SCHERP De heer J. A. van Mil 40 jaar koorzanger MAANDAG 21 NOVEMBER 1960 DE LETDSE COURANT PAGINA 2 Bescheiden en trouw Toen de heer A. J. van Mil zich 40 Jaar geleden -Is zanger in de Meer- burgkerk te Zoeterwoude liet in schrijven, was dat geen bevlieging van een 23-jarige jongeling, die zich eens wilde laten oren. Vanaf dat ogenblik was de heer Van Mil een van die mensen, waarop men ten al len tijde, 's zondags en door de week kan rekenen. Een trouwmis zonder rangers is bijna altijd een teleurstelling voor de betrokkenen. In de Lodewijks- kerk zal men echter nooit te klagen hebben. Ziet men in de week een on beheerde melkwagen staan op de Steenschuur, dan weet men al dat er in de kerk iets aa de hand is, waar zang aan te pas komt, hetzij een Rouwmis of een rouwtje. De heer Van Mil is een bescheiden persoonlijkheid. Hij is zich bewust van zijn dienende taak bij de ere dienst. Men zal zijn stem dan ook niet boven.het koor uit horen klin ken. Het getuigt van een wel zeer bij zondere geest, dat de heer Van Mil gedurende veertig jaar klaar stond, ook toen de kinderen klein waren en hy eigenlijk niet gemist kon wor den in de zaak. Het enthousiasme, waarmee de jubilaris telken weer, 's zondags en door de week het ok saal beklimt, niet om lof te oogsten, maar om bescheiden mee te werken aan de luister van de eredienst, moet zijn grondslag hebben in een nobel en buitengewoon standvastig karak ter. Waardering. Het is goed dat dergelijke kwali teiten eens genoemd worden bij een Dat men niet zomaar een bran dende lucifer uit het raam kan gooien ondervond vanmiddag het zesjarige zoontje van een aan de Hooglandse Kerkgracht woonachtige familie. De lucifer kwam in de gordijnen terecht en in een mum van tijd stond de vitrage in lichterlaaie. De brandweer moest eraan te pas komen om de brand, die al grotere vormen begon aan te nemen de overgordijnen werden ook al aangetast te blussen. De brandweer had het gauw geklaard. Zodoende kon de schade tot de vitrage en de overgordijnen beperkt blijven. Kieskring K.V.P. over agglomeratie De kieskring Leiden van de Kath. Volkspartij houdt donderdag a.s. in het Gulden Vri^r een bijeenkomst ter bespreking van de bestuurlijke en planologische aspecten van de agglomeratie. Hiervoor zijn uitgeno digd katholieke raadsleden of afde lingsbesturen uit plaatsen van de omgeving Leiden en Den Haag. Uit gangspunt is de agglomeratie Den Haag maar ook het „Leidse vraag stuk" zal ongetwijfeld aan de orde komen. Drs. J. M. Aarden uit Voorburg, directeur-secretaris van het centrum voor staatkundige vorming, zal een inleiding houden over de planologi sche en bestuurlijke aspecten rond de agglomeratie Na deze inleiding zal een ruime gelegenheid worden geboden tot het stellen van vragen. No. 520. Horizontaal: 2 stad in Frankryk, 6 familielid, 8 duiker- eend, 10 is een cirkel, 12 juffrouw. 13 afkorting van dyne, 14 wereld taal, 16 meisjesnaam 17 dorp in Gelderl. bij Druten, 18 vreemde n.unt (afk.), 20 sneeuwschaots, 21 dam langs een water, 23 bijwoord, 25 tweetal. 27 kiopenloop, 29 voorvoeg sel, 30 nevens. Verticaal: 1 eet men van, 2 kook- vat, 3 godsdienst (afk.), 4 groente, 5 slotwoord van liturgische gebeden, 7 nachtgewaad. 9 familielid 11 gem. in België. 12 kleine hoeveelheid van een geneesmiddel, 15 scheepsvloer. 18 schans, 19 stok. 21 oude benaming voor liter. 22 hoekpijler, 24 zijtak Donau, 26 term bij het schaakspel, 28 uitroep. Oplossing morgenavond. jubileum. Tijdens het ontbijt giste ren in „Het Gulden Vlies'" na de Hoogmis werd dit overvloedig ge daan. Deken Haring sprak openlijk zijn waardering uit voor de heer Van Mil. Verschillende .