Dm} fyt JSLMtLGAT, '^ojmmTAO SCHERP |r p iXm\j (te, De vraag: „Wat is de mens" slechts door getuigenis te beantwoorden Avond hartelijk lachen met toneelgroep „De Leidse Comedie" Leidse agenda Honden hebben voorlopig nog vrij spel Automobilist reed tuin in Burgerlijke Stand 5 Jaar FNOP-Leiden MAANDAG 6 FEBRUARI 1961 DE LEIDSE COURANT FAlilNA 2 gegund bestek nr. 37, dienst 1960. Het betreft hier de voltooiing van de aarden baan en het aanbrengen van rijbaanverhardingen van weg nr. 3 onder de gemeente Nieuwer- kerk aan de IJssel voor een bedrag van 927.900. O.K.O. KINDERMATINEE Circa 400 kinderen van de drie la gere scholen uit de Leonardus-Anto- niusparochie hebben zaterdagmiddag een ten volle geslaagde feestmiddag genoten in het Antoniusclubhuis, aa A waarmee het parochie-comité O.K.O. Van de „vette dinsdag" die we de den, de meisjes van het Agnes-ly- aan de reeks door ziJn jaarlijks ge. Leidse NRKM hadden toegedacht ceum aan de Oude Vest, houden organiseerde jeugdmiddagen een van willen we bij deze een „vette maan- morgenmiddag en morgenavond een uitzonderlijk gehalte heeft toege- dag" maken. De carnavalsviering grote fancy-fair. Opzet is zoveel mo- yoegd. met optreden van de Gastspelers en gelijk geld te vergaren voor het bal na in het St. Antonius Clubhuis werk van Abbé Pierre onder de dak- vindt n.l. hedenavond plaats. Aan- lozen, dat helaas hand< met geld) BRANDENDE LUCIFER BIJ OLIE GEHOUDEN De 21-jarige mej. M. L. uit de Kaiserstraat wierp olie in een nog warme kachel en hield daar een brandende lucifer bij. Het gevolg BIJEENKOMST VAN STUDENTENRAAD TE LEIDEN ff"Ut'a's" demisch Ziekenhuis noodzakelijk zien van vele eigenschappen, die het maakten. Na verbonden te zijn kon hem mogelijk maken risico s te over- mej L weer naar huis terugkeren. Op de vraag „Wat is de mens?" hebben twee sprekers zondagmiddag tijdens de bijeenkomst belegd door winnen en in sterke coöperatie de de Christen Studentenraad in het aarde te beheersen. Hij is in de na- kader van de diës-viering getracht een antwoord te geven. Beiden gin gen uit van de gedachte, dat de mens van eigen wezen geen defini tie kan geven. Hij kan slechts getui gen van zijn wezen. Prof. dr. R. van Dijk, hoogleraar aan de Vrije Uni tuur en tegelijk vervormt hij haar, hij is heer en slaaf teg°lijk; hij is heer, doch met lemen voeten. Bij de unieke, want zeer onwaar schijnlijke en sprongsgewijze, ont wikkeling van de mens werd als het ware een drempel overschreden naar Het Utrechtse Jeugdtoneel o.l.v. G. G. Goudriaan speelde de vermake lijke avonturen van Dikkie Dapper, versiteit te Amsterdam, benaderde een nieuwe anders gerichte biolo- het thema vanuit theologisch stand- gische activiteit. vang 8 uur. De agenda was in dit ge- vergt naast een onuitpu.olijke dosis na <je pauze waren het clown Doppié val wijzer dan het Sleutelgat, dat enthousiasme en doorzettingsvermo- kennelijk al van de carnavals-stem- gen. liet laatste zal van u niet ge- ming doordrengt is. Tussen haakjes vergd worden, hoewel men daarmee in carnavalstijd behoort elke dag op een fancy-fair ook een heel eind van de week een „vette" te zijn. Als kan komen. Geld is echter wel het er dan ook maar eerlijk magere da- belangrijkste wat van de bezoekers gen op volgen. Veel plezier geachte gevraagd wordt. Uitgaande van de NRKM-leden en onze welgemeende gedachte, dat veel kleine duitjes een excuses. grote