GRATIS HONIG GELDPRIJZEN ƒ2500 1000 500 HONIG Dit zijn de PAo HKR brengt vrouwelijke charme in de amateuraether Vanmiddag begonnen de debatten over de regeringsverklaring Leidse studente kreeg zendmachtiging en bouwt haar eigen zender Belgen staken van onze centen Serie HH No. 69456 Serie HH No. 39031 Serie HH No. 44533 1/250 „100 ƒ25 „50 UITBETALING PRIJZEN: soepen DONDERDAG 5 JANUARI 1961 DE LETDSE COURANT PAGINA 6 Mej. Hermie Kruis achter de zen der van PAo YZ, de voorzitter van de VERON, afdeling: Leiden. Tot zij haar eigen zendapparatuur gereed heeft, mag zij hier experimenteren en haar hobby beoefenen steken. Gesprekken, die over de te lefoon afgedaan kunnen worden, dus ook die gezellige praatjes, die u mij wilt laten houden, zijn officieel ver boden. Alleen zuiver technische ge sprekken zijn toegestaan. We infor meren naar eikaars apparatuur. We informeren hoe wij doorkomen en proberen zo verbeteringen of wijzi gingen aan te brengen. En tot nu toe bevalt dit mij best. Op mijn ka mer heb ik al heel wat QSL-kaarten liggen, die mijn gesprekken met an dere stations bevestigen. Sedert mijn examen werk ik regelmatig met de apparatuur van de voorzitter, die me met raad en daad bijstaat. Als de studie het toelaat, hoop ik ook bin nen afzienbare tijd mijn B- of A- machtiging te gaan halen. De B- machtiging omvat ook het seinen. Men mag dan ook een groter bereik gaan werken." Tot nu toe heeft Her mie Kruis alleen contact gehad met Wn^orlanH Met een beetje geluk of goede „condities^ kan men met de 2-meterband ook wel eens contact krijgen met aan grenzende landen. De met hun hobby vergroeide mensen zijn wel vertrouwd aan vrouwelijk gezelschap in hun krin gen. In Amerika en West-Duitsland heeft men clubs, die alleen maar uit dames bestaan. Toen we Hermie zich dan ook hoorde voorstellen aan een amateurzender, uiteraard via de ra dio, hoorden we in het geheel geen uitroepen van „hoe bestaat het". Men vindt het allemaal even logisch en normaal. De buitenstaander, die er niet veel kaas van gegeten heeft vindt het allemaal niet zo logisch. Hij ging dus eens kijken en schreef een stukje. TWEEDE KAMER EEN DEZER DAGEN genoten we gastvrijheid bij PAo HKR. Het trof bijzonder goed, want verschillen de PAo's waren aanwezig om een van toeten noch blazen wetende journalist een eindje verder op weg te helpen met een verhaaltje. Als we in deze trant zouden door gaan met dit artikel, dan twijfelen we er niet aan of dit artikel zou in een ommezien in de prullebak verdwij nen. Achter de lettercombinatie, die enigszins op de aanhef van een ex perimenteel gedicht lijkt, steekt in dit geval een charmante Leidse studente in de medicijnen, die vorige maand „de bevoegdheid verkreeg tot het be dienen van een amateur-radio-zend- installatie", zoals dat in de officiële taal van het ministerie van verkeer heet. Mejuffrouw Hermie Kruis, want hierover gaat het, nam voor vier ja ren haar intrek in de Sleutelstad, niet om daar met radiootjes te gaan experimenteren, maar om zich serieus aan de studie in de medicijnen te gaan wijden. De niet-ingewijde zal vermoeden, dat radio-amateurisme het onbetwis te domein van de man is. Uw ver slaggever dacht tot voor enkele da gen precies hetzelfde. De 25-jarige studente uit Vlaardingen dacht er anders over, hoewel zij alleen het inwendige van de radio eens gezien had, omdat haar vader voor de oor log nog wel eens een radio repa reerde, en omdat zij op de hbs in Vlaardingen tijdens de natuurkunde lessen de werking van een radio globaal had horen verklaren door de leeraar. Toch bezag zij het inwen dige van de radio niet met die ogen, die we direct bij het vrouwelijk ge slacht aanwezig achten. De elektro nica, waar zij in haar studie ook veel mee te maken heeft, fascineerde haar. Na veel speuren kwam zij ach ter het adres van de secretaris