In de Krantentuin DE WOLKENETERS Avonturen Correspondentie HET KNUTSELHOEKJE SAGEN UIT DE TIJD VAN FRODE FREDEGODS ZATERDAG 14 JANUARI 1961 DE LEIDSE COURANT VAN BAMBO door oom Toon Ze maakten rondritten in de omge ving, waar ze voor het eerst kennis maakten met 't gewas hennep. De za den waren de heer v. Walden reeds lang bekend maar de struiken, waar aan ze groeiden, hadden ze nog nooit gezien. Hoewel het eigenlijk slechts 'n kruid is, waren de struiken haast klei ne boompjes, waarvan de zaden zeer olie-rijk zijn en de bast van stengel en zijtakken de hennepvezel levert, die de grondstof is voor touw en kabels. Ook in het stadje was veel merk waardigs te zien, mooie kerkjes en leuk gebouwde pagoden en veel snoezige huisjes. Het heel interessante museum was ook een bezoek ruimschoots waard. Als ik er nu nog bij vertel dat hun gastheer een paar feestjes gaf te hun ner ere, dan begrijpt men wel, dat ons drietal heerlijke dagen sleten in het stadje. Maar wij verlaten hen nu, om eens te gaan kijken, hoe de vierde be langrijke persoon in ons verhaal het maakte. We hadden gedacht dat hij met zijn schip uit Yedo vertrokken was. Maar dat was niet het geval. Terwijl de be manning op zee kruiste bleef hij in de havenstad achter om het resultaat van zijn komplot te vernemen. Het was een vreselijke teleurstelling voor hem, toen zijn handlangers hem met hangende pootjes kwamen vertellen dat de aan slag mislukt was en de Saint-Laurent met onbekende bestemming de reede van Yedo had verlaten. Knarsetandend zwoer Wolsey dat hij haar wel weer zou vinden en dat de Hollander met zijn dochter en die gladde „neger" zijn wraak niet zouden ontgaan. Met drei gementen en geld wist hij de beide boeven weer te winnen voor de nieuwe „jacht". Van de havendienst wisten de zen te weten te komen dat de Saint Laurent via de Philippijnen naar Aus tralië zou varen. Toen na een paar da gen Wolsey's schip weer op de reede van Yedo verscheen, gingen Wolsey en zijn beide handlangers aan boord en lieten koers zetten naar Manilla. Vier dagen na de Hollander kwamen zij er aan, juist op de dag dat deze naar Bi- dando vertrokken was. Terstond ont dekten zij zijn vaartuig op enkele hon derden meters van het douanekantoor. Na een week lang vergeefse pogin gen gedaan te hebben om Van Walden op het spoor te komen, huurde hij een klein huisje, van waaruit hij het schip kon zien liggen. Terwijl zijn mede plichtigen dag aan dag langs de haven en door de stad zwierven om iets van de gezochten te ontdekken, bleef de Engelsman zelf de Saint-Laurent be spieden. Op één of andere dag moesten zij toch aan boord komen. Maar een week lang was er niets te zien, dan dat het schip gelost en vervolgens weer geladen werd. Ondanks de genoeglijke dagen die men in Bidando sleet, vergat Van Wal den niet om de huwelijksplannen door gang te doen vinden. Zolang hadden ze - en vooral Bambo - steeds maar gezworven en avonturen meegemaakt, dat het nu wel eens tijd werd om de jongelui een rustiger bestaan te bezor gen. En waarom zou hij dat niet doen in het alleraardigste stadje, waar ze nu terecht waren gekomen. Zijn vriend Jansen was het daarmee helemaal eens en door zijn bemiddeling kocht de Hol lander een kleine, mooie, villa dichtbij het statige huis van zijn zakenvriend. Maar ondertussen lag de Saint-Lau rent rijk beladen te wachten op de reede van Manilla. Als echte zeelui verlangden de matrozen naar het ogen blik dat ze weer het ruime sop (de zee) konden kiezen. De dag na de koop van het huis voor de jongelui, begaven