DE WOLKENETERS DE BRONZEN ADELAAR visie op televisie Zaak-Socrates is een zeldzame affaire In de naaste toekomst vier nieuwe scholen voor U.T.S. 1960 was een zeer nat jaar Jongen schoot zich in lichterlaaie MAANDAG 2 JANUARI 1961 L DE LETDSE COURANT PAGINA 9 AMSTERDAMSE OFFICIER VAN JUSTITIE: (Van onze t.v.-medewerer). NIEUWJAARSVIERING Godsdienstig De hartverwarmende figuur van Paus Johannes XXIII was middel punt van een Eurovisie-uitzending op Nieuwjaarsmorgen. Na een stille heilige Mis in de basiliek van Sint Pieter te Rome heeft de Heilige Va der 4800 koorknapen uit twaalf lan den, waaronder zelfs Japan, in de Franse taal toegesproken, zij het dan, dat de zangertjes tijdens het sermoen wel wat woelig voor de camera's op traden. Ze hebben onder leiding van de Parijse kanunnik Delcine prachtig gezongen; het meest verbaasde ons hun paraatheid om onverwacht het lhtroitus uit de Requiemmis in zui ver Gregoriaans te verklanken, heel spontaan, nadat de Paus met smarte lijke stem het onverwachte overlij den van kardinaal Wendel uit Mün- chen had bekend gemaakt. De pre laat, die aan de rechterkant van Paus Johannes assisteerde, was onze landgenoot de Vaticaanse sacrista mgr. J. van Lierde O.E.S.A.. De t.v. heeft ons verder verrast met prach tige kijkjes in de immense ruimten van de Sint Pieter. Van geestelijke aard in verband met de jaarwisseling had ook moeten zijn de korte toespraak van dr H. Bonger, vlak voor de jaarwisseling, op uitnodiging van de NTS. Het is een wat moeilijk woord geworden, humanistisch van inslag en voor Christenen zwaar te verteren, omdat de spreker de betekenis van het ie- ven niet vermocht te vatten. We heb ben toen maar op de radio overge schakeld om via de KRO een posi tief Niéuwjaarsgeluid van drs. E, H. J. van Waesberge O.P. te vernemen. De nieuwe benoemde provinciaal Van <ijn orde gaf de luisteraarB enkeie diep-godsdienstige gedachten mee. Wereldlijk Oud en Nieuw Öp het ogenblik van de jaarwisse ling zag men op het beeldscherm het prachtige raadhuis van Hilversum, geheel in floodlight gezet. Daarna werd afwisselend in de studio van Bussum en in het Casino van Oost ende Voor Nederlandse en Vlaamse kijkers een feestelijke show door oe- kede artisten gegeven. Vooral daar ln België, terwijl het land toch in rtóod verkeert, was het een grootse uithaal met zang, dans enge dekte tafels. Grootse nummers wa ren er op dit late uur niet bij. Slechts hebben we genoteerd, dat Bernard Drukker op een nieuw orgel speelde, hét nieuwste bij de t.v. in Europa, waarop zelfs het cymbaal kon wot- den nagebootst. De middag van Nieuwjaar werd ingeluid met een aantrekkelijk con cert door de Wiener Philharmonikav Het was zo echt in stijl, met fraai zang en dans, bijna geheel op muziek van Johann en Jos Strauss. En als om ons de suggestie van de thans hier nog ontbrekende sneeuw bij te brengen, zijn de kijkers twee uren lang verbonden geweest met Gar- misch Partenkirchen in Zuid Duits land, waar in het romantisch be sneeuwde bergstadje internationale skispring wedstrijden werden gehou den: ln de avondprogramma's op beide dagen hebben achtereenvolgens NCRV en Vara het nodige divertis sement gebracht, die we met deze korte mededeling kunnen afdoen Met name zaterdagavond hebben we hóg een ander slippertje naar de radio gemaakt en vergenoegd geluis terd naar het kolderuur van Wim Kan. Veelal heeft hij de spot gedre ven, maar op Oudejaar was dat wel geoorloofd. Niet onvermeld moet blijven het joumaal-overzich met kennis van zaken in elkaar gestoken. Komende uitzendingen. Vanavond ontvangt Maya Bouma gasten bij de Avro en is er we?r een medische rubriek van dokter van Swol. Men moet dinsdag