eindelijk beschuit handig verpakt TURKSTRA GEMEENTERAAD van VOORSCHOTEN Wilt U iets weten? dïï Ontploffing in Terneuzen Marktberichten Wij starten het nieuwe jaar goed! U ook? 49 79 RECLAME 79 49 1.25 O nu weer prachtige premies! O O O 0 O 0 MAMNDAG 2 JANUARI 1961 DE LETDSE COURANT PAGINA 10 (Vervolg). Presentiegeld. de tarieven van gas- water en electra met 4 pet te verlagen. Hij zag dit B. en W- stelden de raad voor pre. toch nog eens gaarne besproken in de sentiegelden toe te kennen aan de le- commissie. De burgemeester wilde Abonné J. T. te R. vraagt of de stek plaatsen in een goed grond- posie. De beide etalageramen van een vader van een kleine jongen, die een mengsel van bladaarde gemengd met levensmiddelenbedrijf en een van een ongeval veroorzaakte, de gehele scha- metselzand. daarnaast gelegen winkel werden uit kwam nog eens terug op het concre- de nw>et betalen, met name ook de 2. Franse geranium kunt u stekken de sponningen geslagen. De oorzaak is te voorstel van zijn fractie (WD) om f 25<- (eerste schade), welke de ver- in het vroege voorjaar of juli-aug. vermoedelijk het niet goed functione- zekering niet uitkeerde. Hij is daar- Nu niet. De stekken afsnijden en een ren van een afsluiter van een butagas- toe inderdaad verplicht. dag laten liggen, dan in zandige fles, de eigenaar de heer Fassaert, grond poten, 's Zomers op een zon- diens vierjarig dochtertje en de win- Belasting. P. de J. stelt een nige plaats in het venster. Ze ver- kelbediende liepen brandwonden op. kon nog Ëelagtingvraag. Ja, loon in welke vorm ook, telt ken. Nu de plant flink terugsnoeien en minder water geven. In matig warm vertrek overwinteren. 3. Vlijtig Liesje, verlangt beslist een zonnige plaats anders vallen AOW-uitkering L. J. B. vraagt: hoe lang ontvangt een weduwe van den van de beroepscommissie werk- dit wel toezeggen, maar classificatie en prestatiebeloning en niet zeggen wanneer, aan de adviescommissie voor mid- denstandseangelegenheden. De heer Na afloop van de vergadering richt- mee» ^us de vakantietoeslag even- Fortanier kon njet accoord gaan met te hij het woord tot de raad. eens* het toekennen van presentiegeld aan de leden van de adviescommissie voor „De laatste vergadering is gehou- middenstandsaangelegenheden. Z.L den en de laatste agenda is afge- betrof het hier groepsbelang en geen werkt. Dit alles is straks verleden, direct algemeen belang. Het college Er blijven echter de resultaten en zag dit anders. De commissie was sa- uw toewijding, waarmede gij de ge- mengesteld op uitnodiging van de ge- meentezaken hebt behandeld. Ook meente, maar men kan natuurlijk van blijven mijn erkentelijkheid voor de mening verschillen. Volgens bur ge- wijze, waarop gij mij in het afgelopen meester prevaleert in deze toch wel jaar bent tegemoet getreden. Geve het algemeen belang. Het voorstel God ons een goede jaarwisseling", al- viel niet te splitsen. Het werd in dus de burgemeester, stemming gebracht. Allen waren voor. De heer Fortanier bleef bij zijn stand- punt en stemde tegen. baan aan de Rijndijk. Het bestuur nClCU komt er eeen staan van de ijsvereniging „Rijndijk Mors" had de gemeente medewerking ge- Verpleegkosten Vraag van de vraagd bij de stichting van een ijs- "eer E. te R. baan op een gedeelte van het terrein, behorende bij „King's Farm". Voor- Deze verpleegkosten mogen niet heen schaatste men op de Rijn, maar ™n inkomen worden afgetrok- wegens intensieve bemaling is dit ge- ke"' Wanneer u uw zoon zou moeten vaarlijk geworden. De verlniging be- onderhouden en zyn ziektekosten langt dan heel veel water, echter De brandweer kon een uitslaande nooit op de bloemen, die dan verwei- brand voorkomen. een overieden man die uitkering bloemen en blaadjes al. U kunt de nikhef oveidyden1 van Sar iSETSS 8»'Et vooST weduwe zelf is ^og geen 65 jaar. Bij overlijden van een gehuwde man wordt aan de weduwe het ge huwdenpensioen nog vijf rr aanden n< die van het overlijden uitbetaald. Gelijktijdig met de mededeling aan de Raad van Arbeid van het over lijden van de echtgenoot kan de we duwe het weduwenpensioen aanvra gen, als zij na de periode van vijf maanden nog geen 65 jaar is. Dan komt er geen stagnatie