Van Walden en Bambo zich naar de haven om het vertrek te regelen. Zij lieten zich met een kleine Japanse bark aan boord brengen. Lord Wolsey had 't vaartuigje zien vertrekken, maar door de drukte aan de haven had hy niet kunnen zien, wie de twee personen waren, die zich naar het schip lieten brengen. Hij hoopte nu maar dat zijn verspieders ze herkend hadden. Eén hunner kwam zich al spoedig melden, maar wist niets meer te vertellen dan wat Wolsey zelf ook gezien had. „Als het de personen waren die ik zoek, zou je ze dan herkennen, als je ze van dichtbij zag?" „Absoluut, mijnheer." „Welnu, ga dan naar je post terug en kijk goed uit, of nee, wacht even dan ga ik zelf ook mee. Ik wil ze ook graag van dichtbij zien." UITSLAG KERSTPUZZEL Kikker - varken - konyn - neushoorn giraffe - zwaluw - tijger - schelvis struisvogel - kwikstaart. De gelukkige winnaars van de mooie boeken zijn: Sjaak Langeslag, D. v.d. Veldenweg 12, Leimuiden; Annie Langeveld, Rijns- burgerweg 11, Voorhout; Jos Breuring, v.d. Sande-Bakhuizenlaan 8, Leiden; Adrie Hoogenboom, Populierenstraat 20 Roelof arends veen; Elsje van Velzen, Joh. Verhulst^raat 13, Leiden. De boeken worden deze week thuis gestuurd. Hartelijk dank aan de kinderen, die ons met Nieuwjaar een kaart stuurden. Gerda v.d. Klein, Leiden stuurde ons nog: KERSTMIS Piet zou in de Kerstnacht op het koor zingen. Dat vond hij heel fijn en hij was er trots op vooral omdat hy een stukje solo mocht zingen. Moeder had gezegd dat hij 's middags naar bed moest om te slapen, dan zou hij in de nachtmis niet zo'n last van slaap heb ben en zo gebeurde het. Maar Piet kon overdag maar niet slapen. Hij dacht maar aan vanavond. Eindelijk viel hij dan toch in slaap en hij droomde van Jezus in de stal. Hij droomde ook dat hij een herder was. Hij zag een hele boel engeltjes. Maar één engeltje, die het mooiste zong, keek niet naar het Kindje Jezus, maar naar de mensen. Hij keek of de mensen zijn zingen wel mooi vonden. Toen Piet door zijn moeder geroepen werd, ging hij zich aankleden en hij vertelde wat hij gedroomd had over Jezus en dat engeltje. „Ik weet geloof ik, wat die droom betekent," zei moeder. „Misschien was jij dat Engeltje, want jij was trots op je stem. Je wilde alleen voor de men sen zingen en je dacht niet aan Onze Lieve Heer." „Zou dat waar kunnen zijn?" dacht Piet. Die nacht zong Piet heel mooi, maar alleen voor het Jezuskindje en hij dacht niet aan de mensen. Anneke v^. Poel, Ilazerswoude stuur de ons een versje, dat ze vast niet zelf gemaakt heeft. Ze kende het helemaal uit haar hoofd. Kom zeg het maar op Anneke: EEN DROOM VAN JAN De juffrouw had op school verteld, Dat was altijd een feest. Klein Duimpje was het deze keer, 't Was o zo mooi geweest. Jan lag op bed en droomde nu Dat hij Klein Duimpje was. Zijn wiegje was een notedop, Precies voor hem van pas. Zijn badkuip was een schoteltje Daar zwom hij heerlijk rond. Een muisje was zijn kameraad. Wat hij heel aardig vond. Hij ging met moe uit wandelen, Zijn wandelstok moest mee: Een mooie nieuwe lucifer, Daar stapte hij, hoezee! En werd 't op straat wat al te druk, Dan ging bi] in de zak, Van moeders' mantel waar zijn hoofd Juist uit de opening stak. Een poos zat hij zo in de zak, En wou er toen graag uit. Hij riep, maar moeder hoorde 't niet, Toen schreeuwde hij héél luid. Zo werd hij wakker met een gil, En merkte toen al ras. Dat hij wel kleine Janneman, Maar niet Klein Duimpje was. Truus Rietveld, Hazerswoude: WIE NIET HOREN WIL MOET VOELEN Er waren eens twee muisjes, de