Waarom Groenoord verdwijnen moest SCHERP Leidse agenda radio Televisie I. I ILIGTVOETI GfWGETJ£/2 Jaarvergadering van de Natuur historische Vereniging (afd. Leiden) .,SK T TE RL A IA K" Jumpers en Vesten „LUCIENNE" Algemene ledenvergadering van de afd. Leiden van de Kath. Nat. Bond voor EHBO MORGEN GEEN VOETBAL VRIJDAG 20 JANUARI 1961 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 BURGERLIJKE STAND. Geboren: Petrus Adrianus z. van A. J. Steens en A. A. T. Ruigrok. Ro- naldus Nicolaas Maria z. van A. J. Ro- mijn en W. J. de Ree. Hendrik Her- manus Nicolaas z. van J. Riebeek en M. Smit. Gerdine Johanna d. van T. van HanSwijk en J. Fijn. Patricia d. van H. J. Vos en H. J. Philipsen. Mo nique d. van H. J. Vos en H. J. Phi lipsen. Overleden: A. Giezen 71 j. wed. van J. van Polanen. J. M. Donks 79 jaar wed. van J. Krommenhoek. J. M. Ponjee 76 j. echtgenote van M. G. Kornet. L. L. Looijen 81 j. vrouw. Gehuwd: K. Vermeer en J. C. M. Uphoff. C. J. van den Burg en C. J. de Winter. Huldiging van mr dr K. P. v. d. Mandele Op woensdag 8 febr. zal de rector magnificus van de Leidse Universi teit ter gelegenheid van de stichtings datum der Leidse Universiteit een rede uitspreken in de Stadsgehoor zaal. Na afloop van deze rede zal aan mr. dr. K. P. van der Mandele, voor zitter van de Universiteitsraad van de Stichting Leids Universiteitsfonds, de universiteitspenning worden uit gereikt. VRIJDAG 20 JANUARI Leidse Assurantieclub. Lezing in „Het Gulden Vlies", 8 uur n.m. St. Christoffel Jaarvergadering in de „Harmonn", 8.15 uur n.m. APOTHFKERSDIENSTEN. Geopend aportheek Doeza 31, tel. 21313. Geopend apotheek Haven, Haven 18, tel. 20085. AVONDMISSEN IN LEIDEN St. Lodewijkskerk: donderdag avond 9 uur. Herensingelkerk: vrijdag 9.30 uur. St. Leonarduskerk: zondag 7 uur. Hartebrugskerk: dinsdag 7 uur. St. Petrus: woensdag 9.30 uur. Openingsuren R.K. Bibliotheek Maandag 14 00 tot 17 00 Dinsdag 10 00 tot 12 30; 14 00 tot 17 00. 1L.30 tol 2U 00 Woensdag 1000 tot 12.30: 14.00 tot 17.00. Donderdag 10 00 tot 12.30: 18.30 tot 20.00. Vrijdag 10.00 tot 12 30: 14 00 tot 17 00: 19.00 tot 20 30 Zaterdag 10.00 tot 12 30: 14.00 tot 17.0J. Veemarkt in de buurt Na de publicatie van woens dag jl. over het slopen van de 18e eeuwse buitenplaats Groen oord te Leiden komen we terug op hetgeen geschreven is in dit blad over de projectie van we gen, die het verdwijnen van Groenoord noodzakelijk maakte. Bijgaande kaart, een deelvergro ting uit het Leids wegenschema, geeft een goed beeld van de toe komstige situatie. Bij 1. is de plaats waar Groen oord heeft gestaan; 2. de nog te bouwen brug over de Haarlem mertrekvaart; 3. de nog aan te leggen verkeersrotonde op het Schuttersveld nabij de Haarlem mertrekvaart en het viaduct Ma- redijk; 4. het verkeersplein bij het Rijnsburgerweg-viaduct; 5. 't gecombineerde viaduct Maredijk- Haarlemmertrekvaart-IIaarlem- merweg; 6. het kruispunt Willem de Zwijgerlaan - Marnixstraat (noord-zuid-verbinding); 7. toe komstige kruising noord-zuid verbinding met de Slaagh- of Stinksloot; 8. de gemeentelijke BLO-school aan de Marnixstraat; 9. de nieuwe veemarkt; 10. de rioolwaterzuiveringsinstallatie ten noorden van de Stinksloot. De letters P duiden parkeer plaatsen aan. Onder meer links op de tekening, naast de spoor baan Leiden-Amsterdam Vlot variété voor Koksschool In een overbezette cantinezaal van de Doelenkazerne hebben manschap pen en genodigden gisteravond ge noegen beleefd aan een in adembene mende vaart gebracht top-nummer- programma, een bonte mengeling van cabaret en variété, samengesteld on der auspiciën van de Dienst