zak duiten maken, worden zo veel mogelijk bezoekers verwacht. Morgenmiddag, dinsdag 7 februari Iedereen en iedere menigte is wel ls er wederom bijeenkomst van de kom. Daarom: Komt U ook? Ver. Sancta Veronica van half 3 tot De fancy-fair wordt gehouden de 5 uur in het bovenzaaltje van Vrolljcke Arke, steeg 15. Moge er net zo'n drukke opkomst zijn, als in januari schrijft de secre taresse, en wel om twee redenen: le. dan wordt er weer veel mate riaal uitgegeven en wat klaar geko men is, in ontvangst genomen na de kerstuitdeling was de kast vrij wel uitgeput. 2e. tevens is er gelegenheid mevr. A. RippeDingjan geluk te wensen met haar 25 jaar werken voor „Sanc ta Veronica". Al die jaren stond zij gereed, om te helpen, waar nodig was. Op de jaarvergadering in januari j.l. is dit feit reeds op bescheiden wijze, maar daarom niet minder har telijk, herdacht. Moge zij nog vele jaren voor deze vereniging werkzaam blijven, op de zelfde prettige opgeruimde manier. het lyceum aan de Oude Vest 193 Pieterskerkkoor- en is geopend van 15.0018.00 uur en van 19.0023.00 uur. en mr. Simpel die, in vele opzich ten origineler dan wat doorgaans op dit gebied wordt vertoond, de jon gens en meisjes tot uitbundige vro lijkheid brachten. Onder voelbare spanning in de zaal heeft de secretaris van O.K.O. de heer L. C. M. van Hamersveld, de winnaars bekend gemaakt van de kerstpuzzel uit het door het comité uitgegeven parochie-maandblad ..In en Om" en werden aan hen door de redacteur de fraaie beloningen Uit gereikt. Het feestelijk zakje punt, waarna dr. J. J. A. van Iersel, lector in de experimentele dierkun de aan het Zoölogisch Laboratorium Niet bevredigend. Een beschrijving van de mens, zo te Leiden op dit onderwerp een vervolgde dr. Van Iersel, vanuit de hoofdzakelijk natuurwetenschappe lijke visie gaf. „De zondag is de dag van predi king", zei prof. Van Dijk, „mijn woorden zijn die van ..en getuigend Christen". Voor de wetenschap blijft de mens een mysterie. Daarom kan men op de vraag „Wat is de mens", geen ander antwoord geven, dan door gehoorzaam na te stamelen wat God daarvan zegt in Zijn openba ring. De openbaring laat de mens zien uit drieërlei gezichtspunten: de natuurwetenschappelijke gezichts hoek zal ons meer inzicht geven in wat hij is, maar dit inzicht zal velen niet bevredigen. De mens kent in zijn bewustzijn waarden en vormen die niet grijpbaar zijn voor een na tuurwetenschappelijke beschou wing. Zonder een levensbeschouwing kan de mens niet. Hij is een func tioneel wezen bij uitstek. Zin en doel van alles en speciaal van hem zelf gaan hem hartgrondig ter harte. Het meest treffende noemde spr. versnaperin gen na afloop zal bij de jeugd de herinnering aan deze vrolijke middag Gunning. Door Rijkswaterstaat voor langere of kortere tijd levend is aan 't Aannemingsbedrijf Schouls hebben gehouden. schepping, de zonde en de verlos- dat de mens een wezen is, dat diep sing. Uit het gezichtspunt der schep ping laat ons de openbaring de mens zien in zijn beperking en rijkdom. in zich zelve weet heeft van het mys terie achter en in de dingen. Dat hij diep in zijn wezen besef heeft, of De heerlijkheid van de mens is het kan hebben, van de Absolute met voortgekomen zijn uit Gods hand. In wie hij in een persoonlijke ik-Gij re- moeilijk, deels door het optreden van een ontsnapte Duitse krijgsge vangene, deels door persoonsverwis selingen, die