VRIJDAG 16 DECEMBER 1960 DE LEIDSE COURANT EEN NIEUW GELUID! EEN NIEUW GENOT! wees fris en vrolijk Wethouders en secretaris van Sassenhelm bezochten Goedereede Donderdagmiddag hebben de wet houders van Sassenheim, de heren J. C. Schrama en A. Vogelaar, in de huiskamer van de burgemeesters- woning te Goedereede, een prettig onderhoud gehad met baron en ba ronesse Van Knobelsdorf, de nieuw benoemde burgemeester van Sassen heim. Hierbij was tevens tegenwoor dig, de gemeente-secretaris, de heer G. A .Stolwijk. Er is gesproken over de installatie die in het begin van volgend jaar zal plaats hebben. „In geen geval op nieuwsj aarsdag" merkte baron Van Knobelsdorf op. Verder is er gespro ken over de algemene situatie in Sassenheim, over de al aanwezige voorzieningen en de plannen voor de gemeente. Volgende week dinsdag zullen Baron Van Knobelsdorf en zijn echt genote kennis gaan maken in Sas senheim. De foto werd gemaakt voor de wo ning van de burgemeester met op de achtergrond enkele oude huizen die het stadje rijk is. „Wij hebben geen oude huizen, we hebben niets ouds en wat oud is ruimen we op", lachte één der wet houders ondeugend, waarop onze persvertegenwoordiger voor Flakkee slagvaardig opmerkte dat er dan in Sassenheim geen eerbied is voor het oude. Daar zal de nieuwe burgemeester dan geen zorgen over behoeven te hebben, zoals dat in het fraaie oude stadje op Goeree-Overflakkee het geval was. Op de foto van l.n.r. gem. secreta ris G. A. Stolwijk, wethouder A Vogelaar, baron Van Knobelsdorff en wethouder J. C. Schrama. De gasten verlaten de Sint Goedele Coca-Cola" Boltelo N.V. Verkoopkontoor '«-Grovenhog® 3e i dor Kunstraat 16 TeL 070-117846-180586 (Advertentie) Geschenken aan Belgisch koningspaar uitgestald op ontvangst in A'dam Tal van vooraanstaande personen van het stadsbestuur en het bedrijfs leven van de hoofdstad en omgeving waren gisteravond aanwezig in de grote zaal van Carlton ter gelegen heid van het koninklijk huwelijk in Brussel. Het was een ontvangst die georganiseerd was door de gevol machtigd minister en consul-generaal van België in Amsterdam en mevr. H. R. de Vleeschouwer. De belangstelling van de aanwe zigen ging in sterke mate uit naar de grote tafel, gedekt met de Belgi sche vlag, waarop de portretten van koning Boude wijn en koningin Fa- biola, en waarnaast gerangschikt stonden de voor het bruidspaar be stemde geschenken, die in januari door een speciale delegatie in Brus sel ten paleize zullen worden aan geboden. Het waren de geschenken van de Belgische kolonie in Neder land, van het comité Benelux en van Nederlandse vrienden, t.w. twee fij ne originele Louis XVI-kastanjeva- zen met deksel, gemaakt in Amster dam; twee antieke originele Louis XVI-kandelaars, gemaakt in Amster dam in 1793 door W. Paap; twee gro te Louis XVI-candelabres, gemaakt in Voorschoten, eind 19e eeuw; een antieke zilveren kraantjeskan, Louis XVI, gemaakt in Holland, einde 18e eeuw; twee grote sulveren hanen, gemaakt in Schoonhoven. 5-Daagse werkweek voor het onderwijs „Het onderwijs moet zich ook aan passen aan de vijfdaagse werkweek, die in tal van bedrijven en gemeen tediensten wordt ingevoerd per 2 januari". Dit is de argumentering, die de vereniging van Hoofden van Scholen geeft bij een te behandelen agendapunt jp de vergadering van het hoofdbestuur, die op 28 en 29 december in Utrecht zal worden ge houden. Wanneer de vergadering er mee akkoord gaat, dan zal er bij de gemeente- en schoolbesturen op worden aangedrongen om het be drijfsleven zo snel mogelijk te vol gen. Het Belgische vorstenpaar in de kerk Vondsten wijzen op vuursteengebruik in ijzertijd Het onderzoek in de Haagse uit breiding „Waldeck" (Meer en Bosch) naar archeologische vondsten uitr de bronstijd is voorlopig afgesloten met een