zeehaven katwijk Sanapirh1 QQQ Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland opwekkend wachten verdere ontwikkeling van vraagstuk af Interdiocesane jaarvergadering van LTJ en LTM te Leiden L.T.B.-vergadering belangrijk door verscheidenheid LTJ-ers leggen voetbalveld van nieuwe Klein-Seminarie aan Financiële tegemoetkoming aan wethouders en gemeentebode? Pater Hogenelst t MEDISCHE DIENSTEN ZATERDAG 14 JANUARI 1961 DE LETDSE COURANT PAGINA 4 Voor de verkrijging van een zee-vissershaven in Katwijk is sinds 1946, In verband met de wederopbouw van deze gemeente, grote activiteit ont wikkeld van de zijde van de door de gemeente ingestelde stichtingscommis sie. Deze commissie gaf in de loop der jaren o.m. enige schrifturen uit, waarin de aanleg van bedoelde haven in woord en beeld krachtig werd gepropageerd. Begin 1946 stelde ook ons college een commissie in, t.w. de „Commissie tot onderzoek en bestudering van het vraagstuk van de aanleg van een zeehaven te Katwijk", naar het toenmalige lid van ons college, dat deze commissie voorzat, de commissie-De Bruin genoemd. Het door haar uitgebrachte rapport is destijds aan alle ministers toegezonden. De gemeenteraad van Katwijk sprak zich in 1949 in pricipe uit voor de uitvoering van een in opdracht van de stichtingscommissie gemaakt schetsplan en machtige burgemeester en wethouders om een verzoek tot het rjjk en Provincie om financiële medewerking te richten. Gedeputeer de Staten van Zuid-Holland waren in beginsel bereid, medewerking van de zijde van de Provincie te bevor deren, gezien het belang van het be houd van he visserijbedrijf in Kat wijk. Zij meenden evenwel dat het Rijk hierin zou moeten voorgaan. Blijkens het antwoord van de mi nister van Verkeer en Waterstaat aan burgemeester en wethouders van Katwijk in april 1951, stelde de re gering zich na kennisneming van o.m. het rapport van de door GS inge stelde commissie hoewel begrip hebbende voor de moeilijkheden en bewondering koesterende voor de energie van het Katwijkse visserij bedrijf op het standpunt, dat de aanleg van een vierde vissershaven op een kustvak van rond 60 km. lengte uit een nationaal-economisch oogpunt niet verantwoord was te achten. De nadien gedane pogingen vanuit de beide Kamers van de Staten-Ge- neraal, de stichtingcommissie en het comité van actie „Zeehaven-Kat wijk", om de regering tot een gunsti ger standpunt te bewegen, zijn tot nu toe zonder resultaat gebleven. Be doelde stichtingscommissie heeft in 1954 nog een nader objectief onder zoek doen instellen naar de wense lijkheid van een vissershaven voor Katwijk door drie deskundigen, waarbij 't Nederlandsch Economisch Instituut als adviseur en het secreta riaat verzorgende optrad (de z.g. commissie-Van der Mandele). Het rapport van deze commissie kwam zakelijk tot dezelfde conclusie als 't rapport van de commissie-De Bruin. Onlangs is van particuliere zijde het initiatief genomen om alsnog tot verwezenlijking van de plannen te geraken. G.S. wachten thans met be langstelling de verdere ontwikkeling van dit vraagstuk af. Vele inzendingen Klokkenprijsvraag Ruim honderd inzendingen zijn binnengekomen op de klok kenprijsvraag van het Oude- jaarsnummer. Zeer vele inzen dingen waren met overleg op gemaakt. Een compliment is op zijn plaats voor de vele schran dere inzenders, die op een haar na de juiste route van de foto graaf wisten te volgen. Maandag a.s. zal de uitslag worden be kend gemaakt. ZOETERWOUDE ZOETERWOUDE Het was jammer, dat de vruchtba re gedachtenwisseling, die o.m. ging over het gebruiken van de eigen volkstaal in de liturgie, om de ver gadering niet op te houden, bekort moest worden. De causerie had vele nieuwe inzichten gegeven en het is