SmüGAT DE LEIDSE BIOSCOPEN Méér inhoud aan het leven van bejaarden HUIBERS Burgerlijke Stand Leidse Universiteit Leidse avenda NIET-BEZORGING ZATERDAG 11 FEBRUARI 1961 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 Wie gedacht had. dat de heer F. A. van Hees. thans gepensioneerd en ambte loos burger, oud-bestuurs lid van de Werkmeesters, zich geheel uit het Lefds verenigingsleven had te ruggetrokken heeft geen rekening gehouden met ziin onuitblusbare ambitie voor het verenigingswerk. Dezer dagen kwam hij ter redactie spreken over het werk van de Katho lieke Bejaarden bond waarbij hij vergezeld was van een al even vurig ver dediger van de goede zaak: de heer P. Adema. Mét de heer P. de Kier. penning meester. maken genoemde heren deel uit van 't be stuur van de afdeling Lei den van de Katholieke Bond van Bejaarden en Gepensioneerden, respec tievelijk als voorzitter en secretaris. Leiden heeft al weer sinds geruime tijd een bloeiende afdeling van de katholieke bejaardenbond. Zij wordt gevormd door sociëteitsleden en algeme ne leden. Er zijn nl. vier sociëteiten in Leiden, ver deeld over vier parochies, die een „voet aan de grond" voor vele bejaar den betekenen. De ge meentelijke subsidie ad 800.die de bejaarden- bond ontvangt gaat echter geheel op aan ae huu. ad ƒ200.per jaar die voor de zaalhuur der vier so ciëteiten betaald moet worden. „Alles draait om de fi nanciën" zegt de heer Van Hees; de heer Adema on dersteunt dit. Zonder ping-ping" kan de afde ling niet draaien. De bejaardenzorg is een zaak van betekenis gewor den. sinds er sprake is n onze economie van een pensioengerechtigde leef tijd en meer nog van het stijgen der gemiddelde leeftijd van ae Neder landse burger, welke stij ging een groei van het ge tal bejaarden met zich mede brengt, De bond van bejaarden is er een met een machtig getal leden. ouderdomsrente mede :s geschiedt onder de aan drang. die de bonden van beiaarden op de minister hebben uitgeoefend. Groot vraagstuk is ook de vrye tijdsbesteding voor bejaarden. Men heeft in Amsterdam reeds we ten te bewerken, dat be jaarden reductie krijgen op middagvoorstellingen van bioscopen, op concer ten en toneel. De behoefte aan gezelligheid wordt voor een gedeelte gedekt door de sociëteiten, die de Zonder geld bereik je echter iriets die er op vertrouwen dat tegen de (betrekkelijk ge ringe) contributie op de eerste plaats hun belangen worden verdedigd. Er zijn vele zaken die de aandacht vragen. Zo is er bijvoor beeld de sociale steun. Volgens de huidige re- §eling worden bejaarden, ie steun krijgen van So ciale Zaken bij een verh )- ging van de ouderdoms rente gekort op de onder steuning. Dit is voor de genen die het aangaat een hard gelag. Het zijn deze dingen dié de aandacht van het hoofdbestuur vra gen. Zo vertelt men dat de verhoging van de bejaarden in gelegenheid stelen met elkaar een babbeltje te maken en een spelletje te spelen. Maar niet alle leden van de bond voelen voor deze bijeen komsten. Om ook hen het gevoel van een zekere verbon denheid te geven, zou in Leiden het aantal „avondjes-uit" moeten worden opgevoerd. Naast de jaarlijkse H. Mis met ontbijt, meestal op het pa troonsfeest van de bond: St. Jozef, zou enige malen per jaar 'n vrolijke avond de leden moeten aangebo den kunnen worden. Het is ook hier niet de animo maar het geld dat ont breekt. ,,Die éne morgen met ontbijt kost de afde ling al minstens 150 gul den". Om aan het chronisch gebrek aan geld tegemoet te komen stelt het bestuur zich voor een ledenwerf actie te houden, want nog maar een gering percen tage van de katholieke be jaarden