Rondom de aarde Wc Willem V Dokter Claudia DE BRONZEN ADELAAR J. H. van der Ploeg 25 jaar voorzitter van de K.A.B. Politie deed goede vangst KORTE GOLF Wie de maan beheerst beheerst de aarde Marktberichten (279) MAANDAG 6 FEBRUARI 1961 DE LEIDSE COURANT PAGINA 5 ZOETERWOUDE Fi Man met strijdlust Op donderdag 9 februari hoopt de heer J. H. van der Ploeg de dag te herdenken, waarop hij 25 jaar ge leden tot voorzitter van de R.K. Volksbond, later Katholieke Arbei ders Beweging, werd gekozen. Een zeer jeugdige jubilaris, die vóór hij Abraham heeft gezien reeds het zilveren feest mag vieren. De naam Van der Ploeg heeft in de R.K. Arbeidersbeweging een goede faam, want het moge waar zfjn, dat de grote broer van de jubi laris, dat Kees, het Kamerlid, het landelijk goed heeft gedaan, onze Jan van der Ploeg heeft in Zoeter- woude, in gelijke verhoudingen, jlaatselijk en niet minder geweste- .ijk voortreffelijk goed en bijna bo venmenselijk veel werk op elk ter rein gedaan. Deze markante Zoeterwoudse fi guur heeft gewoekerd met de gaven die hem waren gegeven. Als zoon uit een gezin, waarvan de vader een karig loon als gemeente wegwerker verdiende, was in die tijd elke moge- Aetherklanken DINSDAG Hilversum I 402 m. 7.00 AVRO, 7.50 VPRO, 9.00-24.00 AVRO 7.00 Nieuws; 7.10 Gym.; 7.20 Gram.; 7.50 Dagopening; 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 9.00 Gym. v. d. Vrouw; 9.10 De groenteman; 9.15 Gram.; 9.35 Wa- terst.; 9.45 Morgenwijding; 9.55 Boek- bespr.; 10.00 Gram.; 10.50 V. d. kleu ters; 11.00 Pianospel; 11.15 V. d. zie ken; 12.00 Lichte muz.; 12.20 Rege- ringsuitz.: V. d. Landb.; 12.30 Land en tuinb. meded.; 12.33 Orgelspel; 13.00 Nws. en beursber.; 13.30 Gram. 14.00 Gram.; 14.40 Schoolradio; 15.00 V.d. vrouw; 15.30 Cello en piano 16.00 Van mens tot mens, lezing 16.15 Gram.; 16.30 V. d. jeugd; 17.20 De dierenwereld en wij, praatje; 17.30 Amateurprogr.; 18.00 Nieuws; 18.15 Dansmuz.; 18.30 RVU: Toneel, de op bouw van een rol, door mevr. W. Carpentier Alting-Haak; 19.00 V. d. kleuters; 19.05 Paris vous parle; 19.10 Gram.; 20.00 Nieuws; 20.05 Amus. progr.; 21.05 Litteraire quiz; 22.00 Kamermuz.; 22.30 Nieuws, beursber. v. New York en meded.; 22.45 Journ. 23.00 Gram.; 23.55-24.00 Nieuws. Hilversum II 298 m. 7.00-24.00 KRO 7.00 Nieuws; 7.15 Gram.; 7.30 V. d. jeugd; 7.40 Gram.; 7.45 Morgengeb. en overweging; 8.00 Nieuws; 8.18 Gram.; 8.50 V. d. huisvr.; 9.40 School radio; 10.00 V. d. kleuters; 10.15 Lichtbaken, godsd. lezing; 10.25 Gram.; 11.00 V. d. vrouw; 11.30 Gram.; 11.40 Volaanvooruit, praatje; 12.00 Middagklok - noodklok 12.04 Ben je zestig? 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.33 Gram.; 12.50 Act. 13.00 Nieuws; 13.15 Zonnewijzer; 13.20 Platennieuws; 13.40 Dansmuz.; 14.05 Schoolradio: 14.35 V. d. platte landsvrouwen; 14.45 Gevar. progr.; 16.00 V. d. zieken; 16.30 Ziekenlof; 17.00 V. d. jeugd; 17.40 Beursber.; 17.45 Regeringsuitz.: Literatuur over de Nederlandse Antillen, door mej; L. van der Steen; 18.00 Lichte muz.; 18.20 Gram.; 18.30 V. d. jeugd; 19.00 Nieuws; 19.10 Act.; 19.25 Zang; 19.30 Gram.; 20.30 Avondcollege; 21.00 Vioolduo 21.25 Koorzang; 21.50 Gram. 22.25 Boekbespr.; 22.30 Nieuws; 22.40 Gehuwd en ongehuwd, lezing; 22.55 Cabaret; 23.25 Gram.; 23.55-24.00 Nieuws. Televisieprogramma's NTS: 19.30 Int. agrarisch nieuws. 