PIECK REX Sferk I als siaal PANTSER COLBERT 12.50 NIEUWJAARS ADVERTENTIES DE LEIDSE COURANT DINSDAG 27 DECEMBER 1960 DE LEIDSE COURANT PAGINA 5 LEIDERDORP Bouw nieuwe brug over de Rijn dringende noodzaak Het ziet er naar uit dat, na jaren lang onderhandelen over en dokte ren aan de oude Leiderdorpse brug, deze nu binnen afzienbare tijd zal worden vervangen door een nieuwe. Het voorstel daartoe zal a.s. vrijdag in de raad van Leiderdorp worden behandeld. Reeds in februari 1956 hebben B. en W. zich tot het college van G. S. gewend met het verzoek voor reke ning van de provincie een nieuwe Rijnovergang te bouwen. Dit werd toen reeds urgent geacht in verband met de toestand van de brug. In '36 werd de brug, tot dan toe eigendom van de gemeente Leiden overgeno men door de gemeente Leiderdorp. In 1948 kwamen de moeilijkheden. Er moesten voorzieningen worden getroffen inzake het verkeer zowel te land als te water terwijl het in tensieve verkeer reparaties aan de brug noodzakelijk maakten. De kos ten hiervoor vergden een bedrag van ruim 47.000. De brug zou dan weer 15 jaar meekunnen. Sindsdien zijn ruim 12 jaar verstreken en gebleken is, dat genoemde termijn van 15 jaar nauwelijks haalbaar zal zijn zodat het noodzakelijk wordt geacht, dat nog voor het verstrijken van deze termijn medio 1963 voorzienin gen worden getroffen. Zulks is me de het gevolg van de in 1948 niet voorziene snelle uitbreiding van de gemeente en de enorme toeneming van het gemotoriseerd wegverkeer. In verband hiermede hebben B. en W. op 29 december 1958 aan G. S. medegedeeld dat de bouw van een nieuwe Rijnovergang steeds urgen ter werd en dat binnen afzienbare tijd de bestaande oude smalle brug een onoverkomelijk verkeersobstakel zou blijken te zijn. Er werd een bespreking gearran geerd tussen het gemeentebestuur van Leiderdorp, bijgestaan door des kundigen, en vertegenwoordigers van het gemeentebestuur van Lei den, van de rijkswaterstaat en de provinciale waterstaat met het ge volg, dat in februari I960 overeen stemming werd bereikt over de vol gende punten: 1. De plaats 'van de brug. Deze zal worden gebouwd op ruim 150 m. uit het hart van de bestaande brug, te berekenen in de richting van de Spanjaardsbrug en komt loodrecht op de toekomstige scheepvaartas van de Oude Rijn. 2. De doorvaarthoogte. Deze zal bedragen 2.50 m., overeen komende met een hoogte van 1.90 m. boven NAP. 3. Breedte van de brug. De afmetingen van de brug worden als volgt: 7.50 rijweg: 2 x 2.50 rij wielpad. verhoogd: 2x1.50 m. voet pad, verhoogd. Totale breedte 15.50 meter. Voorts zal zowel aan de Zoeter- woudse als aan de Leiderdorpse kant een onderdoorgang komen voor mo torrijtuigen op twee wielen, wielrij ders en voetgangers. De brug wordt bereikt door toe- ritten aan weerszijden waarvan de toerit aan de Zoeterwoudse kant tot aan de rijksweg 11, evenals de brug gemaakt wordt onder directie van de provinciale waterstaat. De toerit aan de Leiderdorpse zijde zal door de ge meente Leiderdorp worden gemaakt. De aansluitinig op rijksweg 11 komt „gelijkvloers". Daartoe zal rijksweg 11 gesplitst worden in twee rijbanen met middenberm, die opstelling voor kruisend verkeer mogelijk maakt. De aansluiting wordt zodanig ge maakt dat Leiden op dit kruispunt kan