niet verzuimen te kijken naar de film van Father Brown, de priester-detective die zo het een en ander weet te bereiken. De KRO heeft woensdag allerlei: eindelijk het slot van Anno, eindelijk weer eens Televitrine, de zoveelste Piste in Hillegom en het eerste Ne derlands avondcollege. Twee arrestanten geven fouten toe „Ik heb nog nooit zo'n uitgebreide en zo'n ingewikkelde affaire meege maakt," aldus de Amsterdamse offi cier van Justitie mr. J. F. Hartsuiker, die belast is met het onderzoek in de miljoenaffaire Socrates en de zaak van de schertsorganisatie „De Heilige Daad". Mr. Hartsuiker, rechter-commissa- ris mr. Kroeze, een rijksaccountant en zijn assistenten, hoofdinspecteur H. Molenkamp en vijf rechercheurs van de hoofdstedelijke centrale re cherche houden zich thans dagelijks met het onderzoek bezig. Bij het gerechtelijk vöóronderzoek zal volgens hem Veel afhangen van het werk van de rijksaccountant, doch de arbeid die hij moet verrich ten is bijzonder tijdrovend zodat bij lange na nog niet kan worden ge zegd wanneer de zaak rond is. ..Bo vendien weet ik niet welke verras singen mij nog wachten". Provinciaal wegenplan van Zuid-Holland Hoewel de Commissie uit de Pro vinciale Staten van Zuid-Holland, in wier handen het wegenverslag i960 van het provinciale wegenplan werd gelegd, in grote lijnen grote waarde ring heeft voor het verslag, z\jn toch nog enkele vragen open gebleven en werden enkele suggesties gedaan. Men stelde vast, dat met de weg Scheveningen-Wassenaar-Noordwijk- Noordhollandse grens met zijwegen, nog maar weinig vordering gemaakt is kunnen worden. Reeds eerder is de hoop uitgesproken, dat het noordelijk gedeelte eerst zou kunnen worden uitgevoerd. Enkele leden hebben niet de indruk dat de zaak wordt aange pakt en drongen er op aan „alle mo gelijke middelen te beramen om. als nog tot verbetering van het noorde lijk deel te komen". In het verslag miste men voorts enige mededeling over weg nr. 6, Lei- derdorp-Adrdam. Gevraagd werd of over deze weg niets valt mede te delen. Ook de voltooiiing van weg nr. 25, Boskoop-Gouwsluis, vordert naar het gevoelen van de commissie maar langzaam. Men vraagt zich af of de kunstwerken in dit wegdek gelijktij dig gereed zullen komen met de aan sluiting aan rijksweg nr. 11. Met de openstelling van de gehele route Gouda-Leimuiden zou men dus niet willen wachten totdat de omlegging om Waddinxveen tot stand zal zijn gekomen. Men achtte dit een van de belangrijkste wegen in midden Zuid- Holland. De ex-onderdirecteur van de Am- sterdamsche Bank, de heer T. Ho ving, die van Verduistering in dienst betrekking ten voordele van de N V. Socrates wordt verdacht, en de onder verdenking van valsheid in geschrif te gelijktijdig gearresteerde Goudse zakenman H. E Wijsma jr., ex-di recteur van de Socrates dochteron derneming N.V. Overboek te Henge lo, zijn thans Overgebracht naar het Huis van Bewaring. De heer Hoving, die volgens mr. Hartsuiker werd gearresteerd naar aanleiding van verklaringen die twee leden van directie van de Amster- damsche Bank (prof. Van den Brink en mr. C. A. Klaasse) in het gerech telijk vooronderzoek hebben afge legd, heeft toegegeven dat hij bij de kredietverlening aan de N.