ene heette Miesje en de ander gewoon Muisje. Miesje was wit en een beetje groter dan grijs Muisje. Miesje was nieuwsgierig en zei op een dag: „Ik wil graat iets van de wereld zien." „Ik ook," piepte klein Muisje. „Nu, dan gaan we samen. Loop maar achter me aan." Ze kropen uit het holletje en liepen over naar een groot huis. Ze vonden er een gaatje en kwamen zo in het huis. Ze stonden in de kelder en zagen daar een kooitje staan. Ze liepen er omheen en roken de lekkere kaas. „Ik heb wel trek in die kaas," riep Muisje. „Niet doen!" riep Miesje, „anders zit je gevangen. Kom mee, ik heb nog een stukje kaas in mijn hol." Ze liepen terug naar het hol en aten hun buikje dicht, 's Nachts dacht Muis je weer aan de kaas van het kooitje. Stilletjes liep ze weg en ging erheen, maar nog voor ze een hapje nam sloeg de klep dicht en Muisje zat gevangen. Miesje zag 's morgens dat haar vrien dinnetje weg was en ging dadelijk op weg naar het grote huis. O, daar zag ze Muisje zitten en ze kon kon er niets aan doen om te helpen. „Had maar naar me geluisterd," zei ze „dan zat je nu niet gevangen." Annie v.d. Kamp, Katwijk laat ons even lachen en stuurde ons enige leuke moppen. Moeder: „Waar is kleine Keesje toch?" Corrie: „O moeder, die komt wel weer terecht als het schoonmaak is". Moeder: .Pietje vlieg niet zo door het huls, aanstonds bezeer je je". Pietje: „Ja moe, maar als ik blijf staan bezeer ik me vast, want pa zit me ach terna". Karei: .Zeg loopt jouw broertje al?" Wim: O al maanden". Karei: ,Dan zal ie wel een eindje weg zijn". Ad: „Pa, ik wil politieagent worden". Vader: „Zó en waarom Ad?" Ad: „Dan kan ik iedereen wegjagen als er wat te zien is". Fransje: „Moe, houdt u van vertel len?" Moe: „Ja zeker jongen". Fransje: „Dan zal ik u eens wat ver tellen". Moe: „Ga je gang ventje". Fransje: „Nu dan, er stond een mooie vaas op de schoorsteenmantel en die staat er nu niet meer. Ik heb hem ge broken". Henriëtte Prins, Voorhout. Jammer meisje, maar je hoort niet tot de 5 ge lukkige winnaars. Je oplossing was hele maal in orde. Het was ook niet moeilijk voor de groten. Cobl Hoogenboom, Iioogmade. Kind wat een mooi rapport. Hoe is het met de geelzucht? Ik hoop dat het ergste al weer voorbij is. Het beste Cobi! Lucia Verdegaal, Noord wijkerhout. Weer eentje met zo'n prachtig rapport. Blijf maar goed je best doen. dan kom je er met vlag en wimpel. Weet je al wat je moet worden? Schrijf eens een verhaaltje, jij met een 8 voor Ned. taal. Marian Heemskerk, Hazerswoude. Dank voor je beste wensen Marian en de mooie tekening. Annie van Vèlsen, Leimuiden vertelt over: HET KERSTMANNETJE „Mams, het ia gauw Sinterklaas, mo gen we vanavond onze schoen klaar zet ten?" vroeg Elsje toen ze uit school kwam. „Sinterklaas komt hier niet", zei moe der. „Hier komt het kerstmannetje". Jullie moeten weten dat Elsjes en haar zusjes en broertje met hun ouders naar Canada waren geëmigreerd. Ze woonden er nu een half jaar, maar de kinderen wisten van die feesten nog niet veel. „Hè wat jammer", zei Elly die jui$t binnen kwam en het vanuit de gang ge hoord had. „Jammei", zei broertje van 2 jaar, di» alles napraatte. „Vind je het jammer?" vroeg Ellie. „Nee", knikte het ventje. Ze moesten er allemaal om lachen en daarna gingen ze in de kamer zoet spelen. 