DUINSTREEK HET KONINKLIJK BEZOEK AAN DE BOLLENSTREEK SASSENHEIM Ontmoeting met het industriële bedrijfsleven Boekbespreking Marktberichten DINSDAG 14 FEBRUARI 1961 DE LEIDSE COURANT FAGINA li Sassenheim is, als een der meest feïndustrialiseerde gemeenten van e bollenstreek, bij uitstek de plaats waar industrie en nijverheid de vor stin zouden ontmoeten. De plaats, waar deze ontmoeting plaats vond KONINGIN GEBRUIKT LUNCH MET PERSONEEL VAN SIKKENS verschillende bedrijven, leden van de Ondernemingsraad van Sikkens, de chefs van de afdelingen perso neels- en sociale zaken, alsmede enkele vrouwelijke medewerksters uit de verschillende afdelingen. De eenvoudige lunch werd aan de gasten vanaf het buffet geserveerd. Allen, waaronder ook de koningin, ontvingen daartoe een zgn kantine- kaart, zoals deze aan het personeel wordt uitgereikt. Tijdens deze lunch onderhield h.M. zich met enkele der aanwezigen. Het bezoek aan dit internationale bedrijf duurde met dat al tot kwart voor twee. Op dat tijdstip vertrok Begeleid door de heer A. van Driel, directeur van de Sikkens - -.9 Groep, maakte het gezelschap een was een der belangrijkste onderne- rondgang door de fabrieken, waarbij het gezelschap in langzaam tempo mingen in de streek, nl. Sikkens' verschillende afdelingen werden be- door de Hoofdstraat naar de Carolus Lakfabrieken. zocht, o.a de laboratoria, de moffel- Clusiusweg te Sassenheim-noord, om Hier hadden zich de directeuren lakfabriek, de bedrijfsschool en de zich naar Noordwijkerhout te bege- van meer dan dertig industriële en kantoren. ven, waar het geschenk van de ge- nijverheidsbedrijven uit de streek Vervolgens begaf H.M. zich met zamenlyke /.even gemeenten door verzameld, met aan het hoofd de haar gevolg en de genodigden naar de burgemeester dier gemeente, de heer drs. A. M. Mees, directeur van de kantine. Hier werd de lunch ge- heer P. M. M. van der Weyden, zou Sikkens en voorzitter van de Kring bruikt met de directeuren van de worden aangeboden. bedrijven Bollenstreek. Deze laatste hield ook een toe- spraak tot H.M., waarin hij een met cijfers toegelicht overzicht gaf van de ontwikkeling der streekindustrie, zowel die, welke verwant is aan het bloembollenbedrijf als daaraan vreemd en opgekomen naast de oud ste bestaansbron, de bloembollen cultuur. Na aankomst bij Sikkens' Lakfa brieken n.v., herhaalden zich de ge bruikelijke ceremoniële begroetin gen. Hier verwelkomde de burge meester van Sassenheim, J. baron van Knobelsdorff, de koningin, waar na hij de wethouders A. Vogelaar en J. C. Schrama, de raadsleden, ge- HIM.EGOM Geboren: Franciscus Bernardus Stephanus z.v. H. J. v. d. Berg en M. B. P. de Jeu; Franciscus George z.v. J. v. Schie en J. G. A. v. Deudekom: Antoinette Jacoba d.v. A. J. Bijl en A. Alkema; Johannes Maria z.v J Stijnman en M. C. v. d. Zande; Si mon Jan z.v. J. Dijkstra en A. A. Wind; Edwin z.v. M- Pompert en B. voorde en E. M. Remmelzwaal; Jo- han z.v. P. L. Haasnoot en M. Dub beldam; Brigit H. d.v. T. Hoek en J. v. Schie; Agatha W. M. d.v. J. v. d. Marei en C. W. M. Honders; Thomas z.v. G. Paap en A. v- d. Niet; Pieter J. J. z.v. A. A. Konstapel en H. Lin dekamp; Pieter C. z.v. N. v. d. Bent en M. H. C. Lardee; Willemina d.v. J. Guyt en D. Kuyt; Floris z.v. A. Haasnoot en J. C. v. d. Wiel; Johan- meenteseeretaris