m Leidse raad struikelde over een kommapunt 1CHERP 5 KR DINSDAG 29 NOVEMBER 1960 DE LEIJJSE mURAN'l PAUINA 2 Leges, goedkope trouwtjes en gezondheidscentrum De Leidse raad heeft gistermiddag, behoudens de geheime zitting over een benoeming, snel vergaderd. Men sprak over het te bouwen gezond heidscentrum in Leiden noord, een gebouwtje dat op de hoek van de Bernhardstraat en de Bernhardkade zal worden opgetrokken en ongeveer twee ton moet kosten. Mej. v. Nie- nes (PvdA) was blij met dit raads voorstel, in het bijzonder omdat de ze vernieuwing nu eens Leiden-noord betreft, want zuid-west ligt wel iets voor in de ontwikkeling der stads wijken". „We moeten voorzichtig zijn, al dus het raadslid, dat noord niet als achtergebleven gebied beschouwd wordt". In dit verband drong zij ook aan op snelle aanleg van de verbin dingswegen naar de Rijnsburgerweg en de brug over de Zijl. Wethouder Menken dankte in zijn antwoord voor de waardering en wees op het feit, dat zuid en zuidwest al gedeel telijk aangewezen zijn op het con sultatiebureau aan de Kamerlingh Otmeslaan. De gemeentelijke rege- BEGRAFENIS G. OOSTERBROEK Vanuit de St. Petruskerk, waar het stoffelijk overschot van de overledene de kist was gedekt met de Neder landse vlag was opgebaard, vond op de begraafplaats „Rhijnhof" de be grafenis plaats van de vrijdag j.ï. tij dens zijn werkzaamheden veronge lukte opperwachtmeester G. Ooster broek. Gevolgd door familie en tientallen collega's van het korps Rijkspolitie werd de kist naar het graf gedragen. Drs. majoor L. J. v. d. Meulen, dis trictscommandant, sprak tot de nabe staanden woorden van troost. De overleden politieman noemde hij een collega, die een bijzondere plaats in het korps heeft ingenomen. Hij hoop te, dat de familie enige troost zou kunnen putten uit de gedachte, dat opperwachtmeester Oosterbroek zijn plicht heeft gedaan. Namens de collega's en als afge vaardigde van de Nederlandse poli tiebond sprak opperwachtmeester A. Goossen woorden van deelneoning. Hij haalde de spreuk aan, die op een monument in het hoofdbureau van politie te Rotterdam is geschreven: ,,Zij zijn niet waarlijk dood, die in onze harten leven". Ds. P. L. Schoonheim, hervormd predikant te Leiden herinnerde aan het geloof van de overledene en bad God om kracht voor de beproefde familie. Een familielid dankte voor de grote deelneming. ling tot bevordering van bezitsvor ming door personeel der gemeente Leiden bracht een vermakelijke dis cussie over een kommapunt in de tekst. Een der raadsleden drong aan op een wijziging in de redactie; een ander was van mening dat de tijd rovende kwestie van een komma punt evengoed buiten de raadszaal behandeld kan worden. Voorts was er de verhoging van vele legeskos- ten. De heer Van Dijk (KVP) wees op het late aanvangsuur (10 uur vm.) van de goedkopere „trouwtjes" met het oog op de kerkelijke plechtig heid, die daar op kan volgen. Wet houder Stolp beloofde aandacht hier voor. De heer Van Weizen (CPN) was over het algemeen tegen de prijsverhoging der leges. Er waren no? andere bezwaren op verschillen de onderdelen, onder meer van de heer Fakkel (PvdA) over de prijs van de woonvergunningen. Onder de nieuwe