De EEG. en het Nederlands L.T.J. Oegstgeest-Warmond-Sassenheim vierde tienjarig bestaan Raad van Leiderdorp benoemde afgevaardigde naar zitting Ged. Staten Kikvorsmannen doken vergeefs naar gestolen geld Jaarlijkse Alphense kaasdag bracht betere kwaliteit eerste soort WOENSDAG 18 1ANUARI 1961 DE LEIDSE COURANT PAGINA 9 Advertentie) Wegens ruimtegebrek konden wij ln onze editie van gisteren de foto van de overhandiging van de NKS- vlag aan de voorzitter van het jubi lerende ESTO te Bodegraven niet plaatsen. De foto drukken wij hier bij alsnog af. AARLANDERVEEN Het is juist dat bij de persconfe rentie over „het ontwerp van kar telverordening" de Nederlandse tolk 15 minuten na het begin verscheen. Het is eveneens juist, dat de medede ling aan de pers in de Nederlandse taal betreffende bovengenoemd do cument eerst tijdens de persconferen tie aan de journalisten werd uitge reikt. Een onderzoek is gaande ten einde vast te stellen wie voor deze organisatiefout verantwoordelijk is, aldus heeft de commissie van de EEG op een schriftelijke vraag van de heer Nederhorst geantwoord. Het ontwerp-kartelverordening was op het ogenblik van de perscon ferentie. om technische redenen, alleen in het Frans en Duits voor handen. De commissie verzekert dat zij er voor waakt dat aan het beginsel van gelijkheid van de vier talen de hand wordt gehouden. NA ONGEVAL OVERLEDEN De 49-jarige J. van Hattem, uit Schiedam, is vanmorgen in het ge meenteziekenhuis overleden aan de gevolgen van een verkeersongeval, dat hem op 12 januari was overko men. Hij reed toen met zijn fiets op het kruispunt Burg. Knappertlaan en Burg. van Haarenlaan, toen hij moest uitwijken voor een auto maar door een andere auto werd geschept. Hij liep daarbij een schedelbasis- fractuur en gebroken ledematen op. Om 9 uur waren vele leden, bestuursleden, oudbestuursleden en geno digden van de LTJ Oegstgeest, Warmond, Sassenheim w.o. de burgemees ter van Warmond, jhr. rar. L. v. Fisenne, in de St. Jozefkapel van War- monds parochiekerk bijeen om de H. Mis te hunner intentie bij te wonen. Aalmoezenier J. G. Mols hield een korte toespraak over goede samenwer king in deze tijd. Nadat allen ter H. Tafel waren gegaan kwam men om 10 uur in „De Stad Rome" bijeen voor een geanimeerd gemeenschappelijk ontbijt en waar kapelaan Slobbe uit Oegstgeest de vereniging als eerste feliciteerde met dit interparochiaal 10-jarig feest. Het was spr. een genoe gen eens goed kennis te maken met de vereniging, die zoveel activiteit ontplooide. Het doel om te helpen waar nodig, onderstreepte spr. nog eens en hij zou gaarne zien dat de LTM (afd. meisjes) zich zou belasten met een z.g. „kindercrèche", d.i. kinderen enige tijd onder hun hoede te nemen, e.v. in het ver. gebouw, om de ouders gemakkelijker in staat te stellen de H. Mis bij te wonen. KLAVERJASSEN IN LEIDEN EN OMSTREKEN In de ere-afd. geven Oosthoek en DSB elkaar niets toe. Beiden won nen hun partij weer. In de eerste klasse is het van het zelfde laken een pak. Ook hier gaan de koplopers zich vaster zetten. Wie hier kampioen moet worden is niet te voorspellen. Groenoord verschilt nog maar een halve punt met MDS. Hierop volgen P. v. H. en Sportief, met zeer klein verschil. Uitslagen: Ere-afd. Oosthoek 1Krantz 1 93 DSBTer D. 84; SLFZaalberg niet bekend. Ie klasse: AWSGroer.oord 39; P. v. H.—MDH 8—4; DVS—MDS 6-6. CentrumSportief 48. 2e klasse: P. v. H.—SLF 6-6; DSB Sportief 66; Oosthoek-KNG n.b. 3e klasse: DSB 3Oosthoek 4 V/2- 4V«; GroenoordSLF uitgest.; SLF- DSB 3 66 reg. DSB 4Oosthoek 3 4—8. Lekenkeuring Gisteren is in hotel Centraal de jaarlijkse door de Kaasdagcommissie te organiseren kaascontrole gehou den, waarvoor dit keer door de zelf- kazende boeren 41 kazen ter keuring werden aangeboden. Opmerkelijk is, dat vorig jaar dit aantal nog 51 was. De kwaliteit van de kaas is, vergele ken met vorig jaar, aanmerkelijk ge stegen. Het gemiddelde aantal punten dat dit keer werd toegekend bedroeg 83.9 tegen vorig jaar 82.6. Dit jaar werden 21 kazen tot eerste soort