De overval op verpleegster Twee doden bij frontale botsing Ongeluk DE WOLKENETERS op overweg DE BRONZEN ADELAAR Amsterdamse politie verricht arrestatie v,a vangzeilen Benoemingen Bisdom Haarlem Scheepsberichten MAANDAG 23 JANUARI 1961 DE LEIDSE COURANT PAGINA 5 Hotelbrand te Maastricht Gasten redden zich 7ondagochtend hebben recher cheurs van de Amsterdamse politie de 25-jarige fabrieksarbeider W. A. gearresteerd, die ervan verdacht wordt, vrijdagavond de verpleegster Nellie Dekkers in haar kamer in een woning aan de Stadionstraat in Am sterdam te hebben neergeslagen. Hoewel de man zondag hardnek kig ontkende, zich hieraan te heb ben schuldig gemaakt, meende de politie toch over voldoende aanwij zingen te beschikken, hem als ver dacht van deze overval vast te hou den. Een dezer aanwijzingen is de confrontatie van A. met het slacht offer, die tot resultaat had, dat de verpleegster zonder aarzelen in de fabrieksarbeider de man herkende, die haar zitkamer op de vierde ver dieping was binnengeslopen. Reeds zaterdagmiddag kwam de recherche de fabrieksarbeider op het •poor mede door een foto uit het politie-archief, waarin de man ge boekt staat als „notoire insluiper", die vaak kleine waardevolle voor werpen wegnam en daarvoor al en kele malen ic veroordeeld. De poli tiemannen gingen behoedzaam de wegen van A. na en zondagochtend omstreeks acht uur lichtte men hem van zijn bed in de woning van zijn ouders aan de Haarlemmerhouttui nen. Bij deze arrestatie wat ook aan wezig de officier van justitie, mr. W. K. Baron van Dedem. In de kamer vond men de met bloedvlekken be smeurde kledingstukken, die A. vrij dagavond moet hebben gedragen. De Als gevolg van de gladheid zijn zaterdagmiddag omstreeks vijf uur op de nieuwe verkeersweg te Nieuw- Weerdinge -twee auto's met elkaar in botsing gekomen. Twee personen zijn daarbij gedood. Het waren de be stuurder van de ene auto, de 85-ja- rige heer H. Stuulen en zijn huis houdster, de 68-jarige mevrouw R. Meindering. Het ongeval geb eurde toen de oude heer afremde omdat hij in de tegemoetkomende auto die van zijn zoon herkende. Zijn auto be gon te slippen op de met sneeuw be dekte weg en kwam met de andere in frontale botsing. De inzittenden van de andere auto, de heren H. Stuulen jr. en R. Groenewold kregen lichte verwondingen. De materiële schade was vrij groot. kleding is opgezonden naar het po- litielaboratorium, waar onder meer de bloedgroep zal worden vastge steld. De fabrieksarbeider heeft de poli tie een moeilijk te controleren alibi opgegeven: hij zou de bewuste avond zonder gezelschap een filmvoorstel ling in een bioscoop hebben bijge woond. De man zal binnenkort voor de officier van justitie worden geleid. Steekpartij bij drinkgelag Slachtoffer levens gevaarlijk gewond Vrijdagavond meende een gezel schap in Tegelen, na het sluitings uur van de café's een drinkgelag te moeten voortzetten ten huize van een hunner, zekere S.. die in de na bijheid van het woonwagenkamp in Tegelen woont. Bij het gezelschap bevond zich een zekere V. Omstreeks vier uur meende een zoon van S. te zien dat V. amoureuze bedoelingen had met zijn zuster. De 21-jarige jongeman wond zich daar over zo op dat hij naar de keuken liep, een broodmes greep en daarmee V. in rug en hals stak. De aangeval lene werd levensgevaarlijk gewond doch eerst enige tijd later naar het ziekenhuis in Tegelen overgebracht. Door het grote bloedverlies bleef de toestand van het slachtoffer, ook na het toedienen van bloedtransfusie, zorgwekkend. De politie heeft S. ge- ax-resteerd. Vergeten redder eindelijk geëerd doorkatje De heer L. Lok uit Harlingen heeft door de jaren al negen drenkelingen gered, ofschoon hij zelf de zwem