legesverordening vallen on der meer de bouwvergunningen, de hinderwetvergunningen, jachtakten, ventvergunningen, afschriften en uit treksels en verklaringen over perso nen. De heer Portheine (WD) acht te het juister, dat het publiek weet om welke verhogingen het gaat. Hij mistte in de gemeentelijke stukken de prijzen van de leges, zoals die thans zijn. Alle overige raadsvoorstellen wer den zonder discussie aangenomen. Deze voorstellen zijn vorige week al gepubliceerd in dit blad. special Modern strijken. 800 grams „streamline" strijkautomaat instelbaar voor elke 6tof. Strijkautomaten v.a. 23.50 Rowenta-perfectie I (Advertentie' POTTOOn EiN GEEST li 2 3 4 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 '8 19 20 22 23 24 25 26 27 29 30 No. 528. Horizontaal: 1 korf. 5 zonder enige verhevenheid, 8 lange dennen heipaal, 11 bekoorlijk gele gen, 13 kleur, 15 voorvoegsel, 17 wa ter in Friesland, 18 gebod, 20 orient expresse (afk.), 21 landtong, 23 nau wer, 25 water in Gelderl., 27 ver gunning, 29 zwaardvis, 30 niet ge vuld. Verticaal: 2 waterstand (afk.), 3 Rom. keizer, 4 werf 5 nachtgewaad. 6 myth, figuur, 7 meisjesnaam, 9 gem. in Groningen, 10 vertegenwoor diger, 12 kubieke meter, 14 soort van hert, 16 bijb. figuur, 19 vishaak met weerhaakjes, 22 teug, 24 gindse, 26 meisjesnaam, 27 scheikundig element (afk.), 28 voorzetsel. Oplossing morgenavond. Oplossing no. 527. Horizontaal: 1 hemel, 5 iep, 7 os 8 maan, 10 Best, 11 ha, 12 eels, 13 ver. 14 Bert, 15 mand, 16 enk, 17 valk, 13 ed, 19 lans, 21 haai, 22 do, 23 sol, 24 keper. Verticaal: 1 hop, 2 es 3 emelt, 4 last, 5 in, 6 paard, 9 at, 10 berk, 11 Henk, 12 eend, 13 vals, 14 Beers, 15 manie, 17 vaak, 19 la, 20 dor, 21 Hl, 22 de. De stad Leiden is een gevaarlijk kruispunt armer. Op de hoek van de Papegracht-Langebrug plaatsten de employé's van gemeentewerken van morgen stopborden aan de Papen- gracht-zyde en 't toverwoord „stop" werd met koeien van letters op het wegdek geschilderd. Het verkeer zal hier ongetwijfeld aan vaart inboeten wat het aan veiligheid wint. Geslaagd. Aan de Rijksuniver siteit te Utrecht is geslaagd voor het doet. examen Rechtsgeleerdheid de heer G. Meihuizen alhier. Dank zij de ijver van ruim 70 col lectanten (trices) en de gulle hand waarmede de Leidse bevolking de tbc-nazorgcollecte heeft willen ge denken, werd zaterdag in totaal het bedrag van 1790,bijeengebracht. Het bestuur van de Ned. Ver. ter Behartiging van de Belangen der TBC-patiënten brengt allen, die dit mogelijk hebben gemaakt hartelijk dank. Door de Rijksgebouwendienst te 's-Gravenhage is onderhands aan besteed: het verbouwen en inrichten van het Isotopenlaboratorium aan de Hugo de Grootstraat. De inschrijvin gen waren van hoog naar laag: fa. v d. Velden en De Jong, Leiderdorp 73.380; D. Stigter en Zn, Leiden 71.600; M. J. van Breda en zn, Sas- senheim 69.000; N.V. v.h. Bik en Breedeveld, Leiden 67.350; P. B. du Prie Aann. Bedr. v.h. fa. Leo Zit man te Leiden 66.767. De gunning is aangehouden. De heer W. Serlie, leraar piano aan de Mij. voor Toonkunst, is aan het Koninklijk Conservatorium voor Muziek te Den Haag geslaagd voor het diploma Muziektheorie C II. Een of meerdere ongewenste