zéytMm 1CHERP DUINSTREEK -VnêLh $LmaGATy rv de, Leidse Universiteit Wereldomroep en Leidse hutspot Burgerlijke Stand Begrotingstekort van Sassenheim 57 mille DINSDAG 6 DECEMBER 1960 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 SINT-KOERSEN GEDAALD. A MBTSBEZIGHEDEN NOOPTEN **ons gisteravond klokke negen op straat te begeven en het schouwspel, dat Leiden op deze avond van 5 de cember bood zullen we niet licht ver geten. De parade van Sinterklazen allen met lange baarden en in vele kleur schakeringen had iets apocalyptisch, iets dreigends. Het leek alsof alle Kla zen voor loonsverhoging kwamen de monstreren; of zij met hun allen een staf wilden breken over plaatselijke misstanden. De stoet van bedelaars in de Vijf-Stuiveropera had niet min der welsprekend kunnen zijn. Deze hoogconjunctuur in het St. Nicolaaswezen heeft de meest eigen aardige consequenties. De toneelkap per en de costuum-verhuurder had den handen vol werk om alle imita ties (want er is maar één echte) prompt de deur uit te krijgen. Gis termorgen kwamen we er een op de Aalmarkt tegen. Hij zag er zorgelijk en vermoeid uit. „Ik geef het je te doen", zei hij, terwijl hij schminck uit een ooghoek verwijderde: 50 sinterklazen per dag en dan moet ik zo nu en dan zelf nog een „Sint-schnabbeltje" opknappen, omdat de kinderen nu eenmaal niet de dupe mogen worden van eep be treurenswaardig misverstand in de taakverdeling. Sinterklazen, die de Leidse bin nenstad bevolkten een soort klasse- bewustzijn kennen en elkaar niet wensen op te merken. Zij voelen zich oppermachtig bin nen de grenzen van hun tabbaart. Voor deze hoogmoed is echter nau welijks enige reden aanwezig, want vandaag 6 december bleek in de winkels hoe merkwaardig feilbaar deze mensenvriend kan zijn. Ook vanmorgen was er weer drukke ruil beurs in de winkels en warenhuizen van de stad. Bij tientallen kwamen de ontevredenen opdraven. „Graag een maat groter juffrouw, Sint Ni- colaas heeft zich werkelijk in mijn taile vergist", hoorden we een goed- ;eproportioneerde dame teleurgesteld tot de winkeljuffrouw zeggen. In het algemeen blijkt wel, dat de goede Sint slecht is in het schatten van ma ten. Om nog niet te spreken van de Westenwind De Bilt, dinsdag 10 uur. Het KNMI deelt mede: Een* lagedrukgebied op het noor delijke deel van de Noordzee is in een snel tempo minder diep gewor den. Tegelijkertijd bewoog 'n rand- storing ervan vertraagd over Ierland naar het Kanaal. Deze zal vermoe delijk de komende nacht Nederland met enige regen voorbijtrekken. Na de passage ruimt de wind naar het westen en neemt dan tijdelijk wat in kracht toe. Op de Oceaan leeft de depressie-aktiviteit weer op In het zeegebied tussen Groenland en IJs land bevindt zich een lagedrukge bied, dat uitdiept, terwijl midden op de Oceaan een tweede storing aan wezig is die tamelijk snel naar het zeegebied ten zuidwesten van Ier land koerst. Voor de laatste storing uit bevindt zich echter een «wakke rug van hoge luchtdruk, die later 't weer in Nederland zal beïnvloeden. No. 535. Horizontaal: 1 berg, 4 bergweide, 7 akelig, 8 en omstreken (afk.), 9 meisjesnaam 10 insekten- eter, 11 zeeuwse hoeve, 14 voorvoeg sel, 15 eiland van Estland, 17 achting, 19 vlug, 21 bijwoord, 22 bijwoord, 