DUINSTREEK J. den Heyer toegelaten als raadslid Wilt U iets weten? DONDERDAG 19 JANUARI 1961 DE LEIDSE COURANT PAGINA 5 KATWIJK AAN DEN RÏJN Dammen Deze week zün de wedstrijden om het kampioenschap dammen van Katwijk weer in ere hersteld. De laatste 5 jaar werden deze wedstrijden niet gehouden van wege verschillende omstandigheden. Een bespreking tussen de beide plaat selijke damverenigingen zijn niet zonder succes gebleven en daarom kon de voorzitter, de heer J. Scho- neveld in zijn openingswoord hier over zijn blijdschap uitspreken nadat een hartelijk welkom was toegeroe pen aan de deelnemers. Spr. sprak de wens uit, dat deze wedstrijden op hoog peil mogen staan en dat hierin een stimulans is gevonden dat deze wedstrijden in de loop der jaren 'n blijvend karakter zal dragen. De wedstrijden werden beurtelings in Katwijk a.d. Rijn en Katwijk aan Zee gespeeld en bestaat in een eerste en een tweede klasse. Hier volgt de uitslag van de eerste ronde: Groep I 1ste klas: L. Dubbe- daar-J. Heemskerk 1-1; Fr. Spieren burg-A. van Duyvenvoorde 1-1; C. Varkevisser-P. Metfvogel 1-1; T. van der Plas-J. Schoneveld uitgest.; J. Zwaan-S. Barnhoorn uitgest. 2de Klasse: A. Verhoog-C. van Duyn 1-1; Am. van Beelen-E. de Jong 0-2; J. Houwer-C. J. van Duy venvoorde 0-2; C. de WinterJ. Slootweg 0-2; J. Godwald-A. Kuyt 1-1; J. van Slooten-C. Ouwehand 0-2. Groep II 1ste klasse: J. Freke-H. Koelewijn 2-0; A. Hervert-B. van Rijn 2-0; Jac. de Best-H. Voorzaat uitgest. De tweede ronde wordt volgende week woensdag gespeeld in het Jeugdhuis. Katwijk aan den Rijn 19 jan. Schor seneren De tweede schorseneren- veiling werd in dit seizoen gisteren gehouden door de Groentenveiling Katwijk en Omstreken. Er was weer een flinke aanvoer n.l. 44.000 kg., waarvan 36.000 kg. voor export wer den gekocht. De prijzen vielen dit maal iets tegen. Betaald werd: voor kwaliteit A 1 49.60.voor A II 35-45; voor B I 33-48; voor B II 14 -33; voor C I 19-28; voor C II 11-21. Volgende week is er weer veiling op dezelfde dag en uur. LISSE Ren- en Tourvereniging „Bollen streek" Zaterdagmiddag 21 jan. om 2.30 uur zal gestreden worden om de „Home Trainer Kampioenschappen" van de Ren- en Toervereniging „De Bollenstreek" bij Van der Ham in de Lisserbroek. Er wordt gereden op 500 en 1000 m voor A- en B-klassen, 250 en 500 m voor C- en jeugd-klasse. Tijden der afstanden worden opge teld voor de einduitslag. NOORDWIJK Hoofdinspecteur Merkelbach aan de beterende hand. De toestand van de hoofdinspecteur van politie, de heer A, N. Merkelbach, die enige tijd geleden door een ernstige ziekte werd getroffen, blijft goed vooruit gaan, zelfs boven verwachting van de behandelende doktoren. Gisteren is hij voor verder herstel naar Zwitserland vertrokken. Noordwijkse konijnenhouders boek ten successen. Leden van de Noordwijkse Vereniging van Pluim vee- en Konijnenhouders, die tevens lid zijn van de vereniging te Was senaar behaalden weer diverse lau weren op de door Wassenaar geor ganiseerde clubtentoonstelling. De resultaten van de Noordwijkse clubleden luidden als volgt: Franse hangoor, inzender P. Hom mel 1 x gg; Witte Wener: inzender I. Schaddé van Doorn 3 x zzg, 2 x zg en 1 x gg. Rob Berends-wisselbeker voor de mooiste ram van de tentoon stelling, een medaille voor de fraai ste Wener en een medaille voor de mooiste op één na. Witte Wener, inzender de heer L. van der Plas 2 x zzg, geldprijs, fraai ste op wee na. Alaska, inzender D. G. de Bruin, 3 x zzg en 1 x zg; medaille voor de fraaiste Alaska, en medaille voor de fraaiste op één na, geldprijs Ned. Merkenbureau van de R.v.B. Luchs, inzendster mevr. I. de Bruin- Masper, 2 x zzg en 3 x zg, medaille voor