bezoekers hebben in de nacht van zondag op maandag een bezoek ge bracht aan een textielwinkel aan de Lage Morsweg. Men heeft zich ver moedelijk met een loper toegang verschaft via de huisdeur, die niet op het nachtslot was. Met medenemen van 50.aan klein geld uit de kassa en 2 strop dassen en een paar bruine heren handschoenen van de toonbank heeft men de winkel weer verlaten. Van de dader(s) ontbreekt nog elk spoor, ST. NICOLAASMIDDAG TOKHEIM N.V. Dank zij de welwillende medewer king van de directie is de personeels vereniging van Tokheim N.V. Lei den er in geslaagd j.l. zaterdagmid dag een St. Nicolaasmiddag te organi seren voor de kinderen van het per soneel in restaurant „De Kleine Burcht". De middag begon met het optre den van het echtpaar Anverdi. dat het jonge publiek uitstekend wist te vermaken met hun boeiende goochel trucs. Het hoogtepunt van het feest was echter de luisterrijke intocht van St. Nicolaas en Zwarte Piet, die on danks hun drukke werkzaamheden toch nog kans hadden gezien per soonlijk aanwezig te zijn. Nadat de Sint de kinderen had toe gesproken mocht elk kind een ge schenk bij hem komen halen. Tot besluit was er voor ieder nog een zakje versnaperingen, waarna de kinderen voldaan naar huis gin gen. Terecht mocht voorzitter Chr. Bosch aan het einde van de middag spre ken van een in alle opzichten ge slaagd feest. DRIE DOEKEN VAN JAN v. GOYEN BRACHTEN 62 MILLE OP Drie riviergezichten van Jan van Goyen hebben resp. 28, 19 en 15 mil le opgebracht op de vanochtend in Arti et An.icitiae te Amsterdam be gonnen twee dagen durende veiling door Paul Brandt van oude en mo derne schilderijen, meubels en an tiek. Voor een opdrachtgever kocht makelaar Brandt voor 12.000 gulden „De drie kruisen" var. Pieter Breu ghel de Jonge. Een Amsterdamse ju rist werd voor 16.000 gulden eigenaar van een klein schilderij van de Ita liaan Francesco Guardi. „Gezicht op Venetië" van Jacopo Marieschi bracht 19.500 gulden op en een late Piter de Hoogh 12.000 gulden. Tram en spoor goede foto-onderwerpen Ook gisteravond mocht de bijeen komst van de leden der L.A.F.V., die eenmaal in de 14 dagen in de bo venzaal van restaurant „De Doelen" plaats vindt, wederom zeer veel be langstelling trekken, hetgeen, aldus de voorzitter, de heer G. Gompel- man, in zijn welkomtswoord, het be stuur niet anders dan tot grote vreugde kan stemmen. De belang stelling ging ditmaal uit naar de 2e ronde in de uitgeschreven onderlinge competitie met als onderwerp „Spoor en tram in zwart-wit". Daar het ditmaal dus een gebon den onderwerp betrof - echter dus danig, dat er nog wel de nodige va riatie mogelijk bleek - waren allen zeer benieuwd naar de ingezonden resultaten voor deze ronde. Het spreekt vanzelf, dat hier het aantal inzendingen belangrijk minder be droeg, dan wanneer van een z.g. vrij onderwerp sprake was geweest, doch het onderhavige onderwerp bleek voor velen nog voldoende ruimte te bieden om tot prachtige resultaten te komen. De jury, bestaande uit de heren G. Gompelman, dr P. J. van Mullem en G. v.d. Berg, had dan ook een niet gemakkelijke taak bij de beoordeling en de waardering op punten, vooral omdat er enkele zeer fraaie inzen