Nieuwe satelliet gelanceerd Wilt u iets weten? DONDERDAG 8 DECEMBER 1960 DE LEIDSE COURANT PAGINA 11 Amerikaanse jongen in Den Haag verdwenen Sinds 2 december is de 16-jarige Amerikaanse jongen Wybrand Fa- bius, die in huis was bij pleegouders in Den Haag .spoorloos verdwenen. De jongen ging die dag normaal het huis uit op weg naar de internatio nale school, die hij bezocht. Hij is die dag evenwel, zo bleek zijn pleeg ouders de volgende ichtend bij in formatie, niet op school geweest. Hoewel de mogelijkheid van een on geluk niet is uitgesloten, wordt ver moed, dat de jongen geplaagd door heimwee naar zijn moeder zijn vader is in augustus overleden zal trachten naar Amerika te komen, hetzij door in een havenstad aan te monsteren, hetzij doo. als „opstap per" mee te reizen. Hij lijkt ouder dan hij is, men geeft hem zeker een jaar of 19. Zijn signalement luidt 1.75 meter lang, rood/blond krul lend haar, grijs/blauwe ogen. Hij was gekleed in een beige regenjas, een lichte pantalon, een bruine fla nellen overhemd, rode pullover met zwarte strepen, een zwart-grijs col bertjasje, lage zwarte schoenen en hij droeg een brede zilveren ring met gravure. Een ieder, die inlichtin gen over hem kan verstrekken wordt verzocht zich in verbinding te stel len met de Haagse kinderpolitie, die namens de pleegouders zijn opspo ring heeft verzocht. Verhit debat in Franse Kamer Het debat in de Franse Nationale Vergadering over president De Gaul le's Algerië-politiek is donderdag ochtend om 07.40 uur geëindigd na een vergadering van zestien uur. Op zeker ogenblik werd het debat in tumult geschorst, nadat de con servatieve afgevaardigde Henri Tre- molet de Villers een hevige aanval op de regering en op president De Gaulle had gedaan. Gaullistische afgevaardigden kwa men dreigend op Tremolet toe, wat voor de voorzitter aanleiding was de zaal te laten ontruimen. Na 50 minu ten werd de vergadering voortgezet. Na het middernachtelijk uur werd het debat beheerst door afgevaardig den uit Algerië, van wie er velen bij De Gaulle op aandrongen de ver zekering te geven dat Frankrijk Al gerië nooit zal loslaten. Een handgemeen kon ternauwer nood worden afgewend, toen de con servatieve afgevaardigde Le Pen zei: „Is de premier niet van mening, dat boven deze banken de schaduw van Pierre Laval hangt?" Zaalwachters konden nog juist verhinderen, dat twee afgevaardigden de spreker te lijf gingen. De vergadering werd op nieuw korte tijd geschorst om de gemoederen wat te laten bekoelen. Deskundigen van de Amerikaanse luchtmacht hebben woensdagavond een aardsatelliet, „Ontdekker 18" in een baan om de aarde gebracht. Men wil trachten -de ruimtecabine, die o.a. menselijk weefsel bevat, te bergen. De satelliet beschrijft een baan om de Polen van de aarde. De 135 kilo zware ruimtecabine bevat weefsel van een menselijk ooglid, beenmerg, algen en sporen, bloedlichaampjes en enkele soorten film. Men wil hiermee de gevolgen van straling bestuderen. Eerst na 24 uur na het lanceren zullen pogingen worden gedaan in de nabijheid van de Hawai-eilanden de cabine te ber gen. De stuwkracht van de Thor-raket, met behulp waarvan de satelliet werd gelanceerd, was 15.000 pond groter dan die van de raketten die bij eerder „Ontdekker"-lanceringen zijn gebruikt (150.000 pond), en men verwacht dat „Ontdekker 18" een