DE WOLKENETERS Marktberichten KUNSTGEBIT MAANDAG 9 JANUARI 1961 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 KATWIJK Dammen. De Katwijkse Dam club KWZ speelde eencompetitie wedstrijd tegen SVD uit Sassenheim. De gedetailleerde uitslagen waren als volgt. C. Varkevisser (KWZ)- W. Krom (SVD) afgebr.; B. v. Rijn J. de Jong 11; T. v. d. Plas-n.o. 20; J. Passchier-N. Demmenie 2-0; S. Barnhoorn-J. Snel 02; E. de Jong res.-J. Couvee 0—2; A. v. Duy- venvoorden-W. Paauw afgebr.; A. Herbert-A. Wijnhout 02; Chr. Heemskerk-A. Langelaan; C. Ouwe hand res.-H. Bedebrede 20. KATWIJK AAN DEN RIJN Verkeersverbetering. Als gevolg van de opheffing der tramverbin ding Leiden-Katwijk kunnen ver schillende verkeersverbeteringen tot uitvoering worden gebracht. De eer ste hiervan is thans gereed gekomen, in de vorm van doortrekking van 't rijwielpad langs de noordzijde van de Zeeweg in oostelijke richting, via het viaduct over de Provincialeweg naar de Kerkstraat. Het tracé van 't rijwielpad werd hier gelegd op de plaats waar de trambaan heeft ge legen. Dit betekent een zeer grote verbetering voor de wielrijders die, komende vanuit de Kerkstraat, de Zeeweg oprijden. Zij behoeven thans niet meer gebruik te maken van de hoofdrijbaan van de Zeeweg om het viaduct te passeren. ZOETERMEER AFSCHEID VAN KAPELAAN J. STRENG Het vertrek van kapelaan J. Streng naar Rotterdam wordt door de katholieke gemeenschap van Zoe- termeer als een verlies gevoeld. Sinds zijn komst in augustus 1958 heeft hij zich doen kennen als een buitengewoon hard werker, waar door hij zich zeer bemind heeft ge maakt bij de paiochianen. Vooral het jeugdwerk, aharvan hij aalmoe zenier was (het 'iccesvolle jonge ren-appèl) en de vervolgserie daar op waren initiatieven van kap. Streng) zal zijn grote promotor mis sen. De scheidende kapelaan had grote interesse voor het vormen van ker nen en groepen en ook ging zijn be langstelling uit naar de LTJ en LTM. Voorts was hij geestelijk ad viseur van ie KAV. Lofwaardig ook was zijn werken voor de parochie tijdens zijn waarnemend pastoraat bij de ziekte van pastoor P. J. van Steyn. Donderdagavond neemt Zoe- termeer afscheid van zijn kapelaan in het Parochiehuis; van 89 uur de jeugdverengingen, en van 910 uur de overige parochianen. ZOETERWOUDE- LEIDERDORP AVONDMIS VOOR GEORGANISEERDE JEUGD De 350 georganiseerde jongeren tussen de 16 en 25 jaar van de Meerburgparochie, t.w. gidsen, ver kenners, de leden van de badmin ton-, gym-, voetbal-, volleybal- en v/andelsport met hun besturen en leiders worden er bJj deze nogmaals aan herinnerd, dat er hedenavond om 9.00 uur te hunner intentie, door hun aalmoezenier-geestelyk advi seur, een H. Mis wordt opgedragen. De dames en heren, jongens en meisjes worden opgewekt deze keer in een zo groot mogelijk aantal aan wezig te zijn. Er wordt gerekend op ieder die maar even kan. ZOETERWOUDE „DRIE IS TE VEEL", DEED HET WEER GOED! Maar. De afkeurende kritiek in vele bla den na de opvoering voor de t.v. van deze klucht, over het stuk zelf en het clownneske spel, heeft zoveel stof doen opwaaien, zoveel misnoe gen gewekt, dat wij het niet durven en ook niet willen wagen over de opvoering door de toneelvereniging van de K.A.J. zwartgallig te schrij ven en liever volop beamen met de vele schrijvers van ingezonden stukken: hoe het ook was, er stak geen kwaad in en het publiek heeft heerlijk gelachen. Het was wel een waagstuk van de regisseur, de heer L. van Rijt, dit stuk door amateurs te laten opvoe ren en wij hebben vooral grote be wondering voor Theo Opdam om de rol van Driekus voor de t.v. door de grote komiek Joop Doderer ge speeld ten tonele te brengen. Deze Driekus deed het zelfs heel goed en heeft dan ook een reuzen- aandeel