dingen bij waren die terecht onder het motto: Fotograferen is schrijven met licht, waren geproduceerd. Aan het slot van de avond gaf de heer Gompelman, namens de jury, een kort resumé van de verrichte pres taties, waarin spreker er o.m. zijn vreugde over uitsprak dat ook de deelnemers in de „klasse voor begin ners" tot zulke goede resultaten wa ren gekomen, hetgeen ook door het JEUGDCONCERT VAN TOONKUNST Laatste Berichten LIET WAS EEN MOOI CONCERT dat de dirigent Ëduard Flipse met de musici van het Rotterdams Philharmonisch orkest, gistermiddag gaven voor een stampvolle Gehoor zaal met leerlingen van de middel bare scholen. Het was een uiterst gunstig speelprogramma en in alle stilte en aandacht werd er door de tallozen geluisterd. Met Beethoven's ouverture Corio- lan werd begonnen.' De inleiding tot het treurspel van de Weense jurist Heinrich von Collin werd in 1807 gecomponeerd, en wellicht werd de ouverture nooit in verband met het dramatisch werk uitgevoerd. Een zefstandig muziekstuk dus, waarin het dramatisch gegeven in klank wordt uitgedrukt. Coriolanus (5e eeuw voor Christus) wordt uit Rome verbannen. Hij wil wraak nemen cn Rome verwoesten, maar wordt door zijn moeder en zijn vrouw overreed dit niet te doen. Beethoven is sterk aangegrepen door de innerlijke tweestrijd van de hoofdman, die ten slotte zelfmoord pleegt. Hij bouwde zijn ouverture op twee sterk con trasterende thema's: het koppige zelfbewuste, waar tegenover hij de zachtzinnige smekende melodie stelt. In de doorwerking voert Beethoven de grote dramatische spankracht ten top. Zo legde Eduard Flipse in kor te bewoordingen uit en hij leidde met een voorname en zèer wellui dende lezing de vertolking in, met zijn vele elementen, zodat aller aan dacht wel gespannen moest zijn. MA BEETHOVEN volgde Schubert, het le deel Allegro Moderato van de Symphonie no. 8 in b kl. t. „Die Unvollendete". De expositie be gint met thema A in celli en bassen, waarop onmiddellijk daarop hobo en clarinetten met strijkers de klagen de melodie B inzetten. De celli bren gen thema C door D ruw gestoord, waarna thema C weer optreedt waardoor het overige van het eerste deel wordt beheerst. Dan de door werking en een belangrijk coda, waarin hobo en clarinet het eerste thema inzetten, 't Was fijn en exact musiceren, met mooie cantilene van de violen, in Schubert's bescheiden maar geladen muziek. Tenslotte de mooie le Arlésienne- suite van Bizet. „Prélude", het be ginstuk uit de eerste suite (in mo derne bezetting) is gebaseerd op een oud-Franse-mars, een Provengaals Driekoningenlied, met variaties in verschilende groepen, een saxofoon solo, en een gepassioneerd slot. Een intermezzo is het menuet. Een van Bizet's begenadigde ingevingen is het Adagietto en Carillon, een volks feest typerend. Rijk aan sfeer en kleur zoals de componist heeft be doeld, was ook de interpretatie, dui delijk van directie, Frans van geest, met prachtige kleuren in verschil lende instrumenten-groepen op bloeiend. Dankbaar werden dirigent en orkest toegejuicht. Om half vier leidde de onvermoeide dirigent-pae- dagoog het tweede concert in. J. KORTMANN Burgerlijke Stand Geboren: Raymond, z.v. J. D. van