belangwekkende ontdekking. Prof. dr. W. Glasbergen, directeur van het instituut voor prae- en pro tohistorie van de Gemeentelijke Uni versiteit van Amsterdam heeft des gevraagd meegedeeld, dat in de ijzertijdlaag, die boven de bronstijd laag is ontdekt, een fragment /an 'n vuursteensikkel is gevonden. Dit bewijst, aldus prof. Glasber gen, een veronderstelling, die reeds lange tijd gangbaar maa- onbewe zen was, namelijk, dat in de ijzertijd, dus goed 1000 jaar na de periode van normaal vuursteengebruik, deze wijze van vuurslaan nog werd ge handhaafd. Ondanks de grote pech bij deze opgravingen (het voornaamste ar beidsterrein werd als gevolg van een misverstand door een dragline weg- gegraven) zijn de vondsten belang wekkend geweest, aldus prof. Glas bergen. Zoals enkele weken geleden bij 'n persconferentie reeds werd bericht, zijn in West-Nederland^ o.a. in het onderhavige Haagse terrein, resten gevonden van de zgn. Hilversumcul- tuur, die zich in de vroege bronstijd (ca. 1400 vóór Chr.) vanuit Zuid-En- geland hier heeft gevestigd. Deze vondsten, die o.m. ook in Vlaardin- gen werden gedaan, hebben vooral in Britse archeologische kringen op schudding verwekt, omdat de chro nologie over de bronstijd in dat land hierdoor moesten worden herzien. 100.000ste BEZOEKER AAN „5000 JAAR KUNST UIT EGYPTE" Vanochtend, in de negende week van de tentoonsteling „5000 jaar kunst uit Egypte", is in het Rijksmu seum te Amsterdam de 100.000ste be zoeker ontvangen. Het bleek 'n dame uit Deventer. Zij toonde zich zeer verheugd met een boekwerk over Egypte en een doorlopende kaart van toegang tot de tentoonstelling, die de directie van het Rijksmuseum haar offreerde. REGERING NAM PLANNEN OVER: ook Leiden economische faculteit Het afwezig zijn in Leiden van een economische facnlteit wordt als een ernstig gemis gevoeld. Er zijn daarom plannen om voor 1965 ook in Leiden een economische faculteit te stichten, welke plannen door dé re gering zijn overgenomen. Men meent dat bij de a-faculteiten in Leiden de economie zeker niet kan ontbreken. Mr. A. Visser van IJzen- doorn, curator van de Leldse uni versiteit, verklaarde gisteren in een bijeenkomst. waarin mededeling werd gedaan over nieuwe plannen van de Leidse universiteit, dat Lei den in het verleden een kans heeft laten glippen, door de economische faculteit naar Rotterdam te laten gaan. In de prognose van de groei van het getal studenten is voor 1965 ge rekend op 450 studenten in de eco nomie te Leiden. SCHIPHOL IN DE MIST In de loop van de ochtend is het zicht op Schiphol wegens steeds toe nemende mist zo slecht geworden, dat de uit Tokio terugkerende Dc-8 ma chine van de KLM niet kon landen en naar Frankfort uitweek. Het uit gaande luchtverkeer had tot het mid daguur toe echter nog geen ver traging ondervonden. Een groot gedeelte van het in het centrum van Havanna gelegen voornaamste Cubaanse radio- en te levisiezendstation is donderdag door brand vernield. Verscheidene perso nen werden gewond, terwijl voor miljoenen pesos schade is aange richt. De brand wordt aan sabotage toegeschreven. Vorstelijke verloving in Zweden Na de plechtigheid in de Sint Goedele verliet een lange rij vorstelijke gasten de kerk. Op deze foto-combinatie zien we bovenaan koningin Juliana aan de arm van koning Olaf van Noorwegen. In het midden prinses Beatrix, begeleid door groothertog Felix van Luxemburg en onder prinses Irene Deze foto-combinatie toont prinses Birgitta van Zweden en prins Johann Een close-up van het koninklijk bruidspaar tijdens de voltrekking van het Georg von Hohenzollern, van wie donderdag in Zweden de verloving is aan de arm van de donkere prins Lskander Desta, een zoon van keixer kerkelijk huwelijk. bekend gemaakt. Haile Selassie van Ethiopië.

Leidse Courant | 1960 | | pagina 3