Dokter Claudia Nieuwjaarsrede van burgemeester Van der Weijden Tussen „kleintje koffie" en „Sole Veronique'" ligt een lange, moeilijke weg Onthullingen van Chroesjtsjef (263) WOENSDAG 18 IANUARI 1961 DE LEIDSE COURANT PAGINA 5 GEMEENTERAAD VAN NOORDWIJKERHOUT Er komt een kampeerverordening VEBO-PAASTENTOONSTELLING De grote Paasveetentoonstelling te Leiden is vastgesteld op vrijdag 17 maart SA De V.E.B.O. herdenkt in 1961 haar 25-jarig bestaan. Deze Paasveeten toonstelling zal daarvan een goed be gin zijn. j j voi Toto sen anei levensverzekering irysysi.1 O Amstleven. Poi pocket over Olympische SpelenlflBO. Vol foto's en anecdoten. Stuur 24 et eirtrs De dinsdagavond gehouden verga dering van de raad der gemeente ving aan met een nieuwjaarstoe spraak van de voorzitter, burge meester P. M. M. van der Weijden. Na de raadsleden en htm gezinnen van harte een Zalig Nieuwjaar te hebben toegewenst, wierp de bur gemeester, zoals dit te doen gebrui kelijk is op eerste vergaderingen in nieuwe jaren, een terugblik op het voorbije jaar. Ook onze gemeente, aldus de voor zitter, heeft in 1960 haar deel gehad in de algemene welvaart. Onze hoofdbron van inkomsten, de bloem bollenteelt, heeft goed gefloreerd en de bollen hebben weer hun weg ge vonden naar alle windstreken. Er zijn een aantal nieuwe zakenpanden gesticht en anderen hebben 'n gron dige vernieuwing ondergaan waar door tevens het aanzien van onze gemeente is gestegen. Het vreemdelingenverkeer, niet enkel belangrijk voor horecabedrij ven, doch ook voor de middenstand en voor vele particulieren is weer een bron van inkomsten geweest, die aan betekenis is toegenomen. Het aantal inwoners is met 241 personen gestegen en bedraagt per 1 januari 1961: 11073 zielen. Woningbouw. Wat de woningbouw betreft, deel de burgemeester Van der Weijden mede, dat in 1960 drie en zeventig woningen gereed kwamen, waarvan 49 premiewoningen en 24 woningen in de vrije sector. Van deze wonin gen kwamen er aan eigen inwoners en economisch gebondenen 54 ten goede. Van de gereedgekomen 73 woningen werden er 57 gebouwd in het dorp en 16 in de Zilk. Op 1 ja nuari 1961 waren nog in aanbouw 101 woningen en wel in het dorp 60 en 41 in de Zilk. Ondanks deze bouwactiviteit kon helaas met de leniging van de wo ningnood weinig vooruitgang wor den geboekt. Integendeel, door het grote aantal nieuwe inschrijvingen is het aantal woningzoekenden eer der toe- dan afgenomen. Zoals ik aldus de voorzitter reeds in de vorige vergadering bij de behande ling van de begroting heb medege deeld, zal het gemeentebestuur alle krachten inspannen om de woning nood, die zoveel menselijk leed ver oorzaakt, te bestrijden. Ik moge U in dit verband herinneren aan het tweejarenplan voor 175 volkswonin gen, naar de realisering waarvan met kracht zal worden gestreefd. Met de woningbouw is nauw ver want het maken van uitbreidings plannen. Met de uitvoering van de uitbreidingsplannen St. Victor is voortgang gemaakt. In St. Victor I zijn de meeste gronden aangekocht en is het riool werk aanbesteed. Met de eigenaar van hotel „De Vlasho ven", de heer W. Th. van der Slot, is overeenstemming bereikt inzake de verplaatsing van zyn hotel. Uitbreidingsplannen. Het uitbreidingsplan de Zilk is HILLEGOM Vastenavondviering LTJ/ LTM „Bollenstreek" Gistermorgen werd de viering van de vastenavond door de LTJ en LTM-jongeren uit het district de Bollenstreek ingezet met het bijwo nen van een H. Mis in de St. Joseph- kerk te Hillegom door de geestelijk adviseur