aansluiten met een weg door de Meerburgerpolder. Deze weg zal ^venwel nog niet direct worden gemaakt. Wat realisering van deze planpen betreft zijn deskundigen van mening dat zo spoedig mogelijk met de bouw van de nieuwe brug met bijbehoren de werken begonnen moet worden. In dit verband kunnen wij nog me dedelen, dat reeds met het teken werk is aangevangen waardoor een spoedige verwerving van de eigen dommen die voor de bouw van de brug met bijbehorende werken no dig is, noodzakelijk is omdat mede daardoor bepaald zal worden welke gebouwen zullen moeten verdwijnen aan de Zoeterwoudse kant. Wat de kostenverdeling betreft zün B. en W. van mening, dat de bouw van een nieuwe brug niet meer al leen als een gemeentebelang moet worden beschouwd maar zuiver als een streekbelang en dat na gevoerde bespreking met het college van G.S. de kosten voor de nieuwe brug voor 50% door de provincie en voor 50% door de gemeente dient te worden gedragen. De voorbereiding is thans zover gevorderd, dat G. S. aan de provin ciale staten hebben voorgesteld hun college te machtigen met de gemeen te Leiderdorp een overeenkomst aan te gaan op basis van de hiervoor ge noemde besluiten. Onderhoud en be diening van de brug komen bij de provincie, tegen vergoeding van de jaarlijkse kosten door de gemeente Leiderdorp. De oude brug zal zo spoedig mo gelijk na het gereed komen en in gebruik stellen van de nieuwe brug worden verwijderd. De bouwkosten van de nieuwe brug worden globaal geschat op 1.200 000. De bediening wordt geraamd op ƒ21.400 per jaar. Raadsagenda. Vrijdag 30 de cember a.s. des avonds 8 uur komt de raad van Leiderdorp in openbare vergadering bijeen te behandeling van o.a.: bouw van nieuwe brug over de Rijn; aanbieding rekening der ge meente en die der bedrijven over 1959; het huren van enkele lokalen van het voormalig kinderhuis Voor dorp, ten behoeve van de huisvesting van de R.K. kleuterschool; oninvor- derbaarverklaring rioolrechten en wegenrioolbelasting; vaststellen ver keersmaatregelen; concentratie wa terleidingbedrijven; subsidie aan de plaatselijke padvinderij en korfbal vereniging; crediet voor bouw van garageruimte voor wagenpark ge meente; vaststelling nieuwe veror dening op heffing en invordering wegen- en rioolbelasting; aanbieding begroting gemeente en bedrijven voor 1961; eervol ontslag aan onder wijzeres o.l.school en benoeming van een nieuwe onderwijzeres; wijziging verordening op heffing en invorde ring begrafenisrechten; subsidie aan de kraamcentra der kruisverenigin gen; wijziging raadsbesluit van 1 oktober 1959 betreffende aankoop schoolgebouw Hoofdstraat 103; aan koop grond van J. Crama en ont binding pachtovereenkomst met W. Moraal; aankoop grond van C. A. M. Stuifzand; verhuur lokaal van de openbare lagere school aan de mu ziekschool; aankoop van de woning Hoofdstraat 9; verkoop grond uit complex V van grondbedrijf voor bouw van twee woningen; aankoop grond van C. J. Overdevest en tot ontbinding van pachtovereenkomst met de gebrs. K. en J. Winkel, P. Overdevest, P. J. Stuifzand en E. M. J. v. d. Valk. ZOETERWOUDE Kerstviering Op de voormiddag van Kerstmis hebben de bewoners van de Vrouwenweg in het stemmig versierde jeugdhuis aan de Miening op eigen wijze een Kerstviering ge houden. De