G A. Stolw.ji,, de Sleetje brollneTv. a''den G M°' W' voorzitter van de Oranjevereniging M. J. van Breda, de heren drs. Mees, A. van Driel en L. v. d. Plas, resp. directeuren en adj. directeur van Sikkens en de heer L. de Bruyn, secretaris van de Kring bedrijven Bloembollenstreek, aan de hoge gast voorstelde. In de fabrieksaula, waar meer dan dertig industriële bedrijven, door hun directies vertegenwoordigd, acte de présence gaven, hield drs. Mees als voorzitter van de Kring bedrij ven zijn reeds in de aanhef genoem de toespraak. Spr. vertelde een en ander over de betekenis van de industrie in de streek. Van verschillende bedrijven konden dia's worden vertoond. Aan het einde vf.n zijn toespraak bood drs. Mees de vo.stin een chèque aan, welk geld bestemd is als bijdrage aan de bouw en de inrichting van de nieuwe regionale werkplaats te Sassenheim, een inrichting, waar minder valide arbeiders uit de streek passend werk wordt verschaft. Zoals bekend, is de oude inrichting in Sassenheim-noord voor dit doel reeds lang te klein. Hartogh en J. L. de Koker. Getrouwd: W. C. v. Beek en C. M. Rusman; W. v. d. Meij en W. M. Phi- lipse. Overleden: M- Turnhout w.v. C. Disseldorp v. 84 j. LISSE „DE EUROWERKEN" TE WATER GELATEN Broere. Ondertrouwd: J. G. v. d. Spek en M. Pluimgraaff; W. Guyt en H. de Vreugd; H. Messemaker en A. J. Schaap. Getrouwd: K. Knetsch en M. H. v. Duin. Overleden: Wed. S. de Vreugd geb. de Jong 77 j.; D. Haasnoot 50 j., m.; T. Ouwehand 62 j.,m. KATWIJK AAN ZEE in handen van de Gebr. Steinvoor- den. Aan het slot van deze geslaagde middag sprak de nieuwe adviseur nog een opwekkend woord tot de bejaar den, waarna de voorzitter, na alle bedankt te hebben, de vergadering sloot en een ieder voldaan huiswaarts keerde. Kruisjascompetitie De uitslag van de laatstgehouden competiewed- strijd van de Kruisjasvereniging „Noordwijk" is als volgt: C. Vermeu len 8620 p., A. de Ridder 8387 p., C- Colee 8297 p., E. Wijnands 8247 p., K. Zwarts 8166 p., C. Caspers 8083 p., P. v. Diemen 7960 p., mevr. v. d. Meer 7848 p., L. Caspers 7821 p., N- Caspers 7798 p. Geslaagd Aan de Technische Hogeschool te Delft is geslaagd voor het prop. examen voor werktuigkun dig ingenieur de heer A. G. E. van Dam. Dammen De uitslagen van de 4e Ronde van KWZ waren: le klas groep I: C. Varkevisser-A. Zwaan, regl. 2-0; A. v. Duyvpnvoorde-J. Schoneveld uitgesteld; P. Meijvogel- J. Heemskerk 1-1; Fr. Spierenburg- L. Dubbelaar 2-0; Groep II: J. Pas- schier-J. v. Rijn 1-1; Jac. Freke-T. Herbert 1-1, Jac. de Best-H. Voor zaat 2-0; H. Klinkenberg-Chr. Heems kerk 0-2; 2e klas: C. Ouwehand-J. Godwald 2-0; J. v. Duyvenvoorde-J. Slootweg 1-1; C. v. Duyn-C. de Win ter 0-2. Geboren: Margaretha E. d.v. G. de Jong en M. Kret; Nicolaas J. z.v. J. N. Vervoorn en M. G. Kuhl; Nico- laus z.v. G. Kampman en A. Schui temaker; Maartje C. d.v. G. W. Hou- waart en G. J. v. Duin; Catharina J. d.v. E. J. Groenewoud en M. v. Wet ten; Jacoba J. Chr. d.v. A. Akker man en C. v. Dijk; Geertruida M. d.v. L. M. J. Kagenaar en E. C. v. Rooijen. Ondertrouwd: S. P. v. Kins en M. P. v. d. Berg. Getrduwd: J. L. P. Caspers en M. C. Floris; J. N. J. v. d. Berg en E. J. Vink. Overleden: Maria H. K. Zimmer man 67 j.; Wilhelmina H. Lindhout 71 j- Prov. Staten Zuid-Holland Subsidie voor onderhoud