KENT FILTERS BEST St, Petrusparochie deed oud-kapelaan C. W. Thomas uitgeleide naar zijn eerste pastoraat Driejarig kind in Bodegraven dodelijk verongelukt HUIBERS j Auto-botsing bij Roelofarendsveen: 1 dode Aanvulling streekvervoer Den Haag-Leiden VRIJDAG 16 DECEMBER 1960 DE LEIDSE COURANT PAGINA 4 Leimuidens pastorie verwacht Leidse invasie Pastoor C. W. Thomas krijgt het heel druk, als hij straks in Leimuiden een beetje tot rust is gekomen. Het volgend jaar tijgt zeker de halve Leidse St. Petrusparochie naar deze uithoek van het bisdom om daar haar oud-kapelaan als een gezeten pastoor te zien tronen temidden van zijn over een uitgestrekt gebied verspreid wonende nieuwe parochianen. Dit toekomstbeeld valt op te maken uit de herhaalde uitnodigingen van pastoor Thomas en de spontane reacties daarop van de zeer velen, die gisteravond in het wijkgebouw van het Wit-Gele Kruis aan de Kamerlingh Onneslaan afscheid kwamen nemen van hun beminde kapelaan. Jeugdbeweging onderscheidt gewaardeerde aalmoezenier Allereerst was daar de jeugd, die derstreept door een geschenk onder haar aalmoezenier niet zonder meer couvert. De aanwezige jongelui uit wilde l&ten vertrekken. Voortrek- ten bovendien hun erkentelijkheid kers, verkenners en welpen huldig- op speciale verkennersmanier met den aalmoezenier Thomas op uit- enkele yells, luid en gemeend, bundige wijze. Commissaris A. C. J. - Duindam herinnerde in 'n toespraak aan de kampen, die de aalmoeze- niet had meegemaakt en vertelde van diens vindingrijke escapades en hoe de aalmoezenier op dat eerste kamp gegrepen werd door het spel van verkennen en het leerde ken nen. Commissaris A. C. J. Duindam complimenteert pastoor C. W. Tho mas met de juist aan het oud-aal moezenier uitgereikte dankbaarheids insigne van de Ned. Padvindersraad. „Ik heb mijn loon al gehad in het plezier". Aalmoezenier Thomas zei ontroerd te zijn door de woorden en cadeaus. „Ik ben hier niet alleen aalmoeze nier geweest, maar ook nog verken ner. geïnstalleerd door hopman Mon- tanus", zo zei hij. „Ik heb het altijd fijn gevonden onder jullie te zijn en ik heb mijn loon al gehad in het ple zier met allemaal". De aalmoezenier richtte zijn dank vooral tot leidsters en leiders en ook de groepsraad, welke werkte als champagne: „Je kwam er altijd qpgewekt van terug". Pastoor Thomas zei overigens gaarne naar Leimuiden te gaan. Maar het kwam uit de grond van zijn hart, dat hij Leiden na Am sterdam de mooiste stad van Ne derland vond. Hij verwacht de Sint Petrusjeugd volgend voorjaar een weekeinde bij hem in dat weidse, schilderachtige Leimuiden. Na de jeugd komt de ouderdom, aldus drukte pastoor W. E. Blok het uit, toen hij zich tot tolk maakte van de overige parochianen om dank te brengen voor wat pastoor Thomas als kapelaan in geestelijk en stoffe lijk opzicht voor de parochie heeft gedaan. „U heeft in die twaalf jaar de parochie mee zien groeien en nu maakt u net uw koperen jubileum niet meer mee". Pastoor Blok noem de Leimuiden „hèt van je" in ons bisdom en hij sprak de verwachting uit, dat zijn oud-kapelaan een goede en gezellige pastoor zal zijn voor zijn schaapjes. Uit een bus achter in de kerk was het cadeau van de paro chianen gekomen, dat onder couvert aan pastoor Thomas werd overhan digd; ook van het aanwezige kerk bestuur was er een enveloppe. Pastoor Thomas dankte pastoor Blok voor zijn woorden en het ge duld, waarmee hij zijn. thans oud kapelaan „vooral de laatste tijd" had bejegend. Dankbaar ook was de scheidende priester voor de gezelli ge sfeer in de pastorie door pastoor Blok geschapen. Toen sprak het kunstenaarshart van pastoor Tho mas: „Zo'n leven in de pastorie is net als een goed schilderij: eerst vind je het niet mooi, maar later ontdek je er steeds meer nieuwe ge zichtspunten in en ga je er van hou den". ;,Tot ziens". Vele parochianen zijn pastoor Tho mas komen feliciteren, dankbaar en