in het succes gehad. De figuratie, costumering en grime waren over het algemeen slecht. Enny, de dochter, waar het om ging maakte zowel in haar verschijning, vermomd als enfant terrible en om het charmante bij het happy end, een gunstige uitzondering. Bh het goede spel van Oldenbach mankeerde de goede typering en costumering. Wij misten de contras ten in de personen met name tussen de figuren van Gravenzande en Ol denbach. Oma was te weinig oma en bij de dubbelrol: dokter en bur gemeester was de tegenstelling in figuratie helemaal zoek. Het is jammer, dat in dit stuk, waarin elke overdrijving voor goed is genomen, de uitbeelding van de personen zeel te kort was gehou den, omdat het geheel daardoor is geschaad. Waarom was er van Lou de bok ser een „Dorus" met een bolhoed gemaakt? De aankleding van het to neel, de meubilering was goed ver zorgd, maar dat schilderij in een stand van 45 graden met de vloer trok de aandacht af. De rolvastheid was tamelijk goed, maar soms te onvast om de vaart, het tempo in het spel te houden. Vooral de dilettanten hadden een slechte articulatie, maar om zich ver staanbaar te maken voor een volle zaal waarin de achterhoede zich buiten het spel om reeds zo goed vermaakte(?) is toch niet mogelijk. Deken Juffermans, burgemeester Detmers en kapelaan Hermans heb ben hartelijk meegelachen om dit kluchtig spel. Onderzoek sabelsteek nog niet afgesloten De Haagse politie heeft met instem ming van de officier van justitie in Den Haag een verklaring verstrekt over de sabelsteek, waarvan de 16- jarige Wim Scholte vorige week maandagavond het slachtoffer is ge worden. De verklaring zegt o.a. dat een nor maal volledig politioneel onderzoek, zoals dat met betrekking tot ieder ander strafbaar feit wordt ingesteld, nog steeds gaande is. Grote hoeveelheid verdovende middelen gestolen uit Amsterdamse apotheek Uit een apotheek aan de Van Baer- lestraat in Amsterdam zijn in het af gelopen weekeinde de gehele voor raad verdovende middelen en enkele morfinehoudende preparaten gesto len. De eigenaar van de apotheek, dr. G. de Haas, die de inbraak zondag avond laat ontdekte, schat de gesto len hoeveelheid op ongeveer duizend gram. Zij bestond grotendeels uit on verwerkte morfine en een hoeveel heid tabletten verpakt in blikjes en dozen. In totaal ongeveer een acte- tas vol. Dr. De Haas heeft de waarde van het gestolene voorlopig getaxeerd op een paar duizend gulden. Op de zwarte markt is de buit zeker het tienvoudige waard. De apotheker is van mening, dat de indringer zowel ter plaatse als op het terrein van verdovende middelen een goede bekende moet zijn geweest. Hij richtte in de apotheek geen wan orde aan, maar moet regelrecht op de giftkast zijn afgelopen. D politie die tot diep in de nacht met het onderzoek is bezig geweest heeft nog geen spoor van de indrin ger (s) kunnen vinden. Wel zyn vele vingerafdrukken ge vonden. Men heeft de indruk, dat men niet te doen heeft met een beroepsinbre ker, maar met een aan verdovende middelen verslaafde of een man die in opdracht van een morfinist de in braak heeft gepleegd. Dit is de tweede grote inbraak waarbij verdo vende middelen werden ontvreemd, van na de oorlog in Amtserdam. Ongeveer zes jaar geleden werd de gifkast van een apotheek aan de Adm. de Ruyterweg in Amsterdam leeggeroofd. De inbreker kon toen worden achterhaald evenals het ge stolene. lopend ingeschakeld. Voor zover de zaak zich thans laat aanzien is uit 't onderzoek gebleken, dat het slachtof fer Scholte door een sabel, gehanteerd door een agent van politie, dodelijk is getroffen op een ogenblik, waarop de agent van politie tijdens 'n voort gezette actie doende was de openbare orde te handhaven en herhaling van