23 houten bakje, 24 keurig. Verticaal: 1 v,n elk evemeel (op recepten), 2 speer, 3 geestelijke, 5 jonjensnaam, 6 voorwerp om te ma- en, 10 dorp in Gelderl., 12 zijtak Donau, 13 gem. in Drente, 16 berg plaats, 18 tijdrekening, 20 hoofddek sel. Oplossing morgenavond. Oplossing no. 533. Horizontaal: salon, 4 aai, 7 rebel, 9 Amor, 11 Da, 12 Ran, 13 neg, 14 ka, 15 none, 16 armee, 17 esp, 19 verto. Verticaal: 1 sa 2 Aaron, 3 Lier, 5 slager, 6 barkas, 8 eden, 10 maar, 13 noest, 15 Neer, 18 Po. ontluistering die boterletter, suikeren harten en chocoladeletters en mar sepeinen w.c.-tjes in nog geen vieren twintig uur hebben doorgemaakt. Waar we gistermiddag nog voor in de rij stonden (want wat is er ge winkeld in die laatste kritieke uren) krijgen we vandaag voor de helft van de prijs. Dat is de beurskrach die de Sint-effecten onvermijdelijk door maken van 5 op 6 december. Door de Genie te 's-Gravenhage is het eenjarig onderhoud aan militaire gebouwen, werken en terreinen te Leiden gegund aan J. M. Samson te Oegtgeest voor 86.300. Door het architectenbureau A. C. Gathier te Oegstgeest, werd namens de vereniging van Christelijk onder wijs te Leiden, het verbouwen van een aantal gymnastieklokalen ge- £und aan de N.V. B. J. Huurman te eiden voor 25.578. Na onderhandse aanbesteding en na overleg, werd de verbouwing van het gymnastieklo kaal bij de school aan de Pasteur- straat gegund aan de firma Jac. van Riet te Leiden voor 29.900. Het gymnastieklokaal van de school aan de Munnikenstraat werd voor verbouwing gegund eveneens aan de firma Jac. van Riet voor 22.900. Tenslotte werd het verbouwen van het gymnastielokaal aan de Hoge Morsweg gegund aan de N.V. B. J. Huurman en Zn. te Leiden voor 27.922. Gouden Doctoraten Woensdag 7 december zal het vijf tig jaar geleden zijn dat mr. J. J. Fock, geboren te Batavia en thans wonende te 's-Gravenhage, aan de Leidse Universiteit promoveerde tot doctor in de Rechtswetenschap. Donderdag 8 december zal het vijf tig jaar geleden zijn dat mr. A. J. Kronenberg, geboren te Deventer en thans wonende te Zeist, aan de Leid se Universiteit promoveerde tot doc tor in de Rechtswetenschap. Diamanten Doctoraat Donderdag 8 december zal het zes tig jaar geleden zijn dat mr. K. H. E. de Jong, geboren te Biebrich a/Rhein en thans wonende te 's-Gravenhage, aan de Leidse Universiteit promo veerde tot doctor in de Klassieke Letterkunde. Leidse agenda WOENSDAG 7 DECEMBER Rozenkranskruistocht. St. Petrus- kerk, 7 uur n.m. Ver. Intern. Rechtsorde. Lezing over vluchtelingenprobleem, 8 uur n.m. Rapenburg 8. VTRO Bijeenkomst Rapenburg: 8 Problemen rondom de vluchtelin gen, 8 uur n.m. Rozenkranskruistocht 'i u. n.m. St. Petruskerk. Ned. Ver. tot afschaffing van al coholische dranken. Avond verzorgd door het Ned. Zuivelbureau. Zaal 't Centrum. Hooigracht 84. 8 uur n.m. DONDERDAG 8 DECEMBER „Sempre Crescendo" Galacon cert Stadsgehoorzaal, 8 uur n.m. Leidse Jeugdactie Scapino-bal- let: De verjaardag van de Infante Leidse Schouwburg, 10 uur v.m. Sempre Crescendo Concert 8 u. n.m Stadsgesoorzaal. Comm. Esthetische Vorming Schooljeugd Scapino-ballet. „Ver jaardag van de Infante', 10 uur v.m. St. Anthonius (Horeca-personeel). Vergadering, zaal Haarlemmerstr. 