prof. A. Hammerstein uit Warmond. Naar aanleiding van het feit dat de opbrengst van de collecte bestemd was voor de „Afrika Alarm Actie" spoorde de celebrant de aan wezigen aan tot mildheid en bereid heid tot het brengen van offers. Het knapenkoor van de St. Joseph- parochie verzorgde de zang. Daarna werd de koffie gebruikt in hotel Flora en sprak de voorzitter een woord van welkom, in het bij zonder tot prof. A. Hammerstein, pa ter P. Wesseling en de heer S. Braak man, secretaris van het hoofdbestuur assistent-leider. Daarna gaf hij het woord aan pater P. Wesseling, die de vraag behandelde: „Hoe vinden wij Christus in ons leven van elke dag?" Er was geen debat. Ook geen gedachtewisseling. De voorzitter gaf in overweging de inleiding in de ko mende dagen te overwegen en cr datgene uit te puren, waardoor allen nader tot het doel zouden komen, waartoe pater Wesseling zijn inlei ding hield. Nadat de inwendige mens was ver sterkt werd er door de toneelgroep van de afdelingen een één-acter ver toond, genaamd: „Pas op, zakkenrol- - Deze plezierige afwisseling had het haar toekomend succes en de Turnhout ontving de ver diende dank voor zijn regie. Het ge zellig samenzijn duurde tot 9 uur. thans bijna volgebouwd en er zal naar verdere uitbreidingsmogelijk heden moeten worden gezocht. Met de stedebouwkundige der gemeente, ir Alph. Siebers zijn de eerste con tacten gelegd inzake het ontwerpen van nieuwe uitbreidingsplannen. Met voldoening gewaagde de bur gemeester van de ontwikkeling van de plannen inzake de toegangswe gen naar zee, die vooral voor de ont. wikkeling van het vreemdelingen verkeer voor onze gemeente van zo groot belang zijn. Zowel de Schulpweg als de Lange- velderweg zijn op het tertiair we genplan geplaatst. Met voortvarend heid is gewerkt aan de voorbereiding van de reconstructieplannen voor deze wegen en de werken aan de Schulpweg zullen binnenkort wor den aanbesteed. Een woord van hul de aan het administratief en tech nisch personeel, dat in deze voorbe reiding een aandeel heeft gehad, is hier wel op zijn plaats. Het vermoeden, dat ik aldus nog steeds de voorzitter, bij het uit spreken van mijn vorige Nieuw jaarsrede had, inzake het beëindi gen van de geschillen met Van Herwaarden's Kalkzandsteenfa brieken schijnt gelukkig bewaar heid te worden. Voor realisering, mede van onze plannen inzake de recreatie is zulks van groot be lang. Provinciale weg. Niet is in vervulling gegaan de ver wachting, dat in 1960 ernst zou wor den gemaakt met een begin van uit voering van de nieuwe provinciale weg. Op de problemen, die deze si tuatie schept, behoef ik U nauwe lijks de aandacht te vestigen. Het doorgaande verkeer, dat in intensi teit steeds toeneemt, moet zich door een te nauw dorpscentrum wringen, hetgeen ons voor bijna onoplosbare problemen stelt. Hopelijk zal de rea lisering van de door de verkeers- commissie ontworpen verkeersom- leidingen, althans voorlopig enige verbetering brengen. Ook wil jk hierbij vermelden de ontworpen verbeteringen nabij de garage Zand bergen, die voor het verkeer in de Dorpsstraat van grote betekenis zijn. Met de electriciteitsvoorziening van* de z.g. onrendabele gebieden is in 1960 goede voortgang gemaakt. De Haarlemmertrekvaartweg is thans volledig geëlectrificeerd en plannen voor een gedeelte van de Leeweg verkeren in een vergevor derd stadium. Verkeersongevallen. In i960 vonden binnen de gren zen van de gemeente 94 geregistreer de aanrijdingen plaats. Eén man, twee vrouwen en twee kinderen