Roijen en S. Bodijn; Ferdinand, z.v. F. F. Brussee en M. C. Plomp; Tho mas Henricus Maria, z.v. J. J. H. v. d. Boog en H. M. Scholte; Rudi, z.v. J. Rotmensen en W. den Os; Eliza beth, d. v. P. van der Plas en A. de Jong; Maaike Martina, d.v. K. J. de Jong en T. Ruijter. Adriaan Willem, z.v. R. J. Knetsch en E. J. de la Rie; Johanna Francisca, d.v. P. A. v.' Brummelen en J. F. Kuijvenhoven. Michèl, z.v. J. F. ten Broeke en G. A. de Klerk; Richard Hendrik Maria, z. v. P. H. Wagenaar en E. E. G. J. T. W. Geertsen; Robertus, z.v. G. F. La- feber en N. Lubach; Marianne Hen- drika, d.v. J. Wilting en P. B. M. Olijhoeck. Overleden: T. H. Milo, 54 j., man. Gehuwd: C. J. Bouwmeester en M. J. Hurrelbrinck; H. van Wageningen en M. de Lange; W. de Roede en D. Koren; W. van Loon en E. Wagema- ker; J. H. M- Berlemon en T. M. M. de Best; P. C. Nieuwenburg en C. C. M. van der Linden. PRINSES BEATRIX NAAR CANADA VERTROKKEN. Prinses Beatrix is vanmiddag om 15.00 van Schiphol naar Montreal vertrokken. Vandaar zal zij doorrei zen naar Ottawa om daar 't huwelijk bij te wonen van haar vriendin René Röel met de heer T. Bradbrook- Smith, rechtskundig adviseur van het Canadese ministerie van financiën. Leidse Universiteit Geslaagd voor het cand. ex. Engel se taal- en letterkunde mej. A. A. G. M. van Wouw te Maastricht; voor het doet. ex. sociologie mej. C. Vellekoop te Rotterdam (cumdaude) en de heer J. H. Pompe te Voorburg. ALKEMADE BANANENAUTO TE WATER Op de provinciale weg nabij Roe- loffs te Oude Wetering haalde een Tilburgse bananen-expediteur maan dag te 5 uur n.m. te veel naar rechts uit voor een tegenligger. Het gevolg was, dat de auto met 2 ton bananen geladen te ver in de berm kwam en hierdoor afgleed en in de naastgele gen sloot terecht kwam. De rijks- politiegroep Alkemade was spoedig ter plaatse. Nadat deze gezorgd had voor omlegging van het verkeer kon de takelwagen van de fa. v.d. Vliet uit Oude Wetering de wagen weer op het droge brengen. Gelukkig bleek de schade nogal mee te vallen en mede doordat bij dit ongeval geen persoonlijk letsel was veroorzaakt, kon de onfortuinlijke chauffeur - zij het enkele uurtjes later - zijn reis naar Amsterdam weer vervolgen. GEVESTIGDE PERSONEN IN LEIDEN bestuur van de L.A.F.V. bijzonder op prijs werd gesteld. Daar de compe titie nog in volle gang is, zullen de eindresultaten nog wel even op zich laten wachten, aldus de slotmedede- ling van de jury op deze wederom zeer geslaagde L.A.F.V.-avond. OVER EEN JAAR: Welkom voor de baby's van Leiden-noord aan Bernhardstraat Centrum ook 's avonds bruikbaar voor bijeenkomsten Ontwerp van gemeente-architect De gemeenteraad van Leiden heeft gisteravond besloten tot de bouw van een gezondheidscentrum in Leiden noord. Dit gebouw, ook „kruisge- bouw" genoemd, zal in bruikleen worden gegeven aan de kruisverene- gingen, die hier het consultatie-bu reau voor de kleuters zullen onder brengen. Voorts Is in het gebouw op de hoek van de Bernhardstraat en de Bernhardkade met op de achter grond de Herensingelspoorlijn, een verdieping voor de schooltandverzor- ging en de schoolarts ondergebracht. Het ontwerp van dit aantrekkelijk gebouwtje is van de gemeente-archi