Gesprek met een clubleider ASC-SJC Toegelaten Oost-Duitser Uhlmann begon met remise tegen Olafsson Van Oosterhout twee punten voor na verrassende nederlaag van Metz WS op de valreep geklopt door Prof. wijk Aangekondigde staking van Engelse profvoetballers steeds dreigender Van en over de clubs ZATERDAG H JANUARI 1961 DE LEIDSE COURANT PAGINA 9 „Te weinig recreatie ruimte in Alphen" WE MOGEN HIER in Alphen a. d. Rijn de laatste jaren toch wel spreken van een snelle bevol kingstoename. Door de vestiging van nieuwe industrieën en door de ruime bouw in de vrije sector krij gen we ook regelmatig een aantal nieuwelingen binnen onze gemeente grenzen. Dat brengt uiteraard pro blemen met zich en als voorzitter van een sportvereniging denk ik daarbij op de eerste plaats kan de te geringe recreatiemogelijkheden binnen de gemeente. Ik durf gerust te stellen, dat de mogelijkheden voor ontspanning hier nu al te klein zijn en de uitbreiding of oprichting van sportgelegenheden en andere inrichtingen voor vrijetijdsbeste ding ten achter is gebleven bij de groei van deze plaats". De heer J. C. Winninghoff (53), voorzitter van de R.K. Voetbalvereniging „Alphen- se Boys" beklemtoont zijn woor den wanneer hij zegt, dat de vrije tijdsbesteding met de vijfdaagse werkweek voor de deur vooral voor de jeugd een zaak is van het grootste belang. „Willen wij die jeugd van de straat houden, dan moeten wij ze óp kunnen vangen in onze verenigingen. Maar dan ko men wij voor een andere moeilijk heid, waar de leiders vandaan te halen? Op het ogenblik kunnen wij de jongelui in onze vereniging nog die leiding geven, die ze behoeven, maar wat het in de naaste toekomst zal worden is nog een vraagteken". QP ONZE STEREOTIEPE vraag wanneer en op welke wijze de heer Winninghoff bij de vereniging „Alphense Boys" is gekomen ver telt hij, dat hij kort na de oorlog door wijlen de heer Breukel in con tact is gekomen met deze vereni ging. „Drie jaar heb ik van een af stand de verrichtingen van deze club gezien en in '49 heb ik mij, na een verzoek hiertoe, met het voor zitterschap belast. We hebben een moeilijke tijd doorgemaakt, tot '55 zelfs een zeer moeilijke tijd, maar nu kunnen we met 220 leden spreken van een ge zonde vereniging, zowel geiekend naar het aantal leden, als naar de sportieve prestaties. We tellen 2 pupillenelftallen, 4 adspiranten, 2 junioren en 3 senioren. Vooral de laatste jaren hebben we een groté toeloop gehad van de jeugd. Na tuurlijk kun je bij een vereniging nooi-t zeggen, dat je het einddoel hebt bereikt, doch een goede ver eniging is „Alphense Boys" nu toch zeker wel. Dat dank ik persoonlijk en natuurlijk ook de gehele ver eniging niet in de laatste plaats aan het prima bestuur. Stuk voor stuk zijn mijn medebestuursleden mensen, die met de kwaliteiten waarover ze beschikken, hun uiter ste best doen voor de vereniging. Vooral onze secretaris, de heer F. van Leeuwen, zonder daarbij de anderen ook maar iets tekort te willen doen is een uitstekende kracht. Met een drukke zaak en dan een gezin met vier kinderen ben ik natuurlijk behoorlijk bezet. Bovendien voorzitter van de R.K. Middenstandsbond hier ter plaatse en nog allerlei zakelijke commis sies, zodat ik zonder die prima hulp van deze mensen het nooit zou redden". li/lET DE VOETBALSPORT heb »*"*ik al vóór de oorlog kennis gemaakt, toen ik in de vereniging „Alphen" speelde. Een katholieke club voor voetbal was er nog niet, want onze vereniging is eerst in 1930 opgericht. Voor de pioniers uit die tijd heb ik tussen haakjes nog diep respect. Met zo'n gering aan tal katholieken aan een eigen ver eniging beginnen en