1 A J LI D O LUXOR STUDIO LOKVOGELS DER NACHT WHITE CHRISTMAS VROUW MET 3 LEVENS Leidse Universiteit Uitstekende opvoering van „Wiener Blut" Raad v. Oegstgeest verkoopt „Toorenvliet" mnl. aank. kantoorbediende DONDERDAG 15 DECEMBER 1960 DE LEIDSE COURANT PAGtNA 5 VERBETERDE SFEER I"\e algemene indruk die men van het op de beide voorgaande da gen in de Eerste Kamer gehouden algemene politieke debat kon mee dragen, was er zeker een van enige voldoening voor wie het met het kabinet-de Quay in de grote lijnen van zijn beleid eens is en van dis cussies als deze in de altijd nogal rustige Senaat geen vlammende be togingen verwacht. Tot de conclusie, dat deze beraad slaging een sfeer van goedkeuring en zeker vetrouwen in de meeste grote zaken van het politieke beleid ademde, hebben vooral de bijdragen van twee debaters een aandeel ge leverd: die van de liberale fractie voorzitter mr. Van Riel en van de socialistische voorman, ir. Vos. Zij het uiteraard van ietwat uiteenlo pende aard en zonder dat men voor de toekomst al te voorbarige con clusies uit dat optreden van de beide heren zou mogen trekken. Wat de heer Van Riel betreft: van hem kon men de uitspraak noteren, dat het kabinet in het afgelopen jaar aan prestige heeft weten te win nen, hetgeen hem zelfs van ir. Vos de ironische toevoeging bezorgde, dat de heer Van Riel nu vry plotse ling een vriend van dit kabinet bleek te zijn gewordenWie zich de opstelling van deze WD'er bij het toto-debat herinnert, zijn destijdse (maar weer ingetrokken) interpel latie-aanvrage over het defensie-be- leid van minister Visser, zijn verze kering, dat het team van prof. De Quay hoognodig een reconstructie zou dienen te ondergaan, kon wel wat met ir. Vos meegnuiven! Hoe het zij, een winstpunt van aanzienlijk groter betekenis was ge legen in de verzekering van de heer Vos, dat zijn fractie in het huidige Nieuw Guinea-beleid niet zulke ern stige wrijfpunten met de socialisti sche opvattingen meer ziet. Het mo ge dan aan de PvdA-kant wellicht wat overtrokken zijn, als men daar de ..internationaliseringsplannen" van de regering ten aanzien van Nieuw Guinea telkens weer wat eenzijdig interpreteert; een niet onbelangrijke toenadering was er stellig te be speuren, dank zij het initiatief om via een speciale commissie van de V.N. deze organisatie op Nieuw Gui nea zelf inzicht in ons werkelijke beleid en onze bedoelingen te laten verkrijgen. Het zou uiteraard van blijvende waarde zijn, als met be trekking tot deze kwestie, waarmee Nederland internationaal steeds zo zeer op de tocht staat, een voortdu rend goede verstandhouding tussen alle politieke partijen en de rege ring kon bestaan, zoals we gelukkig ook op het stuk van het buitenlands beleid kennen. Van belang was in dit verband ook zeker de verkla ring van de PvdA-leider, dat in de gegeven omstandigheden een over dracht van Nieuw Guinea aan Indo nesië vanwege de politieke struc tuur in dat land geen overweging kan verdienen. Het was deze beide dagen natuur lijk niet louter rozegeur en ma neschijn in de senatorale vergader zaal! De loonpolitiek bleek opnieuw een kloof tussen kabinet en PvdA- fractie te zijn, maar er moet tenslot te wat voor de oppositie overblij ven. (Het laatste nieuws komt van daag trouwens op dit punt uit de Tweede Kamer en van het politie- front) Een onbevredigend gevoel hoeft wel het debatje over een eventuele specialr belastingheffing voor de hulp aan de onderontwikkelde gebie den achtergelaten. Wij waren 't met de heer Berghuis van de AR-fractie eens, dat premier De Quay die kwes tie wat al te belastingtechnisch