Duizenden dieren springen in PIJN OF GRIEP! zee om zich te verdrinken Chefarine 4 DE WOLKENETERS DE BRONZEN ADELAAR Waarom, waarom? SPORT Zondag 12 februari beker- en inhaal programma Italiaanse bokser overleden Groep Spaanse geschoolde arbeiders naar ons land Acties bij 50ste verjaardag van prins Bernhard Zeldzame collectie postzegels geveild Feijenoords trainer zegt contract op Vijfde ronde voor de Engelse beker 49 DINSDAG^^ANUARMMl DE LEIDSE COURANT PAGINA 9 Eind november van het afgelopen jaar, kwam er een merkwaardig be richt uit Noorwegen. In het gebied van de plaats Sulitjelma, zy'n de wa terreservoirs onbruikbaar gemaakt door duizenden verdronken lemmin gen, die zich in de reservoirs heb ben gestort. Het resultaat was dat het water onbruikbaar werd en dat er enkele vergiftigingsverschijnselen onder de bewoners van Sulitjelma te melden waren. De autoriteiten hadden dan ook een waarschuwing gegeven om geen ongekookt water te gebruiken. Dit bericht brengt de aandacht op één van de merkwaardigste gedra gingen van een diersoort, die de we tenschap kent, nl. de trek van de lemmingen. Wat is nu de lemming? De lemming is een klein knaag dier dat nog een heel ver familielid is van pnze veldmuis. De lemming komt echter alleen in Scandinavië voor, wat Europa betreft. De lem ming is „beroemd" in de kringen van de wetenschap, niet omdat ze er zo bijzonder uitzien of omdat ze een overblijfsel zijn uit een periode van 300.000 jaar geleden, maar omdat de lemmingen zo ongeveer om de 3-4 jaar aan het zwerven slaan. In een soort massale psychose stromen de lemmingen dan van de bergen naar de laagvlaktes van Scandinavië, waarbij zij met tienduizenden op pad gaan. Op deze tocht staan de kleine djeren, die men met één hand kan omvatten, letter.ijk voor niets. Water, koude en roofdieren houden hen niet tegen. En hoewel er dui zenden slachtof-ers onder hen val len, vormen zij levende bruggen, zwemmende troepen, een leger van bergbeklimmers e.d. Letterlijk door niets laten zij zich weerhouden in hun dynamische trek naartja waarheen eigenlijk? Dit nu is nl. het probleem, want uiteindelijk komen de lemmingen op hun trektocht aan de rotsen bij de oceaan. Dit weer^ houdt hen echter niet! Steeds maar HET RAADSEL VAN DE LEMMINGEN Vier werkelijk betrouwbare middelen helpen elkaar en., doen wonderen I 4 geneesmiddelen, elk afzonderlijk al wereldberoemd. Tezamer. in één tablet verenigd, ondersteunen zij bovendien el- kaars werking, waardoor deze nig krach tiger is dan kon worden verwacht. De combinatie Chefarine „4" doet werkelijk wonderen en brengt vaak baat waar andere middelen falen I /f Tegen pijnen en griep. Geschikt voor de gevoeligste maag, want die wordt beschermd door het bestanddeel Chelarox. 20 tabl. 10.80. Voordelige gezinsverpakking 100 tabl. 13.60 (Advertentie) stempelingen bevat, was aanvanke lijk geschat op 125.000, maar gezien de prijshoogten van de gistermiddag afgewerkte kavels, wordt het eind bedrag belangrijk hoger gesteld. Ir. Klink, die de collectie geduren de tientallen jaren bijeen bracht, leid de van 1921 tot 1928 het graafwerk aan het Julianakanaal en was van 1929 tot 1934 directeur-generaal van de Oranje Nassaumijnen. VOETBAL UVS—NEC Na eerste wedstrijd Sport in 't kort De eerste divisieclub Everton zal Engeland vertegenwoordigen in het in ternationale voetbaltoernooi, dat van de zomer in New York wordt gehouden. rechtdoor gaan ze en zo storten ze zich bij duizenden van de rotsen in zee. Een collectieve zelfmoord, want hier komen .ij jammerlijk om! Over de oorzaken /an deze „trek naar de dood", is men het niet eens. Er worden verschillende verklarin gen voor gegeven. De meest aanne melijke verklaring