D&óf Lh LWtLGATj mUSTAD SCHERP 'm Pitmanschool Parochianen namen hartelijk afscheid van deken Brinkman pon oor» Leidse agenda Laatste Berichten GEVESTIGDE PERSONEN IN LEIDEN VERTROKKEN PERSONEN UIT LEIDEN MAANDAG 2 JANUARI 1961 DE LETDRE COURANT PAGINA 2 Inbraak in kamers van winkelverkoopsters te Leiden Enige honderden guldens verdwenen Verkoopsters van C. Jamin, Steen straat hoek Tweede Binnenvest- gracht, zijn gisteravond tot de onaan- genavie ontdekking gekomen, dat in brekers de gehele inboedel in hun kamers overhoop hebben gehaald en met enige honderden guldens aan spaargelden er vandoor zijn gegaan. De dames wonen boven de win kel en de inbrekers zijn vermoede lijk binnengekomen met behulp van een ladder via het naastgelegen per ceel, dat onbewoond is. De indringers, die misschien gewe ten hebben dat er tussen kwart voor zeven gisteravond en half tien nie mand van de bewoonsters aanwezig was, hebben de twee woonverdie- FIETS VAN MISDIENAAR VERDWENEN Een misdienaar van de St. Lode- wijkskerk kwam vanmogren tot de ontdekking, dat de fiets van zijn zus uint de „patio" of binnenhof naast de kerk verdwenen was. Een kaartje, ten name van L. Bayer, was aan de fiets bevestigd. Het mee-nemen van de fiets kon een vergissing of verstrooidheid zijn, maar indien de fiets gestolen is, zou den wij op de dief een beroep wil len doen, het rijwiel terug te bren gen (hij weet de weg!), want de jongen is er zwaar door gedupeerd. C. LIMBURG 25 JAAR BIJ MUSEUM VAN OUDHEDEN Het Rijksmuseum van Oudheden begon het nieuwe jaar met de hul diging van een jubilaris. 25 Jaar ge leden kwam de heer C. Limburg als bediende in dienst bij het museum. De directeur van het museum prof. dr. A. Klasens had grote waardering voor de onopvallende en bescheiden figuur van de heer Limburg. Hij roemde ook de verdiensten van de jubilaris voor het museum: „U hebt de moeilijke oorlogsjaren voor het museum doorgemaakt en gezien hoe langzaam het museum werd afgebroken" en leeggehaald. Maar daarna hebt U weer kunnen werken aan de opbouw van het mu seum. Wij hopen U in de toekomst betere, moderne zalen te kunnen toevertrouwen." Hij wenste de jubilaris, vrouw en twee kinderen alle goeds toe voor de toekomst. Prof. Klasens kon meede len, dat de curatoren van de Rijks universiteit te Leiden, besloten had den de jubilerende rijksambtenaar een gratificatie toe te kennen. Na mens de directie van het museum bood hij een geschenk aan. Als tweede sprak de voorzitter van de personeelscommissie, de heer D. Versloot, de heer Limburg toe. Na dat hij de bescheidenheid van de museumbediende naar voren had ge bracht, overhandigde hij een ets. Na mens de collega's wenste de heer J. Montenberg de heer Limburg van harte geluk met zijn jubileum. pingen grondig doorzocht en strooi den daarbij de inhoud van laden en kasten over de vloeren uit. Van één der bewoonsters namen zij een metalen geldkistje mee met een inhoud van 300 gulden, voorts twee gouden oorbellen en twee spaarbank-boekjes, met bedragen van 75 en 1250 gulden. Het geldkistje stond in de muurkast van de slaap kamer. Op de tweede verdieping werd van een bewoonster een geldkistje, in houdende drie gulden ontvreemd en van een derde een geldkistje met 175 en een kartonnen doosje met 50.