In de Krantentuin HET KNUTSELHOEKJE Avonturen Opkomende griep DE WOLKENETERS ZATERDAG 17 DECEMBER 1960 DE LEIDSE COURANT PAGINA 9 HOE WERKT EEN BUISMOTORf Tennisballen, munten en sigaretten Vier tennisballen kun je gemakkelijk zó neerleggen dat ze elkaar alle raken. Je kunt zelfs zes evengrote geldstukjes zó leggen, dat elke munt de andere vijf raakt (zie figuur 2). Maar hoe zul je zes sigaretten zo leggen dat ze elk de andere vijf raken? Als je het ziet is het niet moeilijk, maar als je het zelf had moeten vinden (antwoord geeft figuur b). VAN BAMBO verteld door oom Toon De overhaaste vlucht van Wolsey be vestigde duidelijk de vermoedens, die Bambo had uitgesproken. Toen de En gelsman zich ontdekt wist, had hij niets beters weten te doen dan zich uit de voeten te maken. Maar Bambo begreep zear goed, dat hij alvorens dat te doen, zijn opdrachten had gegeven aan de beide schurken in de stad. Hij rekende er natuurlijk op. dat de twee boos wichten deze zouden uitvoeren. Op de Sain-Laurent werd intussen hard gewerkt. De goederen uit het hoge noorden waren verkocht en uitgeladen, terwijl het schip vervolgens volgepropt werd met allerhande artikelen die Ja pan maar kon leveren.Daar deze arbeid geschiedde onder toezicht van de ka pitein en zijn officieren, konden van Walden, Elsa en Bambo gedurende on geveer 14 dagen allerlei uitstapies ma ken in de omgeving van Yedo. Ook be zochten zij veel voorname gebouwen in de stad zelf: zoals de pagodes, de hei dense tempels, het Nederlandse gezant schap, het paleis van de opperbevel hebber enz. Op de Saint-Laurent werd intussen een zeer voornaam heer bezochten, maakten zij een gebeurtenis mee die ze in een beschaafd land allerminst ver wacht hadden. Ze vervulde hen met stomme verbazing en afgrijzen. Twee hoge leden van het personeel des huizes ontmoetten elkaar op de trap. De een daalde deze af en de ander ging naar boven met een gerecht voor zijn meester. Bij het passeren raakten de sa bels van de bedienden elkaar. Ook erg, zullen jullie zeggen. Maar de twee Ja panse bedienden namen het heel anders op, althans één hunner. De man met de schaal maakte zich over dit onnozele feit vreselijk boos en deed de ander hef tige verwijten, omdat hij niet beter uit de weg was gegaan. „Nou, nou is dat nu wel de moeite waard om zich zo op te winden? Het zijn toch maar twee sa bels die elkg.ar raakten" zo veront schuldigde deze zich. „Ja mgar, mijn sabel is edeler clan de uwe en daarom ben ik zo vreselijk be ledigd", aldus de man met de schaal. „Ik kan nu niet langer meer leven". Na deze woorden trok hij zijn wapen uit de schede en opende zijn buik ermee. De ander nam de schaal op, spoedde zich naar boven terug en zette ze voor zijn meester neer. Dan daalde hij weer vlug de trap af en bij zijn zieltogende'tegenstander ge komen. sprak hij: „Nu zal ik u laten zien, dat mijn wapen gelijkwaardig is aan het uwe". Daarop trok hij zijn sabel en opende zich eveneens de buik. Dit soort zelfmoord om gekrenkte eer komt zelfs in het tegenwoordige Japan nog jaarlijks meermalen voor. Nog on langs stond er een geval in de krant, waarbij een zeer hoog geplaatst inwo ner van dat land op dezelfde wijze een eind aan zijn leven maakte. En dan te weten, dat men dit een dappere, eer volle dood vindt. Toen een uur later de heer des hui zes het gebeurde aan de heer van Wal den vertelde, kon deze zich niet weer houden om over zo'n barbaars gebruik zijn afkeuring uit te spreken. En wat zei de Japanner daarop? „Mijnheer, u be grijpt het niet. Ik ben er trots op, dat ik onder mijn bedienden kerels heb. die zo moedig de dood durven ingaan". Elsa kon alleen maar