wat een leuke verrassing DUINSTREEK WOENSDAG 30 NOVEMBER 1960 DE LEIDSE COURANT KATWIJK J. RAMPEN 21 JAAR IN GEMEENTEDIENST A.s. donderdag hoopt de heer J. Rampen, referendaris ter secretarie, hoofd der afdeling financiën, belas tingen en eigendommen, de dag te herdenken, waarop hij vijfentwintig jaar geelden in overheidsdienst trad. De jubilaris, die werd geboren op 10 oktober 1915, werd met ingang van 1 december 1935, na enige jaren als volontair te zijn werkzaam ge weest, aangesteld als ambtenaar ter secretaris van zijn geboortegemeen te Bergen (N.H.). Op 1 juli 1940 volgde een benoeming tot eerste ambtenaar ter secretarie der ge meente Zuidhoorn, waar Jiij tevens belast werd met de waarneming van het secretariaat. Bij de gemeente Katwijk werd de heer Rampen be noemd met ingang van 22 januari 1947 in de rang van commies A, hoofd van de afdeling financiën, be lastingen en eigendommen. Ver schillende malen werd hij door b. en w. bevorderd: per 1 april 1949 tot hoofdcommies; per 1 januari 1954 tot hoofdcommies A en tenslotte per 1 september 1960 tot referendaris. Tevens is hij secretaris van de raads commissies voor de bedrijven en voor de financiën en penningmees ter van de kring Leiden van de sec tie financiën van het Instituut voor Bestuurswetenschappen. In zijn vrije tijd doet de jubilaris erg veel aan vogelkunde en door zijn diepgaande studie op dit gebied geniet hij in or- nitologische kringen bekendheid. Het jubileum zal donderdag, in de intieme kring van collega's en supe rieuren worden gevierd. De Minor. Onder leiding van de heer J. C. Zjjderveld kwam „De Minor" in vergadering bijeen voor namelijk ter bespreking van enige huishoudelijke aangelegenheden. Be sloten werd, na de gewone agenda punten, tot het organiseren van een verloting bestemd voor zieke leden. In bespreking was geweest een on derhond over een uit te geven ge meenschappelijk maandblad m^t de Kanariefokkersvereniging. Hiervoor bleek nogal animo te bestaan. Ook andere organisaties zullen aangezocht worden hiermede samen te werken. NOORDWIJK „BLIJF VOOR 'T LAND" VIERDE LUSTRUMSCHUTTERSFEEST. In het clublokaal aah de Kerkstraat vierde de Noordwijkse schietvereni ging „Blijf voor 't Land" haar derde lustrum met een geanimeerde onder linge schietwedstrijd. Vrijwel het ge hele schuttersgilde was present. Ook de heer W. Valkenburg Sr. uit Was senaar, voorzitter van de kring Rijn land, woonde het feest bij. Op de perfect ingerichte banen van de schietvereniging werd met de buks zwaar gekampt om de talrijke prij zen, die voor deze avond waren uit geloofd. Om ook de minder schot vaardigen een kans te geven, had het bestuur een vernuftig systeem uitgedacht, waarbij het hoogste aan tal punten boven het jaargemiddel de van de schutter prijsbepalend was. Bovendien waren drie herinne ringsmedailles uitgeloofd voor hem of haar, die in zijn klasse het hoogste aantal punten schoot. Deze onderscheidingen werden als volgt gewonnen: le klasse L. van der Meer; 2e klasse W. Caspers en 3de klasse P. Slingerland. De overige prijswinnaars waren: le klasse: 1. L. van der Meer. 2. C. Tissing. 