de fraaiste Luchts en medaille voor de fraaiste op één na. Angora, inzendster mevr. N. van Loe-Smit, 3 x zzg en 3 x zg; medaille voor de fraaiste Angora en medaille voor de fraaiste op één r.a, sierschild voor het mooiste konijn kort- of langharige rassen, sierschild voor ras en kleur en geldprijs voor de mooi ste collectie hoogst aantal punten. Klein zilver, inzender P. van der Kwaak, 1 x zzg, 1 x zg en 2 x gg, medaille fraaiste Kleine Zilver; Pool rood-oog, inzender P. van der Kwaak, 1 x zg en 1 x g. Jaarvergadering „Klein Avifauna". In „Ons Gebouw" hield de ver eniging van vogelliefhebbers „Klein Avifauna" haar 6e jaarvergadering. De voorzitter, de heer J. Zwagerman herinnerde in zijn openingswoord aan de onlangs gehouden lustrum tentoonstelling in „De Zeeleeuw". Daaraan was een aantrekkelijke foto wedstrijd verbonden, waarbij het niet zozeer aankwam op technische kwa liteiten, maar vooral op de aardigste flitsen van de Vogelshow. Als prijswinnaars kwamen uit de bus 1. J. Thijssen Sr., 2. en 9. C. v. d. Ham. De secretaris, de heer J. F. Schee- lings en de penningmeester, de heer J. Wassing, brachten de gebruike lijke verslagen uit. De kasbewaarder noteerde een batig saldo. De vergadering besloot niet deel te nemen aan de nationale Bonds- tentoonstelling te Nijmegen. Men vond het te laat en te ver. De bestuursverkiezing bracht en kele mutaties. Het nieuwe team be staat uit de heren J. Zwagerman, voorzitter, J. F. Scheelings, secretaris, C. Glasbergen, penningmeester, Nic. Glasbergen, commissaris van mate riaal en J. Thijssen, alg. adjunct. In de kascommissie werden be noemd de heren L. van der List en J. Wortman. DERTIG JAREN E.H.B.O. Het is een verheugend feit, dat in Noordwijk de Eerste Hulp Brigade zich op voortreffelijke wijze in dienst heeft gesteld van de mensheid en de naastenliefde op onbaatzuchtige en onopvallende wijze beoefent.. Een feit dat wij toch wel aan de verge telheid mogen onttrekken, temeer daar ook na 30 jaren niet alleen de doelstelling trouw en met toewijding is nagekomen, maar ook omdat er nog steeds een frisse geest in de E. H. Brigade heerst. Gisteravond kwamen de leden voor de dertigste jaarvergadering bij een in het „Hof van Holland". De voorzitter, de heer Th. Varke- visser, heette in het bijzonder wei- kom de medisch leider, dr. Niemeijer, de ere-voorzitter, P. Schenkeveld vertegenwoordigers van zustervereni gingen uit Noordwijkerhout en Voor hout, de N.R.B. alhier, vertegenwoor diger van het Wit-Gele Kruis en le den van de Jeugd Brigade. Het jaarverslag van de secretares se, mevrouw de BeerVink gaf aan, dat 8 brigade-avonden zijn gehouden met een gemiddelde deelname van 20 leden, het oefenmateriaal is sterk uit gebreid en in september 1.1. konden 25 diploma's E.H.B.O. worden uitge reikt. Dit seizoen was er niet genoeg ani mo voor dé cursus Eenheidsdiploma, doch wel startte een jeugd-cursus met 21 deelnemers(sters). De jaarlijkse wedstrijd tussen Noordwijk en Noordwijkerrhout had weer een spannend verloop, waarbij Noordwijk de wisselbeker voor 1 jaar veroverde. De samenwerking tussen E. H. Bri gade en de Noordwijkse Reddings Brigade is voortreffelijk. Het verslag van de kascommissie bij monde van mej. Swart over het financiële beleid was zeer gunstig, terwijl de heer Venema als postencontroleur zijn vol le tevredenheid kon uitspreken over de beheerders van deze verbandpos- ten, die op een 20-tal punten in Noordwijk zijn uitgezet. Heren van de N.V. H. Stopier ga ven een aanschouwelijke demonstra tie van het beademingsapparatuur „Ambu" voor toediening van zuur stof binnen enkele secondenzonder dat daarbij ervaring vereist >is. De contributie werd vastgesteld