te Leiden is lid van de bond In een cir culaire wordt de adspi- rant-leden gewezen op de geringheid van de contri butie nl. 25 ct. per maand voor gehuwden en 15 cent voor alleenstaanden. Het bedrag moge gering zijn. men dient rekening te houden met de dikwijls zeer behoeftige omstan digheden, waarin bejaar den nog niet zo lang gele den aandrongen op de hér invoering van de halve cent, omdat zij op de keintjes moeten passen. Meer ontspanning voor de bejaarden vraagt ver sterking van de vereni gingskas, die al geregeld aderlatingen moet onder gaan door afdrachten aan het hoofdbestuur. Daarom, zo horen we van de beide bestuursle den. heeft men een brief gestuurd aan de besturen van stands- en vakorgani saties Leiden, waarin om een bijdrage wordt ge vraagd. De K.A.B. is met een flinke subsidie vóór- gegaan. andere vakorgani saties zijn reeds gevolgd. En terechtwant de bejaardenzorg moet een zaak zijn. die de organisa ties aangaat. WAAROM? T EIDEN HEEFT 255 WONINGWET WONINGEN toegewezen gekre gen. Het loont de moeite hierover even na te denken; zo in de geest van de denker van Rodin, die kennelijk naar het waarom van een zeer ingewik kelde zaak zoekt. Waarom heeft Leiden maar 255 woningwetwoningen toegewezen ge kregen, terwijl het toch de stad is met na Amsterdamde grootste oude binnenstad van geheel Neder land? Leiden heeft vele krotten. De geschiedenis heeft dat zo ge wild. maar dan is het toch juist te veronderstellen, dat in een tijd, waarin de mensen geleerd hebben, dat de overheid iets méér mag doen dan Gods water over Gods akker te laten lopen, daaraan iets gedaan wordt. Leiden moet gaan saneren. Leiden moet gaan industrialiseren en Leiden moet onderdak geven aan de Leidse universiteit. Geen van deze zaken komen tot uiting in het getal wonin gen, dat de stad is toegewezen. We behoeven dus ook niet te verwach ten, dat dit jaar ook iets gedaan kan worden aan het bedroevende getal van 4200 woningzoekenden in deze stad. We vragen naar het waarom? Het antwoord is deels te vinden in de armoede van de provincie. De voor raad is uiterst beperkt. De verstopping zit al bij de bron. Maar zonder ons verder te verdie pen in deze chronische constipatie bij de Staten vragen we ons wel af, waarom Rotterdam ruim tien maal zoveel woningen is toegewezen dan de Sleutelstad, terwijl er toch geen sprake is dat de bevolking van de stad aan de Maas ook inderdaad tien maal zo talrijk is als van Leiden. Ongelukjes in de stad De 42-jarige mevrouw N. Kan bierDe Vos uit Leiderdorp is gis termiddag met haar bromfiets in de Haarlemmerstraat over de tramrails geslipt. Zij kreeg hierbij een hersen schudding en een kaakfractuur. Door de EHD werd zij naar het Acade misch Ziekenhuis vervoerd. De 12-jarige Jeanne Bronwasser liep gistermiddag in het zwembod „De Overdekte" een gebroken rech terpols op, toen zij tijdens het zwem- onderficht uitgleed. Het meisje uit Leiderdorp werd ter behandeling door de EHD naar het Academisch Ziekenhuis vervoerd. Tijdens een rugby-wedstrijd tussen teams van de Koninklijke Luchtmacht en de Leidse Studenten is gistermiddag bij een botsing een speler van met militaire team ge wond geraakt. Met een gebroken sleutelbeen werd hij van het Piet Paaltjespad, waar het ongeval ge beurde, door de EHD naar het Aca demisch Ziekenhuis gebracht; VOGELS GESTOLEN In de nacht van donderdag op vrij dag is uit een pakhuis in de Markt- steeg in Leiden een 25-tal brillen- vogels gestolen. De beestjes, die een gezamenlijke waarde van 150,- ver tegenwoordigen, zijn het eigendom van een vogelhandelaar. De dieven hadden zich toegang tot het pakhuis