dan de verhou dingen in die begintijd! Bij „Al phen" ben ik ook nog ongeveer drie jaar secretaris geweest. Daarna ben ik er voorlopig dus mee gestopt, maar belangstelling voor de voetbalsport heb ik al die tijd wel behouden. C. J. WINNINGHOFF sportraad gewenst Twee terreinen bespeelt onze vereniging en daar hebben we vol doende aan. Vorig jaar hebben we een clubgebouw neergezet, zoda* we binnen ook nu eens wat kunnen doen daarmee verstevig je het contact tussen de leden onderling. Je merkt trouwens dan ook pas wat je al die jaren gemist hebt. De lig ging van onze terreinen achter het Bospark is bijzonder gunstig. Maar we kunnen daar jammer genoeg niet blijven. Ze gaan in de toekomst bouwen en dan zullen we naar het geplande Gemeentelijk Sportpark moeten, aa.i de oostkant v?in Al phen. Jammer, want we zullen daar op zijn minst een deel van onze goede sfeer moeten missen, als we die al niet helemaal kwijtraken, wanneer je naar zo'n sportpark toe gaat. QVER DAT SPORTPARK wil W^ ik nog wel iets zeggen", gaat de heer Wininghoff verder „op de eerste plaats hoop ik, dat ze de zaak goed aan zullen pakken; half werk heeft geen zin; dan kun je er net zo goed helemaal niet aan beginnen. Er dan vind ik het bij zonder jammer, dat wij als sport verenigingen tot nu toe slechts één maal in de plannen van de gemeen te zijn gekend. Ik weet haast wel zeker want met „wij" bedoelde ik alleen de vier voetbalclubs dat de andere sportverenigingen hele maal nog niets is gevraagd. Hier is de stichting van een Sportraad toch wel een vereiste. Waar blijf je, als een gemeente een sportpark gaat aanleggen en er wordt niet naar de behoeften van de vereniging gevraagd. De Neder landse Heide Mij. is in opdracht van de gemeente op het ogen blik bezig met de plannen te ont werpen, dus verkeert alles nog wel in het beginstadium, maar ze zijn toch begonnen. Buiten de bestaande sportvereni gingen zoals voetbal, atletiek en tennis denk ik in dit geval ook aan andere sporten, weer met het oog op die nieuwelingen in de ge meente. Het is misschien wel te hoog gedacht, maar een sporthal van beperkte afmetingen is naar mijn persoonlijke overtuiging toch geen al te grote luxe. Er zullen voor de te bouwen scholen ook gymzalen moeten komen. Met een sporthal zou je er op dit punt dan al zijn. Overdag de schoolgymnas- tiek en 's avonds de binnenspor ten. Een sintelbaan behoort toch zeker ook by een sportpark. Ik vind het daarom zo vervelend, dat er om dit alles te bespreken in de ge meente neg steeds geen Sportraad is." „Mag dit in de gemeente dan niet naar wens gaan", aldus de heer Winninghoff, „gemeentelijke sub sidies voor de jeugdleden krijgen we hier wel en daar zijn we bij zonder blij om. Met dat geld kun je nog eens iets extra's wat dan overigens hard nodig is doen, evenals met het geld van de toto. Bij de nieuwe regeling zijn de in komsten van die toto voor de vereni gingen jammer genoeg wel tot de helft verminderd, maar door een grote aktie op te zetten, hebben we het aantal toto-deelnemers, dat bij ons staat ingeschreven, kunnen ver dubbelen. Op dit punt zijn we er dus gelukkig niet minder op ge worden." YUll/T U ONS een groot plezier doen en nog iets over die sportkeuring schrijven", vraagt de voorzitter van „Alphense Boys" aan het einde van ons gesprek en na tuurlijk geven we daar gaarne ge hoor aan. „We zouden toch zo graag de volle medewerking van de ouders willen hebben. Men beseft nog zo vaak niet van hoeveel be lang deze keuring is. Als bestuur dragen wij de verantwoordelijKheid voor de jeugd en we moeten daar om wel als eis stellen, dat de jon gens gekeurd worden. Niet zelden