met een „tot ziens". Er waren ver tegenwoordigers van ettelijke ver enigingen en groepen, waarvan pas toor Thomas het geestelijk adviseur schap bekleedde. Na leden van de Kath. Actie voegden zich in de rij o.a. afgevaardigden van het bestuur van de R.K. Invalidenbond St. Li- duina, waarvan pastoor Thomas in Leiden de oprichter was, van de Ned. Kath. Grafische Bond, van de bond van kleinhandelaren in groen ten en fruit „St. Petrus", van de damescongregatie (waar de pastoor dinsdag al onthaald was) en vele anderen. Het nieuwe huishouden van pastoor Thomas, welke zaak hem als iets nieuws beangstigde, is voor de eerste tijd geen bron van zorgen; er waren geschenken in rijke overvloed. In de geest begeleidt de parochie van St. Petrus haar oud-kapelaan naar zijn eerste pastoraat. Een zeer tragisch ongeval heeft hedenmorgen omstreeks tien uur het leven gekost van het driejarige jon getje G. Hoogendoorn uit Bodegra ven. Het ventje was aan het spelen bij het expeditiebedrijf Trans-Neer- landia, toen het door een achteruit rijdende auto van genoemd bedrijf werd aangereden. Met het hoofdje geraakte het kind onder het achter wiel. Tijdens het transport naar het St. Josephpaviljoen te Gouda is het kind overleden. De eerste hulp werd verleend door dokter C. v. Beek. De politie heeft de zaak in onder zoek. Hoe het mogelijk was dat men het kind niet opgemerkt had, blijft voorlopig nog een vraag. In Den Haag vermiste Amerikaanse jongen terecht De Haagse politie heeft vanoch tend vernomen dat de 16-jarige Amerikaanse jongen Wybrandt Fa- bius, die sinds 2 december werd ver mist, zich in Stockholm bij de Ame rikaanse ambassadr heeft gemeld. De jongen was op de ochtend van 2 december normaal op weg naar de internationale school gegaan, die hij in Den Haag bezocht, maar was daar niet verschenen. De volgende dag verzochten zijn pleegouders in Den Haag om zijn opsporing. Het vermoe den bestond dat de jongen naar Amerika zou willen gaan, waar zijn moeder woont, die kortgeleden we duwe is geworden. Hoewel over zijn belevenissen sinds 2 december nog niets bekend is, neemt men aan dat hij naar Stockholm is gegaan om daar te monsteren op een boot naar Amerika. Kennedy en zijn defensieminister Nadat de toekomstige Amerikaanse president, John Kennedy, in Washing ton de benoeming had bekend gemaakt van Robert McNamara, president van de Ford Motor Company, tot minister van defensie in het nieuw te vormen Amerikaanse kabinet, bekrachtigde hij deze bekendmaking met een krachtige handdruk. „U gaf altijd blijk van een enorme hartelijkheid, waarmee u ons allen tegemoet kwam. We zijn dankbaar, dat we zó'n aalmoezenier zó'n lange tijd gehad hebben", aldus de heer Duindam, die namens de Nationale Padvindersraad het dankbaarheids insigne op de toog van de nieuwe pastoor speldde en hierbij verzeker de dat pastoor Thomas ook in Lei muiden door dit verleende teken verbonden zal blijven met de jeugd beweging in Leiden. Het insigne ging vergezeld van een schrijven uit erkentelijkheid van de Koninklijke Commissaris zelf, prins Bernhard. Ook werd aalmoezenier Thomas een enveloppe met inhoud aangeboden. Ook namens het groepscomité wer den woorden van dankbaarheid ge sproken voor al wat de aalmoeze nier had gedaan voor de mannelijke jeugd in de parochie. Ook hier wer den de woorden van waardering on- Haarl.straat 123 Leiden Tel. 22889 I Gouden C-brevetten voor Nederlandse zweefvliegers Katwijker verbeterde Nederl. hoogterecord tot 7500 meter Elk jaar in de wintermaanden gaat een aantal prestatievliegers naar de buitenlandse zwcefvliegcentra in bergstreken, waar 's winters de be- Advertentie) Een ontploffing, gevolgd door 'n brand, heeft donderdag geleid tot *n paniek in een van de grootste wa renhuizen van Warscha,u. In het ge drang kwam een vrouw om het le ven, terwijl een tiental mensen, on der wie kinderen, werden gewond. de SPECIAALZAAK met de grootste