werden hierbij gedood; 9 mannen, 5 vrouwen en 8 kinderen werden daar bij zwaar-, en 19 mannen, 6 vrou wen en 4 kinderen licht gewond. Na nog in herinnering te hebben gebracht het werkbezoek van de heer Commissaris der Koningin met echtgenote op 7 oktober jl. besloot burgemeester Van der Weijden zijn toespraak met de hoop uit te spre ken, dat God de arbeid van de raad in 1961 moge zegenen en dat de be sluiten, die genomen zullen worden, moge strekken tot heil van de ge meente. De heer C. J. Ruigrok beant woordde namens de raad de goede wensen van de burgemeester. Bezoek van de Koningin. Bij de ingekomen stukken werd voorgelezen een schrijven van het bestuur van de Oranjevereniging, waarbij een gemeentelijke subsidie wordt gevraagd in de kosten an versnaperingen en vlaggetjes voor kinderen ter gelegenheid van het bezoek van H.M. de Koningin op 14 februari a.s. aan Noordwijkerhout. Of de kinderen van gemeentelijke lolly's zullen snoepen en met ge meentevlaggetjes zullen zwaaien op 14 februari is nog niet bekend. De voorz. wenste dit schrijven in ge heime zitting te behandelen en aldus besloot de raad, De overige punten van de agenda waren snel afgewerkt. Voor verbe tering van de woning Havenstraat 80 stelde de raad een premie op grond van de premieregeling Wo ningverbetering en -splitsing 1953 beschikbaar en het voorstel van b. en w. tot onteigening van gronden in het uitbreidingsplan St. Victor II werd zonder veel woorden aangeno men, evenals de verhuur van een perceeltje grond aan C. A. Berbee. Voorschotten werden beschikbaar gesteld op de vergoedingen voor 1961 aan de bijzondere kleuterscho len en de bijzondere lagere scholen en de raad besloot de deelneming van de gemeente in het aandelenka pitaal B van de N.V. Bank voor Ne- derandsche Gemeenten uit te brei den met ƒ4.000. Kampeerverordening. Bij de rondvraag vestigde de heer Meijer de aandacht van het college op de noodzaak tijdig een goed slui tende kampeerverordening voor aan vaarding door de raad gereed te ma ken. Als er eenmaal verkeerde toe standen ontstaan, is het moeilijk deze weer recht te trekken. De voor zitter antwoordde, dat juist deze morgen van de Kampeerraad hier over een schrijven met een niet-bij- gevoegd model verordening was ont vangen en zegde de heer Meijer toe aan deze materie de nodige aandacht te zullen schenken. Op een vraag van de heer Blaauw antwoordde wethouder De Groot, dat men op dit moment druk bezig is met het opknappen van de Haarlem mertrekvaartweg. Voor een aantal bewoners van de Meester Remmerswaalstraat in de Zilk vroeg de heer Out enige voor zieningen, onder meer fietspaaltjes, trottoirverbreding en wijziging draadafscheiding der plantsoentjes. (Ongecorrigeerd). (Advertentie) NOORDWIJKERHOUT Geboren: Martina J. C., d. v. A. v. Went en L. M. van der Slot; Marian ne K. F., d. v. J. Qualm en G. J. M. Speekenbrink; Dorothea Ph. M., d. v. E. H. M. van der Werf A. M. T. A. M. van Baest. Ondertrouwd: W. J. H. Pompe en G. M. van der Ploeg; G. J. J. Geer- lings en C. C. van der Slot; N. F. Meiland en C. Duivenvoorden. Getrouwd: C. van Dam en G. D. Pors; J. N. van Haaster en E. P. J. Warmerdam. Overleden: Bas'.'aan va nderZwet 80 jaar, wednr. van M. C, Zaat; He lena van den Berg, 82 jaar w.d. van J. de Winter; Gerardus J. Knots, 68 jaar, ongeh. wonende te Zaandam. Eerste prijswinnaar Openbaar kunstbezit'' mag portret laten schilderen Keuken p ri nsen kregen diploma Veertien jonge mannen zijn gis termiddag hun vakschool, in een lagere technische