gebeurt het, dat er dan verborgen ziekten of gebreken voor de dag komen. We hopen, dat alle ouders die belangrijkheid voor de keuring gaan inzien. We vragen daarom langs deze weg nogmaals begrip en medewerking van de ouders". was. Larsen schijnt er echter winst in te zien. Grünfeld de 67-jarige routinier, was niet van plan met wit tegen Van Scheltinga te verliezen. In een Koningsindiër met c5 deed de oud- Amsterdammer overigens de meest uiteenlopende pogingen door de lis tige verdediging van de oud-meester heen te dringen. Maar tot in het verre eindspel bleef Grünfeld waak zaam en bereikte een verdiende re mise. De uitslagen van de tweede ronde van het 23e Hoogovenschaaktoernooi luiden: Grootmeestergroep: Larsen (Den.)- Ivkov (Zuidsl.) afgebr.; Van den Berg (Ned.)-Gereben (Israël) 1-0; Grünfeld (Oostenrijk*-Van Scheltinga (Ned.) '/»- Barendregt (Ned.)-Donner (Ned.) af gebroken; Olafsson (IJsland)-Uhlmann (O. Did.) Vi-Vt. Meestergroep: De Rooi (Ned.)-Perez (Spanje) «/»->/«; Durao (Portugal)-Kramer (Ned.) «/»-*/«Langeweg (Ned.)-Tan (In donesië) 0-1; Bozic (Zuidsl.)-Kottnauer (GB) afgebroken; Bink (Ned.)-Wade (Nw. Zeeland) 0-1. Damesgroep: mej. Muller (W. Dld.)- mevr. Van der Veen Vt-Vi! mej. Jovano- vic (Z. SL)-mevr. Timmer (Ned.) afge broken; mej. Broerse (Ned.)-mevr. Heemskerk (Ned.) 0-1; mej. Sinka (Hong.)-mevr. Vreeken (Ned.) V»-1/*. De standenlijst in de grootmeester- groep: 1. en 2. Van den Berg en Grün feld ieder l«/t punt: 3. Ivkov 1 en 1 af gebr.; 4. Van Scheltinga 1; 5. Uhlmann punt uit 1; 6. Olafsson en 1 afgebr.; 7. Barendregt 1 afgebr. uit 1; 8. Larsen 0 en 2 afgebr.; 9. Donner 0 en 1 afgebr.; 10. Gereben 0 punten. ATLETIEK NEDERLANDSE ATLETEN IN CROSS VAN MARTINI De schaakgrootmeester Wolfgang Uhlmann uit Dresden, die op 18 novem ber van het vorig jaar op weg naar het zone-toernooi in Berg en Dal niet verder kwam dan Schiphol, neemt wel deel aan 't Hoogovenschaaktoernooi in Beverwijk. Gistermiddag is hij op Schiphol aangekomen, waar hij vlot de douane passeerde nu hij wel over een visum beschikte. Op de luchthaven toont Uhlmann triomfantelijk zijn Navo-paspoort, dat hem de vorige maal was geweigerd. TWEE HANGPARTIJEN VOOR BENT LARSEN De opwinding van de tweede ronde lag in de overigens verwachte beves tiging van Uhlmann's komst en het slopende tijdnoodduel dat Van den Berg tegen Gereben op zijn naam bracht. Uhlmann werd om drie uur in het Kennemer-theater binnengehaald gevoed en te bed gebracht. Om zes uur stadion te Brussel zal worden gehou- trad hij aan voor de eerste ontmoeting. Het was tegen niemand minder dan den, zullen Nederlandse atleten deelne- grootmeester Olafsson. De laatste had in de ochtenduren reeds de hang- d® A-ploeg lopen Frans Kunen- partij tegen Larsen moeten voortzetten en was lichtelijk vermoeid. De C"!*» de®n tS hangpartij is overigens verdaagd met nog steeds perspectieven voor Larsen. JjJ? Christ en Bemer Olafsson en Uhlmann speelde een grünfeld-indiër, die snel remise werd. Tot dusver hebben Duitsland, Schot- land, Spanje, Frankrijk, Wales, Neder- PARTIJEN compensatie. Tegen het afbreken iand, Ierland, Marokko, Noorwegen, Por- was een loper-eindspel op het bord tugal, Zwitserland, Tunesië, Turkije, gekomen, dat ons inziens remise Zuidslavië en België in geschreven. Aan de internationale cross van Mar tini, die op 11 febr. a.s. in het Fallon- Van den BergGereben was een ontmoeting, die vrij langzaam op gang kwam, de schuld hiervan lag voornamelijk bij de Israëlische mees ter, die veel tijd verbruikte, doch niet tot een gelijkspel vermocht te komen. Uit de Caro-Kann met 3 g6 hield wit namelijk een vrij spel