kunst niet goed machtig is. In al die jaren heeft deze man nooit officiële dank voor zijn daden geoogst tot voor enkele dagen, toen de redder 'n zil veren asbak ontving met inscriptie van de Nederlandse Vereniging tot Bescherming van Dieren. De heer Lok zette zich aan het denken. Hij wist aanvankelijk niet waar hij dit geschenk aan te danken had, tot hij zich herinnerde, dat hij enige tijd ge leden een katje had gered uit het water van de Kleine Voorstraat te Harlingen. In een aanval van verstands verbijstering heeft een inwoner van Krobo, een dorpje in Ghana, zes mensen gedood. In de nacht van zaterdag op zon dag heeft de hotelhouder van hotel „Moderne" aan de Markt te Maas tricht brand ontdekt in het gelijk vloerse café-restaurant van zijn eta blissement. Hij wekte onmiddellijk de vijf gasten van die nacht, alsmede de huisjuffrouw, die op de tweede verdieping van het hotel sliep. Deze juffrouw zag zicht door de verstik kende rook afgesloten van de uit weg naar beneden. Zij werd via een raam met behulp van een springzeil gered. Bij de reddende sprong van 12 a 15 meter hoogte kreeg zij lichte verwondingen in het gezicht. Een vrouwelijke logeergast sprong onge deerd uit de eerste verdieping in het vangzeil. Een der mannelijke logeer gasten kon zich langs de achterzijde van het perceel in veiligheid bren gen en de drie andere logé's konden later het perceel gewoon verlaten. De brandweer was het vuur, dat zich beperkte tot het café-restaurant vrij spoedig meester. Alleen ook de keuken boven het restaurant krpeg brandschade omdat het vuur door een goederenlift bij de brandhaard naar boven werd gezogen. De oor zaak van de brand is onbekend. De schade wordt op enige tienduizenden guldens geraamd. De eigenaar is te gen brand verzekerd. Logies iti de bajes Nadat de 26-jarige Amsterdammer J. R. zaterdagochtend krachtig te verstaan was gegeven door de re cherche van bureau Warmoesstraat der Amsterdamse politie, dat „de bajes geen logement is", toen de man zich ten onrechte liad aange geven als moordenaar van twee prostituees omdat hij zo graag on derdak wilde hebben, heeft hij za terdagavond niettemin zijn zin ge kregen en is in de cel beland. Want hij meldde zich die avond laat opnieuw aan het bureau en deelde mee dat hij enkele grote win kelruiten op de Nieuwendijk had verbrijzeld. In tegenstelling tot zijn eerdere verhalen over de moord bleek zijn verklaring over de vernie ling op waarheid te berusten. Om dat de man zonder vaste woon- of verblijfplaats is, heeft de politie hem voorlopig een cel toegewezen, vermoedelijk vooral om erger te voorkomen. Want hij wenste perse onderdak, omdat hij een einde wilde maken aan zijn landlopersbestaan. Hij werd op 2 januari j.l. uit de ge vangenis ontslagen, maar was sinds dien zonder middelen van bestaan, daar ook zijn vrouw hem niet meer thuis wil hebben. Bij sneeuwstormen in het oos ten van de Vei'enigde Staten zijn minstens 52 personen omgekomen. De stormen trekken thans naar het noordoosten. Mgr. J. A. E. van Dodewaard, bis schop van Haarlem, heeft aan de zeer eerwaarde heer J. van de Mark op diens verzoek eervol ontslag verleend als pastoor van de parochie van de H. Bonifacius te Zaandam. Tot zijn opvolger is benoemd de zeereerwaar- de heer H. Steur, die pastoor was te Slootdorp. Tot pastoor te Slootdorp is benoemd de zeereerwaarde heer F. Langelaan, die kapelaan was te Am sterdam, H. Willibrordus binnen de Veste. Schoolknapen plunderen villa De Rijkspolitie te Nijmegen heeft in Ubbergen-Beek bij Nijmegen eni ge schoolgaande jongens gearres teerd, die een leegstaande villa op de Vossenberg op de grens Beel-Berg en Dal hebben geplunderd. Zij had den het hierbij vooral