KATWIJK AAN DEN RIJN van de 74 werkende molens Op de scheepswerf van de Gebr. Geslaagd Aan de Technische Akerboom in Lisse is gistermorgen Hogeschool te Delft is geslaagd voor een zgn. peilvaartuig voor de Delta- het prop. examen de heer B. J. Ver werken te water gelaten. Deze boot does. met een lengte van 18,86 m, breed 4,5 m en met een diepgang van 1 m is in opdracht van de gemeente Rot terdam gebouwd. De boot, „De Euro- werken" gedoopt, zal metingen gaan verrichten in de Europoorthavens, waarvoor een speciale technische apparatuur is aangebracht. Drie tot vier man zullen, wanneer het schip in vol bedrijf is, aan boord zijn. Na de proefvaart donderdag a.s. in het Noordzeekanaal met technici van de gemeente Rotterdam aan boord, zal het artsexamen mej. M. J. in Rotterdam de officiële overdracht hier. plaatsvinden. SASSENHEIM Woningbouw Aan de Industrie kade zal de firma C. A. J. v. Crom- voirt uit Wateringen voor eigen re kening acht flatwoningen gaan bou wen. Het ontwerp hiervan is van ar chitect A. Doorewaard te Rijswijk. Geslaagd Aan de Vrije Univer siteit te Amsterdam is geslaagd voor Nes, al- Van de 991 in Nederland bestaan de molens zijn er nog 392 in bedrijf. Er wordt gevreesd, dat dit aantal snel verder zal afnemen, tenzij op korte termijn maatregelen worden genomen om het buitengebruik stel len van molens tegen te gaan. De staatssecretaris van O. K. en W., mr. Y. Scholten, is van menng, dat het in bedrijf houden het beste kan wor den gediend door de molenaar een tegemoetkoming in de onderhouds kosten te verlenen. Het rijk zal dan ook maximaal 400 gulden per jaar per molen in de onderhoudskosten Bridgen De uitslagen van de door de Bridgeclub „De Brug" in De Roskam gehouden onderlinge bridge drive gaf de volgende uitslagen te zien: 1 Jac. de Jong-D. v. d. Plas 129 m.p., 2 echtp. F. v. d. Valk 128 m.p., 3 mevr. Koenraad-J. Duindbm 121 m.p., 4-5 dr. D. M. Hage-P. Wamste- ker 116 m.p., 4-5 S. Visser-Dick Par- levliet 116 m.p., 6 echtp. P. v. Pari don 113 m.p., 7 H. de Booy-M. Her mans 107 m.p., 8 L. v. d. Plas-H. v. d. Marei 102 m.p., 9 echtp. W. Bussel man 76 m.p., 10 J. v. d. Plas-P. Ra- vensbergen 72 m.p. KATWIJK Geboren: Debora E. d.. J. C. v. bijdragen. Gemeenten en provincies Klinken en J, M. v. Amen; Cornelia T. d.v. H. Hemkes en T. Beintjes; Ada d.v. S. Kloss en N. Plug; Hele na d.v. P. Olimenas en L. Noordlan- is verzocht 100 gulden per jaar te geven. Provinciale Staten van Zuid-Hol land hebben vanmiddag besloten de gevraagde bijdrage te verlenen voor de 74 werkende molens in hun pro vincie. Er zijn in deze provincie in totaal 217 molens. der; Emilia M. d.v. A. M. v. Duyven- Te Voorhout boden drie meisjes, na afloop van het spel in de raadzaal, de tulp „Prinses Irene" aan. NOORDWIJK KATH. BEJAARDEN VIERDEN FEEST Maandag was het weer eens feest voor de kath. bejaarden in de grote zaal van het Juvenaat. In zijn ope ningswoord deelde de voorzitter nog mede, dat op 21 maart wederom de jaarvergadering zal worden gehou den, 's morgens voorafgegaan door bijwoning der H. Mis en gezamenlijk ontbijt. Het bestuur heeft beslo ten, naar aanleiding van het ver hoogde waterleidingtarief, te trach ten met het bestuur van de algeme ne bond voor ouden van dagen con tact te krijgen om gezamenlijk te pro beren het gemeentebestuur te