3. A. van Egmond. 4. J. Zuidhoek. 5. W. van Bohemen. 6. N. W. Caspers. 7. D. A. Lüschen. 2e klase: 1. J. Vink Jzn. 2. W. Cas pers. 3. F. van Oosten. 4. A. van der Loo. 5.C. Boon. 6. B. van Doorn en 7. N. J. Caspers. Troostprs A. Boot. 3e klasse: 1. mevr. Smit. 2. P. Slin- geland. 3. mej. A. van Weeghel. 4. F. van Kooten. 5. J. Luicks. 6. D. C. van den Hoonaard. 7. G. van Weeghel. Troostprijs J. C. Tissing. Bij het schieten met K.S.O. luidde de uitslag: W. van Bohemen le klas se 59 punten. P. Slingeland 2e klasse 59 punten. Met een toepasselijk speechje reik te de voorzitter, de heer J. Goudriaan de prijzen uit. In het bijzonder com plimenteerde hij de heer L. van der Meer, die slechts korte tijd had mee- geschoten en toch al bijzonder goede resultaten had geboekt, evenals W. Caspers, de benjamin van „Blijf voor 't Land". De heer Valkenburg bood namens de Kring Rijnland de Noordwijkse schutters zijn hartelijke gelukwen sen aan. Tot ver na middernacht bleef men gezellig bijeen. Verbouwing villa Stirum. Door het architectenbureau Prinsen en Den Ouden te Oegstgeest werd he den namens notaris S. Pasma aanbe steed het verbouwen en restaureren van villa „Stirum" te Noordwijk, Prins Hendrikstraat. De inschrijvin gen waren van hoog tot laag: H. Rooyers 96.000; C. den Hollander Noordwijk 90.200; N. van Duin en Zn., ƒ89.600; P. Kort, Rijnsubrug 88.500, Jacq. v. Riet Leiden f 87.870, J. Vink ƒ87.198; K. v. d. Wiel ƒ84.510, J. Beugelsdijk 83.500; Jacq. van Riet ƒ83.306; Klein Gunnewiek 79.895. De begroting der architecten bedroeg ƒ75.034. Volleybalcompetitie voor Noordwijk en Omstreken MSV 2 LEIDER IN HERENAFD. In de volleybalcompetitie voor Noordwijk en omstreken heeft het eerste team van de Noordwijkse Po litie Sport Vereniging haar eerste nederlaag te slikken gekregen. Ver antwoordelijk hiervoor is het Noord wijkse SIOS, dat met knap^ technisch spel de Hermandad met 30 ver sloeg. Om de maat vol te maken kon NPSV het bovendien tegen PTT uit Lisse niet verder brengen dan een 2—2 gelijk spel. Van PTT-zijde wer kelijk een bijzondere prestatie. De spanning aan de kop van de ranglijst is hierdoor weer volkomen terugge keerd. Maar liefst drie teams staan nu in aantal verliespunten gelijk, te weten MSV 2. dat met één wedstrijd meer gespeeld de leiding heeft, NP SV 1 en SIOS. Het onderaan bengelende Sc. Tey- lingen 3 uit Sassenheim verloor ook de vijfde wedstrijd, nu met 30 van KVC uit Katwijk. Een fraai resul taat boekte MSV 1 door met 31 van NVC te winnen. In drie sets tenslot te werd door MSV 2 korte mettten gemaakt met NPSV 2. De stand in de herenafdeling luidt nu: MSV 2 7—11; NPSV 1 6—9; KVC 6—8; SIOS 5—7; NVC 7—7; PTT 7—7: MSV 1 6—6: MSV 3 6—4; NPSV 2 5—1; Sc. Teylingen 3 5—0. In de damesafdeling vonden slechts twee wedstrijden doorgang. MSV boekte tegen PTT uit Lisse een ver dienstelijk 22 gelijk spel. DIO 1 herstelde zich van haar vorige ne derlaag tegen PTT door met 30 van KVC te winnen. Het ziet er voor de dames van KVC thans wel donker uit. Hopelijk komen zij in de twee de helft van de competitie beter voor de dag. NVC-SIOS