—. JAARLIJKS CONCERT VAN ALMA MATER. Op a.s. maandag 9 januari geeft het Alma Materkoor haar jaarlijkse con cert in de Stadsgehoorzaal. Het be looft een heel interessante avond te worden, met een aantrekkelijk pro gramma. Voor de pauze: het Glaria van Vivaldi; Psalm 117, van Tele- man en Kamercantate van Gabriëli. Na de pauze een kleine opera in concert-vorm: Dido and Aeneas van H. Purcell. Een pittig stukje muziek met juweeltjes van vlotte, vrolijke, maar ook prachtige koortjes. Een keur van solisten werkt hieraan mede, alsmede het hooggeroemde Residen tie-Kamerorkest.. Verdere aanbeveling lijkt ons over bodig. Kaarten en plaatsbespreken bij fa. Bender, Hogewoerd 90. iHK\, DE KAAG EERSTE NEDERLANDSE VLEUGELBOOT WORDT MORGEN OVERGEDRAGEN In Kaagdorp zal morgen de eerste in Nederland gebouwde „Aquavion" aan de opdrachtgevers worden over gedragen. De aquavion, een vleugel boot, wordt in Nederland in licentie vervaardigd door Aquavior-Holland N.V in Den Haag en J. en K. Smit's aluminium verwerkende industrie N.V. in Krimpen. De boot is 6.75 me ter lang, beschikt over twee buiten boordmotoren en kan tien mensen vervoeren met een snelheid van 55 kilometer per uur Deze vleugelboot draagt de naam „Golondrina" en is bestemd voor een baggermaatschap- pij in Equador, die deze boot gaat gebruiken voor personeelsvervoer. Het nieuwe jaar van Leiden be gon met drie binnenbrandjes, die alle drie iets met de jaarwisseling te ma ken hebben. In een woning aan de Johannes Verhulststraat ontstond za terdag om kwart voor twaalf v.m. brand omdat de 6-jarige zoon des hui zes, aangestoken door het algemene oudej aars vuur, met lucifers en een kaarsje speelde ten gevolgde waarvan brand ontstond en een grote partij linnengoed en kleding verloren gin gen. Een deel van de zolderverdie ping brandde uit. Buren hebben de brand geblust en de brandweer zorg de voor nablussing. In een huis aan de Evertsen- straat stak één van de kinderen een krant aan. Het dressoir brandde ge heel uit, binnenmuren werden be schadigd. Door enige omwonenden en voorbijgangers is het vuur geblust. Ook hier kon de brandweer vol.laan met de laatste vonken met de nevel spuit te besproeien. Tenslotte sloeg de fornuisvlam in een pan met olie (oliebollen?) in een keuKen aan de De Mey van Streefkerkstraat. Muren geraakten geblakerd, de brandweer heeft erger voorkomen. Morgen, dinsdag 3 jan., is de eerste bijeenkomst van de dames van de Ver. Sancta Veronica, van half 3 tot 5 uur, Pieterskerkkoorsteeg 15 - bovenzaal<5e. Er wordt een drukke opkomst verwacht, want er ligt weder voldoende materiaal gereed. Op woensdag 11 jan. treedt voor de Leidsche Kunstkring op de le concertmeester van het Residentie orkest Herman Krebbers, met mede werking van de pianiste Danièle De- chenne. Het programma bevat wer ken van Valentin Pijper, Fauré, met na de pauze een vioolconcert van Brahms. Benoemd Met ingang van 1 jan. is ir. O. J. Schreudér benoemd tot mede-directeur van de NV