heer Fr. Hulsbos opende de middag, welke door ongeveer 90 personen werd bijgewoond. Spreker zette de betekenis van deze bijeen komst uiteen waarna enige kerst liederen werden gezongen met bege leiding van gitaren en banjo's. Me vrouw van Haasteren las het Kerst evangelie voor, Hannie Jongbloed declameerde en door drie meisjes werd een versje opgezegd, steeds door kerstliederen omlijst. Vervol gens werd door 15 kinderen een aar dig kerstspel opgevoerd wat gezien de korte voorbereiding door allen erg leuk werd voorgedragen. Aan het einde van de middag kregen de kinderen een tractatie en dankte de heer Hulsbos alle aanwezigen voor de medewerking aan deze zeer ge slaagde middag. S.J.Z. In verband met de Kerst vakantie is er a.s. woensdagavond géén oefenavond voor de afdeling dames-gymnastiek, de eerstvolgende woensdag (3 januari) is het weer oefenen op de gewone vastgestelde tijden. Wanordelijkheden in Oran Groepen Algerijnse betogers, die de groen-witte vlag van het „Alge rijnse bevrijdingsfront" met zich mee voerden en die luidkeels „Eén Mo hammedaans Algerije" riepen, heb ben zaterdag, na uit hun eigen wij ken te zijn getrokken, winkels ge plunderd en een aantal gebouwen in brand gestoken. Het betrof hier de tweede beto ging, die zaterdag in Oran werd ge houden. Volgens mededelingen van de politie was zy ernstiger dan de eerste, waarbij verscheidene Fransen werden aangevallen en Franse win kels geplunderd. Ook met de Kerstdagen is het in Oran tot gevechten tussen Europea nen en Algerijnen gekomen, waarbij één Europeaan om het leven kwam en vijf werden gewond. Voorts werden twee Algerijnen door bijl slagen en één door een kogel gewond. De ca. duizend Europeanen, die met 15.000 Algerijnen een der krotten- steden aan de rand van Oran bewo nen zullen wojrden geëvacueerd. Soustelle mag niet naar Algerië Oud-minister Jacques Soustelle, de leider van de „Nationale hergroepe ring" en één der belangrijkste woord voerders van de beweging voor een „Frans Algerië" heeft geen toestem ming gekregen zich naar Algerië te begeven, aldus is van officiële zijde in Parijs vernomen. Soustelle wilde persoonlijk in Al gerië de campagne tegen De Gaulle's plan voor een hervorming van de bestuursorganen in Algerië leiden. De volksstemming zal 8 januari wor den gehouden. Executies in Ethiopië Duizenden waren zondag in Addis Abeba samengestroomd op het Sint George's-plein om de lijken te aan schouwen van twee rebellenleiders, die aldaar zaterdag jl. door de politie v aren opgehangen, nadat zij gevan gen waren genomen. Het waren Gemena Newye, in le ven gouverneur van de provincie Jijiga, en kapitein Baye Telahoen van de keizerlijke lijfwacht. Gemena Newye en zyn broer, ge neraal Mangisjtoe Newye, die bevel hebber van de keizerlijke garde was, werden te Modjo, ongeveer 80 kilo meter tbn zuid-westen van Addis Abeba, gevangen genomen. Hierbij werd generaal Newye in de hals ge wond. De politie kon de hand op hen leggen, nadat zij door boeren waren omsingeld. De meeste leiders van de mislukte opstand der keizerlijke gar de zijn thans gearresteerd. Nieuwe Franse atoombom Het Franse ministerie van lands verdediging heeft medegedeeld, dat Frankrijk dinsdagochtend op zijn ba sis te Reggan, in de Sahara, voor de derde maal een