wanordelijkheden te voorkomen. Het onderzoek van de politie is nog niet geëindigd. Het zal ter beoordeling van de justitie zijn of het gebeuren een strafbaar feit oplevert. CAO TEXTIELINDUSTRIE In de textielindustrie is men het eens geworden over de onderne mingsgewijze invoering van de 45- urige werkweek voor de werknemers die niet in ploegendienst werken. De vakraad voor de textielindus trie is gemachtigd om vergunningen te verlenen voor de ondernemingen die voldoende garanderen dat werk tijdverkorting hun geen noemens waardig produktieverlies zal bezor gen. De ondernemingsgewijze invoering van de werktijdverkorting in de tex tielindustrie zal waarschijnlijk vlot verlopen, mede door de voorberei dingen die de textielondernemingen in de afgelopen maanden al hebben getroffen. Tilburgs oude station wordt verlaten Het oude station van Tilburg heeft zijn plicht gedaan; het station kan verdwijnen. Woensdagmorgen om tien uur trekt de gehele stationsbe zetting met hebben en houden naar een tijdelijk gebouw, waar men zich de komende tijd zal moeten be helpen. Het leed zal zijn geleden als langs het hoogspoorplan het mo derne station verre:en zal zijn. Het nieuwe station zal in opzet sterk herinneren aan he. station Amster- dam-Sloterdijk. OPDRACHT VOOR BOUW GROOTSTE SCHIP KPM-VLOOT De Koninklijke Paketvaart Maat schappij te Amsterdam heeft Boele's Scheepswerven en Machinefabriek n.v. in Bolnes opdracht gegeven voor de bouw van een vrachtschip met een draagvermogen van 14.500 ton. Het schip, bestemd voor de alge mene vrachtvaart, zal omstreeks augustus 1962 worden opgeleverd en wordt niet alleen het grootste vrachtschip van de KPM-vloot, maar ook het grootste dat ooit door de werf is gebouwd. De voortstuwings installatie wordt een Smit-Burmeis- ter en Wain-motor van 5400 pk. DRIE BRIEVEN VAN REGERING OVER IJ-TUNNEL Het gemeentebestuur van Amster dam heeft hedenmorgen drie brie ven van de regering inzake de bouw van de IJ-tunnel ontvangen. Het be treft hier brieven respectievelijk van de minister van volkshuisvesting en bouwnijverheid, de minister van binnenlandse'Zaken en de staatsse cretaris van defensie. Nadat op korte termijn overleg zal zijn gepleegd met de voorzitters van de fracties van de gemeenteraad, zullen b. en w. van Amsterdam na dere mededelingen omtrent de in houd van deze brieven doen. MINISTER KORTHALS HULDIGT WEGENWACHTER SCHUT De minister van verkeer en water staat, drs H. A. Korthals heeft van ochtend om half twaalf in zijn ka mer in het gebouw van het departe ment van verkeer en waterstaat in Den Haag de heer H. Schut uit Ha ren (Gr.), wegenwachter van de A.N.W.B., ontvangen om hem zijn hulde te betuigen voor hetgeen hij op 30 december jl. heeft gedaan. Bij deze huldiging waren aanwe zig de secretaris-generaal van het ministerie van verkeer en water staat, mr A. H. C. Gieben en de hoofddirecteur van de A.N.W.B., de heer A. Blankert. De directeur-ge neraal van de rijksluchtvaartdienst, de heer J. W. F. Backer, was ver hinderd deze huldiging bij te wonen omdat hij vandaag in de Westduitse bondsrepubliek de begrafenis bij woont van zijn Duitse ambtgenoot. De minister overhandigde de heer Schut een zilveren sigarettenkoker met inscriptie. TERUGKEER KON. FAMILIE H.M. de Koningin, de prins en de prinsessen Irene er. Marijke worden in de loop van vandaag op Soestdijk terugverwacht. Prinses Margriet is hedenmorgen voor een verblijf van een drietal weken naar Zwitserland vertrokken voor definitief herstel. Zoals bekend heeft zy geleden aan de ziekte van Pfeiffer. LEVENSPOSITIE Verzekeringsmaatschappij vraagt voor een bestaand agentschap actieve en betrouwbare kracht Vast salaris provisie; pre- mievrij pensioen; borgsom wordt verlangd. Br. onder