HERENHUIZEN GELD IAM Grote dankbaarheid van kath. Zoetermeer bij afscheid van kap. J. Streng LTJ-vergadering aanvaardde statuten wijziging niet zonder meer Marktberichten Chauffeur TE KOOP LEIDERDORP In- en Verkoopbureau van Onroerende Goederen fr Bericht van inzet 1600,- a 3% TAXI MARKS Tel: 26584 Rakkersbediende SIGARENZAAK Wringerrollen WONINGRUIL WONINGRUIL ZATERDAG 14 JANUARI 1961 DE LEIDSE COURANT PAGINA 5 ZOETERMEER „Zo LATEN WIJ ONZE KAPELAAN NIET GAAN" Indrukwekkende geschenken Wel zelden heeft katholiek Zoeter meer op zo'n overweldigende wijze afscheid genomen van een scheiden de kapelaan, als met kapelaan J. Streng het geval is geweest. Zo was bekend, dat kapelaan benoemd was tot kapelaan in Rotterdam, of spon taan werd van alle kanten gezegd: „Zo laten wij onze kapelaan niet gaan." Met de voortvarendheid, die Zoetermeer eigen is geworden, werd binnen de dag alle mogelijke plannen ontworpen en ging men over tot de verwezenlijking hiervan. Gisteren was dan de dag waarop officieel afscheid genomen werd. 's Morgens werd op de v.g.l.o.-school afscheid genomen en de kapelaan 'n cadeau aangeboden. Des middags te 3 uur kwamen de leerlingen van de parochiale scholen bijeen in het paro chiehuis. Toen kapelaan binnentrad werd hij spontaan toegezongen door rond 500 kinderen. Na een kort woord door het hoofd der jongens school, de heer A. C. v. Velzen, na men de kinderen op de hun eigen wijze afscheid van de beminde kape laan. Wat leuke liederen, een paar leuke samenspraakjes en het aanbie den van cadeaux door meisjes en jon gens. Alle kinderen hadden spontaan iets bijgedragen en zo kreeg kapelaan de nodige sigaren, sigaretten en boe- kenbonnen in ontvangst te nemen. Te zeven uur verzamelden zich de jeugdleden van de voetbalvereniging DWO, de gymnastiekvereniging DWO, de kabouters en gidsen, de welpen en verkenners, de judo'ers en dc leden van de muziekschool Con Amore in het parochiehuis. De orga nisatie van deze avond berustte bij de R.K. Jeugdraad, die een uitgele zen programma had samengesteld. Nadat pastoor P. J. v. Steijn, kape laan J. Streng en pater Monulphus plaats hadden genomen, was het woord aan de voorzitter van de R.K. Jeugdraad, de heer J. J. Diks. Door alle jeugdverenigingen, waarvan de leden alle in fleurige uniformen wa ren gestoken, werd iets naar voren gebracht, dat specifiek was voor de desbetreffende vereniging. Het hoog- teppunt was zeker wel de aanbie ding van het afscheidscadeau. De jeugdverenigingen hadden in enkele dagen een geldbedrag bijeen gebracht van bijna 250. Hiervan was o.m. gekocht een pixis voor het weg brengen van de ziekencommunie, een hartewens van de kapelaan. In een hartelijk dankwoord wees kapelaan Streng er op, dat de leden trouw lid moeten blijven van de vele jeugd verenigingen die Zoetermeer heeft. Hij dankte ook voor de spontane me dewerking, die hij altijd had mogen ondervinden. Ook hierna namen alle persoonlijk afscheid van de kapelaan. Nauwelijks waren de laatste jeugd leden vertrokken of reeds vulde de zaal zich weer met de afgevaardig den van de vele katholieke vereni gingen die Zoetermeer telt. In de feestelijk versierde zaal wa ren o.m. de vlaggen van de verschil lende jeugdverenigingen opgesteld. Aanwezig