kernwapen tot ont ploffing heeft gebracht. De kracht van de ontploffing wordt als „niet groot" beschreven. De twee vorige malen, dat Frank rijk een kernwapen tot ontploffing bracht, geschiedde dit op 12 februari en één april j.l., boven de grond. De eerste ontploffing had een kracht van zestig tot zeventig kiloton, de tweede was, naar van officiële zijde werd medegedeeld, „een explosie van geringe kracht". Het was dinsdagochtend nog niet direct bekend of dit derde kernwa pen boven of onder de grond tot ont ploffing werd gebracht. Op Christus Geboorte overleed, na voorzien te zijn van de H.H. Sacramenten der Zieken, op de gezegende leeftijd van 80 jaar, onze goede zorgzame man, vader, behuwd- en grootvader, behuwdbroer en oom, de heer JOHANNES WILHELMUS VAN DER POST Echtgenoot van mevrouw HENDRIKA MARIA KATHMANN Oegstgeest: H. M. v. d. PostKathmann Canada: Broeder Basilius (N. J. W. v. d. Post) Oegstgeest: J. W. N. v. d. Post M. E. J. v. d. Post—Knijnenburg Geleen: C. Th. .de Ridderden Dubbelden N. de Ridder Oegstgeest: M. G. J. van Dijkden Dubbelden J. van Dijk en kleinkinderen Oegstgeest, 25 december 1960 Van Assendelftstraat 21 Rozenkransgebed: dinsdag- en woensdagavond te 8 uur ten sterfhuize. De H.H. Uitvaartdiensten worden gehouden donderdag 29 december a.s. in de parochiekerk van de H. Willibrordus. De gelezen H. Missen te 7.30 en 8 uur. De plechtig gezongen H. Mis van Requiem te 10 uur, waarna de begrafenis op het r.k. kerkhof aldaar. Voorzien van de H.H. Sacramenten der Zieken, overleed, na een langdurig, voorbeeldig gedra gen ljjden, mijn innig geliefde man en onze lieve zorgzame vader, broer, behuwdbroer en oom, de heer WILHELMUS ADRIANUS KOEKENBIER Echtgenoot van mevrouw Maria Agatha Verkleij op de leeftijd van 60 jaar. M. A. KoekenbierVerkleij Margriet Agaath Cock Bert Theo Wim Marijke Leiden, 27 december 1960 Hogewoerd 155 De overledene is opgebaard in de rouwkapel van het St. Elisabeth-ziekenhuis. Bezoekuren aldaar: van 911, 34 en 67 uur. Rozenkransbidden: hedenavond te 7 uur in de rouwkapel en woensdagavond te 7.30 uur in de kerk. De H.H. Uitvaartdiensten worden gehouden in de parochiekerk van de H. Lodewijk (Steen- schuur) op donderdag 29 december a.s. De ge lezen H. Missen te 7.30 en 8.15 uur. De plechtig gezongen H. Mis van Requiem te 11 uur, waar na bijzetting in het familiegraf vanuit de kerk te 12.30 u. op de r.k. begraafplaats „Zijlpoort". 3? Opel Olympia 1953, in zeer goede staat te koop aangeboden. Redelijke prijs. Te bevr.; bij H. J. D. Visser, Dr de Bruyne- straat 14. Leiderdorp. >3T Zeemlappen tegen hal ve prijs!!! Prima kwaliteit zeemleder van zeemleer- fabriek „Roorda". Alleen hele huiden, groot maat 2.98, 4.50. 5.98. Nu met ad vertentie 1.49. 2.25, 2.99. I.V.A., Haarlemmerstr. 48. Nova, Noordeinde 43, Lei den. slags model met metalen scharnieren Flinke maat 9 stokken 1.98. Extra gro te maat 2.49 I V.A.. Haar lemmerstraat 48; Nova Noordeinde 43, Leiden. 3? Aangeb. moderne Sin ger handnaaimachine in zeer goede staat, met ga rantie 65.-; Naumann handnaaimachine, in goe de staat, met garantie 45.-. Herenstr. 23, Leiden, telef. Heden overleed zacht en kalm, voorzien van de Genademiddelen der H. Kerk. onze ge liefde vader, behuwd-, groot- en overgrootva der CORNELIS HOGENBOOM Weduwnaar van Johanna Wilh. Bakker in de leeftijd van 86 jr. Namens de familie: A. H. DISSELDORP Rijpwetering. 