DEKENS DERNEE „Vox Laeta" overtrof zichzelf Noordwij kerhouters stonden terecht wegens mishandeling Marktberichten KOREVAARGARAGE Adr. v. 00Y Jr., Breestraat 39 DEKA de nieuwe electr. automatische zig-zag NAAIMACHINE VRIJDAG 27 JANUARI 1961 DE LEIDSE COURANT PAGINA 5 ROELOFARENDSVEEN In het afgelopen jubileumjaar van de zangvereniging „Vox Laeta" heeft men van een bijzondere viering met uiterlijk vertoon afgezien. Dit wil echter niet zeggen, aldus Vox Laeta's voorzitter, de heer P. J. Koek, dat 't geen bijzonder jaar is geworden. Dank zij het initiatief van dirigent Jan v. d. Meer is men gekomen tot oprichting van een kinderkoor en jeugdkoor. De toeloop was echter zo groot dat men zelfs een tweede kin derkoor heeft moeten vormen. Om dit succes en een blijvend animo bij de kinderen te behouden, is de me dewerking van de ouders noodzake lijk. Een speciaal woord van welkom werd gericht tot pastoor Th. Schoe- maker, pater U. Houtsma, kapelaan Berghenhenegouwen en oud kapelaan Warmerdam. Het begin van de avond was voor de 2e dirigent, de heer Ad. Hoogen- boom. muziekleraar te Leiderdorp die met het kleine jeugdkoor een les in muzikale vorming demonstreerde, waarin de nieuwe methode tot mu- ziekkennis veel bewondering ver wierf bij de aanwezigen. De heer Hoogenboom toonde zich niet alleen een goed paedagoog, maar tevens ook zijn zeer goede kwalitei ten als dirigent. Het 2e kinderkoor bracht na enkele canons, enkele leuke liedjes van Hans Keuning ten gehore. Dirigent Hoogenboom besloot het gedeelte voor de pauze met het jeugdkoor in de zang van enkele ca nons voor te stellen. Het jeugdkoor liet zijn goede vorming blijken in 't slotnummer, dat overtuigend en reeds bijzonder goed werd gezongen, n.l. „Zeg Maantje" van Mies Karse- meyer. Vermelden wij nog, dat di rigent Jan v. d. Meer deze voortref felijke en in zeer korte tijd aange leerde jeugdzang op de piano bege leidde. Een enthousiaste pastoor Schoe- maker betuigde beide dirigenten met een kort woord zijn dank en hulde. Na de pauze betrad het grote ge mengde koor het aan de oostzijde op gestelde podium. Vanwege de accou- stiek der zaal inderdaad de beste plaats. Nu berustte de leiding bij di rigent Jan v. d. Meer, die met „O, bone Jesu" van L. Compêre en het machtige „Exsultate Jesu" van L. da Viadana reeds direct het koor tot 'n zeer goede samenzang bracht. Van 't tweetal kerstliederen werd „Nu zijt wellecome" gezongen o.l.v. de heer Hoogenboom, en wel door het meis jesjeugdkoor in samenwerking met de alten van het grote koor. Allhoewel wij ons voorgenomen hadden ons in ons verslag te beper ken tot enkele hoogtepunten, werd 't ons door ..Vox Laeta" niet gemak kelijk gemaakt, want in feite was het gehele programma deze avond van a. tot z. een en al een groot magni fiek hoogtepunt en we mogen dan ook vaststellen, dat alle voorgaan de concerten beslist werden over troffen. Machtig was ook de samenzang van jeugdkoor en gemengd koor in het „Zegekoor" uit het Oratorium „Judas Maccabeus" van Handel. Voor het bekende „Halleluja" van dezelfde componist behoeven wij hieraan niets toe te voegen. De mooie baritonstem van Wim Hille- brand werd op de piano begeleid in enkele zeer goed vertolkte opera fragmenten