's Avonds telden ze op de kalender, hoeveel dagen het nog zou duren, eer de kerstman kwam. Het waren er 24. Dat was veel. „Dat is niet lang meer", zei vader. „Wel waar", zeiden Els en Ellie. „Welle waal", zei broertje Het was 24 dagen later dat ze weer zoet aan het spelen waren, toen plots de bel ging. Vader en moeder stonden op. Wie zou er open doen? „Gaat u maar vader", zei Ellie. Vader ging en even later stond het kerstmannetje in de kamer. Ze begon nen een liedje te zingen, dat ze op school geleerd hadden. Kleine broer, deed maar: „Da-da!" Het kerstmannetje moest er om lachen. Ze moesten om de beurt bij hem ko men, om een pakje te ontvangen. Ze kregen allemaal speelgoed en vader en moeder ieder een kopje en een schotel tje. Marrle van Leyden, Ter Aar stuurde ons: OP VAKANTIE „Als je een goed rapport hebt, mag je in de vakantie mee naar tante Riet", zei moeder. „O fijn! Gaat tante Riet zelf ook op vakantie?" vroeg Yvonne. „Ja, ze gaan naar Duitsland". „O wat heerlijk. Dan mag ik mis schien ook wel mee". „Zeg stil jij maar, want laatst moest je nog schoolblijven voor je rekenen ep met je frans is het ook niet zo best". Het was de laatste schooldag en de rapporten waren uitgedeeld. Moeder zat in spanning. „Laat me vlug je cijfers eens zien". Moeder keek ze eerst vluchtig en toen met wat meer aandacht. „O, het valt alles mee Yvonne", zei moeder blij. „Ga maar eerst deze bood schappen doen". Ze kreeg een briefje mee. Toen ze terug kwam liet ze een rol letje drop zien, dat ze had toe gekregen. „Je moest je nu maar gaan omkle den. Doe je zondagse kleren aan, dan breng ik je naar de bus. Je koffer heb ik al gepakt". Yvonne ging naar tante Riet Ze mocht twee weken mee naar Duitsland en toen ze weer thuis was, kwam ze niet uitgepraat over die mooie reis. Dag kinders, tot de volgende week weer. TANTE JO EN OOM TOON EEN PROEF MET ELECTRICITEIT Neem een vel gewoon bruin pakpa pier en verwarm het op een of ander verwarmingstoestel. Leg ook een droge kleerborstel op de verwarming terwijl het papier warm wordt. Zodra dit warm is, leg je het op tafel en ga er flink met de warme borstel overheen. Trek 't dan vlug van de tafel af en druk het tegen de muur. Je zult zien, dat het zo elec- trisch geworden is, dat het zo maar te gen de muur blijft zitten. HEEFT HET BUSKRUIT UITGEVONDEN? Eigenlijk weet niemand dat met zeker heid. Sommigen menen, dat het de En gelse geleerde Roger Bacon geweest ia. Anderen echter houden de Dominicaner monnik Schwarz voor de uitvinder. Maar waarschijnlijk zijn het geen van tweeën geweest. Men weet n.l. met zekerheid, dat de Chinezen het buskruit reeds in de oud heid kenden; zij maakten er hun vuur werk mee. In Konstantinopel sprak men in het begin van de Middeleeuwen van „Grieks vuur". Zij bedoelden daarmee een langzaam brandend buskruit, dat bij de verdediging der stad een rol speel de. Om te schieten werd het buskruit eerst in de 14e eeuw gebruikt door de Arabieren. ROGER BACON Hij was dus niet de uitvinder van het buskruit, maar wel een uitzonderlijk (zoals er weinigen zijn) en zeer geleerd man. Hoewel hy reeds in 1294 stierf, zag hij in zijn geest allerlei uitvindingen, die soms pas honderden jaren later in de wereld gedaan werden. Hij wist al vooruit van buskruit, van de magneet naald (v. h. kompas); hij schreef al over brillen en beweerde, dat er een dag zou komen, dat wagens zich vanzelf zouden verplaatsen, zonder dat er paarden voor gespannen werden. Ja, hij was er toen zelfs al van over tuigd, dat de mensen eenmaal met ma chines door de lucht zouden vliegen. Hij geloofde ook. dat de aarde rond was. Om deze mening zou het hem slecht vergaan zijn, als Paus Clemens IV niet zijn vriend en beschermer geweest was. Want in die tijd werd men voor een ketter ge houden, als men zo'n