vóór de Pruisen er zijn" roept Ney. „Meer troepen?" zucht de keizer in wanhoop, „waar moet ik die van daan halen? Ik kan toch geen men sen scheppen!" En uit de verte klinks het gerucht: „Blücher en de Pruisen zijn vlakbij". „Pas alsjeblieft op, dat het gerucht onze mannen niet ter ore komt! La ten zij het in Godsnaam hiet weten" beveelt Napoleon in een order aan Ney. En hijzelf zendt zijn stafofficieren naar iedere hoek van het slagveld om bekend te maken, dat het Grou chy is, die nadert, Grouchy met ver sterkingen, met verse troepen uit Ligny. En het nieuws geeft de kei- zerliike troepen nieuwe moed. „Vive l'Empereur!" brullen zij, nu meer dan ooit zeker van de over winning.

Leidse Courant | 1961 | | pagina 8