waren o.m. de besturen van de LTM, de LTJ, de Mater Amabilis- school, de muziekschool Con Amore, de KAV, het Gilde de standsorgani saties, de R.K. Ontwikkelingsvereni ging, de R.K. Jeugdraad, het kerk bestuur, de eerw. zusters en vele an dere groeperingen. De bijeenkomst werd geleid door pastoor, die als eerste de scheidende kapelaan toesprak. Mede op verzoek van kapelaan wilde pastoor het ver trek niet al te dramatisch opvatten. Toch wilde hij openlijk zeggen, dat kapelaan Streng altijd met hart en ziel zich gegeven had voor de paro- chi. Bijzonder had hy zich beijverd, aldus de pastoor, voor de zieken in de parochie. Niemand vergat hij en meerdere malen was hij aan hun ziek bed verschenen. Ook het huisbezoek vatte hij hoog op. Practisch in elk huisgezin was de kapelaan geweest en geen enkele nieuwe bewoner kon zich vestigen, en dat gebeurt tegenwoor dig zeer veel, of de kapelaan was aanwezig om de nieuwe katholieke bewoners te verwelkomen. Vele moeilijke zaken- en gezinskwesties werden hem voorgelegd en dikwijls opgelost. De gespreksgroepen, die zijn bij zondere belangstelling hadden en de gezinscursussen konden rekenen op zijn steun en tegenwoordigheid. Zijn werk voor de jeugd klonk als een klok. Een ijverig en enthousiast priester met een warmvoelend hart, die voor ieder spontaan klaar stond. Bijzonder dankte pastoor kapelaan Streng voor de prettige samenwer king en de gezelligheid in de pasto rie. Veel dank was hij hem ook ver schuldigd voor de wijze waarop hij tijdens de ziekte van pastoor de za ken van de parochie had behartigd. Hierna werd het woord gegeven aan de voorzitter van de r.k. Jeugd raad, de heer J. Diks, die namens alle jeugdverenigingen het woord voerde. Spr. wees op de prettige wij ze van samenwerking, de vele ini tiatieven, die door de kapelaan naar voren waren gebracht, en de grote belangstelling, die voor elke vereni ging had. Een nieuwe fiets Vervolgens werd het woord ge voerd door de heer J. v. d. Hoeven, die namens de overige verenigingen sprak. Spr. roemde de grote voort varendheid van kapelaan, zijn mo derne aanpak van de actuele pro blemen, de nieuwe opzet van de 18- jarige cursus en de contactavonden voor de jeugd zoals het jongerenap- pèl 1960. Van de geschonken bijdra gen van de verenigingen bood hij kapelaan Streng een nieuwe fiets aan. Het was kapelaan J. Streng wel bijzonder moeilijk een afscheids woord te spreken. Hij dankte voor de persoonlijke goede verstandhou ding en de prettige samenwerking. In de jaren van zijn verblijf in Zoe termeer was er veel veranderd, veel nieuwe straten en wijken zijn geko men en daarmede vele nieuwe be woners. Het contact leggen tussen het oude en nieuwe deel, het in schakelen van de nieuwe bewoners in het parochieleven vond spr. be langrijk. Hartelijk dank bracht hij aan de leiders en leidsters van de jeugdverenigingen, die zo ontzagge lijk veel doen voor de parochie en die een onmisbare steun voor hem zijn geweest. Het is prettig werken in Zoetermeer, aldus kapelaan, en onder de kapelaans ziet men uit naar een benoeming in Zoeteremer. Bijzonder dank bracht hij aan de harde werkers in de nog jonge r.k. Jeugdraad, die al veel coördinerend werk heeft verricht. Met een harte lijk