hoge baan om de aarde zal beschrij ven. RUSSISCH RUIMTE-DRAMA? De correspondent in Bern van de „Chicago Daily News" meldde van diplomatieke kringen, die relaties in Moskou hebben, te hebben verno men, dat een Russische poging, in oktober jl., om een mens in de ruim te te brengen, met een drama is ge ëindigd en dat verdere proefnemin gen voor enkele maanden zijn uit gesteld. Volgens het bericht, zou het be trokken ruimtevaartuig met succes zijn gelanceerd, doch de cabine met de ruimtevaarder aan boord zou zich niet van de raket hebben kun nen losmaken, waarna het gehele ruimtevaartuig verbrandde. De lancering had moeten samen vallen met het verblijf van premier Chroesjtsjef in New York, waar hij de opening van de Algemene Ver gadering der Verenigde Naties heeft bijgewoond. Bij zijn terugkeer in Moskou zou Chroesjtsjef maarschalk Nedelin, de bevelhebber der Russische raket- strijdkrachten, voor de mislukking aansprakelijk hebben gesteld, waar op de maarschalk zelfmoord zou hebben gepleegd. De Russische pers had destijds ge meld, dat maarschalk Nedelin ais gevolg van een ongeval om het leven was gekomen. KORTE GOLF Bijna 88.000 inwoners van Naga saki ruim een kwart van de to tale bevolking lijden nog steeds aan de gevolgen van de kernontplof fing na het bombardement op de stad in 1945, zo heeft het stadsbestuur woensdag meegedeeld. In Zuid-Duitsland is gisteren de eerste sneeuwval van het seizoen op getekend. Dinsdag had het de gehele dag hard geregend, maar gedurende de nacht veranderde de regen in sneeuw en gistermorgen lag het grootste deel van Beieren onder een wit dek. Gisteren was het 125 jaar gele den, dat in Duitsland de eerste spoor trein reed. Men heeft woensdag op 't historische traject Neurenberg-Fürth een replica laten rijden van het treintje, dat in 1835 het spoorwegver keer inluidde. De premier van Katanga, Tsjombe, heeft dinsdagavond uit han den van de Belgische minister voor Afrikaanse zaken, graaf d'Aspremont Lynden, de versierselen van het Grootkruis in de orde van de Kroon ontvangen. Dit is na de orde van Leopold de hoogste Belgische onder scheiding. Ook u kunt nog vóór de komen de feestdagen uw garderobe aanvullen meteenjas of kostuum uit de nieuwe Ascot-kollektie. Onze gebruikelijke december- voordeel-verkoop maakt het extra aantrekkelijk om te kiezen uit deze met zorg samengestelde kollektie, die zeer geslaagd is te noemen. Onze kliënten ontvingen reeds een brief, waarbij ingesloten tweewaardechèquesterwaarde van f 25,-. Deze kunnen tot 31 december a.s. worden ingewis seld. Mochten deze chèques nog niet in uw bezit zijn, dan kunt u ze aan onze kassa gratis afhalen. Ook hen, die nog niet eerder onze zaak bezochten, menen wij thans in de gelegenheid te moeten stellen via deze gratis chèques kennis te maken met de buitengewoon fraaie Ascot- kollektie. Wij hopen u een dezer dagen te mogen ontvangen. In de Italiaanse lekkerbek", door Eva Maria Borer, Uitgave Hollandia, Baarn. Deze 100 recepten uit Italiaanse reeks^ithanciig koOkboekj'è3 bfedt James Dean en onze jeugd", door Xavier Grall. Uitg. Lannoo Tielt-Den Haag. Het idool van de teenagers, James Dean vertoonde zelfs in sterke mate een voortreffelijke handleiding voor TpjfiünIS tracht denver over dezejoneg. zijn voor de jeugd van deze tijd. In een indringende beschouwing die recepten opgenomen, waarvoor de ingrediënten in ons land in verse toestand verkrijgbaar zijn. Heel be langrijk is de aandacht die geschon ken wordt aan het smakelijke uiter lijk van de spijzen bij het opdienen. De Italiaan blijkt zich heus wel met iets anders te voeden dan wat vele landgenoten-op-vakantie er zich lieten opdienen: macaroni en spaghet- ti. Een nuttig culinair woordenboek d£ kind over de ln„..