op 2.50, waarbij inbegrepen is een even tuele verlenging van het diploma. In de kascommissie werden benoemd de dames Swart en v. Zuijlen en in de postencontrole de heren Vene ma en v. Beek. Het aftredende be stuurslid A. Beugelsdijk werd her kozen en in de plaats van de heer Ve nema, die zijn functie aan een jon gere wilde afstaan werd gekozen de heer J. Schelvis. Het was voor de voorzitter een aangename taak te kunnen mededelen dat de bestuursleden mevr. De Beer —Vink en de heer A. Beugelsdijk hun zilvzeren lidmaatschap vieren, terwijl dr. Niemeijer 12l/« jaar als medisch leider bij de E. H. Brigade op voor treffelijke wijze is opgetreden. Op hartelijke wijze werd aan deze jubi larissen dank gebracht voor het vele werk die zij op voortreffelijke wijze hebben gedaan en onder applaus werd hen een geschenk aangeboden,, met bloemen voor mevr. Niemeijer. Alle gediplomeerden kregen een zilveren lepeltje met het embleem van de E.H.B.O. D-e heer Beugelsdijk deelde tot slot mede, dat voor de oefenavonden een nieuwe brandcard was aangeschaft en een oefenpop, waarbij alle onder delen van het lichaam voor het on derricht bij de cursussen, in losse stukken kunnen worden aangebracht. Driebandenwedstrijden om de Royal- wisselbeker. In hotel-rest. Royal te Noordwijk werden wederom drie bandenwedstrijden gespeeld om de Royal-wisselbeker. De uitslagen lui den als volgt: NOORDWIJKERHOUT H. J. Buschman - scheidende collectant - kreeg Pro Ecclesia Gisteravond nam de 79-jarige heer H. J. Buschman afscheid van het collectantencollege der St. Jozefpa rochie. Voor dit afscheid 'aren alle twaalf collectanten met de pastoor ten huize van de heei Buschman te zamen gekomen. Nadat een kopje koffie was geser veerd, richtte voorziuei J. C. Ber- bée als eerste het woord tot de heer Buschman om hem te huldigen voor de wijze, waarop hij gedurende 35 jaar zijn taak als collectant had ver vuld, en vooral ook voor de wijze, waarop hij ongeveer 16 jaar lang het voorzitterschap van het college had bekleed. Namens de collega-collec tanten bood spreker de heer en me vrouw Buschmann een cadeau onder couvert aan om hen in staat te stel len in de komende zomer nog eens een echt gezellig reisje te maken naar en door een mooi stukje Ne derland. Pastoor Standenmeyer, die vervol gens de heer Buschman en zijn echt genote toesprak, wees op de grote betekenis, die een goed college van collectanten heeft voor de parochie gemeenschap. Wie dus als collectant gedurende zoveel jaren zijn taak zo plichtsgetrouw en onkreukbaar heeft vervuld, verdient de dank van pas toor en parochianen. Daarom durfde de pastoor, niettegenstaande er in het geval van de heer Buschman niet van een 40- of 50-jarig jubileum kan worden gesproken, aan de bis schop voor te stellen de heer Busch man voor een kerkelijke onderschei ding bij de Paus voor te dragen. De heer Buschman heef* in de loop der jaren een enorm bedrag voor de kerk bijeen gezameld en hij was daarbij een voorbeeld voor de andere collectanten in trouwe plichtsvervulling. De boetepot zal van hem niet veel hebben ontvan gen. De verdiensten van de thans scheidende collectant waren zo be langrijk, dat hem de hoge onder scheiding „het gouden kruis pro Ec clesia et Pontifice" werd verleend. De mededeling niervan was voor de heer Buschman zelf een volkomen verrassing en dat temeer, omdat hij altijd in alle bescheidenheid ge meend had, dat een kerkelijke on derscheiding voor hem niet zou zijn weggelegd. Onder luid applaus speldde de pas toor het prachtige gouden kruis met rood-wit lint op de torst van de heer Buschman. De pastoor wenste de heer Busch man en diens echtgenote van harte geluk met de