20.00 Journ.; 20.20 Documentaire film; 20.30 idem; 21.00-22.20 Speel film. pindakaas in kwaliteit de BAAS (Advertentie) lijkheid om te gaan studeren uitge sloten. Op de lagere school kwam zijn bij zonder talent van de gave van het woord reeds naar voren; hij mocht van meester Schouten boven op de bank gaan staan om verzen te de clameren. Het was in het gezin Van der Ploeg al een offer, dat Jan niet, evenals zijn broer Kees, naar het tuinland ging om te werken; voor timmerman in de leer te gaan, als krullenjongen te beginnen, bete kende bijna geen geld verdienen. Organisat etalent. Op het Patronaatstoneel speelde hij al spoedig de hoofdrollen eerst in de kleine stukken, later in de jon gensrevue en weer later in de suc- cesrollen bij de St. Joseph Gezellen. Zo ontwikkelde deze jongeling zijn aanleg tot spreken in het openbaar en kwam ook al spoedig zijn organi satietalent naar voren. Zich sterk boven anderen onder scheidende als lid van vak- en standsorganisatie, werd hij in de moeilijke crisistijd, in 1936, toen het levensbestaan door de werkeloosheid zo zwaar was, gekozen tot voorzitter van de R.K. Volksbond en het was zijn prachtig idealisme, dat hem de kracht gaf deze zware taak op zich te nemen en zo goed te gaan ver vullen. Nog zien wij hem werken aan „De Nieuwe Gemeenschap", sociale nood ten spijt daverende bijeenkomsten beleggen, waarvoor hij de arbeiders, in hun armoede van het schamele steungeld, toch nog warm wist te maken. Met jeugdig vuur, met de strijd lust bezeten, vocht hij voor betere steunregelingen, die wel landelijk geregeld waren maar plaatselijk schroomvallig uitgevoerd werden. Grootste verdienste. Wij beschouwen dit werken, dit zwoegen voor mensen, die door de maatschappelijke ellende, door be grijpelijke ontevredenheid vaak redeloos tegenover hun eigen lei ders stonden, als de grootste ver dienste tegenover het ontzaglijk vele, ogenschijnlijk groter werk door deze nu jubilerende leider gedaan. Hij hield ondanks de sociale ont reddering de katholieke arbeiders organisatie goed in stand. Toen zijn levenswerk in de oor logsjaren door de bezetter lam was gelegd, ging zijn geest voort, be reidde hij zich voor op de problemen die, na de oorlog, in vredestijd op gelost moesten worden. Zijn studie en voortdurend con tact met landelijke organisatoren stelde hem in staat terstond na de oorlog de katholieke arbeidersbewe ging krachtig te organiseren en te leiden. Bijna tegelijk met de oprichting van de KAB was zijn eerste werk de stichting van de R.K. Woningbouw vereniging „St. Willibrordus", waar bij hem de zware taak van voorzit ter op de schouders werd gelegd. Hij werkte met grote voortvarendheid want reeds in 1946, toen de grote ste den amper gereed waren met hun woningplannen, verrezen de eerste 14 huizen aan de Schenkelweg. Bij de eerste verkiezing na de oor log werd Van der Ploeg gekozen tot gemeenteraadslid en al aanstonds als nieuw en jongste lidman de raad, voorzitter van de KVP-raadsfractie. Dit raadslidmaatschap is een voort durende harde strijd geweest voor de oplossing van de woningnood en niemand zal tegenspreken, dat het voor een overgroot deel aan de heer Van der Ploeg te danken is, dat er nog zoveel woningwetwoningen ge bouwd zijn. Het is nu, achteraf bezien, niet te verklaren, dat de heer Van der Ploeg in de Raad geen begrip voor de oplossing van de woningnood kon krijgen, altijd alleenstaande vechten moest tegen bureaucratie van de in stanties. Toen hij echter in 1947, bij de beslissing voor het bouwen van 18 huizen, waarvoor de mogelijkheid gegeven werd, in de Raad zijn voor stel met 10 tegen 1 stem verliezen moest was het hem te zwaar en leg de hij de leiding van de KVP-fractie neer. Na de eerstvolgende verkie zing werd Van der Ploeg toch weer tot fractievoorzitter gekozen. Bij al het werken op politiek ge bied, voor de woningbouw eh het vervullen van de zeer ondankbare taak als lid van de woonruimtecom missie ging niettemin