™itans" hungering van de mensen naar, en de storven filmacteur een beeld op te roepen van de moderne jeugd. „Het Kindje waar de wereld op wachtte", door Coos Covens en Dora v. d. Meiden- Coolsma. Illustraties van Corrie v. d. Baan. Omslag Lies Veenhoven. Uitg. Van Gorcum en Co N.V., Assen. Duidelijke tekst en beeldige teke- blydschap over de geboorte van het „Kerstkindje". „Tiny gaat kamperen". Tekst Gijs Haag. Tekeningen van Marcel Marlier. Rinkel bel-reeks, Uitg. Caster man. Een kleurig en fleurig kinderboek, Nederlands is achterin opgenomen- In de Spaanse Lekkerbek, door W. M. Treichlinger. Uitg. Hollandia, Baarn. De Spanjaarden kunnen goed eten en lekker ook, maar 't is nu eenmaal anders dan elders en zeker niet zó als bij ons. Wie het evenwel eens wil proberen op z'n Spaans te koken met alles wat het kleine meisje tij- om eens wat anders op tafel te bren- dens haar kamperen beleeft, en dat is gen vindt in dit boekje een keur heel wat. van recepten, welke met deskundig heid zijn geschreven en in een sma- nOp weg naar school", kelijke leesvorm worden opgediend. door Mia v. Delft. Tekeningen Iets voor de komende feestdagen. van Paul Cuvelier. Rin kelbel-reeks. Uitg. Caster- Het laatste schaakspel, door man. John Dickson Carr. Pris- Egn broertje en zusje, die geen zin ma-uitgave, Utrecht. hebben naar school te gaan, proberen Dat is een detective-verhaal met met de dieren die zij ontmoeten te een zeer bijzonder verrassend slot. spelen. Maar niet één heeft tijd voor Men moet evenwel niet bij de laatste hen, allemaal hebben ze hun werk. pagina beginnen, want dan is de aar- Prachtige platen, digheid er af. Het gaat om een Engel- fiicot Houte. Haarlemmerstraat 175 se rechter, die een bepaalde meneer liever niet als schoonzoon heef.t want hij kent de man van vroeger. Op een goede dag wordt die man doodgescho ten gevonden in de kamer van de rechter. En de rechter zat met een revolver in de hand. Schoot de rech- „Odette" door Christa Ruhe, Nederlandse vertaling van A. Lenders. Omslag en il lustraties van Coby Krouwel. Uitg. „Helmond", Hel mond. Gezakt op de kunstacadmie en ter? In de serie moordverhalen is dit ge,icwetst door een paar verkeerd ge- een gezellig exemplaar. kozen woorden, geeft Odette de moed op en gaat naar huis terug om haar Picasso ongenadig oog in de vader jn de kwekerij te helpen. Zij T^f+cr T Titn" 6aat zelfS naaf de markt 0m dö bl°e_ qumet. Uitg. Lanno-Tielt, men te verkopen< De eerste tijd daar Den naag. is verschrikkelijk voor het meisje, De schT^ev geeft een karaktens- maar tQch wordt daar de grondslag tiek van de beroemde schilder. Tracht legd yoor har toekomstig geiuk en daarbij een verklaring „e geven voor word^ zjj na enige jaren erkend als de abstracte kunst een begaafd kunstenares. „Het geheim van Mary Rose", door Cyril Hare. Prisma serie. „Het Spectrum", Utrecht. Een gezellige detective-roman, ge- _chreven met die alleen