van W. A. Mozart. Met een viertal lichte en leuke volks liedjes werd door het gemengde koor dit excellente programma besloten. Hulde aan beide jeugdige, zeer be kwame dirigenten en inzonder ook aan „Vox Laeta" zelf voor het grote muzikale genot op deze avond ge schonken werd aan het slot der avond vertolkt door kapelaan Berghenhenegouwen. Zondagavond geeft „Vox Laeta" haar 2e avond. Wij zouden ons al sterk vergissen als op deze avond de Pancratiuszaal niet tot de laatste plaats bezet zou zijn. Raadsagenda Maandag 30 jan. a.s. des avonds te 8 uur komt de raad van Alkemade in openbare vergade ring bijeen. De agenda vermeldt o.a. besluit van G.S. dat ingaande 1 jan. 1961 het presentiegeld voor de raads leden op 15,en voor de commis sie van bijstand openbare werken op 7,50 per vergadering wordt gesteld; voorstel B. en W. tot intrekking raadsbesluit d.d. 27 okt. 1960 tot be noeming van de heer M. R. v.d. Veld tot lid van de commissie van bijstand voor de zweminrichting en opnieuw over te gaan tot het houden van een vrije stemming ter aanvulling van deze vacature; presentiegeld voor de leden der bestaande of in het leven te roepen commissies, aan wier leden tot nu toe nog geen presentiegeld werd toegekend; verzoek bestuur Cul tureel Centrum Nieuwe Wetering om éénmalige bijdrage voor aanschaffing toneelgordijn; verzoek Rijnlandse Molenstichting te Leiden om toeken ning van subsidie in restauratiekos ten van de molen van de Vrouw Ven- nepolder, alsmede om jaarlijkse bij drage in onderhoudskosten van die molen; vaststelling nieuwe Kampeer- verordening; wijziging legesverorde ning; vaststelling verordening op het hebben van een ligplaats met woon schepen voor recreatief gebruik; ver ordening op het heffen en invorde ren van woonforensenbelasting; aan koop percelen grond in Roelofarends- veen in verband met de uitvoering van het saneringsplan; opheffing Grofjesbrug Roelofarendisveen; ver koop van grond in het Meerkreuk- plan ten behoeve van de bouw van woningen en winkelpanden. NIEUWKOOP Gevaarlijk ijs Dat het* ijs op de plassen altijd lang gevaarlijk blijft ondervonden de twee broertjes Teu- nissen. De elfjarige Hans reed par does in een wak, dat met een vliesje ijs bedekt was. De 14-jarige Herman, die hem te hulp kwam, schoot er eveneens door. De eerste kon door een paar toegeschoten jongens met een stok op het droge getrokken worden. Voor het redden van de tweede was het nodig, dat de heer C. C. J. van Vliet zich op een over het wak gelegde ladder waagde. Al les liep gelukkig erg goed af. Het had ook anders kunnen zijn. ZOETERMEER KAB-toneelvoorstelling De af deling Zoetermeer van de KAB hield in het parochiehuis de jaarlijkse feestavond voor haar leden. De to neelkern ónder regie van de heer G. C. v. Leeuwen voerde ditmaal het toneelspel: De beste jaren van ons leven, naar de roman „Glory for me" op. De KAB toneelkern heeft met de keuze van dit stuk afgeweken van het gebruikelijk" repertoire. Het is moderner van inhoud en stelt de problemen van soldaten, die zich weer in de burgermaatschappij moe ten inpassen, op realistische wijze aan het publiek voor. Dit vereist van de tonelisten een grotere mate van speeltechniek. Gebleken is, dat de toneelkern