huiveren. De Sain-Laurent was geheel geladen en cle dag van vertrek was vastgesteld. Op de avond voor de afvaart stonden drie hoofdpersonen van ons verhaal op het dek. „Het verwondert me", aldus Bambo, „niets meer bemerkt te hebben van de beide schurken, die van Lord Wolsey 'n opdracht moeten gekregen hebben". „Mogelijk heeft zijn vertrek de taak, die hij hun had opgedragen, gewijzigd", merkte Elsa op. „Ja, maar ik vind het zo vreemd, dat we het stel,, dat anders altijd weer de hele stad doorzwerft op zoek naar prooi, geen enkele, maal zijn tegengekomen bij onze vele uitstapjes". „Dat zegt niets", zei de Hollander daarop, „dat wij hen nog niet gezien hebben, sluit niet uit, dat zij in één of andere vermomming ons op het spoor zijn en ons wèl gezien hebben". „Dat kan inderdaad, mijnheer en het zou me dan ook niet verbazen, als zij voor ons vertrek nog één of andere ge mene streek zullen uithalen. Maar wij moeten .voorlopig net doen, alsof we daar totaal geen rekening mee houden. Als ze menen, dat we niets op onze hoe de zijn, zullen, zü zich eerst bloot geven" Daarmee waren allen het eens. Tegen het einde van de avond ver liet al het vreemde personeel het schip, zijn beste wensen uitsprekend voor een voorspoedige reis van schip en beman ning. Alle luiken werden zorgvuldig ge sloten en iedereen begaf zich ter ruste in de vaste overtuiging, dat men zich enkele mijlen uit de kust nergens zorgen over hoefde te maken gedurende deze laatste nacht. Alleen Bambo was niet zo gerust. Na mijnheer van Walden en Elsa een goede nachtrust toegewenst te hebben, klom hij, in plaats van te gaan slapen, op de brug. De mannen van de wacht waren op hun post. Behaaglijk zijn pijp rokend, leunde hij over de verschansing. Slaap en de invloed van nicotine dreigden hem zoetjesaan in een toestand van verdo ving te brengen, toen een geluid dat hij niet thuis kon brengen nog net zijn aan dacht trok. Hij meende wel in halfsla pende toestand het geluid van riemen gehoord te hebben en het lichte knarsen om de ijzeren pennen. Hij richtte zijn hoofd op en liet zijn ogen dwalen over het watervlak. Maar zij bespeurden niets. Toch wilde hij wakker blijven en daarom stapte hij zachtjes heen en weer op de brug, terwijl hij als maar behaag lijk rookwolken uit zijn pijp blies en met zijn ogen de kringeltjes volgde, die door een zuchtje wind uitgespreid wer den. Wordt vervolgd CORRESPONDENTIE „We gaan zo'n beetje hier rondrijden", zei mijn moeder. Toen we een heel eind gereden hadden, zag ik iets grappigs. Er liepen stoeltjes over een kabel, van beneden naar boven. We hebben er een hele tijd naar staan kijken. De mensen, die in zo'n stoeltje zaten, waren helemaal niet bang. Fijn ging dat. „Ik vroeg: „mogen wij er ook mee naar boven?" en moeder vond het goed. Om beurten stapten we in zo'n stoeltje en gingen naar boven. Ik had een prach tig uitzicht op de omgeving. Toch wel even eng, zo ver boven de grond. Boven moesten we op elkaar wachten en toen we er allemaal waren, hebben we boven een eindje gewandeld. We zijn later naar beneden gewandeld en hebben daar weer de auto opgezocht. We gingen weer naar het kamp. Het was een mooie middag. Lia Verberg, Leiden: VINGERAFDRUKKEN Fig. c Als men een vingerafdruk neemt, laat men de „proefpersoon" gewoonlijk z'n vinger in zwarte inkt steken en dan op een stuk papier drukken. Het vervelen de is daarbij, dat de inkt dat de inkt er weer zo moeilijk afgaat. Daarom doet men het in de Ver. Staten anders: Daar laat men de persoon de wijsvinger in een vloeistof steken met een heel apart soort nylon-oplossing. In een paar mi nuten is die oplossing droog aan de vinger en de