van de V.E.R.O.N., de Vereniging voor Experimenteel Radio Onderzoek in Nederland, en later bleek dat „zij in goede handen was gevallen," zo als zij het uitdrukte. MAAR WAREN het nu alleen maar die lampjes en stekkertjes, die u boeiden? vroegen wij ondeskundig. „Nu ja, gedeeltelijk. Naast mijn grote belangstelling voor de tech niek, trok mij ook in hevige mate het idee om zomaar met het werk van mijn handen draadloze contac ten over grotere of langere afstan den met andere mensen te leggen. Ik mag wel zeggen, dat mijn eerste schreden op dit terrein mij een enorme voldoening hebben gegeven en een stimulans werden om spoed te zetten achter de bouw van mijn eigen zendinstallatie." Toch is mejuffrouw Kruis geen exact meisje met enkel belangstel ling en aanleg voor techniek. Mo dern tekenen was en is altijd een neven-hobby gebleven. Meermalen heeft zij op de hbs van haar leraren de raad gekregen om met tekenen door te gaan in plaats van medicij nen te gaan studeren, omdat zij zichtbaar aanleg had in artistieke richting. Bekroonde, ingelijste, tekeningen zullen dat kunnen bevestigen. In no vember 1959 werd zij lid van de Leidse V.E.R.O.N. Na eerst eens de kat uit de boom gekeken te hebben - tentamens maakte het haar ook onmogelijk zich intensief op de ra dio te werpen - begon zij een goed half jaar geleden voor het zend- examen C-machtiging. Met vrouwe lijke koppigheid heeft zij het ge presteerd om in recordtijd haar machtiging voor de 2-meterband te halen. De mannelijke beoefenaren, die niet zelden insiders zijn in de radio-business, stonden perplex. Voor een man is het beslist geen schande als hij er een jaar over doet om zijn machtiging te halen. Om mejuffrouw Kruis niet over het paard te tillen mag wel opgemerkt worden dat zij door haar natuur kundelessen van de hbs, gepaard gaande met een Warme belangstel ling voor de elektronische appara ten, waar zij in haar toekomstige beroep mee te maken krijgt, een de gelijke ondergrond bezat. Zij „snap te" er wel het een en ander v-ui. IJEEFT de examencommissie het u als vrouw nog gemakkelijker gemaakt?" „Maakt u zich daarover maar geen illusies," zeggen de andere radio amateurs, die met haar op bezoek zijn bij de voorzitter van de Leidse V.E.R.O.N., de heer P. van Weerlee: in de commissie, die benoemd wordt door de minister zitten behalve en kele vertegenwoordigers van de V.E.R.O.N., enige ingenieurs van de PTT. Men moet wel degelijk de ze kerheid hebben, dat de aspirant zijn weetje weet. Het zou daarboven toch een chaos worden; toring op de radio en de TV en i. im maar op. Het zou bo vendien nog gevaarlijk zijn, als we denken aan gestoorde radioverbin dingen met vliegtuigen of Schepen. Men heeft indertijd niet voor niets zo'n drukte gemaakte voor radio Ve ronica." Als Hermie vertelt wat de heren eigenlijk gevraagd hebben, ho ren we af en toe uitroepenals: „zó, zó of o, jahoe zit dat ook weer?" De verslaggever luistert, trekt zijn conclusies en kan een gevoel van bewondering en verwondreing niet onderdrukken. „Ik heb ook nog moe ten vertellen, wat voor een type zen der ik zou gaan bouwen. .Gelukkig wist ik al zó'n beetje wat het zal gaan worden, zodat ik daar niet zo bar veel moeilijkheden aan gehad heb". Dat het Hermie ernst is met haar apparatuur zagen we aan haar dank betuigingen aan het adres van een bevriende radioamateur, die nog het een en ander opgeduikeld had, waar zij vermoedelijk iets aan zou heb ben. De zender, die zij gaat bouwen zal zijn plaats krijgen in de ouder lijke woning in Vlaardingen. Hoewel zij de zender graag zou inrichten in haar kamer aan de Emmalaan in Oegstgeest, vermoedt zij wel, dat dit niet zo gemakkelijk zal gaan. De PTT is niet bijzonder happig op zen ders in studentenhuizen. Bovendien moet de bezitter de garantie kunnen geven, dat de zender door niemand