heaft behandeld, maar dit punt krijgt aan beide kanten van Het Binnenhof ze ker nog wel een betere beurt. Het vraagstuk van de grote tegenstellin gen tussen rijke en arme landen is te benauwend om het met belasting technische bezwaren te omzeilen. Ten slotte heeft ook mr. Krop man (KVP) nog een opvallende ver klaring weggegeven, in de verma ning aan minister Beerman, dat deze straks niet met een noodwetje voor een oplossing v-.n het toto-waag stuk moet komen. Maar dat is nu juist wel 'sministerr bedoeung! De KVP-fractie zal de parlemen taire toto-kansen van mr. Beerman toch niet bij voorbaat tot een „niet" v.illen reduceren?? Geslaagd voor het doctoraal exa men Ned. Recht mej. G. Oele te Leiden en de heer J. Plantenga te Den Haag; voor het candidaatsexa- men Westerse sociale wetenschap pen mej. A. E. Aalders te Den Haag, mej. J. M. Lubsen te Scheveningen en de heren M. L. Koppels te Den Haag, W. J. Kakebeeke te Den Haag en N. J. Kieftenburg te Rotterdam; voor het doctoraal examen Franse taal- en letterkunde mej. J. C. van der Meulen te Leiden en de heer A. Jt P. Verpaalen te Rucphen. Donderdag 22 december a.s. zal het vijftig jaar geleden zijn dat mr Chr. P. van der Merwe, geboren en wonende te Bethlehem, Oranje Vrij staat, Zuid-frika, aan de Leidse Uni versiteit promoveerde tot doctor in het Hedendaagsch Romeinsch-Hol- landsch Recht. Gepromoveerd tot doctor in de geneeskunde op een proefschrift ge titeld: „Studies over de regulatie van de schildklieractiviteit door het centrale zenuwstelsel", de heer L. van Beugen, internist, geboren te 's-Gravenhage in 1926 en thans wo nende te Voorhout. Promotor was prof. dr A. Querido. Het proefschrift behandelde de mogelijke samenhang tussen emotionele factoren en het ontstaan van hyperthyreoidie. Deze doet vermoeden dat het centrale ze nuwstelsel betrokken is bij de regu latie van de schildklieractiviteit. Teneinde de invloed van het cen trale zenuwstelsel op de schildklier functie te bestuderen werd bij rat ten, tijdens verblijf by normale en lage temperatuur, de schildklierac tiviteit bepaald, nadat laesies waren aangebracht in verschillende gebie den van de hersenen. Tevens wer den nadere experimenten verricht over de regulatie van de schildklier activiteit door de hypothalamus. Gepromoveerd tot doctor in de geneeskunde op een proefschrift, ge- iteld: „Operatieve behandeling van "Tolapsus uteri et vaginae", de heer D. P. van Leeuwen, vrouwenarts, hef de clinique van de gynaec. ver- >skundige afdeling der Gemeente- iekenhuizen te 's-Gravenhage, ge- oren te Soerabaja in 1925, en thans vonend te Voorburg. In dit proef- chrift werden meerdere operatie- ochnieken critisch besproken. De vaarde van de aanbevolen metho dieken werden getoetst aan de re- ultaten van een na-controle van '83 operatiepatiënten. Na de prolaps olastiek volgens Donald-Tothergill .Manchester" plastiek) werd het leinste aantal recidieven vastge- teld. Gepromoveerd tot doctor in de letteren en wijsbegeerte de heer R. B. C. Huygens, geboren te 's-Gra venhage in 1931 en thans wonend te Leiden, op een proefschrift, geti teld: „Lettres du Jacques de Vitry". JAARLIJKSE FEESTAVOND VAN DE NATUURVRIEND Het slechte van gisteren was niet bij machte de leden van de Leidse Aquarium- en terrariumhouders- vereniging „De Natuurvriend" te weerhouden hun jaarlijkse feest avond te bezoeken. Een goed gevul de zaal van het St. Antonius Club huis aan de Mare bewees, dat de Leidse aquarianen, buiten hun maan delijkse avonden vol vis wetenschap, een avond von toneel en dans weten te appreciëren. Na het welkomstwoord van de