ichool in het hart van oud-Den Haag, uitgestapt met een diploma, dat hun een goede baan als kok of kellner in een goed res taurant kan bezorgen. Met de we tenschap, dat zij een „sole Veroni que" kunnen samenstellen of sma kelijk serveren, hebben zij een 5- of 6-jarige cursus afgesloter van de stichting leerlingenwezen Horeca bedrijven waarin hun or het hart is gedrukt dat zij een vak hebben om trots op te zijn. Na een „zware" ochtend van exa mens in het samenstellen van een menu van 8 gangen en 4 wijnen, court-leggen, koud buffet serveren en koffieschenken, werden de 14 kandidaten in de middag tot slot be proefd op het koken en samenstel len van een veelomvattend middag diner, waaraan ongeveer 20 gasten aanzaten als „proefkonijnen". Wan neer over 4 dagen de examens wor den afgesloten, zullen ongeveer 80 kandidaten de vuurproef hebben doorstaan, waarbij de smakelijke, veelzijdige schotels de „zenuwen" Taxi pleegde zelfmoord Op een wel zeer ongewone en vroegtijdige wijze heeft gisternacht een taxi te Rotterdam zijn laatste rit gemaakt Toen een steekvlam uit de taxi meter sloeg sprongen de chauffeur en de passagier uit de wagen om het beginnend vuurtje te blussen. De taxi wachtte hier echter niet op en sloeg op hol. Zonder een van de vele geparkeerd staande auto's aan te rij den of te beschadigen, reed de on beheerde taxi, die intussen al in lichterlaaie stond, het Slaak af en over de Gerdesiastraat. Vlak voor een gazon kwam de taxi tot stil stand. Een klein boompje werd uit gerukt. De politie kreeg nu, na een wilde achtervolging, de kans om nog iets van de taxi te redden. De brandweer kwam al spoedig assistentie verle nen met twee nevelspuiten, maar toen het vuur eenmaal geblust was, bleek van het opstandig vehikel, niet meer dan een verwrongen hoop schroot te zijn ove: gebleven. Vakcentraleu stichten adviesorgaan pensioenzaken De besturen vtn het NW, de KAB en het CNV hebben in overleg met de directies var. de levensver zekeringsmaatschappijen Centrale Arbeidersverzekeringsbank n.v., de Coöperatieve levensverzekerings maatschappij „Concordia" u.a. en de verzekeringsmaatschappij „Ubo" n.v. besloten, over te gaan tot het stich ten van een advies-orgaan pensioen zaken. Dit advies-orgaan zal ten dienste staan van de bestuurders van vak organisaties, aangesloten by de drie vakcentralen. Het primaire doel zal zijn het adviseren bij de totstandko ming, respectievelijk verbetering van pensioenregelingen voor werk nemers. Tevens zal het bureau ten dienste staan van leden Jer aangesloten or ganisaties. Het secretariaat van dit advies-orgaan pensioenzaken zal ge vestigd zijn ten kantore van de le vensverzekeringsmaatschappij "Con cordia" in Utrecht. niet vermogen te verhullen, getuige een scherven-serenade zo nu en dan. De opleiding, die reeds ongeveer 13 jaar wordt gegeven, is streng. 3 Jaar dagschool en 2 jaar praktijkon derwijs worden in de restau antbe- drijven in het algemeen als eis ge steld voor degenen die als leerling hun carrière willen beginnen. Op 9 scholen verspreid over Amsterdam (2), Rotterdam (2), Den Haag, Breda Sittard, Utrecht en Arnnem, krijgen de leerlingen onderwijs op VGLO- basis met Frans, Duits en Engels, wijnkennis, serveeikunde, kookkun- de en warenkennis, gedoceerd uit dikke klassieke litteratuur. Ds. J. H. de Groot te Putten (Gld), zal een portret mogen laten maken van zichzelf of van een door hem aan te wijzen familielid. Voor het ver vaardigen van dat portret mag hij kiezen uit de beste Nederlandse beel