in de uitke- m Noordstraat aan het winkelen ringen. Stelt u zich in verbinding was opgeschrikt door een hevige ex- met de Raad van Arbeid in uw - woonplaats. In Terneuzen werd het talrijke pu- HET KONINKLIJK BEZOEK AAN WESTLAND H.M. de Koningin is, zoals is ge meld, voornemens op 27 januari een bezoek aan het Westland te brengen. Voor dit bezoek is thans het pro gramma samengesteld. In den Hoorn (gemeente Schip luiden) wordt aan de Koningin een algemene toelichting gegeven, ver band houdend met het streekbezoek. In Maasland zal het accent vallen op het Westlandse weidegebied- In de dom van De Lier zal de vorstin een guren op het gebied van de tuinbouw uit het Westland ontmoeten. In 's-Gravenzande zal de Westlandse jeugd zich aan de Koningin presen teren. In Monster komen de proble men over zeewering en de water huishouding ter sprake. Ten slotte zullen in Wateringen enkele facetten van het artistieke kunnen van de streek worden ge toond, terwijl H.M. bij een ontmoe ting met vertegenwoordigster ken nis zal nemen van activiteiten van vrouwenorganisaties in het West land. ROTTERDAM, 2 jan. Vee Aan voer 1798 stuks. Vette koeien 913, varkens 885. Prijzen: vette koeien 290-320, 265-290, 245-265; varkens 192 190, 187. Vette koeien: aanvoer korter dan vorige week, handel ta- expositie van kerkelijke kunst uit de melijk, goed prijshoudend; varkens: streek bezoeken. aanvoer groter, handel redelijk, prij- In Naaldwijk zal H.M. een carillon zen iets lager, bij aanvang van de in werking stellen Tijdens een lunch n.arkt boven notering, afloop min- zal zij een aantal leidinggevende fi- der; slachtzeugen 1.60-1.70. staat reeds 32 jaar en telde bij de oprichting 350 leden en thans nog 115 leden. Dit kwam in hoofdzaak omdat er aan de Rijndijk nog zo wei nig gelegenheid was om de schaats sport te beoefenen. Thans is een mo gelijkheid aanwezig om uit de moei lijkheid te geraken. De aanlegkosten van de ijsbaan, die nu gaat komen zijn geraamd op ƒ8610.Het be stuur van de ijsvereniging biedt een jaarlijks bedrag aan in de kosten van rente en afschrijving. Bepaling van de grootte van de vergoeding wordt aan het college overgelaten. De kapi- taalslasten in het eerste jaar worden berekend op 1935.98. De andere ex ploitatiekosten komen geheel ten las te van de ijsvereniging en deze wor den geraamd op 450.Een gunstig nevenvoordeel is, dat het terrein in de zomermaanden als speelterrein beschikbaar is, waaraan op de Rijn dijk ook een grote behoefte bestaat. De heer Pels had bezwaar tegen de procedurekwestie, niet tegen het voorstel. Wel verdiende het z.i. grote aanbeve ling, dat de ijsvereniging samen zou gaan met een speeltuinvereniging, want de lasten voor de ijsvereniging zijn anders bijzonder zwaar. Wethou der Schrama was hier niet bang voor. Alle fractievoorzitter spraken hiefna hun instemming uit over het voor stel. De heer v. d. Hulst hoopte maar, dat nu ook G. S. spoedig met haar goedkeuring zou afkomen. De heer Fortanier vroeg de aan dacht van het college voor het par keren van auto's op zondag nabij de R.K. kerk. Mevrouw Stoker infor meerde naar het uitkomen van het adresboek. Een onderzoek zal wor den ingesteld. De heer Tideman Kamerplanten. Mevr. B. vraagt inlichtingen over 3 verschillende ka merplanten. De christusdoorn ver- langt veel licht en zon. In de winter zou moeten betalen, dan zou u daar- een matÜ> verwarmde kamer. In de voor aftrek wegens buitengewone bloeitijd veel water daarna weinig, lasten kunnen krijgen. Nu de zoon niet te uwen laste is. kunt u daar- Tijdens de bloei om de 14 dagen mes voor ook geen belastingverlaging ten. In de rusttijd welke kenbaar is krijgen. Dat de zoon uit het bedrijf door het vallen en geelworden van wordt „toehetaald" komt echter het blad, 6 weken geen water en waarschijnlijk reeds ten laste van uw geen mest. Stekken in voorjaar door winst. Welke winst dus anders zo- top en zijscheuten op 6-10 cm af te veel hoger zou zijn. In feite geniet u nemen, de snijwonden afdekken met daar dus reeds aftrek. sigarenas of houtskoolpoeder. De VET, VETTER, VETST i JAARLIJKS VERBRUIK VAN VETTEN EN SPIJSOLIËN PER INWONER ~~28 flN K" O^MMEN, Kies niet zo maar een slager, want vlees kopen is een vertrouwenszaak. TEEKENS biedt U iedere week weer een enorme keuze van prima vlees en vleeswaren tegen zeer speciale prijzen. LET OP KRACHTIGE VOEDING VOOR DE WINTER. 