over met een raadsherenpaar, dat vrije diagonalen bezat en een gevaarlijk initiatief waarborgden. Gereben ge raakte in razende tijdnood; hij moest 15 zetten doen in drie minuten, ter wijl elke zet het tuimelen in de af- Wanneer we weer in de trein zit ten op de terugweg naar Leiden zien we aan de westzijde van Al phen aan den Rijn, daar waar ook de terreinen van „Alphense Boys" liggen, de gestaag groeiende hui zenzee en dan denken we weer aan wat kort tevoren de voorzitter van deze vereniging tegen ons zei: „We zijn een snel groeiende ge meente de laatste jaren. Er komen steeds meer mensen bij, veel jeug digen ook, die moeten we opvan gen en een geschikte vrijetijdsbe steding geven. Dat is een taak, die we geen moment uit het oog mogen verliezen. Als ouderen dragen we hier een ontzaglijke verantwoorde lijkheid." Hans Vultink is in dit bandkampioen- plaats weer op te zoeken. Toen Scholte schap hard op weg de sympathie van zUn de 150 caramboles bijeen had, moest Vul- - biljartcollega's geheel te verspelen. De tink nog vijf punten maken om een re- grond kon betekenen. Hij haalde de jonge Aaltenaar speelt nl. consequent mise uit het vuur te slepen, maar hij tijdcontrole, doch verloor toen juist van het begin van elke partij af sterk op faalde al bij de poging om de acquit- materiaal: 10. carotte, hetgeen dnidelijk in zijn resui- stoot te maken. Het openingsrepertoire van dr. Ba- taten tot niting komt. In de andere partijen werd sterk band- rendregt is niet al te veelzijdig, Donderdag won hij achtereenvolgens spel gedemonstreerd door de kansheb- rinrh hii heeft er een erondiee ken- van Jacobs in 47 beurten en van Pope- bers. Bert Teegelaar, die series van 29. nïW Ditmaal ^S het wS eZs 59 beurten. Gistermiddag slaagde 18 en 32 maakte, ondervond weinig te- Si? vïïfn? L!rnn Dnn *Un opzet bijna tegen Henk Scholte. die genstand van Ligthart (150-90 in 27 de Spaanse ruil-variant, waarop Don echter ,n de 49ste benrt toch nog het beurten), de bijzonder produktieve Henk ner niaar ten dele vat kreeg. De eerst de eindstreep bereikte. Vultink Metz (series van 18, 18, 16 en 21) liet hoofdstrijd werd met lichte stukken beeft dan ook al de bijnaam „moyenne- Jacobs ver achter zich (150-67 in 28 gevoerd, waarbij zwart aan het lang- breker" gekregen, een niet zo bijster beurten) terwijl Cees van Oosterhout ste eind scheen te trekken. Er ont- gunstige aanduiding voor een jonge aan- met reeksen van 38 en 17 al spoedig zo stond tenslotte een toren-eindspel komende kracht, die zeker als allerlaat- ver uitliep op Popeyus, dat ook zijn zege met kansen voor zwart. De partij ste het wapen van de verdediging in zo nog slechts een kwestie van tijd werd sterke mate zou moeten hanteren. Afbrekend spel (150-103 in 30 beurten). Herman Popeyus maakte overigens van dit totaal liefst 35 punten over driebanden. Avondpartijen WINST EN VERLIES VOOR KANGEROES Nog steeds worden er pogingen aange wend om de dreigende staking van de Engelse beroepsvoetballers op 21 jan. a.s. te voorkomen. Gisteren is er een bespre king gehouden tussen Jimmy Hill, de voorzitter van de spelersorganisatie, en Tom Claro, een van de naaste medewer kers van de Minister van Arbeid, die namens de minister de onderhandelingen voerde. Nu de Engelse profvoetballers zich op deze week gehouden vergaderingen heb ben uitgesproken voor verwerping van de door de werkgevers gestelde voor waarden om tot een oplossing van het arbeidsgeschil te komen, lijkt de aange kondigde staking onvermijdelijk. Na het onderhoud tussen Claro en Hill zal laatstgenoemde op een spoedverga dering van de spelersorganisatie aan de leden verslag