26-12-'60 Binnenweg 24 De H. Uitvaartdienst zal gehouden worden in de parochiekerk van O.L.Vr. Geboorte te Rijpwetering op don derdag 29 dec. te 10 u., Rozenkransbidden: 8 u. aan het sterfhuis Bin nenweg 24. Dr C. C. KOK VAN ALPHEN OOGARTS Tot 2 januari GEEN spreekuur VERLOVINGSRINGEN Allo moderne modellen HORLOGES De beste mérken GER0 CASSETTES v d Water Haarlemmerstraat 207 KUNSTCEBIT gebroken, gescheurd of tanden afgebeten, repara ties in enkele uren gereed. ENKR1 Tel 23970 Hogewoerd 88 fg Grote vuurpijlen. Met Êrachtige sterrenregen; .engaalse potten; Ro meinse kaarsen; driekante molens, enz. Bij aankoop van iedere gulden 4 rotjes cadeau of een waarde van 20 cent. Natuurlijk alleen bij: G. van Brussel, Haar lemmerstraat 267. 2* Hangkasten, legkasten, keukenkasten. „Wienese ladders, trappen en stei gers voor aannemers, tim merlieden, loodgieters en schilders. Fabrieksprijzen. Hout, board, triplex, lijs ten. Komt eens vrijblij vend kijken en prijs vra gen. „De Houthal", Hoge woerd 99, tel. 22536. Dit praktische colbert is gemaakt ▼an sterke satUndriU. Het heeft een t-rjj sluiting met revers, een opgestikte band in de rag, brede overslag, kraag, sakken en naden zfyn 2 x gestikt. In kaki, taupe, grijs, blauw, kasjmier en wit. Van mt. 48 tot mt. 98 al H Haarlemmerstr. 228 Tel. 20510 Dit colbert is ook per briefkaart te bestellen. DONDERDAG 29 DECEMBER DONDERDAG-CYCLUS HET COMPLOT DER MINDERJARIGEN PIERRE FRESNAY Jeugd zonder genade, jeugd zonder moraal. Aanvang der voorst. 2.30, 7 uur, 9.15. Toegang 18 jaar 3? Piraten. Ons groot suc ces van vorig jaar, bij ons ÉaaM de u s gillei meiden, kanonslagen, rot- evenals gillende keua jes, zevenklappers, voet zoekers, enz. Allemaal weer naar het vanouds be kende goedkoopste adres G. van Brussel. Haarlem merstraat 267. 3T Gull smeerstation. Se rieuze aandacht voor uw kostbare auto Gu I-servi ce. Verdamstraat 6. 3T Gulf benzine. Een wel daad voor uw motor ook mengsmenng Gulfservi- ce Hoge Rijndijk 90. 3? 6 glazen, samen 1.35. voor Cola, limonade of long-drinks. Fabrikaat ..Leerdam' Modern model met gekleurde lijnen (6 kleuren). Alleen met deze advertentie verkrijgbaar. I.V.A., Haarlemmerstr. 48; Nova, Noordeinde 43, Lei den. TE KOOP rib parketvloer met eiken zaalbetimmering en schouw. Groot ruim 100 m2 vloer; alles als nieuw. Te zien: Hooglandse Kerkgracht 17, Leiden, dagelijks tussen 10 en 12.30 uur en 15 en 16.30 uur. Gevraagd nette Winkeljuffrouw Slagersbediemle (hoofdz. winkelwerk) en Slagersleerling of HALFWAS. Fa. G. W. ZANDVOORT Maarsmansteeg 12 Telef. 23456 Het Modehuis Jo van Eyken vraagt voor direct voor haar DAMES- EN KINDERAFDELING VERKOOPSTER en LEERLING VERKOOPSTER Sollicitaties: Hoofdstraat 64, Noordwijk aan Zee. VOORSCHOTEN Herenhuis met garage woon-eetkamer, 4 slaap kamers, badkamer. Direct leeg te aanvaarden. Prijs ƒ47.500.