het gevolg zyn van het feit, dat niet alle op het toneel rond- w. dollende lieden die als predikant £,h! uitgedost ook werkelijk op de- Feestavond van „St. Bonifaciuü" Voor een uitverkocht clubhuis heeft zijn beperktheid is de mens gebon den aan zijn wet: liefde tot God en tot zijn medemens. De zonde is het verzet van de mens tegen zijn le venswet: de dienende liefde. Voort komend uit de waangedachte, dat God niet liefde was in zijn schep pingsdaad maar zich zélf zocht, ont stond de breuk met God en met de medemens. De plaats van de bele ving der liefde werd ingenomen door de beleving der haat; in de plaats van de dienende gemeenschap latie staat. De mens die gelooft aan Christus' Blijde Boodschap weet, dat hij in de mate van zijn bekering tot die Boodschap een kind van God kerkkoorsteeg 15. Leidse Comedie" een kluchtig blij spel op de planken gebracht. De r.k. werknemers in het transportbedrijf (St. Bonifacius) vierden hun carna val. Aardig trekje van deze avond Het Alma Materkoor kan voor het volgend concert nog enkele eer ste sopranen en eerste tenoren ge bruiken. Er zijn nog genoeg jonge lui met een goede stem. Wacht niet voorbeeld dat navolging verdient, langer, geeft u hedenavond op als asp.-lid in de benedenzaal Toon kunst, Rapenburg 22, Leiden. Vanzelfsprekend zijn alten en bas sen, met enige muzikale ontwikke ling ook zeer welkom. ze status staat kunnen maken. Het komt natuurlijk allemaal goed. Door een handig trucje (Heil Hitier) komt men achter de identiteit van de ont snapte krijgsgevangenen, de verden- wordt. Broos door onze kennis en onze onkunde ervaren we hier op aarde slechts tastenderwijs, maar met vreugde omdat we geloven in 't Licht van de Boodschap. De bijeenkomst werd muzikaal op geluisterd met orgelspel door de heer W. v. d. Brink, die samen met ..wam de str.jd van allHn tegen af- rtiu» r" len. De breuk was alleen maar te Gavotte uit de Sonate in C-Dur van herstellen dooi God zelf, die liet J' B.Loeillet uitvoerde. was, dat vóór in de zaal plaatsen wa- ^n£en vérdwynen ais snëeuw voor ren gereserveerd voor leden van de j Kath. Bejaardenbond te Leiden: een De Agnieten, voor degenen, die Na een welkomstwoord door de voorzitter, de heer Spierings waarin hij o.m. de geest, adviseur pater v. Swelm o.f.m., de hoofdbestuurder de heer Spanjaard en de oud-voorzitter van de K.A.B. afd. Leiden, de heer J. van Oijen welkom heette, kregen nóg weten wie er met de welluiden- de „Leidse Comedianten" ruim baan de naam Agnieten aangeduid wor- met „En zo begon het". Gezegd mag worden, dat hun ma- De Leidse Comedie heeft het spel vlot gebracht. Genoemd mag wor den Mannie v. d. Jagt als het in kluchten bekende dienstmeisje, dat niet op haar mondje is gevallen. Ock Gerda Westgeest verdient als Penelope een pluimpje voor haar gladde spel. Jan Lagerberg gaf er blijk van dat hij van zijn rol van do minee goede studie gemaakt had. Jan Verplancke gaf een geestige vertolking van de korporaalsrol. Jan Mank was als oom, procureur bij de zien Wie Hij is in een Figuur die tot de mens kon opreken in de eenheid van de verschijning God en mens. Jezus Christus liet ais mens in dui delijke taal tot de mensen sprekend zien wat de wczenswet van God en de mens is. De mens kan dan ook alleen zijn wezen kennen als hij zich nederig wendt tot Christus. Al leen in Jezus Christus kan de mens de weg naar zijn wezenlijke bestem ming vinden. Vraag. Dr. J. J. A. van Iersel verklaarde. Met het zingen van twee couplet ten van het Wilhelmus werd de sa menkomst besloten. MAANDAG 6 FEBRUARI Plaatselijk Comité Bevolkingson derzoek. Vergadering 8 uur n.m. in de wachtkamer van de trouwzaal Stadhuis. N.R.K.M. Vastenavond. Toneel met bal na. 8 uur n.m. in het St. An tonius Clubhuis. Genootschap Nederland-Engeland. A Tour of Canterbury Cathedral. 