25 Dokier Claudia DE BRONZEN ADELAAR UVS-Tubantia WITTE KRUIS 't Hoorntje (238) ZATERDAG 17 DECEMBER 1960 DE LEIDSE COURANT PAGINA Noorse onderscheiding voor Stenin TAFELTENNIS RKTTV „DOCOS" Zondag M. dames-tienkamp Nadat de heren A- en B-tienkampen en het juniorenkampioenschap reeds plaats hebben gevonden, komen zondag a s. 10 dames achter de tafels om in een tienkamp het officiële dameskampioen schap te verspelen. De volgende dames zijn hiervoor uitgenodigd. A. v. Cassel, T Ham, R. Verhoogt, W. Bonnet. R. La- gerberg, A. v. Züp. R. Bakker, R. Huy- ïng, J. v. Rijn en E. Ammerlaan. Naar alle waarschijnlijkheid zal de strijd om de le plaats gaan tussen W Bonnet (winnares in het vorige kam pioenschap), T. Ham en R. Bakker, of schoon speelsters als A. v. Cassel, R. Huying en R. Lagerberg zeker voor ver rassingen kunnen zorgen.. De wedstrijden vangen aan om 2 uur in de zaal aan de Potgieterlaan. Bealng- stellenden zijn vanzelfsprekend van har te welkom. DOCOS 1 speelt hedenavond de be langrijke wedstrijd tegen DTTC uit De venter. Bij de gasten is o.a. de sterke J. v Hummel (reserve voor de tienkamp om de NTTB-coupe) van de partij. Aan vang 7 uur, zaal Potgieterlaan. KANGEROES.... Kangeroe-dames nog ongeslagen 4 PROF. WIJK-D.E.S. 2 PRACHTIG DUEL en toen was het ook in deze set een be keken zaak. 15-10. Het is, gezien het spel van de Voor burgers, een volkomen raadsel dat VPSV nog in de Overgangsklasse speelt. Een goede Leldse eerste-klasser kan dit team gemakkelijk kloppen. Argos-Prof. Wijk (dames) 2-2 Zo waar heeft Argos kans gezien stadgenote Prof. Wijk een punt te ontfutselen. Het zag er in het begin niet naar uit, want zonder dat Argos ook maar tot één aan val kon komen bedroeg de voorsprong van Prof. Wijk al 7-0. Argos bleef echter de goede moed bewaren en met suc ces. Al heel gauw bleek dat ook de PW- ploeg zeer kwetsbaar was. Punt voor punt werkte Argos haar achterstand weg en op de stand 9-10 was er weer van alles mogelijk, Een opleving bij Prof. Wijk bracht hen op matchpoint 9-14. Alice Rijsbergen aan serve geko men dacht er echter anders over. Haar keiharde ballen waren PW te machtig. Op 14-14 miste Alice. In een heftig duel trok Prof. Wijk aan het langste eind 18-18. Een 3-0 achterstand was in de tweede set een stimulans voor de wel zeer goed op dreef zijnde Argos-aanvoerdster. achtereen en hielp daarmee A rgos aan een 9-3 voorsprong. Het PW team stort te volledig in elkaar. De simpelste ballen werden gemist en Argos behaalde met '15-4 een royale setwinst. BILJARTEN Vultink (23) versloeg Van Oosterhout in toernooi ereklasse ankerkader 71/2 Het Russische schaatsechtpaar Boris en Valentina Stenin kijkt gelukkig, nadat Boris ter gelegenheid van de oefening van het schaatsseizoen in het Frognerstadion in Oslo de „Oscar" in ontvangst heeft genomen. De „Oscar" wordt genoemd naar de wereldbekende Noorse schaatsenrijder Oscar Ma- thisen. De Oscar wordt elk jaar uitgereikt aan de rijder die een bijzondere prestatie heeft geleverd. SECRETARIS VAN DE LEAGUE: Staking of niet; de Engelse competitie blijft draaien Met iedere speler die maar wil Of de prof-voetballers op 14 jan. gaan staken of niet, de Britse competitie zal gewoon doorgaan. Het bestuur van de Engelse League heeft al besloten in zee te gaan met elke speler, die de clubs kunnen vinden. Dat zei de secretaris van de League, Alan Hardaker gisteren in Londen. Zijn verklaring kwam kort nadat bekendgemaakt was dat spelers en vertegenwoordigers van de vereni gingen woensdag a.s. opnieuw zullen bij eenkomen om te bespreken of het con flict over de lonen en de arbeidsvoor waarden niet alsnog langs vreedzame weg tot een oplossing kan worden ge bracht. Die vergadering zal worden ge houden in het ministerie van arbeid te Londen. 