is door bijzon dere omstandigheden tot een latere datum uitgesteld. De stand bij de dames luidt thans: SIOS 6—11; PTT 6—9; MSV 6—7; NVC 5—6: DIO 1 5—6; Sc. Teylin gen 4 5—3; DIO 2 5—2; KVC 6—0. Amateurfotografen en „Abstractie". Voorzitter J. K. de Vries opende de jengste vergadering van de Noord- wij kse Amateurfotografenvereniging met een bespreking van een fraaie collectie „bondsfoto's". Hoe veelzijdig de bespreker ge oriënteerd dient te zijn, bleek bij de rondvraag, toen het punt „bespreken van foto's" uitvoerig aan de orde kwam. Vele leden bleken geen raad te weten met „abstracte kunst". Pi casso en Karei Appel werden er zelfs bijgehaald en tenslotte kwamen de voor- en tegenstanders overeen een spreker uit te nodigen die de beoor deling van abstract werk zal behan delen. Het kan verheugend genoemd worden, dat de Noordwijkse fotoamè- teurs een indringende belangstelling tonen voor de eigentijdse kunstuitin gen. „Teenagers" was het thema voor het verplichte onderwerp op deze avond. Het bleek een uitzonderlijk moeilijk onderwerp te zijn geweest. In totaal waren er 22 foto's ter ju rering aangeboden, doch vrijwel nie mand was er in geslaagd de sfeer waarin onze teenagers leven op in dringende en ongedwongen wijze weer te geven. Het volgende onderwerp „Archi tectuur" biedt stellig meer mogelijk heden. Het vrije onderwerp bood 'n keur van uitstekende foto's: grote landschappen en zelfs enkele ab stracte opnamen. De uitslagen luid den: verplicht onderwerp: 1. A. de Vries; 2. C. Jagtenberg; 3. M. Ztri- derduin; 4. mevr. Heemskerk; 5. K. A. Kok 6. R. Theunissen; 7. E. Aart- sen; 8. Ph. Slingerland; 9. J. K. de Vries en 10. M. Kok. Vrij onderwerp: 1. A. G. v. Asten; 2. A. de Vries; 3. J. K. de Vries; 4. E. Vink; 5. R. Theunissen; 6. C. Jag tenberg 7. M. Zuiderduin; 8. E. Aart- se; 9. K. A. de Kok en 10. P. Slin gerland. Daarna bekeken de amateurs een boeiende serie kleurendia's van Griekenland met geluidsband. In hotel-rest. „Royal" werd de tra ditionele kaartavond van de KAB gehouden. Hoe de leden dit evene ment op prijs stellen, bleek uit de zeer grote opkomst. Bij afwezigheid van de voorzitter, begroette de 2e voorzitter, de heer L. Hermans, de schare kruis- en kla verjassers. Spr. noemde het treffend dat deze avond zo buitengewoon goed werd bezocht in tegenstelling met andere vergaderingen, waar de cpkomst vaak verbijsterend slecht is. Deze laatste avonden, aldus de voorzitter, zyn uitsluitend belegd met het oog op de sociale, culturele en christelijke belangen van de le den. Het bestuur stelt alles in het werk om deze bijeenkomsten zo goed mogelijk te verzorgen, doch blijven slechts een matige belangstelling trekken. De organisatie van deze kaart avonden berustte bij de heren L. Hermans en J. Mesker. Bij de kruisjassers, die 6 maal 1000 punten moesten spelen, luidde de uitslag als volgt: 1. H. Warmenho- ven; 2. M. Bakker; 3. C. Compier; 4. J. Mesker; 5. P. Zoutenbier. In to taal waren er 17 karbonadeprijzen. Voor de klaverjasser^ waren 39 vleespryzen uitgeloofd. De eerste 10 winnaars waren: 1. Joop v. Houten (de jongste