zijn ijver voor de bloei van de KAB onverdroten voort met het grote succes van de groei van het ledental tot 322. Ook van de gewestelijke organisa tie van de KAB is de jubilaris al vele jaren voorzitter. Zo heeft hij ook nog zitting in de Instelling Maatschappelijke Zorg, voorheen het Burgerlijk Armbestuur. Met deze, lang niet volledige op somming van functies, hopen wij n beeld te hebben gegeven van de enorme en bekwame werkkracht en geestdrift van de jubilaris. Dit jubi leum zal in de KAB waardig doch intiem gevierd worden. KATWIJK Bridgen. - De uitslagen van de door de bridgeclub „De Brug" in De Roskam gespeelde onderlingen brid gedrive waren als volgt: 1 en 2 echt paar F. v. der Valk 80 m.p., en dr. D. M. Hage-P. Wamsteker 80 m.p., 3 M. Hermans-J. Duindam 77 m.p., 4 S. Visser-Dick Parlevliet 78 m.p., 5 echtpaar P. van Paridon 76 m.p.. 6 Jac. de Jong-D. van der Plas 74 m.p.; 7 J. van der Plas-P. Ravensber- gen 66 m.p. 8 L. v. der Plas-H. Lugt- hart 64 m.p., 9 echtpaar W. Busseman 44 m.p. Postzegelclub. - Een druk bezochte vergadering hield de Postzegelclub „Katwijk" gisteravond onder leiding van de voorzitter, de heer S. Hof- stra, die de leden een welkom toe riep en o.m. mededeelde, dat de se cretaris de heer G. Bos gemeend had voor zijn lidmaatschap te moeten be danken. Een bestuursverkiezing was hierdoor noodzakelijk geworden. De door het bestuur voorgestelde kandi daat, de heer G. J. van der Hoeven, werd hierna met bijna algemene stemmen gekozen. Voor de jeugdle den was ditmaal een gratis verloting, zonder nieten, georganiseerd. Ook voor de senior-leden had een derge lijke verloting plaats. Behalve de bloemenserie van de Nederlandse Antillen en de Kerkenserie van Ne derland, werden vele kleinere, doch niettemin fraaie prijzen verloot. De hierdoor ontstane geanimeerde stem ming had ongetwijfeld haar invloed op de daarna te houden veiling, waarbij een 25-tal kavels van eige naar verwisselde. Na sluiting der geanimeerde vergadering bleven de leden nog bijeen voor onderlinge koop en verkoop van zegels, een ge zellige geanimeerde bezigheid. SASSENHEIM Twee jonge inbrekers (met buit) gevat Toen in een der afgelopen nach ten een patrouille van de Rijksver- keerspolitie twee nachtelijke wande laars aanhield, zullen zij niet ver moed hebben, dat zij de hand had den gelegd op een tweetal inbrekers. Bij het onderzoek bleek echter, dat het tweetal de 22-jarige J. Th. D. en de 17-jarige W. P. beiden uit Wassenaar, in* het bezit waren van een partij sigaretten, worst, mes sen en geld. Dit bleek bij nader onderzoek af komstig te zijn uit kantoor en fa briek van Van Veen's groothandel in vleesconserven aan de Hoofd- Vier mannen, die het regime van Fidel Castro wilden bestrijden, hebben zaterdag in Miami (Florida) een sleepboot gestolen. Zij kwamen echter niet ver, want het vaartuig liep tijdens een achtervolging door de politie op een zandbank in de Biscayne-baai, waarna zij werden ingerekend. straat, waar de jeugdige inbrekers, een bezoek hadden gebracht, waar zij zich, door het inslaan van een ruit toegang hadden verschaft en alle bureaus en kasten opengebro ken hadden. Daarna werd ook nog een bezoek gebracht aan het kantoor van de firma W. J. Eldering aan de Rijks straatweg. Beide heren zitten thans in de cel het mislukken van hun nachtelijke strooptocht te overdenken. K.A.V.-toneel bracht: „Als de mensen wisten Gisteravond bracht het toneelge zelschap van de K.A.V.