dankwoord voor de geschonken cadeaus en een persoonlijk woord tot pastoor eindigde akpelaan zijn af scheidswoord. Hierna was er gelegenheid per soonlijk afscheid te nemen van ka pelaan Streng. Onder de velen, die dit deden bevonden zich ook de kath. raadsleden G. v. Leeuwen en G. Kamphuis. Ook de districtsvoorzitter van het district Midden-Zuid-Hol land van de LTJ, de heer J. v. d. Goes bracht de dank over van het district, waarvan kapelaan districts aalmoezenier was. Vele cadeaux wer den nog overhandigd o.m. een ge schenk van het gezamenlijk perso neel van de parochiale scholen. Belangstelling van LTB-kringcn De algemene vergadering van de LTJ, vanmorgen in de Stadsgehoor zaal te Leiden gehouden, kenmerkte zich door een levendige belangstel ling der leden. De voorzitter, de heer E. C. Jacobs, verwelkomde in zijn openingswoord vele genodgiden uit LTB-kringen en andere stands- en jeugdorganisaties, onder hen bevon den zich o.a. de heer E. J. M. Kolf schoten, voorzitter van de LTB, en de heer M. P. van der Weyden, lid van het dagelijks bestuur der LTB. Na goedkeuring der notulen van de alg. jaarvergadering van 23 januari 1960, de mededelingen en ingeko men stukken en de aanbieding van het jaarverslag vergde de behande ling en goedkeuring van de ontwerp statuten nogal veel tijd. By art. vier ontmoette ae toegevoegde alinea „De LTJ zal zich onthouden van het zelf standig adresseren aan kerkelijke en burgerlijke autoriteiten over zaken, welke liggen op het terrein van de LTB" enige tegenstand. Stemmen uit de vergadering ge tuigden van de angst, dat hierdoor de zelfstandigheid van de LTJ in het gedrang zou komen ta.v. de LTB. Het bestuur was van mening, dat de LTJ de volwassenenorganisaties niet mag doorkruisen in hun beleid. „Deze be perking hebben wij als jongerenorga nisatie te aanvaarden", zo zei aal moezenier Matthijsen, „wij mogen ons niet zelfstandig bewegen op het ter rein van de LTB". Drs. N. H. van Wersch uit Haar lem wees erop, dat de overheidsin stanties zelfs geen gehoor zullen geven aan zelfstandige adressen van de LTJ als deze liggen op LTB-ter- rein. Met een aantal stemmen tegen werd artikel vier alsnog goedge- goedgekeurd. Artikel zes bracht enige beroering aangaande de leeftijdsgrens voor het lidmaatschap. Per ministeriële be schikking werd toegestaan, dat de uiterlijke leeftijd voor het lidmaat schap 28 jaar dient te zijn. De ver gadering wenste de mogelijkheid, dat leden van dertig jaar ook nog leden zouden kunnen zijn. Van bestuurszijde werd geadvi seerd, de leeftijd van 28 jaar aan te houden, met een uitzonderingsregel, deze leeftijd te overschrijden met controle- en beleidsmogelijkheid bij het diocesane bestuur. Deze toevoe ging werd door de vergadering aan vaard. De overige ontwerp-statuten werden zonder meer met de nodige wijzigingen goedgekeurd. De bekende kleinkust-artie6t Wim kan viert morgen zijn vijftig ste verjaardag. LEEUWARDEN, 13 jan. Zuivel. Commissinoteringcn: kaas: Goud se 2.072.08; Edammer 1.911.92; Broodkaas 1.921.93. Handel goed. KATWIJK a.d. RIJN, 13 jan. Groen ten Waspeen Al 6.40-8.60; A2 2.80-7.50; BI 4.70-7.00; B2 1.40-2.00; Cl 2.40; C2 0.90-1.20; breekpeen 1.00-1.60 alles per kist; witlof 1 94,00-95.00; witlof 2 