deelnemer aan het tour- nooi); 2. P. Borst, 3. A. Wijnands. Mzn.;4. C. Steenvoorden Nzn; 5. P. Koelewijn; 6. A. A. de Haas; 7. A. Dyk; 8. P. de Ridder; 9. L. Th. v. d. Meij en 10. S. Hiep. De hoogste behaalde 8248 punten en de laagste 7563, wel een bewijs hoe fel de strijd is geweest. De fam. Varkevisser aan 'e Zwar- teweg kwam dezer dagen 's morgens tot de verbijsterende ontdekking, dat honden in het kalkoenenhok een enorme slachting hadden aangericht. Een aantal dieren lag doodgebeten in de ren en enkele andere dieren Varen, zodanig gewond, dat ze moes ten worden afgemaakt. In totaal vie len tien kalkoenen aan de bloed dorst van de honden ten offer. Het betekent een schadepost van enkele honderden guldens. Vermoedelijk zijn het een grote en een kleine hond geweest, die op deze wijze in het hok hebben huisgehouden en de familie van hun kerstbout beroofden. De politie stelde een onderzoek in naar deze tienvoudige doodslag, doch tot heden ontbreekt elk spoor der vierbenige daders. Aanrijdingen. Op de Beeklaan vond een aanrijding plaats tussen 'n vrachtwagen en een V.W.-personen- auto, die terplaatse uit een uitrit kwam. De bestuurder, een koopman uit Voorschoten, stopte halverwege de rijbaan toen hij de vrachtauto zag aankomen. De bestuurder van deze wagen haalde juist een wielrijder in en botste tegen de rechtervoorzijde van de volkswegen, die zwaar werd beschadigd. De vrachtauto kreeg 'n lekke band. De inzittenden bleven ongedeerd. Op de Nieuwe Zeeweg te Noord wijk aan Zee sneuvelde het ijzeren hek voor perceel 102, toen eep per sonenauto plotseling moest uitwij ken voor een volkswagenbusje, dat uit de Schoolstraat komend, het erf van de visrokerij ,,'t Hogeduin" op reed. De personenauto werd deerlijk ge havend. De bestuurder, de directeur van gemeentewerken, kwam met de schrik vrij. NOORDWIJKERHOUT ST. NICOLAAS OP BEZOEK BIJ DE K.A.V. „Een gezellige avond met St. Nico- laas", zo luidde op de uitnodiging de omschrijving van de ledenbijeenkomst van de K.A.V., welke gisteravond in de zaal van de Gebrs. Brama werd gehouden, en als ooit op een uitno diging het karakter van de bijeen- juist getypeerd is, dan was dat nu wel het geval. Wij waren eerlijk gezegd enigszins sceptisch gestemd de zaal binnengetreden, maar wij zijn er ge heel bekeerd uitgekomen, want het was een buitengewoon gezellige avond. Natuurlijk was dat voor een groot deel te danken aan de aanwe zigheid van een zeer groot aantal le den, die ondanks de vele besognes thuis in hun gezinnen de K.A.V.- avond niet wilden missen en echt ge zellig rond de tafeltjes waren gaan zitten om van hun avondje te genie ten. Natuurlijk was dat ook voor een deel te danken aan de goede zorgen van het bestuur en de medewer king van het koortje, de toneelclub met zijn schetsjes, de twee aardige dochtertjes van één der bestuursle den met hun liedjes en guitaars en de kinderen met hun lintendans. Maar vooral was dat toch wel te danken aan St. Nicolaas, in hoogst eigen persoon de gehele avond aanwezig en zonder zijn waardigheid te verlie zen blijk gevend van een vitaliteit en