8 uur n.m. in rest „De Doelen". St. Antonius. Bijeenkomst en ad vieszitting. 8.30 uur n.m. in „De Vergulden Kruik". 3 Oktoberverenlging. Ledenver gadering. Bespreking viering 75-ja- rig bestaan. 8 uur n.m. in „De Har monie". Rijksmuseum voor Volkenkunde. Japanse rituele muziek door mevr. Eta Harich Schneider. 8 uur n.m. Kaartavond KAB St. Leonardus- SFL. 8 uur n.m. in het Leonardus- huis, Haagweg. DINSDAG 7 FEBRUARI SFL Vastenavondviering. 8 uur n.m. in het St. Antonius Clubhuis. Kath. Nat. Bond voor EHBO, afd. Leiden. Aanvang cursus 8 uur in de .Vroolijcke Arcke", Lange Pieters- Kath. Vrouwengilde. Carnavalsbij eenkomst. 8 uur n.m. in rest. „In den Vergulden Turk". Fancy-fair Agnes-lyceum. Ten bate van het werk van Abbé Pierre. Geopend 15.00-18.00 en 19.00-23.00 uur. St. Eloy Adviesavond in gebouw Chr. Sociale Belangen, Oude Singel 236, 7.30-8 uur "n.m. APOTHEKERSDIENSTEN Geopend Zuider-apotheek, Lam- menschansweg 4, tel. 23553. GEMEENTERAAD VAN LEIDERDORP Op de agenda van de vrijdag j.l. see, ter grootte van 1.71.90 ha. gehouden zitting van de raad van De gemeente zal behalve voor de Leiderdorp stond o.m. een voorstel aankoop een bedrag moeten betalen ,uu van B. en W. tot verhoging van de wegens vergoeding verplaatsingskos- dat het antwoord op de vraag naar hondenbelasting om de overlast van ten enz., in totaal 118.927.76, als- l.lulll. YY CIO OIO VZ V111UIUI.U1 XUi uil wu nier van spelen zeer vlot was, en dat rechtbank ecn indrukwekkende ver- men ook over voldoende rolkennis loslopende honden enigszins te be- mede de belastingschade. perken. De heer Andrik en meerdere De heer K. de Vrij, alhier, wenst raadsleden met hem maren evenwel voor het aanleggen van een tuin van van mening, dat dit voorstel weinig de gemeente te kopen een strook zoals hij dit stelt ten opzichte van resultaat zou opleveren. Een meer grond, gelegen tussen het perceel het wezen van de mens niet te van gen is in de taal van welke weten schap, dan ook. De mens kan echter de vraag naar zijn wezen stellen, Twee wagens ernstig beschadigd In de nacht van zaterdag op zon dag, omstreeks vier uur reed een auto langs de Lage Morsweg, toen de wagen vermoedelijk door de gladheid van het wegdek slipte, te gen een aldaar geparkeerde auto opreed, naar de linkerkant van de weg doorschoof en tegen de tuin muur van perceel nr. 17 tot stil- De onderlinge HBO-wedstrijden, stand kwam, na eerst nog een boom- die zaterdagmiddag onder auspiciën pje en een afrastering te hebben ver- van de Kring-Leiden in het Logege- nield. Wonder boven wonder liepen bouw aan het Steenschuur werden de inzittenden geen letsel op. De gehouden, droegen het karakter van slippende wagen, werd echter aan de selectiewedstrijden, daar de behaal- voorzijde geheel vernield. De gepar- de punten opgeteld bij die welke keerde wagen liep eveneens grote op de 2e selectiewedstrijd in april schade op terwijl een tweetal ste- a.s. zullen worden - behaald, moeten nen staanders van de