lukt ons die van de „overbevolking". In de gebieden waar de lemming leeft, schijnt er op regelmatige tijden e^n gebrek aan voedsel en levensruimte te ontstaan, als gevolg van het toenemend aan tal lemmingen. Als gevolg hiervan treden er grote spanningen onder de dieren op en in een soort massale hypnose rennen zij hun dood tege moet, waarbij zij zich door geen en kele hindernis laten weerhouden. In Madrid is op 27 januari een voorlopig akkoord geparafeerd, dat voorziet in het tewerkstellen in ons land van Spaanse arbeiders. De para fering geschiedde door de voorzitter van de Nederlandse delegatie de directeur-generaal voor de arbeids voorziening dr. ir. D. R. Mansholt enerzijds en de directeur-generaal van consulaire zaken, de Spanjaard F. Iturriaga, anderzijds. Het akkoord behoeft nog de goedkeuring van het Nederlandse en het Spaanse parle ment. Het Franse persbureau A.F.P. weet te melden, dat het aantal Spaanse arbeiders waar het hier om gaat on geveer 1200 zou bedragen. Zoals bekend werd reeds eerder een verdrag met de Italiaanse rege ring gesloten over de werving van Italiaanse arbeidskrachten voor het Nederlandse bedrijfsleven. Minister Van Rooy deelde in zijn memorie van antwoord op de begroting 1961 van het ministerie van Sociale Zaken en Volksgezondheid mede, dat een over eenkomst was aangegaan voor de te werkstelling van 2000 Italiaanse ar beidskrachten in ons land. Ten tUde van het verschijnen van de memorie van antwoord waren er van die 2000 ongeveer 1150 in ons land gearri veerd. N^ar wij van het ministerie vernamen, bedraagt dit aantal thans ongeveer 1450. Waren de Italiaanse arbeiders die naar ons land kwamen vrijwel allen ongeschoolden, de Spaanse arbeiders zullen blijkens de mededeling in genoemde memorie van antwoord, dat contact is opgenomen met de Spaan se overheid om te onderzoeken of daar geschoolde arbeidskrachten kun nen worden aangetrokken ver moedelijk geschoolde krachten zijn. OP STAATSLENING WORDT 51/4 TOEGEWEZEN Het ministerie van financiën deelt mee, dat van de 4 1/4 pet. staatsle ning van 350 miljoen, waarop gis teren de inschrijving openstond. 5 1/4 pet. van het ingeschreven be drag zal worden toegewezen. Bij de vijftigste verjaardag van Prins Bernhard zullen door het Prins Bernhard Fonds en de Anjerfondsen acties worden gevoerd die boven dien nog in het gehele land opge luisterd zullen worden met cultureel- artistieke manifestaties. Deze actie zal worden gevoerd on der een embleem, waarin de initia len P.B., de witte anjer en het getal 50 zijn verwerkt. Spontane medewerking is inmid dels reeds toegezegd door de organi satoren van het Holland Festival (waarvan de prins beschermheer is), het Film Festival in Arnhem, het Scapinoballet, de Nederlandse Jeugd gemeenschap, het internationale stu dentencentrum „De Drommedaris" en de Senaat van de Rijksuniversiteit te Utrecht. Ook het Nederlands openlucht museum te Arnhem, het Toneelmu seum te Amsterdam en het Neder lands Costuummuseum te Den Haag zullen aan de actie hun medewerking verlenen. Martin Hibling, voormalig lid van de Amerikaanse geheime dienst, die in Berlijn opereerde en sedert 19 januari werd vermist, is terecht. Hij is in zUn woning in Californië. Het blijkt dat Hibling, die onlangs ontslag had genomen uit de geheime dienst, zijn aytg, welke in Bremer haven was aangetroffen, voor ver zending naar de V.S. had afgeleverd en dat hij zelf per vliegtuig was ver. trokken. Het zeldzaamste en meest waarde vol genoemde filatelistische stuk ln Nederland een luxe blok van tien 5 centszegels uit 1859 met de beelde naar van Koning Willem III heeft gistermiddag op een veiling in Den Haag 16.500 opgebracht. Dit stuk, afkomstig