Welzijns zorg. Het onmisbare element in een der gelijk programma is de musical-act, hetwelk op spectaculaire wijze werd gebracht door het sinds jaren be kende Duo Willards; intussen bleek, dat dit accordeon-tweetal gegroeid is tot een trio. De groep is n.l. aan gevuld met vrouwelijk charme dat bovendien blijk gaf van een grote virtuositeit, ook voor de muzikale kolder was een ruime plaats gereser veerd. Originele import uit Tirol werd ge presenteerd in jodel-artiste Lizel Rothmayer; een uitgebreid repertoi re teenager-melodieën werden ge zongen en gespeeld door The Young Sisters, de grote bijval uit de zaal zal zowel de Sisters zelf als hun po pulaire songs hebben gegolden. Variété in optima forma schon ken o.a. The Rolands, uitstekende acrobatiek van het beste klassieke genre, i.v.m. de toneelruimte niet vóór, doch achter het voetlicht in de zaal. Zij demonstreerden een ver fijnde techniek, die de laatste tijd tot de zeldzaamheden gaat behoren. Van groots allure was ook het optreden van het rolschaatsende trio The Ska ting Stars, hun prestaties waren, mede gezien de betrekkelijk geringe ruimte op de planken, soms sensatio neel. Op uitnodiging van een der rolschaatsende girls repten zich twee stoere soldaten naar het toneel om een pirouette mee te draaien, ze zul len het wel dikwijls moeten horen! Als beschonkenen werden zij weer bij hun kameraden afgeleverd Nederlandse beroeps-goochelaar no. 1, Tonny van Dommelen, manipuleer de op zijn bekende wijze; Gerry Roe land confereerde naar hartelust, al waren zijn grapjes niet latijd even origineel. Het muzilkale décor bij de diverse nummers, alsmede het ac compagnement der vocalisten, werd verzorgd door Gilles Pirotte aan de piano. Riolering in Leiden-noord aanbesteed Hedenmorgen heeft de dienst van gemeentewerken namens B. W. een openbare aanbesteding gehouden voor het maken van rioleringswer ken en ophogingswerken op terrei nen tussen de Houtlaan, de Poelwa tering en de zogenaamde Groene Ma- redijk. Er kwamen 16 inschrijvings biljetten binnen, van hoog naar laag Waren deze van: H. J. Strijk, Rijp- wetering ƒ305.000; A. Hogeboom, Rijpwetering, ƒ297.00; N.V. Aanne mersbedrijf Westlandse Wegenbouw, Rijswijk 295.000; J. Mens, Lisse, ƒ284.000; J. de Vries Zn Delft, 283.000; C. Smit Zonen, Vijfhui zen, 277.000; C. M. Deerenberg en gebr. G. en P. van Wijk, Alphen a. d. Rijn, ƒ275.000; J. Stam, Voorscho ten ƒ274.500; firma Joh. Visscher Zn, Leiden, ƒ272.000; firma A. Th. Stuifzand, Leiden, ƒ270.000; Aanne mersbedrijf Maas, Sneek, ƒ270.000; N.V. NBM Zaandam, Zaandam voor ƒ265.000; firma H. Compeer, Oegst- geest, 264.000; J. G. Zomer, Den Helder, ƒ262.000; N.V. Aannemers bedrijf G. Hulsebosch, Bloemendaal, 260.400 en gebr. Schouls N.V. Lei den, 256.500. De raming werd niet bekend gemaakt. De gunning is nog aangehouden. Lemen - TeL.iZOOS Prettige en minder prettige geluiden Bij de aanvang van deze ledenver gadering verwelkomde de voorzitter in het bijzonder de geestelijk advi seur, kapelaan De Jong en de heer H. ten Harkei, districtsvoorzitter, die namens het nationaal bestuur de bij eenkomst bijwoonde. Na een dank woord van de voorzitter voor alles wat in het afgelopen jaar voor goeds in de vereniging tot stand is gebracht - bijzondere aandacht werd daarbij geschonken aan de resultaten van de wedstrijdploegen onder leiding van mevrouw W. C. v. Dam-Borst - moest deze ook een minder prettig geluid laten horen. Verscheidene leden hebben de laat ste tijd niets meer van zich laten horen en in vele gevallen zijn zij ook de financiële verplichtingen niet nagekomen. Deze ontrouwe leden is een