tuinmuur beslissen welke wedstrijdploeg het sneuvelden. Ook van het boompje en district-Leiden zal vertegenwoordi- het rasterwerk was niet veel meer gen op de eerstkomende districts- over. wedstrijden. In zijn welkomstwoord richtte de districtsvoorzitter, -de heer beschikte. Dit door Philip King ge schreven blijspel uit het Engels vertaald door Jan Sengers moet het van zotte verwikkelingen heb ben, zoals dat met kluchten meer het geval is. De kracht van het stuk, tevens de kracht van de uitvoering, was gelegen in het verrassend ele ment. De schrijver heeft een serie allerzotste misverstanden rond het leven van een dominéé opgebouwd. Het verhaal laat zich nauwelijks na vertellen. De dominee heeft het in elk geval EERSTE SELECTIEWEDSTRIJK TE LEIDEN E.H.B.O. schijning. Het stuk leverde weinig proble men op, wel zijn we benieuwd naar volgende stappen van deze „Leidse Comedie", die we met belangstelling zullen volden. Volgende maal wel licht in een spel met wat méér diep gang. De feestelijkheid werd tot twee uur in de nacht voortgezet met bal onder leiding van de heer Henny Boes, in de trant van het carnaval: geopend met een daverende polo naise. Tijdens het bal gaven de heer en mevr. Boes dansdemonstraties. „The Rhythme Club" o.l.v. Theo Wisse gaf het vlotte tempo van het bal aan. Geboren: Irene Wubbechien doch ter van S. J. de Groot en W. Veer man; Ronaldus Adrianus Johannes zoon van J. M. de Goede en J. H. M. Vintges; Julienne Geertruud dochter van P. T. van den Heuvel en M. L. Annaart; Manfred Johan Cornelis zn. van C. Smits en J. P. Orie; Marinus zoon van M. Boer en W. Delfos; Adri anus zoon van G. van den Bogaard en S. H. W. Niehot; Johannes Gerar- dus zoon van E. A. G. Brunt en W. J. elk object. De soort mens is zeer succesvol geweest. We kennen geen positief ingrijpen door het stellen van van de heer de Vrij aan de Acacia een verbod voor loslopende honden laan en de Hoogmadeseweg, ter diersoort, die een zodanige versprei- achtten zij meer doeltreffend. B. en grootte van 170 m2 voor de prijs van W. namen daarom dit voorstel terug f 1700.-. Hoewel de voorz. zegt dat er tot de volgende zitting en zullen dan tegen verkoop z.i. geen bezwaar be- voorstellen, dat honden aan de lijn staat is de heer Kleiss tegen verkoop. Wel verhuren, zegt hij want hij vindt de situatie ter plaatse (krui- w In de vacature in Bureau Sociale sing Hoogmadeseweg met Acacialaan zen te hebben op de invloed van de Zorg is benoemd de heer C. v. Gar- en Ericalaan) niet rijp om te verko- domesticatie stelde spr. vast, dat de deren, commies ter secretarie, ter- pen. De voorz. zegt dat voor uitbrei- mens in aanleg een zeer weinig ge- wijl als ambtenaar van de burger- ding ter plaatse een strook over- specialiseerd organisme is. Diersoor- lijke stand werd gekozen, de heer G. blijft van 4.82 m. breed en acht dit ten overtreffen hem op velerlei ter- Veldhoven, adj.