zeer te hopen dat de Deken in bre- spreken. Een notaris komt spreken Uit het plan van het bestuur voor een ontwikkelingsavond werd van 't Drie uren lang hebben de LTB- ers, in de jaarvergadering, zeer gea nimeerd. vele en zeer uiteenlopende onderwerpen in behandeling geno men. De voorzitter, de heer A. A. de Jong gaf in zijn van veel studie getui gende openigsrede de toon aan. Zij ving aan met een aansporing om eens per maand de H. Mis, die in de beide kerken namens de LTB wordt opgedragen, om Gods zegen af te smeken voor de vruchten der aar de, trouwer te bezoeken, begrijpende dat wij met al onze machines en cultivering afhankelijk van de na tuur, zonder Gods hulp niets kunnen bereiken. Met ontevredenheid sprak de voor zitter over het gebrek aan waarde ring van de huidige regering voor 't werken van de boeren in vergelijking met andere bedrijven, steeds maar van de landbouw vragende het le vensmiddelen-pakket goedkoop te houden. Het is treurig zoals de minister en de Kamer de boeren bij het vast stellen van de melkprijs behandeld heeft. De KVP heeft haar verkie zingsleuzen ten opzichte van de boe- ren niet ingelost. Spr. hekelt het vor- "gegeven. De énige jerking" men van concerns, vele producties - - - - 6 liggen in één hand. Met sterke af- dere kring over het a.s. concilie zal te Leiden geweest. Hij werd be noemd op 10 april 1947 en verliet Leiden op 19 augustus 1956 om in Wenen het pastoraat op zich te ne men van de Eucharistische Gedacht- niskirche. In Leiden heeft hij zich zeer ver- onderwerp Europese Economische ™°U" Gemeenschap" afgezien en viel de t.? Zfll i keuze op 'n voordracht door een no- In Wenen was hij pastoor van een arbeidersparochie, die nu al meer taris te houden over raken, die door ^TÓOO riëtei telten waaé wéon een notariaat behandeld worden en misschien nog meer. Het jaarverslag van de secretaris N. H. Berg was een bewonderenswaardig lijst van activi teiten niet alleen, maar ook een be schouwing over de huidige agrari sche positie. flats voor ruim 40.000 mensen zijn „gepland". Sinds 1957 staat deze pa rochie geheel onder leiding van Ne derlandse paters Franciscanen. Dit zeer moeilijke - maar met enthou siasme aangevatte - werk van pas toor Hogenelst in een voor een groot deel ontkerstende parochie kreeg eind 1959 een ontijdig einde. Ernstig ziek werd hij naar Nederland over- Penningmeester W. M. v. d. Salm, gebracht. Ruim één jaar heeft hij leden op de convocatie de in het stads- en academisch zieken- huis een smartelijk ziekbed gedra gen. De begrafenis geschiedt vanuit Lunch te goedkoop had de staat van zijn financiën duidelijk te keuring noemt spr. de belastingpoli- tiek ten opzichte van grondprijzen tegenover effectenbezit. Om nu meer in onze naaste omge ving te blijven, aldus voorzitter, de gemeente wil, zeer ten voordele van de landbouw ook in de buurtschap pen de wegen verbreden en verbe teren. Hierbij valt het soms op, dat som- ^„T«™0gwaidl.?ztin^s- Voor een uitbreiding van het be- jes of water. Dit houdt de totstand- ir om een oneven aantal te heb- koming van de verbetering van de ~enstemming^de^ be- die voor de decharge gemaakt werd lokte grote hilariteit uit. Zij luidde de Hartebrugkerk te Leiden, letterlijk: ,die lunch voor 4 afgevaar digden ad 15,50 totaal is veel te goedkoop, die kan niet goed geweest zijn". Geen wonder, dat het vereni- gingsbezit van 327,- naar f 612,- ge stegen was. De aftredende bestuursleden G. P. van dgr Krogt en W. de Jong Pz. werden bij acclamatie herkozen. KORTER WERK IN METAAL" buurtwegen tegen. stuurscandidaat, de heer W. G. A. v. „Wij zien de toekomst met zorg te gemoetVelen van onze jongeren vinden geen plaats in het agrarisch besteL Wanneer ik de ontwikkeling