ver klaard, dat is 51,2 (vorig jaar 23 kazen, 46 1%), tweede soort 13 kazen 31,7 (vorig jaar 19 kazen, wat 37,3 uitmaakte), 7 kazen werden voor derde soort aangemerkt wat neer komt op 17,5 (vorig jaar 9 kazen of 17,6%). De wisselbeker ging dit keer over in handen van L. Captein te Alphen a d. Rijn, die met 97 punten de hoog ste notering voor zijn produkt be haalde, tweede werd D. Sol te Ha- zerswoude, die 96 punten behaalde en „Aagje" Poelwijk 25 jaar kraamverzorgster Op zond?g 22 jan. a.s. herdenkt mej. A. Poelwijk het feit, dat zy 25 jaar geleden begon met de kraamver- zorging in Aarlanderveen en omge ving. Zij heeft gedurende deze jaren haar werk met zéér grote trouw en toewijding verricht. Zonder twijfel danken vele babies hun leven aan de uitstekende zorgen van „Aagje". Haar hulp werd eveneens op hoge prijs ge steld door de artsen, die met haar samenwerkten. Zondagmiddag van 3-5 uur is er een receptie in het pa rochiehuis. Daar zal 't haar zeker niet aan belangstelling ontbreken en zul len dankbare ouders haar toewensen de gezondheid en lust om haar mooie werk nog lange tijd voort te zetten. Woningbouw Door het architec tenbureau Klein te Groningen werd namens het Bouwfonds Nederlandse Gemeenten te 's-Gravenhage het bouwen van een woonhuis aan he' Noordeinde alhier opgedragen aan de firma G. Aartman en Zn te Leimui- den en F. B. Beekman te Zevenho ven. De voorzitter van de jubilerende vereniging, Wim Vergeer, verwel komde de aanwezigen, in het bij zonder de burgemeester van War mond. Op duidelijke en enthousiaste wijze zette hij nog eens het doel van de LTJ uiteen. Vele problemen vra gen om oplossing en samen moeten we naar een uitweg zoeken. Wij moe ten ons klaar maken om later de taak der ouderen in de LTB te kun nen vervangen. Mogen we met Gods hulp en kracht onze vereniging nog sterker zien groeien, aldus de voor zitter. VEEL GELUKWENSEN Warmonds burgemeester bracht, mede namens de gemeente, zijn ge lukwensen en hoopte op een blij vende goede vestandhouding en groei op cultureel, agrarisch en godsdienstig terrein. De voorzitter van de LTB afdeling Warmond, de heer P. Vergeer, wilde gaarne zijn bewondering uitspreken over het vele en waarderende werk der jongeren. Deze beweging, gebo ren uit de NKJB, was nodig om de agrarische vakbelangen en moeilijk heden te kunnen aanpakken. Veel is er reeds gedaan door bewonde renswaardige samenwerking met dit „doorgangshuis". Moge het zware werk „crescendo" gaan. De voorzitster der LTM, Corrie Hoogervorst, bracht haar toespraakje geheel op rijm, waaruit bleek dat de LTJ en LTM heel goed bij elkaar passen en samen sterk zijn. Zij liet haar felicitatie vergezeld gaan van een toepasselijk geschenk. De secretaris van de LTB afd. Sas senheim, de heer A. Slijkerman, overhandigde na een korte geluk wens een enveloppe mét inhoud aan de jubilerende vereniging. DE „OUDGEDIENDEN" De heer Toon v. Moorsel, de eer ste voorzitter, sprak namens de oud gedienden, die bijna allen aanwezig waren. In z'n bekende gloedvolle stijl drukte hij allen op het hart te blijven strijden naar volwassenheid en het christelijk uitdragen van on ze beginselen. Wij moeten groeien in onze beweging, waardoor we iets gaan betekenen. Onze kwaliteit moet blijven groeien. Moge de vereniging nog vele jaren vooral door de ge meenschapsgedachte, groeien en bloeien. Namens de afd. Oegstgeest van de LTB sprak de heer Kuiper. De heer Nico van Rijn haalde, als een der eersten uit de LTJ Oegstgeest, vele herinneringen op over de „politieke stunt", de oogstdankdag, enz. Wim Vergeer dankte alle sprekers voor hun woorden en geschenken en vroeg „vrijwilligers" voor de tuin aanleg voor het nieuwe seminarie, die door de LTJ zal worden uitge voerd. Hiermede werd de ochtend viering besloten. Op de avondviering, met zang. de- ciamatie en de opvoering van een toneelstuk met als titel „Muizenis sen" onder regie van de heer P. v. d. Kraan uit Sassenheim, komen we morgen terug. De raad van Leiderdorp kwam gisteravond in een korte spoedver gadering