ongehoorde be wering durfde uitspreken. Na de dood van Paus Clemens werd hij dan ook prompt in de gevangenis geworpen, waarin hij 14 jaar vertoefd heeft. Toen hij eindelijk ontslagen werd, stierf hij kort daarop. Neem nu nog een stuk papier, verdeel het in kleine snippers en strooi die op de tafel' uit. Verwarm papier en borstel weer en strijk ook nu flink over het vel heen en weer. Houdt het vervolgen» boven de pa piersnippers en zij vliegen het blad pa pier tegemoet. Leuk om te zien en maakt indruk op je klein® toeschouwers als die tenminste zelf de proef al niet eens gedaan hebben. De Indianen kenden ook kleine pijpen voor privaat (voor zich alleen) gebruik. Ieder, die wel eens Indianenboeken ge lezen heeft, weet, dat de Roodhuiden, als zij met elkaar beraadslaagden, zoge naamde (s-g.n.) „vredespijpen" rookten, die groter waren en daarbij van hand tot hand en van mond tot mond gingen. Maar, zoals gezegd, hadden zij voor eigen gebruik kleine pijpen. De tabak droegen de meesten in een buidel om de hals aan een leren riem. Dan was hij snel bü de hand, als ze onderweg een stamgenoot ontmoetten, met wie ze gaar ne een pijpje wilde roken. Behalve dat zij de tabak graag rook ten, geloofden zij ook stellig, dat zij een goed middel was tegen kiespijn en jieht (reumatiek). Als ze een pijpje opstaken, verbonden zij dus het nuttige met het aangename. Op hetzelfde ogenblik, dat Grep op Erik toesprong, wierp Roller zich op de aanvaller en doodde hem. De broers van Grep raakten buiten zich zelf van woede en daagden Erik en Roller uit tot een gevecht. Maar dat zou pas over drie da gen plaats hebben. Zy eisten ook het vel van een pas geslachte koe. Bij het avondeten was Erik onverza digbaar; hij vroeg steeds naar meer. Ten slotte bracht Gunvör, de zuster des ko- nings, hem een schaal vol bier. Erik om vatte de schaal, maar tegelijkertijd ook de handen van het meisje en zei toen tot de vorst: „Koning, schenkt u mij, wat ik hier in mijn handen heb?" De koning, menend dat Erik om de schaal vroeg antwoordde terstond van „ja". Toen Erik echter zowel het meis je als de schaal naar zich toetrok, zei Frode: „Neen, dat was mijn bedoeling niet In dit land beslist de vrouw zelf, wie ze als man wenst te aanvaarden". Maar de koning wilde niettemin zijn ge geven toestemming niet terugnemen en gaf zijn zuster aan Erik tot vrouw. (Wordt vervolgd) Aetherklanken ZONDAG 15 JANUARI 1961 HILVERSUM* I, 402 m. 8.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.30 IKOR. 11.45 VPRO. 12.00 AVRO. 17.00 VPRO. 17.30 VARA. 20.00-24.00 AVRO. 8.00 Nws. 8.18 Gevar. progr. 9,45 Geestelijk leven, toespr. 10,00 V. d. jeugd. 10.30 Kerkdienst. 11.30 Vra- genbeantw. 11.45 Berichten uit de Kerken, lezing. 12.00 Lichte muz. 12.30 Sportspiegel. 12.35 Lichte muz. 13.00 Nws. 13.07 De toestand in de wereld, lezing. 13.17 Meded. of gram. 13.20 V.d. milit. 14.00 Boekbespr. 14.15 Stereofonisch conc. (I. d. pau ze: 15.15-15.40 Toneelbeschouwing). 16.30 Sportrevue. 17.00 Gesprekken met luisteraars, lezing. 17.15 Angli caans-Hervormd gesprek. 17.30 V. d. jeugd. 17.50 Nws., sportuitsl. en sport- journ. 18.30 Lichte muz. 18.55 Jour nalistenforum. 1930 Cabaretprogr. 20.00 Nws. 20.05 Lichte muz. 20.35 'n Odyssee met z'n twee, hoorsp. (1). 21.15 Promenade-ork. en soliste. 22.00 Gram. 22.30 Nws. en meded. 22.45 Journ. 23.00 Volksliederen. 23.15 Sportuitsl 23.20 New York calling. 23.25 Nieuwe gram. 23 55-24.00 Nws. HILVERSUM II, 298 m. 8.00 NCRV. 830 IKOR. 9.30 KRO. 17.00 CONVENT DER KERKEN. 