bewe gen voor bejaarden dit tarief te ver lagen. De nieuwe adviseur, deken Van de Bosch werd met een toepasselijk woord door de voorzitter onvangen. Toen kwam voor het voetlicht de to neelclub KJB met een komisch stuk. De bejaarden hebben werkelijk ge noten. In de pauze werd wederom koffie en gebak gepresenteerd; siga ren en een snoepje bleven niet ach terwege. De muzikale leiding was RIJNSBURG Voorzieningen aan militaire gebou wen aanbesteed Door de Genie te 's-Gravenhage is openbaar aanbe steed: het treffen van voorzieningen aan militaire gebouwen te Rijnsburg- Voorhout. Van de 15 inschrijvers wa ren de vijf laagsten: S. v. d. Galie, Deventer 174.600; firma Proper, Oegstgeest 173.900; H. Revers C.V., Haarlem 172.500; L. v. d. Pol en Zn, Hagestein 172.000; C. v. d. Wiel Gzn te Noordwijk a. Zee 162.500. Het werk werd nog niet gegund. OEGSTGEEST Hotelbouw De N.V. Ingenieurs Bureau voor Bouwnijverheid te Oegstgeest heeft van het architecten bureau Hooykaas en Van Veen te Rotterdam namens de sichting „Al coholvrije Dranken" opdracht gekre gen tot het bouwen van een hotel met 33 kamers, cafetaria en dienst woning te Rotterdam, voor 'n bedrag van 455.000. WASSENAAR RIJNLAND WON KRINGSCHIETWEDSTRIJD Zaterdagavond is in de schietloods aan de Johan de Wittstraat de uit slag bekend gemaakt van een schiet wedstrijd tussen de kringen Rijn land, Westland en Zuid Holland midden, die door de Wassenaarse schietvereniging „Juliana" werd ge organiseerd. De voorzitter van „Ju liana", de heer vV. Valkenburg, die tevens voorzitter is van de schiet- kring Rijnland, herinnerde er aan, dat al drie jaren achtereen een wed strijd is georganiseerd tussen de kringen Rijnland en Westland. Voor het eerst heeft ook Zuid-Holland midden deelgenomen, waardoor be reikt werd dat ongeveer geheel Zuid-Holland op deze wedstrijden vertegenwoordigd was. De heer T. v. d. Gaay, voorzitter van de kring Westland, deelde daar na mede, dat de schietkring Rijnland voor de derde achtereenvolgende keer de kringontmoeting tussen 15 schutters heeft gewonnen met 681 tegen 657 punten. Hij reikte de heer Valkenburg de wisselbeker uit, die nu definitief eigendom van Rijnland geworden is. Daarna werden de overige prijzen uitgereikt. In de korpswedstrijd le klasse was de uitslag: 1. Juliana I, 234 pnt; 2. Loosd. Burgerwacht 232 pnt; 3. Oranje Nassau, Den Haag 226 pnt. 2e klasse: 1. Loosd. Burgerwacht n 226 pnt; 2. WPSS 1 221 pnt; 3. Juliana II 220 pnt 3e klasse: 1. Loosd. Burgerwacht III 215 pnt; 2. Loosd. Burgerwacht IV 212 pnt; Wilhelmina, Vlaardingen 206 pnt. Personele wedstrijd: 1. J. Valken burg, Wassenaar 49 pnt; 2. H. Boer, Vlaardingen 49 pnt; 3. W. Flinter man, Loosduinen 49 pnt; 4. W. M. Baars, Ouderkerk aan de IJssel 49 pnt. Vaste baanwedstrijd: 1. W. Val kenburg jr, Wassenaar 148 pnt; 2. L. Hulsbos, Loosduinen 147 pnt; 3. P. J. Beekenkamp, Loosduinen 146 pnt Vrije baanwedstrijd: 1. L. Hulsbos Loosduinen 90 pnt; 2. W. Valken burg jr, Wassenaar 90 pnt; 3. Geer- man$, Den Haag 90 pnt. Geslaagd Aan de Technische Hogeschool te Delft is geslaagd voor het prop. examen voor vliegtuig bouwkundig ingenieur de heer J. A. P. MontUn. Aan de Landbouwhogeschool te Wageningen is geslaagd voor het candidaatsexamen tuinbouwplanten- teelt, de heer D. Piekaar. alhier. Wandelagenda van Kring