no 2053 bur. v.d. bl. (Advertentie) Rode propaganda in de lucht Het Amerikaanse voorlichtings agentschap („The United States In formation Agency" (USIA) heeft maandag te Washington medege deeld, dat het totaal aantal zend uren van de communistische radio stations tussen 1947 en 1959 met vijf honderd procent is toegenomen. Er wordt thans per week bijna driedui zend uur in 55 talen uitgezonden. In deze periode is het aantal zend uren van de USIA gestegen van 231 tot 565 uur per week, waarbij in 36 talen wordt uitgezonden. Hierbij ko men nog een 2.400 uur per week aan amusemen tsprogramma's. Het aantal Russische zenduren is in deze twaalf jaar bijna /erdriedub- beld; het bedraagt thans 975 uur per week. De communistische vazalstaten in Europa verzesvoudigden hun zend uren: 178 uur per week in 1959, te gen 1.060 in 1959. Zij nemen hier mede 36 pet. van het communistische totaal voor hun rekening en hun ge zamenlijke zendtijd ligt hoger dan die van de Sowjet-Unie. De meest opvallende ontwikkeling was echter in communistisch China te bespeuren. De Chinese volksrepu bliek zond, na ongeveer uit het niets te zijn begonnen, eind 1959 512 uur per week uit. Dit komt neer op acht tien procent van het totaal aantal zenduren der communistische radio stations en het houd in, dat de Chi nese volksrepubliek op dit gebied in de communistische wereld de twee de plaats, na de Sowjet-Unie, heeft ingenomen. „Vredeskorps" van Kennedy Het bureau van de a.s. Amerikaan se president, Kennedy, heeft zondag bijzonderheden meegedeeld over Kennedy's plan voor een „vredes- korps" van jonge Amerikanen voor hulpverlening aan ontwikkelingslan den. Het desbetreffende idee van Ken nedy is uitgewerkt door dr. Millikan, directeur van het centrum voor in ternationale studies van het insti tuut voor techniek van de staat Mas sachusetts, en een groep medewer kers. Het concrete plan is zaterdag bij Kennedy ingediend. Het „vredeskorps" zal bestaan uit academisch gevormde jongeren van twintig tot dertig jaar, van wie wordt verwacht, dat zij voor min stens twee jaar in dienst van het korps zullen treden. Volgens dr. Millikan is het van groot belang, dat de vrijwilligers rij pe persoonlijkheden zijn, die be schikken over bekwaamheden die van nut zijn in de landen, waar zij te werk zullen worden gesteld. De Amerikaanse regering zal hun vervoer en hun opleiding die ver schillende maanden zal duren, beta len, terwijl de gastlanden hun loon zal betalen op eigen niveau. Volgens het plan van dr. Millikan dient te worden voorkomen, dat de vrijwilli gers een groep vormen die een gro tere welstand heeft dan hun omge ving. Tegenspraak John Kennedy heeft zaterdag avond berichten tegengesproken, dat hij overweegt een speciale afgezant naar Moskou te zenden om de me ning van het Kremlin te peilen over de mogelijkheid van verbetering der betrekkingen tussen de V.S. en de Sowjet-Unie. „Dit is niet overwogen of besproken", zei hij tot verslagge vers. Arabische boycot Een woordvoerder van de interna tionale federatie van Arabische vak verenigingen heeft na een bestuurs vergadering, welke zaterdag en zon dag in Cairo is gehouden, medege deeld, dat de „Arabische arbeiders overeenstemming hebben bereikt over positieve maatregelen tot steun aan Algerië". Deze maatregelen zul len bestaan uit een boycot van Fran se schepen en vliegtuigen door alle Arabische arbeiders m de havens en op de vliegvelden vanaf de Atlanti sche Oceaan tot aan de Perzische Golf. TREINONGELUK IN SPANJE De nachtexprestrein van Valencia in Oost-Spanje is maandag op een spoorwegkruispunt in de buitenwij ken van Barcelona in botsing geko men met een goederentrein. Men gelooft, dat de voetbalploeg „Espag- nol" van Barcelona die