voorzitter, de heer C. Borghart, bracht het toneel6chap „St. Gene- sius" uit Voorschoten op zeer vlotte wijze een vrolijk sQpl van wel zeer bijzondere vakantiegenoegens onder de titel „Het Wespennest". Het spel, geschreven door J. W. v. d. Heiden en Henk Bakker, werd vlot en goed vertolkt, terwijl de tekst goed aan sprak, getuige de reacties in de zaal. Fred Verduin, zakenman in ge conserveerde levensmiddelen, be sloot dit jaar niet met vakantie te gaan wegens enorme drukke bezig heden in zijn zaak. Wetend dat 2ijn echtgenote dit motief niet zou accep teren geeft hij voor dat de zaken fi nancieel slecht gaat, zodat zij dit jaar niet op vakantie kunnen gaan. Bij mevr. Verduin rijpt het plan om enkele weken pensiongasten te houden om van de inkomsten hier van toch nog met vakantie te gaan. De dol-komische verwikkelingen welke hieruit doorlopend tussen gas ten en pensionhouders ontstaan, wa ren oorzaak van onophoudelijke da verende lachsalvo's. Vooral als de rasechte Amsterdamse „aardappel- grossier" Koemans en zijn gezin aan het pension arriveert. De regisseur van „St. Genesius" kan volkomen tevreden zijn over het spel van zijn mensen, want zonder uitzondering brachten alle spelers prima hun rol en met veel overtui gingskracht, waarbij we in het bij zonder willen vermelden de succes volle vertolking van Gerit Koemans. Tijdens 'n zeer verdiend dankwoord van de heer C. Borghart aan het adres van de spelers volgde een ver loting, waarna 't bandje „The Johny Wimtils", die gedurende de avond de muzikale omlijsting voortreffelijk verzorgde, de gelegenheid zich te in stalleren. Op de maat van de muziek kon men de inmiddels wat stijf ge worden benen strekken. VAN PATATES-FRITESBEDRIJF IN BREESTRAAT Ten stadhuize zijn gistermiddag ten overstaan van de wethouder van openbare werken bezwaren inge diend tegen de plannen van de ko per van het pand Breestraat 45, al daar een bedrijf te vestigen, dat in hoofdzaak zal zijn gericht op 't bak ken en doen consumeren van patates frites. Het pand wordt thans reeds verbouwd. In de belendende percelen zijn parfumeriezaken, annex een dames kapsalon, gevestigd. De betreffende eigenaars stellen thans alles in het werk, via de Hinderwet een vesti ging van de frites-zaak te voorko men. Ter openbare zitting betoog den de zich benadeeld voelende par tijen, dat parfumerieën en cosmeti ca zelfs in verpakte toestand over gevoelig voor baklucht en bijgevolg onverkoopbaar zijn. Bovendien is baklucht buitengewoon hinderlijk voor de cliënten van de kapsalon. Partijen achten voorts de „vettige rommel" op de Breestraat en de overlast van papiertjes ontoelaatbaar. Ook namens de sociëteit Minerva, de overbuur, werden bezwaren naar voren gebracht. De bezwaren tegen het verlenen van een vergunning in zake de Hinderwet worden thans verwerkt in een proces-verbaal aan het college van B. en W. Jubileum-uitvoering van formaat TER GELEGENHEID van het 15- jarig bestaan van de Hoofdstad Operette, welke, zoals bekend, een voortzetting is van de voormalige vermaarde Fritz Hirsch-operette, welke tijdens de oorlog moest wor den opgeheven, heeft het gezelschap de operette „Wiener Blut" op het programma gezet in een echte jubi leum-montering. Gisteravond kwamen zij er meer naar Leiden en het moet geconsta teerd worden: deze opvoering is een enorme sprong omhoog naar het ni veau van vóór de oorlog. Er blijken enige oudere krachten te zijn afge vallen en nieuwe sterren zijn geën gageerd. Otto Aurich speelt in deze operet te zelf niet mee, doch heeft al zijn krachten geconcentreerd op de regie en hij heeft daar succes mee