dende kunstenaars, gerenommeerde portrettisten. Ds. De Groot heeft nl. de hoofdprijs gewonnen in de verlo ting. die de stichting Openbaar Kunstbezit telkenjare organiseert on der haar deelnemers. Behalve deze hoofdprijs zijn dit maal nog 427 kunstwerken van leven de Nederlandse kunstenaars onder de herinschrijvers verloot. Een keuze uit deze werken wordt tot 29 jan. ge- exposeer d in de „Vishal" te Haarlem. Er kwamen 61.000 herinschrijvers voor de radiocursus in aanmerking voor deelneming aan de verloting. In middels heeft het aantal inschrijvers voor de radiocursus de 90.000 over schreden. naar Madrid vertrokken. Met het oog op een dichte mist landde het toestel te Albacete, vanwaar drie van de zeven inzittenden per auto naar Ma drid reden. De overige vier stegen weer op om naar Palma terug te ke ren. Sindsdien heeft men niets meer van hen vernomen. Rubber in N.-Guinea Vorig jaar recordaantal personenauto's verkocht In 1960 zijn in Nederland meer personenauto's verkocht dan in enig ander jaar. Volgens de cijfers van de RAI zijn er vorig jaar 100.169 per sonenauto's verkocht, tegen 76.847 in 1959. „Kommunist", het theoretisch tijd schrift van de Russische communis tische partij, heeft dinsdag een uit voerig verslag gepubliceerd van pre mier Chroesjtsjef over de „topconfe rentie" van de communistische par tijen, die in november in Moskou is gehouden. De Russische premier onthult erin, dat toen hij en maarschalk Boelga- ning In april 1956, vóór de nationali satie van het Suezkanaal door presi dent Nasser, een bezoek aan Enge land brachten, Britse leiders tegen over hen openlijk hadden gesproken over „hun verlangen om met Egypte af te rekenen". „Doch wij antwoordden hun: Als u een oorlog begint, zult u die verliezen, want wij zullen niet neutraal blij ven", aldus Chroesjtsjef. Chroesjtsjef noemde de „agressie van Engeland, Frankrijk en Israël tegen Egypte" een voorbeeld vai; een locale oorlog, die in de kiem kon worden gesmoord door optreden van de Sowjet-Unie en andere landen. Locale oorlogen kunnen zich ont wikkelen tot wereld-atoomoorlogen, en wij moeten daarom vechten tegen zowel wereld- als lokale oorlogen Chroesjtsjef noemde echter de „be vrijdingsoorlogen" zoals in Vietnam, Algerië en CuDa gaande zijn, niet al leen toelaatbaar, doch ook onvermij delijk. Chroesjtsjef verklaarde tevens, waarom de formule, dat het commu nistische kamp wordt „geleid door de Sowjet-Unie", voor de eerste maal was weggelaten uit de officiële ver klaring na de „topconferentie" De Russische communistische partij zag deze formule als een waardering voor de door de Sowj et-partij, die door Lenin werd gesticht, bewezen diensten, doch heeft zelf voorgesteld deze „accolade" te laten vervallen. Alle communistische partijen zijn gelijk en onafhankelijk. De interna tionale solidariteit zal door het weg laten der formule niet worden ver zwakt. Chroesjtsjef als drankbestrijder. Chroesjtsjef heeft gepleit voor een nieuwe campagne tegen boeren, die suikerbieten stelen en daar samogon, een soort wodka, van stoken. Volgens hem moeten ook zij die deze klan- destine gestookte drank gebruiken, worden aangepakt. De Sowj et-leider zei dit op de zit ting van het centrale comité van de Sowj et-Russische communistische partij die in het Kremlin aan de gang is. Zijn uitlatingen stonden dinsdag in de „Prawda" afgedrukt. Het klandestien stoken van sterke drank van gestolen suikerbieten schijnt vooral in de Oekraine voor te komen. Chroesjtsjef is al drie jaar bezig dit euvel