uitbrengen. Nieuw voorstel ingetrokken De Engelse Voetbalbond (F.A.) heeft gisteren bekend gemaakt, een reeds aan Wedstrijden voor de toto NACSparta GVAV—ADO DWS-AAlkmaar DOSEnschede NO ADFor tuna '54 MVVWillem II VVV-Ajax RapidElinkwijk FeijenoordPSV KFCLimburgia BW—Veendam Eindhoven't Gooi Heerenveen—Be Quick Zwose BoysZeist Rigtersbleek—UVS beide organisaties (spelersbond en Foot ball League) verzonden nieuw voorstel om tot een vergelijk te komen, te heb ben ingetrokken. Sir Stanley Rous, de secretaris van de F.A., heeft meegedeeld, dat zijn organi satie bereid is uit het reglement de be paling, betreffende elke restrictie aan gaande de duur van een spelerscontract, te schrappen. Het gevolg van deze wijzi ging in het reglement zou echter zijn, dat de F.A. zou optreden als scheidsrechter tussen de League en de spelers. BEZOEKT DE BELANGRIJKE VOETBALWEDSTRIJD Zondag a.s. Aanvang 14.30 uur. Terrein aan De Kempenaerstraat (Advertentie) F.C. Barcelona zet trainer Brocic aan de dijk Barcelona, de Spaanse club die dit Jaar voor de Europa Cup tot de kwart-finales is doorgedrongen, heeft in verband met de magere resultaten van de laatste tijd haar trainer, de Zuidslaviër Brocic, aan de kant gezet. De Spanjaard Enrique Oriazola is zijn opvolger. Brocic was, voor hij bij Barcelona kwam, trainer bij de Eindhovense ere divisieclub PSV, die hem op 18 april 1960 ontsloeg. Zijn dienstverband bij Barce lona is dus slechts van korte duur ge weest. De vele kritiek, die de laatste weken op Barcelona werd geuit, vooral na het geltfke spel (4-4) tegen het Schot se Hibernian in het toernooi van jaar beurssteden, is aan het ontslag van Bro cic niet vreemd. In de Spaanse compe titie neemt Barcelona thans de derde plaats op de ranglijst in. SJZ Indien terrein en weersom standigheden meewerken worden zon dag a.s. de hier volgende wedstrijden gespeeld: SJZ J gaat naar de Boshuizer- kade om daar tegen VNA 1 te spelen, aanvang 2.30 uur. vertrek om 1.30 vanaf het Don-Boscohuis. Het 2e elftal speelt op eigen terrein tegen ASC 5, aanvang 2.30 uur. SJZ 4 speelt op eigen terrein en wel tegen Foreholte 6, aanvang 12 uur. Het 5e elftal brengt een bezoek aan Warmunda 4 en speelt daar om 12 uur, vertrek om 10.45 uur vanaf het Don- Boscohuis. Teylingen Leidse Boys 1-Teylingen 1, 2.30 uur, Bosh.kade 4; Teylingen 2- •Altior 2, 2.30 uur; Teylingen 3-UVS 5, 2.00 uur. GDS Voor a.s. zondag zyn vastge steld onderstaande wedstrijden: Nieuw- koop-GDS, aanvang 2.30 uur. Vertrek per bus om 1.30 uur. GDS 2-Nic. Boys 2, aanvang 2.30 uur; GDS 3-Zwervers 3, aanvang 12 uur; Nic. Boys 3-GDS 4, aan vang 2.30 uur. Het vierde vertrekt met dezelfde bus als het eerste om half twee. werd afgebroken. LarsenIvkov was zwaar werk op het strategische niveau groot- Henk SchoIte leed kenneUjk onder het meesters. De wltteopeningskeus, aIbrekende spel van zyn tegenstander. Bert Teigela'ar, die zeil aan een be- Engelse partij wees reeas in die ricn die m0eizaam een voorsprong van ruim hoorlijke serie bezig was, stopte gister- ting. Het werd een stryd om velden 30 punten oubouwde (97-139 in 36 beur- avond om Henk scholte zo min mogelijk en lynen, die enigermate ten gunste ten)< Nog juist bijtijds vond Scholte af te ]eiden De Eindhovenaar had in zijn van wit scheen te verlopen, doch zjjn vechtlust terug en nu was het de J5e beurt met griezelig zuivere snij- Ivkov had in het bezit van de a- beurt aan Vultink om vertwijfeld na bij- stootjes in een hoek van het biljart tien- verticaal een evenwichtbewarende zonder moeilijke aanvangststoten zijn tallen caramboles verzameld. Weliswaar was na 45 de ideale positie