-commies ter secre- voldoende. Het voorstel wordt aan- rein. Zijn voorsprong verkrijgt de tarie. Deze is hierdoor bevoegd tot 't genomen met de aantekening van yyy^yy^^k+^ yIyy^ |g* voltrekken van huwelijken. de heer Kleiss. ding over zoveel milieus heeft be reikt en die zó oppermachtig is ge worden over andere soorten als hij. Spr. behandelde vervolgens de vraag moeten worden gehouden. hoe de mens in de loop der tijden zo is geworden? Na onder meer gewe- mens echter door zijn vermogen tot reflexie, zijn denken in termen van oorzaak en gevolg en van vraag en antwoord. Hij bezit voorts een woord taal als middel tot formulering en communicatie van eerst nog on benoemde begrippen. Kwetsbaar. De mens verschijnt voor ons als een kwetsbaar organisme, daar hij in weinige richtingen is gespecialiseerd; kwetsbaar ook door het gevolg van de domesticatie, maar tevens voor- uus xuuii van jcj. rx. vj. di uiu en yy u. ïïn„R00ni de Monnik; Martien Johan toon van tot dr M. v. d. Stoel, die destijds de stoot gaf tot oprichting van de Kring-Leiden, alsmede tot de leden S. de Mooij en S. Brussee; Cornelis zoon van J. de Meij en G. M. van Diggele; Saskia dochter van J. M. Versterking Doesbrug. Verkoop bouwgrond. Bij een ingesteld onderzoek is ge- Reeds enkele malen hebben b. en bleken, dat op korte termijn maatre- w- getracht het perceel bouwgrond gelen moeten worden genomen ten aan de Mauritssingel, bestemd yoor aanzien van de toelaatbare belasting 15 etagewoningen te verkopen zon- van de Doesbrug. De vervanging van der succes. In overleg met de stede deze brug is niet eenvoudig en niet bouwkundig adviseur stellen b. en op korte termijn uit te voeren. Mo- w. thans voor dit plan te wijzigen menteel bedraagt de maximaal toe- en te bestemmen voor de bouw van laatbare asbelasting 4.8 ton. Voor H eengezinswoningen en 10 garages zwaarder verkeer mag geen verant- Het bouwbedrijf Joh. Noorlander woording worden genomen. Zonen te Leiden is bereid de grond De fa. A. Klootwijk Zn. te Lei- aan te kopen voor ƒ72.500. den, hiertoe verzocht, heeft een ad- En hiermede was men genaderd vies met kostenbegroting gemaakt, tot de rondvraag, waarin mevr. Se- Daaruit blijkt, dat verschillende fet—Cruden meedeelde, dat de be- De Leidse afdeling van de FNOP, voorzieningen moeten worden getrof- woners van de Oranjewijk klaagden Federatie van Nederlandse Organi- fen> waardoor de brugconstructie over tochtverschijnselen. Weth. saties voor het Personenvervoer, verstevigd wordt en de asbelasting Meerburg antwoordde, dat dit te vierde zaterdagmiddag op beschei- tot 8 ton kan worden toegestaan. De wijten is aan de abnormaal vochtige den wijze haar eerste lustrum in het brug zal dan weer jaren mee kunnen zomer en najaar van het afgelopen Witte Huis te Oegstgeest in het Voor de uitvoering hiervan vragen Jaar. L_, B en w een krecliet van 7 500.—, De heer Nievaart Informeerde van de jury, die gevormd werd door oelmeijèr en T. M. E. van Romondt; h°' '«uw voor examencan- de doktoren F. van t wout; Wypo prank zcon van j M Oelmeijer en didaten voor het rijbewijs mogen waarbij rekening gehouden wordt, naar het onbewoonbaar verklaren POTLOOD Kortmann, P. C. Reijkers, J. van Storm, M. P. Hunnik en mevr. w. EN GEEST van DamBorst. Aan de wedstrijd namen deel de ploegen van de af delingen Oegstgeest, Leiden, Voor schoten, Sassenheim, Hillegom, Lisse en Leiderdorp. Hierna kregen de ploegen (be staande uit een leider (ster) en twee helpers(sters), de gelegenheid om te demonstreren op welke meest doel T. m. E. van Romondt. Overleden: C. van Aarle 51 jaar, man; J. E. Jansen 25 jaar man; H. Vardon 69 jaar wed. van A. G. Bala- kian; R. H. de Jong 72 jaar vrouw; J. C. G. Roosendaal 88 jaar wed. van I. van der Linden. IN TRAMRAILS GESLIPT Zondagmiddag omstreeks 2 uur we wel zeggen. dat dit bedrag niet toereikend zal van woningen. De voorz. zegt, dat de 4 Februari 