84.00; gele kool 8.00-13.00; groene kool 12 00- 16.00; rode kool 6.00-9.00; boerenkool 25.00-29.00; spruiten A2 40.00-54.00; B2 16.00-24.00; uien 1 (per kist) 2.80-3.60; uien 2 (per kist) 1.40-2.40; prei 1 27.00: prei 2 18.00-19.00; peterselie (per 100 bos) 26.00; selderij (per 100 bos) 26.00: knolselderij 1 (per 100 st.) 16.00-21.00: knolselderij 2 (per 100 st.) 4.00-5.00. Aanvoer waspeen 70.000 kg, waarvan 40.000 kg voor export werd verkocht. TER AAR, 13 jan. Groente Wit lof 71-91 (idem 2 59-73, idem afw. 39-57, idem stek 7-32, groene kool 8, spruiten 49-51, idem B 31-39, idem afw. 20, idem stek 7, uien 10, prei lf-25, idem dun 13, waspeen 20, alles per kg, selderij 18, raapstelen 11, al les per bos, knolselderij 17, id. stek 2, alles per stuk, boerenkool 1.00- 1.50, idem afw. 50 per kist. Heden overleed in het Stads- en Academisch Ziekenhuis te Utrecht, voorzien van het H.H. Sacrament der Zieken p. GENTIANUS HOGENELST o.f.m. Oud-kapelaan van de Hartebrug-parochie Namens de mede-broeders: p. F. v. Berkel o.f.m. pastoor Maandagavond de Met ten te acht uur. Dinsdagmorgen 9.30 u. de Lauden, daarna ge zongen Uitvaart. De begrafenis vindt plaats 11.30 uur op net kloosterkerkhof St. Willibrordus-college te Katwijk a. d. Rijn. Gevraagd een chauffeur; genegen alle voorkomende werkzaamheden te ver richten. L. P. v. d. GEER, Lammenschansweg 74, Leiden. woonhuis in Warmond (centr.). Geheel modern eigen grond 4/5 kamers, douchecel lasten per jaar 29.Leeg te aanvaarden Priis 15.000.- k.k. Inl. Makelaarskantoor Korff de Gidts Co. Regentes- selaan 35, Den Haag, telef. 331356. Wijziging uitbreidingsplan Het hoofd van 't gemeen tebestuur van Alkemade maakt bekend dat het ontwerp van de partiële herziening 1961 van het uitbreidingsplan, regelende de bestemming in hoofdzaak van gronden gelegen in de Googerpoi- aer in de gemeente Alke made in een uitvoerige kaart uitgewerkt met be bouwingsvoorschriften, ter secretarie dezer ge meente (afd. gemeente werken) voor een ieder ter inzage ligt, gedurende vier weken, vanaf 16 ja nuari 1961, enwel iedere werkdag van 912 uur. Gedurende deze termijn kunnen belanghebbenden bij de gemeenteraad be zwaren indienen. Alkemade, 14 januari 1961 De burgemeester van Alkemade, E. J. M. KOLFSCHOTEN In het steeds verder uitbreidende tuindorp Leiderdorp gaan wij bouwen 34 herenhuizen aan het Frederik Hendrikplantsoen en de Wilhelminastraat. 16 Huurgarages beschikbaar. Goede busverbindingen met station en centrum Leiden. Eén min. van nieuwe rijksweg Den HaagAm sterdam. Ruim uitzicht op plantsoenen. Koopprijzen vanaf 32.500.k.k. Nu nog lage overdrachtskosten. 80% hypotheek beschikbaar. INDELING: Parterre: Woon-eetkamer 7.84x3.82; keuken 2.60x2.60; w.c.; kel derkast; voor- en achtertuin met schuur 2.50x3.20 en achteruitgang. Ie verdieping: 3 slaapkamers resp. 3.80x3.82; 3.70x3.32; 2.60x2.60; rui me douchekamer 1.41x2.10; balcon 5.50x1.15. 2e verdieping: Grote slaapkamers 6.40x3.82 (3.32) met flinke berg- kast; kleine slaapkamers 2.60x2.60. Inl. a.s. zondag van 24 uur in de directiekeet op het werk. Laan van Poot 412 Telefoon 33.88.48. Gevraagd te Voorburg be schaafde r.k. huishoudster in middenstandsgezin van 3 kinderen (waarvan oud ste op pensionaat) waar moeder afwezig is. Br. on der no. 2339 bur. v. d. bl. Den Haag Notaris J. C. VAN ECK te Leiden bericht, dat bi) veiling d.d. 13 januari '61 het perceel Laan van Al kemade no. 56 te Oegst- geest werd ingezet op 23.600.