gemunt op antiquiteiten en kostbare meubelen. De meeste gestolen goederen kon den achterhaald worden. De knapen zullen voor de Arnhemse politierech ter moeten verschijnen. „NEDERLAND" EN „ROTTERDAMSCIIE LLOYD" GAAN SAMEN VAREN. De N.V. Stoomvaart Maatschappij „Nederland" en de „Koninklijke Rot- terdamsche Lloyd" zullen met ingang van 8 Maart a.s. een gemeenschap pelijke dienst openen tussen enkele havens in West-Europa (Hamburg, Bremen, Antwerpen en Amsterdam- Rotterdam)) en Nieuw-Zeeland, De dienst geschiedt voorlopig eenmaal per maand. De eerste afvaart van de „Friesland" is op 18 maart a.s. in Rotterdam. Tien dagen daarvoor is de „Friesland" in de haver van Hamburg. INBREKER(S) VULDE(N) GARDEROBE AAN. De eigenaar van een herenmode magazijn op de hoek van de Dam straatOude Zijws Voorburgwal in Amsterdam constateerde vanochtend dat uit zijn zaak 50 herenkostuums vier overjassen en een bedrag van 180 waren verdwenen. De inbraak moet gisteravond of in de afgelopen nacht zijn ep^egd. De politie neemt aan dat de inbreker(s) zich door in sluiting toegang heeft (hebben) ver schaft tot de winkel. Zij acht het eveneens waarschijnlijk dat het ver voer van deze uitgebreide garderobe niet zonde hulp is geschied. Van de dader(s) ontbreekt evenwel elk spoor. Omdat het in dit gedeelte van Amsterdam ook 's nachts vrij druk is, hoopt de politie dat getuigen van deze „verhuizing" zich bij haar zullen aanmelden (het telefoonnummer is 62811). Omstreeks kwart voor vier zater dagmiddag is op een onbeveiligde spoorwegovergang in de spoorlijn Lage-Zwaluwe-Dordrecht ter hoogte van de gemeente Terheide de 22-ja rige jongeman F. van Tetering door een trein gegrepen. Het slachtoffer was op slag dood. Auto tegen boom Eén dode Op de weg van Boekei naar Erp is zaterdagmiddag omstreeks twaalf uur een verkeersongeluk gebeurd, dat het leven heeft gekost aan de 38-jarige mevr. W. C. M. van Baar- Janssens, echtgenote van de direc teur der psychiatrische inrichting „Huize Padua" te Boekei. Mevr. v. Baar was per auto op weg naar Veghel, toen de wagen op de glib berige weg slipte en tegen een boom reed. De bestuurster was op slag dood. Haar vierjarig zoontje, dat achterin zat liep verwondingen op en moest naar een ziekenhuis in Veghel wor den gebracht. (Van onze t.v-medewerker) De noodkerk in Nederland Ter inleiding van een stichtende t.v. mis in de St. Salvatorkerk te Utrecht heeft Manus v. d. Kamp een film vertoond over de noodkerk in ■Nederland en in de KRO-uitzending van hedenavond zal daar een ver volg op komen. In d Gids heeft men reeds kunnen lezen, hoe de situatie er bij staat: dit jaar kunnen 47 nieu we kerken slechts in de allereerste behoefte vooizien en dan nog zal 'n bedrag van 30 miljoen gulden nodig zijn. Het doordringend commentaar van Joop Reinboud heeft de film inlassen krachtdadig toegelicht en daarbij trof wel in het bijzonder het voorbeeld van Giessendam, waar de pastoor van Gorkum een oude school heeft opgekocht om er zielzorg te kunnen uitoefenen. Tijdens de mis- uitzending, voor het eerst niet on der regie van Wim Bary, heeft ons bijzonder getroffen de aanvrage door drs. De Grijs van het gebed letterlijk voor gans de wereld en de eenheid der christenen. Een soortgelijke ge bedshouding bleek later op deze zon dag, toen in de protestantse kathe draal van Genève een kerkdienst van de internationale gebedsweek werd beleefd. Bejaardenzorg De NCRV bracht zondagavond een vervolg op de gedramatiseerde docu mentaire „Een stem en een scha duw", waarin verleden maand het bejaardenvraagstuk aan de orde werd gesteld. Deze keer werden nóg enkele aspecten van dit even men selijke als ingewikkelde vraagstuk behandeld. Op telerecording zag