1956 sloten zich enkele zijn. Men houdt rekening met tegen- provinciale directie hierin adviseert 111JT Jvallers. maar dat hij van mening is dat de De heer Boot had graag gezien, woningen aan de Dwarswetering- dat meerdere fa. waren ingeschakeld, kade onbewoonbaar moeten worden Hij vond dit zakelijker. De heer Lol- verklaard, niettegenstaande de prov. ling eveneens en had de Leiderdorp- directie van tegenovergestelde me- se smederij Pouw ingeschakeld wil- ning is. De heer Lolling tenslotte vestigt zegt gehandeld te de aandacht op de herhaaldelijke rijschoolhouders in Leiden en om geving aaneen, omdat zich in het rij schoolwezen sterk de noodzaak tot vereniging deed gevoelen. Een van de primaire doelstellingen was het door selectie en opleiding ver kregen verantwoorde rij-onderricht, len zien. Ook moest men het lessen als vak De voorzitter matige wijze de eerste hulp aan een s^Pje..°P ^.e Breestraat de 25-jarige tweetal slachtoffers moest worden wielrijder J. v. d. S. uit de Kaptein- verleend. De opgave was niet ge- straat met zyn fiets in de tramrails makkelijk en eiste grote nauwkeu- en botste tegen een geparkeerd yeui J| v1„6cv««.5 nau righeid bij de behandeling van enige staande auto op. Hij liep een bloe- enige maanden later aan blok toe complicaties. Na afloop gaf dr v. d. Stoel een dende wond boven het rechteroog en een hersenschudding op die op- dus full time beoefenen. Om- hebben uit morele overwegingen. De vernieling van de bestrating onder dat de mogelijkheden vooral tot op- fa. Klootwijk die reeds eerder voor het viaduct. De voorz. antwoordt, dat leiding en selectie te beperkt waren de gemeente heeft gewerkt kwam, dit reeds herhaaldelijk in orde is ge- voor de Verenigde Autorijscholen nadat advies was gevraagd over de maakt in de hoop, dat een nieuwe van Leiden en Omgeving trad men brug, met aanwijzingen hoe verbete- vernieling achterwege zal blijven. later aan blok toe tot ringen kunnen worden aangebracht Geschiedt dit niet dan zal tot af- de FNOP. Hoewel de FNOP alleen en tevens met een kostenbegroting. doende maatregelen moeten worden kort resumé van de verrichtte pres- name. m het Acad. Ziekenhuis nood- taties en de gemaakte fouten en zakelijk maakten, wees met een bijzonder woord van lof op het feit, dat de prestaties op MARATHON AUTO CONTRA BROMFIETS No. 504. Horizontaal: 1. barbaars bijzonder hoog peil stonden, kunstverwoester, 7. heden, 8. muziek- Bij een max. te behalen aantal noot, 10. deel van de mast, 12. tam, punten van 245 voor de ploeg en 80 14. lidwoord. 15. zijtak Donau, 17. voor de leiders(/tersï, werden de re- voorzetsel. 18. hemelgeest, 19. deel sultaten: van een boom. 21. bedekt bloeiende Afdeling Oegstgeest II (193 ptn), geen zicht doordat vlak op de hoek plant, 23. nevenschikkend voeg- leider H. v. d. Sleet (68 ptn). Leiden Stieltjesstraat-v. d. Waalsstraat '*i woord, 24. zangstem, 26. staatsbedrijf I (184 ptn), leider J. Gieter (44 ptn); auto geparkeerd stond. Een andere (afk.), 27. muzieknoot, 28. rijksgrens Voorschoten (177 pnt). leidster me- auto kwam van de v. d. Waalsstraat (afk.). 30. schoeisel. vrouw van Ooyen (48 ptn); Sassen- naar de Meldor^Treublaan^ Het ge- Verticaal: 2. meisjesnaam, 3. vierde heim (138 ptn). leider H. van Beek volg boek van Mozes (afk.), 4. zwemvogel, (49 ptn): Oegstgeest I (109 ptn), 5. water in N.