schrijven toegezonden, waarop gelukkig door sommigen is gerea geerd. Zij, die echter niets van zich heben laten horen, zullen door het bestuur als lid worden geschrapt. Niet zo goed De tweede secretaris, de heer Th. Vogelezang, las hierna de notulen voor, die door de vergadering zonder meer werden geaccepteerd. In zijn uitgebreid jaarverslag wees de se cretaris, de heer B. A. Alberts, er (Advertentie) op, dat het de afdeling niet zo goed is gegaan als in voorgaande jaren, maar ondanks dat, is het bestuur niet geheel ontevreden en met het harde werken van de leden hoopt Verhuizing De verslagen van de verschillende commissies - kascontrole-commissie, werkcommissie, jeugd-EHBO en ma- terialencommissie - werden hierna voorgelezen. Tot slot memoreerde de voorzitter nog de - gedwongen - ver huizing van de afdeling van de Ma- riënpoelstraat naar de „Vrolycke Arcke". Aan mej. Th. van Kuyk werd de beker van verdienste uitgereikt. De bestuursverkiezing bracht geen ver andering, daar de aftredende leden het vertrouwen van de vergadering kregen en weer werden herkozen. Dr. P. v.d. Pol, röntgenoloog, sprak hierna over het werl: uit zijn prak tijk en stelde de aanwezigen aan het slot van zijn causerie in de gelegen heid vragen te stellen. POTLOOD EN GEEST No. 531. Horizontaal: 1 afval van steen, 3 bosgod, 5 ik (Lat.), 7 voor zetsel, 9 jongensnaam, 10 stad in En geland, 11 pers. voornaamw., 12 sint (afk.), 14 nauw, 16 vis, 17 voeg woord. Verticaal: 1 mandje, 2 Katholieke Encyclopedie (afk.), 3 rivier in Ita lië, 4 doorweekt, 6 medicinaal ge wicht, 8 zwemvogel, 9 gem. in N.- Brab., 11 Europeaan, 13 stapel, 14 landbouwwerktuig, 15 gebod. Oplossing morgenavond. Oplossi"^ no. 530. Horizontaal: 1 Lisse, 6 net, 7 roe, 8 rog, 9 eed, 10 Kreta. Verticaal: 2 integer, 3 serpent, 4 snert, 5 bende. Ledenwerving en natuurbescherming De jaarvergadering van de Konink lijke Ned. Natuurhistorische Vereni ging afd. Leiden, welke gisteravond gewoontegetrouw in het Rijksher barium te Leiden werd gehouden, was ondanks het zakelijk karakter, dat een jaarvergadering over het algemeen plegen te hebben, 'n druk bezochte vergadering. De voorzitter, dr. S. J. van Oost- stroom, sprak bij de opening de wens uit, dat het komende jaar gunstig mocht zijn voor het nastreven van de doelstellingen der vereniging. De voorzitter gaf ook kennis van de ingekomen stukken. Het betrof een schrijven van het Instituut voor Natuurbeschermingseducatie en een schrijven van het hoofdbestuur. Het Instituut voor Natuurbeschermings educatie ontvouwde haar plannen om door diverse activiteiten o.m. het organiseren van excursies de natuurbeschermingsgedachte meer te verbreiden, terwijl het hoofdbestuur adviezen gaf voor een grootscheepse ledenwerving. Dr. Ooststroom merk te daarbij op, dat de leden uiteraard niet onverschillig kunnen staan t.a.v. het natuurbeschermingsvraagstuk en het leek hem een goede gedachte om de activiteiten in het kader van de Natuurbeschermingseducatie en die van het hoofdbestuur zoveel mo gelijk te combineren. De jaarverslagen van secretaresse en penningmeester werden hierna achtereenvolgens onder dankzeg ging van de voorzitter goedge keurd, nadat ook de kascommissie verklaard had de bescheiden in orde en het batig saldo juist te heb ben bevonden. Vervolgens kwam de verkiezing van een bestuurslid aan de orde. De aftredende onder-voorzitter, de heer G. Kortenhout-v. d. Sluijs, werd be reid gevonden zich voor 'n volgende zittingsperiode beschikbaar te stel len; bovendien waren er geen tegen- candidaten ingebracht. Na de rondvraag werd er voor de leden nog gelegenheid