22. Selskip Frijslan. Sinterklaasjourn. 8 uur Kleine Burcht. Veron. Bijeenkomst 8 uur nam. Rehoboth. Avibus. Vogelshow. 8 uur opening. 8—-10 uur nam. St. Leonardushuis. VRIJDAG 2 DECEMBER Kyn. Ver. „Rijnland" Cursus AKK „Zomerzorg", 8 uur n.m. „De Zanger", kar.ariever. Cafe Royal, 8 uur n.m. St. Adelbertver. „Het Gulden Vlies" 20.15 uur n.m. Expogé Bijeenkomst in „De Har monie", 8 uur n.m. St. Adelbert. Bernard Verhoeven over „kunst en Commerce". 20.15 u. Gulden Vlies. Expogé. Kapelaan Stoelenga over ..Engeland vanaf een scooter gezien". 8 uur nam. Harmonie. Avibus. Vogelshow 1022 uur St. Leonardushuis. ZATERDAG 10 DECEMBER Kon. Ned. Hist. Ver. Demonstra tiemiddag in het Rijksherbarium, Nonnensteeg 1, 14.15 uur n.m. De Zanger" Tentoonstelling café Royal, geopend 10-22 uur. St. Augustinusver. Bijeenkomst in „Het Gulden Vlies", 3 uur n.m. R.K. Onderwijzersvereniging Sint Augustinus. Bijeenkomst. Gulden "Vlies 3 uur n.m. Avibus. Vogelshow 1022 uur. St. Leonardushuis. Haagweg. ZONDAG 11 DECEMBER De Zanger. Tentoonstelling. Café Royal. 1017.30 uur. Avibus. Vogelshow. St. Leonardus huis 1022 uur. „De Zanger", kanariever. Uitslag keuring. Café Royal, 8 uur n.m. APOTHEKERSDIENST Geopend Apotheek Kok, Rapen burg 9, tel. 24807. De Wereldomroep geeft jaarlijks een reportage van de 3 oktobervie ring te Leiden. Dit jaar heeft Radio Nederland aan deze reportage 'n een voudige quiz verbonden. De luiste raars kregen een drietal vrij een voudige vragen te beantwoorden, al len betrekking hebbend op Leiden en de 3 oktoberviering. Als beloning werd een blik onvervalste Leidse hutspot ter beschikking gesteld. Een groot aantal oplossingen kwam bin nen, waarvan er 80 geheel juist wa ren. Bij loting zijn thans 50 prijs winnaars aangewezen, die binnen kort een blik hutspot thuis krijgen. De oplossingen Kwamen uit alle de len van de wereld in Hilversum bin nen, opvallend was het aantal oud- Leidenaren dat een oplossing heeft ingezonden. Hedenmiddag werd in het Waaggebouw in Leiden naar aanleiding hiervan een nieuwe op name gemaakt, die door de Wereld omroep zal worden uitgezonden. BIOSCOPEN De films in de week van 2-9 de cember zijn door de Kath. Film Cen trale als volgt gekeurd: Casino: „De maniak", 18 jaar. Lido: Mein Kampf", 18 jaar. Luxor: „Drama in de spiegel", 18 j. Studio: „Het schandaal van Cloche- merle", volwassenen. Trianon: „Faja Lobbi", alle leeft. Rex: „De dood rijdt mee", 14 j. Geboren: Karolina Maria, d.v. W. Langeveld en L. P. de Lange; Ange- nieta, d.v. J. Teske en A. van der Mee; Aafke Elisabeth, d.v. N. Prins en J. M. van Trier; Dirk Johan Lu cius, z.v. J. J. Blok en C. Lijnzaad; Marion Edith, d.v. W. F. Dreef en W. Ligtvoet; Angelique Johanna Maria, d.v. J. J. Verhoogt en A. M. Melet; Kurt Jan, z.x. R. G. Wiltenberg en N. Zwitser; Jan, z.v. E. Mooibroek en A. Dobma; Wolfgang Andreas Johan nes, z.v, A. H. Diekstra en R. I. K. Strache; J<an, z.v. J. Maat en E. M. Luijk; Ingrid Jacoba, d.v. A. J. Lagas en M. J. Kluivers; Leuntje Maria, d.v. C. Berkheij en W. de Does; Jansje Elisabeth, d.v. P. Peper en J. van Elswijk; Romke Johannes Adrianus, z.v. J. W- v. d. Werff en C. H. van Deventer; Christina Geertje, d.v. H. de Romijn en T. J. E. Reijken; Inge Sonja Alexandra, d.v. W. G. van Leeuwen