—. Inl.: Mak. Ass.kantoor DE BURCHT Dr. Nic. Parlevliet Parkweg Voorburg tel. 070-77.95.55 en 77.93.57 2T Beter slapen is voorde- .iger dan U denkt! Duolux interieurmatrassen. Zo mer- en winterkant 15 jr garantie 1-pers v.a 49 50, 2-pers v.a. 79.50. De 3 Eenen, Haarlemmerstraat 11! tel 23867 3? Metalen droogrek 2.98. Uitklapbaar, kan aan deur stoel, trapleuning, enz. op gehangen worden. Vast gestelde prijs 4.40. Alleen met advertentie voor 2 98 I V A-. Haarlemmerstr 48 Nova. Noordeinde 43. Lei den. Plastic wasmand ƒ2.98. Zeer grote maat met handva ten. Soepel onbreekbaar plastic. Prijs 4.50. Alleen met deze advertentie voor ƒ2.98. Geldig tot 8 jan 1961. IVA - Haarlemmerstr. 48. Nova Noordeinde 43 - Lei den. 3? Metalen strijkplank 13.95. Crème gemoffeld buismateriaal. In diverse standen verstelbaar. Af neembaar dek. Ook lever baar in luxe uitvoering, extra zw. kwaliteit 15.75 I.V.A., Haarlemmerstr. 48. Nova, Noordeinde 43. Lei den. 2* Plastic w.c.-bril 2.98. Zware kwaliteit geheel compleet r et bevestigings bouten. Past op elke ste nen wc.-pot. Alleen met advertentie, geheel compl. 2 98. i.V ,A„ Haarlemmer straat 48; Nova, Noora- einde 43, Leiden. 'n Foto is altijd 'n wel kom geschenk! Foto-stu dio Koopman. Hooigracht 96. tel 31701 maakt voor U mooie, vlotte brief- tcaartfoto's vanaf 3.75 per 3 stuks; pasfoto's vanaJ X.per 3 stuks. Hedenavond prijskaar ten ten bate van ouden van dagen in café Heems kerk, aanvang 7.30 uur. Roelofarendsveen. 35* Presenteerblad 1.98; flinke maat. Luxe uitvoe ring met Diastic bekleed, in diverse fraaie kleuren. Vlekvrii, afwasbaar, prijs 2.98. Alleen met adverten tie voor 1.98. I.V.A., Haarlemmerstr 48; Nova. Noordeinde 43 Leiden, 3? Nieuwe autom zig-zag naaimachine aangeboden tegen zeer lage prijs. Inl. en te zien: Westkanaal- weg 17, Ter Aar. 3T Kanonslag Wout voor uw vuurwerk. Beter en goedkoop. Haarlemmer straat 232, tel. 24681. 3? Meisje gevraagd voor dag of en nacht, met huiselijk verkeer, bii J. v. GeijlswijU. Dr. v. Noort- straat 76, Stompwijk. 3? Kanonslag Wout. Extra reclame: 11 kanonslagen ƒ1.Haarlemmerstr. 232 3T Gevraagd noodhulp tot 1 februari meisje of jon ge vrouw die zelfst. wer ken kan in klein gezin (2 pers.) van 8.30 tot 12.30 u. v. Leeuwen, Steenstr. 16. Leiden, tel. 26854. 3? .Rosinc' geeft de hoog ste prijs voor goud. zilver, en juwelen.: Grote keuze in verlovingsringen, gou den zilveren en verzil verde artikelen. Het ardes voor alle reparaties en uurwerken. Steenstraat 16. tel. 26854. 3T" Vuurwerkpakketten v.a. 1.Wout Bergers, de Vuurwerk-specialist Haarlemmerstraat 232. 3T Iedereen is enthousiast als wij uw matras over trekken met damast Een één-pers, v.a. 19.50; twee- pers. v.a 2b 50 Smits bedden- en tapntenmaga zijn, Mare 98. Vrouwen steeg 9. tel 23013 Kunstschildersartikelen Linnen on spieraam; tu- (Talens); verfdozen in water-, plakkaat- en olie verf; schilderskisten; ezels; paletten; paletmes- jes; penselen; enz.; boet- seerklei; spadels; figuur zaaggereedschap. Ricn. J. Blok. Hogewoerd 62, telef. 23123. 3T Mooie solide hangkas ten 60.50. maten 57x79x 184: legkasten 66 50; 5- vaks 42x79x184 Gegaran deerd 1ste klas timmer werk, jok andere maten of modei'en. Spec, adres voor kasten „De Timmer- winkel" Uiterstegr. 168. 3? Auto kopen of verko pen even bij: Van den Berg aanlopen. Hoogland se Kerkgracht 42, Leiden, tel. 30692 voor ons nummer van 31 DECEMBER a.s. Tarief: Kleine advertenties 11.50 uitsluitend tegen contante betaling. Gewone advertenties f 0.17 per m.m. ADVERTENTIE-AFDELING

Leidse Courant | 1960 | | pagina 5