draion PHILIPS grammofoons met micron-precisie <3? Griekse fotograaf in Bergen op Zoom gearresteerd Gestrande logger gelicht visie op televisie leiden vraagt een actieve werkster Administratieve kracht Muziekliefhebbers met veel noten op hun zang kiezen in schaduwruiten HEROPENING Groenten- en Fruitzaak JONGEMAN Een advertentie in dit blad wordt gelezen in dorp en stad MAANDAG 19 DECEMBER 1960 DE LEIDSE COURANT PAGINA 4 In Bergen op Zoom is vrijdag een Griekse fotograaf gearresteerd, over welke arrestatie de politie geen en kele mededeling wil doen. De arres tatie wordt in verband gebracht met smokkel van verdovende middelen. De politie van Bergen op Zoom heeft contact opgenomen met de politie van Tilburg en Breda, waar zeven mannen zijn aangehouden, verdacht van handel in heroïne. Een van hen heeft intussen bekend, dat hij gere geld verdovende middelen gesmok keld heeft van Breda naar België. Het complot is dezer dagen ontdekt, omdat een rechercheur in een café te Tilburg verdovende middelen kreeg aangeboden. Hij had zich voor gedaan als belangstellende en was tussen de handelaars terecht geko men. De Griekse fotograaf, die waar schijnlijk in verband met deze affai re is gearresteerd, had een groot be drag aan Nederlands en Belgisch geld in zijn bezit. De Griek was voorts in het bezit van foto's, voor het merendeel van pornografische aard. van de lading haring dat zich nog aan boord bevindt zal daar worden gelost Het lichten van de Sch. 21 komt enigszins als een verrassing, velen beschouwden het als een „Total loss". De logger( die bij de opening van het jachtseizoen een trotse beman ning van de jachtvelden terugvoer als winnaars van de haringrace, zal voor het kantoor van de havendienst worden ontdaan van de netten en ander vismateriaal dat nog aan boord is. Daarna zullen de bokken van de bergingsmaatschappij het gebroken schip in de tweede binnenhaven een 'igplaats geven. Wat hierna met de Sch. 21 zal ge beuren, is nog niet bekend. De rederij Jaczon heeft zaterdag desgevraagd meegedeeld dat men wenig hoop koesterde op behoud van het vaar tuig. De golfslag in de branding heeft de logger telkenmale tegen de bekeiing van het Zuiderhavenhoofd gesmakt, waardoor er gaten in de romp zijn ontstaan. Daags na de stranding is midscheeps een breuk ontstaan Ook de bovenbouw van de logger is dermate gehavend dat het schip voorshands niet bruikbaar zal zyn. Twee drijvende bokken hebben gistermiddag de Sch. 21 in de strop pen genomen en op een gunstige plaats in de Buitenhaven van Sche- veningen aan de grond gezet. De twee bokken, de „Adelaar" en de „Arend" van Van den Tak's Ber gingsmaatschappij n.v. in Rotterdam hebben onder grote publieke belang stelling dit spectaculaire werk ver richt. Om 5 uur gistermiddag is de Sch. 21 op zijn nieuwe maar zeer tijdelijke plaats aangekomen. Zo als bekend bevond de Sch. 21 zich bij de kop van het zuidelijke haven hoofd. Men heeft veel moeite gehad de staaldraden onder het schip door te krijgen. De Sch. 21 is nu naar de eerste bin nenhaven vervoerd, waar men het schip een plaatsje heeft gegeven voor het havenkantoor. Het gedeelte (Van onze t.v.-medewerer). Joods inwijdingsfeest Van gans andere aard dan het onstuimige TV- spel von Lou van Burg was zondag een Eurovisie-uitzending uit de Jood se synagoge te Rotterdam. Het pro gramma betrof de herdenking van het 300-jarij» bestaan ter plaatse van de Ohanoek'adienst, dat is het jaarlijkse inwijdingsfeest. Veel van het in drukwekkende ritueel en ceremoni eel, dat de kijker vanuit de synagoge van de Nederlands-Israëlitische ge meente zag, zal duidelijker zijn ge worden, als men weet wat het C'ha- noeka-feest in wezen betekent. Het valt meestal tussen Sint Nicolaas en Kerstmis en is bedoeld als herden king van de overwinning der Macca- beeers, gevierd, door een week lang iedere dag één kaars meer te ont steken. Dit aspect van het Joodse re ligieuze leven en nog andere onder delen werden in de voor de TV ge brachte Chanoeka-dienst geïllus treerd, evenals vrome gebruiken in de huiskamers met gebruik van het Hebreeuws, Dominee De Vries van het IKOR heeft een verklarend com mentaar gegeven. Actuele journaaldienst Nauwe lijks zes uur na de tragische vlieg ramp in het hart van München kwam de jeurnaaldienst van de NTS met een uitgebreide filmreportage. Tot in details kon men thuis nagaan, welk 'n enorme ravage was aangericht en op welke wijze zoveel mensen slacht offers konden worden. Voor de twee de maal is een verkorte reportage op telerecording van het vorstelijk hu welijk in Brussel herhaald. Het was ook nu hartverwarmend, zelfs voor hen die voor de derde maal hebben gekeken. „Brandpunt" handhaaft zich On der leiding van Dick de Vree, sterker dan zijn collega Herman Fikkert, ont wikkelt de nieuwe actualiteitenru briek „Brandpunt" van de KRO zich in de goede richting. Gelukkig was er nu geen overladen aantal num mers; acht feiten en feitjes in veer tig minuten