van een brief van een Har- linger houthandel en verzonden naar de Russische plaats Narva, maakte deel uit van de bijna 2000 zeldzame postzegels tellende verzameling, die wijlen ir. D. J. Klink heeft nagela ten. Het werd na intensief opbieden van enkele gegadigden gistermiddag verworven door jhr. ing. C. C, Hora Siccama uit Wassenaar. Voor deze verzameling, die series bevat van de eerste Nederlandse post zegels (uitgegeven op 1 januari 1852, nadat in 1850 de postwet was uitge vaardigd) bestond grote belangstel ling, onder meer van kopers uit En geland, W.-Duitsland en Denemarken. De eerste 112 stukken brachten ge zamenlijk 94.000 op. De meeste aanbiedingen werden verkocht tegen prijzen, die de cata logusprijzen overtroffen. De firma Keijzer verwierf een hoogst zeldzaam blok van 25 exemplaren voor ƒ5300, nadat 1250 was ingezet. Opbrengst boven de schatting. De veiling bij de Haagse makelaar J. L. van Dieten wordt vandaag en morgen voortgezet. De opbrengst van de collectie,, die ook verschillende af Het programma voor het betaalde voetbal op zondag 12 februari bestaat voor het grootste deel uit bekerwed strijden. Voor de competitie zijn enkele inhaalwedstrijden geprojecteerd. Die dag zal ook de wedstrijd UVS-NEC worden gespeeld. De amateurs wijden zich, voor zover zij niet betrokken zijn bij de be kerwedstrijden, aan het competitiepro gramma. De trainer van Feijenoord, Sobotka, heeft zijn contract met deze vereniging opgezegd. Over twee maanden eindigt zijn dienstverband met de Rotterdamse club. Vorig jaar werd de Tsjechische oud- internationaal ontslag aangezegd na een goed seizoen van Feijenoord, doch met de steun van de algemene ledenvergade ring kon hU toen aanblijven. Sobotka oordeelt het nu zelf beter op dit moment te vertrekken. In Londen is de loting verricht voor de vijfde ronde van het toernooi om de Engelse voetbalbeker, die op zaterdag 18 februari wordt gespeeld. Het resultaat was: Brighton of Burnley-Swansea; New castle of Stockport-Stoke of Aldershot; Birmingham-Leicester of Bristol City: Sheffield Ünited-Bolton of Blackburn: Norwich-Sunderland; Peterborough of Aston Villa?Tottenham Hotspur: Hud- dersfield of Barnsley-Luton of Manches ter City; Leyton Orient-Sheffield Wed nesday of Manchester United. ENGELSE LEAGUE Voor de derde divisie van de Engelse League werd gisteren gespeeld Coventry CityShrewsbury, welke wedstrijd ein digde in gelijke stand: 2-2. Een jonge Italiaanse amateur-bok ser, Oride Matteuzzi, is kort na h ?t begin van zijn eerste wedstrijd in de nacht van maandag op dinsdag over leden. De 22-jarige zwaargewicht gaf na de eerste ronde op in een partij tegen een andere jonge Italiaanse bokser, die hem zwaar geteisterd had. Matteuzzi was in zijn hoek gaan zitten, nadat hij te kennen had gege ven de strijd te willen staken, toen hij plotseling in elkaar zakte. Een dokter en andere aanwezigen tracht ten tevergeefs hem weer bij te bren gen. Hij stierf tijdens het vervoer naar het ziekenhuis. Een lijkschou wing zal nodig zijn om de doods oorzaak vast te stellen. SCHAATSEN Russische (lamesploeg voor Europees- en wereldkampioenschap Wereldkampioene VaLentina Stenina is de belangrijkste troef voor het wereld kampioenschap hardrijden dames, dat op 11 en 12 febr. a.s. in Toensberg (Noor wegen) plaats vindt. In de Russische damesequipe zijn verder opgenomen oud-wereldkampioene Inga Artamonova. die nu getrouwd is met de sprinter Vo- ronin, de Olympische kampioenen Lydia Skoblikova en Klara Guseva en de nieuwste Russische ontdekking Albioa Tuzova, die afkomstig is uit de Oeral. NOORSE PLOEG VOOR HELSINKI A etherklanken Noorwegen zal bij de Europese kam- oenschappen hardrijden op de