D&óf Lh UUT&GAT '&>)mGST/lD DUINSTREEK Leidse agenda Leidse Universiteit SCHERP Gansoordbrug was vast punt bij de in de middeleeuwen Sacramentsprocessie Laatste Berichten (Nog) geen motie-Burger Gemeentepersoneel maakte kennis met nieuwe burgemeester RUNSTRFFK actieve kracht Marktberichten bü.JDERDAG 5 JANUARI 1961 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 m Vandaag zijn toekomstige studenten en hun ouders in de gelegenheid ge weest met de Leidse universiteit ken nis te maken. Met opzet heeft men hiervoor de kerstvacantie gekozen, daar de leerlingen niet behoeven te verzuimen en de ouders zich tijdig kunnen oriënteren over de studie- mogelykheden en leiding kunnen ge ven bij de studiekeuze van hun kinde ren. Honderden bevolkten vanmor gen de stad, begaven zich in groepen naar de verschillende punten waar K. v. K. benoemde derde ondervoorzitter In de hedenmiddag gehouden ver gadering van de Kamer van Koop handel en Fabrieken voor Rijnland is op voorstel van het bestuur besloten dit bestuur met één ondervoorzitter uit te breiden. Hiermede herstelt men een toestand, welke voor 1953 reeds bestond. Vooral het vele werk dat de huidige voorzitter en twee ondervoor zitters moesten verrichten, was aan leiding tot deze uitbreiding. Door de vergadering werd als can- didaat genoemd jhr. Z. H. M. van Asch van Wijck uit Alphen aan den Rijn, die hierop werd gekozen. Ook voorzitter ir. J. J. G. van Hoek en ondervoorzitter C. F. Meerpoel en G. J. den Heeten werden herkozen. DONDERDAG 5 JANUARI K O en Leidse Jeugd Actie „De Sneeuwkoningin", 2 en 4 uur n.m. in de Foyer van de Stadsgehoor zaal. Kamer van Koophandel Nieuw jaarsvergadering 3.30 uur n.m. in de Grote Pers Lakenhal. ZATERDAG 7 JANUARI Tot Ieders Genuegen ,,'t Meisje van het Schilderij" (blijspel), 8 uur n.m. in de Stadsgehoorzaal. APOTHEKERSDIENST Geopend apotheek Reijst, Steen straat 35, tel. 20136. BIOSCOPEN. De films in de week van 30 dec.- 6 jan. zijn door de Kath. Film Cen trale als volgt gekeurd: Casino: „Hotel De Vrijgezel", 14 j. ('s middags: „Donald Duck en zijn vriendjes", alle leef tijden. Lido: „Zó zal je er een hebben", alle leeftijden. Luxor: „Schlager-Raketen", alle leeftijden. ('s Morgens: Het huwelijk van koning Boudewijn en Dona Fabiola). Studio: „True as a turtle", alle leeftijden. Trianon: „Nooit op zondag", vol wassenen. Rex: „Alles de lucht in", alle leeftijden. door verschillende faculteiten voor lichting werd gegeven. Na de lunch luisterden de belangstellenden in de Stadsgehoorzaal naar een rede door de rector-magnificus van de Leidse universiteit prof. mr. Rypperda Wierdsma en naar een causerie door de studenten-dekaan jhr. Van Nispen tot Sevenaer. Daarna bestond er uitgebreide ge legenheid tot het stellen van vragen. Op het Levendaal hoek Rijnstraat is gisteren een bromfietser door een personenauto aangereden. De brom fietser sloeg linksaf. Met een neus beenfractuur, een hoofdwonde en ver moedelijk een fractuur aan het linker been moest hij naar het Academisch Ziekenhuis worden overgebracht. WIJN BESTELLEN ELSHOF BELLEN Wegens groot succes, zolang voorraad strekt: een fles SPAANSE WIJN voor 2.75 met GRATIS WIJN-GLAS. Haarlemmerstraat 139 Telef. 