zondag in Valencia speelde, zich in de trein bevond. Een functionaris van de staats spoorwegen verklaarde, dat \elen gewond zijn. De treinen zijn frontaal tegen el kaar gereden. De bestuurders der beide elektrische locomotieven zijn gedood. Er zouden twaalf doden en 24 ge wonden zijn. Onder de leden van „Espanol" zijn geen slachtoffers gevallen. Zij be vonden zich in een slaapwagen in het achterste gedeelte van de trein. KORTE GOLF In het Marinehospitaal in Over- veen is zondagmorgen overleden de 26-jarige metseiaarspatroon H. B. uit Haarlem. Enige uren tevoren kort na middernacht is hij by de beruchte „Kop 90" op de Zeeweg tussen Overveen en Bloem endaal aan zee met zijn personenauto en kele keren over de kop geslagen. De bestuurder werd naast zijn groten deels vernielde wagen aangetroffen met een bloedende hoofdwonde. Hjj was buiten bewustzijn en is zonder by kennis te zijn gekomen overle den. De 84-jarige voetgangster M. de J.M. is zondagavond bij 't over steken van de Lairessestraat en de Emmastraat in Amsterdam door een personenauto aangereden. Mevr. de J. werd naar het ziekenhuis ver voerd, waar zij aan de opgelopen verwondingen is overleden. De traditionele Paasvee-ten- toonstelling van de afdelin Rotter dam Schiedam e.o. van de "olland- sche Maatschappij van Li. .dbouw, zal dit jaar worden gehouden op dinsdag 21 maart, op het veemarkt- terrein in Rotterdam. Het wordt de 91ste tentoonstelling, die de afdeling organiseert. Mr. A. M. Stuyt te 's Graven- hage is door het bestuur van de St. Radboudstichting benoemd tot bui tengewoon hoogleraar aan de R.K. Universiteit te Nymegen aan de fa culteit der Rechtsgeleerdheid. Mr. Stuyt zal Volkenrecht gaan doce ren. De tentoonstelling van de Ver eniging van Fokkers van Edelpels- dieren zaterdag jl. in een van de veehallen van 's Hertogenbosch heeft een recordinzending gehad van ruim 400 nertsen. De kwaliteit is sedert de laatste jaren ook aanmerkelijk toegenomen. Nederland telt nu 650 nertsenfokkers. Vijf Europese landen, w o. Ne derland, hebben besloten in Zuid- Afrika een observatorium in te rich ten voor bestudering van de zuide lijke sterrenhemel. De plaats van het observatorium is nog niet definitief vastgesteld, doch vermoedelijk zal een terrein op het plateau van de Karroo-woestijn wor den uitgekozen. In de „Eastern State"-gevange- nis in Philadelphia hebben dertig tot langdurige gevangenisstraffen ver oordeelde gevangenen zondagavond een oproer ontketend en tweeënhalf uur lang twee gevangenbewaarders als gijzelaars vastgehouden, alvorens zich over te geven. Beide gevangen bewaarders liepen lichte steekwon den op. - Het aantal slachtoffers van de brand in het oude Thomas-hotel in San Francisco is, door het overlijden van één der gewonden, tot 20 geste gen. Een Amerikaans echtpaar te An napolis, in de staat Maryland, had twee broers, waarvan de oudste 15 jaar was, als pleegkinderen aange nomen. Deze laatste kreeg ruzie met zijn pleegouders, nam een geweer, schoot beiden dood en verdween ver volgens met hun auto. De jongste broer waarschuwde de politie, die erin slaagde de jeugdige misdadiger te arresteren. ROTTERDAM, 9 jan., Vee Aan voer 2080. Vette koeien 1329; var kens 751. Notering: vette koeien 290320, 260—290, 245—260; varkens: 190 188, 185. Vette koeien: aanvoer groter, han del zeer kalm; prijzen: 1ste kwaliteit onveranderd, verder niet geheel prijshoudend; varkens: aanvoer kor ter, handel tamelijk, prijzen: iets minder enkele prima vleesvarkens boven notering, slachtzeugen 1.58 1 68. VINKEVEEN, 6 jan. Groenten An dijvie B 65-71; boerenkool 34-35; prei 28-29; waspeen All 19-31; witlof AI 81- 86: idem All 76-80; idem BI 73-78; idem Bil 67-80 alles per kg; peterselie 47-54; selderij 33-58 alles per bos. Heden overleed plotse ling, voorzien van de H.H. Sacramenten der Zieken, mijn innig ge liefde vrouw, moeder, behuwdmoeder en grootmoeder ANNA CATHARINA DE VOGEL Echtgenote van Matthias van Seggelen in de ouderdom van 76 jaar. Uit aller naam: M. v. SEGGELEN kinderen en kleinkinderen Warmond. 