kregen een diepergaande behandeling dan vorige keren. We vernamen nieuws over de Scheve- ningse pier en deelden in een vraag gesprek over de verloren gegane log ger in hetzelfde Scheveningen. Ver der hoorden we van een professor, dat op het ogenblik veertig objecten als kunstmanen en planeten buiten de aarde in het luchtruim zich voort bewegen. De reporter had een denk beeldig gesprek met Edith Piaf, die na haar herstel een Frans chanson ten beste gaf. Na het feest in Brussel was er een korte filmflits over de afbraak van de tribunes en versie ring en het ruimen van afval. De bis schop van Den Bosch gaf ook nu een korte, maar diepgaande beschouwing; in verband met Kerstmis sprak mgr. Bekkers nl. over verwachting en uit zicht. Al met al heeft „Brandpunt" vooral deze keer aan de verwachting, die men aan zulk een rubriek kan stellen, voldaan. „Zaterdagaccoorden" in Hillegom Het amusementsprogramma van de KRO in Treslong vormde een pre ludium op Kerstmis en sneeuw. Er was weer variatie, al moet worden gezegd, dat het echtpaar Teddy en Henk Scholte in eigen repertoire iet wat „poëzie", maar weinig origineels brachten. Hulde overigens aan Teddy, die ondanks griep goed op dreef was en zich bv. dapper hield en in een verrassende trucage een duetje zong met Perry Como. Imitaties van Fred Allister hadden we al eerder gezien; hij had nu een zeer geslaagde Tou louse Lautrec, maar een minder ge slaagde Fidel Castro. The blue Dia monds waren voor de tweede keer in Treslong, thans als beroepsmusici; het ging er weer aardig van langs Er was verder een flauwe grapjas met aan- en uitkleedpartijen en tot besluit de zangeres Annie Cody uit Brussel, toch niet zonder roem, maar naar onze smaak wat onder de maat als topper voor een programma op Nederlands peil. Zelfs de Hiichcock- film was op Kerstmis afgestemd; ze was nu eens niet griezelig, zodat ze best kon passen aan het slot van de avond. Komende uitzendingen Wie vanavond „Anders dan anderen" zal zijn, is alsnog het geheim van Bert Garthoff van de VARA. De film van dinsdag „The Card" geeft het verhaal van een linke jongen. Woensd. komt de NCRV met van alles wat en don derdag brengt de VARA het TV-spel „Een avondje uit" met leden van de radiohoorspelkern! voor de huishoudelijke dienst leeftijd 20 40 jaar, ongehuwd Zij zal aan he« werk een volledige dagtaak hebben van 8^2 uur Mondelinge aanbiedingen worden ingewacht aan hel kantoor galgewater 22 - leiden Voor spoedige indiensttreding gevraagd een voor de DEBITEUREN- en CREDITEUREN ADMINISTRATIE. Goede toekomstmogelijkheden. Tenminste Mulo-diploma vereist. Praktijkdiploma boekhouden wenselijk. Brieven onder no. 1005 aan bureau v. d. blad. 2e Kerstdag Js U van harte wel kom op een van onze Matinees of Soirées in Leiden of op de buiten plaatsen. 2e Kerstdag Zoeterm. 3 en 8 u. Leiden 3 en 8 uur van 35.30 uur H. Kerkgracht 48 Toegang 1.50 Soirée ,3urcht" 2 Zalen - 2 Bands 811 uur Kaarten ad 2.50 uitsluitend in voor verkoop Hoogl. Kerkgracht 48 Jive en Tango 1 jan. 3 en 6.15 u. ('n enkele plaats) Dansen Leren? Zondag 15 jan. 2 u. 24 en 25 Dec. gesloten, ook voor de kaartverkoop Kerstbomen- verkoop Warmond donderdag vrijdag en zaterdag op het plein van gemeen telijk gymnastieklokaal. Alphen a. d. ffin Abonnementen en alver tentier worden aaneeno men ioor: J. L. VAN TOL ZEILMAKERSSTRAAT 19 AG 2256. Stereo platenspeler op voet. Draaitafel op nylonkogel. Stereo element met 2 saffieren. Regelbare naalddruk. Auto matisch afslagmechanisme. Aantrekkelijke moderne vorm en kleur. Speelt alle platen f 65.-. AG 2056. Idem voor inbouw f55.-. Belangrijk: bij elke Philips grammofoon gratis jaarabonnement op het maandblad voor platennieuws tyDisco Discussies AG 2209. Stereo platenspeler op voet. Pick-up lift. Zware draaitafel op nylon kogel. Fijnregeling. Saffier- en diamant naald. Regelbare naalddruk. Speelt alle platen f95.-. AG 2210. Idem met deksel en beugel f 115.-. AG 2009. Voor inbouwf 85.-. TECHNISCH HOOGTEPUNT It alle l cselen 1 f85.-. I AG 2211. Dezelfde stereo platenspeler als AG 2210, in fraaie, tweekleurige koffer. Voordelen: gemakkelijk mee te nemen en goed beschermd. Moderne aantrekkelijke vorm. Kleuren: crème en roodbruin f 139.-. GEZELLIG MIDDELPUNT De meest ideale stof in de meest moderne dessins. DINSDAG 20 DECEMBER van onze gemoderniseerde en zeer ruime DAMESKAPSALON J. RAMAK DAMES- EN HERENKAPPER PARFUMERIEËN HAVEN 10 TELEF. 26353 en 34164 AANGEBODEN in pacht of huurkoop .met recht van koop) wegens gezondheidsredenen in randgemeente van Leiden Centrum nieuwbouw, met ruime bergplaats, zeer ge schikt voor dagwinkel; desgewenst met beperkte woonruimte Brieven onder no. 1006 aan het bureau van dit blad. Voor ambitieuze die vlot en accuraat kan werken is er een volkomen zelfstandige administratieve functie vacant bij grote boekhandel in de bollenstreek Brieven met uitv. inl. onder no. 990 aan het bureau van dit blad.

Leidse Courant | 1960 | | pagina 4