21023 (Advertentie) JAARDINER De Directie van Wernink's Bedrij ven hield gisteren met gedecoreerde gepensionneerden en het leidingge vend personeel een geslaagd jaardi ner, waarbij de directeur ir. A. Sit sen, wees op het nut van een goede samenwerking tussen de afdelingen onderling en een exposé gaf over de gang van zaken in het afgelopen jaar. Bij de onderscheidene beschikkin gen van de staatssecretaris van On derwijs, Kunsten en Wetenschappen, drs. G. C. Stubenrouch, is benoemd aan de rijksuniversiteit te Leiden voor het tijdvak van 1 januari tot en met 31 december 1961 tot weten schappelijk hoofdambtenaar voor de heelkunde mej. A. Frederiks, thans wetenschappelijk ambtenaar eerste klasse. POTTOOn EN GEEST De Gansoordbrug was in de mid deleeuwen een belangrijk punt in de stad, niet alleen uit een oogpunt van verkeer, maar ook als vast punt in de viering van één der voornaam ste kerkelijke plechtigheden. Op de eerste zondag na Hemelvaartsdag werd door de geestelijkheid van de drie Leidse kerken de St. Pieters-, de St. Pancras- of Hooglandse- en de Onze Lieve Vrouwekerk het Heilig Sacrament omgedragen. De grenzen van de drie parochies werden daarbij streng in acht geno men. De commandeur of, bij vervan ging, de pastoor van de St. Pieters kerk verliet met de geestelijkheid zijn kerk, dragend het Sacrament. Hij werd gevolgd door een grote menigte, bestaande uit gelovigen van stad en platteland. Hij ging tot op het midden van de Bostelbrug, de grens tussen de St. Pieters- en Onze Lieve Vrouwyxarochie. Op deze plaats gaf hij het Sacrament over aan de pastoor van de Onze Lieve Vrouwekerk, aan de Haarlemmer straat gelegen. Deze droeg het ver der tot op het midden van de Harte- brug, waarlangs de grens van zijn parochie lag. De pastoor van de Hooglandse kerk nam de kostbare last daarna over en bracht het tot op het midden van de Gansoordbrug, de grens tussen St. Pancras- en St. Pietersparochie. De commandeur van de St. Pietersparochie wachtte daar de stoet op en nam het Heilig Sa crament over om het weer in staat sie terug te brengen naar ziin kerk, die de hoofdkerk van de stad was. Gansoord, waarnaar de brug was genoemd, was de naam van 't straat- eedeelte van de Nieuwe Riin tussen Hooieracht en Herengracht De her komst van de naam is niet bekend. VIJF BRUGGEN In de 16e eeuw sprak men een tiid over de „Nieuwe brug", waaruit bliikt dat de oude Gansoordbrug was vervangen door een andere. In 1681 werd de houten valbrug, die bi"*en de H^cewoerdspoort over de Riin lag. afgebroken en geplaatst op een nieuw stenen metselwerk van de Gansoordbrug. ETpf metselwerk werd geleverd voor 250. het timmerwerk voor 340 gulden. In 1869 is deze brug vervangen door een ijzeren. De kosten bedroegen toen 2972 gulden. Op initiatief van de vereniging „Oud-Leiden" zijn de twee stenen die zich bevonden aan de oostzijde in de brug, die na 25 mei 1960 *rd gesloopt, aangebracht in de nieuwe brug. Op de ene steen staat 'n gans afgebeeld, op de andere een korf. Vanzelfsprekend symboliseert de gans Gansoord. De korf duidt op de naam van de gebuurte: Kaarskorf. De stad was n.l. onderverdeeld in gebuurten. E1V gebuurte had een „heer", die bepaalde verantwoorde lijkheden daarvoor droeg. Kaarskorf was gesplitst in