18.30 NCRV. 19.45-24.00 KRO. 8.00 Nws. en weerber. 8.15 Gram. 8.30 V.d. jeugd. 9.00 Vroegdienst, 9.30 Nws. 9.45 Gram. 9.55 Inleiding Hoogmis. 10.00 Plechtige Hoogmis. 11.30 Gram. 11.50 Blokfluit en piano. 12.15 Buitenl. comm. 12.25 Kamer- muz. 12.50 Gram. 13.00 Nw». 13.05 De hand aan de ploeg, lezing. 13.10 De Wadders, hoorsp. 13.30 Gitaalspe'. 13.45 V. d. jeugd. 14.15 Stereofonisch conc. (L d. pauze: Wat ons bezig houdt, lezing, en gram.). 16.25 Sport. 16.30 Vespers. 17.00 Geref. kerkd. 18.30 Vocaal ens. en orgel. 19.00 Nws. uit de kerken. 19.05 Samenzang. 19.30 Weg en werk der kerkhervormers, lezing. 19.45 Nws. 20.00 Cabaretprogr. 20.30 Act. 20.35 Lichte muz. 21.10 Gram. 21.35 Het glazen dorp, hoorsp. (2). 22.25 Boekbespr. 22.30 Nws. 22 40 Avondcollege. 23.00 Avondgebed. 23.15 Brabants-ork. 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA'S NTS: 12.00-13.00 Eurovisie Wengen: Intern. Lauberhorn skiwedstr. 10.00- 1730 Rep. Rotterdam NederL kam- pioensch. ereklasse bandstoten. AV RO: 20.00 Kunstprogr. 20.15 Het ge zin. pedagogische lezing. 20.45 Amu- sement8progr. NTS: 22.00-22.30 Sport VATIKAANSE RADIO (196 m.) 22.15 Inhaalprogram: „Wat is er nu waar van Jonas en die walvis? MAANDAG 16 JANUARI 1961 HILVERSUM I, 402 m. 7.00-24.00 AVRO 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 8 00 Nws. 8.15 Gram. 9.00 Gym vooroude re luisteraars. 9.10 De groenteman, 9.15 Gram. 9.35 Waterst. 9 40 Mor genwijding. 10.00 Gram. 11.00 Kamer- ork. en solist 11.45 Voordr. 12.00 Zang en piano. 12.80 Land- en tuinb.- meded. 12.33 Voor ons platteland, praatje. 12.43 Orgelspel. 13.00 Nws. 13.15 Meded. en gram. 13.25 Beurs- ber. 13.30 Lichte muz. 14.00 Klave cimbel-recital. 14.30 Gram. 14.50 Chaplin in de Nederlandse literatuur, lezing. 15.15 Gram. 16.30 Gram. 16.40 Lichte muz. 17.00 V. d. padvinders. 17.15 Gram. 17.50 Milit. comm. 18.00 Nws. 18.15 Polit. lezing. 18.25 Lichte muz. 19.00 Gitaarmuz.. 19.30 Muzik. lezing. 19.45 V-d. jeugd. 20.00 Nws. 20.05 Gevar. progr. 22.30 Nws., beurs- ber. v. New York en meded. 22.45 Joum. 23.00 Gram. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM n, 298 m. 7 00-24.00 NCRV. 7.00 Nws. en SOS-ber. 7.10 Gram. 7.30 Een woord voor de dag. 7.40 Gram. 8.00 Nws. 8.13 Radiokrant. 8.35 Gram. 9.00 V.d. zieken. 9.35 Gram. 9.40 V.d. vrouw. 10.10 Gram. 10.15 Theologische etherleergang. 11.00 Welke paddestoelen komt het oude Fluit en piano. 11.30 Quizprogr. 12.10 vrouwtje tegen op haar tocht door het Gram. 12 25 Voor boer en tuinder.bos? (Oplossing elders). 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Gram. 12.53 Gram. en act. 13.00 Nws. 13.15 Lichte muz. 13.45 Gram. 14.05 Schoolradio. 14.35 Gever, progr. 15.35 Gram. 16.00 Bübeloverdenking. 16.30 Zangrecital. 17.00 V. d. kleuters. 17.15 V. d. jeugd. 17.30 Gram. 17.40 Beurs- ber. 17.45 Regeringsuitz.: Het bos in Nederlands Nieuw-Guinea, d. Ir. J. J. Mooy. 18.00 Orgelspel. 18.30 Gram. 18.60 Openbaar kunstbezit. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Op de man af, praatje. 19.15 Gram. 19 30 Radiokrant. 19.50 Lichte muz. 20.20 De koperen helm, hoorsp. 21.05 Zangrecital. 21.35 Radio-filharm. ork. 22 00 Pari. comm. 22.15 Gram. 22.30 Nws. 22.40 Avond overdenking. 2255 Boekbespr. 23.05 Jazzmuz. 23.35 Gram. 23.55-24.00 Nw». TELEVISIEPROGRAMMA'S NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. VARA: 20.20 Actueel progr. 2030 Filmvenster. 2100 On the Bowery, documentaire film. VATIKAANSE RADIO (196 m.) 22.15 Het Kruis en de Halve Maan. PADDESTOELENZOEKEN.

Leidse Courant | 1961 | | pagina 11