gade sla, met name de ontwikkeling van de randstad Holland, met zijn stadsuitbreidingen, aanleg van nieu we wegen, recreatiegebieden, wo ningbouw enz. enz., is het duidelijk dat wij ons intensief met deze struc tuursveranderingen moeten bezig houden". Aldus de heer E. C. Jacobs, alge meen voorzitter van de LTJ, tijdens de algemene ledenvergadering van de Land- en Tuinbouw Jongeren van de bisdommen Haarlem en Rotter dam. De vergadering werd vandaag in de Stadsgehoorzaal te Leiden ge houden. Spr. verklaarde dat de jon geren zich op velerlei gebied zullen moeten blijven verdiepen. Speciaal doelde hij hierbij op de gedachte wel ke zou kunnen gaan overheersen, dat de agrarische sector een minder be langrijke rol zou kunnen gaan spe len welke niet overeen zou komen met haar taak en de plaats in de na tionale gemeenschap. „Wij moeten met onze hele beweging een select kader vormen." Meer nog dan voor heen zullen wij ons moeten gaan in stellen op de ontwikkelingen in EEG verband. Vragen rijzen op als: Hoe is onze aanpassing bij de verwezenlijking van de Euromarkt? Spr. heeft mo gen constateren dat de beweging in het afgelopen jaar sterker werd. Hier van getuigen de problemen welke aangesneden en onderzocht werden. Met name noemde hij: de eisen wel ke gesteld worden aan een economi sche, sociale en mechanische be drijfsvoering, credietverlening en de mogelijkheden om aan crediet te ko men, de afvloeiing naar andere be drijfstakken. De voorzitter wierp vervolgens een terugblik op de ac tualiteiten van de bond in het afge lopen jaar. Vanuit de KNJBTB en de KN BJB is men aan het werk kun nen gaan in Tanganyika; de school Is haast klaar en de proef- boerderij nadert haar voltooiing. Verschillende mensen zijn reeds uitgezonden naar Afrika. In samenwerking met LTB, LTV en LTM wordt in de komende we ken een enquête gehouden in alle districten en afdelingen. Het onder zoek naar wensen, verlangens en vraagstukken zal voor deze 4 orga nisaties uitgangspunt en leidraad moeten zijn voor een nieuwe en ge zamenlijke aanpak van algehele ka dervorming. In de Stadsgehoorzaal werd ook de jaarvergadering van de LTM ge houden. Het is voorts te betreuren, dat het Veen. met grote meerderheid geko- voortgezet lager onderwijs voor meis- zen Het was niet mogelijk in deze jes is opgeheven. Het bestuur heeft vergadering nieuwe afgevaardigden in dit verband geïnformeerd of in de te benoemen, zodat het bestuur daar- naaste omgeving een landbouwschool in voorzien zal. gesticht zou kunnen worden. Voor een dergelijke school moeten zich 150 meisjes opgeven. Voor een v.g.l.o. school zijn maar 50 leerlingen By de rondvraag haakte de heer J. Th. v. Velzen in op het betoog van de voorzitter inzake overdracht van nódig maar dan moet deze minstens percelen voor wegen verbetering. De 8 km. van een andere school van voorzitter hield het voor gezegd. De de stad komen te staan. Met vreugde sprak hij over de ac tiviteiten van de LTM en LTJ, voor- heer L. A. van der Ham drong aan op vroeger vergaderen van de Vak groep om tijdig te kunnen argumen- al over de bestuursleiding. Het zou teren vóór de behandeling in de Ka- aanbeveling verdienen de bijeenkom- mer. Aan dit debat nam - toen de sten, die er gelukkig veel zijn, wat moed in de schoenen zonk - de heer vroeger te beëindigen. De dekenale Sint Janskerk voorlopig zonder kapelaan. Deken Juffermans deelde mede dat J. J. G. van Vliet, hoofd van de La gere Landbouw School, deel, om te herinneren aan vroegere successen op krachtige geluiden uit landbouwver- gaderingen. De districtsvoorzitter, de heer G. P. v. Leeuwen, zal op ver vroeging aandringen alhoewel het viuGgitig aaiiuuugcu cUHUCWCl IJCl kapelaan Hervuins is vertrokken om- m0eilijk