welbespraaktheid, als wij nog nimmer eerder hebben meegemaakt. De goede oude Sindt liet zijnerzijds duidelijk blijken, dat hij het op prijs stelde, dat zoveel huismoeders van zeer uit eenlopende leeftijden in hun harten nog voldoende kind waren om de aan wezigheid van de Goedheiligman in hun midden te waarderen. In zijn antwoord op de begroeting door de presidente, mevr. van der Holst, zei St. Nicolaas, dat hij, dank zij de aktiviteit van de plaatselijke V.V.V., waarvan toevallig iemand in de zaal aanwezig was, dit jaar een bezoek aan de bloeiende bollenvel den had kunnen brengen en dat hij toen voor een bezoek aan de K.A.V. was uitgenodigd. De Sint achtte de werkzaamheid van de KJV.V» bij zonder belangrijk en daarom wekt* hij de leden op er voor te zorgen, dat nog veel meer dames lid worden. Naast een K.A.B. met bijna 80 leden moet toch een K.A.V. van wel 500 leden kunnen staan. In de loop van de avond kreeg St. Nicolaas nog enige keren gelegenheid om enkele dames uit het gezelschap bij zich te laten komen en hen te vermanen of te prijzen naar gelang zijn aantekeningen in het grote boek daartoe aanleiding gaven. Zijn beide zwarte knechts, die zich ook zeer levendig van hun taak kweten, deel den gul presentjes en pepernoten uit. Mevr. v. d. Slot, de oud-wijkleid- sters, de* dames Van Veen, Duiven voorden en Van Gijkswijk, werden extra bedacht en zowaer werd ook de pers niet vergeten en met een har telijk woord en een cadeautje be dacht. Toen wij om elf uur de zaal ver lieten was de gezelligheid nog niet ten einde. Een echte KAV-avond van spontane opgewektheid en hartelijk heid. VOORHOUT Door enige leerlingen van het Leids Muzieklyceum werd onder leiding van de directrice, mejuffrouw Wes tendorp, in het parochiehuis een con tactbijeenkomst gehouden, voor de jeugd van Voorhout. Jammer genoeg waren er onder de vele belangstellenden voor dit muzi kale evenement, zo weinig Voorhout- se jongeren en in het geheel geen ouders uit Voorhout. Mejuffrouw Westendorp sprak een welkomstwoord, en richtte zich met enige waarderende woorden tot de aanwezigen. Men moet de opgroeiende mens iets mee geven voor zijn leven, en daarvoor is muziek geëigend, want muziek maakt blij, en verheft. Na dit inleidend woord werd een zeer gevarieerd programma afge werkt. Jongens en meisjes van 8 jaar be speelden piano, blokfluit en andere instrumenten. Een kinder-orkestje maakte grote indruk op de aanwezi gen zo ook een accordeon-solo en een ballet. HILLEGOM Geboren: Siebrand Jente Anto- nius z. van J. A. Weitenberg en A. M. Nagel. Ondertrouwd: H. van den Akker en W. J. de Vreugd. Getrouwd: J. A. van der Linden en W. J. C. Kleverlaan. L. J. Zomer en M. H. A. Zantvoort. J. Holleman en J. Gravendijk. Ocerleden: P. Warmenhoven wed. van J. A. Wassenaar 81 j. v. Marktberichten TER AAR, 28 nov., Groenten Witlof 1 0.66-0.79, idem 2 0.34-0.61, idem afw. 0.28-0.52, idem stek 0.03- 0.21, glasandijvie 0.63-0.78, andijvie 0.50-0.58, idem B 0.28, tomaten A 0.21-0.31, idem B 0.23-0.37, idem C 0.20, waspeen 0.22, idem B 0.10, boe renkool 0.10, spruiten 0.20-0.34, uien 0.03-0.09, rode kool 0.09-0.10, gele savoye koel 0.10-0.11, prei 0.19, kroten 0.08 allse per '-g., sla 0.04- 0.07, knolselderij 0.14-0.15, idem 0.05. alles per stuk, boerenkool 0.30-0.90 per kist. 2 Gévr. flink dagmeisje in gezin met kleine kin deren, weekend vrij. Wijt- tenbachweg 69, Oegstgeest tel. 20246. 