Holland- sche Constructiewerkplaatsen te Leiden. Tien voor acht vanmorgen vond op het kruispunt Levendaal-Kore- vaarstraat een aanrijding plaats tus sen een personenauto en een brom fiets, waarbij de 44-jarige bestuur der van de bromfiets, C. v. d. Hoed (Calandstraat, Leiden) een hersen schudding opliep. Beide voertuigen kwamen van de richting Breestraat en reden op de Korevaarstraat. De bromfietser sloeg linksaf het Leven daal in en werd daarbij aangereden door de automobilist die rechtuit de Korevaarstraat uit wilde rijden. Het slachtoffer moest door EHD naar het Acad. Ziekenhuis worden over gebracht. Vandaag vernamen we nog meer cijfers over de aanrijdingen in het jaar 1960. Er waren 2649 aan rijdingen, waarvan 2093 met mate riële schade en 549 met lichamelijk letsel (7 aanrijdingen zonder scha de). De cijfers over 1959 waren: 2342 aanrijdingen, waarvan 1691 met ma teriële schade en 616 met lichamelijk letsel. Het aantal aanrijdingen is dus in het afgelopen jaar met 3000 toege nomen. Mooie stof voor overpein zingen. ZIE VOOR STADSNIEUWS PAGINA 4 LEIDSCHENDAM Uniformen StCecilia" He' uni formenfonds van de R.K. harmonie „St. Cecilia' is ondanks jarenlange actie nog niet in staat de muziserende leden v^in een gepast uniform te voorzien. Thans begint het einde van de actie in zicht te komen, want via de Prov. Staten heeft het bestuur bericht ontvangen, dal het Anjerfonds besloten heeft voor het beoogde doel een bedrag van f 1200 af te staan. Als nu het gemeentebestuur het ontbrekende bedrag als subsidie verstrekt (er bestaat goede moed dat dit zal geschieden), dan kan spoedig met de aanmaak van de uniformen een aanvang gemaakt worden. Eerste paal St. Josefkerk Naar wij vernomen hebben wordt door de gemeente het mogelijke be tracht om de grond waarop de St. Josefkerk gebouwd zal worden bouwrijp te maken. Verwacht wordt, dat in de maand maart a.s. de eerste paal voor het kerkgebouw geslagen zal worden. Grote opdracht De dienst van gemeentewerken van 's Gravenhage heeft het verrichten van riolerings- en bestratingswerken in de omge ving van de Meppelweg opgedragen aan de firma T. P. de Geus te Leid- schendam, die bij een voor dit werk in september gehouden aanbesteding op vier na de laagste Inschrijver was. De aanneemsom bedraagt f 412.900.-. Nieuwjaarsrede De gemeente raad zal niet op de laatste woensdag van de maand maar reeds op woens dag 18 januari a.s. bijeenkomen om o.a. de nieuwjaarsrede van burge meester Banning te aanhoren. Woonwagen uitgebrand In een der voorgaande nachten is de salon woonwagen van de familie P. een prooi der vlammen geworden. Hoe wel de brandweer spoedig ter plaat se was kon toch voorkomen worden, dat de wagen en de inboedel geheel verloren gingen. Vermoed wordt, dat tijdens de afwezigheid van de familie een oliekachel oorzaak van de brand is geweest. EN GEEST MAANDAG 2 JANUARI Kerstboomverbranden Church- ill-laan en Schuttersveld, 19.45 uur. DINSDAG 3 JANUARI St. Eloy Adviesavond in geb: Chr. Soc. Belangen, 7.30-8 uur n.m. WOENSDAG 4 JANUARI Rozenkranskruistocht St. Pe- truskerk, 7 uur n.m. DONDERDAG 5 JANUARI K O