\ Socra tes op enkele punten zijn bevoegd heden heeft overschreden. Hij heeft voorts verklaard niet te hebben be seft, dat hij zich schuldig heeft ge maakt aan verduistering toen hij doorging met het geven van garan ties en kredieten, nadat de hoofddi rectie van de Amsterdamsche Bank hem had opgedragen de kredietkraan voor Socrates dicht te draaien. De heer Hoving heeft te kennen gegeven, dat hij geen persoonlijk voordeel van de transacties met So crates heeft gehad. De justitie heeft geen aanwijzingen, dat de heer Ho ving zich hierbij zou hebben bevoor deeld. Evenals de heer Hoving, die toe geeft fouten te hebben gemaakt maar overigens meent te goeder trouw te hebben gehandeld, geeft ook de heer Wijsma toe met het voorlopige con tract voor de verkoop van een per ceel grond in Hengelo (gekocht voor 80.000 gulden ei. in het voorlopig koopcontract valselijk gewaardeerd op 500.000 gulden) te hebben ge knoeid hoewel hij zich van ie ernst van dit feit niet bewust schijnt. Zo wel Hoving als Wijsma hebben vol ledig vertrouwd op Den Besten. Mr. Hartsuiker heeft de indruk gekre gen, dat dit tweetal volledig op het kompas van Nic. den Besten heeft gekoerst. Bijzonder onderwijs enige voorrang Misschien wist u het nog niet, maar De weergoden hebben gesproken en ons vorig jaar een portie neerslag opgediend, waar wij nog niet van zyn bekomen. Tjonge, tjonge, het was niet mis hoor! Zo rond de 1000 mm. neerslag heeft men in het oude jaar ln De Bilt opgevangen en genoteerd. Onze grafieken geven daarom een aardige Indruk van de posi tie van het jaar 1960 t.o.v. de voor gaande jaren. In de grafiek over de regen geven wij de hoeveelheid neerslag die De Bilt noteerde en in de andere grafiek het aantal uren zonneschijn gemeten door het KNMI in De Bilt. De meeste zon kon men hier noteren in de maand juni, nl. 244 uur. Het voorjaar zag er trou wens niet eens onaantrekkelijk uit, wat het weer betreft. In die periode koesterde men nog alle hoop dat er iets goeds uit de „weerbus" zou ko men. Bij deze hoop bleef het dan, eind juni begonnen de weergoden zich te roeren en kwamen aandra gen met een natte zomer, juist ter wijl heel Nederland zich op de va kantie ging verkneuteren. TJONGE WAT EEN REGEN! JAARLIJKSE HOEVEELHEID REGEN ETC. 1955-1960 WAAR BI EEF DE ZON JAARLIJKS AANTAL UREN ZONNESCHIJN 1955-1960 Staatssecretaris Stubenrouch vindt voor de naaste toekomst de stichting van vier uitgebreid technische scho len in ons land verantwoord. Ze moe ten gebouwd worden in Noord-Twen- the, n de Gelderse Achterhoek, bij de IJmond en in midden-Noord-Brabant. Drs. Stubenrouch voelt er niets voor een grotere spreiding van het uitge breid technische onderwijs. Hij schrijft dat in zijn nota over de sprei ding van de UTS-en. Van welke richting deze vier scho len dienen te zijn, valt op het ogen blik nog niets definitief te zeggen, maar de onderminister acht het rede lijk, dat in de begrotingen voor de komende jaren aan de subsidiëring van bijzondere scholen enige voor rang wordt verleend. Redelijk Deze redelijkheid illustreert de staatssecretaris aan de hand van cij fers over de voedingsbronnen voor de UTS-en: de lagere scholen, het ulo en het vhmo. Cijfers uit het cursus jaar 1958-1959 tonen aan, dat het con fessioneel ondervijs zowel wat het aantal scholen als het aantal leerlin gen betreft, numeriek het niet-cón- fessioneel onderwijs overtreft. Alleen het lagere technisch onderwijs maakt hierop een uitzondering. Er zullen volgend Jaar in ons land 34 Uts-en zijn (18 niet confessionele, 8 prot.-christelijke en 8 roomS-katho- lieke). Hieritl zijn begrepen de vijf scholen die in de begroting voor 1961 voor subsidiëring zijn opgenomen. Het zijn: een prot. christelijke en een niet-confessionele in Rotterdam, een prot. christelijke in Drachten en rooms-katholieke scholen in Bergen op Zoom en Maastricht. Het aantal leerlingen dat uitgebreid technisch onderwijs volgt, bedraagt nu 7508. Bij de start van dit onder wijs in 1949 waren hét er 663. Ten slotte zegt de staatssecretaris, dat een volledige UTS (met de afde lingen bouwkunde, werktuigbouw kunde en elektrotechniek) op