oost-, midden en west-Kaarskorf. De Watersteeg vormde de scheiding tussen midden- en west-Kaarskorf. De nieuwe brug, die een verbin ding gaat vormen tussen snelwegen, vervolgt de geschiedenis van haar voorgangsters. De twee stenen spre ken daarvan. Uit de motie-Eibergen is duidelijk gebleken, dat het kabinet een ver keerd woningbouwbeleid voert, even als dit met vele andere zaken het geval is. Spr. begrijpt niet dat de KVP zich kon leerleggen bij de po vere resultaten in het woningbouw beleid. De heer Burger vroeg zich af. waarom de PvdA niet in het over- leg tijdens de kabinetscrisis is be trokken. Normaal zou het geweest zijn, indien nu een regering was ge vormd uit de partijen, die zich tegen het woningbouwbeleid van de rege ring gekeerd hebben. Bepaald fout vindt spr. het dat bij voorbaat door de minister-president en de informa teur werd aangenomen, dat eenzelf de regering van samenstelling ge vormd moest worden. Hij ging ver volgens dieper in op de regerings verklaring, die hij „niet af" noemde. Onjuist is de uitspraak van het „lijmen der vaas" daar de vaas al craquelé is. Men kan wel een jaar net doen of alles prima gaat, terwijl duidelijk is dat homogeniteit in de samenstelling van het huidige kabinet onmogelijk is. De P. v. d. A. is er op uit geweest een aanmoediging te doen horen, daar waar een sociaal geluid gegeven wordt. Wij waarderen het ernstig pogen van de AR-fractie en waren er geenszins op uit de Christelijken te „paaien". SASSENHEIM Drukbezochte receptie Nadat 's morgens 10 uur in een bijzondere raadszitting de installa tie van de nieuwe burgemeester J. baron van Knobelsc.o plaats gevonden, werd gistermiddag om 2.15 uur het voltallig*- gemeenteper soneel in de t-elegenheid gesteld met hem kennis te maken. Bij het betreden van de raadszaal werden de burgemeester en zijn echtgenote met luid handgeklap begroet. Nadat allen hadden plaats genomen, sprak secretaris G. A. Stolwijk de bui ge- meester namens een gedeelte van het personeel toe. Spr. noemde het personeel als een orkest dat een symphonie uitvoerde voor hun nieuwe dirigent. In ieder orkest echter kan ondanks de kwa liteit, wel eens een valse toon voor komen. Dit neemt niet weg, aldus spr., dat wij u openhartig en met har telijkheid tegemoet treden en in goede samenwerking de gestelde taak zullen trachten te vervullen. De waarnemende burgemeester, wethouder A. Vogelaai werJ dank gebracht voor de prettige samen werking in de periode van waarne ming. De heer G. Schram, directeur van gemeentewerken sprak in die kwaliteit tevens als commandant van de brandweer. Hij gaf de ver zekering dat met volledige inzet van alle krachten de burgemeester bij- De door velen verwachte motie, waarin de P. v. d. A. de feitelijke in houd van de motie-Eibergen zou overnemen, werd door de heer Bur ger niet ingediend en zelfs niet in het vooruitzicht gesteld. (De vergadering duurt voort). RT">WFTFPTNC Eerste vrijdag geen avondmis. De pastoor maakt erop attent, dat morgen, eerste vrijdag, er geen avondmis zal zijn wegens de werk zaamheden in de kerk. In de morgen zal de mis van 7.30 niet gezongen worden. Om tien uur is de gezongen uitvaartmis voor Catharina Witte- man, daarna volgt de begrafenis. U hebt zeker