Ckefarine.4 Grote brand Brand in Stadhuis Rotterdam Carnavalsvierders rijden op autobus Aanrander op de vlucht na klap met parapluie Geen kuilen meer op het strand 4-VOUdige bestrijding Singels drooggelegd van pijnen en griep! v 0 Marcel Nivard Dolle honden in Culemborg AH-kienspel in strijd met loterijwet? Boer gaf DINSDAG 14 FEBRUARI 1961 DE LEIDSE COURANT PAGINA 4 CARNAVAL IN DEN BOSCH Ook door Den Bosch trok maandag: een grootse carnavalsoptocht. De Bossche carnavalsprins Amadeiro XVm wuift zijn onderdanen toe vanaf een enorme praalwagen, waarop een „confetti-kanon" Is gemonteerd. Gistermiddag omstreeks 5 uur is er brand uitgebroken op de boven verdieping aan de Coolsingelzijde van het Rotterdamse stadhuis. De brandweer was spoedig met groot materieel aanwezig om uitbreiding te voorkomen. Duizenden mensen waren getuige van de felle brand, die onder of vlak bij het kleine torentje, dat de voor gevel van het Rotterdamse stadhuis siert, was uitgebroken. VooTal aan de achterzijde op de binnenplaats het stadhuis is als het ware als een vierhoek gebouwd sloegen de vlammen fel door het dak heen. De brand was uitgebroken even nadat loodgieters, die op of nabij het dak bezigheden hadden verricht, vertrok ken waren. Omstreeks 6 uur was de brandweer de situatie meester. in Rotterdam-Zuid Miljoenen guldens schade De Rotterdamse brandweer heeft 't maandagavond een paar uur bijzon der druk gehad. Nauwelijks was na melijk de brand in het stadhuis be dwongen, of er kwam alarm uit Rot terdam-zuid. Daar was omstreeks half zeven een enorme vuurzee ont staan op het 7 ha grote terrein van de emballagefabrieken en houthan del N.V. „Emba" aan de Stadionweg, dat door deze firma onderverhuurd is aan een drietal dump-bedrijven. Heowel de brandweer het vuur met al 't beschikbare materiaal bestreed, ging op een oppervlakte van 150x80 meter alles totaal verloren: drie lood sen, honderdduizend jerrycans, 30 ton verf, 300 motorfietsen, 10 ton aan leervet, onderdelen voor auto's, motorfietsen en radio's, ledikanten ^n een gebouw, waarin een chroom metaalwaren-industrie was gevestigd. De schade beloopt in miljoenen gul dens. Het was de derde grote brand, die in twee jaar tijds op dit complex tussen de Stadionweg en het Zuid- diepje woedde. Persoonlijke ongeluk ken deden zich niet voor. Het per soneel had nl. om vijf uur het werk beëindigd. De brand werd ontdekt door een monteur, die als beheerder van de personeelscantine nog op het terrein was gebleven en juist op het punt stond naar huis te gaan. Uit een van de houten loodsen, met veel nieuw automateriaal en radio-onderdelen, kwam plotseling wat rook, en toen opeens een felle steekvlam, die alles onmiddellijk in lichterlaaie zette. De brandweer kwam al enkele minuten na het eerste alarm met groot materiaal. Maar toen was het gehele terrein al een laaiende vuur zee, waaruit onophoudelijk doffe klappen van explosies klonken. Olie en vet vloog in brand, bussen met verf schoten als projectielen omhoog, in paddestoelachtig gevormde rook wolken, de houten wanden van de loodsen stortten krakend ineen, lan ge reeksen van opgestapelde jerry cans sommige nog met benzine- resten verdwenen met veel geraas in de vuurpoel. Het vuur en de rook waren tot op vele kilometers in de omtrek zichtbaar. Na een half uur was alles vrijwel tot op de grond toe afgebrand. De brandweer beperkte zich er dan ook toe uitbreiding te voorkomen. BROMFIETS BOTSTE OP AUTOBUS. In de afgelopen nacht omstreeks twaalf uur is op de Aalbekerweg in Hulsberg (Limburg) een bromfiets frontaal op een autobus gebotst. De 50-jarige bestuuder A. Otermans was onmiddellijk dood, zijn duo-passagier, de 30-jarige J. Wachelder, overleed kort na aankomst in het ziekenhuis te Heerlen. Beiden waren ongehuwd en afkomstig uit Spaubeek. Zes inzittenden gewond Gisteravond om negen uur zijn zes carnavalvierders uit Echt bij Lil- bosch met een personenauto in volle vaart