tect, ir. Th. K. J. Kooh, die al eens eerder een ontwerp heeft gemaakt, dat echter te duur uitviel en thans tot geringere proporties (ƒ213000) is te ruggebracht. De buitenmaten zijn 14 x 22'/i m. De bewoners van Leiden- noord, die de toekomstige klanten van dit centrum zullen zijn, moeten zich dit gebouwtje voorstellen tegen een achtergrond van hoge flats, die aan de Bernhardstraat nog gebouwd moeten worden. Voorts zal, als de Herensingelspoorlijn nog eens ver dwijnt, de Bernhardkade worden doorgetrokken naar „De Kooi", waarmee dit gebouw op het kruis punt van belangrijke wegen komt te liggen en inderdaad een centrum zal zijn voor geheel Leiden-noord. Het gebouw bestaat uit twee ver diepingen en is, zoals het ontwerp laat zien, licht en luchtig van opzet. Op de begane grond vindt men de baby-afdelingen met een grote wachtkamer, waar twintig moeders met twintig welgevulde kinderwa gens een plaats kunnen vinden; voorts onder meer boxenkamers, waar de baby „panklaar" voor de dokter kan worden gemaakt, met links en rechts zuster- en artsen kamers. Het een sluit goed aan op hel ander. Nabij het trappenhuis be vindt zich nog een isoleerkamcr, waar baby's, die besmettelijk zijn (bijv. mazelen of rode hond) onder zocht kunnen worden. Deze behoe ven nus niet in de wachtkamer te worden toegelaten. De artsenkamer staat rechtstreeks met deze isoleer- kamer in verbinding. Beneden zijn nog andere noodzake lijke ruimten- Op de* eerste verdie ping kunnen grotere (school) kinde ren onderzocht worden. Wachtka mers staan via kleedcellen recht streeks in verbinding met de artsen kamer. Daarnaast bevindt zich een ruimte voor de schooltandarts met geluid-isolerende deuren. Het aardige van dit centrum is, dat het 's avonds ook voor bijeenkomsten kan worden gebruikt. Bijvoorbeeld voor voorlichtingsavonden, EHBO- cursussen etc. Leiden-noord zal, in dien het Rijk zijn goedkeuring niet te lang laat wachten, over een jaar een prachtige aanwinst rijker zijn. GEVESTIGDE PERSONEN IN DE WEEK VAN 17 T/M 23 NOVEMBER 1960 C. M. v. Kampen-v. Vuuren en fam., Louis Couperusstr. 5; T. J. van de Water en fam., glazenwasser, Oude Rijn 24; C. F. van der Weijden en fam. ambtenaar secretarie, Valeriusstr. 126; A. de Groot en fam., betonwerker, UiterStegracht 190; J. Boegheim-Huntelerslag en fam., Hansenstr. 55; F. Overdijk en fam.. kan toorbediende, Obrechtstr. 19; F. de Jong en fam., typograaf, Brucknerstr. 5; T. Verkade en fam., carosseriebouwer, Brucknerstr. 9; A. Oudshoorn en fam., hoofdopzichter PTT, Valeriusstr. 124; E. J. Schipper en fam., landmeter, Ka- naalweg 96; G. Knol-Land en fam., Va leriusstr. 148; L. Verkaik en fam., jour nalist, Valeriusstr. 144; J. C. Lokhorst en fam., export correspondent, Bruck nerstr. 7; S. P. Schreurs-van Staden en fam., De Sitterlaan 11a; C. K. Wannée en fam., rijksambtenaar, Duinhof 53; H. J. Hiep en fam., instrumentmaker, Marnix- str. 98; A. Stam, physiotherapeute. Pie terskerkhof 13; A. E. G. van Amers- foorth, Rijnsburgerweg 140; M. Margitic, Klikspaanweg 14; H. Hofkes. Plantsoen Pb; R. P. van de Kasteele, Witte Rozen- str. 39; E. W. Jonker, Groenhovenstr. 8; M. J. Tijsson-Gijsman. Hansenstr. 