en J. M. M. van de Wall; Govert Adrianus, z.v. J. Heemskerk en J. Sierat; Nicolaas Hinderk Lo well, z.v. L. P. N. Hofsté en E. Poel; Adriana Diana, d.v. A. van Delft en G. Teske; Antonius Gerardus Maria, z.v. A. Heijkoop en J. A. Reijsber- gen; Jacoba Elisabeth, d.v. M. Mon- fils en J. J. Meijer. Antonius Alber- tus Jonannes, z.v. G. de Leeuw en M. C. E. Sennef; Anita Geraldina Ma ria, d.v. J. B. van Graas en P. A. C. v. d. Ploeg; Robertus Johannes Maria, z.v. A. J. van Beek en H. G. v. d. Krogt; Petrus Wernardus Johannes, z.v. T. van Dam en M. C. Giesbergen; Antoinette Francisca M'aria, d.v. C. J. E van Lith en A. M. Nieuwenhoven; Antonius Johannes Rob, z.v. G. H. Kuipers en J. de Jong. Gehuwd: J. J. Deijn en S. A. van den Berg; D. de Roode en J- J. Vos, M. C. Planje en Y. M. J. Huizer; J. v. Egmond en H. Filippo. Overleden: M. M. Belonje, 63 j., man; P. W. Hal, 59 j., man; J. A. Kre- ling, 49 j., man; W. M. Kolderman, 62 j., man; W. Baart, 89 j., wed. v. A. van Weeren; C. J. Laterveer, 65 j., wed- van H. Smit; J. Hoogkamer, 77 j., wed. v. C. C. Tihiel; M. J. Ouwe hand, 10 mnd., dochter; G. van Koert, 58 j., man. LEIDSCHENDAM Aanleg wegen Hulp en Heil Door het bestuur van de stichting „Hulp en Heil" alhier, is het maken van pleinen en wegen rondom de nieuwe kapel der stichting aan de Veurseweg opgedragen aan de firma J. Stam te Voorschoten, voor 52.235.—. KATWIJK AAN ZEE Bouw bedrijfsruimte met boven woningen Onder architectuur van architect J. Splinter Jr te Leiden, wordt door de firma G. de Best Jzn., alhier, een bedrijfsruimte van 7000 m3 met 22 bovenwoningen gebouwd. NOORD WIJKERHOUT Bouw woon- en winkelhuis gegund Architect J. Splinter Jr te Leiden heeft namens Gebr. Hekker's lood- gietersbedrijf, het bouwen van een woonhuis, winkel en werkplaats aan de Kerkstraat na onderhandse aan besteding opgedragen aan de fa. W. Oosterlee te Valkenburg. NOORD WIJK SCHIETVERENIGING „BLIJF VOOR 'T LAND" Bij de laatste schietwedstrijd van „Blijf voor 't Land" te Noordwijk werden de volgende schutters met de buks winnaar van een wisselmedail le: N. W. Caspers, 48 p. Ie kl.; J. P. Goudriaan, 46 p. 2e kl.; P. Slinger land, 47 p. 3e kl. Met KSO werden de wisselmedail les gewonnen door: W. van Bohe- men, 55 p. Ie kl.; L- Wassing, 55 p. 2e kl. In de le kl. werd W. van Bohemen definitief winnaar van de medaille met 57-57-58-59-55 punten. In de 2e klasse behaalden L. Was sing en P. Slingerland beiden 55 p., maar door het beste laagste schot werd Wassing winnaar. Geslaagden politie-examens Bij de te 's-Gravenhage gehouden staats examens voor het politiediploma Aa slaagden mej. J. M. Hoogeveen en de heren C. Baljeu, G. J. van der Meent en A- van der Plas, alle leden van het «politiekorps te Noordwijk. LISSE Nadat donderdagmiddag de trouwe kopers op de veiling een St. Nicolaas surprise in de vorm van een grote speculaaspop in ontvangst mochten nemen, was het zaterdagmiddag de beurt aan de kinderen van het Ho- baho-personeel. Reeds om 3 uur was de grote vei lingzaal tot de laatste plaats bezet met joelende en zingende kinderen, die stuk voor stuk met een beetje angst iedere deur met spanning in de gaten hielden. Vanwege het zeer slechte weer waren Sint en Piet 15 minuten te laat, doch