de besprekingen te hou- hpt hptpr ts- dat hu zxm vriester- den v5<jr de publicaties van het TaF.T zijn ingekomen. De heer N. M. van der Salm sprak staat is vóór september a.s. een kape- zeer verontwaardigd over het uit- laan voor de parochie te benoemen, breidingsplan van de Weipoort. De moet nu getracht worden van een heer G T v j^tte toe, dat de dat het beter is, dat hij zijn priester lijke taak weer in Frankrijk, waar hij tot priester is gewijd, gaat vervul len. Aangezien de bisschop niet in orde of congregatie een pater als as sistent te krijgen. Hedenavond heeft de Deken hier toe misschien een kans want zijn Planologische Dienst uitgemaakt heeft, dat dit deel van de gemeente zijn agrarische karakter moet behou- K f tv»or- r AVATrfA d*n en *af geruststellende verkla- broer father C. Juffermans, overste van het missiehuis te Mill Hill wacht ringen,. «gaande de mogelijkheid in de pastorie weshalve de aange kondigde causerie over het concilie van uitbreiding van bestaande bedrij ven. De heer J. J. J. Noordman ves- nu aan de vergadering vooraf moet aandacht op het gouden feest in 1961 en drong aan op fmanciële geeft een uiteenzetting van reservering voor deze viering. De gaan. Spr. de grote verwachting van dit conci- voorzitter deed de toezegging in de lie: de bevordering van de oecume- volgende begroting een post te zul- nische beweging, de toenadering tus- len opnemen, sen de christelijke kerken over de gehele bewoonde aarde. Daarbij wil de Paus de katholieke Kerk hervor men, laten beantwoorden aan haar doel, te zijn zoals St. Paulus voor stelt hoe Christus de Kerk naast Zich stelt als een reine, smetteloze Bruid. Van de vele vraagstukken welke de laatste tijd in de tijdschriften wor den verwacht in behandeling te zul len komen noemt de Deken met de nodige toelichtingen de belangrijk ste. Hij verwijt dat in de Katholieke Inzet van eigen krachten <do°r handarbeid) een humus- laag van 1000 m3 te storten. Men zal een waardig geschenk hiermee woensdag a.s. beginnen. Een week latér volgt de tweede humus- x x De LTJ zal ot> haar eieen wiize laag' waar°P dan de graszoden wor- Kerk Christus niet centraal genoeg ebijdrafre leveren tot dT W den ?ele«d- LTJ'ers van afgelegen Moeder6en6de ïeïligen wordt gege- van het nieuwe Klein Seminarie van districten worden ondergebracht in Moeder en de neiugen wordt gege bisdom Rotterdam te Noordwii- 8astgezinnen m Noordwijkerrhout. ven zal zeker een onderwerp zijn oide toe Vooral het district Bollenstreek zal De laatste veranderingen in de mis- ^ernoui. vip ae algemene vergane krachten inw^en liturgie wijzen daar reeds op. Uit- rins» vanmorgen te Leiden gehou- voerig geeft spr. de verwachting, dat den, bestond veel enthousiasme voor Aanvankelij - bestond het plan, bij ook het minder centraal regeren uit etn Plan- zoals dit door reetor P. te dragen in het ten geschenke aan- Rome aan de orde zal komen, meer Matthijssen, interdiocesaan aal moe ze- bieden van een toren voor het se- liturgische macht aan de bisschoppen werd voorgelegd. De LTJ stelt minarie, doch het karakter van de en zelfs aan pastoors, aangepast aan baar eigen leden beschikbaar om een LTJ wordt beter tot uiting gebracht de plaatselijke omstandigheden. Er stuk grond te bewerken bij het se- zullen voor dit concilie duizenden minarie, nJ. het toekomstige voetbal- wensen ingediend worden en de bis- veld. schoppen van de gehele wereld zul len uit die onmetelijke veelheid de belangrijksten te horen krijgen. Een groep van minstens 20 zal ongeveer vier dagen nodig heb- in de manier waarop zij thans mee werkt aan het tot stand komen van dit zo noodzakelijke instituut De bisschop heeft inmiddels dit LTJ- man initiatief met open armen ontvan