en Leidse Jeugd Actie „De Sneeuwkoningin", 2 en 4 uur n.m in de Foyer van de Stadsgehoor zaal. St. Adelbertvereniging Dinef ter gelegenheid van de afgetreden voorzitter dr. W. J. J. Diisselbloem, 7 uur n.m. „In den Vergulden Turk". Kamer van Koophandel Nieuw jaarsvergadering 3.30 uur n.m. in de Grote Pers Lakenhal. ZATERDAG 7 JANUARI Tot Ieders Genoegen ,,'t Meisje van het Schilderij" (blijspel), 8 uur n.m. in de Stadsgehoorzaal. APOTHEKERSDTENST Geopend apotheek Reijst, Steen- straat 35, tel. 20136. PLANTSOEN 65 TEL. 26558 Typen Steno in 4 talen Duits - Engels Frans - Spaans Inschrijving dagelijks Advertentie KATWIJK Opdracht Het aannemersbedrijf G. van Duyn te Katwijk heeft van het Provinciale waterleidingbedrijf van Noord Holland opdracht gekre gen tot het leggen van een water transportleiding van Castricum naar Uitgeest. De aanneemsom bedraagt ruim 180.000 gulden. RIJP WETERING Kerstviering R.K.W.S.V. „de Rip pers" In tegenwoordigheid van pastoor C. Ouwendijk, het bestuur en, verschillende ouders van de jeug dige leden, heeft de R.K.W.S.V. „de Rippers" in het clubgebouw een mooie en stemmige kerstviering ge houden, waaraan een groot aantal leden heeft deelgenomen. Het gebouw was speciaal daartoe met een stijlvolle le kerstversiering getooid en het vele frisse groen met daardoor heen de' twinkelende lichtjes brachten de aanwezigen al spoedig in de gepaste sfeer. Gezamenlijk werden verschei dene kerstliederen gezongen, waar na pastoor Ouwendijk in enkele woorden het wonderlijke Kerstge beuren herdacht. De bandrecorder zorgde voor wat toepasselijke muziek Hierna konden de leden zich nog ge ruime tijd vermaken. Het bestuur dankt allen, die hebben medegewerkt de kerstviering te doen slagen. Op zondag 1 jan (nieuwjaarsdag) was het clubhuis de gehele dag ge sloten. Houders van rode kaarten zijn op zondag 8 jan. weer aan de beurt en de groene kaarthouders de daarop volgende zondag, dus 15 jan. Ver volgens gaat het dan weer om en om. NOORDW1JK Tentoonstelling „Vogellust" „Vogellust" dat in 't afgelopen jaar het loffelijke initiatie! heeft geno men voor het plaatsen van een bui tenvolière aan de Pr. Hendrikstraat en hiermede veel eer heeft ingelegd getuige het drukke bezoek zowel van de ingezetenen als van gasten, gaat zich thans weer opmaken voor een grote Vogeltentoonstelling in de gro te zaal van het Casino. Het bestuur heeft kosten noch moeite gespaard om deze tentoonstelling zo attractief mogelijk te maken, want naast de meest kostbare vogels zullen ook de eenvoudigste vogeltjes tentoonge steld worden, die voor elke vogel liefhebber bereikbaar zijn. Deze tentoonstelling wordt woens dagavond as. te 8 uur geopend en duurt tot vrijdagavond 10 uur. VOORHOUT Zitting woningadviescommissie In verband met de nieuwjaarsrecep tie, welke burgemeester en wethou ders op maandag 2 jan. zullen hou den, is de eerstvolgende zitting van de woningadviescommissie bepaald op maandag 8 januari a.s. van 8-9 u. m WARMOND Spreekuur woonruimtecommissie Belanghebbenden wordt er op attent gemaakt dat het spreekuur van de Woonruimtecommissie is verplaatst van dinsdag 3 