dit mocht voor de kinderen geen beletsel wezen, want deze tijd werd gevuld met het zingen van St. Nicolaasliedjes. Om kwart over 3 werd de spanning ge broken en betraden Sint en Piet de zaal. Het bezoek van de Goed-Heilig- Man met zijn trouwe knecht duurde ruim 3 kwartier. Verschillende kin deren werden naar het podium ge roepen om een vermaning of een pluimpje in ontvangst te nemen. Drie kinderen gaven ook nog een voordracht ten beste, waarvoor zij door zwarte Piet rijkelijk met strooi- goed werden beloond. Alvorens St. Nicolaas de Hobaho weer verliet werden de kinderen getrakteerd op een fikse zak versnaperingen. De verdere middag werd zoek gebracht bij enkele filmpjes van Stan Laurel en Olivier Hardy, waarna allen om half zes voldaan huiswaarts gingen. Prijsjassen. Donderdagavond gaat 't Hobaho-personeel een avond je prijsjassen. De Hobaho beschikt over diverse actieve leden, die iets weten te organiseren, daar in het voorjaar wordt gevoetbald in de be drijfsvoetbal-competitie. Ieder jaar worden er diverse malen een puzzel- rit georganiseerd voor jong en oud, voor dames en heren. Voor elk wat wils dus. „VEILIG VERKEER" REIKTE PLAQUETTE UIT Zaterdagmorgen had in de cantine van de Eerste Lissese Kistenfabriek de uitreiking plaats van een pla quette voor het gedurende 10 jaren besturen van een vrachtwagen zon der schade te veroorzaken aan de chauffeur P. L. G. Baak te Lisse en het diploma voor elf jaren zonder schade rijden aan de chauffeur A- P. Meershoek uit Sassenheim. De heer H. Zwetsloot, lid van de directie, heette het bestuur van Vei lig Verkeer welkom en sprak er zijn vreugde over uit, dat ook dit jaar door beide chauffeurs weer was ge reden zonder schade toe te brengen. Voorzitter L. Bunt vond dat deze 2 mensen het heel goed hebben ge daan. Dagelijks komen mensen op de kerichoven als slachtoffers van het verkeer. De ongelukken door het gemotoriseerde verkeer wekken slechts een voorbijgaande gedachte op behalve bij de nabestaanden of een voor zijn leven blijvend invalide slachtoffer. Er wordt misbruik ge maakt van de weg. Het is goed dat daartegen strafmaatregelen worden genomen, maar het is ook goed als we de mensen, die zich in het verkeer goed gedragen, een klopje op de schouder geven, mensen die denken: Hoe voorkom ik schade! De Koningin heeft gezegd, dat de ongelukken op de weg het gevolg zijn van te wei nig wegbeschaving. Hoe vaak zijn 't niet kleinigheden die grote ongeluk ken veroorzaken. De weggebruiker is zijn broeders hoeder, aldus de heer Bunt. Hij overhandigde beide chauf feurs het teken van te zijn een heer in het verkeer. De heer Baak dankte de directie voor het goede onderhoud van het wagenpark, dat iedere maand aan een grondige inspectie wordt on derworpen, waarbij hij de verzuch ting slaakte: „Was dat overal maar zo!" De heer Zwetsloot vond, dat de aktie Veilig Verkeer voor het bedrijf even belangrijk is als voor het indi vidu, want de verantwoordelijkheid voor goed materiaal drukt op de di rectie, die de stabiliteit moet continu eren. Onze mensen rapporteren reeds als zij maar denken, dat er iets aan de wagen hapert. De ELKA is het enige bedrijf in Lisse dat aangesloten is bij Veilig Verkeer. Hij hoopte dat meerdere bedrijven het goede