wel gelezen, dat het ge bruik van vleesspij zen wegens het feest van 's Heren Verschijning of wel Driekoningen is toegestaan. KATWIJK AAN DEN RIJN OUDSTE INWOONSTER OVERLEDEN. Tenjbuize van haar zoon, de heer J. Schoonenberg, overleed j.l. maan dag op 95-jarige leeftijd mevrouw J. M. Schoonenberg—Van der Gug- ten. Zij was de oudste inwoonster van Katwijk aan den Rijn en op één na de oudste inwoonster van de ge meente Katwijk. Johanna Maria van der Gugten werd op 5 juli 1865 te Katwijk geboren en heeft, met uit zondering van de evacuatie-periode in de tweede wereldoorlog, geduren de haar hele leven in Katwijk aan den Rijn gewoond. Op 13 juni 1889 trad zij in het huwelijk met Jan Schoonenberg, eigenaar van het be kende hotel „De Roskam". Uit dit hu welijk werden zes kinderen geboren. Zij was weduwe sedert 28 november 1918. Morgenmiddag om half drie zal de ter aardebestelling plaats vin den op de algemene begraafplaats te Katwijk aan den Rijn. VOORSCHOTEN Voor de wijk Vernédepark vragen wij voor direct een No. 517. Horizontaal: 1 vette vloei stof, 4 hijswerktuig, 6 afval van vlas, 7 vruchtje, 9 boom, 10 voorzetsel, 11 muzieknoot, 12 deel van het oor, 13 bundel, 14 Europeaan, 16 een buiten planeet, 17 opschik, 18 hoffeest, 19 maanstand, 20 dunne overjas, 22 meis jesnaam, 23 muzieknoot, 24 nevel, 25 broeibak. Verticaal: 1 laurierroos, altijd groe ne heester, 2 niet vast, 3 pers. voor naamwoord, 4 mandje, 5 rund, 7 wa terblaasje, 8 Limburgse klei, 10 voor zetsel, 11 meisjesnaam, 12 katachtig roofdier, 13 een der KI. Soenda-eilan- den, 15 tevens, 16 moeder, 18 stad in België, 20 spijstafel, 21 roodachtig, 22 muzieknoot, 23 afkorting van do- na. Oplossing morgenavond. Oplossing 516. - Horizontaal: 1 nis, 3 orgie, 8 A.D., 9 edelen, 10 boerin, 12 d.s., 13 Don, 14 le, 15 baas, 17 hert, 19 N.M., 20 kan, 21 s.d., 22 kansel, 24 tevens, 26 el, 27 ereis, 28 one. Verticaal: 1 nabob, 2 ido, 3 Odin, 4 ren, 5 gl, 6 ieder, 7 Ens, 9 Eros, 11 Edam, 14 lens, 16 ander, 17 Hans, 18 telle, 20 kans, 21 sté, 22 kei, 23 een, 25 V.E. pAI7T OVAPnVT»C\/TI71V „DE GASTSPELERS" WEDEROM TE GAST IN R'VEEN. Nietegenstaande het wederom „uit huilen" van Wim Kan en het koude regenachtige weer was de belangstel ling voor de door het comité Ouden van Dagen, georganiseerde toneel avond beslist niet teleurstellend te noemen. De naam en faam van het Leidse toneelgezelschap „De Gastspe- lers", welke ceze zich hier ter plaat se in de loop der jaren heeft geves tigd is daar beslist niet vreemd aan. Roelofarendsveen heeft daarbij het voordeel dat „De Gastspelers" na de succesvolle opvoering in de Leidse Schouwburg met nog meer routine 't te spelen stuk voor het voetlicht brengen. Dit deed ook nu de opvoering van het blijspel in drie bedrijven door L. du Garde Peach en Jan Hay. Het witte schaap van de familie, beslist heel goed, want er mocht zeer beslist gesproken worden van een vlotte en gave vertolking. Over de inhoud van het stuk behoeven wij, na de uitvoe rige recentie in ons blad van enkele weken geleden bij de Leidse premiè re, begrijpelijk niets te vermelden. Regisseur Jac. Buis met zijn „Gast spelers" heeft aan vele Veenders weer een zeer genoeglijke avond met dit bijzondere blijspel