-prekers volgden: de heer F. C. de Hosson, namens het kerkbestuur, de heer L. Vlekke, na mens het bestuur van het parochieel zangkoor, de heer J. Postma, namens de zangers en de heren W. Goddijn en W. Bergers resp. als vriend en bestuurslid van het St. Petruskoor, waar de jubilaris vele jaren lid van was. Zij allen stelden de persoonlijk heid van de feesteling in het licht. Zonder uitweiding kwam de activi teit van deze trouwe zanger op glo rieuze wijze aan het licht. Binnenkort zal de neer Van Mil voor zijn langdurige muzikale mede werking kerkelijk worden onder scheiden. Het speet deken Haring, dat hij we trouwe vice-voorzitter van zijn koor de onderscheiding nog niet kon opspelden. Alle sprekers deden hun woorden van geschenken vergezeld gaan. Van zijn kinderen kreeg de heer Van Mil een nieuw „Liber Usualis". Zijn laatste koorboek, een geschenk van zijn echtgenote, ging verlor n bij de brand van de oude St. Petruskerk in 1933. Onder leiding van het jongste lid, de directeur, de neer J. Fostma, werd de jubilaris voorts een kleine zanghulde gebracht. Van 1920 tot 1926 zong de heer Van Mil in de Meerburgkerk te Zoe terwoude. Na zijn vestiging in Lei den in '26 was hij lid van het St. Petruskoor tot zeven jaar geleden, toen hij aanvankelijk met tegenzin het gerenommeerde St. Petruskoor verliet om mee te gaan werken aan de opbouw van een koor in de nieu we Lodewijksparochie. De Lode- wijkskerk was de heer Van Mil ove rigens nog bekend uit de periode, dat de kerk als noodkerk dienst deed na het afbranden van de St. Petrus- kerk. In het koor van de Lodewijkskerk werd de jubilaris al. van stond af aan gewaardeerd om zijn rijke er varing en helder inzicht. Sedert de oprichting bekleedt de heer Van Mil de functie van vice-voorzitter. De heer A. Spiering hartelijk gehuldigd De heer A. Spiering, voorzitter van de afdeling Leiden van de Ned. r.k. bond van transportarbeiders, St. Bo- nifacius is gisteren gehuldigd we gens het feit, dat hij veertig jaar van genoemde bond lid is. Enige tijd geleden is de heer Spiering reeds onderscheiden met het gouden in signe van verdienste van de KAB. Om negen uur 's morgens droeg de geest adviseur van St. Bonifacius, pater S. van Swelm o.f.m., de H. Mis op in de kapel van de zusters Carme- litessen aan de Oude Vest. Pater v. Swelm sprak in zijn predikatie over het goede, dat de heer Spiering met Gods hulp heeft kunnen doen. In het St. Antoniusclubhuis was er vervolgens een feestelijk ontbijt voor familie en leden van St. Bonifa cius. Van 1112 volgde een receptie, waaronder de jubilerende voorzitter van de afdeling geschenken ontving. Het bestuurslid de heer G. de Vrind, bood hem namens de leden als ge schenk uit dankbaarheid een radio toestel aan. Het woord werd nog gevoerd door de heer Hoogenboom, namens de KAB-Hartebrug, die een fruitmand aanbood. Ook „Herwonnen Levens kracht" en de katholieke werkgevers (AKWV), welke laatste vertegen woordigd werd door de voorzitter, de heer J. A. Aalders, gaven van be langstelling blijk. Een ander f^fst werd mede gememoreerd, namelijk het veertigjarig huwelijksfeest van de heer en mevrouw Spiering. Ook de naaste familieleden van het echt paar waren bij deze huldiging aan wezig. Vlot gerikketik voor Royalisten Het revuegezelschap van Gerard Walden heeft de personeelsvereni ging van Royal MacBee een geslaag de avond bezorgd. De Stadsgehoor zaal was zaterdagavond tot de laatste plaats bezet door de „Royalisten", toen de voorzitter van de personeels vereniging de heer J. Hollebeek iedereen van harte