Leiden en Omstreken Tijdens de eerste bestuursvergade ring van het nieuwe bestuur van de Wandelkring Leiden e.o. werden de functies definitief als volgt verdeeld voorzitter, de heer C. A. J. Gothelp (WSV „De Vlam"); secretaris, de heer A. van Heusden (individueel lid), Juliana van Stolberghof 37, Lei den, tel. 20443; penningmeester, de heer W. van Eist (WSV „DVO"-Hil- legom); vice-voorzitter, de heer K. Sebel (individueel lid); pers en pro paganda, de heer J. P. Woordes (WSV „WIK"). Programma 11 en 12 maart: wandeltochten van „WIK-Leiden"; 25 en 26 maart: Ju- bileumtochten van „DSB"-Leiden; 8 en 9 april: „DVO"-t.ochten te Hille- gom; 22 en 23 april: wandeltochten van de RKWSV „De Rippers" te Rijp- wetering; 29 en 30 april: De Fliere- fluitertochten te Leiden; 1 mei: Kring wandeltochten in samenwer king met de Ver. „Koninginnedag" en de Leidse Jeugdactie; 6 mei: Be- vrijdingstocht van „Sempre Avanti" te Alphen a.d. Rijn; 13 mei: Jubi- leumtocht WSV „De Vlam" te Leiden; 20, 21 en 22 mei: „OGV-tochten" te Alphen a.d. Rijn; 27 mei „Haycintha- tocht" te Noordwijk; 5-10 juni: Avondvierdaagse in verscheidene ge meenten binnen de Kring; 17 juni: Kringtocht ter gelegenheid van het zilveren jubileum van de Leidse Sportstichting; 1 en 2 juli: nationale wandeltochten van „DSB"; van 1 op 2 juli: traditionele nachttocht van „DSB" te Leiden e.o.; 4 aug.: Kring- tochten in samenwerking met de Ver. v. Vreemdelingenverkeer. In enkele gemeenten worden de traditionele Corso-tochten georganiseerd. 2 en 3 sept.: „Rijnstreektochten" van de WSV „Zwieten" te Zoeterwoude; 16 sept.: „Hoilandia-tochten" te Alphen a.d. Rijn; 7 okt.: traditionele Kring- hutspottochten, verzorgd door de WSV „Zwieten"; 18 nov.: Kring-St. Nicolaastochten. Inlichtingen over bovengenoemde tochten te verkrijgen bij het Kring-secretariaat en de se cretariaten van de aangesloten ver enigingen. BIOSCOPEN „Het mysterie van de mis maakte vrouwen", 18 j. „Jonge liefde - grote geva ren", 18 j. „Psycho", 18 j. „Een glas water", alle leef- tiiden. Trianon: Afgekeurd. Rex: „Straaljagers in de aanval" 14 jaar. Casino: Lido: Luxor: Studio: DE KWA^EL KDOODA 2—1 Hoewel met kleine cijfers, is KDO erin geslaagd, na een vrij vlotte en sportieve wedstrijd, de beide puntjes thuis te houden. Na de aftrap ont wikkelde zich aan beide kanten een levendige strijd. Jan Plasmijer had het druk met corners nemen, en hoe wel deze op waarlijk meesterlijke wijze werden genomen (8 maal), werd geen enkele benut. Een hard schot van Plasmeijer werd gestopt door de keeper der gasten, doch het schot was zo keihard afgevuurd, dat de keeper moest worden „opgelapt". Even later was het André Wahlen die op beheerste wijze de keeper wist te omspelen en hierna scoorde, doch wegens buitenspel werd dit doelpunt afgekeurd. Vijf minuten na rust wist André Wahlen vlak langs de linkerstaander in te schieten: 10, en drie minuten later was het Jan Plasmeijer die er 20 van matikte. Kort voor het ein de werd bij KDO de bal te zacht teruggespeeld, een speler van ODA wist hiervan te profiteren en bracht de stand op 21, met de stand kwam het einde. Verdere uitslagen zijn: KDO 3 KBV VI 3—2; RKAVIC 7—KDOB 3 3—2; DCG blO—KDO b2 1—3; KDO a2VDO a4 12; Abekewalda al KDO al 3—0. Vergadering „Ons Belang" In de zaal van Leenders heeft onder matige