niet te hoog gegrepen heeft. De tonelisten hebben van dit stuk werkelijk een succes gemaakt. Jammer was het dat men kennelijk geen raad wist met de verschillende Amerikaanse namen, een moeilijk heid, die men met behulp van ken ners van de Engelse taal en die zijn er heus wel te vinden ge makkelijk had kunnen ondervan gen. Overigens niets dan lof voor speelsters, spelers en regisseur. Het dankwoord dat de heer J. Boortman namens het bestuur en de aanwe zigen na afloop tot &e kern richtte Vredestichter vrijgesproken en veroordeeld De Haagse politierechter heeft 'n 38-jarige caféhoudster en haar broer, beiden uit Noordwijkerhout, wegens mishandeling van een 37-jarige ha venarbeider bij een caféruzie, geld boetes van resp. dertig en veertig gulden opgelegd. Een derde verdach te, de 46-jarige los-werkman C. J. v. d. P., werd vrijgesproken. Nadat hij op de avond van de 15e januari van het afgelopen jaar in 'n café aan de Havenstraat in Noord wijkerhout, waar de vrouwelijke verdachte de scepter zwaait de no dige drank had gebruikt, kreeg de mishandelde, zekere Th. v. d. B., woorden met de caféhoudster over de afrekening. Het bleef niet bij woorden en v. d. B. heeft rake klappen moeten incas seren. Nadat hij de caféhoudster een duw had gegeven, heeft zij hem naar zijn zeggen met de nagels in het ge- zich gekrabd, waarvan hij drie lit tekens zou hebben overgehouden. De vrouw ontkende echter zich aan mis handeling te hebben schuldig ge maakt. Verder zou ook haar broer, die haar te hulp kwam, v. d. B. in het gezicht hebben geslagen. Ook de derde verdachte zou klappen hebben uitgedeeld, maar ter zitting verklaar de v. d. B., dat deze man alleen maar getracht heeft de aanvallers van hem te scheiden toen zij aan het vechten waren. De officier van justitie vroeg voor v. d. P. vrijspraak en eiste tegen de juffrouw en haar broer geldboetes van resp. ƒ30.en ƒ40.De po litierechter vonniste conform de eis. Vredestichter toch veroordeeld. Vervolgens moest v. d. P. alleen terecht staan, omdat hij op juni van het afgelopen jaar een televisietoe stel had omgegooid en beschadigd in een dronken bui. „Ik zie u liever als vredestichter" zei de politierech ter. De verdachte had op de bewuste dag nogal wat gedronken en hij kreeg toen ruzie met een mevrouw, die in de Havenstraat woont. Hij wond zich daarbij zo op, dat hij toen die mevrouw het raam wilde dichtschuiven nog gauw een duw gaf tegen een televisie-apparaat, dat omviel en ernstig werd beschadigd. Overigens was het t.v.-apparaat niet eens van de dame, maar van een kostganger. De reparatie van het toestel kostte bijna twee honderd gulden. Deze schade is even wel door v. d. P. vergoed. De eis was een week voorwaar delijk, een geldboete van 25.en verbod van cafébezoek gedurende twee jaar. De politierechter veroor deelde hem tot een week voorwaar delijk, een geldboete van 50.en zes maanden verbod van cafébezoek. „Natte kikker". Tenslotte werd nog de zaak be handeld tegen een niet verschenen metselaar uit Noordwijkerhout, die wegens verzet tegen de politie en be lediging van een politieman conform de eis tot veertig gulden boete, twee weken voorwaardelijk en verbod van cafébezoek gedurende een jaar veroordeeld