men opnamen uit Eindhoven, waar prof. dr. Roeterink een werkgemeenschap voor gepensioneerden heeft opge bouwd. Verder werd terecht aan dacht geschonken aan enkele ziekte verschijnselen, zoals die bijvoorbeeld in het Hilversumse sanatorium Zon nestraal door een deskundige medi sche staf worden bestreden. Het was een rustige, voor menigeen leerzame uitzending van drie kwartier over wat men noemt de gereatrie. Prensident Kennedy Nadat we ons reeds hadden ver baasd wegens de snelle transmissie van foto's in verband met de presi dentsinstallatie van John F. Kenne dy, waardoor zes minuten na ont vangst van die foto's uit Washington ze in de Nederlandse huiskamer kon den verschijnen, werden we opnieuw verrast door de uitzending van an derhalf uur, zaterdag in de late avond, toen Arie Kleywegt met rol len film was teruggevlogen om heet van de naald een compleet verslag van de plechtigheden uit te zenden. Tekst en filmmateriaal waren in structief en lieten de kijkers in ons Jand en België, als eersten op het contingent, duidelijk zien wat er zo al was gebeurd. Finesses als de kort sluiting en de bewogenheid van de oude dichter op het podium behoef den niemand te ontgaan. Het NTS- journaal heeft ook nu de spits af gebeten. En dat is grotendeels te dan ken aan Carel Enkelaar die deze keer in Televizier toevallig in het beeld werd gebracht als voorzitter van de jury die persfoto's had beoordeeld. Johnny Kraaykamp „in de hoofdrol" Op het Avro-scherm heeft Johnny Kraaykamp zaterdagavond zijn gast vrouw Mies Bouwman toevertrouwd, dat hij ongeveer een jaar was uit geschakeld geweest. Zijn come-back toonde, dat deze grapjas er niet op achteruit is gegaan. Hij wist name lijk gedurende vijf kwartier de la chers op zijn hand te houden, Mies incluis. Hij had bovendien enige pro minente moppentappers meege bracht; hij imiteerde wat en liet ook •ruimte aan de jonge Rita Reys en de Vlaamse veteraan Fransky. Hij noemde de 72-jarige artist Harry Bo- da die men ook in de nieuwe KRO- revue kan bezig zien en hij kondig de aan dat hij met Bod? in septem ber een cabaret gaat beginnen. Aan dit programma ging vooral drie kwartier sprankelende volksdans van een uit het oosten gekomen ge zelschap, onder leiding van de grote choreograaf Moiséjef. Komende uitzendingen „Don Pasquale", een aardige opera van Donizetti, zal vanavond door de KRO vanuit Oostenrijk worden door gezonden. Ook dinsdag is de KRO in de lucht, thans met de indrukwek kende film „Verboden spel", die des tijds in de bioscopen veel indruk heeft achtergelaten. Woensdag is de Vara aan de beurt, met de bekende Franse chansonnier Gilbert Becaud als attractienummer. Stellig van an dere aard zal het forum „Welbe schouwd" zijn. De toneelavond van donderdag is in handen van de VP RO en wel met het bekende toneel stuk van Jan de Hertog „Schipper naast God". Aetlierklanken HILVERSUM I, 402 M. 7.00 AVRO. 7.50 VPRO. 8.00—24.00 AVRO. AVRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 9.00 Gym. voor de vrouw. 9.10 De groen teman. 9.15 Waterst. 9.40 Morgen wijding. 9.55 Boekbespr. 10.00 Gram. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Ham- mondorgespel. 11,15 Voor de zieken. 12.00 Zang en piano. 12.20 Rege- ringsuitz.: Voor de landb. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Metro- pole-ork. 13.00 Nieuws. 13.15 Meded. en grar.. 13.25 Beursber. 13.30 Lichte muz. 14.00 Gram. 14.40 Schoolradio. 15.00 Voor de vrouw. 15.30 Pianoreci tal. 16.00 Vijftien jaar Overijssels Jaarboek, lezing. 16.15 Gram. 16.30 Voor de jeugd. 17.20 De dierenwereld en wij, lezing. 17.30 Promenade-ork. en koor. 18.00 Nieuws. 18.15 Piano spel. 18.25 Bridgepraatje. 18.30 Amus. progr. 19.00 Voor de kinderen. 