voor beeld van de Elka zullen volgen; er zit ook nog een sportief element in. Met deze wens sloot voorzitter L. Bunt de bijeenkomst, waarin onder een kopje koffie met naar de tijd van het jaar een stukje letterbanket, me nige verkeersfout en onbeleefdheid jegens andere weggebruikers werd besproken. OEGSTGEEST Raadsvergadering. De raad der gemeente Oegstgeest is in vergade ring bijeengeroepen voor woensdag 14 december a.s. UIT DE RAADSSTUKKEN. Door B. en W. wordt een verho ging van het crediet van 68.000 met 10.005 gevraagd ten behoeve van de verbouw en de inrichting van de panden Wilhelminapark 25 en 27, o.m. in verband met .verhuiskosten van de administratie naar en van het raadhuis, onvoorzien onderhoud aan de panden en opknapping van de tuin. Uit een nog beschikbaar zijnd be drag van 38.000.van de begro ting 1960 ten behoeve van het onder houd van plantsoenen en riolen, wen sen b. en w. nog dit jaar te bekosti gen: Onderhoudsbeurt Broek weg 12.000.het treffen van onmiddel lijke voorzieningen Leidse Buurt en omgeving f 7.000.en vervanging van betonnen lichtmasten door stalen masten f 19.000. Mevrouw A. J. KortKruyt be dankt per 1 januari 1961 als lid van de Gemeenschappelijke commissie voor Maatschappelijke zorg, wegens aanstaand vertrek uit de gemeente. B. en W, hebben ter voorziening in deze vacature een dubbeltal opge maakt, t.w. 1: mevr. A. v d. Heide- Kort, Nassaulaan 41 en 2. mevr. M. E. J. van HeurnHeijnen, Oranje laan 32. Eveneens per 1 januari a.s. treedt de heer mr. F. E. Ohlenroth periodiek af. Hiervoor geldt het dub beltal: 1. mr. F. E. Ohlenroth (aftr.), 2. dr. mr. H. Hoogenberk, Juliana- li-an 2c. Dekking uit de saldireserve De begroting voor het jaar 1961 van de gemeente Sassenheim wijst een nadelig saldo aan van ƒ57.000.-, welk bedrag voorlopig wordt gedekt uit de aanwezige saldireserves. Deze saldi beliepen, met inbegrip van het begrotingsjaar 1958 ruim vierhon derdduizend gulden. Hiervan ging af het nadelige begrotingssaldo 1960 ad 81.500.—. De vermindering van het nadelige saldo t.o.v. 1960 is ontstaan door ver meerderde inkomsten resp. vermin derde uitgaven ten totale van ruim 194.000.verminderd met een lijst van vermeerderde uitgaven resp. verminderde inkomsten ten bedrage van circa ƒ170.000. Onder de vermeerderde inkomsten worden geraamd o.m. ƒ41.409.al gemene uitkering uit het Gemeente fonds en 58.220.— belastinguitke ring uit het Gemeentefonds. Als vermeerderde uitgaven wor den genoemd ƒ50.236.nette kapi- taalslasten (rente en afschrijvingen) en 18.435.meer verpleegkosten krankzinnigen, incl. verlaging van de provinciale subsidie met 5%. Ook de subsidie aan het Burgerlijk Arm bestuur is voor 1961 8100.hoger geraamd. De wedden en lonen per soneel zal verder circa f 40.000 meer vergen. Uitkomsten van de bedrijven. Op het gasbedrijf wordt een bruto winst geraamd van f 121.670.75 en op het waterbedrijf van ƒ51.650.