'George Swindon, de trainer van Arse nal. was de eerste die reageerde op de verklaring van Hardaker. Hij zei: „Ik zou wel een of ander junioren-team de wei in kunnen sturen, maar dan zou ik mij niet houden aan de afspraken met do andere bonden". En hij voegde eraan toe, dat hij ook geen amateurs zou kun nen opstellen, omdat dan het amateur programma in de war zou lopen. In voetbalkringen gelooft men dat men uit Hardakers woorden kan opmaken, dot bij een staking de elftallen zullen worden samengesteld uit aankomende professionals, terreinknechten en moge lijk een paar amateurs, tezamen met d« profs die geweigerd hebben aan de sta king deel te nemen. Een zegsman van een grote nationale voetbal-toto zei- „Wij zijn zeer opgelucht te horen, dat het League-programma door zal gaan, ongeacht de staking." Het Nederlands jeugdelftal, samen gesteld uit spelers van 16 tot 18 jaar, zal woensdag'28 dec uitkomen tegen het Lu xemburgse Jeugdelftal. De wedstrijd wordt in de hoofdstad van het Groot Hertogdom gespeeld. Zondag 2.30 uur (Advertentie) WEVf KLOK OVERLEDEN Gisteren is op 42-jarige leeftijd in Apeldoorn overleden de bekende achter speler van AGOVV, Wim Klok. Samen met Weber vormde hij de achterhoede van het eiftal van AGOVV. dat in 1942 kampioen werd. Klok kwam enige malen uit in vertegenwoordigende elftallen en speelde ook eenmaal in het Nederlandse jeugdelital. Scholte en Wijnen alleen nog ongeslagen Een van de vier musketiers, die voor bestemd schenen de hoogste plaatsen in het Nederlandse kampioenschap anker- kader 71/2 te Zwolle te betwisten, heefl gistermiddag het hoofd moeten buigen, nl. Cees van Oosterhout, die na een af wezigheid van (wee jaar In het kaderspel bezig is aan een comeback. Het was de 23-jarige Hans Vultink, die hem de pas naar de top afsneed. Met knap spel, echter zonder het stempel, dat van groot meesterschap getuigde daarvoor speelde hij in zijn jeugdige overmoed sems te geestdriftig en daardoor slor- dig wees Vultink z(jn falende tegen stander gedecideerd terug. Weinig moeite De overige drie van het tot de favo rieten behorende kwartet, Henk Schol- te, Tini Wijnen en Henk de Kleine had den weinig moeite zich ln hun positie te handhaven. Scholte nam met series van c-.a. 64 en 94 in de eerste vier beurten reeds een dergelijke grote voorsprong op Jacobs (42-196), welke na zes beurten zelfs was aangegroeid tot ruim 150 pun ten (44-202), dat de Amsterdammer Scholte door niets meer van zijn stuk te brengen was. Zelfs niet door een sterke serie van 113 caramboles in de zevende beurt, waarin Jacobs zijn on tegenzeggelijk grote capaciteiten bloot gaf. Ofschoon Ligthart in de tweede beurt van zijn partij,tegen De Kleine er door middel van een serie van 64 in slaagde een voorsprong te nemen (87-78) schoot hij in capaciteiten toch zoveel te kort bij zijn tegenstander, dat deze een ze kere overwinning kon behalen. De Klei ne ex'oelleerde vooral in een serie van 72 ln de elfde beurt, toen hij de Alk maarder reeds ver achter zich had ge laten door o.a. series van 50 en 25 (96- 154 na 8 beurten). Beekman slaagde er al evenmin in 'n bedreiging voor Wijnen te vormen, of schoon ook hij, evenals Ligthart, de beste start had (19-60 na 3 beurten). Wijnen had echter al gauw de kansen geheel in eigen hand genomen door o.a. een serie van 98 (218-114 na 9 beurten). Beekman zag zijn serie van 22 in de elfde beurt door een mankement aan de bal abrupt afgebroken en toen na de gedwongen pauze de strijd hervat, bleek Wijnen nog niets van zijn vorm te hebben verloren. Met series van 31 en 47 maakte hij de partij uit. Avondpartijen Cees van Oosterhout herstelde zich in de avonduren tegen Jaap Ligthart zon der echter te kunnen imponeren, daar voor kleefden aan zijn spel te veel on effenheden en bleef