vingerafdruk kan er als een kapje afgenomen en bewaard wor den. Ook kan men de afdruk dan foto graferen. EEN FRUITSCHAAL MAKEN? Emmie Warnau, Leiden. NAAR HET STRAND „Zullen we morgen eens naar het strand gaan?", zei vader eens op een avond in de vakantie. Nou dat vonden mijn zusje en ik fijn. We konden er haast niet van in slaap komen. De volgende morgen vroeg werd ik wakker doordat mijn zusje aan de la kens stond te trekken. „We zouden toch naar het strand gaan!" riep ze. „O ja dat is waar ook! Ik dacht er niet meer aan" zei ik slaperig. Nu sprong ik vlug uit mijn bed. Vlug aankleden en eten. Binnen een half uur zaten we in de auto. We reden naar Noordwijk. Het was heerlijk. Dadelijk deden we onze badoakken aan en do ken in het water. Ik ging kopje onder in het water. Na een poosje gingen we eten. De hele middag bleven we nog aan het strand en deden daar fijne spel letjes. De dag ging veel te gauw voorbij. We sliepen die nacht heel gauw in. Joop Beenakker, Leiden. VISSEN Het was woensdag, dus 's middags vrij. Wat waren de jongens druk op school. Maar ja, aan alles komt een eind. Ein delijk was het tijd. De bel ging. Hoi! hoi! en alle jongens en meisjes stroomden de deur uit. „Wat zullen we vanmiddag doen? vroeg Jan. „Knikkeren?" „Bah! Wat anders" „Fietsen dan?" „Nee" „Naar het strand?" „Ook niet. Maar ik weet wat. We gaan vissen" „Ja vissen, daar heb ik zin in" „Goed! Breng je dan je hengel mee Joop?" „Natuurlijk. Jij brengt toch ook je hengel mee?" „Ja, dag, het is al kwart over 12" „Moe mag ik gaan vissen?" vroeg Jan. „Met wie?" wou moeder weten. ,Met Joop. We zijn om twee uur bij de Koepoortbrug. Ze waren alle twee op tijd met hun spullen op de afgesproken plaats. „Jan, ik heb zin om een snoek van 'n meter te vangen" schepte Joop op en ze gingen langs het water zitten. „Ik heb beet!" riep Jan. ..Haal op! Bah wat een klein visje". Ze bleven zo wel een uur vissen tot plots Joop ook riep: „Ik heb beet!" Hij haalde op maar kreeg hem niet op. Hij maakte eerst de vis moe en dat duurde nogal lang. Toen haalde hij op en warempel daar zat een snoek aan, van wel echt een meter. Meteen pakte ik mijn spullen bij elkaar en ging naar huis. „Ik wist niet dat jij zo goed kon vissen", zei moeder. „Laat vader hem maar schoonmaken" „Nou, die zaterdag aten ze heerlijk vis". Miriam Lenders, Leiden. EEN DAG IN DE VAKANTIE EEN ONGELUK „Margo", roept moeder. „Ja moe. wat is er?" „Je moet even naar de drogist." Margo deed haar nieuwe jas aan en rende naar de overkant, zonder links of rechts te kijken en het ging nog goed ook. Maar toch was het een ongeluks dag. Bij de hoek botste ze tegen een meneer aan, die een fles melk droeg. Die meneer schrok zo, dat hij de fles liet vallen en Margo moest betalen. Ze nam het maar van moeders' geld af. maar toen ze bij de drogist kwam had ze geen geld genoeg. De boodschap moest dus maar opgeschreven worden. Op de terugweg moest ze weer de druk ke straat oversteken en weer keek ze niet naar links of rechts, maar nu liep het niet zo best af. Ze kwam met haar benen onder een auto en met twee ge broken benen werd ze naar het zieken huis gebracht. Ze moest er lange tijd blijven eer ze beter was. Elly Kienjet, Leiden: MIJN VERJAARDAG Morgen was het zondag en dan zou ik jarig zijn. Zondag is een mooie dag om jarig te zijn. Maar o. wat duurde die zaterdag lang. Eindelijk was het zo ver. We gingen eerst 's morgens naar de H. Mis en daarna gingen we eten. Na het eten kreeg ik de cadeautjes. Van mijn moeder kreeg ik een mooie trui, van vader een prachtig boek. 's Middags kwamen er ooms en tan tes, die ook allemaal iets meebrachten. Ik kreeg ook een heleboel geld. en snoep, 's Avonds kreeg ik een gebakje met limonade. 