bezorgd. Wij behoeven hieraan slechts toe te voe gen, gauw een tot weerziens. Ver melden wij nog dat deze avond ook door pater Houtsma werd bijge woond. voor de bezorging van De Leidse Courant. Aanbiedingen aan de NV. De Leid- sche Courant, Papengracht 32, Lei den. (Advertentie) LISSE Jaarvergadering „Philatelica". De zaal van de „Nachtegaal" was woensdagavond goed bezet, ondanks het zeer slechte weer, toen de afd. Lisse van „Philatelica" de feestelijke jaarvergadering hield. Voorzitter Gehrels was daar zeer mee ingeno men. Trouwens ook de verslagen ga ven blijk van een zeer opgewekt ver enigingsleven. Het ledentai is sterk gestegen en loopt thans dicht naar de honderd. Dat aantal hoopt men dit jaar zeker te halen. Het vergaderbe- zoek is in het afgelopen jaar uitste kend geweest. Ongeveer 40 pet. hoger was het gemiddeld bezoek tegen het vorig jaar. Dat in „Oase" vergaderd wordt is een grote vooruitgang. De jeugdafdeling werd in de loop van 1960 opgericht en telt thans reeds 30 leden. Een tweetal leden uit het „grote" bestuur hebben de leiding, met een secretaris uit de jeugd zelf, die een keurig verslag gaf van de jeugdafdeling. De voorzitter bracht dank aan al zijn medebestuursleden, die allen in de afdeling een bijzondere taak heb ben. De Bondsvoorzitter, de heer Bak ker, uit Utrecht, sprak een woord van lof over de Lisser afdeling on der de bekwame leiding van de heer Gehrels. De afdeling Noordwijk bracht de hartelijke gelukwensen over, waar voor de voorzitter dankte. NOORDWIJK „VOGELLUST" ORGANISEERDE MOOIE TENTOONSTELLING Gisteravond is in de grote zaal van „Casino" de tentoonstelling van „Vo- gellust" geopend, door burgemeester G. F. W. v. Berckel. De vereniging heeft ruimschoots zijn sporen ver diend op het gebied van vogelten toonstellingen en heeft tevens een goede bekendheid in Noordwijk ver kregen door de prachtige volière, die zij hebben ingericht aan de Prins Hendrikstraat en die in het afgelopen seizoen reeds vele duizenden bezoe kers trok. De voorz. van Vogellust sprak een inleidend woord, waarin hij dank bracht aan allen die hebben medege werkt aan de totstandkoming van deze schitterende tentoonstelling, in het bijzonder aan de volijverige ten toonstellingscommissie. Het was voor hern een groot genoegen de vele ge nodigden en vertegenwoordigers van zusterverenigingen en in het bijzon der burgemeester G. F. W. v. Berckel en mevr. v. Berckel op deze avond welkom te mogen heten, waaruit hij mocht constateren dat ook het ge meentebestuur waardering heeft voor het streven van de vereniging om de liefde voor de vogels bij allen aan te kweken. Burgemeester v. Berckel zei gaarne de uitnodiging te hebben aangeno men deze tentoonstelling te openen, omdat hij bij voorbaat wist dat, wat „Vogellust" naar voren brengt, "iets goeds" zou zijn. Spr. prees het stre ven van de leden om bekendheid te geven van de vogelstand en de liefde hiervoor bij allen aan te kweken Na het officiële gedeelte werd door alle aanwezigen een rondgang ge maakt langs de honderden kleurrijke vogels, die met zorg door de leden waren opgekweekt. Een pracht staal tje van tuinarchitectuur was in het midden van de zaal aangebracht door de plaatselijke bloemisten Wieche- ring en