op een autobus gereden. Het gezelschap bestond uit drie dames en drie heren, die vanuit Echt op weg waren naar de carnavalviering in Koningsbos. De bus, waarin geen passagiers werden vervoerd was be zig op de weg te draaien. Alle zes inzittenden van de personenauto zijn naar het ziekenhuis te Sittard over- gebrach. De bus en de auto werden zwaar beschadigd. Drie inzittenden werden ernstig verwond; de anderen liepen minder ernstige verwondin gen op. Een meisje uit Hengelo heeft zich de afgelopen nacht met haar para plu aen aanrander van het lijf ge houden. Tegen kwart voor een werd ze hinderlijk gevolgd door een tot dusver onbekend gebleven man, die het meisje op een gegeven mo ment beet pakte. Het meisje, de L0- jarige A. T. sloeg haar paraplu op het hoofd van de aanrander stuk. De man nam daarop de benen. Het meis je belde geheel overstuur aan bij de eerste de beste verlichte woning. Daar werd de politie gewaarschuwd, die thans zoekt naar een manjnet een flink aantal schrammen op het hoofd. Op het badstrand van Koudekerke zijn in het afgelopen toeristensei zoen moeilijkheden ontstaan, omdat Duitse vakantiegangers grote diepe kuilen groeven, die gevaar oplever den voor de andere badgasten. Ze groeven deze kuilen bij voorkeur vóór door andere gasten bewoonde strandhuisjes en weigerden deze kui len dicht te gooien en verhinderden andere badgasten dit te doen. Om aan deze ongewenste toestand een eind te maken heeft de gemeente raad van Koudekerke gistermiddag tijdens de raadsvergadering beslo ten de algemene politieverordening zodanig te wijzigen, dat bepaald wordt, dat het verboden is op het strand kuilen te graven of afsluitin gen te maken, waardoor hinder of schade aan strandbezoekers kan worden berokkend. Er zit muziek in hun iverk Werknemers bij een glasindustrie in Mainz hebben een trompetterskorps opgericht. Bijzonder is hierbij, dat alle leden glasblazers zijn. Hun instrumenten zijn niet van metaal doch van glas. De glazen trompetten hebben dezelfde capaciteiten als de metalen instrumenten. Alleen klinkt het geluid iets helderder. Het devies van het korps is overigens behandel de instrumenten met zachtheid. Vier werkelijk betrouwbare middelen VerdWljlIUlg 0-jari£C Aftrjljlp AM //AAH iua.IWA.SM I helpen elkaar en doen wonderen I De 4 geneesmiddelen van Chefarine „4" worden in de hele wereld op grote schaal gebruikt Tezamen in één tablet - verenigd werken zij bijzonder snel, Dllllt CCI1 lliyStCriC krachtigen weldadig, vaak zelfs wanneer J andere middelen falen. Twee Rotterdamse singels zijn gis termiddag op last van de Rotterdamse kinderrechter leeggemalen. Dit naar aanleiding van het 8-jarig jongetje Marcel Nivard, dat sinds vorige week dinsdag wordt vermist. UjOÊIÊXmlIMMÈÊL Tegen pijnen en griep. Geschikt voor de gevoeligste maag, want die wordt beschermd door het bestanddeel Chefarox. MQri .a. onr, - 20 AL (0.60.««AH. guinmrpakkmgjootity. 13.50 He^mraa^ingd en IseikburgSlii i Advertentie OUWEHAND'S REDERIJ EN VIS VERWERKING afgedregd, echter zonder resultaat. Men hoopte het kind nu terug te vinden in de duiker onder de Beu- kelsdijk, die de beide singels ver bindt. Men nam namelijk aan, dat het kind in de buurt van zijn woning ver dronken moest zijn. Nadat het personeel van de ge meentelijke reinigingsdienst de sin- Met een kapitaal van 5 min, ver deeld in 46 preferente en 9954 ge wone aandelen van 500, is te Kat- - wijk opgericht Ouwehand's Rederij Êels hadden drooggelegd, hebben zij en Visverwerking N.V. Deze N V. be- met a^e ten dienste staande middelen oogt o.a. het uitoefenen van de zee- de duiker onderzocht. Men heeft het visserij en de handel in en verwer- kind echter ook ditmaal niet kunnen king van zowel haring als andere vis. vinden. Van het kapitaal is bij de drie op- Na ai het intensieve speurwerk is richters de heren D. Ouwehand Azn, A Ouwehand en N. Ouwehand de verdwkjmng dus nog even myste- ƒ1 min (40 