2 Roulette compl. 49 ct. Piastic roulette met speèi- bord en plastic fiches, al les te samen -19 ct. Alleen verkrijgbaar met inleve ring van deze advertentie. I.V.A., Haarlemmerstr. 48, Nova, Noordeinde 43, Lei den. 2 Bad met pop 98 ct. Piastic bad met pomp en echte douche, compl. met plastic popje met slaap- ogen. Alles te samen 98 ct. Alleen met advertentie. I.V.A., Haarlemmerstr. 48, Nova, Noordeinde 43, Lei den. 2 U.V.S.-ers. Wist U dat er vrijdag a.s. St. Nico- laas-kaarten is in de ean- tine om 8 uur n.m.? Leuke verrassingen! 2 Kanaries, prima zan gers. 10 gld. Haarlemmer weg 62a, Leiden. 2 Gevr. voor direct nette zelfst. hulp in de huish. Mevr. Lankamp, Storm v. 's Gravenzandeweg 80, Wassenaar, tel. 01751-4214 2 Rand Amsterdam: ge- zell. 4-k. flat m. badk., 3e ét. (dus vrijZolderk. m. ap. Keuken, 2 balk. Zon nig. Riant uitz. 70.50. Gevr. Leiden e.o. Br. Bos en Lommerweg 2, A'dam. voor 60.50 6-vaks berg/ legkasten 66.50. 1ste klas werk. De Timmerwinkel, Uiterstegracht 168, telef. 20051, na 6 uur. 2 Wegens verhuizing te koop: Kelim 170-220 100.-; Karadja 83-60 75.-; Mous- saul 68-72 75.-: Chiras 85- 80 70.-; Beloudj 80-80 55.-. v. d. Spek, Sweilandstraat 57, Warmond, tel. 01711 302. 2 Gevraagd: pick-up in koffer, met ingebouwde luidspreker, compleet met platen. Opgave merk en prijs. Spoed! Br. onder no. 9863 bur. v. d. blad. 2 Pick-ups, platenkoffers platenrekjes, enz. De grootste sortering vindt U ij Firma Dusoswa, Turf markt 1. 2 Een kwartje per se conde, het t.v.-spel van Lou van Burg, thans als gezelschapspel 7.50; Mo nopolie 6.65; dam- en schaakspelen; magnetisch voetbalspel 11.95; tafel voetbalspel 8.95, onver woestbaar. R. Paauw, Roelofarendsveen. 2 De Sint brengt dit jaar een porceleinen eetser- viesje 3.95; plastic thee- en ontbijtservies je 4.95; garage's v.a. 2.75; poppen wagen v.a. 2.75; poppen- schommels; ledikantjes en boxen. R. Paauw, Roelof arendsveen. 2 Zakhorloges 13.75: Junghans horloges vanaf 36.50; doublé dameshorlo- fes; metalen horlogeban- en v.a. 4.50; Kienzle wekkers, klokken met slagwerk; kantoor- en keukenklokken, enz. W. van Kampen, Mare 102. <2 Aangeboden: vrije 5- kamerwoning met vlie ring, tuintje met flinke schuur op rustige stand a.d. voorkant vrij uitzicht; in ruil voor 3-kamerwo- ning omg. Jan van Goyen- kadeWitte Singel. Br. onder no. 7881 bur. blad. 2 Kussenkast, kabinet, la- denkastje, secretaires, ma honie bijze tafeltje, oud Holl. dressoir, theestoven, koperen kranen, doofpotten, ketels, blokkenemmers, plantenbak ken enz. tin, Perzische kle den. Inkoop antiek. Ter Wee, Hooigracht 86, tel. 25461. <2 Woningruil. Nieuwe benedenwoning Boxtel, grote kamer; 2 slaapka mers; keuken en bijkeu ken; tuin. Huur 8.40 p.w. Gevraagd: soortgel. wo ning te Leiden of omstre ken. Br. D. de Wener, Boddens Hosangweg 58, Woubrugge. 