verschaft door een deur in te trap pen. Handelsavondschool St. Pieter vierde haar jaarfeest Gisteravond hield de r.k. middel bare handelsavondschool St. Pieter in een stampvol St. Antonius-club- huis haar jaarlijks terugkerende schoolavond Drs. P. Gilde o.s.c., di recteur van de school opende de avond met een woord van welkom tot het schoolbestuur, leraren, oud leerlingen en tot de tegenwoordige leerlingen. Hij bracht dank aan het schoolbe stuur, dat ervoor gezorgd had dat deze avond weer georganiseerd kon worden. De voetlichten werden daar- ontstoken voor leden van het Bona- ventura-cabaret, dat bestond uit Ineke Willems, Agnes Peters, Hans van Zijl, Bert Peeters, Arthur Lin- nartz, Peter Bouman en Go Karthuis, de heer B. John Meyer begeleidde het groepje op de piano. Het geheel stond onder leiding van de heer Th. Joosten, die ook verantwoordelijk was voor de teksten en muziek. Hans van Zijl, al spoedig een dominerende figuur op het toneel, gaf enkele geestige impressies weer van een dansavondje. Gesteund door sterke pianobegeleiding werd er een goede persiflage gegeven op de snel stij gende sterren in de wereld van de amusementsmuziek. De Twin-sisters gaven een parodie op de vele „gezus- terlijke" combinaties, die zo regel matig voor radio en t.v. plegen te verschijnen. De zaal zong uit volle borst het lied: „O, mijn verrukkelijk Leiden" mee. Met een puntige tekst, die kenne lijk wel ruimte liet om te reageren op de gebeurtenissen in de zaal wer den de met vaart gebrachte program- ma-onderdelen verbonden. Een schier ovationeel applaus beloonde het ca baret voor de vele moeite, die zij zich hebben moeten getroosten, al vorens een dergelijk peil, zoals gis teravond, te bereiken. Tot middernacht was men nog ge zellig bijeen. Ver koudheidsbacillen1 zijn als de dood voor Geslaagd Heden slaagden in den Haag voor het diploma vakbekwaam heid Kok, de. heer P. Overdevest en voor 't diploma Restaurant-kellners- vak de heer M. J. Opdam, belden leerlingen van de R.K. Horeca-vak- school St. Jozef te Den Haag. Niet omdat men van mening was, dat de Leidse verkeers-politie tekort schiet in haar taak, maar om wille van de goede opleiding hebben gistermiddag op drie punten van de stad leden van de Rijkspolitie het verkeer geregeld. Jonge krachten van de Rijkspolitie worden n.l. opgeleid tot agenten met een assisterende taak. Als zodanig is het mogelijk, dat zij ook in een stad moeten assisteren en de politie van Leiden verleende de assistenten in opleiding gastvrijheid om hun met de problemen van het Leidse verkeer te doen kennismaken. Zij stonden gis termiddag op de kruispunten Heren straat-Witte Singel, Lage Rijndijk- Zijlsingel en Hoge Rijndijk-Utrecht- seveer. Lido „Jonge liefde, grote geva ren" is wat men noemt een voorlich tingsfilm. De behandeling van het onderwerp onttrekt zich eigenijlk aan een beoordeling, als voor een normale speelfilm. Grote verdienste van deze rolprent is, dat het uit gangspunt zwangerschap bij onge huwde meisjes, op zeer discrete wij ze is behandeld. Van sensatie, wel licht verwacht door de ietwat du bieuze titel, is geen sprake. In dui delijke taal wordt een ernstige waar schuwing uitgesproken tegen ontbre ken van sexuele voorlichting bij jon ge mensen en tegen het grote gevaar van abortus criminatis. Er wordt veel gepraat, maar daar is het dan ook een voorlichtingsfilm voor. Vooral aan jonge mensen (boven achttien jaar) kan deze film als sympathieke illustratie van het wonder van het leven en als gezonde waarschuwing wórden aanbevolen. Casino „Het mysterie der mis maakte vrouwen". Het aantal knap pe vrouwen, dat