Engelsen eigene vaardigheid een moord ver- e x haal a. spannend, b. humoristisch te „Smalfilmen door amateurs", maken s"pannende ontspanning. door Freddie Lievense. Uitg. Kosmos Amsterdam. Een leerzaam boekje in de „weten Ballpointkrassen. Mijn dochtertje heeft haar zachte schildpadpop vol- gekrast met een ballpoint. Hoe kan ik deze strepen wegkrijgen?, aldus mevr. C. B. Tot onze spijt moeten wij u mede delen, dat tegen inktvlekken van een kogelpen op een vinylpop niets meer te doen is. Ze zullen er in de loop van de tijd af moeten slijten. „Levend Afrika", door H. Arends. Uitg. W. de Haan. Een boekje in de Phoenix-pocket- (Advertentie) reeks met veel wetenswaardigheden ue«„lvc.lu, °vcr dlt werelddeel. Prachtige pla- schreve mot die alleen Engelsen ten verluchten de tekst. Beeldende poëzie. Dl. 6: baardjes, het brutale wijf uit de ach- De Vrouw, dl. 7; De Boer. terbuurt enz. enz. Allemaal gewone Uitg. L. Stafleu Zoon, mensen in de gewone bedoening van Leiden. een slapend stadje. Coolen beschrijft In de reeks „Beeldende Poëzie" zijn ze tot in de kleinste details met een thans acht van de tien deeltjes ver- vleugje ironie en de nodige humor, en kunnen-serie" met 53 foto's' en te- schenen waarin Adriaan Morriën on- waarbij hij zo nu en dan de provin- keningen, der een verzameltitel dichtwerk van ciaalse lyriek van het plaatselijk vogels van verschillende pluimage, krantje citeert. vergezeld van min of meer bijpassen- Al deze schetsen, die onderling sa- de fato's, heeft bijeengebracht. Over menhangen, zijn als evenzovele mi- de combinatie dichtwerk foto kan niatuurtjes, getekend met een zeer b men van mening verschillen naar fjjne pen. Hier en daar had het kern- jen. d^e fruit in kleine tuinen willen onzin maken ook dit boek van P.G. ons gevoelen is men met die combi- achtiger gekund en zou een forse kweken. tot een kostelijke verademing, natie ook niet altijd geslaagdmaar streek misschien meer beeldend zijn een bepaalde educatieve waarde kan geweest— speciaal de inleidende be- Ons recht vrolijk te zijn, „Het geheim van de blauwe men aan de reeks zeker niet ontzeg- schrijving van het stadje is te iang- door Mary Francis. Uitg. trein", door Agatha Chris- gen omdat het een middel kan zijn dradig maar dat neemt niet weg, N.V. Standaard Boekhandel, tie. Uitgave A. W. Sijt- óók z.g. experimentele poëzie nader dat ook de kunst van de detailschilde- Antwerpen-Amsterdam. hoff, Leiden, te brengen tot de doorsnee-lezer. ring haar recht en haar bekoring Een claris vertelt hierin over het Het boeiende verhaal speelt zich heeft. Deze nieuwe streekroman is er leven, dat de vrolijke volgelingen van grotendeels af aan de Franse Riviera. „In de greep van het pakijs", Weer een van het beste soort. de Heilige Clara in net gesloten kloos- Prettig geschreven. We begonnen het door W. Dege. Uitgeverij ter leiden. Het is een gelukkig leven, te lezen en lazen, lazen tot we t uit „Helmond", te Helmond. „Bezinning en gebed" door ondanks het feit dat de Clarissen een wisten. Het was tot diep in de nacht! In deze pocketuitgave maken we Hugo Rahner en Karl Rah- ernstige zaak van hun roeping maken, kennis met 'n moderne Robinson ner. Uitg. Lannoo-Tielt, Een hartverwarmend boekje, dat ho- Crusoë. Dit avontuur speelt zich Den Haag. pelijk veel misverstand over het le- echter of in de barre