gegeven te demonstreren, waarbij tenslotte het feit ter sprake kwam, dat de seri euze liefhebber nog steeds juist qp het terrein der biologie uiter mate belangrijke wetenschappelijke bijdragen kan leveren. EERSTE PAAL ZOÖLOGISCH LABORATORIUM. Voorlopig is vastgesteld, dat op maandag 23 jan. a.s. te 11 uur, tijdens een korte, bescheiden plechtigheid, de eerste paal voor het nieuwe ge deelte van het Zoölogisch Labora torium geslagen zal worden. De na druk wordt gelegd op voorlopig, daar de weersomstandigheden misschien één en ander onmogeijk maken. LEZING - FILMAVOND V.O.L.A. Gisteravond hied de Ver. van Oud leerlingen van de Ambachtsschool een lezing-filmavond, aangeboden door de directie van de Koninklijke Nederlandsche Hoogovens en Staal fabrieken N.V. te IJmuiden. De voorzitter .opende de avond en heette de vele aanwezigen, in het bijzonder de heren F. H. J. de Plot en Hiemstra, hartelijk welkom. De heer de Plot begon de avond met een technische inleiding en gaf aan de hand van een platte grond, de ligging en de indeling van het Hoog- ovenbedrijf en de Staalfabrieken weer. Na een kort overzicht van de fa- brikatie van ijzer en staal werd de kleurenfilm: „Uit vuur en vlam" ver toond. Na de pauze hield de heer Hiem stra een inleiding over de personeels zaken waarna er gelegenheid be stond voor het stellen van vragen, waarvan een druk gebruik werd ge maakt. De voorzitter dankte de beide he ren voor hun leerzame en prettige uiteenzetting en de aanwezigen voor hun belangstelling. ALPHEN AAN DEN RIJN Cabaret-avond In het kader van haar winterprogramma organiseert de Wilhelminavereniging voor haar leden op dinsdag 31 januari a.s. in Avifauna onder de titel „Beatrix- Bal" een cabaret-avond met voor aanstaande artisten. Daarna is er bal onder muzikale leiding van „De vrolijke Vrijbuiters". Voor nadere bijzonderheden leze men de advertentie in dit nummer van ons blad. BOSKOOP Jubileumtentoonstelling „Flora Nova 1961" belooft unicum te worden Het bekende gezegde „grote ge beurtenissen werpen hun schaduw vooruit" is momenteel zeker wel van toepassing op de komende jubi leumtentoonstelling »velke onder de naam „Flora Nova i961" ter gele genheid van het 10'.-jarig bestaan van de Vereniging voor Boskoopse Culturen zal worden gehouden van 13 tot 22 april a.s. in de beurshal van Florida welke voor deze gele genheid nog zal worden uitgebreid met een grote houten tent. Op deze grote tentoonstelling, waar uitslui tend Boskoopse kwekers zullen ex poseren en waar dan teven; met een nieuwe bloem Flora Nova zal worden uitgekomen zullen een 25- tal kwekers bun beste beentje voor zetten en een keur van rhododen drons, een specialiteit van Boskoop, azalea's en de andere Boskoopse pro ducten inzenden om van deze show een unicum te maken. De jubilerende vereniging werd officieel opgericht op januari 1861 en kreeg de naam „Vereniging tot regeling en verbetering der vrucht- soorten te Boskoop" omdat destijds te Boskoop vrijwel uitsluitend vruchtbomen werden gekweekt en men zich ook op de aardbeienteelt toelegde. De bedoeling was dat de kwekers bomen, zouden zetten die zuiver van soort waren en deze dus wilde gaan veredelen. De eerste ja ren bedroeg de contributie zes gul den per jaar hetgeen voor die tijd, toen de lonen zo ongeveer tachtig cent per dag bedroegen, een respec tabel bedrag was. De grote kwekers betaalden dit bedrag doch kleinere betaalden drie en de kleinste betaal den slechts één gulden per jaar. Druk wekt veerkracht bleek toen ook al het devies van de Boskoopse kwekers want niettegenstaande de grote moeilijkheden werd in 1872 een proeftuin