schaats die zaterdag en zondag a.s. te Helsinki pioenschappen hardrijden op de schaats, worden gehouden, worden vertegen woordigd door de titelhouder, Knut Jo- hannesen, Nils Aaness, Fred Maier, Torstein Seiersten en Reidar Bettum. Reserve is Tor Guttu. ZWEEDSE PLOEG VOOR HELSINKI De Zweedse ploeg voor de Europese kampioenschappen hardrijden op de schaats, die zaterdag en zondag a.s. te Helsinki worden gehouden, bestaat uit Per Olof Brogren, Kjell Backmann, Bo Karenus, Ivar Nilsson en Hans Wilhelms- AUTOMOBILISME/MOTORSPORT JAPAN MAAKT HAAST MET ZIJN RACECIRCUIT De heer J. B. Th. Hugenholtz, direc teur van het circuit van Zandvoort, die zojuist is teruggekeerd van een reis naar Japan, waar hij de Honda-motorenfa- briek van advies heeft gediend voor de aanleg van een racecircuit, deelde ons mede, dat de Japanners haast maken met de verwezenlijking van bun plannen. Het circuit, dat een lengte krijgt van 5550 m (met een recht stuk van 1.9 km), komt te Suzuka. De Japanners hopen het pro ject in zijn geheel, dus met opstellen als tribunes, e.d., over acht maanden klaar te hebben en er in 1962 de eerste races te kunnen houden. War komt fa wisp vonfanViroui. dot in hemetinêêm ito!Dt fiuim- tikrmirstivint richt. WOENSDAG HILVERSUM I, 402 M. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA 19.30 VPRO. 20.00-24.00 VARA. 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.23 Gram. en act. 8.00 Nws. 8.18 Gram. en act. 9.00 Gym. v. d. vrouw. 9.10 Gram. 10.00 Schoolradio. 10.20 V. d. vrouw. 11.00 RVU: Dostojewski, door Dr. A. Saal- born. 11.30 Gevar. progr. (herh.). 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.33 Voor het platteland, lezing- 12.38 Oostenrijkse muz. 13.00 Nws. en ten toonstellingsagenda. 13.20 Lichte muz. 13.45 Gesproken portret. 14.00 Jeugdconc. 14.45 Volksliedjes en -dansen. 15.00 Hoe worden we gere- Eeerd?, lezing, 15.10 V. d. jeugd. 17.00 ichte muz. 17.30 Hammondorgel en zang. 17.50 Regeringsuitz.: Jeugduitz. Volk op weg naar welvaart, een luisterwedstr. over Nieuw Guinea, onder leiding van Regina Zwart en W. A. L. ven Doorenmalen. 18.00 Nws. en comm. 18.20 Act. en VARA- varia. 18.30 RVU; Toneel: de regie, door Richard Flink. 19.00 V. d. kind. 19.10 Joodse liederen. 19.30 V. d. jeugd. 20.00 Nws. 20.05 Cabaret. 20.35 Lichte muz. 20.50 Haar naam was Henrietta Szold, hoorsp. 21.42 Klein koor. 21.55 Viool en piano. 22.20 Zestig jaar levenservaring, le zing. 22.30 Nws. 22.40 Lichte muz. 23.00 Tussen mens en nevelvlek, le zing. 23.15 Muzik. discussie. 23.55 -24l)0 Nws. HILVERSUM II, 298 M. 7.00-24.00 NCRV. 7.00 Nws. nn SOS-ber. 7,10 Gram. 7.30 Een woord voor de dag. 7.40 Gewijde muz. 8.00 Nws. 8.15 Radio krant. 8.35 Gram. 9.00 V. d- zieken. 9.35 Gram; 9.40 V. d. vrouw. 10.10 Gram. 10.15 Morgendienst. 10.45 Gram. 11.05 Je moet hier niet zitten dromen, hoorsp. 12.00 Lichte muz. 12-30 Land- en tuinb, meded. 12.33 Lichte muz. 12 53 Gram. en act. 13,00 Nws. 13.15 Lichte muz. 13.40 Gram. 15.10 Muzik. lezing. 15.40 Pianospel m. comm. 16.00 V. d. jeugd. 1L20 Gram. 17.40 Beursber. 17.45 Gram. 18.00 Het muziekkorps onder de loep, muzik. gesprek. 18.20 Het Spec trum, lezingen. 18.35 Leger des Heilsmuz. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Op de man af, praatje. 19,15 Lichte muz. 19.30 Radiokrant. 19,50 Dames-strijkork. 20.15 Concertge- bouwork. en solist. 22.30 Nws. en SOS-ber. 22.40 Avondoverdenking. 22.55 Platennieuws. 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA'S 4 NTS: 17.00 Jeugdjourn. AVRO: 17.10-17.40 V. d. jeugd. NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. KRO: 20,20 Muzik. progr. 20.50 Filmrep. 21.20 Actuele filmkritiek. 21.40 Avond college Nederlands. 