's Maandags kwam mijn oma uit Schiedam en daar kreeg ik een mooie lap van en een paar majo's. Dinsdags kwam mijn tante uit Tilburg, die bracht ook een lap mee en een leuk schortje om te borduren, 's Woensdags ging ik naar mijn tante, die ziek is en die gaf me een pop. Toen ik 's avonds in bed lag, bedacht ik dat ik vier dagen jarig geweest was. Robie Schlechter, Lelden: IN EEN VLIEGTUIG Op een zondag gingen mijn vader en ik met de trein naar Amsterdam en vandaar met de bus naar het vliegveld Schiphol. Daar kocht vader voor mij alleen een kaartje om met een vlieg tuig een tour over ons land te maken. Eerst moest ik wachten op het vlieg tuig en toen kwam ie al gauw aan. Het was maar een klein vliegtuigje voor 4 personen. De stewardess bracht me er heen. Met een trapje klom ik naar bo ven in het vliegtuig. Achter me zaten twee mensen, een oude dame en een oude heer. Ik zat naast de piloot. Wij moesten de riemen vastbinden en daar ging het rrrrrt de lucht in. We stegen al hoger en hoger. Ik keek naar be neden. Wat een mooi uitzicht, maar kijk die huizen eens, oei wat klein, de trams en auto's lijken net speelgoed en de mensen mieren. Wij gingen over het IJsselmeer. Wat waren de bootjes klein. Jammer dat we zo gauw teruggingen. Het was juist zo lekker. Vader stond op mij te wachten en ik moest alles ver tellen wat ik gezien had. We gingen met de bus naar Amsterdam en toen weer met de trein naar Leiden waar we om acht uur aankwamen. Ankle v.d. Burgt, Lelden: MIJN VERJAARDAG maar wat naar bed gegaan, maar ik kon niet meer slapen. Tenslotte ben ik naar mijn moeder gegaan en toen mocht ik even bij haar liggen. Het was toen pas half zeven. Om 7 uur ben ik opge staan en ben toen naar de kerk gegaan. Om acht uur was ik weer thuis en toen stonden alle kadootjes op de tafel, be halve één kado, want dat was een fiets en die kon niet op tafel staan, dat snap je wel. Toen ik naar school ging nam ik de zak lollies mee. Bij het speel kwartier mocht ik ze uitdelen. Uit school hingen de vriendinnen om mijn hals, ze vroegen om nog een lollie, maar die had ik niet meer. Na het eten moest ik weer naar school; daar was het ook prettig. Na vier uur kwamen een paar kinderen op mijn verjaardag en ze brachten ook allemal wat mee. Ik was er dolgelukkig mee, maar het meeste toch met de fiets. We hebben samen heerlijk feest gevierd maar voor mij was het eigenlijk geen feest want ik ben twee keer van de stoel gevallen, maar het deed geen erge pijn. Toen we moe waren van het spelletjes doen gingen we even rusten en we kregen ieder een portie ijs, dat moeder zelf gemaakt had. Nog deden we wat spel letjes en toen mochten we patates frites gaan halen. Daar kreeg ik nog een ijsje omdat ik jarig was. De kinderen gingen naar huis toe en ik moest naar bed, waar ik nog heerlijk droomde van de fijne verjaardag. Volgende keer verder. Dag kinderen TANTE JO EN OOM TOON (Diisenmotor in 't Dub) De ouderwetse motoren en propellors aan vliegmachines en grotere boten, worden steeds meer door buismotoren verdrongen. Een vliegtuig met deze mo tor heeft namelijk geen propellor nodig. De buismotor stoot aan de achterzijde van het vliegtuig hete lucht uit en wel met zulke kracht, dat het vliegtuig let terlijk vooruitgeschoten wordt. Neem zelf maar eens een proef in de badkuip of in een grote teil. Doe ze vol water, neem een opgeblazen ballonnetje houdt het einde goed dicht en druk hem onder water. Neem nu je vingers weg en de lucht, die nu ontsnapt, stuwt je ballonnetje naar de andere zijde van de badkuip of de tobbe. Nog beter ge lukt de proef als je