gehad. Bijna over de gehele linie is een grote verbetering te waarderen: het spelpeil is losser en pittiger gewor den, de zangstemmen zijn erop voor uitgegaan en de muziek leek ons bij de nieuwe dirigent Ger. Terwiel in goede handen. Alleen de kostelijke humor van het oude tweetal Otto Aurich en Fritz Steiner is niet ge heel geëvenaard. Overigens is de toename van nieuw Weens bloed in deze „Wiener Blut" terdege te mer ken. F EN GOEDE AANWINST is Lilo Wollner, die als gast in deze operette meespeelt en zingt. Zij ver vult hier de rol van Gabrielle, de vrouw van de al te levenslustige graaf Balduin, en zij doet dat met vaart en met talent. Een nieuw ge zicht is ook Rudolf Vogler, die de kamerdienaar van de graaf voor stelde. Hij blijkt een uitstekend ac teur te zijn met een goede zangstem en zal ongetwijfeld een der beste krachten van het gezelschap wor den. Voorts blijkt Willy Scherdeck de functie van Fritz Steiner als ko mieke oude heer te hebben overge nomen en hij had er ongetwijfeld veel succes mee. Overigens zagen we verscheidene „oudere" krachten terug, zij het in nieuwe creaties. Lizzi Schöffmann zagen we thans in het genre, waarin Claire Clairy indertijd uitblonk, nl. het schelmse type van de bruisend levenslustige Wienerin. Wij hebben nooit vermoed, dat zij dusdanige acrobatische talenten had als zij ons gisteravond liet zien. Zij was in één woord verbluffend. Jan Handerson bleek eveneens uitstekend op dreef, zijn acteren wordt beduidend beter, losser, en zijn stem gaat er niet op achteruit Rosy Parrish was als zijn geliefde ook zeer goed en Herman Valsner vond in de koetsiersrol een kofje naar zijn hand. Veelbelovend was ook het kleine rolletje van het kamermeisje, gezongen door Dolores Janowskaja; dat wordt wel wat. Over het algemeen was deze opvoe ring ook in de schittering van cos- tuums en decors een feest voor oog en oor, waarvan de aanwezigen ten zeerste genoten hebben. Rnropiiipectpr waarschuwt 000 en 1100 aan de Laan van A1" ÖUrgemeesier waarscnuwi kemade maar met drie jaar is ver- VOOr schaarste lengd. Dit in verband met de inves teringen welke de verenigingen op aan bouwgrond het terrein doen. De yoorzitter ant woordde dat dit in de sportraad Gisteravond kwam de eemeente- wordt, besproken en als de voetbal- raad van Oegstgeest bijeen onder verengingen straks naar een ander voorzitterschap van burgemeester H. terrein moeten dan zal men de m- du Boeuff. Wethouder J. F. M Steen- richtingen op de sportterreinen heus metser was wegens ziekte verhin- niet ..naasten er zal zeker overleg derd deze vergadering bij te wonen, gepleegd worden. Bij raadsbesluit Bij de ingekomen stukken bevond yan 6 augustus 1958 is de huur van zich o.a. een exploitatie-rekening het voetbalterrein aan de Laan van 1958/59 van de Stichting tot oprich- Alkemade verhoogd van 650 - to ting en instandhouding van het be- J mf't dien verstande dat het jaardencentrum Hofwtjck. Voorts onderhoud van het terrein en de af deelden B. en W. mede dat door Ged. rastering voor rekening van de ge- Staten waren goedgekeurd: Het rneente^ komt. De beer Brouwer raadsbesluit dd. 7 september 1960 tot (Prot.