preferente en 1960 ge- rieus als op de eerste dag. wone aandelen) geplaatst. Volstor- ting geschiedt door inbreng van de door de drie oprichters, die tevens de directie van de nieuwe N.V. zul len voeren, tot 1 sept. vorig jaar ge zamenlijk onder de naam Ouwe hand's Haring- en Zeevishandel uit geoefende haringhandel en haring- verwerkingsbedrijf en de door de In aanwezigheid van onder andere heer D. Ouwehand Azn tot dezelfde de Commissaris der Koningin in datum onder de naam reederü D. Zuid-Holland, mr. J. Klaasesz is za- Politie bestormde gebouw te Delft Ouwehand voor eigen rekening uit geoefende rederij. ASTRID HEEFT ASPIRATIES De 21-jarige mej. Astrid Kofoud-Hansen, stewardess bij de Icelandic Air lines, behoort sinds kort tot de weinige vrouwen in de wereld, die zelf een straaljager bestuurd hebben. Astrid, die met een lijnvliegtuig uit Reykjavik op Schiphol aankwam, heeft kortgeleden een vlucht gemaakt in een Ameri kaanse T-33. Na afloop hiervan overhandigde de Amerikaanse vlieger, onder wiens toezicht zij de vlucht had uitgevoerd, haar een ere-certificaat plus het embleem van zijn squadron. Astrid heeft hoge aspiraties: Zij wil namelijk pilote worden op de gewone lijnvliegtuigen van een burger luchtvaartmaatschappij. Foto: Astrid Kofoed-Hansen, even op Schiphol. Gistermiddag zijn in Culemborg twee wild geworden honden in de Nieuwstraat en Zalenstraat door de ruiten van verscheidene woningen gesprongen. Vooral aan een woning in de Nieuwstraat werd schade toe gebracht, omdat door de versplinter de ruiten de honden bloedend ver wond waren. De politie zag zich ge dwongen de honden ter plaatse dood te schieten. De cadavers zijn meege nomen voor een onderzoek naar de oorzaak van het wild worden. De Minister van Justitie heeft een onderzoek gelast door de procureur- generaal in Amsterdam naar het re clame-spel van Albert Hein, beter bekend als AH-Kienspel. Het onder zoek, aldus minister Beerman, zal uit moeten maken of dit niet in strijd is met de loterijwet. Zoals waarschijnlijk bekend, geeft A.H. kienkaaTten uit (2 miljoen in totaal) waarop twaalf cijferreeksen voorkomen en een kruiswoordpuzz- le. Iedere week wordt een reeks bekend gemaakt. Degene, die de reeks heeft en het kruiswoordpuzzletje heeft opgelost krijgt een prijs. Het kienspel een vinding van de Engelsman Bradfute hij heeft er ook auteursrechten op wordt in verschillende andere landen voor re clamedoeleinden gebruikt. Het onderzoek wil uiteraard nog niet zeggen, dat het spel verboden zal worden. Een soortgelijk onder zoek is ook ingesteld naar de tv-toto van de VARA. Hierin werd geen overtreding van de loterijwet ont dekt. terdagmiddag te Delft een omvang rijke politie-oefening gehouden, waar aan werd deelgenomen door speciale brigades van de politiekorpsen van j Haarlemmermeer, Wassenaar, Gouda, WiïtPr door RÜswiJk» Voorburg, Gorinchem, Kat wijk, Leerdam, Monster, Ridderkerk, Sliedrecht en Delft. De oefening had plaats in de technische hogeschool- wijk en omvatte een excercitie-oefe- ning, de ontruiming van een plein TT,tmet behulp van rookpatronen, het 3P£°S££ ontbinden van een denkbeeldige op- sportpark blank wijk" in Hengelo onder water gezet, waardoor ook al omdat de pomp van het stadion defect is de voet balwedstrijd Tubantia-Longa zondag moest worden afgelast. De afgelo pen dagen steeg het water in de slo ten langs de spoorbaan Hengelo-En- schede onrustbarend hoog als gevolg van de hevige regenval.. De spoor wegautoriteiten namen het zekere voor het onzekere en loosden 't wa ter op een stuk land, dat eigendom is van de N.V. „Socrates" in Amster dam. Over dit stuk grond, waarop 'n bijzonder hoge buitenlandse hypo theek rust, is de laatste maanden al veel te doen geweest. Een boer in de omgeving vond het water, dat de Spoorwegen op het land lieten lo pen een bedreiging voor zijn eigen dommen en groef op zijn beurt een slootje, waardoor hij het water „door gaf" aan