gen. Na een langdurig lijden is van nacht in het Stads- en Academisch ziekenhuis te Utrecht overleden pa ter Gentianus (Johannes Nicolaas) Hogenelst o.fan. Pater Hogenelst is te Den Haag geboren op 31 juli 1915, ingetreden op 28 augustus 1934 en priester gewijd op zondag Laetare 1941. Bijna tien jaar is pater Hogenelst kapelaan van de Hartebrugsparochie Het College van Rijksbemiddelaars heeft de Klein-metaal" toegestaan om 47 uur per week te gaan werken. Deze toestemming is reeds per 1 ja nuari ingegaan. Ondernemingen van de klein-me taal, die omringd zijn door bedrijven die 45 uur per week werken, en als gevolg hiervan in een concurrentie strijd om arbeidskrachten dreigen te raken, kunnen onder opgave van argumenten speciale goedkeuring vragen, eveneens tot een 45-urige werkweek over te gaan. Ze moeten hiervoor speciaal toestemming vra gen aan het College van Rijksbemid delaars. Eenzelfde dispensatie-regeling geldt voor de bedrijven van de klein-me taal, die naar aard, omvang en ka rakter gelijk zijn aan de onderne mingen van de groot-metaal. Voor deze ondernemingen gelden dan de zelfde richtlijnen en voorwaarden, waaraan deze bedrijfstak is gehou den. Volgens overeenkomst tussen de werkgevers en werknemers moeten alle bedrijven op 1 oktober van dit jaar 47 uur werken en (hierop is nog geen goedkeuring van het College van Rijksbemiddelaars)45 uur na 1 oktober 1962. Het loodgietersbedrijf en de goud en zilvernijverheid zijn aan andere regels gebonden. Voor het loodgie tersbedrijf moet de regeling nog wor den goedgekeurd: 47 uur per 1 april, 46 uur per 1 januari 1962 en 45 uur per 1 oktober 1962. POSTSLUITINGEN JAGER „UTRECHT" De luchtpostsluitiiigen voor de opvarenden van de jager „Utrecht" zijn vastgesteld op: 18 januari ten 13.00 uur; 25 januari ten 13.00 uur; 7 februari ten 13.00 iur; 11 februari ten 16.00 uur, 18 februari ten 16.00 uur. De brieven dienen geadresseerd te zijn: p/a Amsterdan-C.S.-Marine. De zeepoststukken worden opgeno men in de normale zeepostzendin gen naar Nederlands Nieuw-Guinea. Raadsagenda De raad van Zoe- terwoude vergadert op woensdag 16 januari te 19.45 uur. De agenda be vat o.m.: voorstellen van B. en W. tot het verlenen van medewerking voor aanschaffing leermiddelen ver- keersonderwys St. Bernardusschool; verhogen krediet voor aanbrengen reddingshaken; verhuur garage bij perceel Noordbuurtseweg 1; huren van garagebon van de r.k. woning bouwvereniging; verkoop grond aan Wit-Gele Kruis voor te stichten wijkgebouw; medewerking aan de R.K. Woningbouwvereniging voor de bouw van 9 woningwetwoningen; wijziging raadsbesluit van 12 jan. 1958 tot het verlenen van grond en bouwvoorschot; vergoeding aan de gemeentebode voor avondvergade ringen; verhoging wedde wethou ders; voorlopige vaststelling van de rekening over 1959; behandeling be grotingen 1961. Raadsstukken Artikel 55 LO wet 1920. De openbare lagere school kan op grond van de omstandigheid, dat deze school slechts Joor een gering aan tal leerlingen wordt bezocht en op grond van het feit, dat het een zeer oud gebouw is, niet als basis dienen voor de vaststelling van het aan de besturen van de bijzondere scholen uit te keren bedrag per leerling. B. en W. stellen voo aan de minister van O.K. en W. het /erzoek te rich ten te bepalen, dat de enige open bare school ouiten aanmerking zal worden gelaten bij de vaststelling van het b°drag. Vaststellirg vergoeding art. 101 L.O.W. Naar aanleiding van het verzoek van het R.K. schoolbestuur par. St. Jans Onth hebben B. en W. nagegaan of .iet bedrag per leerling dient te worden verhoogd. Uit het onderzoek is gebleken, dat het jaarlijks bedrag per leerling in de naburige gemeenten in 1960 was als volgt: Leiderdorp ƒ47.15, Leid- schendam *6.34, Voorschoten ƒ53.10 Hazerswoude 4?.80, Benthuizen 47.19, Alkemade 45,-, Zoetermeer 45.20. Uitgenomen Voorschoten ligt hei bedrag per leerling beneden 50. B. en W. stellen voor het be drag per leerling voor 1961 te stellen op 50.