het te ver in de schaduw van het kaderspel, zoals een Scolte dit ten beste gaf en zoals Van de Pol dit in zijn grote dagen demonstreer de. Het grote gevecht speelde zich echter af op de andere tafel, waar de tweede verrassing van het toernooi volgde en weer was hiervoor aansprakelijk Hans Vultink. die nu Henk de Kleine deed struikelen in een keihard gevecht, waar boven een spanning hing die de adem in de keel deed stokken. Uit een achter stand van bijna honderd punten (143- 49 in de negende beurt) vocht Vultink terug met een verbetenheid, die ieders bewondering afdwong. Met nuttige se ries, frank en vrij gescoord, waarbij de kaders ondergeschikt werden gemaakt aan de wil tot winnen, liep Vultink zijn achterstand in en toen hij De Kleine in de zeventiende beurt met een serie van 35 voorbijstreefde (224-234) gaf hij zijn winst niet meer uit handen, ofschoon De Kleine nog menige kans kreeg deze terug te halen. Want Vultink liet door zijn nonchalance de teugels wel eens te vrij. „De aangeslagen" De Kleine kon er evenwel niet meer van profiteren. Geheel volgens plan verliepen in de late avonduren de operationele acties van de twee nog ongeslagen leiders lei ders, Henk Scholtj en Tini Wijnen. Reeds in zijn eerste beurt kwam Scholte tegen Beekman tot een serie van 110 en op deze basis bouwde hij een onbedreig de zege, via series van 20, 26, 30, 60 15 en 39 tot slot. Wijnen begon minder overtuigend, maar toen hij zijn in zesde beurt een reeks van 140 produceerde (24-179), be stond ook hier geen twijfel meer. Het klasseverschil was te groot. Jacobs fi gureerde nog slechts in een klein bij rolletje. De uitslagen luiden: Van Oosterhout 208 18 41 11.55 Vultink 300 18 45 16.66 De stand na de tweede dag is: 1 Scholte 8 1200 46 113 26.08 2 Wijnen 8 1200 51 143 23.52 3. De Kleine 6 1163 84 112 18.17 4. v. Oosterhout 6 1108 68 69 16.29 5 Vultink 4 910 68 73 13.38 6. Jacobs 0 773 59 113 13.10 7. Beekman 0 442 46 69 9 60 8. Ligthart 0 506 56 68 9.03 nu heel wat groter, maar de enthousiast spelende Argosianen waren niet te stui ten en met 15-10 had Argos het eerste winstpunt uit deze ontmoeting in han den. Prof. Wijk voelde er echter niets voor om de volle winst uit handen te geven. De aanval draaide nu iets beter en Wil Nederlof en vooral Ali Zonderop scoor den nu menige punt met hun smashes. Via 7-4 won Prof. Wijk deze set met 15-7. Kanjeroes-CSVD 3-0 Door een 3-0 zege op het Delftse CSVD heeft Kange- roes haar positie aan de kop van de Overgangsklasse dames weer verste vigd.. Ans Vrieluik en haar meisjes ma ken daarmede wel een prachtig debuut in deze klasse. CSVD had in deze eerste set geen en kel verweer op het goed serveren van Kangeroes. Met een 11-2 voorsprong stevende de Leidse ploeg dan ook recht streeks op de eerste winst af. 15-9. Kangeroes, een gemoedelijk team, deed het in de tweede set te kalm aan, daar mede CSVD de kans gevend wat meer verband in het spel te brengen. Via 9-9 kwam CSVD op 14-9. Of de Delftse meisjes hierdoor te zeer verrast waren weten we niet, maar een feit is dat ze geen enkel risico meer durfden te ne men. Kangeroes kreeg zeer gemakkelij ke ballen toegespeeld. Kangeroes nam wel risico's en smashten met succes op elke kans die hem geboden werd. Met 16-14 haalde Ans Vrielink c.s. ook de tweede set binnen. In een ruk stoom de Kangeroes door. Prachtige smashes van Suze Verhoeks en uitstekende ser ves van Kitty Kosto bezorgden Kange roes met 15-4 een royale 3-0 zege. Prof. WUk-DES 2 3-1 Dat Prof. W(jk er tegen DES 2 zin in had lieten de mannen van v. Egmond al dadelijk mer ken. Met een paar ongelofelijke harde smashes van Leuring en Paul Stikke- lorum kwamen zij op 4-0. De jonge DES ploeg gaf echter geen krimp en dankzij uitstekend serveren kwamen zij met 5-5 weer op