19.05 Paris vous parle. 19.10 Gram. 20.00 Nieuws. 20.05 Gevar. progr. 21.45 Gram. 22.00 Muzik. lezing. 22.30 Nieuws., beursber. v. New York en meded. 22.45 Journ. 23.00 Gram. 23.55 24.00 Nieuws. HILVERSUM II, 298 M. 7.0(1-24.00 KRO. KRO: 7.00 Nieuws. 7.15 Gram. 7 30 Voor de jeug'l. 7.40 Gram. 7.45 Schrift lezing en overweging. 8.44 Nieuws 8.18 Gram. 8.30 Voor de huisvrouw. 9.40 Schoolradio. 10.00 Voor de kleu ters. 10.15 Lichtbaken, lezing. 10.25 Gram. 10.40 Idem. 11.00 Voor de vrouw. 11.30 Gram. 11.50 Volaan vooruit, lezing. 12.00 Middagklok noodklok. 12.04 Ben je zestig? 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Gram. 12.50 Act. 13.00 Nieuws. 13.15 Zon newijzer. 13.20 Platennieuws. 13.40 Dansmuz. 14.05 Schoolradio. 13.45 Voor de plattelandsvrouwen. 14.45 Gevr. progr. 16.00 Voor de zieken. 16.30 Ziekenlof. 17.00 Voor de jeugd. 17.40 Beursber. 17.45 Regeringsultz.: Archeologisch onderzoeik op Cura sao, door drs. G. J. du Ry en drs. H. R. van Hekeren. 18.00 Lichte muz. 18.20 Gram. 18.30 Voor de jeugd. 19.00 Nieuws. 19.10 Act. 19.25 Memo- jandum. 19.30 Gram. 20.30 Avondcol lege. 21.00 Radiophilharm. ork en so liste. 22.10 Veilig verkeer, klankb. 22.30 Nieuws. 22.40 Gehuwd en on gehuwd, lezing. 22.55 Cabaret. 23.25 Gram. 23.5524.00 Nieuws. TELE VISIEPROGRAMM VS. NTS: 20.00 Journ. KRO: 20.20 Filmimpressie. 20.30 Speelfilm. ABIDA (t.) 23 te Curasao verw.; ACILA (t.) 23 te Shellhaven; AC- MAEA (t.) 21 te Ardrossan; ADRAS- TUS 21 140 nnw Lissabon n. Algiers; ALDABI 21 v. Montevideo n. Santos; ALGOL 21 v. Aden n. Suez; ALGO- RAB pass. 22 Fernando Noronha n. Las Palmas; ALIOTH 23 te Le Havre; ALPHERAT 22 te Buenaventura; ALUDRA 21 v. Santos n. Montevideo; AMERSKERK 22 te Duinkerken; AMSTELHOEK 22 te Castellamare, ANGOLAKUST 23 te Freetown; Arendsdijk 23 te New Orleans. bewerkt door J. A. DE HELDER-SCHERPENHUYSEN 37 „Onderzoek het dan vooral", zei madame ongeduldig, „een andere dief is u een half uur geleden voor geweest en ik moet bekennen, dat hij het met meer succes deed, dan u waarschijnlijk zult hebbben". „De andere dief?" riep De Mar- mont geschrokken. „Het is, zoals madame u vertelde" zei de graaf koel. „Ik had inderdaad een som geld aan Zijn Majesteit wil len brengen, maar een uur geleden zijn wij door net zo'n dief als uzelf aangevallen. Hij heeft mijn koets doorzocht en zich met de buit uit de voeten gemaakt". „En ik ben dankbaar, dat het geld in handen van een gewone struik rover gevallen is, in plaats van in die verradershanden van een zekere De Marmont", zei Crystal. „Monsieur le Comte", stotterde De Marmont. „Ik kan dit eigenaardige verhaal niet geloven „Is mijn woord van eer u niet -ol- doende?" „Mijn bevelen luiden, dat ik de keizer het geld terug moet brengen. Ik zal geen middel onbeproefd la ten," zei De Marmont nors. „Genoeg, mijnheer. Wij zullen uit stappen". En voor de tweede maal werd het rijtuig bij het licht van een lantaarn in alle hoeken nagesnuffeld. „Er is hier niets, kolonel", rappor teerden na een poosje de soldaten. De Marmont vloekte. „Bent u voldoende overtuigd?" vroeg de graaf. „Doorzoek de bagage achter op de wagen! zoek op de bok! breng meer licht hier! Fouilleer iedereen! Ik durf er op te zweren, dat het geld hier is. Als ik het niet vind, voer ik jullie als gevangenen naar Greno ble". „U kunt ons ook laten vermoor den. Dat is voor uw soort niets bij zonders, nietwaar monsieur De Mar mont?" viel Crystal hem brutaal in de rede. Hij antwoordde niet, want dat was inderdaad zijn gedachte geweest. Crystal's koele uitdaging kalmeerde hem en nu schaamde hij zich voor zijn geschreeuw. Hij haatte de graaf, hij haatte alle koningsgezinden en alle vijanden van de keizer.maar