7a; C H. M. Letsch, inpakster, Groenesteeg 44; F. M. Damave, Boerhaavelaan 152; C. Eversen, Nieuwsteeg 31; A. Louw ty piste, Noordeindeplein 8a; C. H. Hofstee, 1.1. verpleegster, Rijnsburgerweg 10; W. L G. H. Hoynck v. Papendrecht 1.1. ver pleegster, Rijnsburgerweg 10; B. End- lich, techn. employé, Hoge Rijndijk 278; E. P. A. Buitenman, militair. Vondellaan 40; H. V. M. van Genderen Stort, Rapen burg 60; J. H. Loogman, psych. maatsch. werkster. Plantsoen 47; P. M. Veens- wijk-Splinter, Van Speijkstr. 47; C. J. M. Verheul, verpleegster. Rijnsburger weg 10; E. W. Hokke. med. analiste AZ, Hoge Rijndijk 139; B. ter Haar. Zoeter- woudsesingel 55; J. G. Raaymakers Was- str. 31; K. A. M. Wortel, werkster, Spie- ghelstr. 13; G. H. Demmenie-van Klave ren. Lekstr. 1; W. J. Blackstone. Klik spaanweg 13; G. Dors. Verdamstr. 30; H. A. P. Ruitenbeek-v. d. Geest, Caecilia- str. 47; E. B. de Kroes. Cronesteinkade 32; R. van Poelje. Da Costastr. 9; Y. J. S. Bremer, Zoeterwoudsesingel 41; H. A. Udo de Haes, Breestr. 14; J. Visser. 1.1. ass. ziekenh. Witte Singel 27; J. van der Wal. 1.1. ass. ziekenh.. Witte Singel 27; T. M. Ipenburg-v. Deutekom, Hooigracht 38; L. M. J. Murkes, militair, Noordeinde 2a; G. Zandbergen. Plantsoen 1; C. W. van den Dop verpleegster. Hooigracht 11-29; H. B. M. Woertman, verpleeghulp, Boerhaavelaan 2; G. M. Mauriks, dienst bode, Kaasmarkt 4; A. H. van Doorn, Oude Vest 35; A. M. cïe Graaf, Nieuwe Rijn 46a; P. van Lierop, automonteur, Oude Singel 48; A. M. Plugge, Rapen burg 94; W. H. Visser, 1.1. verpleegster. Rijnsburgerweg 10; M. Hemelinckx. 1.1. verpleegster, Rijnsburgerweg 10; W. C. Bagchus, 1.1. verpleegster, Rijnsburger weg 10; F. Koffijberg, journalist, Bree str. 3b; L. P. Knijnenburg-v. Meurs, ver koopster, Boerhaavelaan 11; W. P. C. H. Bervoets, Trompstr. 4; J. G. Kerkhof, Maredijk 19c; T. de Boer, 1.1. huish. ass.. Witte Singel 27; S. C. Bos 1.1. verpleeg ster, Witte Singel 27; B. T. Stenekes, mi litair. Noordeinde 2a; S. J. H. Hissink, Boerhaavelaan 29; A. Annema, 1.1. huish. ass., Witte Singel 27; H. J. M. Peters, militair. Noordeinde 2a; M. H. Buijs, med. analiste, Nachtegaallaan 5; W. Sam son, Oude Vest 35. Leidse Agenda DINSDAG 29 NOVEMBER Museum v. Oudheden lezing door dr. H. J. Franken, 8 uur n.m. Kokschool Cabaret in de man- schappencantine Doelenkazerne, 8 u. n.m. A.K.W.V. Vergadering 8 uur n.m. in „Het Gulden Vlies". St. Eloy. - Adviesavond in het ge bouw Chr. Belangen van 7.30 tot 8 uur n.m. WOENSDAG 30 NOVEMBER Kath. Vrouwengilde. Viering 1c lustrum, 2 uur n.rn^ 'n Verbum Dei Leidse Bond van huis- en grond eigenaren. Ledenvergadering in „De Harmonie", 8 u. n.m. DONDERDAG 1 DECEMBER I.C.C. - Welsprekendheidsconcours geb. „Prediker" Janvossensteeg 17, 17.30 uur n.m. APOTHEKERSDIENSTEN Geopend: Apotheek Doeza, Doeza- straat 31, tel. 21313; apotheek Haven Haven 18, tel. 20085. De films in de week van 25 nov tot 2 dec. zijn door Kath. Film Cen trale als volgt gekeurd: Casino: „Makkers, staakt uw wik geraas", 14 jaar. Lido: Afgekeurd. Luxor: „Hannibal", 14 jaar. Studio: „Noblesse oblige", 18 jaar Trianon: „Die Brücke", 18 jaar. Rex: „Strijders der duisternis' 14 jaar.

Leidse Courant | 1960 | | pagina 2