-afdeling Sas- senheim een zeer geslaagde vertol king van Arie van der Lugt's toneel spel „Als de mensen wisten In dit stuk kon men getuige zijn van het knappe spel van mej. Fiet Prins als Jopie, 'n harteloze intrigan te die het geluk van haar vroegere vriendin, Lucy van Heemstra (me vrouw de Haas) een Jong mevrouw tje, getrouwd met een weduwnaar, belaagde. Vroeger waren beiden dans-girl geweest. Beide hoofdrollen 'werden zeer goed vertolkt. Ook de rol van de schoonmoeder werd perfect gespeeld door mevr. de ZwartBoekei. On gekunsteld speelde ook de 3-jarige Franny van Kesteren als het doch tertje uit het eerste huwelijk. Om alle medespelenden te noemen zou ons te vervoeren. Wij volstaan daar om met te wensen hen allen onder de kundige regie van de heer L. van Kesteren, weer spoedig op de plan ken te zien. Het talrijk opgekomen publiek deed aan het slot een dankbaar ap plaus opklinken. Bloemen werden aangeboden door de presidente, me vrouw M. van NobelenWarmer dam. Deze was het tevens, die aan het begin van de avond een woord van welkom richtte tot de aanwezigen, bijzonder tot de geestelijk adviseur kapelaan G. Paardekooper, het be stuur der K.A.B. en afgevaardigden van zusterverenigingen uit de om geving. Tevens dankte zij alle leden voor hun offertje, waardoor het mogelijk was geweest met Kerstmis 119 ouden van dagen en zieken een pre sentje te verschaffen. Verder deelde zij mede, dat de jaarvergadering gehouden zal wor den op 22 maart a.s. VOORSCHOTEN Prinses Beatrix Wandeltocht De derde Prinses Beatrix Wandeltocht, die zaterdagmiddag door de WSV „Nieuw Voordorp" (Voorschoten) on der auspiciën van de NWB-ZHWB werd georgeniseerd, bracht ditmaal ruim 200 wandelsportliefhebbers (sters) op pad over de afstanden van 5, 7'/i en 10 km. Ondanks de bijzon der ongunstige weersomstandigheden kon dus toch nog van een succes wor den gesproken en kwam ook nu weer een ruim batig saldo ten goede aan de ontspanning van de kinderen van het Kinderhuis „Nieuw Voordorp", Zo kan ongeveer de eerste niaanraket er uitzien. Op boven staande tekening ziet men de raket op het moment, dat deze op de maan wil landen. Of dit toekomstbeeld nog eens bewaarheid zal worden kan na tuurlijk niemand met tekerheld zeggen. De geleerden verschil len daarover nogal van mening. Zeker is In elk geval, dat er ve le gevaarlijke „vijanden" zullen moeten worden overwonnen en dat er nog heel wat water door de Rijn zal gaan voor de eerste bemande raket op de maan zal landen Wie daarbij het eerst zal zijn? Dat is een strijd tussen Rus land en Amerika, die uiteraard met zeer grote belangstelling wordt gevolgd aangezien uit mi litair oogpunt bezien het ,,be- zit" van de maan grote strate gische voordelen geeft. Bijvoor beeld, als een agressieve natie met een basis op de maan zou besluiten de aarde te bom barderen met kernprojectielen dan zou dit vanaf de maan zeer gemakkelijk kunnen gebeu ren aangezien de zgn. startsnel heid van de projectielen hier zeer gering behoeft te z(Jn om alle delen van de wereld te be- bereiken. Zou men dergelijke projectielen bijvoorbeeld van de aarde afvuren naar de maan, dan zal men deze projectielen een snelheid moeten geven, die bijna 2000 maal zoveel is als van de maan naar de aarde! Dit betekent voorts, dat van uit militair standpunt bezien een lanceerbasis op de maan praktisch onkwetsbaar Is. Om een dergelijke basis echter te creëren is het noodzakelijk, dat een grote mate van onafhanke lijkheid op de maan moet wor den bereikt. Men zal in staat moeten zijn op de maan de meeste materialen e.d. te pro duceren In fabrieken en werk plaatsen. Theoretisch moet dit allemaal mogelijk zijn. De la ge zwaartekracht op de maan moet zelfs ongelooflijke presta ties van machines van licht ge wicht mogelijk kunnen maken en het bijna ideale luchtledige zou het smelten