belangstelling de bloemisten- groep „Ons Belang", ondei'-afdeling van de veiling Bloemenlust, een ver gadering gehouden. Voorzitter G. W. Voorn kon in zijn openingswoord de verheugende mededeling doen, dat de veilingomzet over 1960 met 400.000 was gestegen ten opzichte van 1959. Het totaal geveilde bedrag was ƒ2.317.112,36. Aan vracht werd een bedrag van 13.747,50 uitbe taald. De vracht-administratie sloot met een voordelig slado van ƒ5.427,49 De voorzitter van Bloemenlust, de heer J. Wegman sprak voor de kwe kers over exportmogelijkheden en -moeilijkheden. Pc interessante uit eenzetting over de export, levens ader nummer een voor onze econo mie, werd met grote aandacht ge volgd. Spreker zag 1961 met ver trouwen tegemoet. Het punt van' de avond was wel de inleiding van de heer C. Gelein, om te komen tot een „Stichting Tuinbouw-studie cen trum". Zelf warm voorstander van het plan zette spreker uiteen tot welk groot nut voor het algemeen belang dit kan groeien, zoals hij het uitdrukte, als eenling zijn de vraag stukken niet meer op te lossen. Pro blemen zijn er te over, zoals water huishouding in de bodem, perfectio nering van de anjerteelt en rassen- vergelijking, de rozenteelt, die hierin opkomst is; beregoningsinstallaties; verwarmingsmogelijkheden, verant woordelijke kassenbouw enz. enz. Op de eerste avond traden reeds on geveer 20 kwekers toe tot deze stich ting. Het bestuur van „Ons Belang" stelde al direct 100,- beschikbaar, om de eerste noodzakelijke kosten te dekken. PRIESTER-CURSUS De priesters van de dekenaten Lei den, Alphen a.d. Rijn, Noordwijk en Zoeterwoude worden er aan herin nerd, dat er morgen 16 februari, des middags om 4.15 uur een cursus over: de plaats van de liturgie in het ge loofsleven wordt gegeven in restau rant v. d. Heyden, Breestraat 85, Lei den. De cursusgever is dr. J. Mulders S.J. uit Maastricht. „De brug van Fontana d'Amore", door John F. Leeming. Uitg. Foreholte, Voorhout. Een prachtige uit de renaissanse stammende Drug over de rivier, die het Italiaanse stadje Fontana d'Amore in twee delen splitst, is de inzet van een kostelijl verhaal. Met Engelse humor en Italiaanse charme vertelt de schrijver hoe deze brug een strategisch otj ct werd van be lang. De terugtrekkende Duitsers willen hem laten springen. Een te- hulp gteroepen Engelse voorpost wil hetzelfde om de Duitsers te beletten terug te 'rekken. Door alle moge lijke misverstanden geholpen weet men uiteindelijk de brug toch voor het nageslacht te redden. „Vakantie bij de zeerovers", door Anthony Richardson Uitg. Prisfha Juniores Spec trum, Utrecht, Antwerpen. Een. oude mijnenlegger vaart het onbekende havenplaatsje Moncton- Pyne binnen en brengt, terwijl het wordt omgebouwd tot particulier jacht, heel wat geroddel over de uit eindelijke bedoeling te weeg bij de bewoners van het stadje. Brian, een veertienjarige jongen, besluit in de vakantie mee te varen als scheeps jongen. Wat hij tijdens de reis alle maal beleeft is niet mis, en dat zal zeker graag gelezen worden door jongens van 12-16 jaar. „Maria of Christus?", door Otto Semmelrorh Uitg. Lannoo, Tielt - Den Haag. In de reeks „Woord en Beleving" zien we thans een zeer belangrijk onderwerp behandeld, nl. Maria of Christus? Dit is voor de schrijver echter geen probleem, hetgeen blijkt uit