22.10 Epiloog. GRAMMOFOONPLATEN- PROGRAMMA DRAADOMROEP (Over de 4e lijn) van 18-20 uur Let's dance, The wedding samba, Paradise, Jack, Jack, Jack, El Choclo, Manana, Frenesi, The girl that I marry, Jalousie, Perhaps, perhaps, perhaps, Spaghetti rag, Sleighride in Alaska, Maria from Lahia, You're a sweetheart, Launchin' rockets, Louella, Midnight blues, No matter what you are, Siebpnmal in der Woche, I'm drowning my sorrows, Hawaiian war chant, Nobody's sweetheart, I'm looking over a four leaf clover, Waiting for the Robert E. Lee, South of the border, My hap piness, Swedish polka, If I had a tal king picture of you, Flamenco boo- tie, Giorgio, Nel blu dipinto di blu, moke gets in your eyes, Sail along silv'ry moon, Le grand tour de 1'amour, No can do, Bye bye black bird, After you've gone, The Dark- town Strutters ball, Patricia. You're not the kind, Thursday's theme, Af ternoon in Paris. VATIKAANSE RADIO (196 m.) 22.15 uur Pauselijke missie-in tentie van het Gebedsapostolaat: „dal het onafhankelükastreven der volkeren ^een afbreuk moge doen aan het algemeen welzyn". bewerkt door J. A. DE HELDER-SCHERPEN HUYSEN 44 St. Genis volgde hem naar de ka mers van de dames. Zij hadden een paar kamers op de eerste verdieping en na een bescheiden klopje opende Jeanne de deur. Maurice begroette Crystal en de hertogin en hij moest dadelijk met zijn verhaal beginnen, want zij overstelpten hem met vra gen. „Nu!" vroeg Crystal verlangend, „wat heb je voor nieuws?" „Over het geld?" vroeg Maurice om vooral tijd te winnen. „Ja, natuurlijk! het gejd van de koning! Heb je de dieven opge spoord? Weet je waar zij zijn? Is er hoop, dat zij gepakt zullen worden?" „Ik vrees van niet", antwoordde hü beslist. Crystal schrok en zei verwijtend: „Maurice, waarom ben je dan hier?" En ook madame la Duchesse keek hem ongelovig aan. „Maar heb je iets van de dieven gevonden? Je hebt toch zeker wel een spoor gevonden? Je had je post niet zo maar moeten verlaten!" zei Crystal boos. „Wat kon ik doen. Ik was alleen tegen zoveel mompelde hij. „Je zei toch, dat je de dieven op het spoor zou komen en vader had je toch gezegd, dat hij zou zorgen, dat de Comte d'Artois een gewapen de patrouille naar je toe zou zen den?" „Een gewapende patrouille had niets kunnen uitrichten. Ik ben ex pres terug gekomen om te beletten dat er geen gezonden zou worden". „Maar waarom in 's hemelsnaam?" riep de hertogin uit. „Omdat een bende deserteurs met die verrader van een Victor De Mar- mont aan het hoofd de wegen onvei lig maakt en. „Dat weten wij al", zei Crystal, „gisteren, nadat jij weggegaan was, hebben zij ons aangehouden. Zij wil den het geld hebben voor Napoleon. Eerlijk gezegd was ik blij, dat die vyf en twintig millioen de beurs van een gewone dief spekten en niet die van de Corsikaan". „Maar Maurice" zei de hertogin met haar gewone scherpte, „je bent tich niet zo gek geweest, terug te komen zonder het minste resultaat?" „Ik kon er niets aan doen! Ik ach tervolgde de dieven", begon hij hef tig. „Midden in de nacht spoorde ik ze op. in een eenzame herberg, ver van de grote weg af een hol van sluipmoordenaars en samenzweer- ders ik volgde de dief tot in zijn schuilplaats en dwong hem mü het geld af te geven". „Dwong je hem ertoe? O wat heerlijk", riep Crystal opgewonden, „maar toen. „O, toen kwam die ellendige sa menzwering. De dief gaf mij zijn ge stolen buit, toen hij zag, dat hij ont maskerd was; ik dwong hem voor mij neer te knielen en de zakken met de vijf en twintig millioen erin kwamen veilig in mijn bezit". „Je dwong hem daartoe? Prach tig!" en Crystal's ogen gloeiden van bewondering voor Maurice. „Het geldaioijgenacijs xzea vbgk „Ja! Het geld