Plaatzer, hetwelk nog een apart cachet aan deze „show" gaf, die tot vrijdagavond geopend blijft De keurmeesters Van Oost, Zitman en Langenberg kenden de navolgen de bekroningen toe. Klasse III eigen kweek 1. C. P. Glasbergen, 2. Jhr. Q. v. Ufford, beide met Japanse meeuw tjes; klasse IV 1. J. Peeters, Chinese dwergkwartel, 2. J. Peeters, blauw- grijs-roodstraat, VI open klasse kleurkanaries 1. J. v. Beelen Hz., 2 A. v Rooyen, VIII open klasse Zebra- vinken 1. J. M. Huibers, 2. T. Wes terhout; IX open klasse diversen 1. Th. v. Rhijn Zilverbekje, 2. Jac. v. Duin Japans meeuwtje; X 1. J. J. Hazenoot, 2. T, Westerhout, beide met blauwfazant; XI 1 C. P. Glasbergen, witte rijstvogel, 2. P. Choufour, Gor del gras vink; XII bastaarden 1. T Westerhout, zebravink x zilverbek, 2. M. Bunschoten, mosambique x edel- zanger; parkieten 1. en 2. Jac. Plug, grijs; grote parkieten 2. A. v. Rooij- en. Wisselbekers werden gewonnen door J. Haasnoot, J. M. Huibers en Jac. v. Duin; Bondskruis voor de fraaiste vogel eigen kweek J. Pee ters; fraaiste vogel van de tentoon stelling J. Haasnoot. Kaartavond K.A.V. De gebruike lijke kaartavond in café-rest. „De Beurs" van de K.A.V. mocht zich ook deze keer in een goede belangstelling verheugen waarbij nog een extra-trac- tie was ingelast voor de niet-kaart- sters en wel een sjoel wedstrijd en ge zien de vurigheid, waarmede de da mes aan deze wedstrijd deel namen, verdient de leidster van dit zeer aantrekkelijke spel wel een extra pluimpje. Ook de kaartwedstrijden onder leiding van de heer W. de Rid der hadden een vlot verloop en alles bijeen was het een zeer prettige avond, waarop bestuur en alle deel nemers met genoegen kunnen terug zien. De uitslagen van de verschil lende wedstrijden zijn: Klaverjassen: 1. mevr. De Zwart, 2. mej. De Haas, 3. mevr. Hermans, 4. mevr. v. Hou tenv. Schie, 5. mevr. De Haas, 6. mevr. v. d. Poel, 7. mevr. Riemvis, 8. mevr.v. Houten, 9. mevr. v. d. Ploeg, 10. mevr. v. d. Hulst. Kruisjassen: 1. mevr. v. d. Ploeg— Bierman, 2. mevr. v. d. BergSteen voorden, 3. mevr. Bakker, 4. mevr. SalmanDe Raad, 5. mevr. Vink—De Raad, 6. mevr. de Graaf, 7. mevr. v. SchoieVink, mevr. Caspers, 9. mevr. Groenedijk, 10. mevr. Turk. Sjoelen 1. mevr. Vogelaarvan Schie, 2. mevr. Loe—Smit, 3. mevr. v. Houtenv. Schie, 4 mevr. Mooije- kind, 5. mevr. Kraan, 6. mevr. Vliet Vlieland, 7. mevr. Vink, 8. mevr. v. d. Heijden, 9. mevr. wed. Heemskerk, 10. mevr. Vriend. Geboren: Arle zoon van A Sloof en W. Dokter; Nicolaas zoon van A Sloof en W. Dokter; Henriëtte A. M. dochter van G. A. Bontje en G. A. M. Verde- gaal. Ondertrouwd: J. P. Caspers en A. Bos; J. W. Zuidhoek en C. P. J. de Vos. Getrouwd: Th. J. F. Hoogeveen en C. G. M. Berbee; T. v. Duin en J. v. d. Berg; A. v. Gelder en M. Mourits. SASSENHEIM Bouwen Aan de Parklaan op de plaats van de sigarettenkiosk, zal door de N.V Westerpark, uit Den Haag, gebouwd worden een dubbel winkelpand met bovenwo ningen. Door Kieft's bouwbedrijf zullen op het terrein gelegen voor de St. Pancratiusschool aan de Hoofdstraat drie winkelpanden met bovenwonin gen worden 'ebcuwd Oliebollenactie „Adest Musica" geslaagd De oliebo ienactie van „Adest Musica" op Oudejaarsdag is een groot succes geworden. Niet minder