het gemeentelijk sportpark. Niet alleen de bijvelden kwamen blank te staan, maar ook het hoofd- veld, mede als gevolg van het defect raken van de pomp. Gehoopt wordt, dat het veld komende zondag weer bespeelbaar zal zijn. Inmiddels heeft de pachter van de landerijen rond 't stadion een eis tot schadevergoeding ingediend bij de Spoorwegen. GIETHOORNSE GRACHTEN SCHONER EN DIEPER. De dorpsgracht van Giethoorn, die jaarlijks door honderdduizenden toe risten wordt bevaren, dreigt te ver zanden. Het gemeentebestuur heeft thans aan een ingenieursbureau op dracht gegeven tot het maken van een plan voor het schoonmaken en uitdiepen van de gracht en een aan tal zijleidingen, van totale lengte van vijf kilometer. Het plan houdt tocht en de bestorming van een ge- Aanklacht tegen drie Nijmeegse ambtenaren Vijf leden van het Nijmeegse ge meentebestuur hebben bij de arron dissementsrechtbank te Arnhem een klacht ingediend tegen een aantal ho gere gemeente-ambtenaren. Het be treft hier aanklachten tegen de ha venmeester K., een hoofdopzichter van de Dienst Publieke Werken en Volkshuisvesting en tegen een tech nisch hoofdambtenaar, tot voor kort werkzaam bij de Dienst Plantsoenen. Tegen havenmeester K. is al eer der door een kraandrijver van de ge meente een aanklacht ingediend ter zake van getuigeverklaringen in strijd met de waarheid voor 't amb tenarengerecht. Een gemeentearbei der beschuldigt de hoofdopzichter van publieke werken van wederrech telijke toeëigening van gemeente eigendommen. Drie arbeiders van de Plantsoenendienst hebben tenslotte een aanklacht ingediend tegen een voormalig hoofdambtenaar van hun dienst wegens verduistering c.q. dief stal, het aannemen van steekpennin gen en geschenken en smaad. Al met al een serie aanklachten, die, afge zien van het feit of ze wel of niet gegrond zijn, er wel op wijzen, dat onder het gemeentepersoneel van Nijmegen spanningen en moeilijkhe den zijn. (Vooroorlogse) schat in schuur gevonden De heer K. Tillema, landbouwer in de gemeente Baflo in Groningen, heeft dezer dagen in een schuurtje achter zijn boerderij een geldkistje gevonden met 42.000 gulden aan vooroorlogs bankpapier en effecten. Of de heer Tillema enige aanspraak kan maken op dit kapitaal is nog een vraagteken. Hij heeft de boerderij enige jaren geleden gekocht van de heer Johannes van Ham, die inmid dels is overleden. De boerderij heeft daarvoor toebehoord aan zijn broer Jan, die in het laatste oorlogsjaar plotseling aan een beroerte is overle den. Vermoedelijk heeft hij zijn broer, die dus nu ook dood is, niets meer kunnen vertellen over het geld kistje. De heer Johannes van Ham heeft bij zijn dood alles nagelaten aan de drie broers Aldershof in Ro- deschool en mevrouw RinksKunst te Rotterdam, allen nakomelingen van de familie van Ham. In afwachting van een onderzeek naar de aanspraken heeft de heer Tillema de schat bij zijn notaris in bewaring gegeven. BOERDERIJ UITGEBRAND. Gistermiddag omstreeks drie uur is brand ontstaan in de boerderij van M. Knoops in het gehucht Goor gemeente Mierlo. Omwonenden waar schuwden de brandweer van Mierlo. Het woonhuis, waarvan het dak met stro was bedekt, brandde geheel uit. De stal bleef behouden. Op het moment dat de brand uit brak was er niemand aanwezig. De man was op het land aan het werk, de vrouw was met enkele van haar zeven kinderen op bezoek in Geldrop en de andere kinderen waren op school. Over de oorzaak van de brand is nog niets bekend. tevens in het treffen van oevervoor- In Neuilly is de Franse filmregisseur Henri Verneuil getrouwd met mej. zieningen over een lengte van ruim Fran$oise Bonnot. Getuigen bij dit huwelijk waren twee topsterren uit zeven kilometer. Het werk zal vóór enige films van Verneuil: Jean Gabin (links) en Fernandel, die u hier hun et zomerseizoen gereed zyn. beroemde handtekening ziet plaatsen. Zou de ambtenaar verzamelaar zyn?

Leidse Courant | 1961 | | pagina 4