werd. Op de avond van de 22e mei van het afgelopen jaar maakte deze ver dachte deel uit van een groepje men sen, dat reeds min of meer onder de invloed van sterke drank moeilijk heden dreigde te veroorzaken. Wachtmeester A. K. Z. ging er op af. Terwijl de anderen een café in de Havenstraat binnen gingen, keer de verdachte zich om en schold de politieman uit voor „Natte kikker". De wachtmeester wilde hem daarop overbrengen naar het politiebureau en daar voelde hij duidelijk niets voor. Hij verzette zich en gaf de politieman een klap op diens linker oog. KATWIJK KENNISGEVING. Burgemeester en Wethouders van Katwijk maken bekend, dat zij voor nemens zijn krachtens artikel 20 van de Wederopbouwwet vergunning te verlenen tot het bouwen van een bergschuur op een terrein gelegen aan de Duinroosstraat, kadastraal be kend gemeente Katwijk sectie A. no. 13453. De eigenaren van de aangrenzende en nabij gelegen gronden worden tot 3 februari a.s. in de gelegenheid gesteld eventuele bezwaren tegen het verlenen van bedoelde vergunning schriftelijk bij hen in te dienen. (Advertentie) was ten volle verdiend. Na afloop van de voorstelling bleef men nog enige tijd bijeen voor een dansje. Dinsdag 31 januari zal een tweede voorstelling /an dit stuk gegeven worden voor de overige leden van de afdeling. Eerste steenlegging kleuterschool Na een koude wandeling door de Dorpsstraat hebben ruim 150 kinde ren van de Chr. Kleuterschool de eerste steenlegging van de nieuwe school aan de 5-Meistraat meege maakt. Vier kleuters metselden de eerste stenen met een handigheid, die men van vakmensen zou ver wachten. De voorzitter van het schoolbestuur zeide o.m. dat deze tweeklassige school niet voorziet in de behoefte. Hij hoopte, dat de ver-.; gunning voor de aanbouw van nog twee lokalen spoedig zou los komen. Aanwezig waren o.m. het voltallig bestuur, de inspecteur van het kleu teronderwijs, de heer J. G. A. Smo- renburg, de directeur Van openbare werken, de heer W. van Heemskerk en de architect van de school de heer Bontenbal uit Rotterdam. De school is ontworpen door het archi tectenbureau J. en L. de Jonge te Rotterdam en wordt uitgevoerd door de aannemers Firma Gebr. Huurman en de Firma Veldhuizen, beiden te Zoetermeer. LISSE Het jubileum van de Kath. aanne mers. Onder de leden die vanaf de oprichting lid zijn van de afdeling Lisse en omgeving van de Nederland se Katholieke Aannemers en Pa troonsbond, behoort ook de heer J. G. Ransdorp van de firma Gebr. Rans- dorp, Lisserdijk 459, te Lisse. De heer Ransdorp is tevens gedurende 25 jaar tweede-voorzitter van de af deling. Ook dit feit zal bij gelegen heid van het 40-jarig jubileum wor den herdacht. NOORDWIJK „De Sportvisser" reikte hengelprij- zen uit. De Noordwij kse Henge laarsvereniging „De Sportvisser" hield, onder voorzitterschap van de heer A. v. d. Graaf, in „Flora" een vergadering met het doel een aan tal huishoudelijke zaken af te hande len. De penningmeester gaf een toe lichting op de regeling en de inning van de contributie. Deze bleek de instemming der vergadering te heb ben. De hengelcompetitie I960 was een succes geworden. De spanning zat er tot de laatste ronde in. Prijswinnaars waren; 1. W. Caspers, 2. J. W. Vink, 