zich ogenschijnlijk zonder reden deerlijk mismaakt, wekt de argwaan van de politie. Het feit, dat geen der vrouwen zich iets kan herinneren van de omstandig heden. waarin zij de verminkingen pleegden, doet de detective Dave Kennedy vermoedert, dat zi.' hande len onder hypnose. Met zijh verloof de Marcia cn haar vriendin Dodie gaan zij een seance bijwonen van de hypnotiseur Desmont. Dodie wordt na de seance op even mysterieuze wijze het slachtoffer, de twaalfde wel te verstaan. Het dertiende slachtof fer, de verloofde vart Marcia, wordt Dismont, die onder hypnose blijkt te staan van zijn assistente Justine, noodlottig. In het geval Marcia ont breekt het zeker niet aan spanning. Op het kritieke moment ontspringt Marcia door tussenkomst Van Dave en dr. Philip Hecht, een psychiater, de fatale dans. De ontmaskering Van het tweetal lèat echter nog even op zich wachten. Het hoe en waarom, wordt pas in de laatste minuten dui delijk als de assistente haar ware gezicht toont. Men heeft ook een moraal willen verbinden aan het lu gubere en spannende verhaal. Dr. Philip doet deze in de laatste ogen blikken van de film met een sim pele zin uit de doeken: Als U zich per se wilt laten hypnotiseren, laat het dan door de dokter doen. Toegang i8 jaar. Luxor Een embargo van de heer Alfred Hitchcock, die in zijn adem benemende productie „Psycho", zo als gebruikelijk, zelf niet wil ont breken en een halve mintlut met 'n cowboy-hoed op als toekijkend figu rant op het doek verschijnt, belet ons de knappe intrige van zijn huivering wekkende film nader uit de doeken te doen. Mocht u de stoute schoenen aantrekken om „Psycho" te gaan zien en eerlijk ge2egd, mag u dit niet missen, indien Uw zenuwen te gen een stootje kunnen dan dient u er wei op voorbereid te zijn, dat meermalen door de u vergezellen de dame geknepen zult worden. Meesterlijk is Hitchcock weer in 't observeren van kleine details. Het is alsof hij zijn publiek, door het steeds weer accentueren van op het oog on belangrijke bijzaken, welwillend col lege geeft in criminologie en ajdoen- de bepaalde suggesties ontwikkelt. Hoewel de film de naam Hitchcock volop waardig is. moeten wij beken nen, dat de ontknoping, welke in slaat als dé bliksem, enigszins be antwoordde aan hetgeen Wij ervan verwachtten. De psychologische ach tergrond van dit „moord"-verhaal is zeker niet alledaags, maar toch ook weer niet zo fantastisch en geslepen, dat we volkomen verrast waren Niettemin, Hichcock spreidt weer in overvloed raffinement ten toon. We raden u aan, als u. de juiste gesteld heid bezit, deze film niet te missen. Wees op tijd, anders komt u niet in de zaal en na afloop..;, mondje toe. Toegang 18 jaar. Studio Misschien weet menig een, die de film „Een glas water" 2iet, niet goed raad met dit verhaal, dat gemaakt is door de Duitse ci neast Helmut Kautner. Hij noemt het zelf een „film-fantasie". Het is inderdaad een volkomen fantastisch gegeven, dat zich afspeelt in Enge land ergens in de 18e eeuw. Het neemt een loopje met de toestanden aan het Engelse hof, waar eeh ko ningin „regeert" die feitelijk van geen toeten of blazen weet en die de politiek maar overlaat aan een eerzuchtige en intrigerende herto gin. Oorlog en vrede hangen af van de omstandigheid of de koningin verliefd is dan wel jaloers. En zij is zowel het één als het ander. Het slachtoffer daarvan is een jonge vaandrig en een jeugdige hofdame en de man, die daarvan profiteert is een handige Oppositieleider. Ach, het is allemaal onzin, dat voelt men met de klompen aah. Het is een satyrisch bedoelde geestigheid, een fantasie in