het feit, dat dit boek geen ver weerschrift beoogt te zijn, maar veeleer een beschouwende medita tie. Het brengt duidelijk naar voren, dat wij Maria uitsluitend moeten eren in haar betrekking tot haar Goddelijke Zoon, want dan alleen kunnen we scherp haar omwille van Christus genoten voorrechten in zien. „De Franse Revolutie" door prof. A. Goodwin. Uitg. W. de Haan N.V. Phoenix Pockets. De Franse Revolutie, de overgang van vroeger naar nu in de westerse beschaving, wordt in dit Phoenix boekje scherpzinnig beschreven en deskundig beoordeeld door prof. A. Goodwin. De schrijvei laat de ge beurtenissen zelf spreken, daarbij de achtergronden en beweegredenen, die er toe leidden, duidelijk aange vend. Twee en dertig illustraties zijn daarbij in dit boekje opgenomen. LEIDEN, 14 febr., Vette varkens Er zijn aangevoerd 119 vette var kens. Notering per kg. levend ge wicht: zware varkens: geen notering lichte varkens: 193-198; slagersvar kens: 198-202; ze-igen: 170-175. De handel was slepend. BODEGRAVEN, 14 febr.: Kaas Aanvoer 16 partijen. Noteringen: le kwal. 213-2.20, 2e kwal. 2.05-2.12; extra kwal. 2.26. Handel kalm. ROTTERDAM, 14 febr. Vee - Aan' voer tot. 3872; weektotaal 56 74. Vet te koeien, ossen 250, gebruiksee 877, vette kaleren 472, graskaleren 207, nuchtere kalvereq 1769, varkens 6, lo pers 41, biggen 55, paarden 77, veu lens 5, schapen, lammeren 147, wei- delammeren 6, bokken, geiten 20. Prijzen: vette koeien 300-330, 270-300, 250-265; vette kalveren 295-305, 270- 290, 240-270; graskalveren 440, 330, 240; nuchtere kalveren 70, 60, 50; lo pers 130, 100, 80; biggen 75, 65, 55; slachtpaarden 265, 245, 225; schapen 150, 120, 90; lammeren 130, 100, 90; kalfkoeien 1290, 1140, 950; melkkoei en 1290, 1140, 950; vare koeien 850, 750, 650; vaarzen 920, 720, 620; pin ken 560, 460, 400. Vette koeien, aan voer iets minder, handel kalm, prijs houdend; vette kalveren als vorige week, matig, vooral niet hoger, enk. prima's boven not.; graskalveren even minder, stroef, ongewijzigd; nuchtere kalveren groter, redelijk, teruglopend; exportvarkens iets kor ter, levendig, ruim prijshoudend (lo pers); biggen iets korter, levendig, ruim prijshoudend; slachtpaarden iets meer, goed, wat stijver; schapen als vorige week, willig, vooral niet hoger; lammeren als vorige week. willig, vooral niet hoger; kalfkoeien als vorige week, kalm, onveranderd; melkkoeien als vorige week, kalm, onveranderd; vare koeien iets meer, redelijk, ruim prijshoudend; vaarzen gewoon, kalm, als vorige week; pin ken gewoon, kalm als vorige week. R'VEEN, 13 febr., Bloemen Blauwe Druifjes 18-31, Crocussen 5- 14, Freesia's 58-1.30, Anemonen 63- 72. Narcissen: Scarlet Elegance 48- 51, Whrestler 53-72, Early Glorie 47- 73, Carlton C0-77, Semper Avanti 66 -68, Buxton 45-58, Granium 50-56, King Alfred 64-71. Tulpen: Lustige Withwe 97-1.27, Wintergold 68-1.10, White Sail 80-92, Golden Harvest 98-1.19, Br. Star 43-61, Rose Copland 60-98, v. d. Eerden 70-1.05, Prelu dium 69-79, Will Copland 70-82, Ze nober 80-88, Weber 73-83, Ping Gem 70-74, Korniforus 90-1.01, Apeldoorn 1.17-1.49 .Edith Eddv 80-98, Parkiet tulpen 1.30-1.40, Hillegarde 68-81, Athleet 1.10-1.16, Bengalem 1.15- 1.24, Belona 1.12-1.19, Albino 1.05- 1.14 per bos. Am. Anjers 10-22 per stuk.

Leidse Courant | 1961 | | pagina 8