-. Verplaatsingskosten kleuteron derwijs. B. en W stellen voor ook voor het personeel van de kleuter scholen, met terugwerkende kracht tot 1 sept. 1960, verplaatsingskosten te laten ontvangen. Aanbrengen reddingshaken. De reddingshaken, waarvoor een kre diet van 360,- was verleend zijn ontvangen, blijken nog geschilderd te moeten worden. De lengte van deze haken is zo groot dat deze aan lantaarnpalen opgehangen worden. Voor elke reddingsbak moeten nu twee palen worden geslagen waarop deze kunnen liggen. B. en W. stel len voor een krediet var. 550 te verlenen (scnilderwe^k ƒ200, palen ƒ350,-). Verhuur garage. De rijkspolitie heeft gevraagd de garage nabij de politiewoning Noordbuurtseweg 1 te mogen huren. De gemeente-auto wordt nu gestald in de garage beho rende bij de van de heer N. v. d. Akker gekochte eigendommen. B. en W. stellen voor de garage te verhu ren tegen een huur van ƒ25 per maand. Huur a itobox. Voor stalling van de personenauto van de burge meester stellen B. en W. voor van de R.K. Woningbouwvereniging een autobox te huren tegen een huur prijs van 25 per maand met een wederzijdse opzegtennijn van een maand. Grond ver kt ap Korte Miening. Het besluit dd 24 augustus 1960 tot verkoop van grond tan de Vereni ging Wit-Gele Kruis met een voor avondvergaueringen. Het aan tal avondvergaderingen ten raad- huize is de laatste jaren zeer toege nomen. Hierdoor is de gemeentebode verplicht vele avonden in het raad huis aanwezig te zijn. B. en W. stel len voor de gemeentebode voor avondvergaderingen, raadscommis- siën en woonruimte-adviescommissie een vergoeding van ƒ4.50 toe te kennen. Jaarwedde wethouders De com missie belast met het onderzoek van de begrotingen voor het jaar 1961 heeft in zijn rapport geadviseerd de jaarwedden van de wethouders te verhogen tot 1750.-. Aangezien de werkzaamheden van de wethouders zich steeds meer uit breiden, zodat vaak beslag op hun tijd, ook op de dag, moet worden gelegd is een wedde van ƒ1750,- naag de mening van de burgemees ter nog te 'aag, een reden om de raad voor te stellen aan G.S. een verzoek te richten om deze wedden m.i.v. 1 jan. 1961 nader vast te stel le op ƒ2000 per jaar. Feestcomité Men deelt ons mede: door verschillende omstan digheden is het ons niet gelukt, het nu zo bekende raambiljet gestencild te krijgen. Wij vertrouwen toch op uw medewerking voor uw bijdrage in het envelopje. ST. JEANNE D'ARC VIERT TWEEDE LUSTRUM Morgen, zondag 15 januari, viert de Kath. Landelijke Rij vereniging St. Jeanne d'Arc haar tienjarig be staan. 's Morgens om half tien wordt een H. Mis uit dankbaarheid opge dragen in de parochiekerk van de H. Kruisverheffing. Des avonds te kwart voor 8 is er een uitvoering in het parochiehuis voor donateurs en andere belangstellenden. Zie adver tentie in dit blad. De heer Rol 25 jaar keurmeester van konijnen en pluimvee Bij de opening van de jaarlijkse Bondstentoonstelllng van de Neder landse Konijneniokkersbond en de Nederlandse Plui.nveetokkersbond, die dit weekeinde in de Bossche vee markthallen wordt gehouden, heeft de_ heer Rol uit Leiden de ere-me- daille van de Bond in ontvangst mogen nemen. De lieci Rol heeft ge durende 25 jaar aan de tentoonstel* lingen meegewerkt als keurmeester. De medaille werd uitgereikt door de heer J. van Went, voorzitter van het tentoonstellingsbestuuiOp de ten toonstelling zijn ongeveer 5000 die ren aanwezig. r - L ecu be ogen verkoopprijs van ƒ8,62 ont moet bezwaar bij