-Brab., 6. stad in Enge land aan de Avon, 9. gem. in Zee- - land, 11. meisjesnaam, 13. haakje om Verhoeven (32 ptn.); Hillegom I (84 GGI^ behandeld voor vis te vangen, 14. afkorting van dona, ptn), leidster mevr. Oostendorp (32 wond. 16. achterdeel van de hals, 17. berg- ptn): Hillegom II (80 ptn), leider H. De heer Los vroeg bij andere ge- overgegaan, hetzij met cement of legenheden ook anderen in te scha- teer. Maar dit schaadt hei aanzien k^len. van het geheel en daarom is er nog BHe voorzitter vroeg tenslotte het niet toe overgegaan. Hij hoopt, dat (in totaal zijn er 65) treden als een gevraagde krediet beschikbaar te dit niet nodig zal zijn en de jeugd individuele Teden kent is er toch een band tussen de Leidse FNOP- leden blijven bestaan. De 18 rij scholen van Leiden en Omgeving economische Omstreeks 11.30 kwam een brom fietser uit de Stieltjesstraat (rich ting v. d. Waalsstraat). Hij had was een botsing, waarbij de bromfiets totaal vernield werd leidster mevr. H. Dee (34 ptn); Lei- de auto grote schade van voren had. den II (88 ptn), leidster mevr. H. De bromfiets-beryder werd door de J-1Jeen hoofd- zekere buiten. Zij zijn allen gebonden aan mini mumprijzen en verder neemt men gezamenlijk een standpunt in bij verschillende aangelegenheden. Zo zal men pas het VAMOR-schildje gaan voeren en zonodig gebruik gaan den het de laatste tijd zoveel be sproken en begeerde VAMOR-diplo- ma hebben behaald. Tydens de korte receptie gaven eenheid naar stellen en aan het college over te la ten, wie de reparaties zal uitvoeren. Met de wens van de heer Los zal re kening gehouden worden. Aldus be sloten. Verkeersmaatregelen. Ingezonden door; Paul Rijnbeek, weide, 20 bijwoord. 22. voorvoegsel, Warmerdam (37 ptn); Lisse (61 ptn). Sitterlaan 53, Leiden. 2i. zijtak Rhöne, 25. baan voor 'bal- leider H. de Jong (25 ptn); Leider- spel, 27. familielid. 29 gebod. dorp (36 ptn), leider J. Schenk Oplossing morgenavond. (27 ptn.). (Geplaatste berichten in de Ma rathonrubriek worden geldelijk be loond). haar baldadigheid zal staken. LEIDERDORP Geboren. Hans, zn van K. Trago en J. Duivenvoorden, Fred. Hendr- plantsoen 34; Cornelia Allegonda - - - - De kwestie Doesbrug was daar- Martina, dr van J. A. M. Gordijn en maken van faciliteiten, meerijden mee nog niet af. In verband met de C. H. M. Hofman, dr. de Bruynestr. tijdens het examen e.d., als alle le- slechte toestand zal het nodig zijn 't 29; Wilhelmina Maria, dr van J. H. i verkeer te beperken. Max. snelheid Zwaan en C. Spaargaren Hoofdstr. b.v. zal niet hoger mogen zyn dan 246; Jannetje Elisabeth, dr van J. 6 km. per uur. Zwaan en L. v. d. Weijden, Hu- Ter aanduiding hiervan zullen brechtstraat 19; Susanna Gilberte, ook de adviseurs van het Centraal borden geplaatst moeten worden. De dr van W. Koolmoes en D I Bos- Bureau voor de afgifte van Rybe- kosten bedragen ƒ600.—. Ook dit man, Mauritssingel 18; Peter Anto- wijzen door hun aanwezigheid blijk krediet werd verleend. nie zn van A. L. Hoogeboom en M van hun waardering voor het stre- Ter realisering van het uitbrei- J. Schouls, B. G. Cortslaan 22 ven van de jubilerende FNOP-Lei- dingsplan Zijllaan- en Meyepolder is Getrouwd: Frederik Willem Luit- den naar degelijk en economisch ge- wederom een perceel grond aange- wieier, 23 jaar en Meia Ellen Bur- kocht, ditmaal van de heer C. Brus- berjon, 17 jaar, beiden te Leiderdorp. zond rij onderricht.

Leidse Courant | 1961 | | pagina 2