film-operette-vcrm Het spel doet echter vrij dilettantisch aan, de satyre is aan de goedmoedige kant en de geestigheid moet men met een beetje zout nemen. Niemand kan er eyenwel kwaad bij, iedereen k&n de film gaart zien. Rex laat deze week „Straaljagers ifl de aanval" daveren over het witte doek. Een daarvan wordt neerge schoten boven vijandelijk gebied en in die straaljager 2&t een man, die alles afweet van het radarsysteem. Wanneer de vyand deze man gehei men zou weten af te persen, zou het hele systeem niet meer deugen. Der- halVé gaan spionhèn Op weg, óïfi de vêrdwëpêtt flêSkühUigé óp te sporen, c.fj. te bevrijden. Dat levert natuur lijk een spannend verhaal óp van spionnen en contra-spionnen. Toe gang 14 Jaar. Trianon Programma door de KFC afgekeurd. Haarlemmerstraat 1 23, Lelden vóór (jeboorteaankondigingen (Advertentie) Filmprojector voor mej. Timmermans Een kleine groep natuurminncnde jongeren, merendeels leerlingen van gymnasium en HBS .richtte op 10 fe bruari 1901 de Leidse Zoölogische en Botanische Vereniging „Darwin" op. Zij organiseerden excursies en lezingen met natuurhistorische on derwerpen, waarvan de titels nog te vinden zijn in de vele dikke notulen boeken, die thans een waardevol his torisch bezit zijn van de Leidse afd. der Kon. Ned. Natuurhistorische Ver. Deze afdeling van de door de natuur vorsers Heyman en Thijssen gepro pageerde landelijke vereniging, is n.l. voortgekomen uit eerstgenoemde „Darwin"-groep. Er was dus reden om de eerbiedwaardige leeftijd van zestig jaren te vieren, waartoe men gisteravond in intieme kring bijeen was gekomen in het ver.-gebouw aan het Gerecht. Dr. S. J. van Oostroom, voorzitter der Leidse afdeling, begroette in zijn openingswoord de ere-voorzitter dr. J. H. Henrard en echtgenote, als mede het oudste lid dr. F. P. Muller. Vervolgens besprak hij de historie, zo als wij deze hierboven reeds verkort weergaven, daarbij de overtuiging uitsprekende, dat de Kon. Ver. in deze zestig jaren haar bestaansrecht duidelijk had bewezen. Dr. v. Oostroom richtte zich in har telijke bewoordingen tot dr. Muller, die practisch vanaf de oprichting lid is der afd., om precies te zijn vanaf 2 maart 1901. Spr. bood als dank voor deze trouw een waardebon aan voor studieboeken naar keuze. Ook de zilveren secretaresse, mej. A. Tim mermans, werd in de huldiging be trokken. Namens het hoofdbestuur ontving zij een fraai bloemgeschenk. De afdeling schonk haar een film projector, waarbij de voorzitter ter loops opmerkte, dat dit apparaat wel licht ook op de bijeenkomsten goede diensten zou kunnen bewijzen. Het programma, toepasselijk ver sierd met feestende Prikkebeentjes en een excuus aan Ursula, vermeldde o.m. enige films, waarvoor de afd. Public Relations van Shell Nederland n.v. Als eerste vertoonde de heer P. M. de Jong (Shell-filmcentrale) een suggestieve uitbeelding van de een zame strijd van de verbindingsman der posterijen in Centraal Australië, Tom Kruse, die per Royal Mail-car post en levensmiddelen vervoert door barre woestijnvlakten naar de kleine nederzettingen, die dikwijls hon derden mijlen uiteen liggen. Bert Haanstra's kleurenfilm „Strijd zonder einde" behandelt de eeuwige strijd van de mens tegen het insect: hij is ook de maker van „Al Garad, de meedogenloze" welke een boeiend beeld geeft van de levenscyclus der sprinkhanen. Het gezellig samenzijh van de dia manten Leidse afdeling werd muzl= kaai omlijst typ ae piano door mej. A. Timmermans. Geboren: Remco Lambert Stoffel zn van L. Buis en E. Reijerse; Rudolph Johannes zn van J. van Britsum en M. J. van Amsterdam; Anne zn van J. van Wanroij