—. Afslag vrijdag 20 januari 1961. Kredieten uitsluitend groot zonder borg verkrilgbaar voor elk doel en voor iedereen Gemakkelijke voorwaarden wisselende wachttijd Vraagt inlichtingen „SAMENWERKING* Verstolkstr 31, Leeuwarden Spiegels Glasplaten plas in lood Gebr. DULLAART Korte Mare 2 L.EIDEN Tel. 22368 -23406 RIJSCHOOL Dag en nacht Gevraagd, wegens dienst plicht, een In- of extern. Luxe brood- en banketbakkerij H. J. v. d. Meer, Zuidbuurtseweg 70, Zoeterwoude, tel. 01715 —274. Ter overname gevraagd: of winkel geschikt voor sigarenzaak. Met dagver blijf zonder woningruil. Br. onder no. 2158 bur. v. d. blad. Bekleder van wringerrol len met prima witte rubber Binnen enkele dagen gereed. COVERBEDRIJF A.K.B. Lammermarkt 46 - Leiden Tel. 01710—24842 Voor Duitse vakantiegan gers KAMERS. PENSIONS. ZOMERHUISJES etc. te huur gevraagd voor a.s. zomerseizoen Aanbiedingen: „H.O.S. Direct gevraagd een bloemistknechtje 15 a 16 jaar. Bloemisterij C. Moerkerk, Leidseweg 218, Voorschoten, telef. Postbus 1087. Amsterdam. 017172659. Gevraagd een tuindersknecht bij: J. VAN VLIET Dorpsstraat 48 Zoeterwoude te kopen of huren. Aange boden Wassenaar: zonnig, moaern hoekhuis. Ge vraagd Oegstgeest: hoak- of alleenstaand huis, 7 a 8 kamers, flinke tuin. Br. onder no. 2333 bur. v. d. blad. PERSONEEL 2 Besch. r.k. huishoudster m.l., van goede boeren stand, zoekt een rustige geheel zelfst. werkkring; uitstuitend bij heer alleen (z.k.) van goede stand, op boerderij, bollen- of boom kwekerij. Br. onder no. 9872 bur. v. d. blad. 2 Gevr.: vrl. assistenten voor diverse werkzaamhe den. Café-rest. „Bijhorst", Zydeweg 54, Wassenaar, te*. 01751—8702. 2 Meisjes gevraagd voor diverse werkzaamheden. Br. onder no. 9848 bur. v. d. blad. 2 Bijverdienste-tippen voor vrije avonden en za terdagen. „De Tipgever", afd. Inl. no. 46 Postbus 21 H.I.Ambacht. 2* R.K. Meisje, 20 jr, dat zelfstandig kan werken zoekt voor dag en nacht met huiselijk verkeer, r.k. gezin met kinderen, te Leiden of omstreken. Br. onder no. 9881 bur. v. d. blad. 2* Net r.k. meisje. 18 jr. b.z.a. van 8.30 tot 4.30 uur Zaterdagsmidadgs en zon dags vrij. liefst in Oegst geest. Enige kinderen geen bezwaar. Br. onder no. 9900 bur. v. d. blad. 2 Gevr. per 1 febr. een funke jongen voor vast werk in de tuin bij L. J. v. d. Post, Vlietweg 32, Zoeterwoude. 3? Lampe vraagt voor spoedige indiensttreding een cassière. Leeftijd 20 jaar. 2* Nette jongen gevraagd leeftijd 14-15 jaar. Aanm.: Boekbinderij Goddijn. Vrouwenkerkkoorsteeg 9, Leiden, tussen 812 en 26 uur. 2* Gevraagd in-klein dok tersgezin. flinke hulp bo ven 16 jaar, voor 2 of 3 halve dagen per week. Mevr. Straathof, M. P. Splinterlaan 136, Leider dorp. 2* Het Rijkszuivelstation vraagt hulp voor het schoonhouden van het ge bouw. Aanmelden: Vree- wijkstraat 12b. of schrif telijk. ST Modern fabriekskan- toor te Leiden vraagt jongste medewerkster. Prettige werkkring. Ken nis van typen vereist. Ge deeltelijk ingevoerde vrije zaterdag. Br. onder no. 2361 bur. v. <L blad. 2" Flinke werkster gevr. 2 oentenaen of 1 hele dag p.w. C. Duivenvoorde, La ge Morsweg 18. 