3. G. Grimbergen, 4. G. Werkhoven, 5. Th. Werkhoven. Ook voor de an dere deelnemers waren er aardige prijsjes. H. Hulsebos bleek de grootste vis uit het water te hebben geslagen, na melijk een brasem van 41 cm. Met een toepasselijk woord reikte de voorzitter de prijzen uit. De vergadering huldigde de voor zitter voor diens vele werk ten be hoeve van „De Sportvisser" en bood hem een prachtige asbak aan. De heer Van de Graaf toonde zich zeer ingenomen met dit geschenk. Vervolgen? besprak men de jaar lijkse feestavond. Deze zal op 11 fe bruari a.s. worden gehouden. De plannen van het bestuur werden door de vergadering spontaan overgeno men. Invalidenbond „St. Lidunna". Ten bate van de R.K. Invalidenbond „St. Liduina" wordt zondag 29 jan. a.s. de jaarlijkse dansavond georga niseerd in zaal ffDe Beurs", Voor straat. De muziek zal verzorgd wor den door het alom bekende dansor- kest „The Luoky Stars". KATWIJK AAN DEN RIJN OOGSTDANKDAG LTB Zoals te doen gebruikelijk is, hield de afdeling Katwijk aan den Rijn van de LTB een oogstdankdag, die werd begonnen met een gezongen H. Mis, opgedragen door em. pastoor P. J. Aars, voorheen pastoor van de St. Nicolaaskerk te Amsterdam, ge boren Katwyker. Na deze H. Mis be gaven de leden met hun dames zich naar het restaurant „Marina" aan de Boulevard te Katwijk aan Zee voor een gezamenlijk ontbijt dat zich bij dit koude weer goed liet «naken. Voor en tijdens het ontbijt werd het woord gevoerd door de voorziter, de heer F. C. Meijer. Te ongeveer 11 uur ving de jaarvergadering aan ge opend door de voorzitter die een en ander uit het afgelopen jaar in her innering bracht. Het jaarverslag van de secretaris, de heer Chr. v. Leeuwen, was als steeds interessant om aan te horen. Het jaar 1960 is een jaar van grote activiteit geweest. Het financieel ver slag, eveneens van de heer Chr. van Leeuwen, sloot met een flink batig saldo, en verkreeg de volledige goed keuring van de vergadering. De pe riodiek aftredende bestuursleden, de heren H. A. Topper en P. v. d. Valk werd herkozen en behoudens een rondvraag was de jaarvergadering hiermede geëindigd. De dames had den in een aparte zaal zich tijdens de jaarvergadering onderling ver poosd om zich na deze vergadering weer bij hun echtgenoten te voegen. De beschikbare tijd werd verder in gezellig samenzijn doorgebracht. SASSENHEIM Raadsagenda De raad der ge meente Sassenheim komt in open bare vergadering bijeen op maandag 30 januari a.s. te 21 uur. Op de agen da staat; benoening onderwijzeres openbare lagere school. In overleg met de inspecteur en het hoofd der school heeft het college van B. en W. uit de 6 sollicitanten de volgende voordracht gemaakt. No. 1 mejuffrouw M. Misset te Noord-Scharwoude; no. 2 mejuf frouw M. J. Engelhard te Heems kerk. Bandrecorder voor de gemeente Daar het uitwerken van de notulen der vergaderingen van de raad en van B. en W. in verband met de drukke werkzaamheden ter secreta rie steeds meer moeilijkheden ging opleveren, heeft het college enige proeven laten nemen, om de notulen langs mechansiche weg op te nemen. De resultaten zijn zodanig, dat er een arbeidsbesparing van plm. 40% mee verkregen wordt. Het college stelt de raad daarom voor, een kre