500 gram bakbloedworst van 78 NU Een traktatie bij boterham «*n middagmaal met zure appel. Grote Gelderse rookworst, plm. 250 gram 500 oram magere speklappen of pekelspek 1.28 3 pakjes margarine Hamschijven 1.25 Krabjes 1.25 Staartjes 0.60 Pootjes 0.40 250 gram TEEKENS leverworst, de lekkerste voor veel boterhammen. 500 gr. kippepoelet voor lekkere soep Gehakt 1.40 Verse worst1.40 Hacheevlees 1.48 Lever 1.48 Kalfslappen 2.28 Bakspek 0.88 Runderlappen 1.48 Karbonade 2.10 Gevraagd: Werkster voor 4 of 6 ochtenden per week en een Hulp in de huish. niet beneden 18 jr. Mevr. v. d. Zanden, FotohandeL Breestraat 141, Leiden. 2. Gevraagd: verkoopster bij De Wifs Textiel Be- vrijdingsplein 43-44, Lei den. 2, De firma Wed. A. L. Schrijvers, Schildersbedr., Leidseweg z8, Oud-Ade, wenst klanten en vrien den een Zalig Nieuwjaar. 2 Tuinarbeider en leer ling gevraagd door H. A C. Hendriks Veursestraat- weg 167,' Leidschendam, tel. 3745. 2 Meisje biedt zich aan voor de avonduren om op te passen. Br. onder no. 9787 bur. v. d. blad. 3? R.K. Meisje 34 jr zoekt v. d. weekeinden iemand om gezellig mee om te gaan. Br. onder no. 9787 ur. v. d. blad. S* O li es took. Station-air motor. Prima oliestook- haard .Becht en Dysering* 1. jaar oud, brandend te i zien 85.-. Stationairmotor „Brigs en Streaton", ge schikt voor vele doelein den 55.-. Van Riebeeckhof 8 (Kooi). 2 Stofzuigers va f115.- Bij aankoop van een nieu we geven wij r 25,- voor uw oude Fa. 1 Jusoswa. Turfmarkt 1-3, Leiden. Neem 'l uw bakker niet kwalijk als hij de nieuwe rol nog niet heeft Turkstra draait op vólle toeren om iedereen le helpen. 0 Alléén TURKSTRA - echte Friese beschuit - in de SPLIT-STRIP ROL handig-open! Turkstra-beschuit nu in SPLIT-STRIP rol De échte Friese beschuit - zuiver, pittig - knisperbros. De béste beschuit in de handigste rol géén breuk, géén gepeuter. Kostelijke couverts liggen voor u klaarSchitterende cassettes... Messen, vorken, lepels... In het rijke, sierlijke REGINA-model (klassiek of modern) U kunt kiezen - en zo gemakkelijk... u krijgt 't thuis bezorgdU hebt maar 10 of 25 of 50 sterretjes nodig Kijk op de rol, daar staat alles uitgebreid op. de beste beschuit in de handigste rol! 3? Verhuur van nieuwe luxe automobielen o.a. Mercedes Opel, Simca, V W. en D.A.F feierman's Automobielbedrijf, Oude 344§fl telef. 2 10 Rijlessen 60 min. voor 47 50 in nieuwe Peu geot 403 Erkende bonds- autorijschool Joop Groe nendijk". pa J. J Bemel- man, Morsweg 135 Leiden tel 01710—3 f283. 2* „Wienese" ladders. trappen, steigers voor tim merlieden, aannemers, loodgieters, schilders. Fa brieksprijzen Hout board, triplex. Hangkasten, leg kasten, keukenkasten. Komt vrijblijvend eens kijken en prijs vragen. „De Houtha'. Hogewoerd 99, tel. 22536. 2 Overhemdenreparatie Boorden en manchetten enz vernieuwen onder ga rantie. ook no-iron Smits overhemder en kousen reparatiebedrijf Nieuwe Rijn 94. tel 25391 3? Wij betalen veel geld voor gebruikte goederen, zoals radio's, stofzuigers, piek up's, gram.-motoren, electr. motoren, meubelen, fietsen, brom- en motor fietsen, auto's enz. In- en verkoop. G. van Vliet, Janvossensteeg 34. 2 Iedereen is enthousiast als wij uw matras over trekken met damast. Een eén-pers. va. 19 50- twee pers. v.a 26 50 Smits bedden- en tapijtenmaga- zijn, Mare 98 Vrouwen- steeg 9. tel. 23913. 2 Leert D.A.F. rijden Eenvoudiger, goedkoper. Inl. bij Gebr. Van Ulden, D.A.F.-dealer, Verdamstr. 6, tel. 23041. 2 Gulf smeerstation. Se rieuze aandacht voor uw kostbare auto. Gulf-servi- ce. Verdamstraat 6. „Studebaker" 1952-'53 zuinigste Amerikaan benz. 1 10; prima onder houden; geen olieverbruik org. verwarming; banden als nieuw. 2 kleuren; ab soluut zonder gebreken. Wegens vertrek eigenaar spotprijs 675.- Van Rie beeckhof (Kooi). 2 Aangeb.: moderne Sin ger handnaaimachine, in z.g.st., met garantie 75.-; Naumann handnaaimachi nes. in g.st. 25.-. 35.-, 45.-. Herenstraat 23, Ledden, teL 32027. DOET VERKOPEN ADVERTEERDERS

Leidse Courant | 1961 | | pagina 10