gelijke hoogte. Een prachtige redding van Paul Stikkelorum op de stand 10-7 was het signaal voor Prof. Wijk om er nog een schepje boven op te doen. Time-outs en •spelerswissels konden DES niet redden. Met 15-10 was de eerste set voor Prof. Wijk. DES sloeg in de tweede set keihard terug. Met uitstekende aanvallen, waar in vooral van Leusden en v. Klaveren bij DES domineerden kwamen zij op 5-1. Een mislukte smash van Jan Bontje die aan het net zijn dag niet had bracht hen zelfs op 6-1. Steeds meer liep DES uit en zelfs ka nonier Leuring kon daar niets aan ver anderen. Met 3 man werd hij af en toe uitstekend geblokkeerd. Prof. Wijk kwam tegen een 14-5 ach terstand aan te kijken. Drie uitstekende serves van Stikkelorum maakten er nog 14-8 van, maar een goed geblokte smash van André fiekooy bracht DES toch op 15-8. De derde set was weer volledig voor Prof. Wijk. Leuring en Sieval waren on genaakbaar. Uit alle standen werden door deze spelers de smashes naar de grond gezonden. DÈS 2 werd er moede loos van. Prof. Wijk kwam op 14-3. Nog tweemaal scoorde DES. maar met 15-5 had Prof. Wijk in ieder geval een gelijkspel te pakken. Goed serveren van Jan Bontje werkte een 6-2 achterstand in de 4e set vol ledig weg. 6-6. Slecht serveren echter van Bekooy en Sieval bezorgden DES echter opnieuw een voorsprong 9-6. Met prachtige aanvallen liep de Voor- burgse ploeg uit tot 12-7. Coach v. Eg- mond bracht Frans Mulder weer iii het veld voor Ko Karstens en daarmee won de PW-ploeg weer aan aanvalskracht. Punt voor punt werd de achterstand weggewerkt. Onder hoogspanning kwam PW op 12-12 gelijk. André Bekooy was in deze slotfase echter de grote man, want met bekeken serves speelde hij de DES-ploeg volkomen uit haar verband. 15-12. Een prachtige wedstrijd, zoals we DE €Ckte, PIJNSTILLER Kiespijn, hoofdpijn of griep onder de leden? Neem Witte Kruis en u bent het snel kwijt. 1 tabletten, poeders of cachets! (Advertentie) Neale Frager weigerde prof-aanbod (50.000 De Wimbledon-kampioen 1960, de Australiër Neale Fraser, heeft een aan bod van Jack Kramer om tegen een bedrag van 50.000 dollar (ongeveer 188.000 gulden) toe te treden tot zijn professional-groep afgeslagen. Het betrof een contract van twee jaar dat op 31 dec. zou ingaan. Op die dag start het „circus" van Kramer te Christchurch in Nieuw Zeeland voor een wereldtoernee. Fraser heeft verleden jaar al eens een aanbod van 40.000 dolar geweigerd. JJET ZAL JE TOCH MAAR gebeu- ren als je op reis bent en je zoon neemt thuis het gezag in handen met alles wat daaraan vast zit: het geld kistje, je girorekening, je tuintje, ja, warempel je hele baantje. U herin nert zich hein nog wel van enkele jaren terug, toen de negus van Ethio pië, Haile Selassie, klein en toch sta tig, met vurige, energieke oogopslag de Nederlandse veestapel op zijn me rites bekeek. Een verlicht despoot, zou men kunnen zeggen, waarmee overigens niets kwaads bedoeld is, want onze eerste koning Willem noemden we ook zo in de school boekjes. Maar goed, de ne- ?us mag dan ver- icht zijn geweest, hij heeft naar de smaak van met re volutionaire ideeën i begiftigde lieden J zijn keizerlijk licht j toch te weinig la- ten schijnen in de duistere hoeken bij het merendeel van zijn in scha melheid levende onderdanen. „Hij had dit nét willen doen" lazen we gisteren ergens. Het klinkt allemaal niet zo leuk, want we hebben de negus eigenlijk altijd graag gemo gen. Waarom, weten we zelf niet; we zijn nog nooit bij hem thuis op vi site geweest. Misschien wel, omdat de kleine vorst zo koen de touwtjes in handen wist te houden. Een strenge vader wordt in een ge zin niet altijd naar juiste waarde ge schat. Het is jammer, dat ook in de familie Selassie zoonlief Asfa Was sen, toen papa niet huis was, mee moest