diet van 2600 voor de aanschaf van zulk een apparatuur, beschikbaar te stellen. WASSENAAR Geen Oranjebal Het bestuur van de Wassenaarse Oranjevereniging „Koningin Wilhelmina" heeft mede gedeeld dat het jaarlijkse Oranjebal dat normaal op 31 januari ter ge legenheid van de verjaardag van H.K.H. Prinses Beatrix wordt ge houden, dit jaar geen doorgang kan vinden, daar er geen zaal beschik baar is. Geboren: Johannes Jacobus z.v. P. H. Akerboom en M. A. Bellekom; Cornelis Johannes z.v. P. v. Leeuwen en C. C. Remmerswaal; Johannes Pe trus z.v. J. P. Bosman en P. M. J. Westgeest; Petrus Johannes z.v. J. J. Wisse en J. C. Noordover; Gerarda Richarda d.v. L. J. Hoogeveen en M. J. A. Engles; Cornelis Francis z.v. C. J. Ruijgrok en P. F. van Diggele; Johannes Jacob z.v. J. J. Zoutendijk en W. C. de Keijzer. Ondertrouwd: J. C. P. Regnerij (Soestdijk) met J. J. nBarnhoor (Wassenaar); J. L. v.d. Krogt (Was senaar) met A. M. E. Braun (Was senaar). Gehuwd: P. J. Schmal mei J. v.d. Heijden. Overleden: Cornelis v. d. Marei 4 j. (Katwijk); Cornelia Helena v. d. Lans 51 j. geh. met G. H. Kelderman (Hillegom). Raaphorst Volleybalnleuws Hier volgen de uitslagen van de gespeelde wedstrijden: Raaphorst-HVL 3-1 da mes; Raaphorst 2-Alvo's 2-2, dames; Raaphorst 2-DSS 0-3, heren; ODD- Raaphorst 0-3, heren; LD 2-Raap- horst 1-3, heren. Na een paar weken rust is de com petitie dus weer goed gestart: drie overwinningen, 1 gelijkspel en 1 ver loren wedstrijd. Raaphorst heren staat door haar 2 overwinningen nog aan de kop met 14 punten uit 8 wed strijden, terwijl de dames I op de vierde plaats staan. Dansavond jongeren. Zondag avond 29 januari om 8 uur organise ren de R.K. Jongeren een dansavond in het Verenigingsgebouw. De dans muziek wordt verzorgd door het wel bekende orkest The Giants, dat bin nenkort voor een toernee naar België vertrekt. LEIDEN, 27 jan., Kaas Aange voerd 8 partijen Goudse kaas. Note ringen: Goudse extra kwal, geen; le kwal. 2.17-2.21; 2e kwal. 2.13-2.16. Handel matig. LEEUWARDEN, 27 jan. Kaas. Commissienoteringen: Goudse 2.08- 2.09; Edammer 1.92-1.93; Broodkaas I.93-1.94. Handel goed. R'VEEN, 26 jan. Bloemen Blau we Druifjes 15-38, Fresia's 78-130. Narcissen: Carlton 78-96, Early Glory 64-98, Whrestler 80-89, Rem brandt 85-90. Tulpen: Golden Har vest 98-116, Purper Copland 83-105 Rose Copland 74-114, Krelage 66-87! Early Queen 69-80, Wintergold 70- 85, White Sail 99-115, v. d. Eerden 80-95, Lustige Witwe 98-117, Prelu- duim 81-91, Apeldoorn 118-153, Edith Eddy 98-105 per bos. Am Anjers 25- 40 per stuk. LEIDEN, 27 jan., vee Stieren A- melkkoeien 55, 825-1175, handel vlot; vette koeien 250, 2.65-3.25, han del goed; vare koeien 55, 500-925 handel stil; pinken 15, 400-625; vette kalveren 41, 8.00-2.75, handel zeer lui; nuchtere kalveren 95, 1.20-1.60, handel vlug; vette lammeren 248l! 90-125, handel goed; zeugen 24, 350- 400, handel redelijk; schrammen 204, 80-100, handel redelijk: biggen 521, 50-55-60, handel redelijk; paarden 1; 37646n zuiglammeren 6. Totaal LEIDSCHENDAM, 26 jan., eieren Aangevoerd werden 76200 kip eieren. Genoteerd werd voor 3100 eieren no. 0 15.75-16.50; 7700 eieren no. 1 14.70-15.50; 29400 eieren no. 2 13.70-14.10; 17800 eieren no. 3 13.10- 13.70; 13900 eieren no. 4 12.45-13.00; 3500 eieren no. 5 11,80-12.40; 800 eieren no. 6 11.50-11. 