onderscheiding en dankte hem voor de wijze, waarop hij zijn taak als voorzitter heeft ver vuld. „Gij hebt in het college een band weten te leggen en een tradi tie geschapen", aldus pastoor Stan denmeyer. Nadat alle aanwezigen de heer Buschman en zijn vrouw hadden gelukgewenst met de welverdiende onderscheiding, bleef men nog ge ruime tijd bijeen en werden veel oude herinneringen opgehaald. LEO PAGANO SPRAK BIJ DE KAB OVER DE SPORT In het kader van het winterpro- gramma van de KAB sprak gister avond in de zaal van café De Zwaan de sportverslaggever, de heer Leo Pagano, voor een vrij talrijk en over wegend jeugdig publiek, over de sport, de sportiviteit en over alle mogelijke onderwerpen, die daar mede direct en indirect verband houden. Ingeleid door de voorzitter van de KAB, de heer J. J. Duivenvoorde, stelde de heer Pagano zich aan de aanwezigen voor en bevejtigde daar mede de niet uitgesproken, maar op vele gezichten te lezen vraag: „Is 'em dat nou?" Zijn verontschuldigingen aanbie dend, indien iemand aan de hand van zijn, Pagano's, stem een andere en natuurlyk betere voorstel ling van zijn persoor gemaakt had, dan nu in werkelijkheid bleek, ver klaarde de inleider, dat hij graag voor een zichtbaar publiek sprak, al was het alleen maar omdat dit niet zo gemakkelijk in de gelegenheid is om met een ruk aan de knop die stem het zwijgen op te leggen. Na deze vlotte inleiding werd het de heer Pagano ernst met wat hij te zeggen had. Wat en waartoe? Met als onderwerp „Wat is sport en waartoe dient de sport in feite" besprak de heer Pagano de enorme invloed, die de sport op de huidige samenleving -leeft. Iedereen heeft met facetten van de sport te maken, ook zij die niet aan sport in welke vorm ook doen. De definitie van het begrip sport kan omschreven worden als een li chamelijke of geestelijke aktiviteit, in vrije tijd bedreven, die reglemen tair is beschreven en waarbij de na druk valt op de prestatie. Hier stipte de inleider het verschil aan tussen sport meer. Daarvoor mist 't 'n aan gaande is „betaalde" sport, geen sport meer. Daarvooi mist het aan tal elementen als vrije tijd en zui vere prestatie-dwang. Aan de hand van enkele bijzonder sprekende voorbeelden verklaarde de heer Pa gano zijn mening op dit punt. Het belang van sportbeoefening voor de jongere mensen uit licha melijk en karakter vormend oog punt beziende kwam de heer Pagano op het probleem van het gemis aan sportaccommodatie in ons land en vertelde hij daarbij wat op dit ge bied in bijvoorbeeld de Scandinavi sche landen wordt gedaan. Aan het slot van zijn inleiding vertelde de heer Pagano van zijn er varingen als sportverslaggever voor radio en televisie. Van de prettige, maar ook van de minder prettige zijden van dit werk, waarvan het gemis aan gezinsleven op de hoogtij dag van de week, de zondag, wel bijzonder zwaar telt. Da* de inleider de sportbeoefening op de zaterdag bij een algemeen ingevoerde 5- daagse werkweek voorstaat, is dan ook zeer verklaarbaar. WARMOND NIEUW WIJKGEBOUW WIT GELE KRUIS Nu het nieuwe wjjkgebouw van het Wit-Gele Kruis de voltooiing nadert, lijkt het ons nuttig eens te zien hoe het gebouw, dat straks een belangrijke plaats in het Warmondse leven gaat innemen, er uit zal zien. De ingang voor de bezoekers be vindt zich aan de Herenweg. Naar rechts komt men dan in een wacht kamer van 6VJX71/* meter. Deze ruimte zal eenvoudig doch netjes worden ingericht, waarbij ook aan de kleuters is gedacht. De wachtkamer geeft naar links toegang tot de boxenkamer en naar achter, via een kleedsluis, tot de dokters- of onder- zoekkamer. Aan de Kerkedam be vindt zich de dienstingang, waarbij een magazijn en een ontsmettings