doen met lieden, die hun kans schoon zagen; juist op de dag, dat een andere zoon, Iskander Desta, aan de arm van prinses Irene doodonschul dig door de St. Goedele schreed. Va der is inmiddels vertoornd thuisge komen. Als we zijn karakter een beetje menen te kennen, zal hij dat varkentje wel kunnen Wassen. EEK. HVL-VPSV 3-0 De wedstrijd die er op volgde, HVL-VPSV, was een ware anti-climax. De Voorburgse politiemannen schoten in techniek zo tekort dat HVL in de eerste set louter met serveren op 15-0 kwam. In de tweede set leek het er heel even op dat VPSV wat beter ging spelen, maar toen de Weyert, v. Heek en v. Biemen met een paar mooie smashes ook dat wapen even hadden gehanteerd was het met Bekkering c.s. gedaan. 15-3 In de derde set lijkt de VPSV-ploeg pas wat op toeren te komen. Dank z0 een paar goede aanvallen komen zij op 4-0. HVL dat de zaken dank zij de roy ale setwinsten het wat makkelijk aan ging doen, werd op de stand 10-10 pas goed wakker. Het tempo werd verhoogd Waarschijnlijk ten gevolge van een hartverlamming overleed gistermid dag de 68-jarige heer J. J. de V. uit Amsterdam achter het stuur van zijn auto. De heer de V. reed in de tweede van Swindenstraat achteruit, toen hij getroffen werd. De auto reed eerst tegen een vrachtauto op. Tegen een pui kwam de wagen tot stilstand. cent modern per rol toiletpapier (Advertentie) bewerkt door J. A. DE HELDER—SCHERPENHUYSEN 8) „Niets van belang tot nu toe", ant woordde de ander. „We moesten on ze kanonnen bij Grasse achterlaten. De Keizer vond dat zij de snelheid van onze opmars belemmerden. De tweede dag marcheerden we over de bergpassen, die met sneeuw be dekt waren. De lansiers moesten hun paarden soms vlak langs gapende af gronden leiden, bovendien hadden zij veel last van hun bepakking en van hun lange zwaarden en lansen; anderen die nog geen paarden hadden moesten hun zwaren za dels en tuigen over die gladde we gen torsen. Maar de Keizer liep ook, zijn stok in de hand. Soms verloor hij zijn evenwicht net als zij en een keer rolde hij bijna van die ver vloekte afgronden. In Antibes werd Casabianca met twintig grenadiers gearresteerd, toen zij de stad waren ingegaan om voedsel te vorderen. Toen dit nieuws ons bereikte, wilde een paar van de jongeren de Keizer overhalen, de stad met geweld in te nemen, vóórdat het bericht van Ca sablanca's arrestatie zich verder zou verspreiden. „Nee!" zei hij, „iedere minuut is kostbaar. Het enige wat we kunnen doen is sneller gaan dan het slechte nieuws. Zelfs al zat de helft van m'n mannen opgesloten in de Citadel, dan zou ik nog verdermarcheren". „Dat typeert onze Keizer!" En Emery keek Clyffurde uitda gend aan, alsof hij wilde zeggen: „Kom nu maar op met je Welling ton en je legers! de Keizer is terug! en heel Frankrijk zal hem weten te beschermen!" Toen wendde hij zich tot De Marmont. „En vertel mij nu eens over Gre noble" zei hij. „Grenoble had gisteravond al een flauw idee van het nieuws" zei De Marmont, wiens geestdrift niets on derdeed voor die van Emery. „Mar- chand heeft in het geheim zijn troe pen bij elkaar geroepen, hij heeft koeriers gestuurd naar Chambéry, naar het 7de en 11de linie-regiment en naar Vienne, naar het vierde re giment huzaren. In Grenoble heeft hij het 5de infanterie, het 4de artil lerie, het 3de genie. Vanmorgen houdt hij krijgsraad en ik weet, dat er voortdurend voeling is tussen hem en Mass na. Het nieuws dringt lang zamerhand tot in de stad door: de mensen staan op de hoeken van de straten en fluisteren met elkaar; het woord „l'Empereur" is op ieders lip pen". „En tegen de nacht zal de Procla matie van de Keizer aan het stad huis aangeplakt worden!" riep Eme ry en opgewonden vouwde hij de kostbare papieren weer op en stopte ze in zijn jaszak. „En nu