was de rest van die nacht veilig in mijn zak, maar die ellendige dief wist wel, dat zün vriend Victor De Marmont met vijf en twintig gewapende deserteurs in de buurt was. Nauwelijks had ik de herberg verlaten en mijn rit begon nen, of ik werd door De Marmont en zijn bende omsingeld, aangeval len, doorzocht en bestolen!" St. Ge- nis begon plezier in zijn eigen ver haal te krijgen. „Wat kon ik alleen doen tegen zoveel boeven? de dief was ik te slim af geweest en toen ik het geld eenmaal in mijn bezit had, durfde ik geen uur langer in dat hol van sluipmoordenaars te blij ven, Maar zij speelden onder één hoedje met De Marmont en hoewel ik het geld van de koning met mijn leven had willen beschermen, had den zij mij al gebonden, voordat ik mijn wapen kon trekken". Hij viel in een stoel en zat met zijn ellebogen op zijn knieën en zijn hoofd in zijn handen. Een poosje bleef Crystal zitten na denken. Toen zei ze: „Maurice, je zei zo even dat de dief samenwerkte met zijn vriend De Marmont. Hoe weet je dat?" „Ik wou liever, dat je raadde, wat ik bedoel, Crystal" antwoordde Mau rice zonder naar haar op te kijken. „Je bedoelt dat..,." begon zij langzaam „Dat het mijnheer Clyffurde was, onze Engelse vriend, die ons bestal. Dat had ik allang vermoed', zei ma dame scherp, „Als u het vermoedde tante, waar om zei u dan niets?" vroeg Crystal, die dit nieuws nog niet verwerken kon. „Ik zei niets, om dat ik er niet ze ker van was en omdat ik dacht, dat die aardige ionge Engelsman „pour le bon mottf" gehandeld had". „Hoe kon u dat denken, tante? Waarom zou hij voor de goede zaak werken? hij, een vriend van Victor De Marmont, een aanhanger van de Corsikaan! „De Engelsen zijn geen aanhangers van de Corsikaan en totdat Maurice vanmorgen terugkwam, twijfelde ik er niet aan of het geld zou in de han den van Zijne Majesteit terecht ko men". „Maar wij gingen het geld toch zelf aan de koning brengen". „En Victor De Marmont vermoed de dat misschien, zodat ook mijn heer Clyffurde het geweten kan heb ben Maar hoe dan ook, het ver haal van Maurice over het sluip- moordenaarshol maakt alles natuur lijk helemaal anders". Crystal zat boos te kijken. „Maurice", zei ze kort. „Ja?" „Heb je hem goed afgeranseld?" „Ja, ik heb hem afgestraft". „Gelukkig, dat heeft hij verdiend. Vader is zo vriendelijk voor hem ge weest. Wat een ellendeling! Hoe kén hij het doen?" „Zijn plicht, vermoed ik" zei St. Genis edelmoedig. „Zijn plicht? Denk je dan, dat hij door de Corsikaan betaald werd voor zijn diensten?" „Waarschijnlijk". „Was zijn handschoenenhandel in Grenoble dan bedrog?" „Ik ben bang van wel", zei St. Genis, d'e eigenlijk wel wat tegen zijn zin steeds verder en verder ver strikt raakte in het net van leugens. „Hij was dus een spion!" Crystal moest het nu wel geloven, maar zij kon het niet begrijpen. Zij voelde zich teleurgesteld en verdrie tig. Haar gedachten vlogen terug naar die zondagavond nog zo kort geleden toen dezelfde Engelsman zo sympathiek met haar sprak en haar zo eerlijk gemeend zijn vriend schap aanbood. Zij had hem geloofd en zich tot hem aangetrokken ge voeld. En nu wist zij, dat alles ge logen was zijn sympathie, zijn vriendelijk aanbod, alles wag on waar. Hij was een spion! Die gedach te stak haar en ook nu kon zij het haast niet begrijpen. Zij had zo wei nig vrienden en dat dit nu jujst gen bedrieger moest zijn Als zij al leen geweest was, had zij haar tra nen de vrije loop gelaten, maar zij schaamde zich voor Maurice en haar tante. Er was nog veel meer. dat zij wel wilde weten, maar de woorden bleven in haar keel steken. Gelukkig ging madame la Duchesse verder met vragen. (Wordt vervolgd)

Leidse Courant | 1961 | | pagina 9