en K. Massing; Margaretha Elisa Catharina Maria dr van H. P. Tulp en C. M. Berk hout; Nicolaas Pieter zn van A. Se- venster en A. H. H. Blink; Klazina Katharina dr van S. van Leeuwen en K. W. Rietveld. Ondertrouwd: F. G. Jansen en J. C. Bakker; G. Regtering en J. C. M. Hulleman; T. P. Stikvoort en W. M. J. van Egmond; G. A. S. van der Geest en J. H. M. M. Witteman; J. Tomaula en M. Tehupuring; H. Boom en J P. van dei Lelie; A. Veltenaar en M. Stouten; T. L. W. Lelieveld en C. ZanonC Overleden: M. Boot 6S jaar wed. van P. van der Laan; P. Krom 78 jaar man. Geslaagd voor het doet. ex. Ned. Recht de heren E H. Reerink te Bussum, W. R. van Alphen de Veer te Eindhoven en H. F. Utermark te Den Haag; voor het cand. ex. Neder landse taal- en letterkunde mej. C. M. C. Langeveld te Den Haag; voor het doet. ex. Psychologie mevr. J. Stemerding-Bartens te Leiden en de heei A. H. S. Stemerding te Leiden; voor het Cand. ex. Klassieke taai en letterkunde de heer J. M. Dassen te Voorschoten. Geslaagd voor het doet. ex. Gen. n mej. C. P. F. Kerrebijn te Den Haag; voor het Semi-artsex. mej. J. C M. Stigter te Ter Aar en de heer J C. Balhuizen te Leiden; voor het artsex. mevr. E S. Sachs te Oegst- geest, mevr. J. A. L. Kandou-Wa- rouw te Leiden en de heer J. B. Bussemaker te Leiden. Benoemd. Bij onderscheidene beschikkingen van de minister van onderwijs kunsten en wetenschap pen zijn benoemd aan de rijksuni versiteit te Leiden, voor het jaar 1961 tot wetenschappelijk hoofd ambtenaar voor de neurologie de heer A. J. Weiman, zenuwarts, thans wetenschappelijk ambtenaar 1ste klasse; voor het jaar 1961 tot weten schappelijk hoofdambtenaar voor de theoretische natuurkunde dr. Chr. D. Hartogh, thans wetenschappelijk ambtenaar 1ste klasse. ZATERDAG 11 FEBRUARI St. Joseph, Kath. Bouwvakarbei dersbond. Feestavond in het St. An- tonius Clubhuis 8 uur n.m Muziek en Toneelver. Nut en Ver maak Carnava^avond. 8 uur n.m. in „Den Burcht". Kath. Nat. Bond voor EIIBO, afd. Leiden. Jeugd EHBO. 2 uur Zeeverkenners R.K. Lyceum, 3.15 meisjes en 4.30 u. gevorderden in de „Vroolijcke Arcke". „Trouw en Durf" - Feestavond. Stadsgehoorzaal, 7.30 n.m. ZONDAG 12 FEBRUARI R.K. Instuif. Vastenavondavond- viering 8 uur n.m. zaal Maria Gij- zensteeg. MAANDAG 13 FEBRUARI LAFV. Bijeenkomst met causerie door Ben Aaiders .8 uur n.m. in rest. „De Doelen". Stedelijk en Leonardus KAV. Car- _T mT r naval 8 uur n.m. in lief St. Antonius Q. J. VAN DER LINDEN Clubhuis. Arts te Hazerswoude MAANDAG 13 FEBRUARI AFWEZIG Voor spoedgevallen: dr J. de Goeje, Benthuizen. Advóftentie) Dit doosje betekent: protektie tegen infektie BIOSCOPEN De films in de week van 10-17 fe bruari zijn door de Kath. Film Cen trale als volgt gekeurd. Casino: „Het mysterie van de mis* maakte vrouwen", 18 j. Lido: „Jonge liefde - grote geva ren" 18 j. Luxor: „Psycho", 18 j. Studio: „Een glas water", alle leef- tiiden. Trianon: Afgekeurd. Rex: „Straaljagers in de aanval" 14 jaar. AVONDMISSEN St. Lodewijkskerk: donderdag 9 u., zondag 6 uur. Herensingelkerk: vrijdag 9.30 uur, zondag 6.30 uur. St. Leonarduskerk: zondag 7 u. n.m. Hartebrugkerk: dinsdag 7 uur, zon dag 7 uur. St. Petruskerk: woensdag 9.30 uur, zondag 6 uur. St. Willibrordus (Oegstgeest): zon dag 7 uur Meerburg (Leiderdorp): zondag 6 uur. Openingsuren R.K. Bibliotheek Maandag 14.00 tot 17.00 Dinsdag 10.00 tot 12.30; 14 00 tot 17 00. 