ruimte zijn gelegen. Vanuit de hal van de dienstingang kan men de bovenverdieping berei ken, welke geheel in beslag wordt genomen door twee verpleegsters- woningen. Aan de voorzijde hebben zij een prettig uitzicht op de Heren weg, terwijl aan de achterzijde een gezellig terras is aangebracht. In het algemeen is het een strak zakelijk gebouw, met weinig opsmuk, doch dat zeker aan het gestelde doel zal beantwoorden. Eind februari, begin maart hoopt men het gebouw te openen. Zeer zeker zal er dan een zware last drukken op de schouders van het bestuur van het W. G. Kruis, maar de Warmondse bevolking zal met vreugde het einde zien van de on gerieflijke bezoeken aar. het consul tatiebureau. WASSENAAR 18 LEDEN VAN RESERVE-POLITIE BEëDIGD. Donderdagavond heeft de Wasse- naarse reserve-politie in Zuiderhout het 12V2-jarig bestaan gevierd met een gezellige feestavond met twee of- ciële hoogtepunten: de beëdiging van een 18-tal reservisten tot onbezoldigd ambtenaar van gemeentepolitie en de bevordering van 10 van hen tot re serve-hoofdagent. De korpschef, commissaris J. J. Maandag, hield een toespraak, waarin de aandacht vestigde op de beteke nis van een korps als dit, dat in tij den van beroering klaar staat om de orde te helpen handhaven. Vervolgens had de officiële beëdi ging plaats. Ir. M. Elion sprak een gelukwens uit namens de commissie voor de re serve-politie, die uit de burgerij ge vormd is. Aan de voorzitter van de contactcommissie van de reserve-po litie, de heer H. J. L. M. Mimpen, overhandigde hij een enveloppe met inhoud. De aanwezigen, onder wie afge vaardigden van de reserve-korpsen uit Delft, Leiden en Gouda, ver maakten zich vervolgens enige uren met een blijspel „Rapalje over de vloer", dat onder regie van de heer G. Outshoorn werd opgevoerd door de toneelgroep van de plaatselijke C.J.V. Op het programma stond daarna GEMEENTERAAD VAN RIJNSBURG Zeegers 30 9.7 2 0.309 Meyer 29 97 3 0.299 Groot-Mulder 30 64 3 0.469 Zeegers 16 64 2 0.250 Zeegers 30 62 4 0.484 Vink 19 62 4 0.306 v.d. Berg 30 43 5 0.698 Zeegers 14 43 3 0.326 Alkemade 30 85 6 0.353 Ouwerkerk 27 85 3 0.318 Vink 30 67 4 0.448 Ouwerkerk 18 67 3 0.269 Lenzen 30 24 6 1.250 Zeegers 9 24 2 0.375 Nassau 30 51 6 0.588 Polm 18 51 2 0.353 Zeegers 30 76 3 0.395 Ouwerkerk 22 76 3 0.289 In deze kamp moeten in totaal 13 ronden worden gespeeld, De stand na 11 ronden luidt: 1 Polm 18 m.p. 0.481 moy. 2 Lindhout 16 0.518 3 v.d Berg 16 0.499 4 v.d. List 14 0.503 5 Nassau 14 0.480 6 Alkemade 12 0.497 7 Lenzen 12 0.459 8 Ouwerkerk 10 0.422 9 Vink 8 0.407 10 Meyer 8 0.407 11 Zeegers 8 0.379 12 De Ridder 6 0.388 13 Iterson 6 0.373 14 Groot-Muld. 4 0.402 Installatie van gemeentesecretaris Nadat de eerste punten van de raadsvergadering vlot onder de ha mer waren doorgegaan, werd de nieuwebenoemde gemeentesecretaris, de heer J. J. Geldhof, geïnstalleerd. Aangezien de voorzitter, burgemees ter B. H. Koomans, aan de leden van de raad een jaaroverzicht gestuurd had, beperkte deze zich in zijn ope ningswoord alleen tot het houden van zijn nieuwjaarswens. Het oudste raadslid, de heer C. v. Egmond, dank te hierna namens de raad voor de wensen die de voorzitter uitgespro ken had en wenste hem in het ko mende jaar Gods zegen toe op zijn werk en in zijn gezin. Hierna werd overgegaan tot het afhandelen van de agendapunten. Al lereerst werd de geloofsbrief van 't nieuwbenoemde raadslid, de heer J. den Heyer, in de ontstane vacature van de heer Mach v. Egmond, on derzocht, waarvoor de vergadering een ogenblik geschorst werd. Na her opening bracht dr. v. d. Laan verslag uit van dit onderzoek waarna hij voorstelde tot deze benoeming over te gaan. Vervolgens