-Chr.) zag in verband met de- onttrekking van een gedeelte Rijns- 7e verhoging graag dat men eens burgerweg aan het verkeer, het terdege aandacht besteedde aan de raadsbesluit van 12 oktober 1960 tot toegang tot deze terreinen welke in aankoop van een perceel grond van een slechte toestand verkeert. B. en het H.K. Seminarie, nabij de Rhijn- W zegden toe hier aandacht aan te geesterstraatweg en een raadsbesluit zullen besteden. tot wijziging van de begroting 1960 Een woning aan de Abtspoel weg betreffende de betegeling van het nr* 2» eigendom van de gemeente, is schoolplein achter de Terweeschool. nu leeS gekomen en zal worden ge- Tevens deelden B. en W. mede dat ?1°°P'- De heer Bergmeyer (KVP) zij ter voldoening aan de in de ver- informeerde of de naburige huisjes, gadering van 9 november jl. aan de eveneens in slechte staat ver- heer v.d. Hulst (KVP) gedane toe-' keren, ook opgeruimd zullen worden, zegging de van de Leidse Duinwa- De voorzitter antwoordde, dat men termaatschappü ontvangen prijsop- °aar no6 geen zicht op had. gaven voor het aansluiten van de „r percelen aan de Haarlemmerstraat- Woningbouw weg, Vinkenweg en Rhijnhofweg, met In beginsel besloot de raad - on- de correspondentie over de aanslui- derhandelingen zyn nog gaande, zo- ting van de aan deze wegen gelegen dat nog geen definitief besluit ge woningen, bij de stukken ter inzage nomen kon worden - tot verkoop aan hebben gelegd. De vragen van de de woningbouwvereniging Buiten heer v.d. Hulst met betrekking tot lust van 11105 m2 grond tegen een de aansluiting op het waterleiding- bedrag van 291710,-. Deze grond is net van Sassenheim en de mogelijk- bestemd voor de bouw van 90 flat heid een deel van de kosten ten las- woningen (die flats zullen bestaan te van het Grondbedrijf te brengen, uit 3 woonlagen) en 10 eensgezins- zullen beantwoord worden wanneer woningen. In tegenstelling tot wo- nadere gegevens beschikbaar zijn. ningwetwoningen zullen deze wonin- Met ingang van 1 januari a.s. is bij gen gebouwd worden met steun uit K.B. van 28 november het aantal 's Rijks kas in de vorm van een een vergunningen voor de verkoop van malige premie plus een jaarlijkse sterke drank vastgesteld op 9 en dat bijdrage in het exploitatietekort, die voor verloven A op 12. ieder jaar lager wordt. Daar het rijk niet het nodige kapitaal verstrekt Na deze mededelingen kwam een voor de bouw, kan de woningbouw- groot aantal agendapunten ter tafel, vereniging deze woningen alleen welke echter vlot werden afgewerkt, bouwen wanneer de nodige garantie In verband met het vertrek van kan worden verkregen voor de te mevr. A. J. Kort-Kruyt. heeft deze sluiten lening. Het Ministerie van bedankt als lid van de Gemeentelij- Defensie heeft zich in principe tot ke Commissie voor Maatschappelijke het verlenen van deze garantie be zorg. Tot nieuwe leden van deze reid verklaard met de voorwaarde Commissie werden gekozen mevr. A. dat van de 100 woningen er 64 be- v. d. Heide-Kort en mr. F. E. Ohlen- schikbaar gesteld zullen worden aan roth. De voorzitter sprak zijn be- personeel van de Kon. Marine. De wondering uit voor het werk dat 't huur zal maximum 75,- per maand scheiendde commissielid had ver- mogen bedragen. De voorzitter merk- richt. De leden van de commissie tot te op, in verband met deze premie wering van schoolverzuim, welke 1 bouw, dat de beschikbare grond januari a.s. voor hun periodiek af- straks „op" is. Dan is Oegstgeest aan treden staan, werden met algemene de grens gekomen. Wij hebben dit stemmen herkozen. aan de woningbouwvereniging ook Nadat men akkoord gegaan was voorgelegd. Men moet weten wat met een verordening betreffende het men begint, als men met dergelijke plaatsen van benzinepompen en een plannen ter tafel komt. Het zou in pachtkwestie kwamen enkele verlen- de toekomst kunnen gebeuren dat er gingen van verhuringen en verpach- geen grond meer beschikbaar is voor tingen aan bod. Voor verlenging van de uitvoering van nieuwe plannen, verpachting met een jaar komen o.a. De heer Blansjaar (Prot.