anders dan de daartoe gemachtigde bediend kan worden. Een kamer zou op slot moeten of er zouden weer voorzieningen aan de apparatuur ge troffen moeten worden. MET STUKJES en brokjes moet de zender groeien. Met een gevul de portemonnaie een radiozaak bin nen stappen en alle onderdelen be stellen is voor de studente practisch onmogelijk en voor een radioama teur „niet het ware". Hermie Kruis is niet de enige vrouwelijke beoefe naar van het radioamateurisme. El ders in het land behaalden reeds enige dames haar radiozendmachti ging. Hermie Kruis is wel de jong ste of in vakkringen: Y1 (young la dy). Alle andere dames zijn ge trouwd en, naar men ons vertelde, echtgenoten van radioamateurs. Blijkbaar zagen zij wel, dat zij hun echtgenoten op geen enkele andere manier van de rommelzolder konden krijgen, dan door zelf ook maar te gaan zenden. „Want radioamateuris me is niet zomaar een hobby, het is een ziekte" volgens de insiders. Bij na alle vrije tijd gaat in de radio zitten. De televisie blijkt alleen nog een goede spelbreker te zijn. Tussen 7 en 8 uur 's avonds gonst het van de radioamateurs op de 2-meterband. Tegen achten als het TV-program- ma begint, begint het iets rustiger te worden in de aether. De meest ver woede zenders gaan echter door tot diep in de nacht. ALS UW ZENDER klaar is, gaat u natuurlijk gezellige babbeltjes maken met de vrouwelijke leden leden van de VERON? We hebben de plank weer finaal mis geslagen. „Koffiepraatjes over jurkjes of echt vrouwelijke onder werpen houden we wel als we bij elkaar op bezoek komen. Trouwens de PTT zou er gauw een stokje voor In de vergadering van de Tweede Kamer is hedenmiddag een aanvang gemaakt met de beraadslaging over de gisteren door de minister-presi dent, de heer De Quay, afgelegde regeringsverklaring. Achter de regeringstafel hebben met de minister-president, de heer De Quay, plaats genomen de vice- ministerpresident, de heer Korthals en de ministers Van Aartsen, leer- man en Cals. In een der loges volgt de infor mateur, prof. dr. De Gaay Fortman de beraadslagingen. De heer Bruins Slot (AR) als eer ste het woord verkrijgende, zegt dat de AR-fractie s echts één doel heeft gehad op donderdag voor Kerstmis: versnelde opheffing var. de woning nood. Hij heeft het betreurd, dat het kabinet heen is gegaan. Het ging hem niet tegen het kabinet of zijn geestverwanten, Als het kabinet de motie-Van Eibergen naast zich had neergelegd, had spr. dat betreurd, maar hij had zich daarbij neerge legd. Het spijt hem, dat het kabinet consequenties aan de aanvaarding heeft verbonden. Hij verheugt zich over de oplossing der crisis. Van be lang acht hij het, dat er een nota zal komen en dat meegedqeid is, dat bijzondere aandacht zal worden ge schonken aan hen, die lage inko mens hebben. De aankondiging van eventueel ingrijpen verheugt spr. eveneens. Hij stelt vast, dat het ka binet is willen terugkeren. Zijn fractie is bereid haar stem te ver lenen aan het beleid dat in de re geringsverklaring is aangegeven. Tilanus spreekt. De heer Tilanus (CH) spreekt zijn waardering erover uit, dat het prof. De Gaay Fortman is gelukt de crisis op te heffen. Hij gaat in op de as pecten der motie-Van Eibergen, waaraan sprekers fractie haar steun heeft gegeven. Voor zijn fractie had ze zuiver zakelijke betekenis. Het ging niet tegen minister Van Aart sen, die spr. kan waarderen om zijn persoon en om veel in zijn beleid. Wanneer minister Van Aartsen had volstaan met de mededeling dat hij de motie naast zich zou neerleggen, dan had hij zich daarbij neergelegd. Een motie heeft geen dwingend effect. Spr. merkt op, dat er verschil lende soorten moties zijn. De heer Van Aartsen heeft de motie uitge legd als een uiting van wantrouwen. Spr. merkt op, dat de motie slechts een wens uitdrukte. De verklaring van de minister acht