2* Rotan meubelen, wie Ben, mandenwerk koopt het voordeligst bij Fa Van der Vaart. Lange Pie terskerk koorsteeg 24 tel 30534 Speciaal adres voot reparaties en bekleden van wiegen. 2* Solex de Luxe 1959. in staat van nieuw. Dahlia- straat la. Leiden, b.d. Lammenschansweg. 2* Te koop gevr. badkuip moet gaaf zijn. Br. onder no. 9910 bur. v. d. blad. Koopt bij onze adverteerders 3? Wegens vertrek: mo derne Naumann hand naaimachine, als nieuw, van 275.- voor 135.-. He renstraat 23, Leiden, tel. 32027 2» B.z.a. net meisje 20 jr, voor 5 dagen in de week of d. en n., als hulp in de huishouding of in de win kel. Br. onder no, 7894 bur. v. d. blad. *2 Teenagers opgelet: be zoekt onze zeer moderne grammofoonplaten-bar, steeds de nieuwste top hits. Firma Dusoswa, Turfmarkt 1. 2 Aangeboden: compleet tafelbiliart, grote maat, met ballen en 4 keuen. Te bevr.: 's avonds na 7 uur. A. Caspers. Bijaorpstr. 20 Noordwijk-binnen. Gezellige kleuren, heel goed geluld en zo licht en gemakkelijk klein, dat u hem oyeral in huis kunt gebruiken. Kies uit de kleuren beige, geel of oranje. U speelt Sinterklaas voor f 83.-. •Klein van omvang maar groot in prestatiel Drie golfge- bieden, grammofoonaan sluiting. Speciale luidspreker. Prijs f 178.- en keus uit de kleuren beige, rood of zwart Sterke Philips portable. Uiterst licht gewicht en verbluffend lage batterij- kosten. Krachtige weer* gave. Prijs f 158.» Breestraat 109, Leiden v. Mandersloostraat 23, Alphen 2 Te koop: houten wa renhuis-onderbouw voor 430 ramen, z.g.a.n.; 500 gebr. ramen; partij schro ten, baddings en beton- schutten; houten waren- huisnokken met zinken kappen c.a. 500 m„ 2 jaar gebr.,; hete luchtkachel met ventilator (kolen) z. Êa.n. 550.-. Fa. A. v. d. os, Veurseweg 287, Voor schoten, teL 2660 2 Rijwielen. Prima da- messport en herensport- rijwiel met verlichting; tevens 2 jongensrijwielen, leeft. 6 tot 12 jaar en Ga zelle meisjesrijwiel, leeft. 810 Jaar. Levendaal 47, hoek Oranjeboomstr. 2 Te koop eiken bureau, groot model, veel berg ruimte, prijs 50.-. Roodcn- burgerstraat 12, tel. 21758. 2 Autorijschool .Graaf land". geeft lessen in Opel 1200. M. Graafland, M.P. Splinterlaan 96. Leider dorp. 2 2-pers. opklapbed met ombouw; 3-delige matras, gevuld met eendenveren, tesamen 80.-. Mevr. Ver sluis, Huize St. Lidwlna, le etage, Herenweg 50, Warmond. 2 B.z.a. meisje v. 17 jaar. voor het schoonhouden v. kantoren van 3.30 tot 8 u. omg. Noordwijk. Br. on der no. 9922 bur. v. d. bl. 2 Moderne mensen wil len een moderne stalen slaapkamer. De grootste sortering ledikanten, di vanbedden enz. vindt U bij De Kleine Winst. Haar lemmerstraat 51. Leiden. 2 Van een cent maakt U een kwartje met onze goochel-gelddoosjes. slecnts dertig cent. Voor jong en oua een leuke Sinterklaas-surprise. Voor originele surprises naar Paddenburg. Nieuwe Rijn 11. 2 Pak een koeienstem in uw Sinterklaas-pakje, bij elke wenteling van het pakje loeit de koe, slechts 0.60. Foto-toestel met uit springende slang, slechts 0.90. Alleen bij Padden burg, Nieuwe Ryn 11. 