een pipet (of steek- hevel) gebruikt, die je in de monding van het ballonnetje brengt. Doordat het uiteinde hiervan zoveel smaller is duurt het ontsnappen van de lucht veel lan ger en tolt jc ballon een heel tijdje over het water rond. Pas opblazen, als het pipetje in de ballon steekt en dan met vingers op de uitlaat in het water brengen! Net een klein motorbootje! Fig. d Dat gaat met een beetje handigheid niet zo lastig. Neem een niet te ondiep pap- of soepbord. Besmeer de bodem met lijm, eerst alleen in het midden, en leg dan daarop spiralen van bindtouw tegen elkaar aansluitend. Naarmate de ringen groter worden, smeer je de lijm verwijderd uit. Heb je 't hele bord zo bedekt, dan keer je 't om en ga bij de aachterzijde precies 't zelfde te werk. Uw zelf gemaakt cadeau is het goed koopst en toch kan het aardig zijn. gevatte kou of pijn zet niet door ij tijdig gebruik van de veelzijdig samengestelde Sanaplrin (Mijnhardt) Koker 90 en 60 et. Advertentie) Aetherklanken niet in slaap komen. We hadden toen allemaal boodschappen voor mijn ver jaardag gedaan. Ook lollies om te trak teren op school. 's Morgens werd ik om zes uur wak ker, ik keek door het raam en het was buiten nog pikdonker. Toen ben ik nog SAGEN UIT DE TIJD VAN FRODE FREDEGODS Langzamerhand waagden fatsoelijke lieden het nauwelijks nog de Konings burcht te naderen. Zij, die als gasten van verre kwamen, moesten zich een schandelijke behandeling van Grep en zijn ruwe broers laten welgevallen. Zo bijvoorbeeld vermaakten Grep en zijn vrienden zich met het volgende: zij leg den op de weg, die de gasten moesten komen, natte geitenvellen. Zodra ze nu hun voeten op de vellen gezet had den, trokken Grep en zijn kornuiten aan verborgen koorden en de nietsver moedende gasten tuimelden omver. Sommige bezoekers ook brandden ze baard en haren af. Of ze kleedden de gasten uit en gaven ze dan een pak slaag op hun blote huid. Weldra werd hun handelwijze zelfs buiten de grenzen bekend en daar maakte men het Deense volk bespotte lijk omdat het zich liet regeren door een koning die te zwak en te onver schillig was om aan deze misselijke streken een einde te maken. Omtrent deze tijd leefde er op Reu- nesö in de Stavangerfjord een man, die twee zonen had. Het waren halfbroer» en heetten Erik en Polier. De Noorse koning zond hen naar Denemarken om te onderzoeken of de geruchten betref fende de Koningsburcht op waarheid berustten. Als dat inderdaad zo was, kon het niet moeilijk zijn om dat land te veroveren. Voordat ze op reis gin gen, bracht hun vader hen naar het bos. Daar had hU een schat begraven. Ieder van de zonen mocht daarom zoveel goud en zilver meenemen, als hij maar dragen kon. (Wordt vervolgd) ZONDAG 18 DECEMBER 1960 HILVERSUM I, 402 m. 8.00 NCRV. 8.30 IKOR. 9.30 KRO. 17.00 CONVENT DER KERKEN. 18.30 NCRV. 19.45-24.00 KRO. 8.00 Nws. en weerber. 8.15 Orgel- <muz.muz. 8.30 V.d. jeugd. 9.00 Vroeg dienst. 9.30 Nws. 9.45 Gram. 9.55 In leiding Hoogmis. 10.00 Plechtige Hoogmis. 11.30 Gram. 11.40 Piano recital. 12.10 Gram. 12.25 Letterkun dige persoonlijkheden die ik gekend heb, lezing. 12.35 Lichte muz. 13.00 Nws. 13.05 De hand aan de ploeg, lezing. 13.10 De Wadders. hoorsp. ■13.30 Lichte muz. 13.50 Boekbespr. •14.00 V. d. jeugd. 14.30 Fluit en pia no. 14.50 Wat ons bezig houdt, lezing. 15.00 Gram. 15.20 Muzikale lezing. ■16.00 Sport. 16.30 Vespers. 17.00 Ge- •ref. kerkd. 18.30 Verz.progr. 19.00 ■Nws. uit de kerken. 19.05 Samen zang. 19.30 Weg en werk der kerk hervormers: Melanchton, Luther's vriend en medewerker, lezing. 19.45 Nws. 20.00 Licht progr. 20.30 Act. 20.35 Lichte muz.. 21.10 Gram. 21.30 Bij wassende maan, stemmenspel •met muz. 21.55 Gram. 22.25 Boek bespr. 