spr. staatkun dig volkomen on. uist In dit ver band merkt hij op, dat er geen bin dingen bestaan tussen de fracties en het kabinet. Het is niet de bedoeling van de motie geweest, dat het kabinet zou heengaan. Er was zeker geen aan leiding van een uitspraak te doen tegen het kabinet, verklaart spr. Het komt echter aan op het tempo, b.v. ten aanzien van het bouwen van woningen voor de minst-draagkrach- tigen. Zijn fractie is over het alge meen zeer regeringsgetrouw. Zij heeft de kamer steeds willen volgen waar dat mogelijk was, hoe de sa menstelling van het k binet was. De fractie heeft steeds de regering het regeren mogelijk willen maken. De kwestie van de woningnood zat de fractie hoog en dat is uitge drukt in de motie. Hij 'kan zich verenigen met „het kabinetsbeleid, zoals het nu belang rijk is gewijzigd". De heer Tilanus merkt op, dat door de nota van wijziging de begroting met 27 miljoen wordt verhoogd. De toelichting zegt hij echter niet te be grijpen. Hij vraagt ter zake verdui delijking. Als deze ongelukkige crisis enig nut heeft gehad dan is het dit, dat de grote betekenis van de bouwnij verheid in het volle licht is gesteld. De regeringsverklaring bevredigt hem niet geheel; z.i. waren 5.000 méér niet te veel gevraagd. Als de toegezegde nota komt zal sprekers fractie haar standpunt over verdere verhoging van het aantal te bouwen woningen bepalen. Spr. merkt nog op, dat uit de rege ringsverklaring meer warmte klinkt dan uit de woorden der regering op 22 december. Hij spreekt namens zijn gehele fractie de wens, de hoop en het ver trouwen uit, dat een voortvarend woningbeleid zal worden gevoerd. Verklaring P. v. d. A. De heer Burger, fractieleider van de PvdA begon zijn algemene be schouwing met felle kritiek op de KVP-motie woningbouw. De KVP had met een motie in de Kamer kunnen komen, waarvan het alge heel succes verzekerd was, kennelijk was z(j het resultaat van het over- leg#tussen de' ministers en de KVP- fractie. De KVP zou geweten heb ben, tot hoever het kabinet wenste te gaan met het aantal goedkope woningen. Hij noemde het maar een rare crisis, met raar ontstaan en 'n rare oplossing. Spr vervolgt met de AR en de CH fracties te laken over hun onstandvastige en vankelmoe- dige houding. Het debat duurt voort. Na afloop van de vandaag in Utrecht gehouden hoofdbesturenver- gadering van het N.V.V. is het ver- bondsbestuur bijeen geweest ter be spreking van een van het I.V.V.V. binnengekomen verzoek om een soli dariteitsbijdrage aan het Algemeen Belgisch Vakverbond (A., B.V.V.). Het verbondsbestuur onthield zich van een defintief oordeel over de Belgische staking doch het overwoog dat als vaststaand kan worden aange nomen dat het A.B.V.V. ten gevolge van deze staking zware financiële of fers moet brengen, waardoor de voortzetting van zijn arbeid na af loop zal worden belemmerd. Ter ver betering van die positie besloot het verbondsbestuur een renteloze lening van 500.000 gulden aan het A.B.V.V. te verstrekken. In de Amsterdamse haven. De Amsterdamse havenarbeiders verwerken geen voor België be stemde ladingen. De bona-fide vak benden hebben een regeling getrof fen met de Scheepvaartverenigin gen-Noord. Overeengekomen werd, dat voor België bestemde lading wel wordt gelost, maar in afwachting van de ophefiing van de Belgische staking in lichters e.d. zal worden opgeslagen. Het gaat niet om enor me hoeveelheden. Besmette schepen zijn nog niet n de Amsterdamse ha ven gearriveerd. Overigens schijnt de staking in de Antwerpse haven te verlopen. In Amsterdam heeft men vernomen, dat een aantal havenar beiders daar weer normaal aan de slag is gegaan. STUDIE VOOR ASPIRANT-KOOP- VAARDU OFFICIEREN De studiemogelijkheden voor aspi- rant-koopvaardiij-officieren worden aantrekkelijker. De raad van bestuur voor de scheepvaart, waarbij vrij wel alle