werd aan het Wit Gele Kruis Centrum voor Kraam hulp „Leiden en Omstreken" en de Stichting Kraamcentrum Noordwijk op hun verzoek een verhoging van 0,50 per verzorgingsdag toegekend. Eveneens werd de garantiebijdrage in het werkfonds van de Vereniging tot IJsbestrijding te Leiden, op haar verzoek, gezien de stijging van het prijspeil in de laatste jaren, verdub beld met 0,02 per inwoner, zodat thans 0,04 per inwoner betaald zal worden. In verband met het feit, dat van gemeentewege zeer veel straatwerk verricht moet worden, zowel in de onderhoudssector als wat nieuwe aanleg betreft, wordt zeer sterk de behoefte gevoeld om te beschikken over een grondverdichtingsapparaat (trilmachine), stelde B. en W. de raad voor een krediet van 4500,- zijnde de kosten van aanschaffing van een goede en voor het doel ge schikte trilmachine met toebehoren, beschikbaar te stellen. Zonder op- of aanmerking ging de raad accoord. De raad gaf ook haar toestemming tot het aanschaffen van een super auto matisch schrijvende tel- en reken machine, aangezien bij de afd. finan ciën c.a. ter gemeentesecretarie in ge bruik zijnde telmachine van zeer oude datum is, welke een beperkte capaciteit heeft en als groot nadeel, dat er geen rekenwerk mee verricht kan worden. Van deze aanschaffing is een krediet van 1783 vastgesteld. De aftredende leden van de com missie tot wering van schoolverzuim, de heren C. Versteegt, P. J. Mul, R. Jagersma, M. Linihout, C. Leeuwen burg, H. Kuivenhoven en J. Heems kerk werden herbenoemd. Installatie gemeentesecretaris Hierna werd overgegaan tot de in stallatie van de nieuw benoemde gemeentesecretaris. Na het volbren gen van de installatieformaliteiten sprak burgemeester Koomans 'n har telijk welkomswoord. Hoewel, aldus spreker uw installatie tot gemeente secretaris van Rijnsburg een vreug devol feit is, wekt het toch ook pijn lijke herinneringen op in verband met het plotseling verscheiden van een schijnbaar kerngezonde mede werker, de heer J. J. v. Dijk. Ver volgens wees spreker er op dat wij allen een dienende taak hebben om zoveel mogelijk anderen tc helpen en te sterken in de omstandigheden, waarin zij het moeilijk hebben. Aan gezien u te maken krijgt met men sen, wier zwakheden problemen kun nen oproepen, met zaken die om op lossing vragen en met moeilijke kwesties die voor vele onbekend blijven, moet u zich in de uw wach tende functie, waarin u leiding hebt te geven aan het administratieve ap paraat van onze gemeente, gesteund weten door de gemeenteraad, het college van B. en W. en het gehele personeel. Hierop kunt u gerust zijn, aldus spreker, want ik ben er van overtuigd, dat de raad u ontvan gen en met veel vertrouwen tege moet zal treden. Hij wenste de heer Goldhoof dan ook Gods zegen toe in nieuwe ambtswerking. Ik wil ech ter, aldus spreker deze toepraakniet beëindigen, alvorens de waarnemen de secretaris, de heer Scheepstra, hartelijk dank te brengen voor de uitoefening van zyn zeer zware taak die hij op een bijzonder ongelukkig ogenblik moest beginnen, doch wel ke hij op zo voortreffelijke wijze heeft uitgevoerd. Hierna werd het woord gevoerd door de heer H. 5e Mooy namens de AR-fractie welke weer op de goede samenwerking onderling. Hoewel wij niet in de toekomst kunnen kijken, hebben wij toch grote verwachtingen van u. Wij spreken dan ook de wens uit dat u zich spoedig in de Rijns- burgse gemeenschap thuis zult voelen Namens de CHU sprak de heer P. Kralt Win en namens de PvdA sprak de heer D. v. d. Mey waarna de heer Goldhof een woord van dank sprak waarin hij er op wees dat men niet de indruk moest hebben dat er een super ambtenaar naar Rijnsburg is gekomen. Hij sprak