te bestrijden. Voor het eerst wil hij nu ook de consu menten van de drank laten aanpak ken. Spaans militair vliegtuig vermist Een Spaans militair vliegtuig, be stuurd door de stafchef van de lucht macht in het gebied van de Balearen, kolonel Ensaldo, wordt vermist op een vlucht van Albacete naar Palma op Majorca. In het toestel bevonden zich ook een kapitein en twee ser- gants van de Spaanse luchtmacht. Volgens een woordvoerder van het ministerie van luchtvaart te Madrid was het vliegtuig maandag van Palma Woensdag zijn per vliegtuig 120.000 jonge rubberplantjes overgebracht van Ransiki (in de „Vogelkop" in Nieuw Guinea) naar Tanah Merah in het uiterste zuidoosten. Dit was het eerste grote transport van plantmateriaal, door de land bouw voorlichtingsdienst in Ned. Nieuw Guinea verricht ten behoeve van het project voor de aanplant van bevolkingsrubber in Zuid Nieuw- Guinea. In de tweede helft van dit jaar zal kweekmateriaal voor rubber aan plantingen ook worden verstrekt aan de bevolking in de onderafdelingen Mappi, Boven-Digoel en Moejoe. Van dit rubberproject ten behoeve van de bevolking heeft de dienst grote verwachtingen, aangezien tot dusver de proefneming speciaal voor Zuid-Nieuw-Guinea, zeer bevredi gend is verlopen. Jaarlijks komen in Europa min stens 60.000 personen bij verkeers ongelukken om het leven, en onge veer driemaal zoveel (180.000!) men sen lopen verwondingen op, aldus heeft de economische commissie voor Europa meegedeeld. In Europa is het honderd maal gevaarlijker 100 km per motor te gaan dan 100 km per vliegtuig. Ongeveer een derde van de ongelukken zijn het gevolg van alcohol. De zesjarige Ferdinand Ferreira is dinsdag te Benoni, in Zuid-Afrika, door twee zwermen bijen aangeval len en doodgestoken. Ferdinand speelde met buurkinderen, toen de bijen hem aanvielen. Hij vluchtte een boom in, doch de bijen bleven hem twintig minuten lang over zijn gehele lichaam steken. De jongen is in het ziekenhuis waarin hij werd opgenomen, overleden. De 49-jarige landbouwarbeider H. Vink uit Papendrecht is gisteren door een ongeval om hët leven ge komen. De heer Vink reed met een tractor met aanhangwagen over een bruggetje. Op een gegeven ogenblik sloeg de tractor om. De heer Vink raakte klem onder de tractor die van de brug was gekanteld. Toen hij uit de modder van de sloot werd gehaald bleek hij reeds overleden. De heer Vink was getrouwd en had vijf kin deren. RADIO-BOEKEN JACHT De Radio-Boeken jacht waarbij het uurtje „in de Blokhut" van de KRO medewerking verleende, is in Hille gom gehouden. Om vijf uur precies werd via de radio een oproep ge daan aan de Hillegomse jeugd om de uren van openstelling van de plaat selijke r.k. openbare uitleenbiblio theek op een papier te noteren en daarmee naar de bibliotheek te gaan. Al spoedig kwamen de eerste kinde ren binnenstormen. De eerste drie, die de gevraagde opgave juist had den ingevuld, kwamen immers in aanmerking voor een prijs. Dit wa ren achtereenvolgens: Car la Ruyter, 11 jaar; Mauke Bakker, 10 jaar en Koos van der Klugt, 11 jaar. Aan deze drie werden ieder een aantal vragen gesteld. Daarbij kwam Carla Ruyter als eerste te voorschijn en zij mag op 28 januari a.s. voor de KRO in Hilversum deelnemen aan de fi nale. Alle drie jeugdige deelnemers ontvingen van het bestuur van de r.k. openbare uitleenbibliotheek een boekenbon. De be? --^stelling voor deze boeken jacht was zeer groot, on geveer honderd kinderen kwamen naar de bibliotheek. De heer Th. Reumer, directeur van