—. Daarentegen wijst de raming voor het grondbedrijf een nadelig saldo aan van ƒ12.074.31 (v.j. ƒ21.186.31) en het badbedrijf 8.086.55 (ƒ389.38). Het voordelige nettosaldo van het woningbedrijf ad ƒ9.550.44 wordt voor het grootste deel overgebracht naar de verschillende reservefond sen. Deze reservefondsen belopen per 31 dec. in totaal ƒ219.793.46, ver deeld over: onderhoudsfendsen 96.081.37, risico-reservefondsen 109.423.96 en Hortus-duplexfond- sen ƒ14.288.13. Varia. Sassenheim telde per 1 januari 1960 een zielental van 9439. Bij de laatste volkstelling in 1957 bedroeg dit aantal 9507. zielen. Het aantal woningzoekenden vol gens de wachtlijst bedraagt 261 on- gehuwden en 237 gehuwden, tegen resp. 259 en 230 vorig jaar. In aanbouw zijn thans 25 eenge zinswoningen in Bijdorp. Dit jaar kwamen gereed 16 woningwetwo ningen en 18 premievoningen. In 1961 zullen gereedkomen (naast de 25 eengezinswoningen van 1960) een flat van 24 woningen. In het plan „Koningshuys" zullen op korte ter mijn 36 woningen zonder premie worden gebouwd, terwijl ook een. kleine aantal ingezetenen bouwt in de vrije sector. Begrotingen in financiële commissie I De Raadscommissie voor de finan ciële aangelegenheden heeft de haar in handen gestelde stukken betref fende de begrotingen van de gemeen te en de bedrijven voor 1961 aan 'n nauwkeurig onderzoek onderworpen. Met betrekking tot de aankoop van een Agria-tuinbouwmachine werd de suggestie gedaan bij de dienst van gemeentewerken meer ge bruik te maken van kleine wagen tjes, waardoor de vrachtwagens voor zwaarder vervoer beschikbaar zou den blijven. Naar aanleiding van de post „Ont sluiting Park" is de commissie van oordeel, dat het wenselijk is een toe gang tot het park te maken recht tegenover de St. Antoniuslaan, spe ciaal ten behoeve van de vele daar woonachtige bejaarden, doch dat een verdere ontsluiting en verlichting van het park geen aanbeveling ver dient. De commissie adviseert der halve de daarvoor uitgetrokken post van ƒ22.000 van de begroting af te voeren. Overigens kon de commissie zich geheel met de ontwerp-begro- ting verenigen. Ten aanzien van het waterbedrijf is de commissie tot de conclusie ge komen, dat het aanbeveling verdient de normen voor de reductie voor ge zinnen met 5 of meer kinderen zo danig te wijzigen, dat de reductie voortaan 20 cent per m3 zal bedra gen en wordt toegekend bij een be lastbaar inkomen van 4000 p. jaar, na aftrek van de kinder toelage. Ook met deze begroting kon de commis sie zich overigens verenigen, evenals met die van het gas-, grond-, woning en badbedrijf. SASSENHEIM Visser-Neerlandiaprijs voor zeven scholieren Uitreiking 17 december Zaterdagmiddag 17 december a.s. zal in de Visserschool, in aanwezig heid van genodigden, door een be stuurslid van het Algemeen Neder lands Verbond, aan Hans Bergman en zijn zes klasgenoten de Visser- Neerlandia prijs worden uitgereikt. Deze prijs bestaat uit een spaar bankboekje met 500.en wordt uitgereikt aan hen die gTote menslie vendheid en doorzettingsvermogen hebben getoond. Doorzetting heeft Hans, die spas tisch is, wel bewezen. Door de mens lievende hulp van zijn klasgenoten, Mieke Keyzer, Sjaak Pit, Leo Koning, Jaap Verbeek, Henk de Butter uit Abbenes en Kees Batenburg die vijf jaar lang met hem optrokken, door hem bij toerbeurt van huis naar school en weer terug te rijden, hem op school bijstonden en met hem het huiswerk maakte, slaagde Hans met prachtige cijfers en behaalde zowel het Mulo- als het middenstandsdi ploma. Op die zaterdagmiddag zal het dit zevental om 3 uur niet aan belang