de hoop uit dat het contact in de kleine kring van de gemeente een allerprettigste zal moge zijn en dat men hem nog eni ge tijd zou willen schenken om zich in de problemen van Rijnsburg in te werken. Na het sluiten van deze bijzonde re gemeenteraadsvergadering werd nog enige tijd gezellig bijeen geble ven, waarbij nog het woord werd gevoerd door de secretaris van Ca- pelle a. d. IJssel, uit welke gemeen te de heer Geldhof vrijdag jl. af scheid had genomen. Namens het ge- meentepersoneel sprak de directeur van gemeentewerken de heer Tram- per. Ook de gemeenteontvanger, de heer Terpstra, voerde het woord. De wethouder de heer K. Zandberg sloot de zij van sprekers. Als voorzit ter van de woningbouwvereniging „Spinoza" wees spreker er op dat de heer J. J. v. Dijk als secretaris van de gemeente, een belangrijk aantal jaren als administrateur van de vereniging veel werk heeft gedaan en waarvoor grote waardering bij 't bestaan is geweest. Wanneer u, al dus spreker, in die geest begrip zou willen hebben voor dit werk zullen wij graag van uw krachten gebruik willen maken. Aardappels telen Ik heb een volkstuin, waarin ik aardappels wil telen. Waar moet ik mij vervoegen om hiervoor vergunning te verkrij gen? Is hiervoor grondonderzoek no dig? Zijn hieraan onkosten verbon den en hoeveel? aldus J. v.d. M. Allereerst moet u op het gemeen tehuis van de gemeente waarin de tuin ligt, inlichtingen inwinnen of u in dat complex volkstuinen aardap pels mag verbouwen. Als uw tuin in een complex is gelegen, kan voor het gehele complex een indeling in drieën worden voorgeschreven, waarvan de kaart op het gemeente huis ter inzage ligt. Gebruikers van tuinen worden zoveel mogelijk in 't bezit gesteld van een schets, waar op staat aangegeven welk deel elk jaar met aardappelen mag worden beteeld. Mogelijke kosten kunt u op het gemeentehuis gewaar worden. In gewone particuliere tuinen is het zo. dat men niet binnen 3 jaar op hetzelfde stuk grond aardappels mag verbouwen. Overtredingen hiervan zijn strafbaar. Vervoeg u dus op hat bedoelde gemeentehuis, waar men u elke gewenste inlichting kan ver schaffen. Huurbetaling stopzetten A. v.d. V. vraagt: mag een huurder de be- een éénacter onder de titel „Loon naar werken", die zou worden opge voerd door de commissaris van po litie. Tot veler verrassing deelde tij dens deze „éénactre" de commissaris mede, dat een tiental leden van de reserve-politie door de waarnemend- burgemeester zijn bevorderd tot re serve-hoofdagent. Er volgde daarna een gezellig sa menzijn met muziek door een trio onder leiding van Marius de Smit. K.A.B. houdt jaarvergadering. Maandagavond 23 januari a.s. om 8 uur zal in het R.K. Verenigingsge bouw de jaarvergadering worden ge houden van de Wassenaarse afdeling der Katholieke Arbeidersbeweging. Van de drie bestuursleden, die aan de beurt van aftreden zijn, stellen de heren J. v. d. Berg en M. Straver zich wel, en de heer G. van Leijen- horst zich niet herkiesbaar. Door het bestuur is kandidaat gesteld de heer W. Parmentier. Na het huishoudelijk gedeelte van de vergadering en een woordje door de geestelijk adviseur zal er nog enige tijd gekiend wor den. Actie Jeugd-Rode Kruis voor Ka- sai. Het Jeugd Rode Kruis zal ook in Wassenaar een actie voeren voor de leniging van de hongersnood in de Kongolese provincie Kasai, een ac tie n.l. tot het inzamelen van blikjes melk. De inzameling zal geschieden via de scholen en de jeugdverenigin gen en er z:jn bovendien drie adres sen, waar blikjes melk voor dit doel kunnen worden ingeleverd: mevrouw van de Knaap, Schouwweg 65A, me vrouw van Heteren, Groot Hoef ijzerlaan 83 en mevrouw Langerak, Oostdorperweg 89. Kosteloze