het diocesaan bureau voor katholieke lectuur in het bisdom Haarlem was met het gehele bestuur van de r.k.o.u.b. aanwezig. Snelle groei van t.v. in afgelopen jaar De PTT heeft een overzicht gege ven van het aantal televisie-ontvan gers, dat op 1 november van het vo rig jaar in Nederland aanwezig was. Blijkens dit overzicht waren ae toe stellen als volgt over de provincies verdeeld: Aetherklanken 1 jan. 1 nov. 1959 1960 Groningen 5412 16788 Friesland 6422 17052 Drente 2282 8290 Overijssel 11595 35086 Gelderland 29850 65123 Utrecht 28483 52838 N.-Holland 104193 186065 Z.-Holland 131183 234819 Zeeland 472Ó 11874 N.-Brabant 43327 81143 Limburg 23566 51037 Nederland 391036 760115 Amsterdam 51834 89992 Rotterdam 50691 81929 's Gravenhage 30627 57115 Arnhem 5441 10625 Breda 4356 7791 Eindhoven 10791 16356 Enschede 3003 8846 Groningen 2780 7813 Haarlem 9448 16430 Leiden 5842 10526 Nyrregen 572S 11553 Tilburg 4346 8523 Utrecht 15155 26232 DONDERDAG HILVERSUM I, 402 M. 7.00 AVRO. 7.50 VPRO. 8.00-24.00 AVRO. 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 7.50 Dagopening. 8.00 Nws. 8.15 Gram. 9.00 Gym. v. d. vrouw. 9.10 De groenteman. 9.15 Gram. 9.35 Wa- terst. 9.40 Morgen wi.'ding. 10.00 Gram. 10.50 V. d. kleuters. 11.00 Kookpraatje. 11.15 Zangrecital. 11.35 Gram. 12.00 Lichte inuz. 12 30 Land en tuinb. meded. 12.33 Gram. 12.50 Uit het bedrijfsleven, lezing. 13.00 Nws. 13.15 Meded. en gram. 13.25 Beursber. 13.30 Promenade-ork. en solist. 14.00 Pianorecital. 14.30 V. d. vrouw. 15 05 'n Odyssee met z'n twee, hoorsp. (1). 15.45 Gram. 16.00 Gevar. progr. 17.00 V. d. jeugd. 17.30 Lichte muz. 18.00 Nws. 18.15 V. d. jeugd. 18.30 Dansmuz. 18.45 Sportpraatje. 18.55 Gesproken brief. 19.00 V. d. kind. 19.05 Gevar. progr 20.00 Nws. 20.05 Omr. ork. en -koor. 21.15 Boek- bespr. 21.30 De vlag in top: feest- progr. t.g.v. Je 18e verjaardag van H.K.H. Prinses Margriet. 22.30 Nws., beursber. uit New York en meded. 22.45 Journ. 23.CI Sportact. 23.10 Nieuwe gram. 23.o5-24.00 Nws. HILVERSUM II, 298 M. 7.00 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO. 14.00-24.00 NCRV. 7.00 Nws. 7.15 Gram. 7.30 V. d. jeugd. 7.40 Gram. 7.45 Schriftlezing en overweging. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.50 V. d. vrouw. 9.40 Schoolradio. 10.00 Gram. 10.15 Morgendienst. 10.45 Gram. 11.00 V. d. zieken. 11.45 Ge wijde muz. 12.00 Middagklok - nood klok. 12.04 Lichte muz. 12.25 Wij van het land. 12.35 Land- en tuinb. meded. 12.38 Gram. 12.50 Act. 13.00 Nws. 13.15 Zonnewijzer. 13 20 Lichte muz. 13.40 Ham-ncndorgt-lspel. 14.00 Zang en poëzie. 14.30 Filharm. ork. en solist. 15.25 Gram. 1 .40 Vokaal kwart. 16.00 Verkenningen in de Bij bel. 16.20 Fluit en klavecimbel. 16.45 Gram. 17.00 V. d. jeugd. 17.30 Gram. 17.40 Beursber. 17.45 Lich e muz. 18.15 Sportrubriek. 18.30 Kamermuz. 18.50 Sociaal perspectief. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Op de man af, praatje. 19.15 Vocaal-ensemble. 19.30 Radiokrant. 19.50 Polit. lezing. 20.00 Gevar. progr. 21.30 Gram. 21.50 Pe riodieken parade. 22.00 Orgelconcert 22.30 Nws. 22.40 Avond-werdenking. 22.55 Boekuespr. 23.00 Gram. 23.25 De muziek der volkeren, muzik. lezing. 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA'S NTS: 20.00 Journ. 20.20 Van Va ren, film gemaakt in opdracht v. d. Koninkl. Neder 1. Reders Ver. t.g.v. de verjaardag van H.K.H. Prinses Margriet KRO: 20.40 Kunstact 21.10 Twee oude dames openen het vuur (Zwei alten Damen feuern), TV- speL

Leidse Courant | 1961 | | pagina 5