onder wijskundige en economische gronden in het algemeen tussen de 430 en 630 leerlingen moet tellen. Gelet op de ontwikkeling van het UTO acht hij nu echter een geringere omvang aan vaardbaar. De 15-jarige scholier L. D. in Vén- lo schoot zondagmiddag een alarm pistool ln zijn broekzak af om een meisje te laten schrikken. De jon geman stond met de knal zelf in lichterlaaie. Kort tevoren was zijn broek schoongemaakt met wasbenzi ne. Het meisje was niet zo zeer ge schrokken om bliksemsnel in te kun nen grijpen. Zij rolde de jongen over. de straat. Hierdoor wist zij de vlam men te doven en de Jongen erger leed te besparen. "trkomnierealfolitrtritiManiiitttmnittithin imimftrnltrmh/tlfitliStaarit.ittirismkml mittsoititmi temntnkmn! tlimttniriila MMstotifoor het fokmlomt/iekm ie keliir. Men heeft het! m hmonforttn Montis!bedolven ktkufliirvoorhetOtvtUobitbtt sttmtitiimiiimniititiimilstBii- itenviorvit neten of het nmrfjk is fff mft' ÉiBJi De zömer werd nat, en hoe! Nat ter dan enig jaar sedert het begin der waarnemingen in 1850. Of dat nog niet genoeg was deed de herfst er nog een ferme schep water bo venop en de .naand oktober vond het nodig De Bilt bijna 175 mm. re gen te doen noteren. Of er geen zon meer bestond, hei we.d de op één na natste herfst van de laatste 100 jaar. Nu zijn we gelukkig van die zomer en de herfst verlost. De weer- balans sluit dan ook met de conclu sie, dat de eerste helft van 1960 onze goedkeuring kon wegdragen. Het GEEN ONTHOUDING OP DRIEKONINGEN Het secretariaat van het aartsbis dom deelt mede, dat in geheel de Ne derlandse Kerkprovincie op a.s. vrij dag 6 januari het onthoudingsver bod komt te vervallen, Vanwege de feestdag van Driekoningen. Het is dus op die vrijdag geoorloofd vlees- spijzen te gebruiken. KiwmtHkialtoHn m imlStlllM, warmt mterkinnmvniMn- BEROEPSMILITAIR PROBEERDE VROUW TE WURGEN De 26-jarige beroepsmilitair J. K. heeft in de nacht van Vrijdag op za terdag in een hotelletje aan de Prin sengracht in Amsterdam getracht de 41-iarige prostituée te wurgen. Uit het verhoor is gebleken, dat de militair een dergelijke daad al eens in Den Haag heeft verricht. Maar daarvan is destijds geen aangifte ge daan. De recherche van de Amster damse politie onderzoekt nu in sa menwerking met de Koninklijke marechauslee of de militair soms bij andere onopgeloste zaken betrok- ken is geweest. begin van de maand mei was zelfs uitzonderlijk warm voor de tijd van het jaar. Eind juni sloeg het weer om en kregen wij de bekende verre gende zomer, gevolgd door een zeer natte herfst. Nee, dan dat zomert je van 1959, wat een zon hebben wij toen gehad! Dit blijkt duidelijk uit onze grafiek. Ook Jeeft de grafiek duide lijk aan dat het jaar 1960 als een zwart jaar de weergescbiedenis in zal gaan. Enfin, hopen wij maar op de komende zomer, waarin een ieder het zijne mag krijgen èn boeren èn vakantiegangers. Aetherklcinken DINSDAG 3 JANUARI 1961 HILVERSUM I, 402 m. 7.00 AVRO. 7.50 VPRO. 8.00-24.00 AVRO. 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 7-50 Dagopening. 8.00 Nws. 8.15 Gram. 9.00 Gym. v. d. vrouw. 9.10 De Groen teman. 9.15 Gram 9.35 Waterst. 9.40 Morgenwijding. 10 00 Gram. 10.50 d. kleuters. 11.00 Pianospel. 11.15 V. d. zieken. 12.00 Dansmuz. 12.20 Re- geringsuitz.: Uitz. v. d. landb. 12.30 Land- en tuinb meded. 12.33 Milit. ork. 13.00 Nws. 13.15 Meded. en gram. 13.25 Beursber. 13.30 Lichte muz. 14.00 Kamermuz. 14.25 Klein omr.- koor. 14.40 V. d. knd. 15.00 V. d. vrouw. 15.30 Zangrecital. 16.00 Van mens tot mens, lezing. 18.15 Gram. 16.30 V. d. jeugd. 17.30 Amateurs- progr. 18.00 Nws. 18.15 Pianospel. 18.30 Metropole-ork. 19 00 V. d. kleu ters. 19.05 Paris vous parle. 