hij bewonderede Crystal en wilde haar winnen door de invloed die de keizer hem gegeven had. Hoe erg hij haar vader ook haatte, hij wist dat de Cambray nooit zijn woord van eer zou verkopen voor zijn persoonlijke veiligheid of voor een leugen. Misschien dat daarom op eens het verlangen in hem wakker werd, te tonen, dat hij even ridderlijk kon zijn. Hij hoopte, dat daardoor haar afkeer in liefde zou veranderen. Hij begeerde haar nu hartstochtelijker dan ooit. Geen vrouw op aarde zou ooit zó aantrekkelijk voor hem zijn als Crystal. Hij verlangde zich haar genegenheid waardig te tonen en haar dankbaarheid te verdienen. Zonder haar te antwoorden, gaf hij daarom een paar korte bevelen aan zijn sergeant, de wanorde in de koets te herstellen en op te houden met 't verdere onderzoek. Tenslotte zei hij kalm: „Monsieur le Comte het spijt mij, dat ik u al deze last heb moeten aandoen. U kunt uw reis nu ongestoord voort zetten". Niemand verwaardigde zich nog enige aandacht aan de verrader te schenken. Zonder een woord te zeg gen, hielp de graaf zijn zuster in de koets. Toen Crystal in wilde stappen, vroeg Victor zacht: „Mademoiselle, heeft u dan geen enkel vriendelijk woord voor mij?" „Een vriendelijk woord? na zo'n belediging? Na zo'n aanranding?" „Ik ben soldaat", hield hij vol „en moest mijn plicht doen". „De opwinding schijnt u krank zinnig gemaakt te hebben, mijn heer", was alles wat Crystal zei en zij stapte vlak langs hem heen het rijtuig in. Victor smoorde een vloek. Maar toch was hij nu meer dan ooit besloten haar te winnen. Had de opwinding hem krankzinnig ge maakt? Al goed, angst en onderdruk king zouden haar krankzinnig ma ken en haar trots verpletteren. Hij deed geen verdere poging haar op te houden: hij had om een vrien delijk woord gevraagd en zij had hem haar gloeiende verachting ge toond. Hij zou ervoor zorgen, dat het nog eens anders werd! De graaf gaf Pierre bevel de rit te vervolgen. Hij stond bij het portier op zijn dochter te wachten; zonder twijfel had hij gehoord wat er tus sen haar en De Marmont was voor gevallen. Victor wachtte niet, tot de koets wegreed. „Hoe ver zijn we van St. Priest?" vroeg hij de sergeant. „Nog geen acht kilometer, kolo nel". „Dan met volle vaart naar St. Priest!" beval hij, terwijl hij in het zadel sprong. De grote weg tussen Grenoble en Lyon is heel breed en Pierre hoefde zijn paarden niet opzij te laten gaan, toen De Marmont en zijn troep, met veel gestamp en lawaai in gestrekte draf voorbijreed. In het rijtuig sprak niemand. Lyon werd kort voor middernacht bereikt. Het rijtuig van de graaf werd na veel moeite de stad binnen gelaten. Op bevel van de Comte dArtois was Lyon in staat van beleg verklaard. De grote brug was gebar ricadeerd en pas nadat de Comte de Cambray zich gelegimiteerd had, werd hem toegestaan zijn weg te vervolgen. Door de aanwezigheid van de Comte d'Artois was de stad vrij vol. Hij had zijn kwartier opgeslagen in het aartsbisschoppelijk paleis. De fa milie de Cambray vond een goed on derkomen in het hotel de Bourbon. Na een licht souper gingen de da mes naar bed. De Comte de Cambray schreef eigenhandig een lange brief aan de Comte d'Artois, waarin hij uitvoerig uiteenzette, onder welke omstandig heden de som van vijf en twintig millioen francs, die voor de koning bestemd was, in handen van een ge wone struikrover was gevallen. Hij verzocht een cavallerie-afdeling ter beschikking te stellen, die onder be vel van de St. Genis zou trachten de dieven op te sporen. Verder waar schuwde hü tegen het verraad van De Marmont. Door een speciale bode werd de brief onmiddellijk aan de Comte d'Artois gebracht. (Wordt vervolgd)

Leidse Courant | 1961 | | pagina 5