januari naar donder dag 4 januarides avonds van 19 tot 20.30 uur. OEGSTGEEST Geboren: Anneke dr van W. Bloemhoff en B. Gillissen; Jacque line Désiré dr van N. A. Mol let en E. v. Halle; Jelle zn van S. Tolsma en J. Klijn Hesseiink. Ondertrouwd: J. Bleeker 36 jr Leiden en A. Ris 37 jr; H. Coenraad 37 jr 's Gravenhage en E. Roos 24 jr; C. van Leeuwen 26 jr Alphen a. d. Rijn en E. A. G. R. Schouten 20 jr; L. J. J. Olivier 23 jr en G. van Delft 21 jr. Getrouwd: J. Mokkenstorm en A. J. Plaizier; H. Po^erttud, Florence (Italië) en E. C. Boeke; A. M. de Vlaam Leiden en V. I. M. Visscher; A. M. van der Lujjt en A. van Iter- son, Rijnsburg; Ai ie den Duik, Lei den en A. E. Schouten 's Graven hage. Overleden: Willempje Gijben 85 jr w. v. J. van der Luit; Willem An- dries de Graaf 61 jr w. v. J. P Wur- zer; Antonia Johanna Brittijn 64 jr w. v. Q. J. Kroeze; Nicolaas Hen drik Brummelkamp 56 jr e. v R. C. Ozinga; Johannes riermanus Gun ning 78 jr e. v. H. A. C. van Elden. VOETBAL Aangetekend schrijven voor Coen Moulijn Geen salaris voor „dienstweigeraar" Coen Moulijn, die geweigerd heeft nog langer de linksbuitenplaats in het elftal van Feyenoord te bezetten, heeft vandaag van het bestuur van de Rotterdamse eredivisieclub een aan getekend schrijven ontvangen Hierin wordt de stakende international mee gedeeld, dat zijn salaris vanaf het moment van de „dienstweigering" wordt ingehouden en dat disciplinaire maatregelen in overweging zijn geno men. De deur, die toegang geeft tot de winkel van Kieboom, waar Coen eieren voor zijn geld kan kiezen, wordt dus nog even op een kier ge houden. INCIDENT MET V.N.-TROEPEN Een woordvoerder van de VN heeft in Elisabethstad meegedeeld, dat Nigeriaanse VN-soldaten zater dag 10 opstandige Baloeba's hebben doodgeschoten. Het incident heeft zich afgespeeld bij Njemba, dat op circa 50 km ten westen van Albert- stad ligt. De Baloeba's waren bezig een spoorweg onklaar te maken en na men een dreigende houding aan, waarop de Nigerianen het vuur open den. 10 Baloeba's sneuvelden. RUST IN BRUSSEL In Brussel is het maandagochtend volmaakt rustig geweest. Voor het „Volkshuis" stonden kleine groepen stakers. Er is echter niet gedemon streerd. De Belgische hoofdstad heeft trou wens he' aanzien van een feestdag. Talrijke kantoren en banken zijn ge sloten. Deze vrije dag is het gevolg van het feit, dat Nieuwjaarsdag dit jaar op een zondag is gevallen, het geen een „compenserende" vrije dag met zich meebrengt. De stations waren geopend en het tram- en busverkeer was normaal. De veiligheidsmaatregelen waren aanzienlijk minder dan in de afge lopen dagen. Morgen zal er weer in heel België worden betoogd. BIOSCOPEN De films in de week van 30 dec.- 6 jan. z(jn door de Kath. Film Cen trale als volgt gekeurd: Casino: „Hotel De Vrijgezel", 14 j. ('s middags: „Donald Duck en zijn vriendjes", alle Ift. Lido: „Zó zal je er een hebben" alle leeftijden. Luxor: „Schlager-Raketen", alle lft. ('s morgens Het huwelijk van koning Boudewijn en Dona Fabiola). Studio: „True as a turtle", alle lft. Trianon: „Nooit op zondag", volw. Rex: „Alles de lucht in", alle lft. Openingsuren R.K. Bibliotheek Vertica.1: 2 lichaamsdeel 3 hangt Maandag 14 (W tot 00 aan de mast, 4 voorteken (Lat.) 5 j in ah 10 0/1. idon tr»t telwoord, 6 slede. 