Noordpoolgebie- De zestien bezinningsgebeden in ven in een clausuurklooster weg- den. Het verhaal is pure werkelijk- dit boek werden voor de eerste maal neemt, heid. De schrijver heeft de hoofdper- uitgesproken tijdens een missie, die „Met Jeeves door dik en dun", door P. G. Wodehouse. Prisma-reeks. „Het Spec trum". Utrecht. Fruitteelt in kleine tuinen De onsterfelijke figuur van butler door Piet Dekker. Uitg. Jeeves, maar ook de gehele traditio- Kosmos, Amsterdam. nele bevolking van tante Dahlia tot Een duidelijke handleiding voor al- tante Agatha, en een massa geestige soon Ole Sivertsen ontmoet op een te Freiburg voor studenten werd ge- van zijn reizen en de bijzonderheden houden. Zij vatten telkens in een tot een spannend geheel gemaakt, avondoefening de preken van de voor- Iets origineels. Prima inhoud voor jon- bije dag samen. Ze zijn in de eerste gens van 12 tot 16 jaar. Het mysterie van Sittaford, door Agatha Christi. Uit gave A. W. Sijthoff, Leiden. Wie heeft de oude bulderbas ver moord in het afgelegen dorpje, mid- Gloed uit as, door R. Jungk den in de sneeuw. Agatha wist het Uitg. Lannoo Tielt- Den al toen zij aan het boek begon de lezer pas op 't laattse moment. Een huiveringswekkende beschrij- plaats op de belangen en behoeften ving van Hirosjima na de dag der van de werkende mens afgestemd, dagen en van de wedergeboorte van „Kiki het Papoea-meisje" maar in hun wezenlijke inhoud geven deze getroffen stad. door F. MulderVan Has- zij uiting aan wat hart en geest van selt. Uitgave Van Gor- iedere denkende christen beroert. De donkere bril, door „Duizend kinderen reizen naar Jeruzalem", door H. M. Mertens. Uitgave Van Gorkum, Assen. Een boekwerk met verschillende verhalen met als hoofdmotief de trek van de 1000 Joodse weeskinderen uit Duitsland naar Iraël. De strijd tegen de Arabieren van de aldaar gevestig de Joden en het werk van de mis sionarissen géven voldoende stof om dit boekje interessant en ontroerend te maken. Maar niemand gelooft mij, door Martin Mons. Uitg. A. W. Sijthoff, Leiden. Dat niemand hem geloofde, is wel te begrijpen, want hij een textiel fabrikant wil een wanhopig meis je helpen, neemt haar mee naar huis en daar sterft het kind aan vergifti ging. Iedereen denkt natuurlijk, dat de fabrikant dat gedaan heeft, totdat het verrassende einde komt. Men zal begrijpen, dat dit een detective-ver- haal is. 't Is inderdaad een goede story. „De club van vijf" door Kathleen O'farrell. Pris ma-juniores, Spectrum, Utrecht. In de gezellige pocket-uitgave ma ken we kennis met vijf kinderen die allen onstuimig veel van dieren hou den. Vele zwervende dieren vinden in „De Paddestoel" onderdak. Ze be sluiten een dierenclub op te richten en gaan werken om geld bijeen te krijgen. De gekste avonturen komen hierbij op de proppen maar alles eindigt in een gelukkig slot rond de Kerstdagen. Een kostelijk verhaal voor de jeugd van 912 jaar. De Randstad Holland en haar belagers, door dr. J. Lu- ning Prak. Uitg. Heijnis, Zaandijk. De Randstad Holland staat de laat ste tijd wel in de belangstelling en dr. Luning Prak is een geestige schrijver. De belagers van de Rand stad zijn volgens de schrijver van dit boekje: de planologen, de onder wijs- rapporteurs, de fiscus ende bu ren. Op welke wijze zij dat zijn, moet de belangstellende lezer zelf maar