19.10 Gram. 20.00 Nws. 20.05 Muzik. bio grafie. 21.00 Litterair forum. 22.00 Kamermuz. 22.30 Nws., beursber. v. New York en meded. 22.45 Journ. 23.00 Swing Expres. 23.55-24 00 Nws. HILVERSUM II, 298 m. 7.00-24.00 KRO. 7.00 Nws. 7.15 Gram. 7.30 V. d. jeugd. 7.40 Gram. 7.45 Morgengebed en overweging. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.50 V. d. huisvr. 9.40 Gram. 10.00 V.d. kleuters. 10.15 Gram. li.OOV.d. vrouw. 11.30 Gran.. 11.50 Volaan vooruit, lezing. 12.00 Middagklok - noodklok. 12.04 Ben je zestig? 12.30 Land- en tuinb meded. 12.33 Volks liedjes. 12.50 Act. 13.00 Nws. 13.15 Zonnewijzer. 13 20 Platennws. 13.30 Lichte muz. 13.55 Metropole ork. en soliste. 14.35 V. a. plattelandsvrou wen. 14.45 Gevar. progr. 15.45 Gram. 16.00 V. d. zieken. 16.30 Ziekenlof. 17.00 V. d. jeugd. 17.40 Beursber. 17.45 Rege-ingsuitz.: Suriname's jaarbeurs, door A. L. R. Smit. 18.00 Lichte muz. 18 20 Kaarten op tafel, gespr. 18.30 V. d. jeugd. 19.00 Nws. 19 10 Act. 19.25 Memojandum. 19.30 Gram. 20.30 Avondcollege. 21.00 Limburge svmf.- ork. en sol., en een koor. 22 25 Boek- bespr. 22.30 Nws. 22.40 Gehuwd en ongehuwd lezing. 22 55 Pianotrio. 23.25 Dubbelkwart. 23.40 Gram. 23.55- 24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA'S NTS: 19.30 Int. agrarisch nws. 20.00 Journ. 20.20 Filmimpressie. 20.35- L2.00 Speelfilm. bewerkt door J. A. DE HELDER-SCHERPENHUYSEN 20) „Dat was buitengewoon vriende lijk van u mijn waarde Fourier. En wat is dan wel dat verontrustende nieuws?" „Ten eerste, dat Bonaparte giste ren een Intocht heeft gehouden te Digue. De stad vlagde en de natio uale garde ging hem tegemoet, pre- \enteerde het geweer en de bevol king heette hem welkom met kreten van „Vive l'Empereur". De prefect en de generaal waren eerst van plan hem de toegang tot de stad te wei geren, maar zij werden tot onder werping gedwongen. Duval, de pre fect, is met de gemeentekas naar een naburig dorp gevlucht, terwijl gene raal Loverdo met een handjevol ge trouw gebleven soldaten naar Siste- ron teruggetrokken is". Hoewel de Cambray rustig naar 't verhaal van de prefect geluisterd had, was het toch wel te merken, dat iets van zijn aristrocratische koelbloedigheid hem al verlaten had. Madame la Duchesse zag dit, want haar ogen waren onderzoekend op haar broer gericht. En omdat hij geen opmerking maakte over het pas gehoorde, antwoordde zij rustig: „En bestaat de mogelijkheid ook, dat het garnizoen in Grenoble tot de Corsikaan zal overlopen, mansieur le Préfet?" Fourier haalde de schouders op. Hij was er helemaal niet zeker van, dat dit niet zou gebeuren. „Na wat er te Digue gebeurd is, madame la Duchesse, doe ik liever geen voorspellingen. Generaal Mar- chard kan niet helemaal op het gar nizoen vertrouwen. Hij heeft boden naar Vienne en Chambéry gestuurd om versterkingen te halen maar. De prefekt aarzelde, het was dui delijk te zien, dat hij niet al te veel vertrouwen had in de trouw van die versterkingen. Monsieur le Comte protesteerde krachtig. „Maar mijnheer Fourier, u wilt toch niet te kennen geven dat Grenoble verraad jegens de koning gaat plegen?" „Helaas we moeten niet vergeten, dat de hele Dauphiné voortdurend een broeinest van het Bonapartisme is gebleven". „Maar in dat gevalriep de graaf uit. „Generaal Marchand doet 'vat hij kan, om een krachtig verzet voor te bereiden. Maar we zijn in handen van het leger en dat is nooit erg ver knocht aan de koning geweest. On der in de knapzak van iedere soldaat ligt een oude driekleurige kokarde, die er elk ogenblik uitgehaald kan worden. We zijn aan het leger over geleverd, monsieur le Comte en het leger is maar al te zeer bereid „Vive