5. VEUR, 26 jan., Groente Sla A 24-28, sla C 540-810, stoofsla 30-39, prei 35-39, boerenkool 32-34. 1 Fiat 500 3 Fiat 600 1 Fiat 1100 1 Flat 1400 bouwjaar 1958 1956/59 1954 1956 1 Borgward 1956 1 Ford Customline 1955 1 Ford Anglia 1958 1 Morris 1000 1957 1 Heinkel scooter 1960 Alle automobielen zijn uitgerust met verwarming en/of diverse accessoires. Profiteer NU van de voordelige winterprijzen. Inruilen Financieren Bovag-garantie Official FIAT-DEALER voor Leiden en omstreken Showroom: KOREVAARSTRAAT 19, tel. 01710—23730 in vele soorten met 25 KORTING Nog enkele bekende MERKDEKENSÜ LEIDEN (desg. bet. faciliteiten) Hedenavond weer prijsjassen om carbonade en worst, in café „Rust oord", Rijpwetering. Aan vang 8 uur. Ten bate van bejaardenkas Zegt het voort. f? Kop en schotels 49 ct. tevige kwaliteit porse lein, mooi model met fraai bloemdecor. Alleen met advertentie voor 49 cent. Per persoon ten hoogste 6 stuks. I.V.A., Haarlem- merstr. 48, Nova, Noord einde 43, Leiden 3? Schaatsen slijpen!! Scherp, strak en volgens de eisen geslepen, de af gesproken tiid klaar! Oc casions in kunst- en Frie se schaatsen v.a. 5.-. Sinds 1882!! Natuurlijk bij Alt op de Mare 112, 3? Koffie-, thee-, suiker bussen 3.98. Zware kwali teit emaille. Kleur licht groen. met opschrift en nikkelen deksels, Prijs 6.98. Nu met advertentie 3 stuks voor 3 98. I.V.A., Haarlemmerstr. 48; Nova, Noordeinde 43, Leiden. Te koop; electr. zig-zag naaimachine, nieuw, ver laagd in prijs. Te bezich tigen: Meidoornstraat 4, Leiderdorp. Te koop aangeboden: ïndelig een negendélig konijnen hok. Te bevr.: Dorpsstraat 71, Oegstgeest. SP Jonge hennen. Prima hennen te koop 3.50 per stuk franko huis. Waard huizen, Valk Boumanweg 18. Leiderdorp, tel. 80837. Nog slechts één treek verlaagde prijzen FALCON TWEEDJASSEN van ƒ125.nu ƒ63.70 WINTERJASSEN van 109.nu 63.50 van ƒ149.75 nu 99.— JONGENSWINTERJASSEN restanten v.a. 19.75 COATS, teddy gevoerd, nu v.a. 39.75 FALCON REGENJASSEN gabardine, nu 53.75 Restanten HEREN- en JONGENSPULLOVERS tegen SPOTPRIJZEN. Restanten FABLO- en KERKO OVERHEMDEN nu ƒ4.98—ƒ6.98 TWEKA- en SPENCER-HEY SLIPOVERS, 100% wol. van ƒ17.50 nu ƒ9.73. Zuiver wollen TWEKA VESTEN, nu ƒ9.63 Restanten SPORTCOLBERTS nu met 1040% korting. JANSEN TILANUS ONDERGOED in halfwol en zuiver wol. Wollen HANDSCHOENEN en WANTEN. Geiteharen WANTEN en SOKKEN. Het Modehuis JO VAN EYKEN HAARLEMMERSTRAAT 87 LEIDEN HOOFDSTRAAT 64 NOORDWIJK AAN ZEE '32* Door de bank in beslag genomen langzaamwasma- chines, lopend in oliebad, worden tegen lagere prijs aangeboden. Inl.: postbus 2, Zoeterwoude. 2* Nog bijna nieuw hou ten Velo-wasmachine met electrische wringer voor spotprijs aangeboden. Br. onder no. 8012 bur. blad. 5P Te koop: militaire jas; bureautje, uit elkaar te nemen. Ruigrok, Coorn- hertstraat 48, Leiden. S* In onze balansoprui ming: kolenkitten, grote maat 1.98; plastic emmers 8 liter inhoud 1.58; email le vergiet 188; ontbijtbor den 29 ct; pracht theeser vies, gedecoreerd 9.95. Victorie-mag., Hogewoerd 22. 5P Flinke werkster gevr. m gezin met kleine kinde ren voor 2 of 3 dagen, 8.