lezen. Hij zal er wel eens bij glim lachen. Het goud van Troje door Robert Payne. Prisma-uit gave, Utrecht. Dit Prisma-boekje gaat over het leven van Heinrich Schliemann, een Mecklenburgse dominees-zoon, die in de vorige eeuw als amateur opgravin gen verrichtte naar de verborgen schatten van het oude Troje. Als di lettant kon hij geen wetenschappelijk werk verrichten, maar hij opende toch de weg naar grondige studie, welke leidde tot de ontraadseling van de oude geschiedenis. „De knecht van de koning", door Dora v. d. Meiden Coolsma. Uitgave Van Gorkum, Assen. De kleine David met zijn vriendjes leven in de tijd van Christus' ge boorte. Spelende komen zij in aanra king met Josef en Maria die op zoek zijn naar een herberg. Zij staan hun speelplaats af om Joseph en Maria te laten overnachten. In deze stal wordt het Goddelijk Kind geboren. Een zeer eenvoudig verhaal voor jongens en meisjes die kunnen lezen. kum, Baarn. Een waar verhaal over een meisje, dat in het oerwoud woonde. Rovers halen het bij moeder weg en verko pen het meisje aan slavenhandelaars. Later wordt zij door de regering weer vrijgekocht en kan dan in vrede en vrijheid leven bij pleegouders waar Wat speel ik alleen. Uitg. zij het ware geloof leért liefhebben Cantecleer, Utrecht, en vele vrolijke avonturen beleeft. Cantecleer in Utrecht gaf een serie Een leuk boekje voor meisjes en jon- boekjes uit onder de titel „Wat speel gens van 812 jaar. ik", een vertaling van door de Frangaise Nina Morel geschreven Francis Kin. Uitg: Ad. M, „Dokter mag ik" door G. Stok, Den Haag. Mary Hirschel. Een kern Een Engelsman levend in Grieken van gerechten voor gal- en land tracht tevergeefs de volksziel leverpatiënten. Uitg. G. J. van het Griekse volk te doorgron- A. Ruys, Bussum. den. „Opgravingen in Bijbelse grond", door Cyrus H. Gordon. Uitg. Prisma-boe- ken „Het Spectrum", Utrecht. Boeien relaas over opgravingen en vondsten in het Bijbelse land, die het bijbelverhaal bevestigen. Zeden en gewoonten der pri mitieve volken. Deel I en II door H. R. Hays. Het Spectrum. Een pocketboek, dat zich welhaast door P. G. Woudehouse. op academisch niveau bevind', en Uitg. Prisma-boeken „Het hoofdzakelijk psychologische inzich- Spectrum", Antwerpenten toetst aan zeden en gebruiken van Utrecht. primitieve volkeren. De lezer leert hier een andere Wo- De avonturen van Sally, „Collecte in Meulekensker- werkjes. Het zijn fleurige boekjes met dehouse kennen: als de verteller van Wat waarom cn hoe toneel- ke" door Gertie Evenhuis. spelletjes, raadsels, knutselwerkjes, een gezellige Romance met een hap- spelen, door Frank Ar- Uitgave Van Gorkum, As- enz., voor onze kleine jongens en py ending. nold. Uitg. J. Heynis, Zaan- sen. meisjes. Als zodanig verdienen de dijk. In een klein dorp zijn een, aantal Zes boekjes van de serie een grote Centrum van Stilte door Dit boek zal zijn weg naar de ama- kinderen druk in de weer om een verspreiding. F. Bordewijk. Uitg. Nijgh teurtonelisten wel vinden. Zij treffen kerstspel in te studeren. Zij willen echte dieren gebruiken, maar er komt ruzie en de ouders en de meester en zelfs de burgemeester met politie ko men er aan te pas. Vreemde avontu- Van Ditmar, Den Haag- er een schat van tips en raadgevingen Olifant. door John. L. To- Rotterdam. in aan. renbeek. Uitg. Cantecleer, Bordewijk is