l'Empereur" te schreeuwen". Nu werd het stil in de statige ka mer, een stilte, slechts verbroken door het getik van het vouwbeen, waarmee monsieur le Comte zenuw achtig speelde. Madame keek haar broer waar schuwend aan. De Cambray, toch dankbaar, dat hij op zijn nerveuze houding attent gemaakt werd, trachtte nu kalm te blijven. Hij beheerste zich plotseling, rekte zich onverschillig uit en zei volmaakt kalm: „En waarde Fourier, nu u mij de toestand zo duidelijk voor ogen heeft geschilderd, zou u me nu ook nog willen zeggen, hoe ik u of generaal Marchand in deze van dienst kan zijn". „Dat zal ik u dadelijk zeggen, mon sieur le Comte" antwoordde de pre fect. „Het zal de reden verklaren, waarom ik u op dit uur kom lastig vallen, terwijl ik toch vanavond al van uw gastvrijheid gebruik zou maken. Maar ik heb uw hulp nodig, omdat de zaak waarover ik u wilde spreken, de koning zelf betreft". „Alles wat u me tot nu verteld hebt, mijnheer Fourier, betreft Zijne Majesteit en de veiligheid van zijn troon. Ik zou wel eens willen weten in hoeverre de koning op de hoogte is van dit nieuws". „Helemaal, zou ik zeggen. Want vrijdag al heeft Prins d'Essing een koerier naar Zijne Majesteit gezon den. Hij weet dus net zo veel van de Corsikaan als wij". „Wat er ook moge gebeuren, Louis de Bourbon, de achttiende van die naam, zal bij de gratie Gods hande len als koning en als edelman". „Inderdaad", antwoorde de pre fect. „Maar laat ik u nu vertellen wat eigenlijk de voornaamste reden van mijn komst was". „Ik ben tot uw dienst". „U zult zich wel herinneren, monsieur le Comte, dat, zodra u te Brestalou geïnstalleerd was en ik be vestigd werd in mijn ambt van pre fekt van het departement, ik het mijn plicht achtte u te vertellen, dat er op bevel van monsieur de Talley rand geheime fondsen lagen in de kelders van ons raadhuis". „Ja, dat herinner ik me natuur lijk. Frans geld, dat de vrouw van die struikrover Bonaparte mee uit het land trachtte te nemen". „Juist" stemde Fourier toe. „Het geld is gelukkig gemakkelijk te ver voeren. Het zijn voornamelijk bank biljetten en wissels aan toonder, het bedrag is aanzienlijk, wel vijf en twintig millioen francs". „Een aardig sommetje" zei madame la Duchesse. „Ik wist niet dat Gre noble zo'n grote schat bewaarde". „Het geld werd Marie Louise af genomen" zei de graaf, „toen ze het land ontvluchtte, Talleyrand deed het en het was zijn idee het geld in dit gedeelte van het land te houden, voor het geval er zich moeilijkheden zouden voordoen". „En nu is er zo'n noodtoestand", riep Fourier opgewonden, „en het geld in Grenoble heeft niet het min ste nut voor Zijne Majesteit te Pa rijs. Het is zelfs erger dan nutteloos, want het loopt gevaar gestolen te worden. Als de Corsikaan Grenoble binnenmarcheert en als het garni zoen en de stedelingen zijn partij kiezen, zal hij natuurlijk het raad huis in gebruik nemen en dan kan hij beslag leggen op het geld van de koning. „Dat is waar, daar had ik niet aan gedacht" peinsde de graaf. „Wel!" vond madame, „hij weet toch, dat het geld oorspronkelijk aan zijn vrouw ontnomen werd en dus zal het monster niet zó'n vreselijke daad verrichten door te nemen, wat oorspronkelijk aan hemzelf behoor de". „Aan hem. Sophie!" riep de graaf geërgerd. „Geld, dat die overweldi ger van Frankrijk gestolen heeft aan hem?" „Laten wij er niet over disputeren, Andre. Laten we liever horen, wat monsieur le Préfet voorstelt te doen" suste zij. „Ik heb niets voor te stellen, ma dame le Duchesse. Niets, ik ben he lemaal ten einde raad! Ik ben juist hier gekomen om het advies van monsieur le Comte in te winnen". (Wordt vervolgt)

Leidse Courant | 1961 | | pagina 9