gesticht en vermoede lijk door de minder prettige erva ring met de vruchtbomen ging men geleidelijk over op ae sierplanten cultuur. Rozen, rhododendrons en azalea's werden Boskoopse speciali teiten. Het 50-jarig bestaan werd gevierd met de bloemententoonstelling van 1911 welke een eclatant succes werd. Tegenwoordig is de sierplan tencultuur een groot exportbedrijf. Meer dar. zestig landen importeren thans Boskoopse gewassen tot een bedrag van ongeveer 40 miljoen gulden hetgeen wel enig verschil is met de exportcijfers van de .begin periode (ƒ25.000,-.). Momenteel heeft Boskoop ongeveer 700 zelfstan dige kwekers en 100 handelaren. Ongeveer 1000 personen zijn als boomkwekersknecht op de kweken rijen werkzaam. VOORSCHOTEN Brandweer rukte uitGistermid dag om 5 uur kwam voor het eerst de nieuwe brandweerauto in actie. Er was een schoorsteenbrandje in de Tulpstraat. Met de daartoe geëigende middelen werd de schoorsteenbrand bedwongen. ZOETERWOUDE S.J.Z. Voor dinsdagavond a.s. 24 januari organiseert het SJZ-bestuur wederom een klaverjasavond voor leden, donateurs en alle andere be langstellenden, 's avonds te 7.45 uur in het café van de heer Roeleven. ")e prijzen bestaan wederom uit carbo- naden. MODEHUIS Exclusieve Damesconfectie BOTERMARKT 17 J LEIDEN TELEF 32' 765 (Advertentie) „Mag onze vereniging dan kwantitatief sterk achteruit zijn gegaan - vo rig jaar nog 125 leden en nu ongeveer honderd - de kern van „Peerke Donders" is er beter op geworden en dat is zeker een reden toch tevreden te zijn," aldus de heer H. T. Juffermans, voorzitter van Kath. Nat. Bond voor EHBO, afd. Leiden, gisteravond tijdens de algemene ledenvergadering in „Het Gulden Vlies". „Evenals vorige jaren zijn onze acties weer een groot succes geweest en al zijn de eerste wedstrijden, waaraan wij deel namen, geen onverdeeld succes geworden, uiteindelijk hebben we toch in de laatste wedstrijden een groot aantal prijzen in de wacht kunnen slepen. Er is veel werk door onze leden verzet om de afdeling op een hoger peil te brengen en daardoor de medemens te kunnen dienen en daarvoor dank ik allen hartelijk." men de goede naam van „Peerke Donders" te behouden. De verschil lende acties, die in het jaar 1960 zijn gevoerd, liet de secretaris nog even de revue passeren, waarna hij een en ander meedeelde over de resulta ten van de EHBO-cursussen. Voor de aanvangscursus vorig jaar zijn 14 leden geslaagd. De rayon-wed strijden waren in 1960 voor de af deling een fiasco, zodat ook niet aan de districtswedstrijden kon worden deelgenomen, doch in Ubbergen werd het eerste succes behaald, gevolgd door het veroveren van de Deken Paap-wisselbeker bij de wedstrijden in Alphen a.d. Rijn en de rayon- wedstrijden voor dit jaar. De penningmeesteresse kon haar boeken afsluiten met een batig saldo niet op de laatste plaats dankzij het groot aantal donateurs (186). Het gehele voetbalprogramma voor morgen (zaterdag) is afgelast, dus zowel het KNVB-programma als de wedstrijden voor de Leidse Voetbal bond. LEIDSCHENDAM GEMEENTERAAD Geen Wilsveen en geen districtsraad In de eerste gemeenraadsvergade- ring van 1961 van Leidschendam is de heer L. P. J. M. Learbuch op de voorgeschreven wijze beëdigd als hieuw lid van de raad om de plaats in te nemen van de heer K. Copray, die destijds bedankte omdat zijn fractiegenoten althans enige, stem den tegen een door hem ingediend bestuursvoorstel. Zoals burgemeester Banning mededeelde is de heer Cop ray thans in vrij ernstige toestand opgenomen in het R.K. ziekenhuis Westeinde in Den Haag. In de gebruikelijke nieuwjaarsre de sprak de -voorziter op ernstige toon over de nog steeds voortduren de woningnood. Het jaar 1960 is vol- •gens spr. wat de woningnood betreft een 'zeer slecht jaar geweest. Hij meende dat het niet aanvaardbaar is dat in een tijd van jarenlange wel vaart de achterstand in de woning bouw niet of nauwelijks kon worden ingehaald. Wanneer het nu niet kan. dan zal het wel nooit kunnen, aldus spr.