welkom heette, de jongelui niet uitgezonderd, die - naar hij verklaarde - bij het min ste kabaal verwijderd zouden wor den. (De jongelui zijn tot het einde gebleven). Gerard Walden opende zijn revue met een onderhoud, waarin hij de naam „Rikketik" verklaarde. Daar „rikketik" in vakkringen zoiets als „gesmeerd" betekent, moest de revue in vlot tempo afgewerkt worden. Het beoogde resultaat is inderdaad be reikt. Met een weldadig aandoende snelheid volgden de diverse onder delen elkaar op. Vooral de liedjes hadden een vlot karakter. De zange ressen en zangers wisten met flair hun nummers te brengen, hoewel de Selvera's toch wel boven de overige vocalisten uitstaken. Ondanks het feit, dat er goede spelers aanwezig waren geloven we niet, dat de waar dering van het publiek voor de sket ches aan de verwachtingen van de uitvoerenden beantwoordde. Een ze kere eenzijdige humor was daar wel licht de oorzaak van. Bovendien wa ren de sketches wel doorspekt met grapjes, maar niet zelden was de clou zoek. De muzikale toneeltjes waren bijzonder geestig. De artiesten oogstten hiermee veel succes. Alles bij elkaar was deze personeelsavond een geslaagde. Met een bal onder leiding van de heer Nieboer, met me dewerking van The Rhytm Boys werd het festijn besloten. Priesterfeest RECTOR VERBEEK te Leiden Met feestelijk vertoon is zondag 't twaalf en een half-jarig priesterfeest van rector L. Verbeek, rector van het klooster en Huize „De Voorzienig heid" aan de Hogewoerd er mode rator van de R.K. Technische School „Don Bosco'' te Leiden, gevierd. Om 10 uur droeg de jubilaris een plech tige Hoogmis op in de kapel van het tehuis met assistentie van rector H. L.. J. M.. Sondaal als presbyter as- sistens, rector L. P. M. Vester als diaken en kapelaan J. S. v. d. Laan als subdiaken. Aanwezig waren naaste familiele den van de jubilaris, de pastoors van parochies waar deze als kapelaan heeft gestaan, het college van regen ten van de Cuneractichting, waartoe ook „De Voorzienigheid" behoort. Het zusterskoor onder leiding van zuster Miriam zong de 3-stemmige a cappella-mis van Jan Mul. Na de Mis was ti in het tehuis 'n feestelijk ontbijt, waar aanzaten: fa milie, geestelijken en regenten van de Cunerastichting van wie de voor zitter een hartelijk toespraak hield, waarin hij vaststelde dat rector Ver beek in de drie jaren aan het tehuis verbonden getoond heeft, dat hij uit het goede hout gesneden is. Hij on derstreepte zijn woorden van dank en waardering met een geschenk: 'n pick-up, namens het hestuur van de Cunera-stichting. Middags werd er van 1 tot 2 uur een druk-bezochte receptie gehouden. Onder de velen die "Qctor Verbeek de hand drukten w' de algemeen overste van de co ?atie der zusters van „De Voor- ziemgheid", zuster Jacobi, en de bis schoppelijk directeur, recto- J. J. A. Starrenburg uit Amsterdam. Vanmorgen om negen uur vere nigde zich de hele gemeenschap van de Kaht. Technische School „Don Bosco", het lerarencorps en enkele honderden leerlingen, in de Lode wijkskerk aan de Steenschuur, waar rector L. Verbeek, als moderator van de school, bij zijn koperen priester jubileum een plechtige H. His op droeg. Rector Verbeek werd geassis teerd door rector H. L. J. M. Sondaal, diaken, en rector J. P. M. Vester, sub-diak Na het evangelie hield rector Sondaal een korte predikatie, met als thema de verhevenheid van de priesterlijke functie, daarbij aan halend een tekenende .geestelijke slagzin „Gij, priester, grijpt met han den beide de wereld vast aan de eeuwigheid". Zeer velen communi ceerden onder deze H. Mis. Een kleine schola, gevormd