bijeen onder leiding van burgemeester K. van Diepeningen. Aan de orde was hec aanwijzen van een gemachtigde als vertegenwoor diger van de raad bij de zitting van het college van Gedeputeerde Staten teneinde het standpunt van de raad toe te lichten inzake het beroep van de heren Z. de Graaf en J. W. Boot tegen het besluit van de raad, geno men in de vergadering van 26 okto ber 1960. De voorzitter stelde voor de gemeente-secretaris af te vaardi gen, waarmede de raad na enkele opmerkingen zich kon verenigen. De GESTOLEN AUTO ONBEHEERD EN VERNIELD AANGETROFFEN Vannacht omstreeks half drie is op de rijksweg 12 (Den Haag-Utrecht) onder de gemeente Nootdorp een per sonenauto (Volkswagen) totaal ver nield aangetroffen. Na onderzoek bleek, dat de wagen omstreeks een uur vannacht in Amersfoort was ge stolen. Gezien de aangerichte vernie ling en de gevonden bloedsporen is de bestuurder waarschijnlijk gewond en door een passerende automobilist meegenomen. De groepscommandant van de rijkspolitie roept eventuele getuigen en de automobilist, die hulp ver leend heeft op, voor het geven van inlichtingen. (Telefoon Zoetermeer 01799-3333 of de postcommandant van de rijkspolitie te Nootdorp 01731- 133). Ondankbaar werk van kleumende 'waternozems' Twee kikvorsmannen van de Ko ninklijke Marine uit Den Helder heb ben gisteren in het ijskoude water van de Amsterdamse IJ-gracht „een nat pak" gehaald. Ze kwamen de re cherche van het poli.'iebureau Singel een handje helpen hij het zoeken naar een van diefstal afkomstige tas met muntgeld (ongeveer 40UÜ) die de inmiddels gevangen genomen dief in de „plomp" zou hebben lateD ver dwijnen. Hun pogingen bleven even wel vruchteloos, want de tas werd niet gevonden. In de nacht van 30 augustus j.L werd uit een bureaulade van het Amsterdamse V.V.V.-kantoor de „ho- telkas" met ongeveer 10.000 gesto len. De volgende dag kon de inmid dels naar de VS geëmigreerde 21-ja- rige ex-VW-informateur L. R. K. als verdachte worden gegrepen. Zijn compagnon, de 25-jarige Am sterdamse kleermaker M. J. M. H. werd op 4 september j.L in Frankfort gearresteerd en vorige week aan de Amsterdamse politie overgeleverd. Hij verdween na de inbraak met het grootste deel van de buit (ongeveer f 6000 in bankbiljetten) naar Duits land. Hij had van het geld by zijn aanhouding nog slechts 400 over. De rest zou hy hebben opgemaakt in Frankort en West-Berlijn. En het muntgeld? „Dat heb ik in een reporterstas gedaan en van de Kattenburgerbrug in de IJ-gracht gegooid", verklaarde H. vorige week aan de politie. De VVV-inbreker wees de plaats aan waar hij de tas met geld in het water zou hebben gegooid, waarna vorige week eerst de rijkspolitie te water tevergeefs ging dreggen. Driemaal gingen de kikvorsman nen gisteren kopje onder, bijna drie uur lang tastten zij de modderige bo dem van de ijskoude IJ-gracht af. Ze vonden veel, fietsbanden, hout en een aansteker zelfs, maar de tas met geld niet. „Jammer", zeiden de kleumende kikvorsmannen, waarvoor de van de brug af toeziende Amsterdamse lie verdjes al spoedig een nieuwe naam hadden gevonden. „Waternozems" waren het geworden Heeft K. de politie maar een ver haaltje op de mouw gespeld? „Ik weet het niet", zei rechercheur Companje. „We mogen in het be lang van het onderzoek nu eenmaal niets nalaten Waaruit blijkt, dat aan de ruim 20.000 misdrijf aangiften die de Am sterdamse politie jaarlijks fe verwer ken krijgt, vaak heel wat meer vast zit dan uit de krantenberichten blijkt. gemeente-secretaris zal de raad eveneens vertegenwoordigen inzake het beroep van het R.K. Schoolbe stuur over niet-medewerking van de gemeente voor aanschaf gordijnen. Het geldt hier evenwel het ver krijgen van een principiële uitspraak in hoeverre de medewerking aan de scholen kan worden verleend. HET AANTAL GEREEDGEKOMEN WONINGEN IN 1960 Dezer dagen is medegedeeld, dat minister Van Aartsen op een pers conferentie te Zwolle heeft gezegd, dat in 1960 iet aantal gereed geko men woningen 83.800 heeft bedra gen. Hij zou daaraan hebben toege