-Chr.) in aanmerking de heer G. J. van der gaf te kennen dat hij geen bewon- Meer voor een weiland langs de deraar van premiebouw was. Hij Rijksweg in de Polder Kamphuizen, vond de huren te hoog en vroeg zich J. J. Macdaniel Jzn. voor land in de af of de toewijzingen van woning- Polder Oudenhof en G. J. van der wetbouw hetzelfde zouden blijven. Meer voor land, gelegen langs de De voorzitter merkte op dat de Admiraal de Ruyterlaan en Piet regering ten aanzien van de wo- Heinlaan. De raad ging met deze ver- ningbouw een andere kant op wil en lenging akkoord. Het tennispark „de dat, zoals de toestand er nu uitziet, Krogt" wordt wederom voor vijf jaar het inderdaad zo is dat de toewij- onder de bestaande voorwaarden zing woningwetwoningen lager zal verhuurd voor de somma van ƒ375 zijn. Ten aanzien van de huurprijs per jaar plus lasten. had de voorzitter geen bepaalde be- Sportvelden zwaren, gezien het huidige wel- vaartspeil, dat straks de huurders Mevr. G. Kramers (PvdA) vroeg wej staat Zou stellen deze zich af of het wel wenselyk was het huur te kunnen dragen, huurcontract met vyf jaar te verlen- heer v WeiZen merkte op dat gen in verband met de plannen voor jeze huizen ook dringend nodig zijn de aanleg van nieuwe sportvelden. voor ket Marine Elektr. Bedrijf. De De voorzitter merkte op dat t ten- bouw ervan is belangrijk en dat mag nisveld op de plaats blijft waar het nifit uit het QOg verloren worden. De nu is. De heer J. A. Boulanu (VVD) voorzitter zag ook in het feit, dat de ging even dieper m op het feit dat Minister van Defensie zich met deze de huurtermijn van het voetbalter- bouw bemoeit, er een groot belang rem voor de voetbalverenigingen jn voor Marine maar ook voor de gemeente Oegstgeest, mede omdat de Kon. Marine een belangrijke ves tiging heeft binnen de gemeente. Leidse agenda VRIJDAG 16 DECEMBER K. O Residentieoreest o.l v, Wil- Het dat hicrna aan de orde lem van Ottertoo Solist Theo Olof. kwam had de bijl0ndere belangstel- Stadsgehoorzaal, 8 uur nam. St. Eloy. Bijeenkomst in geb. Chr. Belangen, 8 uur nam. St. Christoffel. Vergadering 8.15 uur nam. in „De Harmonie". Genootschap Nederland-Engeland. Lezing over D. H. Lawrence. Tea room Van der Hevden, 8 uur nam. K O en Leidse Jeugd-Actie „Spel der Vergissingen" van Shakes peare door toneelgr. Arena. Leidse Schouwburg, 14.30 uur. ZATERDAG 17 DECEMBER Accordeonver. D.V.V. St Antonius- clubhuis, 8 uur nam. ling van alle aanwezigen. Het betrof namelijk de verkoop van het Pand „Toorenvelt" aan de Wij ten bach weg nr. 6. Dit pand, daterende uit 1600, heeft historische waarde. (Men heeft reeds in artikel in één onzer voor gaande edities er over kunnen lezen). In een uitvoerig betoog zette de voor zitter een voorstel uiteen om dit pand te verkopen aan de heer Kret, apo theker in Leiden, die ten koste van veel geld dit pand wil laten restau reren, eventueel tiet steun van Monu mentenzorg. De voorz. bracht hul de aan mr. v. Krieken en de heer A. van Varik voor de bijdrage over de geschiedenis van dit pand. Hij waardeerde het een persoon gevon den te hebben die „Toorenvelt" zelf wil restaureren. De heer Kret heeft hiervoor de architect P. v. d. Sterre uit Leiderdorp aangezocht. Het be houd van dit stukje historie stond de aanwezigen wel aan en zo werd dus besloten „Toorenvelt" te verkopen voor de somma van 18.642. Voorts ging de raad met volgende punten akkoord: Verhoging van kre diet met 10.000 voor verbouwing kantoren gemeentewerken, het ge ven van een andere bestemr.jng aan enige kredieten van de gewone aienst 1960 o.a. voor een onderhoudsbeurt aan de Broekweg. het verwijderen