2 10 Rijlessen voor 4750 in nieuwe Opel Rekord en Anglia 1960. Erkende Bonds autoryschool „Ire ne". Gediplomeerde in structeurs, Boddens Ho- sangweg 52, Woubrugge, tel. 286: Leiden tel. 26753 2 Bureaus: tafels; mah. stoelen; antieke dekenkis ten; fr. kristallen kroon; antieke koperen kaarsen kroon; ladenkastjes; ge- sph'kerde vloerkleden; boekenkastjes; babycom mode; fr. Biedermeier fau teuils. Inkoop van antiek en schilderyen. Nieuwe Rijn 60 to. nieuwe brug, tel. 22150. 3? Gevr. wegens uitbrei ding: autobekieders; half was- en leerüng-autobe- kleders. Th. H. van Kuijk, Autobekleder, Morsstr. 16 tel. 30552. Leiden. 2 Een nieuwe batterij voor zo laag mogelijke prijs. Vraagt dan uw ga ragehouder onze revisie- baterij met 18 maanden volledige garantie, dus zonder bijbetaling. Indien niet voorradig vraagt dan rechtstreeks. Accu-service Groenen, Nieuwe Rijn 106 Leiden, tel. 23140. AANGEBODEN 2 Accordeon, gitaar, mandoline, banjo, trompet sax, klarinet en drumcur sus. Instrument direct mee naar huis en aan het einde van de cursus uw eigendom. Vraagt gratis prospectus. Muziek school Zwaag, Korevaar- straat 5, tel. 24358. 2 Goedkoop autorijden. Nu Citroën 2 CV. geheel nieuw model 1961. Deze verhuren wy tegen zeer laag tarief. All risk. verz. Geenjaar Autoverhuur, Goejestraat 34, tel. 30794; Gara^isHoge Ryndyk 4a, 2 Nieuwe aut. zig-zag- naaimachine aangeboden tegen zeer lage prijs. Inl. en te zien. Westkanaalweg 17, Ter Aar. 2 Credieten hm. f3000.- (voor iedereen), voor aan koop meubelen en wo ningtextiel, direct van fa briek. Enorme keuze on besparing Uiterst soepele betalingsregeling en strik te geheimhouding. Vraagt vryblyvend inlichtingen Postbus 538. Den Haag. 2 Nieuwe auto's zondei chauffeur. Ford Consul faunus 17M, üpel Rekord. Volkswagens en Volkswa genbusje Werkhoven s Garagebedrijf, Mareclyk 34a, tel. 32735 en 22300 2 Te koop: 2e hands da mes-. heien- en lunderry- wielen. Alles gemoffeld en onder garantie. Rij wielhandel A. Grimber gen, Dubbelebuurt 11, Rynsburg, tel. 01718-2967. 2 Pullman-, Auping- en Kapokmatrassen vindt U in de grootste sortering en de laagste prys bij De Kleine winst, Haarlem merstraat 51. Leiden. 2 Markiezenfabriek Mel- cners stelt alles in de schaduw. Markiezen, rol- schermen, terraszonwe ring, al. jaloezieën, zonne schermdoek. Schimmel- werend dus langere le vensduur. Prima afwer king. Verkoopkantoor C. E. Jedeloo, Juffermans- straat 23, Oegstgeest. tel. 01710—31165. 2 Alt op de Mare 112 ruimt op: ringsteeksleu tels, bankschroeven, slijp machines, draadstroop en kniptangen, gereedschap- tassen; metselaarsgereed- schap; slijp- en polijst- koppen; verfspuitkast; enige bromfietsmotortjes: ruitenwissers; autokachel, enz. 2 Herenhoeden stomen modelleren nieuw lint, nieuw leer, eventueel ver groten ol verkleinen Voor vakwerk; v. Velzen, hoe- denkliniek, Donkersteeg 3 2 Auto's met rechtsgel dige schriftelijke garantie bewijzen. Financiering te gen 5%. Elk merk auto kan geleverd worden. Van den Berg, rioogl. Kerkgr. 42, Leiden, tel. 30692. 