verloren ge gaan, maar de ballen lagen toch nog zo goed bij elkaar, dat een verbetering van het Nederlands serie-record van Cees van Oosterhout (57) niet meer denk beeldig was. De zwartgelokte Brabander speelde echter in een roes en besefte niet wat er op het spel stond toen hij de 56e A carambole weer zuiver op serie stootte punt de zaken te nonchalant aanpax- mjste Scholte won in 22 beurten en ïa-xa m uc vreiu® ke£- zag daardoor zijn algemeen gemiddelde sprong van Prof. Wijk zat er voor VVS Op de onmogelijkste met een halve punt stijgen tot 4.28. nog alle kans voor een gelijkspel in. slagen en zodoende kreeg P^ch de kans Teegeiaar gjng na de magistrale solo Een near ome menin» jemeakte font van de achterstand tei verWetneni tot H"12- van Scholte onverstoorbaar door tot 35, de coach heeft VVS de wed.trljd „kost. Juist op tijd kreeg Jan Willezijn be- ha, betckende dat hij zich definitief Bram Favler. de uitnemende »et-up aal "J* van Jacobs, afscheidde. Het einde kwam scoorde hu het 15e punt voor zijn team, ln beurt gun|t(. v(m Taegelaar. Tot fi.n lien Kaneeroes uit voordat Herinnerde Vultink zich wellicht hoe Punch tegen kon scoren. Goed serveren kwaad Cees van Oosterhout na de eers e van een van de Punch-spelers nivelleer. partu van het vorige bandkampioenschap den de achterstand tot 8-6. maar de 'ij Breda op hem was geweert, toen hij In WS had geen al te beste start, want Kangeroes-aanval kwam toen pas goed ^v^rw.rhte nëderlaae had Prof. Wijk dat do eerste set sonder Bas op toeren en zonder ook maar een mo- ff dat Van Oos- Leurlng begon, kwam op 6-1. Een time- ment in gevaar te zijn geweest brachten toegebracht. Een teit is, dat Van oos ont bU WS deed de rollen omdraaien. Jan Wille c.s. de stand via 15-7 op 2-0 terhout vrijdagavond van Vutmk lang uitstekende aanvallen, door Ben Ten Het werd 3-0 nadat In de derde set geen slecht spel kreeg. Het resultaat was Have en Kleingeld met rake smashes Huisinga en Jack de Vink de smashes vooral voor Vultink zelf verrassend. Hij afgemaakt veranderden deze achterstand maar voor het neerknallen kregen van kwam met een geheel andere instelling in een 9-6 voorsprong. WS bleef de hun teamgenoten. Met 15-8 kwam het dan in zijn eerste drie partijen aan de toon aangeven en kwam op matchpoint einde van een teleurstellende wedstrijd, tafel, probeerde het spel te spelen, zoals 14-10. Twee keiharde serves van Frans Kangeroes-OVC dames 2-8 De Kan- en F®***6. "J1 Vaan Sieval bracht de spanning weer terug, geroes-dames mogen hun handen dicht wyze tegen het eind van de p J maar een mislnkte smash van Stikke- knijpen met het tegen OVC behaalde ge- de *F°°n. .vaP wVC lorum bracht toch de set aan WS. 15-13. lijke-spel. slordigheid heeft hem parten gespeeld De Haagse ploeg demonstreerde een «n. ondanks series van 31 en 16, waarmee Drie floaters-serves van Peter Walop heel wat mooier partijtje volleybal dan hlJ ,Van Oosterhoxit tenslotte ernstig be en een dito van Dick Oudshoorn bracht de Leidse dames en het is hun geluk ge- dreide, bleef Vultink op 130 staan, ue VVS op 4-0. Een mislukte smash van we est dat OVC vooral in de derde set Bredanaar zelf slaakte een zucht van Bas Leuring, die vanwege zijn gebles- het te mooi heeft willen doen en daar- verlichting toen Vultink de nastoot mis- seerde arm zijn keiharde smashes niet mee zichzelf ten gronde heeft gespeeld, te, want hij werd nu alleenheerser in WS-Prof. Wijk 1-3 Op de stand 12-12 in de vierde set en een 2-1 voor- Bram Favier, de uitnemende set-up in deze set aan de kant en had op deze kritieke stand in het veld gebracht die nen te worden. Het gebrek aan aanval by WS in