moet ik je spreken over een belangrijke zaak, eigenlijk de voornaamste reden, waarom ik je vroeg hier te komen, De Marmont". „Nu? Wat is het?" vroeg De Mar mont. De officier van gezondheid boog zich over de tafel. „Het is een geldkwestie", zei hij langzaam. „De Keizer heeft wel een zekere som tot zijn beschikking, maar zo als je weet, heeft die kale Restau ratie-regering hem nooit één enkele sou van het jaarlijks inkomen be taald, dat zij plechtig overeen kwa men hem geregeld te doen toeko men. Natuurlijk zijn wij overtuigd, dat het leger zich als één man ach ter hem zal scharen. Het leger zal voor hem door het vuur gaan en hem naar de overwinning voeren. Maar het meest verknochte leger ter wereld kan niet bestaan zonder geld en de Keizer bezit weinig, zo goed als niets. Het bericht van zijn tri omftocht door Frankrijk zal Parijs bereiken, lang voordat hij er zelf kan zijn. Hierdoor zal zijn geëerbie digde en corpulente majesteit ko ning Lodewijk de tijd hebben, naar Engeland of naar Gent te vluchten en dan zal hij alles, wat zijn konink lijke handen maar uit zijn schatkist te pakken kunnen krijgen, meene men. Nu, De Marmont, begrijp je wat de ernstige zaak is, die er mij toe gebracht heeft je hier te ont moeten vijf en twintig kilometer van Grenoble, waar ik eigenlijk op het ogenblik moest zijn". „Jal Ik begrijp dat daar ernstige moeilijkheden schuilen", zei De Marmont ernstig, „maar de Keizer hoeft zich daar niet het hoofd over te breken. Ik ben rijk goddank! en" „En God zal je voor die gedachte zegenen, beste De Marmont, maar een groot fortuin is niets, vergele ken bij wat er voor een leger nodig is. De Keizer zal heus wel spoedig zijn troon heroveren en dan zal zo nodig al het geld van Frankrijk tot zijn beschikking zijn, maar vóór dat dieheerlijke tijd aanbreekt, zullen er moeilijke weken doorgemaakt moeten worden. Gedurende die we ken moet het leger betaald en ge voed worden en jouw kapitaal, bes te Dé Marmont, zou stel dat de Keizer je offer zou willen aanvaar den, slechts een druppel op een gloeiende plaat zijn. Wat zijn twee, zeg drie millioen, terwijl de Keizer veertig, vijftig miljoen moet heb ben". Deze keer wist De Marmont niets te zeggen. Hij zat stil en somber voor zich uit te staren. „Daarover kwam ik eigenlijk nu met je spreken", ging Emery ver der nadat hij nog even achterdoch tig naar het belangstellende gezicht van de Engelsman had gekeken, „al tijd dan verondersteld, dat monsieur op onze hand is". „Net zo min op uw hand als die van de tegenpartij, kapitein", zeide Clyffurde een beetje ongeduldig. „Ik ben maar een handelsman, zoals ik u al zei: een toeschouwer bij dit spel van politieke conflicten. De Marmont weet dit heel goed, anders had hij mij niet gevraagd hem te vergezel len en evenmin zou hij mij 'n paard aangeboden hebben, dat me in staat stelde dit te doen. Maar als u het liever heeft, kan ik wel een wande ling gaan doen, terwijl u deze erns tige zaken bespreekt". Hij zou al op gestaan zijn, als Emery hem niet da delijk tegengehouden had. „U neemt het me toch niet kwa lijk mijnheer", zei de dokter onhan dig. „Helemaal niet. Het is zeer natuur lek, dat u zulke ernstige dingen lie ver samen wilt bespreken. Laat mij intussen eens naar onze maaltijd gaan kijken. Ik heb een gevoel, dat de fricandeau net lekker is. Binnen tien minuten zal er geserveerd wor den. Bekommer u dus niet om mij, want ik vind het heus veel prettiger niets van die gewichtige aangelegen heden te weten, die jullie nu gaan behandelen". Emery hield hem niet tegen, toen hij opstond om naar binnen te gaan. De twee Fransen bogen over de ta fel naar elkaar en waren alweer druk in gesprek, zo gauw de vreem de ling hen de rug toegedraaid had. (Wordt vervolgd)

Leidse Courant | 1960 | | pagina 8