stelling ontbreken. De stand van de competitie om het kampioenschap van Sassenheim klein biljart libre welke gespeeld wordt in „De Oude Post" luidt als volgt: C. v. d. Voort 5 4 0 1 8 J. van Reisen 4 3 0 1 6 D. Zoet 4 3 0 1 6 P. Duivenvoorde 3 2 10 5 P. Koek 4 2 115 J. Diederiks 2 110 3 H. Schoo 3 10 2 2 S. Sonius 4 10 3 2 B. Ducheteau 5 0 14 1 J. v. d. Wereld 4 0 0 4 0 Woensdagavond start de 3e klasse in café „Sportlust". RIJNSBURG Benoemd Bij KB is uit de voor dracht van het bedrijfschap voor het Slagersbedrijf benoemd tot bijzonder lid van het college van beroep voor het bedrijfsleven: G. de Mooy te Rijnsburg. VOORSCHOTEN Aanbesteding Adegeest Giste ren hield de dienst van openbare werken namens het college van b. en w. een openbare aanbesteding voor het verrichten van grond-, rio- lerings- en bestratingsw erken in het plan Adegeest. Er waren 22 inschrij vingen, welke van hoog naar laag luidden: firma A. C. A. van Essen, Amstelveen 180.000; Gebr. Den El zen, Noordwijkerhout 162.000; Kos ter en Visser, Waddinxv. 160.000; A. v. d. Marei, Hoofddorp 155.200. A. Hogeboom, Rijpwetering ƒ155.000; Aannemers-, wegenbouw-, en trans portbedrijf J. M Samson, Oegstgeest 154.000; N.V. De Vries en Loeve, Pijnacker 153.500; G D. van Eer den en Veltman, s Gravenhage 152.000; W. Roest, R'dam 150.000; Aann.bedr. Loeve, Delft 150.000; Aann.bedrijf Maas, Sneek f 149.000; n.v. N.B.M. Zaandam, 148.000; n.v. v/h J. P. Kilian, Gorinchem ƒ145.000 C. A. Langeveld, Alphen a. d. Rijn 143.000; G. Feddema, Baambrugge 142.000; P. B Huberts' Aann.bedr. De Bilt 141 800; J. Mens, Lisse ƒ140.000; Verheul en Brouwer, Haar lem 139.600; H. Compeer, Oegst geest 137.000; J. Stam, Voorscho ten 134.890; Gebr. Schouls n.v Leiden 133.180 en als laagste de firma A. Th. Stuifzand, Leiden, 132.900. De raming werd niet be kend gemaakt. Villabouw Het bouwen van 2 herenhuizen met garages aan de Pf- lestrinalaan in plan Adegeest, wordt voer eigen rekening u'tgevoerd door de firma W. Jansen alhier. Namens de heren M. Hopman te 's Gravenhage en H. Veen te Leid- schendam worden 2 woningen en 2 garages gebouwd aan de Palestrina laan, eveneens door de firma W. Jansen. VOORHOUT Raadsagenda. Vrijdag 9 decem ber a.s. komt de gemeenteraad in openbare vergadering bijeen, des avonds 8 uur. Er zijn 17 agendapunten, w.o. een voorstel om de pachtovereenkomsten met J. van Steyn en J. Oostdam be treffende enige percelen weiland in de Elstgeesterpolder, met ingang van 1 januari 1962 op te zeggen. Voorge steld werd 'n wijziging van de huur overeenkomst met de Staat der Ne derlanden betreffende de lokaliteiten ten dienste van de rijkspolitie te Voorhout. De straten in het plan „Boerhaave" zullen een naam krijgen. De rappor ten over de brandweerauto, uitge bracht door de Eigen Vervoerders Organisatie, Bikkers brandspuiten - fabriek en de Rijksinspectie voor het brandweerwezen zullen een punt van ernstige bespreking worden. Wederom zal van diverse personen grond langs de Jacoba van Beieren- weg moeten worden aangekocht. WARMOND St. Nicolaasfeest Bejaarden. Op woensdag 7 december a.s. zal er een St. Nicolaasviering zijn bij de bejaar- densocieteit. Alle leden en dames- helpsters zijn van harte welkom.

Leidse Courant | 1960 | | pagina 2