8 karakter, 10 .^«8 10 M tot 12.30: 14.00 tot plaats in Italië ten Z. van Padua, 11 '^16.30 tottnt on. 14fln tot riviertje en departement in Norman- ,7™ 12.30, 14.00 S5p WteL W1 'mi? geslofen! 21 Donderdag 10-00 tot 12.30: 18.30 to, IHük EkjnauCsO1 nevenschikkend VrUdag 10.00 tot 12.30: 14.00 tot ,7.00: voegwoord. 31 bijwoord. 19.00 tot 20.30. Zaterdag 10.00 tot 12.30; 14.00 tot Oplossing morgenavond. 17.00. No. 514. Horizontaal: 1 uitroep, 2 ontgonnen land 7 venster, 9 achting, 11 familielid, 12 eenmaal, 14 is een cirkel, 16 voorzetsel, 18 ongaarne, 20 levenslucht, 22 en personne (afk.), 23 schaapkameel 25 rivier in Duits land, 27 voorzetsel, 29 telwoord (Eng.), 30 ontkenning, 32 Europe aan, 33 muzieknoot. GEVESTIGDE PERSONEN IN DE WEEK VAN 22 T/M 28 DEC. 1960 M. H. v. Doorn-Dekker en fam„ Mod- dermanstr, 49; K. J. J. Boers en fam., chef dieselmonteur, Utr. Veer 9; H. Te gelaar en fam., machinist, Roodborststr. 11; C. H. A Schonk en fam., leraar techn. school, Lammenschansweg 90; H de Groot en fam., employé petr. mij, Rijnsburgerweg 18; P. C. de Groot en fam., terreinknecht, Surinamestr. 42; P. H. M. Werner, De Mey van Streefkerk- str. 34; H. E. M. Boeke, Utr. Jaagpad 19; C. M. D. Oedayrajsingh Varma-Jansen, kantoorbed., Jan v. Goijenkade 13; K. W. v.d. Heyde, bed. chem. fabr., De M. v. Streefkerkstr. 18; W. M. A. v.d. Gaag- Spieksma, secr.esse, Zoeterwoudseweg 110; H. E. C. Dommisse, Groenhovenstr. 10; J. C. Tegelaar-Siraa, Leeuwerikstr, 17, J. C. Tegelaar Veilingkade 43; W. M. lijssen, Montgomerystr. 4; T. H. Dreef- Vroomen, Valeriusstr. 136; G. L. Brand, Nw Beestenmarkt 2; A. J. v. Rijsbergen, onderwijzer, De Sitterlaan 41; J. L. P. A. Gerold, bioloog, a.b. ligg. Morssingel; J T. J. v. Cassel, chef kok rest., Duinhof 12; W. J. C. Rozier-De Beer, rijksambte naar, Meidoornstr. 21; A. T. Singerling- Hagen, atelier naaister, Doelensteeg 15, A N. Ingeneeger, Vreewijkstr. 8; A. M. Pfijfer, Vreewijkstr. 8; H. J. de Bijll Na- chenius, Rijn en Schiekade 111, C. P. Nix, Oude Rijn 152; R. Rijnbende-Van Keppel, dameskapster, Hogewoerd 21, P. J. Idenburg, Boerhaavelaan 21; J W. J. Brands, Rijnsburgerweg 14; C. W. v. Hoorn, Witte Rozenstr. 26; D. J. Blom, varensgezel, Boshuizerkade 35; E. C. v. Venetië, Mauritsstr. 40. VERTROKKEN PERSONEN IN DE WEEK VAN 22 T/M 28 DEC. 1960 G. F. v. Bovene en fam., Temminck- str. 28 n. Voorschoten, Van Kempenstr. 35; A. Favier en fam., Vrouwensteeg 11 n. Oegstgeest, Warmonderweg 56; J. de Boer en fam., Hoflaan 239 n. Noordwijk, St. Duinstr. 4; P. J. Degens en fam., Morsweg 88 n. Voorschoten, Bachlaan 10; J. Schutte en fam., Decimastr. 8a n. Leiderdorp, Fred. Hendrikplantsoen 37; F Piena en fam., De Sitterlaan 56a n. Barendrecht, Lekstr. 8; A. H. Boon v. Ostade en fam., Moddermanstr. 55 n. Geleen, Boerhaavestr. 11; A. Griede en fam., Corn. Schuytlaan 164 n. Hooge- zand-Sappemeer, Klaproosstr. 24; A. Sauer en fam., Boerhaavelaan 190, n. Oegstgeest, Joh. Evertsenlaan 3; A. de Heer en fam., Parkstr. 