22.30 Nws. 22.40 Avondcollege: radiolessen. 23.00 Avondgebed. 23.15 Omr.ork. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM H, 298 m. 8.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.30 IKOR. 11.45 VPRO. 12.00 AVRO. 17.00 VPRO. 17.30 VARA. 20.00-24.00 AVRO. 8.00 Nws. 8.18 Gevar. progr. 9.45 Geestelijk leven, toespr. 10.00 V.d. jeugd. 10.30 Kerkdienst. 11.30 Vra- genbeantw. 11.45 Kinderkoor. 12.00 Lichte muz. 12.30 Sportspiegel. 12.35 •Verzprogr. 13.00 Nws. 13.17 Meded. of gram. 13.20 V. d. milit. 14.00 Film-, toneel- en boekbespr. 14.40 Kamer- ork. en sopr. 15.50 Gitaalspel. 16.05. Lichte muz. 16.30 Sportrevue. 17.00 Gesprekken met luisteraars, lezing. 17.15 Honderd jaren modernisme, le zing. 17.30 V. d. jeugd. 17.50 Nws. sportuitsl. en sportjourn. 18 30 Lich te muz. 18.55 Journalistenforum. 19.30 Cabaretprogr. 20.00 Nws. 20.05 Lich te muz. 20.30 De zwart raaf, hoorsp. 21.10 Zangrecital. 21.30 Gram. 22.00 Nieuwe gram. 22.30 Nws. en meded. 22.45 Journ. 23.00 Nws. 23.i5 Sport uitsl. 23.20 New York calling. 23.25 Lichte muz. 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA'S IKOR: 16.45-18.00 Chanoeka: Jood se Inwijdingsfeest. AVRO: 20.00 Actueel progr. 20.15 Kunstjrogr. 20.45 Amusementsprogr. NTS: 22.00- 22.30 Sport. VATTKAANSE RADIO (196 m.) 22.15 De priester, die zijn leven gaf voor een huisvader (I). MAANDAG 19 DECEMBER 1960 HILVERSUM I, 402 m. 7.00-24.00 NCRV. 7.00 Nws. 7.13 Gram. 7.30 Woord voor de dag. 7.40 Gewijde muz. 8.00 Nws. 8.15 Radiokrant. 8.35 Gram. 9.00 V.d. zieken. 9.35 Waterst. 9.40 V. d. vrouw. 10.10 Gram. 10.15 Theo logische etherleergang. 11.00 Gram. 11.25 Quiz (herh.). 12.00 Gram. 12.25 Voor boer en tuinder. 12.30 Land en tuinb.meded. 12.33 Vokaal ens. 12.50 Gram. of act. 13.00 Nws. 13.15 Lichte muz. 13.40 Gram. 13.55 Gram. 14.05 Schoolradio. 14.35 Gevar. progr. (herh.). 15.35 Gram. 16.00 Bü- beloverdenking. 16.30 Harpconc. 17.00 V. d. kleuters. 17.15 V.d. jeugd. 17.30 Gram. 17.40 Beursber. 17.45 Regeringsuitz.: Gesproken brief uit de Nederlandse Antillen, door Henk Dennert. 18.00 Orgelspel. 18.30 Gram. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Op de man af, praatje. 19.15 Gram. 19.30 Radiokrant. 19.50 Lichte muz. 20.15 In stilheid en \ertrouwen hoorspel (2). 21.40 Kamerork. en soliste. 22.00 Pari. comm. 22.15 Gram. 22.30 Nws. 22 40 Avondoverdenking. 2215 Boek bespr. 23.05 Filharm.ork. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM H, 298 m. 7.00-24.00 AVRO. 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 8.00 Nws. 8.15 Gram. 100 Gym. voor oudere luisteraars. 9.10 De groente man. 9.15 Gram. 9.40 Morgenwijding. 10.00 Gram. 11.00 Klass. gran:. 11.45 Voordr. 12 00 Lichte muz. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Voor ons platteland, praatje. 12.43 Jazz- muz. 13.00 Nv/s. 13.15 Meded. of gram. 13.20 Lichte muz. 13.55 Beurs ber. 14.00 Blokfluit en klavecimbel. 14.30 Klankb. 15.00 Radio-Filharm. ork. 16.25 Gram 17.00 V. d. padvin ders. 17.15 Gram. 17.50 Milit. comm. 18.00 Nws. 18.15 Polit. lezing. 18.25 Lichte muz. 18.50 Openbaar kunstbe zit. 19.00 Gram. m. comm. 19.30 Muzik. lezing. 19.45 V. d. jeugd. 20.00 Nws. 20.05 Gevar. progr. 22.30 Nws., beursber. v. New York en meded. 22.45 Journ. 23.00 Gram. 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA'S NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. VARA: 20.20 Actueel progr. 20.30 Filmvenster. 20.35 Anders dan ande ren, TV-biografie van een landge noot. VATIKAANSE RADIO (196 m.) 22.15 De priester, die zijn leven gaf voor een huisvader (H).

Leidse Courant | 1960 | | pagina 9