dan 14.000 oliebollen zijn omgezet, zotat de leus „Heel Sas- senheim op Oudejaar in de oliebol len)" wel is bewaarheid. VOOPHOITT KINDER-OPERETTE VOOR KAV Het bestuur van de KAV mag zich gelukkig prijzen, dat het de kinder- operettegroep „Beatrix" uit Sassen- heim, m haar midden heeft gehad. Dit gezelschap, onder de eminente leiding van mevrouw Hulsbergen, heeft voor de KAV opgevoerd* het sprookje „Sneeuwwitje". Ieder heeft volop genoten, en als men dan na gaat dat de 35 deelneemsters varieer den in leeftijd van 412 jaar, dan is een compliment voor mevrouw Huls bergen, die wel over een enorm ge duld en enthousiasme moet beschik ken zeker op zijn plaats. Het muzi kale gedeelte werd verzorgd door de 15-jarige pianist Kees van der Voet. Jammer dat het toneel voor een dergelijke groep wat te klein was. Aan het slot werd onder daverend applaus aan mevrouw Hulsbergen bloemen aangeboden. In haar openingswoord wenste de presidente allen nog 'n Zalig Nieuw jaar. Het vijf-mir.uten-praatje van de secretaresse had de volle aandacht. Het handelde over de eigen persoon lijkheid van het kind en de leiding der ouders naar de zelfstandigheid van het kind. gestaan zal worden in het uitoefe nen van zijn amK Aangaande de ambtswoning, deel de spreker meoe, dat alle pogingen in het werk gesteld zullen worden, het huis zo spoedig mogelijk in een prettig home te herscheppen. Adjudant A. van der Laan, sprak namens de r;jkspolitie. Deze noem de de benoeming een gelukkig be sluit en hoopte dat wat in Goederede was verloren gegaan, in Sassenheim spoedig teruggevonden zou worden. „Als menu tegenover mens". In zyn antwoord noemde de bur gemeester het een guede gedachte van het gemeentebestuur om in deze bijeenkomst het personeel te ont moeten en met hen kennis te mo gen maken. Zijnerzijds wilde hij verkeren als mens tegenover mens Elkander zien schept de mogelijkheid elkander openhartigheid en hartelijkheid te beoordelen en spr. hoopte op een hartelijke samenwerking als basis voor goede contacten onderling. De heer Schram bed nkte hij voor diens woorden en noemde hem „de stroohalm" aangaai.de de huisves ting voor hem en zijn echtgenote. Het was hun grootste wen. zo spoe dig mogelijk de ambtswoning te kunnen betrekken en in Sassenheim te komen wonen. Tenslotte bracht hij adj. van der Laan dank voor de toegezegde steun, die wederzijds zal zyn. Tijdens de persoonlijke kennisma king vond een hartelijk contact plaats, waarbij de burgemeester en zijn echtgenote zich «ngedwongen tussen het personeel begaven en vele vragen werden gesteld. Receptie. De receptie voor genodigden, be staande uit bestuursleden van ver enigingen vertoonde eenzelfde beeld. Ook hier w 's de kennismaking al lerhartelijkst en ongedwongen. Na dien kwamen nog vele ai.dere inwo ners kennis maken net de burge meester en zijn echtgenote. Om on geveer half zeven werd de drukke dag besloten met een serenade van de Chr. muziekver. „Crescendo", 'welke de burgemeester en zijn gade vanaf het bordes van het gemeente huis beluisterde. BARNEVELD, 5 jan. Eieren. Weekaanvoer 1.000.000, waavan thans in veiling gebracht 328.640. Handel kalm. Notering pet Eeiren van 4850 10.60—11.11, 50—55 10.30—11.60, 55—60 11.64—12.18, 60—65 12.30 13.12. 