57 n. Leidschen- dam, Damplein 20; J. Krant en fam., v. Vollenhovenpl. 4 9n. Oegstgeest, Regen- tesselaan 53; M. C. Rijnbeek en fam., Haarlemmerstr. 112 n. Oegstgeest, M. H. Tromplaan 194; H. v. Duijne en fam., Apóthekersdijk 16 n. Ermelo, Tongeren- seweg 39; A. J. Nagtegaal-Den Brok. Zoeterwoudsesingel 78 n. Wassenaar, Rijksstraatweg 306 a; J. Visser, Sumatra- str. 44a n. Moordrecht, a.b. ligg. a.d. Oostringdijk; J. J. de Gelder, Rijnsbur gerweg 140 n. Rheden Gld, Stationsplein 4; F. W. Boschma-Braat, Rijnsburger weg 150 n. Rheden Gld, Pr. Beatrixlaan 8; C v. Duijvenbode, Witte Singel 27 n. Katwijk, Parklaan 331; M. T. J. v. Kol- dam-Van Dongen, Schotenstr. 4 n. Veen- dam, Beneden Oosterdiep 4; J. Planten- ga, Rapenburg 79 n. 's-Gravenhage, v. Hoeylaan 19; D. C. Zwaan, Vliet 37 n. Leiderdorp, Hoogmadeseweg 12; C. P. de Reus, Haagweg 56 n. Suriname; E. A. Eggermont, Rijnsburgerweg 10 n. Rijs wijk ZH, Julianastr. 9; M. E. in 't Hout, Rijnsburgerweg 10 n. 's-Gravenhage, Velpsestr. 35; P. C. Sandijck, Rijnsbur gerweg 10 n. Goude, De la Reylaan 40 E v.d. Velden, Rijnsburgerweg 10 n. 's-Gravenhage, Molenslootstr. 14; J. Ver hoeven, Borneostr. 38 n. Koudekerk a.d. Rijn, Pr. Irenestr. 20; M. J. Hüsges-v.d. Lubbe, Kruisstr. 2 n. Amerika; P. J. W. Geuze, Joh. de Wittstr. 46 n. Amerika; P. M. Nagtegaal, Roodborfststr. 19 n. Hil versum, Wolvenlaan 213; M. J. J. Grif fioen, Alexanderstr 20 n. 's-Gravenhage, Meppelweg 379; M. Griffioen-Zirkzee, Hermanstr. 4 n. 's-Gravenhage, Meppel weg 379; M. M. J. Vermeulen, Hooigrt 11-29 n. Amerika; J. Verheij van Wijk. Burggravenlaan 11 n. Nieuwer Amstel, Populierenlaan 275. NOORDWIJK Op eenvoudige maar treffende wijze, heeft gistermiddag tijdens de nieuw jaarsreceptie deken J. P. A. Brinkman afscheid genomen van zijn paro chianen. Te twee uur kwamen in de keurig aangeklede grote zaal van het Juvenaat bijeen de afgevaardigden van de parochiële verenigingen en genodigden, waarbij wij opmerkten burgemeester mr. G. F. W. v. Berckel, de beide wethouders J. v. Leeuwen en J. de Geus, de gemeentesecretaris B. Ike, de eerw. zusters van J.M.J. en Huize St. Jeroen, dominee Bouma, notaris J. den Haan, het kerk- en armbestuur, de hoofden van scholen: H. Sistermans, S. W. Neefjes en J. H. A. v.d. Weijden en dr. Goudriaan. Namens het kerkbestuur sprak de heer Jos de Mooij een kort welkomst woord tot de vele aanwezigen die gehoor hadden gegeven aan de oproep om de deken dank te brengen voor het vele werk, dat hij tijdens zijn 13- jarig pastoraat in de St. Jeroensparochie heeft verricht. Spr. wilde deze bijeenkomst niet betitelen als een afscheid van de De ken, maar als een „verwisseling", want hij blijft in onze parochie door zijn vestiging in Huize St. Jeroen. Hij gaat van het „grootbedrijf" over naar het „kleinbedrijf", omdat hij daar de geestelijke verzorging van de inwonenden op zich zal nemen. Tevens deelde spr. mede, dit op na drukkelijk verzoek van de deken, dat er niet of zo weinig mogelijV ge sproken zou worden, maar voor twee instanties moest hij wel een uitzon dering maken