- B. en W. wachten met bezorgd heid af hoe groot het woningcontin gent voor 1961 zal zijn. In het afge lopen jaar werden in de verschillen de sectoren van de bouwnijverheid bouwvergunningen afgegeven tot 'n bedrag van meer dan zeven miljoen gulden. Hieronder valt de 3.3 mil joen voor het overgenomen Haagse bouwcontingent. Voor de land- en tuinbouw is meer dan een miljoen gulden geïnvesteerd nl. 840 000, vqor kassenbouw en 270.000,*oor verdere agrarische doeleinden. Wat betreft de bevolking had de gemeente in 1960 een geboorteover schot van 300 en een vestigingsover schot van 154. Er vestigden zich 1118 personen en er vertrokken 964 perso nen. 136 huwelijken werden geslo ten. Op 1 januari jl. bedroeg het aan tal inwoners 16697. Het aantal wo ningzoekende inwoners steeg van 469 tot 542. Volgens de burgemeester was 1960 een slecht jaar en het ziet er naar uit dat 1961 niet veel beter zal worden. Na enige in vogelvlucht afgehan delde agendapunten kwam de kwes tie Wilsveen aan de orde. Wij heb ben de conclusie van de commissie ad hoe reeds gepubliceerd en over deze conclusies is breedvoerig van gedachten gewisseld. Uit de bespre kingen bleek dat de raad de stich ting van een kunstmatige stad (Wils veen) ongewenst acht. De raad sprak zich zelfs zozeer tegen een eventueel Wilsveen uit dat als Wilsveen er toch zou komen de stichting van een districtsraad voor het Haagse agglo meraat. Wat betreft de door de gemeente Zoetermeer voorgestelde uitbreiding ten dienste van het agglomeraat, merkte de burgemeester met klem op dat deze gemeente zich steeds van het agglomeraat afzijdig heeft gehouden en nu is Zoetermeer blijk baar overstag gegaan. Spr. zou het betreuren als Den Haag thans op de voorstellen van Zoetermeer zou in gaan omdat de Zoetermeerse kwes tie in agglomeraat-verband bespro ken moet worden. Ook de voorstel len om de bestaande kernen uit te breiden kon bij de voorzitter geen genade vinden want spr. had 'n ge gronde vrees, want dan zou, volgens spr., de gemeente Leidschendam in de verdrukking komen. Tot slot van de langdurige bespre- knig was de raad het er over eens dat een eventuele stichting van een nieuwe stad alleen mag plaats heb ben na een duidelijke uitspraak van de regering en niet op initiatief van een districtsraad waarin Leidschen dam slechts een minderheid zal heb ben. ROELOFA WFN^SVFFN NKJB. Zondagmorgen a.s. te 11 uur wordt er in de Pancratiuszaal een vergadering gehouden voor alle leden van de NKJB. In verband met de belangrijkheid van de agenda de zer vergadering wordt op een zeer grote opkomst gerekend. Aangezien deze zondag staat in het teken van de feestdag van de St. Agnes-con- gregatie is het voor de leden van beide afdelingen beslist zeer leuk, dat men voor de feestavond beslag heeft weten te leggen op een zeer origineel programma. Des avonds te 8 u'ir wordt in de voorzaal van het St. Pancratiusgebouw een filmavond gegeven met als hoofdfilm „Zeven broers zoeken zeven leuke meisjes". Een feestelijke lachfilm, welke zeer zeker een grote belangstelling waard is. Boven de 14 jaar is derhalve een ieder van harte welkom, dus alle broers en leuke meisjes Loven deze leeftijd zondag om 8 uur naar de Pancratiuszaal.

Leidse Courant | 1961 | | pagina 2