Nederlandse rederijen zijn aangesloten, zal namelijk voor 1961 een aanmerkelijk hoger bedrag voor studiebeurzen beschikbaar stellen 900.000,voor 390 studerenden) dan in de voorgaande jaren Over de laatste vijf jaar was dit bedrag ge middeld 400.000,—. Daarvan profi teerden, eveneens gemiddeld, jaar lijks 192 aspirant-officieren. Het stre ven van de raad is dus vooral de aanmeldings-voorwaarden te verrui men. LEIDERDORP Leiderdorpse jongen aansprakelijk voor dood van koe De Leidse Kantonrechter heeft *n 17-jarige jongeman uit Leiderdorp aansprakelijk gesteld voor het over lijden van een 4-jarige stamboek koe, Liesje. eigendom van de Zoe- terwoudse veehouder C. W. van Haastert. De jongen had van de vee houder toestemming gekregen, zijn kano neer te leggen op het weiland van de boer, .naar hij had verzuimd permissie te vragen om de kano te meniën. De koe moest worden afge maakt wegens loodvergiftiging, op gedaan door het likken aan de pas geverfde kano. De veehouder stelde bij monde van de rechtskundig adviseur Th. J. van der Heyden te Leiden de ouders van de jongen aansprakelijk voor de niet onbelangrijke schade. De verzekeringsmaatschappij weigert de schade te dekken, omdat hier niet van wettelijke aansprakelijkheid sprake zou zijn, maai van contrac tuele aansprakelijkheid. De kantonrechter vond het meniën Bekijk uw waardebon goed! Hebt u nr 69456 of 39031 of 44533 dan behoort u tot de gelukkigen. Alle waardebonnen met deze nummers krijgen een prijs. Want dit zijn de winnende nummers, getrokken door Notaris Mr. G Walig te Zaandijk. De serie-letters vóór de nummers bepalen het gewonnen bedrag! Serie 88 No. 69456 Serie NN No. 69456 Serie 66 No. 39031 Serie NN No. 39031 Alle overige series No. 69456 Alle overige 1 f) series No. 39031 gglU Serie 66 No. 44533 Serie NN No. 44533 Alle overige C series No. 44533 gg d Uitsluitend het met BEWAREN bedrukte deel van de folder is prijsbepalend! Prijzen beneden f 50.-. Prijsbepalend deel van de folder aangetekend zenden aan HONIG, Postbus 45, Koog aan de Zaan. Gratis Geldprijs wordt per postwissel oyergemaakt. Overige prijzen: HONIG bericht zenden welke serieletters en num mer u bezit, waarna controle en uitbetaling volgt. royale ZES BORDEN UIT ELK PAK èn voordeliger in prijs 1 (Advertentie) van de kano, omdat niet om toe stemming is 3evraagd, een onrecht matige daad van de minderjarige en veroordeelde hem daarom tot beta ling van de hoofdsom, de rente en de proceskosten. De vordering tegen de ouders achtte de kantonrechter niet voor toewijzing vatbaar. OEGSTGEEST JAARVERGADERING KAB. De Katholieke Arbeiders Beweging hield gisteravond in één der zalen van het Parochiehuis te Oegstgeest haar jaarvergadering. Het was te be treuren dat van de zijde der leden zo weinig belangstelling werd ge toond want de agenda vermeldde enkele belangrijke punten. De voorzitter, de heer J. C. Jans, opende de vergadering met de aan wezigen van harte een Zalig Nieuw jaar toe te wensen en las vervolgens een nieuwjaarsboodschap voor van de bondsvoorzitter, de heer C. M. Middelhuis. Naast de gebruikelijke wensen stond hier o.a. in vermeld dat er voor 1961 nog diverse punten bestaan welke de speciale aandacht van de KAB hebben, met name de zorg welke ontstaan is t.o.v. de toe nemende vertechnisering cq auto matisering in het bedrijf, de arbeids tijdverkorting en het streven naar bezitsvormende maatregelen. Tevens wordt genoemd de steun aan de on- derontwikkeldq gebieden. In het jaarverslag van de afdeling gaf vervolgens de 2e secretaris een kort overzicht van de stand van za ken. Dank werd gebracht aan allen die medegewerkt hebben aan de di verse acties over het afgelopen jaar. De heer Juffermans werd koninklijk onderscheiden voor zijn werkzaam heden. Het ledental bleef praktisch ongewijzigd, nl. 200. Een tweetal le den