2 T« koop aangeboden; 2d ton koemest zonder stro; 5 kilo peulen van 1960, eigen teelt zwaai» gewas. C. J. van der Geest Achterdijk 3, post Hoog- made. 2 Rotan meubelen, wie gen, mandenwerk koopt U het voordeligst bü Fa Van der Vaart. Lange Pie- terskerkkoorsteeg 24, tel. 30534. Speciaal adres voor reparaties en bekleden van wiegen. 2 ..De Houthal", Hoge- woerd 99 het domein voor de „Doe het zeiver". Hij vindt daar wat hij (of zij) nodig heeft „Maak het zelf U kunt het wel klaar krijgen m t onze voorlich ting. 2 Pracht tv. 53 cm. met ingebouwde F.M.-radio; Solex 4 mnd., als nieuw, 2 versterkers 4Vs en 15 watt; bandrecorders met microfoon; radio's vanaf 25.- tot 100.-. Nieuwe Rijn 60. 2 A^. bruidsparen uw bruidsstoet wordt le klas verzorgd door het gespe cialiseerde trouwautobedr. Zeemanlaan 12a. directie: De Jong, tel. 23055, 7-pers. auto's met verwarming. Keuze uit zwarte, zilver grijze of witte bruids coupé. 2 Aangeboden: 4 kamerflat Burggravenlaan le etage Ge vraagd: huis, liefst met tuin. Brieven onder no. 9722 bur. v. d. blad. 2 Te koop aangeboden: 22 kilo tuinbonen witkiem en l'/i kilo vroege peulen en 1 kilo late peulen, ho ge. J. M. Hoog en boom P. v. d. Plaatstraat 35. Rijp- wetering. 2 Automatische fotoser vice. Rolfilms, kleinbeeld- films, kleurenfilms, witte en blauwe flitslampen thans ook verkrijgbaar via onze automaat in de hal van het Station. Fotore- portagebedrüf-Fotohandel N. v. a Horst Doezastraat 39, tel 24702 Zie ook on ze automaten Doezastraat en Bevrüdingsplein. 2 Gulf smeerstation. Se rieuze aandacht voor uw kostbare auto Gulf-servi- ce. Verdamstraat 6. 2 Grote uitverkoop! A.s. maandag houdt Pluym grote uitverkoop. Zie zondag de etalages. Spotprijzen. Alles moet weg! Ameublementen, tafels, stoelen, divans, ledi kanten, enz. Hoogewoerd 41, tel. 21266. 2 Accubatteriien, eerste kwaliteit, grote voorraad Gebrs. v. ulden, Verdam- straat 6. tel. 23041. 2 Leert D.A.F. rijden Eenvoudiger, goedkoper Inl. bij Gebr Van Ulaen. D.A.F -dealer, Verdamstr 6. tel 23041. 2 Kofferschriifmachines. in diverse uitvoeringen en pryzen. Vrijblijvend de monstratie ook bü U thuis Hees Kantoormachines. Hogewoerd 92, tel. 31983 2 Heren bloemisten en lanbouwers. Haast U! Wy hebben nog een kleine sortering tegen spotkoop jes. Koestaakranpels, boomzagen, dubbele rooi- truffels, hakken, graven bollenplaten, hooiharken, 2, 4 en 6 tandsvorken. schrepels, pikhouwelen, slootzennen, tulpentruf fels. grendelsloten, enz. Bernard Schulte, Voorhout 2 Autohoezen, kappen. pyama s. complete bekle dingen, sponsrubber zittin gen, asbakken, spiegels lashaken bloemvaasjes armsteur.en, zonneklep pen. rubbermaties vloer matten, kaplak, ruiten sloten, tochtrubbers. Th van Kuijk. Autobekieder Morsstraat 46. tel. 80552 Leiden. 2 c.v. N. Bakker Hzn Roelofarendsveen. 01713- 487 in Groententeeltver- gunningen en Sierteelt- vergunningen. 2 Sanitair. Grote par tijen wastafels, closetpot ten, gootsteenbakken. zit tingen, fonteinbakken, Aann. en Hand.bedr. J. J. v. d. Akker, Korevaarstr 31, Leiden. 2 Hout. Grote partijen baddings. vloerhout, bin ten, 3"x8" 2x3", 2x4 ras ters in prima staat Aann. en handelsbedr. J. J. van den Akker, Korevaarstr. 31, Leiden. 