9 jan. 1961 Waagdam 8 De H. Uitvaartdienst zal gehouden worden op donderdag 12 jan. a.s. des morgens 9.30 u. in de parochiekerk van de H. Matthias te War mond, waarna de be grafenis in het familie graf op het r.k. kerk hof aldaar. Rozenkransbidden maandag-, dinsdag- en woensdagavond 8 uur Waagdam 8. NETTE JONGEN gevraagd, leeftijd 18 tot 20 jaar. v. d. MEER'S Groentehandel Noordeinde 23 Roelofarendsveen W m .J&31SL.A. gebroken, gescheurd oi tanden afgebeten, repara ties in enkeie uren gereed. ENKR1 Tel 2397U. Hogewoerd 88 T Modern fabriekskan- toor te Leiden heeft plaats voor administratief mede werkster voor factureer- en archiefwerkzaamheden. Gedeeltelijk ingevoerde vrije zaterdag. Br. onder no. 2027 bur. v. d. blad. Heden overleed, tot on ze diepe droefheid, mijn geliefde vrouw, onze lieve moeder, behuwd- en grootmoeder, zuster, behuwdzuster en tante ELIZEBETH HENRIëTTE OUDSHOORN— MEIJKAMP in de ouderdom van 66 jaar. C. J. Oudshoorn Maastricht: C. J. H. Oudshoorn M. Oudshoorn Perquin Voorburg: H. M. Oudshoorn L. G. Oudshoorn Vroom kleinkinderen en verdere familie. Leiden, 8 januari 1961 Maredijk 147 Liever geen bezoek De begrafenis zal Slaats vinden donder- ag 12 jan. a.s. te 2.30 u. n.m. op de begraaf plaats bil de Groene- of Willibrordkerk te Oegstgeest. F. KROES Arts voor hart- en vaatziekte praktijk hervat Dr H. MULLER CHIRURG praktijk hervat E Iedereen is enthousiast wy uw matras over trekken met damast. Een oen-pers. v.a. 19 50; twee pers. v.a. 26 50 Smits bedden- en tapytenmaga- zyn. Mare 98 Vrouwen- steeg 9. tel. 23913. Tot onze diepe droefheid overleed heden, zacht en kalm, na voorzien te zijn van het H. Olie sel, myn lieve vrouw en onze zorgzame moe der, behuwd- en grootmoeder, mevrouw JOHANNA CORNELIA v. VEEN Echtgenote van Bartholomeus Johannes Straathof in de leeftijd van ruim 74 jaar. B. J. Straathof Nieuwveen: A. G. M. Straathof C. StraathofHettinga Alphen a. d. Rijn: G. A. Straathof J. Straathofv. Kempen Hoofddorp: C. J. M. BusStraathof W. Bus Zevenhoven: B. P. Straathof C. Straathofv. Egmond en kleinkinderen Aarlanderveen, 8 januari 1961 Noordeinde 52 De plechtige Uitvaart zal plaats hebben op donderdag 12 januari des morgens om 11.30 u. in de parochiekerk van de H.H. Petrus en Paulus te Aarlanderveen, waarna begrafenis op het r.k. kerkhof. Rozenkransbidden des avonds 7.30 uur in de kerk. Jong zakenman (8 jaar bestaande zaak) vraagt voor uitbreiding goede renvoorraad 4 a 5 duizend gulden Goede rente aflossing. Br. onder no 2054 bur. v. d. blad. 3? Austin A40, bestel 1955 benz. 1 14, prima wagen tje. met org. verwarming. Afkomstig van drijf, spotprijs Riebeeckhof 8 (Kooi). i groot 525.-. Van 2* Weekend-boot te koop gevraagd met ligplaats. Aanbied.: Juftermansstr. 54, Oegstgeest. tel. 21793. Net r.k. meisje, 18 jr. b.z.a. voor de hele week van 8.30 tot 5 uur. Zater- dagsm. en zondags vrij. Br. onder no. 9849 Dur. v. d. blad. "2 Werkster gevraagd, voorlopig 2 ochtenden p. w.; later 4 ochtenden van 912 uur. 1.25 per uur. Mevr. Rookmaker. Plant soen 85. Een flinke jongen niet ouder dan 20 jaar kan ge plaatst worden voor ma gazijn werk. Goed loon. Aanmelden: Kaasmarkt 8—9. Aangezien ik meer lo ten heb gekregen, kan ik ook meer mensen van lo ten voorzien. Bestel ze langs de een of andere weg en ik breng ze bij U thuis. W. v. d. Meer. De- bitant Staatsloterij wyde Aa, Woubrugge.

Leidse Courant | 1961 | | pagina 3