- per dag. Br. onder letter G aan R. Paauw, Kantoor boekhandel. RJLVeen. 5? Noordwijkerhout. Gem. zomerhuisje te huur gevr. voor 1 week in juni, dicht bij zee, voor 4 personen. Br. met prijsopgave: N. de Water, Fagelstraat 3, Lei den. 2P Te koop aangeboden: een goed or.derh. wind buks, prijs 60 gldj 4.5 m.m. Br. onder no. d. blad. 2977 bur. Sedte. rcLdasr$ee: ger". Woubrugge. DAMES JAPONNEN ruimen wij op. Enkele stuks f 9.75, f 12.50 enz. SPOTGOEDKOOP ADR. v. 00Y Jr. Breestraat 39 Leiden (desg. bet. faciliteiten) 3P Houten droogrek 1.98 voor om de kachel; drie- slags model met metalen scharnieren. Flinke maat. 9 stokken 1.98. Extra gro te maat 2.49. I.V.A., Haar lemmerstraat 48; N jva. Noordeinde 43, Leiden. X Wij verzorgen alles op het gebied van aanleg en onderhoud van tuinen zo als onkruidbestrijding. Le verantie van grond, gras zaad, mest. heesters coni feren. C. L. Mulder. Haar lemmerweg 21, tel 20550. Gulf smeerstation. Se rieuze aandacht voor uw kostbare auto. Gulf-servi- ce, Verdamstraat 6. CP Iedereen is enthousiast als wij uw matras over trekken met damast Een één-pers. v a 19 50: twee pers. v.a 26 50. Smits bedden- en tapijtenmaga- zijn. Mare 98 Vrouwen- steeg 9. tel 23913. 3T Alt op de Mare 112 ruimt op 4 naaldviiltjes 1.25; zaagyijlen 0.75; schroevendraaiers 0.25; kruissleutels 4.75; ring- sleutels 1.35; fietshand- warmers 5.50; electra-ka- chel 220 volt 17.50; apo thekersweegschaal en landmetersinstrument bod gevraagd. 3T Hulp in de huishouding r. Cu van. Klink, Zuid- ff/li 50, R.A.Veen. met volautomatisch knoops gaten maken f 405,— Alléénverkoop voor Leiden en omstreken ook voor de handel: Waaigat 17, Katwijk aan Zee Telefoon 01718—2278 VRAAGT GRATIS DEMONSTRATIE BIJ U AAN HUIS! 3? Fabrieksparty tinneroy meisjes- en damespantalons (Schuttersveld) vanaf 6 95. Jongensschoolbroeken vanaf 8.95. Leune, Janvossensteeg 67. tel. 22415-32256. ff? Bedrijskleding. Heren bakkers, slagers, kruideniers, kappers, groente- en melk handelaren koopt bij ons uw vakkleding. Beter en goedko per. Zichtzending vrijblij vend. Leune, Janvossensteeg 67. tel. 22415-32256. G? Grote party overhemden, effen, geruit: week-enders, iets vuil, zo van de fabriek ontvangen, ook grote maten. Haast U!J! Leune, Janvossen steeg 67. tel. 22415-32256. 3? Regenjassen voor dames- en beren reeds vanaf 19.75. De nieuwste kleuren. Par kaas, mod., practisch, goed koop. Leune, Janvossensteeg 67. tel. 22413-32256. 3? Gevr.: adressentikkers. in bezit van eigen machi ne. Brieven: postbus 4, Leiden. S* Maak zelf wat met outhal-hout Wij advise ren U. Met onze vakkun dige voorlichting slaagt (I wel Kom eens oraten. net verplicht U tot niets doch u gaat zelf wat maken Hogewoerd 99 tel. 22536. B.z.a. net r.k. meisje. oud 19 jaar, in klein gezin of in winkel. Br. aan Jac. Zandbergen, Schenkelweg 16, Zoeterwoude. 2* Gevr.: nette werkster voor onderhoud van kan toren, voor de namiddag uren; 's zaterdags van 7.30 tot 11.30 u Aanmelden: maandag en dinsdag tus sen 15 en 16 uur. N.V. Imenexco, Hoge Rijndijk 25. Opruimlngskoopjes. Trui en, vesten, pullovers, grote partijen werktruien. blauw, grijs, multl voor prijzen. Haast U. Leune, Janvossen steeg 67, tel. 22415-32256.

Leidse Courant | 1961 | | pagina 5