inenting. Burgemees ter en wethouders vestigen er de aandacht op, dat er iedere woensdag middag van 2 tot 3 uur in het ge meentehuis gelegenheid bestaat tot kosteloze inenting tegen pokken en difterie. Kinderoperette door Bel Canto. De jaarlijkse uitvoering van het jeugdkoor van de zangvereniging Bel Canto zal plaats hebben op woensdag 25 januari a.s. om 8 uur in het Verenigingsgebouw. Opgevoerd zal worden de kinderoperette „Goud haartje en de Troubadour" met mede werking van de pianist John Mos- taert, een balletgroepje onder leiding van mej. van Roosendaal en onder al gehele leiding van Louis van Wijn gaarden. taling van de huur stopzetten als er een geringe reparatie aan het huis moet geschieden? 2. Tot wie moet een huurder zich wenden om een re paratie uitgevoerd te krijgen? 3. Heeft een huiseigenaar 't recht een huurder „er uit te zetten" als deze huurder ongeveer een half jaar huur schuld heeft? (al moet er een repa ratie aan het huis uitgevoerd wor den). 1. Een huurder mag nooit eigen rechter spelen. 2. Tot de dienst van Bouw- en Woningtoezicht in zijn ge meente. 3. Er is blijkbaar wat aan de hand tussen deze huurder en ver huurder. Een huiseigenaar kan we gens huurschuld trachten een ont ruimingsbevel van de kantonrechter te verkrijgen. Hij (de verhuurder) moet zich hiervoor wer.den tot een deurwaarder. Eigenmachtig mag ook hij niets doen. Wij willen deze A. v. d. V. er op wijzen, dat als hij huur der is, de kwestie in der minne ge regeld dient te worden en als hij verhuurder is, dient hij er voor te zorgen dat de reparatie welke hij moet uitvoeren op grond van het Burgerlijk Wetboek wordt uitge voerd. Beide partijen maken even tueel een slechte indruk op de rech ter, de een wegens huurschuld en de ander wegens het niet nakomen van zijn onderhoudsverplichtingen. Schooljuffrouw Kan een onbe middeld R.K. meisjes gratis voor schooljuffrouw leren en waar? vraagt J. A. R. Wij berichten u dat u zich voor 't verkrijgen van een antwoord op uw vraag zult moeten wenden tot de af deling lager onderwijs op het ge meentehuis. Als u daar alle gewens te inlichtingen geeft omtrent inko men, schoolrapporten enz. zal men u kunnen antwoorden. Klaverjassen De heren hebben bij het klaverjassen 1508 punten en de dames 1572. Wie heeft er nu ge wonnen? vraagt mevr. B. Wit u ons in 't ootje nemen? Als u „altijd" zit te klaverjassen, moet u ook weten dat de dames hebben gewonnen, omdat zij het verst boven 1500 kwamen. Het boekje „Het kaartspel" uitg. Mulder Co te Hil versum bevat de volledige spelregels van klaverjassen. Bankbiljetten Kunt u mij zeg gen of omstreeks 1920 bankbiljetten van 60 gulden in omloop waren? Zo ja, in welk jaartal zijn zij ingetrok ken? aldus H. Tj. S. De houders van de bankbiljetten van ƒ40,- en ƒ60,- model 1921 zijn in de Staatscourant van t oktober 1934, no. 193, opgeroepen deze bil jetten in te wisselen. Nadien zijn geen bankbiljetten van ƒ40,- en van 60,- meer in circulatie gebracht. De biljetten zijn betaalbaar gebleven bij alle kantoren en correspondent schappen der Nederlandse Bank tot 31 maart 1940; na die datum waren z(j alleen bij de hoofdbank betaal baar. Houders van vroegere uitgif ten van bankbiljetten van 40,- en ƒ60,- werden reeds eerder ter in wisseling opgeroepen. Volledigheids halve zij hierbij nog verme'd, dat bij beschikking van de minister van fi nanciën van 12 september 1945, hou dende vaststelling van de Beschik king Geldzuivering 1P45, in art. 2. lid (2) werd bepaaid; „Het recht om uitbetaling te vorderen van de biljetten van de Nederlandse Bank, die een dagtekening dragen, vroeger dan 6 mei 1945, is vervallen".

Leidse Courant | 1961 | | pagina 5