voegd, dat dit aantal 2800 minder is dan in 1959. Men wijst er ons van de zijde van het departement van Volkshuisvesting en Bouwnijverheid thans op, dat de minister gezegd heeft, dat het voorlopige aantal van 83 800 een paar honderd meer be draagt dan het aantal, dat in 1959 tot stand kwam. derde H. W. de Wit, eveneens te Ha- zerswoude, die van de jury 95 pun ten kreeg. De verdere puntentoekenning voor de eerste soort kaas is als volgt: 92 punten: J. W. de Bruijn te Zwammerdam en G. G. Kraan te Al phen; 90 punten: M. Kwakernaak gebroeders Van der Meer en A. G. van der Hulst, allen te Alphen, M Jongeneel, Bergschenhoek, G. J. Bon tekoe te Boskoop; 89 punten L. Kwa kernaak te Alphen; 88 punten: W. de Jong te Aarlanderveen en J. A. Straathoff te Alphen; 87 punten: L. Vergeer te Alphen; 86 punten: J. J. J. Verkleij, J. W. den Hertog, D. C. Jaha, J. H. Snelderwaard, J. v. Zwie- ten en M. J. van der Pouw te Alphen. 's Middags werd er een zg. leken keuring gehouden door de inzenders met hun echtgenoten. Ook mevrouw Bruins Slot-Padding behoorde tot een der commissies. Niet minder dan vier groepen be haalden hetzelfde resultaat, nl. 103 punten. Tenslotte moest de beoorde ling voor smaak en geur wat bij kaas zeer belangrijk is, de doorslag geven. De groep, bestaande uit de heer en mevrouw N. J. Stigter, me vrouw K. P. Kwakernaak-Verdoes en de heer C. Joha, bereikten in dit on derdeel het beste resultaat nl. 27 pun ten. Twee punten minder was de groep bestaande uit de dames Th. M. de Wit-Straathoff, M. A. van der Hulst-Kempen. H. J. Verbij-Droogh en mej. Cobi Hoppenbrouwer. De jury bestond uit de heren ir. K. Adema van het Kaascontrolestation te Den Haag, J. van Rhijn van de Pro ducent te Gouda, W. van Baren voor de kaashandelaren te Gouda, Joh. Nusselder van het Rijkszuiverconsu- lentsdhap te Gouda en als arbiter trad op ir. D. Rozeboom, Rijkszuivel- consulent voor boerenkaas te Utrecht. Rotterdammer vond zijn auto gesloopt In het donker schoof een 30- jarige Rotterdammer dezer da gen in zijn auto, die hij ruim een week geleden op een parkeer terrein in de stad had gezet. Hij wilde het stuurwiel vatten, maar greep in het nietsBij een verdere inspectie bleken ook alle instumenten van het dash board verdwenen te zijn. Zelfs de motor was uit de auto ge sloopt „Ambassadeurshuisraad" openbaar, in de tuin, geveild Als onderdeel van de afwikkeling van de Socrates-affaire is gisteroch tend de inboedel in het openbaar geveild van de villa aan de rijksweg in Bussum die, tot diens gevangenne ming in november j.L, werd bewoond door de heer J. J. (Jolle Jansma). Deze noemde zich ambassadeur van de organisatie „De heilige daad", die financiële steun ontving van de heer N. den Besten, directeur van de N.V. Socrates. Zo groot was de belangstelling voor deze veiling dat de rij auto's langs de Parallelweg honderden meters be sloeg. Zo groot ook, dat de kijkers en kopers onmogelijk allen de vei ling binnen konden volgen. Dit werd aanvankelijk wel geprobeerd doch de vele honderden buiten begonnen te roepen dat de gerechtsdeurwaarder, de heer M. L. H. J. Hermes uit Bus sum, op die manier de Amsterdamse Bank tekort deed en dat hij een hei lige daad kon verrichten door de Vei ling buiten te houden. Tenslotte be sloot de deurwaarder daartoe. In zijn overjas, de kraag omhoog, offreerde hij de koopjes aan de menigte op het terras en het gazon voor de villa. De gemaakte prijzen kwalificeer den de inboedel als nauwelijks pas send in de kapitale villa. Een koel kast werd afgemijnd voor 320 gulden, maar de nieuwe eigenaar liet haar opnieuw veilen omdat hy tot de ontdekking kwam dat zij niet in zijn keuken paste. Bij herveiling bracht de kast 300 gulden op. Een bureau stoel ging voor een paar tientjes van de hand. Een glimmende pan voor 5 gulden. De villa zelf, eveneens behorend tot het bezit van de N.V. Socvrtes, komt binnenkort onder de hamer. De datum daarvoor is nog niet vastge steld. BODEGRAVEN Fraaie NKS-vlag voor jubilerend ESTO

Leidse Courant | 1961 | | pagina 6