16.30'tot 2U 00 Woensdag 1000 tot 12.30; 14.00 tot 17.00 Donderdag 10 00 tot 12.30; 18.30 tót 20.00. Vrijdag 10.00 tot 12.30; 14.00 tot 17.00: 19.00 tot 20 30 Zaterdag 10.00 tot 12.30; 14.00 tot 17.0J. TENTOONSTELLINGEN ,,Ars Aemula Naturae", tentoon stelling in „De Lakenhal'" vanaf za terdag 28 januari tot en mei zondag 19 februari. Geopend van 10-16 uur. Indien het mocht voorkomen dat U de krant des avond» tilet ontvangt, kunt U tot 19.00 uof (7 uur) 's zaterdags tot 17 uur (5 uur) nummer 2 0 935 bel len. Wij zullen dan alsnog trach ten U een krant te doen bezor gen. DE ADMINISTRATIE DINSDAG 14 FEBRUARI Museum van Oudheden. Lezing door dr. W. A. van Es, 8 uur n.m. K. O. Haagse Comedie: Fami liegenoegens", 8 uur n.m. in de Leidse Schouwburg. Leids Kamerkoor en Residentie- Kamerorkest. Johannes Passion. 8 u. n.m. in de Zuiderkerk. WOENSDAG 15 FEBRUARI K. O. Haagse Comedie: „Fami liegenoegens" 8 uur n.m. in de Leid se Schouwburg. Leids Politie Muziek Gezélschap. Uitvoering in de Stadsgehoorzaal 8 uur n.m. Rijksmuseum voor Volkenkunde. Lezing door dr. P. H. Pott, 8 uur n.m. Ver. tot Bevordering belangen van Slechthorenden. Lezing over Frank rijk, 8 uur n.m. in „Rehoboth". St. Barbara-, Don Bosco- en St. Josephschool. Ouderavond. Lezing in „De Vergulden Turk", 8 uur n.m. Kon. Ned. Mij voor Tuinbouw en Plantkunde, afd. Leiden. Ledenver gadering, 8 uur n.m. „De Natuurvriend". Bijeenkomst in gebouw Steenschuur 6, 8 uur n.m. Expogé. Kleurenfilms over Dene marken en Zweden. 7.30 uur n.m. in „De Harmonie". DONDERDAG 16 FEBRUARI K O. Film: Le Ballon Rouge en Het Dal der Vrede. 7 Uur n.m. in het Casinotheater. VRIJDAG 17 FEBRUARI Reclassering. Voorlichtingsavond (Forum). 8 Uur n.m in de filmzaal der universiteit. 8 Uur n.m. Genootschap van de Stille Omgang Jaarvergadering en lezing door pa ter H. Nieuwenhuysen OFM. 8 Uur n.m. in de Roinanuszaal. Personeelsver. SRO. Feestavond in het St. Antonius Clubhuis, 8 uur n.m. ZATERDAG 18 FEBRUARI FééstaVónd DSB ter gelegenheid van het 20-jarig bestaan, 8 uur n.m. in de Stadsgehoorzaal. Katholieke Jeugdraad Kennisma- kingsavónd. 8 Uiir n.m. in hét St. Antóniüs Clubhuis. Litteris S&Ci-urfl Toneeluitvoering: „Boméii sterven staande". Leidse schouwburg, 8 uur n.m. RIJNSBURG Comm. der Koningin opende bejaardentehuis Door de commissaris van de ko ningin mr. J. Klaasesz, werd dezer dagen het bejaardenhuis „Avondzon" officieel geopend. Aangezien de com missaris aanwezig moest zyn bij een tewaterlating in Rotterdam, kon hij niet op het aangekondigde tyclstip aanwezig zijn, zodat de voorzitter van het bestuur van „Avondzon" alvast een welkomstwoord sprak tot de ve le genodigden en bewoners.. Hier mee nog doende, werd de commis saris en zijn echtgenote aangekon digd. In zijn toespraak wees mr. Klaasesz met blijdschap op het feit, dat de beide kerkelijke richtingen in Rijnsburg elkaar gevonden heb ben. Tot slot wenste de commissaris het bestuur geluk met de juiste keu ze van directie. Nadat dr. Post mej. Van der Sijs uit Schiedam als direc trice had geïnstalleerd, dankte mej. Van der Sijs het bestuur hartelijk voor haar benoeming. Na een rondgang door het tehüis, werd in de conversaties;.al het ver dere deel van deze feestmiddag af gewerkt. Voordat mr. Klaasesz ver trok werd hem namens het bestüur door voorzitter H. van Gosliga 6en boekwerk overhandigd. Verder werd nog het woor dgevoerd door burge meester B. H. Koomans, die erop wees, dat van de 70 bewoners er 44 uit Rijnsburg en 26 uit andere plaat sen kwamen. Eeh lange rij sprekers volgde nog en eVenevel cadeaus mocht mej. Van der Sijs vöör het tehuis ih ontvangst nemen. Om er slechts enkele te noe- meh: een platenspeler met plötert, banken voor de tuin, een enveloppe rhet inhoud, een bandrecorder eii dah verder tal van fraaie bloemstukke^

Leidse Courant | 1961 | | pagina 2