van metalen verge makkelijken zonder vrees voor roestvormlng. De eerste natie, die een dergelijke basis op de maan inricht, kan, er is geen twijfel mogelijk, de aarde ge heel onder controle krijgen I In groepsverband namen deel de Wandelsportverenigingen „Vios" (Sassenheim), de Zwervers (Voor schoten), „DVT" (Voorhout) „SVOV" (Voorschoten) en „Nieuw Voordorp" (Voorschoten), alsmede een groep van de Salvatorschool uit Wassenaar. Verscheidene zusterverenigingen lieten zich vertegenwoordigen door een deputatie. De deelnemers (sters ontvingen een speciaal ontworpen medaille of een bronzen jaarcijfer ter bevestiging aan een draaglint van de reeds eerder verworven medaille. ROTTERDAM. 6 febr. Vee Aan voer 2042; 1163 vette koeien; 879 varkens. Vette koeien: 295325, 265 —295 250—265; varkens 202, 198, 195. vette koeien: aanvoer iets rui mer, handel redelijk, prijzen als vo rige week, enkele prima's boven no tering; varkens: aanvoer groter, han del tamelijk; prijzen lager, bij de aanvang der markt waren de prijzen boven notering, afloop minder, slacht2eugen 1.721.77. bewerkt door J. A. DE HELDER-SCHERPENHUYSEN 49 f „A bas la cocarde blanche! Weg met de witte kokarde! Vive l'Em- pereur!" Clyffurde zag de vage omlijning van een man en een vrouw, die moe dig temidden van de joelende bende stonden, terwijl twee witte kokar des uitdagend tegen de donkere ach tergrond van hun kleren afstaken. Voor de Engelsman, die geleerd had zijn vuisten goed te gebruiken, was de toestand niet bijzonder gevaarlijk. Met een vlugge, deskundige aanval dreef Clyffurde de lawaaischoppers uit elkaar. Er werd nog wat ge schreeuwd en gevloekt, maar de ar men van de Engelsman zwaaiden als molenwieken en stompte de troep druktemakers naar alle richtingen. Langzamerhand dropen zij af om een eind verder hun gezang weer voort te zetten. Clyffurde trok zijn jas recht en maakte een lichte buiging. „Mademoiselle monsieur le Comtedie rakkers zullen u geen last meer bezorgen „Inderdaad, mijnheer", begon de graaf langzaam en Clyfurde hoorde dat zijn stem trilde, „u heeft mijn docher en mij zoeven een belang rijke dienst bewezen. Ik dank u, maar geloof my wanneet ik u zeg, dat wij liever iedere vernedering, zelfs mishandeling van die ruwe bende hadden verdragen, dan onze veiligheid aan u verschuldigd te zijn". Er lag zoveel minachting en zelfs haat in die toon, dat Clyffurde hele maal uit het veld geslagen was. Ver ontwaardigd over deze belediging, viel hij uit: „Monsieur le Comte, toen u mij onlangs verzocht uw huis te verlaten, hebt u mij niet toege staan een enkel woord tot mijn ver dediging te spreken. De man, op wiens woord u mij veroordeelde, zonder mijn verdediging te horen, is een dolle bluffer, waarvan u weet, dat hij niet te vertrouwen is „Pardon, monsieur, zelfs al had ik die avond te ondoordacht gehandeld, dan zijn er sinds die tijd dingen ge beurd, die u zeker liever niet met mij zoudt bespreken". „Ik weet van niets, dat uw be schuldigingen zou kunnen rechtvaar digen". „En toch beschuldig ik u nog steeds, mijnheer Clyffurde. Ik be schuldig u ervan, dat u met voor bedachte rade tegen mijn koning en mijn vaderland samenzwoer, terwijl u al die tijd mijn gast was. U heeft getracht hulp te verlenen aan de Corsikaanse overweldiger en dat heeft u zelf zo goed als toegegeven, vóór u mijn huis verliet". „Dat deed ik niet", zei Clyffurde heftig. „Als man van eer geef ik u mijn woord, dat ik niets met enig politiek plan te maken heb gehad, al is het juist, dat ik in gezelschap van De Marmonte gesignaleerd ben". „En nu denkt u, dat ik dit geloof? U. die over die Corsikaan spreekt als „de keizer". Die