65—60 13—23—13.90. Veiling S.B.E. Aanvoer 234.266. Handel kalm. Notering pet. Eieren van 56—60 11.60—12.15, 60—65 12.31 —13.03 64—70 8.30—9.60. Markt. Aanvoer 1.750.000. Han del kalm. Notering Eieren van 54 65 11.5013 50 pet. 12.30, alg. 2.05 p. kg., bas. 60 gr. Pluimvee. Aanvoer c.o. 48.000. Handel kippen kalm, kuikens traag. Slachtkippen 1.701.80. Slachtkui- kens 1.40—1.70. GOUDA 5 jan. Kaas Aanvoer 24 partijen kaas. Eerste kwaliteit 2.16 tot 2.23, tweede kwaliteit 2.10 tot 2.15, alles per kg. Handel kalm. 'S HERTOGENBOSCH 4 jan. Vee Aanvoer 6332; runderen 2107; graskalve ren 221; vette kalveren 588; nuchter kal veren 538; schapen 302; geiten 9; fok- zeugen 27; slachtvarkens 734; lopers 50; biggen 1756: slachtrunderen 677; koeien 720-1300; guiste koeien 600-900; grasktfl- veren 330-460: kalfvaarzen 825-1260: guiste vaarzen 460-690; pinken 330-460; nuchtere fokkalveren 85-230; weidescha- pen 30-70; dr. zeugen 270-360; lopeprs 75-89; biggen 45-67: slachtrunderen extra 3.25-3.45; slachtrunderen I 3,10-3.25; slachtrunderen II 2.75-3 00; slachtrunde ren III 2.60-2.70; vette stieren 2 95-3.20: worstkoeien 2.50-2 60: vette kalveren I 90-3.20; vette kalveren II 2.60-2.80: vette kalveren III 2 30-2 55; nuchtere slachtkalveren 1 55-1.80; slachtzeugen I 1.54-165: slachtzeugen II 1.42-153: vette schapen 70-110; vette lammeren 65-105. Melkkoeien ruimer, vlotter, vast: guiste koeien normaal, flauw, onveranderd; jongvee minder, vlot, gehandhaafd; vette kalveren normaal, redelijk. stabiel: nuchtere kalveren ruimer, goed vast: schapen ruimer, rustig, gedrukt: fok- zeugen gewoon, gunstig, prijshoudend: lopers en biggen normaal, lui. duur: slachtvee normaal, vlot, prijshoudend: slachtzeugen ruim, minder vlot, aflo pend. R' Veen, 4 jan. Bloemen Narcissen: Magnificense 85-104; Early Glory 81-88; Am. Glory 90-96:: Carlton 93-103: Holly wood 80-82: Buxton 80-89. Tulpen: Early Queen 93-130: Krelage 112-131: Hildegarde 130-144: Rose Cop land 145-180: Preludium 128-148; Sul phur Triumph 140-142; Wintergold 124- 152; Attraction 105-112; v. d. Eerden 150 -160: Lustige Witwe 190: White Sail 135- 152. Troschrysanten 81-141 per bos. Ro zen 39-118; Am. Anjers 22-48 per stuk. TER AAR 4 jan. Groenten Witlof 1 0 58-0 70; idem 2 0.45-0 56; idem afw. 0 27-0.44; idem stek 0.04-0 11: spruiten 0.41-0 49; idem B 0 30-0 33; groene kool 0.11-0 Ifii rode kool 0.07: putjeskool 016: prei 0 19-024; idem dun 0.11; tomaten afw. 0.25: uien 0 03-0 08; kroten 0.05-0 08: glasandijvie 0 90-0.95 alles p. kg. Knol selderij 0 12-0.15: idem B 0 09 per stuk. Boerenkool 0.90-2.10 per kist. RIJNSBURG, 5 jan. - Bloemen. Hyacinten: Bismarck 25-29; l'Inno- cence 29-31; Delftsblauw 30-32; Jan Bos 25-30; Ostara 28-30. Am. anjers: Sim rose 34-36; sim wit 28-30; sim red 34-35; Arthur 38-40, alles per stuk. Narcissen: Carlton 100-110; Early Glory 90-95; Scarlet Elegant 85-90; Helios 80-90; Californië 85-95. Fresia's: Golden Yellow 120-170; Buttercup 100-130. Tulpen: Copland rose 160-185; Olga 180-185; Superba 160-165; Preludium 140-145; Golden Harvest 160-180; Early Queen 130-135. Roland 195-205; Sulpher Triumph 160 -165; White Sail 140-145. Krelage 140 -155, alles per bos.

Leidse Courant | 1961 | | pagina 2