2 Te koop gevr. v. part. electr. zig-zag-naaimachi- ne. Moet in prima staat zyn. Br. onder no. 9906 bur,, v. d. blad. 2 Overhemdenreparatie Boorden en manchetter, enz vernieuwen onder ga rantie. ook no-iron Smit overhemden- en kousen reparatiebedrijf Nieuwt Rijn 94. tel 25391 2 Ramen, deuren, enz. Grote sortering ramen, deuren, grote raamkozij nen asbest golfplaten, bakfiets, enz. enz. Aann. en Hand.bedr. J. J. v. d Akker, Korevaarstraat 31. Leiden. 2 Aanrechtbladen en gootstenen. Door moder nisering van ons magazijn is een partij 2e keus aan rechtbladen met gootste nen vrij gekomen, die wij voor aantrekkelijke prij zen verkopen. Jac. Arnol- dus en Zoon, Minnebroe dersgracht 9, Utrechtse Jaajyiad 7-8, teL 21510— 2 De Sleutelkoning. Bij maken van alle sleutels, repareren, veranderen en leveren v. elk slot. Haar- lemmerstr. 273. teL 33958 (bij de Overdekte) Leve ring aan Rük en Gemeen te. Maandagmorgen geslo ten. 2 Gratis proefles in on ze nieuwe Opel. Snelle, dus voordelige opleiding. Ook theorielessen tegen gereduceerde prijs! Rij school Frans Goddijn, Ma. doerastraat 29, Garen- markt 5, teL 34430, Lelden 2* Kinderrijwielen vanaf 49.50; sportrywielen vanaf 89.-. Ook Rudge en Sim plex voorradig. Fa. Dusos- wa, Turfmarkt 13, telef. 24409. 3? Zomerhuisje te koOp aangeb. best. uit 4 ver trekken, opp. 64 m2. Aann en Hand.bedr. J. J. v. d. Akker, Korevaarstr. 31. Leiden. 2 Groot degelijk woon schip. Kamer, keuken. 4. slaapkamers, ligplaats buiten Leiden, ƒ5500 gld. Kleine hypotheek aanwe zig. Zoeterwoudseweg 23. Leiden, tel. 21830. GEVRAAGD 3? Bremmer vraagt antie ke meubelen, koperwerk, kristal, porseleinen groe pen goud, zilver Verder ahe soorten antiek. Brem mer, Goegerritst 1, telef 22791. 2 WU kopen alle soorten vellen konijnen en hazen enz. Ook van opkopers. W. Sira, Volmolengracht 28, tel. 20754 Leiden. 2* Poedeltje, tacke-. kees je of ander rashondje ge vraagd. Ook Siamese ka ter. Tel. 070—725793. 3? Oude mah. canape's; stoelen; ronde tafels; klei ne antieke meubelen; be schadigd en wormgaaties geen bezwaar. Br. onaer no. 1696 bur. v. d. blad. 2* Hoorngrammofoon. speeldoos, of andere ouder wetse grammofoons te koop gevraagd, ook pla ten, wasrollen enz. v. d. Wateringenlaan 154 Voor burg tel. 070—725793. TE HUUR 2* Uw adres voor het huren van lste klas bruidstoilet compleet met pettycoat, kap je, sluier, tasje en handschoe nen in de nieuwste modellen, is alleen fa Sloos, Stille RUn 11, tel. 20868. 2 Verhuur van nieuwe luxe automobielen o.a. Mercedes Opel, Simca. V W. en D.A F feierman's Automobielbedrijf, Oude Singel 66. Leiden, telef 34403. 2 Wasmachineverhuur „Edv" voor Leiden en om streken Wasmachine met klok 2.00 centrifuge 1.50 en 175, wasmachine met centrifuge 3.00 huur voor de gehele week Kan ook eigendom worden Bern- hardkade 23, tel. 25245. 2* Woningruil. Gevr. gr. huis in Leiden of directe omgeving. Aangeb.: vyf- kamerwoning in Leiden- Noord. Br. onder no. 2372 bur. v. d. blad. DIVERSEN 2' Helpt mee een kerk bouwen ter ere van St. Jo zef. Elk dubbeltje is wel kom, giro: 227223. A. A. J. Buys, bouw-pastoor, Leid- schendam. 2* Dierenvrienden opge let! Stichting Amivedi. Den Haag, registreert ook in Leiden kosteloos gevon den en verloren dieren. Adres voor opgave: mevr. J. Hovius, Suringarstr. 17. tel. 23556. Dieren kunnen niet worden opgenomen.

Leidse Courant | 1961 | | pagina 5