2 Voor slechts 1.25 een welkom Sinterklaas-ge schenk! Luxe doos post papier. inhoud: 25 vel pri ma briefpapier en 25 pri ma enveloppen. Haast U, ze vliegen de deur uit! Papierhandel Paddenburg, Nieuwe Rijn 11. 2 Aanheb.: Singei en Le wenstetn handnaaimachi nes 65.en 75.Machi nes prima werkend; ver koop net garantie. Haag- weg 172a, Leiden, telef 32833 2 St. Nicolaas. en Piet kostuum. Verhuur event, met grimmeren. St. Nico laas en Piet krijgen le kl. kostuums en make-up- verzorging bij de vak- grimmeur W. Hoppezak. Lijsterstraat 19 (bij Anna- klmiek), tel. 23354. 2 Keuze uit 500 schilde rden Oressoirmaat. Vanal 19 75. op doek compleet met lyst Etsen platen enz Artistieke omlijstin gen voor uw platen en fotos Voorheen Herreur Haarlemmerstraat 162. tel 26519 2 KÜW vooruit Laat nu uw markiezen, rolscher- men, all. jaloezieën repa reren of vernieuwen met nieuwe dessins tegen onze speciale winterpryzen Meichers markiezentabr Verkoopkantoor: C E jedeloo Juffermansstr 23 Uegstgeest. telef. 01716— 31165 2 Gratis proefles in onze nieuwe Opel Snelle, dus voordelige op'eiding bü erkende rijschool Frans Goddün, Madoerastraat 29 of Garenmarkt 5, Leiden tel 34430 Ook theorieles sen!! Desgewenst wordt U van huis gehaald. 2 Pracht St. Nicolaas-ge- schenk: zig-zag naaima chine 25 jr garantie. Te bezichtigen: Meidoomstr. 4. Leiderdorp. 2 Zojuist ontvangen: partij moderne overhem den v.a. 2.50; een zeer nut tig St. Nicouasgeschenk. Laat dit buitenkansje U niet ontgaan, Dat kan al leen Groenewegen U bie den, tel. 23759, Hogewoerd 127, Leiden. 2 Groenewegen de spe ciaalzaak in net gedragen herenkleding. Kamgaren kostuums, regenjassen, winterjassen, jekkers, werk- en sportjasjes, werkbroeken. Oudste en vertrouwtste adres van Leiden en omstr. sinds 1910. Telef. 23759. Hoge woerd 127. 2 Te koop aangeboden: mahonie houten linnen kast 17.50; twee 2-pers. ledikanten met lage Kop stukken 12.50 pst.; vier mooie huiskamerstoelen 12.50; eiken uitschuifta- fels 10.- p.st.; kinderstoel 5.-. Te bevr.: Janvossen- steeg 51a. 2 Te koop aangeboden: Plankhout, baddinghout, deuren, ramen en kozij nen. oanlatten. anjerlat- jes, trekbakken. Thijs Mooren, Zuideinde 102, Roelofarendsveen. telef. 01713—601 2 Italiaanse koffiepotten! Hoogglans aluminium met koudgreep oren. Door eigen import lage prijzen! Inhoud: 3 koppen 3.49: 4 koppen 3.98; 3 koppen 4.98 8 kopper. 5.98. I.V.A., Haarlemmerstr. 48; Nova, Noordeinde 43 Leiden. 2 Postzegelverzamelaars. Ons nieuw maandbericht is weer verschenen. Vele aan biedingen pakketten, series, nieuwtjes enz. Komt U er even een halen, het kost U niets. Van Lccuwens postze- gelhandel, Lokhorststr. 27 (Pieterskerkgr.). 2 Een geschikt cadeau vindt U zeker in onze enorme sortering klassie ke platen. Firma Dusoswa, Turfmarkt 1. 2 Het prüsjassen tb.v. kas v. d. Dejaarden is op donderdag 1 december, 's avonds 8 uur. bij A. J. v. d. Ploeg. Hoogmade. 2 De Sleutelkoning. Bij maken van alle sleutels, repareren, veranderen en leveren v. elk slot. Haar lemmerstr. 273, tel. 33958 (bij de Overdekte). Leve ring aan Rijk en Gemeen te. Maandagmorgen geslo ten.

Leidse Courant | 1960 | | pagina 11