sortering (Advertentie) kende golfwinden ontstaan. Van het Oostenrijkse centrum Innsbrück uit heeft zweefvlieger C- Guldemond uit KATWIJK in november reeds het Nederlands record voor hoogtewinst en absolute hoogté verbeterd met een vlucht tot 7500 m. Het oude record stond op naam van de Gooise zweef vlieger J. Jungblut met 7200 m. Eveneens van Innsbrück uit be haalde vlieger J. v. Velzen uit Nij megen een hoogtewinst van 4125 m, hij voldeed hiermede als 21ste Neder lander aan zijn laatste eis voor het gouden zweefvliegbrevet. Op 1 dec. vertrokken twee instruc teurs van het zweefvliegcentrum te Teriet, de heren J. Krols en H. Groe- neveld, naar Issoire (Clermont Fer- rand). Deze zweefvliegers blijven nog tot 21 dec. in Frankrijk, de eerste re sultaten zijn reeds bekend geworden. De heer Krols behaalde op 4 dec. jl. een hoogtewinst van 3320 m en ver kreeg hiermede het gouden c-brevet nr 22. De heer Groeneveld steeg tot een hoogte van 5200 m met een hoog tewinst van 4300 m. WITH THE NEW BLUE "MltRQNITE" FILTER in KERSTGROEPEN en KERSTSTALLEN (Advertentie) Wat zit er onder die sluier Vanmorgen omstreeks kwart voor negen wilde de 36- jarige vertegenwoordiger De J. uit Amsterdam op de Provinciale weg ter hoogte van Oude-Wetering, een vóór hem rijdende auto passeren. Bij de inhaalmanoeuvre kwam hij frontaal in botsing met een personenwagen, bestuurd door de 40-jarige heer v.d. E., die uit Rotter dam kwam. De heer v.d. E. werd bij de hevige botsing op slag gedood. De heer De J. kreeg slechts lichte ver wondingen. Beide wagens werden onherstelbaar zwaar beschadigd. N.Z.H. vraagt vergunning S •v quentie en tarieven betreft een ten- De NZHVM heeft bij de Commls- minste gelijkwaardig dienstbetoon sle Vervoersvergunningen een aan- aan de bevolking zal kunnen bieden, vraag ingediend voor de aanvnlling van haar bestaande streekvervoers- vergunning met het traject 's Gra venhagePark de KievietHaagse Schouw— Oegstgeest. Het staat de NZHVM vrij van de in de vergun ning voorkomende trajecten combi naties te maken. De Rijnsburgerweg van Oegstgeest naar Leiden komt reeds in de vergunning van de NZHVM voor, evenals de route Haagse SchouwDe VinkLeiden (station). De NZHVM zou dus zo wel van de ene als van de andere route gebruik kunnen maken voor een verbinding met Leiden. De route van de vervangende bus lijn is nog niet definitief vastgesteld. De NZHVM L.at thans tellingen ver richten om te weten te komen hoe veel passagiers van de bestaande tramhalten gebruik maken. De route binnen de gemeente 's Gravenhage is intussen wel be kend. Deze zal zijn: Benoordenhout- seweg, Jozef Israëlslaan, Leidse- straatweg, Koningskade, Rijnstraat (Staatsspoor), Lekstraat, Wetering kade, Hollands Spoor. Het is te be treuren dat niet een rechtstreekse verbinding met de Haagse binnen stad tot stand kan komen. Hiertegen bestaan echter bij de gemeente 's Gravenhage ernstige bezwaren; men acht het nl. ongewenst de ver keersdrukte in de binnenstad nog te vergroten. Over het openbaar vervoer tussen Den HaagWassenaarLeiden heb ben b. en w. van Wassenaar aan de raad dier gemeente een nota doen toekomen. Uit de nota blijkt dat de HTM aan de Minister van Verkeer en Water staat verzocht heeft ontheven te worden van de in de concessie voor het tramvervoer vervatte verplich tingen. Gedeputeerde Staten hebben burgemeester en wethouders van Wassenaar hun oordeel daarover ge vraagd. B. en w. zijn voornemens te antwoorden, dat de gemeente, gelet op de financiële uitkomsten van de tramverbinding, in de opheffing daarvan zal moeten berusten. B. en w. hebben daarbij aangetekend het In Algiers oefenen militairen een strenge controle uit op Mohammedanen, wenselijk te achten, dat aan het die de Kasbah verlaten of binnengaan. Foto: De soldaten houden vooral ontslag uit de concessie-verplichtin- ook de gesluierde vrouwen ln de gaten.

Leidse Courant | 1960 | | pagina 4