woorden alleen al zijn een belediging, mijnheer, en als u mijn dochter en mij niet pas van dienst was geweest, zou ik u in uw gezicht slaan". Met een ongeduldige zucht over de verblinde koppigheid van de oude man, keerde Clyffurde zich naar Crystal, die tot nu toe geen deel aan het gesprek genomen had". „Mademoiselle, wilt u even naar mij luisteren? U begrijpt misschien beter, dat het mij niet goed af gaat mijn eigen eer te verdedigen. Ik ben nog nooit eerder 20 vals beschul digd". „Ik zie alleen, monsieur" ant woordde zij ijskoud, „dat u vergeef se pogingen doet, de genegenheid van mijn vader terug te winnen. U kunt zich gerust de moeite sparen. U kunt niets meer van ons gedaan krijgen. Uw knap gespeelde comedie van straatrover is prima geslaagd. U heeft de Corsikaan gediend en onze koning helpen onttronen en u kunt zich voor de genomen moeite mooi laten belonen. Wat my aangaat, ik ben het met m(jn vader eens, dat ik mij liever door dat ruwe volk liet mishandelen, dan dat ik mijn veiligheid aan u te danktti moet hebben". Clyffurde werd rood van veront waardiging. De onrechtvaardigheid van haar beschuldiging maakte hem woedend en daarom begon hij toch nog eens: „Ik kan u zo niet laten gaan, met zulke vreselijke gedach ten over mij .Engeland heeft u drie en twintig jaar een wijkplaats ge boden; als zoon van dit land vraag ik u, mij ronduit en duidelijk te zeg gen, wat u eigenlijk meent, dat ik gedaan heb om mij zo'n haat en minachting op de hals te halen?" „Eén van Engeland's zonen, mon sieur! Ha ha!" lachte Crystal hate lijk .„Engeland staat pal voor de rechten van onze wettige koning en het steunt niet, zoals u, de overwel diger". „Wel allemachtig!" riep hij uit, „beschuldigt u mij nu van verraad jegens mijn eigen land? Dat. Maar Crystal viel hem trots in de rede: „zoekt u dat maar uit met de man. die u ontmaskerd heeft; die u betrapte met het geld, dat u ons ontstolen hebt, die u dwong het ge- stolene terug te geven, en die daarna door uw vriend Victor De Marmont, nog eens aangerand en beroofd is. Ga gerust naar onze vriend de St. Genis. Hij heeft u al eens eerder in het gezicht geslagen en hij zal dat met genoegen nog eens doen". Nu dacht Clyffurde dat hij uit el kaar zou barsten van woede .St. Genis had zich als een ellendige schurk gedragen, dat begreep h(J nu wel uit wat zij zei: hij had haar be drogen en zichzelf als de grote held voorgedaan. Wat een kruipend on gedierte! Clyffurde zou hem willen vermorzelen, maar tegelijkertijd voelde hij medelijden met Crystal, die blijkbaar in haar held geloofde. In enkele seconden vlogen al deze gedachten door zijn hoofd. Wat kwam het er per slot van rekening op aan wat zij van hem dacht? Hij zou voor haar willen vechten, hij zou haar zijn leven lang op handen willen dragen, zó aanbiddelijk vond hij haar. ondanks haar felheid of misschien juist wel door haar fel heid. Zij was geen domme vrouw, zoals er zovelen te krijgen waren zij was mooi en eerlijk en fel, als het nodig was. Maar zij geloofde St. Genis, haar jeugdvriend, de man van haar stand. Nu die ellendeling er zelf niet bij was, zou het her.) toch geen steek helpen, zich nog langer te verdedigen. Hij had zijn best voor haar ge daan. Meer dan zij kon vermoeden en die deftige pluimstrijker had haai met zijn vuile leugens om zyn vin ger gewonden. Tenslotte werd hij beu van al dit gekonkel. Zijn En gelse aard bracht hem waarschijnllü plotseling tot een besluit. H(j had er genoeg van. Hij zou voor goed uit haar leven verdwijnen. Het wa6 daarom alleen uit nieuwsgierigheid dat hij tenslotte nog vroeg: (Wordt vervolgd)

Leidse Courant | 1961 | | pagina 5