deze laatste fase deed de ze ge bU Prof. Wijk belanden. durfde lanceren, bracht de stand op 6-2. De stand 7-4 bleef ondanks 6 x serves wisselen gehandhaafd, totdat uiteinde- TAFELTENNIS TREFFERS-DOCOS Het zag er aanvankelijk niet naar uit het klassement dankzij een verrassende dat Kangeroes nog zo'n moeite zou heb- nederlaag van de falende Henk Metz te- ben om een dTaw te halen. De Haagse gen Herman Popeyus, die in zijn partij lijk technische fouten Prof. Wijk weer aanval kon niet op toeren komen en een beslissende serie van 30 maakte, op gelijke hoogte bracht 7-7. Prof. Wijk Kangeroes dat wel resoluut maar toch ging goed door en distancieerde zich niet groots volleybal speelde profiteerde steeds meer. Via 8-12 werd het 10-14 dankbaar door met 15-11 de eerste set Teegelaar voor Prof. Wijk. bracht de stand in evenwicht 15-11. 2-1 voorsprong. Via 8-8 en 12-12, waarvan het twaalf- gemaakt brachten Kangeroes in paniek- was het toch wel een uitgemaakte zaak Als de voortekenen niet bedriegen is er hedenavond in de Pancratiuszaal in ieder geval veel spanning te verwach ten. Het is dan nl. de eerste wedstrijd van Treffers en ook van DOCOS in de tweede competitiehelft Daar beide teams alleen maar over verdedigende spelers beschikken zal deze wedstrijd niet vroeg beëindigd zijn. Succes voor Treffers is echter niet helemaal uitgesloten, daar de Veenders de laatste tijd steeds sterker zijn gaan spelen. DOCOS zal ook wel proberen zijn laatste theoretische kam pioenskans te behouden, zodat we met spanning naar de afloop zullen uitzien. Aanvang 7 uur. de punt voor VVS door een prachtige dat OVC deze set ging winnen. Het werd smash van Ben Ten Have werd gescoord, dan ook 15-8 en daarmee 1-1. bleek Prof. Wijk's aanval in de beslissen- OVC werd overmoedig en probeerde de fase niet te stuiten en zo kwam met zelfs de aanvallen op een andere dan via 15-13 het einde van een spannend dueL het drieslagsysteem op te bouwen. Dit Opgemerkt zij nog dat de leiding veel te was heel aardig om te zien, maar jam- wensen overliet. mer genoeg sorteerde dit voor de Haag- al te veel moeite gekost het Delftse Verhoeks en Ans Vrielink het gelijke Punch met een 3-0 nederlaag naar huis spel veilig te stellen 15-6. te sturen. Jack de Vink, Huisinga, Scho- OVC had de les uoed herrenen en in neveld en Broersma bleken met hun de vierde set was er dan ook geen siiiosuca ceil ic giuie ujjgave voor ae sprake meer van enige franje. Met sim- studenten. pel drieslag spel werd Kangeroes wel Tot 6-5 hield Punch in de eerste set heel vlot naar een 15-4 setverlies ge- nog stand. Keiharde serves van Jack speeld. Vink brachten Kangeroes daarna op 12- Als OVC ook in de derde set de zaken ltnria 6. Door Huisinga en Karamoy werd het op de normale manier had aangepakt, i' u« zelfs 14-6. Kangeroes dacht er al te zijn voorwaar Kangeroes was met een 3-1 Jac0DS en ging voor het scoren van het laatste nederlaag naar huis gegaan. De uitslagen van de 3e ronde waren: Teegelaar 150 27 32 5.55 Ligthart 90 27 16 3.33 Scholte 150 49 20 3.00 Vultink 145 49 21 2.95 Metz 150 29 21 5.35 Jacobs 67 28 8 2.39 Van Oosterhout 150 30 38 5.00 Popeyus 103 30 24 3.43 Avondpartijen: Teegelaar 150 29 35 6.17 Jacobs 87 29 18 3.00 Scholte 150 22 55 6.81 Ligthart 70 22 18 3.18 Metz 117 43 17 2.72 Popeyus 150 43 30 348 Van Oosterhout 150 24 38 6.25 Vultink 130 24 31 5.4; Na twee dagen luidt de stand: 1. Van Oosterhout 8 38 5.21 2. Teegelaar 6 35 5.67 3. Scholte 6 55 4.28 4. Metz 6 21 3.93 5 Vultink 4 31 3.21 6. Popeyus 2 30 3.00 7. Ligthart 0 34 3.53 8. Jacobs 0 18 2.79 (Voor sport zie ook pag. 8).

Leidse Courant | 1961 | | pagina 9