altijd een merkwaar- Utrecht. dig figuur geweest in de Nederlandse „De Geluksraket". Marijke Een spel- of voorleesboek je voor de letteren. Hij heeft een koele schrijf- van Raephorst. Omslag en il- ren worden beleefd. Maar alles komt kleintjes die de eerste beginselen van trant en is in zijn humor zo luguber lustraties van Quirine Col- weer in orde op het gemeentehuis, het lezen leren of daar zo ongeveer en ernstig, dat de lach door een angst- land. Uitg. v. Gorcum en De vrede wordt hersteld en dit is nog aan toe zijn. Het is meer plaat dan kreet wordt overstemd nog voor zij de Co., Assen belangrijker dan het kerstspel zelf, tekst. De tekeningen schieten echter stembanden bereikt heeft. In dit boek- Een alleraardigst boek over een dat toch nog wordt opgevoerd. Een aan duidelijkheid (voor de kleintjes) je zijn vijf korte verhalen van deze jongen en een meisje van de HBS en prachtig boek voor de wat oudere wel eens wat al te veel te kort door schrijver verzameld. een leerlinge van een huishoudschool. jeugd. Stad aan de Maas, door Antoon Coolen. Uitg. Nijgh en v. Ditmar, Den Haag. Antoon Coolen is een geboren ver teller en hij vertelt graag van de dor pen, de stadjes en de mensen van het de overdreven zware omtrekken van de figuren. Jokoenda, het zwarte licht door Arnold Krieger. Uitg. Kosmos, Amsterdam. Goedk. druk, 5.90. De levensgang van een negermeis- Het bevriende drietal woont door Nomaden, door Maarten verschillende omstandigheden bij een Mourik. Uitg. A. A. M. ongehuwde tante van een der kinde- Stols, Den Haag. Bunde' met 35 gedichten. „De mythe van Marlon Bran do", door Jos Welis. Brabantse land. Zijn jongste streekro- je dat door slavenjagers gevangen, Uitg. Lanno-Tielt, Den Haag. man is zo juist uitgekomen en handelt onder alle omstandigheden het geluk Levensbeschrijving van de beroem- over de inwoners van een „stad aan zoekt doch daarin steeds opnieuw de Amerikaanse filmacteur, de Maas", in welke stad de lezer al wordt teleurgesteld totdat zij einde- spoedig Grave herkent. Het is niet lijk aan die jacht naar dat geluk zelf De bijbel over de heilsge zozeer één doorlopend verhaal, dat ten onder gaat. Een zeer indringend zich concentreert rondom een be- geschreven roman, waarin de Duitse ren en wat voor een tante! Hoe vlot zij is en hoe heerlijk de kinderen het hebben, vertelt dit boek dat men in één adem uitleest. „Miejo zoekt een vriendje", —Nederlandse tekst van Cla re Lennart. N.V. Uitg. Nijgt en Van Ditmar. Een groote boek, vol met prachtige schiedenis, toegelicht door platen, over de leuk beschreven bele- prof. dr. Fr. Stier. Uitg. venissen van een jong poesje, dat op paalde figuur, maar een reeks van schrijver begrip tracht bij te bren- J. J. Romen en Zonen, Roer- de boerderij op zoek gaat naar een anecdotische verhaaltje over de kos- gen voor de levenswijze van een in mond. speelkameraadje. Na tal van teleur- ter, de begrafenisondernemer, de ar- wezen onbedorven natuurkind, ont- Prof. dr. Fr. Stier geeft bijbeltek- stellingen komt hij bij de grote chivaris, de postbode, het spastische rukt aan het eigen natuurlijke milieu, sten over komst en wederkomst van waakhond terecht en vindt in deze meisje, 'de winkelier met de bakke- Voor rijpere lezers. Christus en licht deze toe. vriend een goede vriend.

Leidse Courant | 1960 | | pagina 11