Ged. Staten. Genoemde vereniging h bereid de grond te aanvaarden tegen de prijs van 33.26. B. en W. stellen voor 400 m2 bouwterrein gelegen aan de Jan van Banning!itn.at en Korte Miening te verkopen voor de som 33.26 per m2. Grondaankoop P. v. Bemmelen. Ter verbetering van de wegsituatie tussen Schenkeiweg en Jan van Banningstraat is mei toestemming van de eigenaar de heer P. van Bemmelen van het kad. perceel 1504 voor wegdoeleinden 35 m2 in ge bruik genomen. De heer Van Bemmelen is bereid om deze oppervlakte niet aan de ge meente over te dragen. B. en W. stellen voor deze grond in eigendom over te nemen voor de som van 1 Aankoop grond Uiterdijk. Ten behoeve van de boogbrug over de Weipoortse Vliet is als gevolg van daarmede verband houdende weg- omlegging grond in gebruik geno men van C. Rotteveel en N. Berg. Beide eigenaren zijn bereid de voor de wegomlegging benodigde grond aan de gemeente over te dragen voor een bedrag van 1 onder voorwaar de dat hen voor de schade toege bracht aan hun belendende eigen dommen een vergoeding wordt toe gekend. De heer Berg vraagt 150 en de heer Rotteveel f 175.84 schade vergoeding. B. en W. achten de gevraagde schadevergoeding billijk en stellen voor van de heer N. Berg aan te kopen 69.5 m2 en van de heer Rot teveel 17 ,n2 tegen de som van 1. Woningwetbouw. Var. het bouwplan van 47 woningwetwonin gen aan de H. Rijndijk kunnen thans in uitvoering worden genomen 9 woningen aan de Bonifaciusstraat. Aangezien de behoefte aan wonin gen nog zeer groot is en de parti culiere bouwer niet voorziet in de bouw van huurwoningen stellen B. en W. voor medewerking te verle nen door het verstrekken van grond en bouwvoorschotten ten bedrage van resp. ƒ30.793.33 en 165.678.-. Vergoeding gemeenteboden Leiden en Omgeving Leiden In spoedgevallen nemen waar de artsen Wjjdicks, Van Alphen Roodenburg, Vermaat. Meel en Stof- leP'.T^„darts: M' J' H- v- Rii-Zitman. tel. 24912. Apotheek: Doezastraat 31, tel. 21313. Haven 18, tel. 20085. Alkemade en Leimuiden De artsen Van Haselen, tel. 01713-217 Oude Wetering, en v. d. Werf, tel. 01712-202, Rijpwetering. Alphen a.d. Rijn Dr. A, J. Zwar tendijk, Stationsstr. 5, tel. 2472. Bodegraven Dr. E. M. Bol tel. 2113, rust. A. de Groot, tel. 2599'. Boskoop Dr. Pompe, tel. 2038. Hazerswoude Zie Leiderdorp. Dr. J. v.d Linden, tel. 01728-382. Zust v.d. Holst, tel. 01714-255. Hillegom Dr. A. v.d. Kaaden, tel 5114. Katwijk Rijn Dr. C. J. Hagen, tel. 2755, apotheek Princestraat 3, tel 4370. Katwijk Zee Dr. A. C. de Jager, tel. 3777, apotheek zie Katwijk Rijn. Koudekerk a.d. Rijn Zie Leider dorp en Hazerswoude. Langeraar Zie Woubrugge. Leiderdorp Dr. P. van 't Woud, tel. 01710-30070, voor zuster zie Ha zerswoude. Leidschendam Dr. M. Hannig tel. 3494, Wit-Gele Kruis, teL 4161 Lisse Dr. F. L. J. M. Haase jr., Heereweg 337, tel. 3685. Nieuwkoop Zie Zwammerdam. Nieuwveen Zie Woubrugge. Noordwijk Dr. De Beer, Want- velt 1, tel. 2751. Gr. Kruis. Zr. Til- busscher. Wilhelminahofje, tel. 3615. Wit-Gele Kruis, zr. A. Faase, Pické- str. 68, tel. 2338 (b.g.g. 2788). Noordwijkerhout Dr. B. C. C. Wösten, tel. 285. Oegstgeest De artsen F. W. N. Hugenhoitz, tel. 36405 en J. B. Hu genhoitz, tel. 20390. Rijnsburg Zie Katwijk Rijn. Sasscnheim Dr. J. M. v. Nes, tel. 02-532-7119. Valkenburg Zie Katwijk Rijn. Voorhout Dr. A. W. Bots, tel. 02532-7393. Voorschoten Dr. F. J. M. Tonino, tel. 2493. Warmond Zie Voorhout. Wassenaar De artsen H. W. Plinck, tel. 2075, en H. S. Boogaart, tel. 4466, Wassenaarse apotheek, Schouwweg 32, tel. 2402. Woubrugge Dr. J. Nooter, tel. 01729-104. Zoetermeer Dr. P. Vegt, tel. 3035, wijkzuster G. v. Dam, tel. 3230. Zwammerdam Dr. K. GilL teL 01726-2527.

Leidse Courant | 1961 | | pagina 4