overleed in 1960. De penningmeester, de heer H. Werkhoven, gaf vervolgens een fi nancieel overzicht. Gezien het nadelig saldo dat er bleek te bestaan besloot men over te gaan tot bezuiniging. De voorzitter gaf vervolgens een overzicht van de financiële resulta ten der afdelingen en nevenorgani saties, te weten Herwonnen Levens kracht, Hulp in Nood en het sparen bij de Centrale Volksbank. De kascommissie ging accoord met de vermelde resultaten. Tot Teserve- kascommissielid werd de heer G. Hoogervorst benoemd. De heren H. v. Leyden, 2e voorzitter. A. Onder water, commissaris en W. v. Leeu wen, 2e penningmeester, werden her kozen als bestuursleden. De le se cretaris, de heer S. de Jong. trad af Als commissaris stelde zich beschik baar de heer J. C. Star die als zo danig door het bestuur en de aan wezigen werd aanvaard. Mej. Stoutjesdijk, secretaresse van 't Kanunnik van Sohaikfonds, legde haar functie neer. Zii werd opge volgd door de heer C. Onderwater. Besloten werd het punt bestuursaan- vulling van Herwonnen Levens kracht uit te stellen tot een volgen de vergadering. Uitvoerig werd gediscussieerd over de oprichting van reisclub. Men zag het nut hier wel van in. Middels een circulaire zal men aan de leden per soonlijk hun mening hierover vra gen. De heer J. Zandvliet jr. bracht verslag uit oner de gang van zaken bij het agentschap van de uitgeverij „De Lanteern". Het aantal leden, 17, welke dit boekenfonds in de afde ling Oogstgeest telt is véél te wei nig. Men vraagt zich af of men het belang van dit fonds wel inziet. Het is de bedoeling goede boeken onder de aandacht van de kinderen en de ouders te brengen. De voorzitter uitte de wens dat velen zich als lid zouden opgeven voor de KatH. Boekenreeks. Lezen van een goed boek is belangrijk. Het verr'i 't de geest en dit kan in het leven zijn nut hebben. Het voorstel van de voorzitter om de festiviteiten, welke anders aan 't eind van het winterseizoen wordt gehouden, te verplaatsen naar Wil- librorduszondag vond algemeen de goedkeuring. Tijdens de rondvraag vestigdê de heer Weber er de aandacht van de leden op dat er elke 2e donderdag van de maand in de Lodewiikskprk te Leiden een H. Mie typten wordt tot intentie van alle KAB'ers. ZOETER W OI TT)E KINDERPREI IN KERSTVAKANTIE De zeer vele kinderen die in de laatste grote vakantie, d. nk zij grote toewijding van oen grote groep leid sters met financiële steun van het gemeentebestuur een week lang pref tig zijn bezig gehouden hebben ook in de kerstvakantie een middag van groot plezier genoten. Dit hadden zij te danken aan de leidsters en leiders die de hun toe gekende geldelijke beloning voor hun werken voor de vakantiebezig heden grotendeels bestemden om de kinderen ook in de kerstvakantie echte kinderpret te verschaffen. Zodoende was niet alleen deze op zet buiten financieel bezwaar van het comité voor vakantiebezigheden tot stand gekomen. De organisatie zelf was ook in de jeugdleiding ge houden. Zij was daar door het engageren van het gezelschap Ven ju uit Den Haag zeer goed in geslaagd en de keu ze van het grappig spel waarin de voor de kinderen zo bekende figu ren van Suske, Wislu en Lambiek optraden was cok zeer gelukkig ge kozen. Het spel en vooral de figuratie was grappig en tegelijk spannend voor de kinderen. Van het begin tot het einde reageerden de kinderen beurtelings door schat.rend lachen om de grappen, d' or buos te worden op de Indiaan toen hij de kostbaar heden gestolen had, zo erg dat zij alsmaar „dief, dief" riepen. Als de spanning hoog gespannen was kon men de klok horen tikken. De vele malen herhaalde yell op het einde, uit de honderden kinder kelen gold niet alleen voor het ge zelschap maar vooral vooi de leid sters en bovenal voor de hoofdleid ster, wier naam wi niet mogen noe men.

Leidse Courant | 1961 | | pagina 6