van de tramrails, en het vervangen van betonnen lichtmasten door sta len masten. Successievelijk zullen volgend jaar alle gemeente-ambte naren op maandsalaris overgaan. De heer Bergmeyer informeerde naar 't „waarom", waarop de voorzitter an— woordde dat dit van regeringswege gestimuleerd is en dat het naast een kwestie van werkbesparing ook een kwestie van status van de werkne mer inhoudt. Men gaat nl. tevens over tot invoering van werkklassi- ficatie en prestatiebeloning. Nadat men vervolgens enige finan ciële punten, waarmede de raad ak koord ging zeer vlot had afgehan deld, was men aan de rondvraag toe. De heer v.d. Voet Prot.-Christ.) vroeg of er wel genoeg aandacht be steed werd aan het kruispunt War- monderweg-Rijnsburgerweg t.a.v. 't plaatsen van verkeerslichten. De voorzitter anwoordde dat aan dit plan gewerkt werd. Tot slot wenste de burgervader allen veel heil en zegen in het komende jaar en de komende feestdagen. Mevr. Kramers bedankte namens alle aanwezigen voor deze wens en wenste irsgelijks. OEGSTGEEST Gezamenlijke kerstzangdienst Zondagavond a.s. om 8.15 uur zal op het schoolplein aan de Terweeweg een gemeenschappelijke kerstzang- dienst worden gehouden voor ae Christenen van alle gezindten. De dienst sluit aan op de samenkomsten in alle kerken van Oegstgeest. Onder klokgelui begeeft men zich tussen acht uur en kwart over acht naar het schoolplein. Muzikale medewerking aan deze zangdienst zal worden ver leend door het muziekgezelschap „Triumph". De liederen zullen wor den afgewisseld door tekstlezen. De dienst zal ongeveer een half uur du ren. VOORSCHOTEN Villabouw Onder architectuur van het architectenbureau de Bruin te Rotterdam worden door de firma Brandwijk te Leidschendam 2 bun galows gebouwd in plan Adegeest. Geboren: Ronald O. R., z.v. D. v. Ommen en N. v. Koele; Astrid C M d.v. Th. J. Lamboo en A. Th. Wessel- man; Franciscus I. D., z v. A. H. J. v. Heteren en J. M. H. I. Rijke; Ernst Ph., z.v. H. Delfos en J. C. A. M. Deelman; Werner O. C., z.v. R. J. A. v Ooijen en J. Th. Mobach; Govert A., z.v. J. Heemskerk en J. Sierat; Nicolaas H. L., z.v. L. P- N. Hofsté cn E. Poel; Wolfgang A. J., z.v. A. H. Diekstra en R. I. K- Strache. Ondertrouwd: Th. G. J. v.d. Hulst ën A. M. Zonneveld; J. H. Rozier en W. J. Ch. de Beer. Getrouwd: S. J. de Mol en M. E G. Grüter; J. C. P. Remmerswaal en S. de Visser. APOTHEKERSDIEN ST Geopend apotheek Herdingh en Blanken. Hogewoerd 171, tel. 20502. Op handelskantoor te Leiden wordt voor spoedige indiensttreding gevraagd: in het bezit van diploma typen en boek houden. Voor prima kracht goede toekomstmoge lijkheden. Brieven onder no. 825 bureau v. d. blad. Alleen al om de SERVICE koopt U bij VAN BERGE HENEGOUWEN - AALMARKT 4 - 12 ERIKA REMBERG PETER VAN EYCK KAI FISCHER HELMUT SCHMID in ONTHULLEND! GEDURFD! WAAR! (Lockvogel der nacht) Dag.: 2.30, 7 uur, 9.15. Zondag: 2.30, 4.45, 7 uur, 9.15. Een film, die ons alvast in de goede stemming van de naderende Kerstdagen zal brengen: met: BING CROSBY DANNY KAYE VERA-ELLEN ROSEMARY CLOONEY Een fonkelend schouwspel' van zang en Technicolor-Paramount. Muziek: Irving Berlin dans en vrolijkheid. A.L. Dagelijks: 2.30, 7 uur, 9.15 Zondag: 2.30, 4.45, 7 uur. 9.15 Met het oog op grote lengte der film wordt men verzocht tijdig aanwezig te zijn. f JOANNE WOODWARD DAVID WAYNE LEE J. COBB in (The three faces of eve) Haar gedragingen opgete kend door twee medici van naam, zijn even schokkend pis onthullend! Dag.: 2.30, 7 uur, 9.15 Zondag: 2.30, 4.45, 7 uur, 9.15 TE L 2-41 3O TEL21239 TEL- 3321 O

Leidse Courant | 1960 | | pagina 5