en wel voor de bur gemeester en voor het kerkbestuur. Toespraak van de burgemeester Burgemeester van Berckel herin nerde er aan, dat hij ter gelegen heid van het jubileum van de deken gewezen had op diens levens-opti- misme, zodat er geen aanleiding be stond over het verleden te spreken, want wij hebben ervaren dat het le ven van deken Brinkman positief is geweest. Spr. was er van overtuigd, dat alleen het accent van de werk zaamheden van de deken zullen wor den verlegd en dat dit werk te mid den van ons zelfs zo zal ontplooien, dat. hij als burgervader de deken zal moeten aanspreken als „hooggeleer de heer", zodat het heengaan 'n pro motie zal betekenen. Met de wens dat Onze Lieve Heer hem de kracht en gezondheid moge schenken om zo wel als geestelijke en als burger nog veel voor Noordwijk te kunnen doen besloot de burgemeester zijn waar derende toespraak. Namens het kerkbestuur sprak de heer J. van Leeuwen, die zijn be wondering uitte over het eenvoudige en treffend afscheid dat de deken van de 6000 parochianen onder alle H.H. Missen had genomen en waar uit men heeft kunnen constateren de grote liefde voor zijn parochie. Het kerkbestuur weet van nabij hoe veel werk door de deken is verzet en hoe moeilijk het is om als men nog vitaal is vrijwillig zijn taak aan jongeren af te staan. Als regent van Huize St. Jeroen kon hij ook getui gen van de grote belangstelling van de deken voor deze inrichting en spr. was er trots op dat de deken zich in Huize St. Jeroen gaat vestigen, zodat hij temidden van de vele ver worven vrienden blijft en tevens de geestelijke verzorging van de inwo nenden op zich zal nemen, waar door hij zich in dit „kleinbedrijf" zeker niet eenzaam zal gevoelen. Als blijk van waardering overhandigde spr. namens de parochie de scheiden de priester een enveloppe met in- Gods Zegen nog vele jaren in goede houd aan, met de wens dat hij onder gezondheid ln het prettige Noordwijk zal mogen vertoeven. Geen drama. De deken was ten zeerste getroffen door het gesprokene op deze bijeen komst, maar wilde toch van dit af scheid geen drama maken, want het is norm'aal dat de oudjes verdwijnen en de jongeren in hun plaats komen. Het besluit om weg te gaan is ech ter toch wel moeilijk geweest. Bij zijn intrede in 1947 had hij 10 pun ten op zijn program voor de parochie geplaatst, waarvan alle in vervulling zijn gegaan, behalve één, een nieuw verenigingsgebouw Reeds drie jaar zijn deze plannen in bespreking, doch een positief resultaat kon nog niet worden geboekt. Hij is er echter van overtuigd, dat het kerkbestuur in deze actief zal blijven. Een ieder heeft in het leven zijn eigen taak en nu hij zich gaat vestigen in Huize St. Jeroen zal hij zich ook na de inwerking van de nieuwe deken ge heel terugtrekken uit het parochie leven, maar hij zal toch gaarne de vriendschap van allen behouden. Met een hartelijk woord van dank voor de gaven en goede wensen nam de deken met een handdruk afscheid van alle aanwezigen. Na dit officiële gedeelte kwamen nog een strdom van parochianen van deken Brink man afscheid nemen.

Leidse Courant | 1961 | | pagina 2