uit leerlin gen, verzorgde de misgezangen. bestuur overhandigde wethouc-er C. v. d. Plas de heer Bos een enveloppe met inhoud. Dt heer J. A. Blom bracht in herinnering de situatie toen de heer Bos in dienst trad en nu. Toen werd b.v. per jaar 500.000 kWh stroom geleverd, thans b.v. op een dag 48000 kWh. Er staat thans in Katwijk ruim 7000 meters waar van verreweg de meeste door de heer Bos zijn geplaatst. Na een toe spraak door de heer v. Duyn namens Laatste Berichten Het zonetoernooi Bulgaar trekt zich terug - Blijkens een bericht van het offi- oud-collega s en een dankwoordI van ciëIe Bulgaarse nieuwsbureau heeft de.:.3uj,.ll5ris was e Plec"tigheid Bulgarije de internationale meester beemdigd. Milko Bobotsov teruggetrokken uit RROMFÏFTSFN ?Ct* «onet®ernooi bij Wijze van pro- OVRFHFFRn I ATFN STAAN 5. *1®° d® ^ei^erinS .van de Ne" üNBbHbLKl) LAitiN aiAAJN derlandse regering een visum te ver- In Katwijk werden zaterdagavond strekken aan de Oost-Duitse schaker twee bromfietsen ontvreemd. Een Wolfgang Uhlmann. Hiervan Is me- der rijwielen werd een dag later aan- dedeling gedaan in een 'elegram aan getroffen in een rijwielstalling in de FIDE (De internationale schaak- Leiden. Later werd door de Leidse federatie). politie aangehouden en overgebracht naar Katwijk een 15-jarige inwoner „Koude oorlog", van Valkenburg (ZH). De jongen be- kende de diefstal te hebben gepleegd. c Het„ Sofiase sportblad „Naroden Tegen hem werd proces-verbaal op- sP°rt spreekt in dit vei band van gemaakt "de schaduw van de koude oorlog, De andere bromfiets werd onbe- over en sportgebeurtenis van heerd teruggevonden aan de Berg- - te betekenis val haven. Vermoedelijk is hier sprake geweest van joy-riding. SASSENHEIM Burgerlijke Stand Geboren: Anton z. van A. C. Wie- mer en M. F. Smits. Casper z. van C. Driebergen en A. Lepelaar Theo- dorus Johannes z. van T. J. Bousie en L. M. Momberg. Soraya d. v. P. van der Tuin en A. C. van Leeuwen. Overleden: D. de Boer 50 jaar vrouw. J. Guijt 64 jaar echtgen v. R. Nijgh. A. van Iterson 81 j. man. Leidse Agenda MAANDAG 21 NOVEMBER Leidse raad. begroting 2 en 8 uur n.m. Ver. Oud-Leiden Lezing in „De Lakenhal" 8 uur n.m. Rode Kruis. Uitreiking van de Landstein r plaque en een pen ning in de aula van het Acad. Zie kenhuis. 8 uur .m. Gastspeiers: Het witte schaap van de familie, 8 uur n.m. in de Leidse Schouwburg. KAB Najaarsledenvergadering in „De Harmonie" 8 uur n.m. DINSDAG 22 NOVEMBER HKW Buitengewone ledenverga dering, 8 uur n.m. in „Het Gulden Vlies". KAV - Herensingel Mis voor over leden leden om 7.45 uur in de pa rochiekerk. Kath. Nat. Bond voor EHBO, afd. Leiden Aanvang cursus 20 uur R.K. Lyceum. WOENSDAG 23 NOVEMBER. Kon. Nat. Hist. Ver. Bijeenkomst in het Rijksherbarium, Nonnensteeg 1, 8 uur n.m. Expogé. Lezing: „Hoe leer ik mu ziek waarderen?", 8 uur n.m. in „De Harmonie". St. Augustinusver. Ledenvergade ring. „Het Gulden Vlies", 3.30 uur n.m. ARKA. Vergadering en lezing. Rest. „De Vergulden Turk", 8 uur n.m. Rijksmuseum v. Volkenkunde. Le zing, 8 uur n.m. Leidse Ver. v. Postzegelverzame laars. Vergadering in „Zomerzorg", 8 uur n.m. Mij. voor Nijverheid en Handel. Koffiemaaltijd in „De Vergulden Turk", 12 uur. Stedelijke Leonardus K.A.V. Filmavond in het St. Antoniusclub huis, 8 uur n.m. DONDERDAG 24 NOVEMBER. Kath. Nat. Bond voor EHBO, afd. Leiden Vervolg cursus 20 uur R.K. Lyceum. Genootschap NederlandEngeland. Lezing in rest. „De Doelen", 8 uur n.m. D.E.V. Tuiniers- en bloemistenver. eniging. 8 uur n.m. in café Aniba. Leidse Assur. Club. Lezing om 8 u. n.m. in „Het Gulden Vlies". K.V.P.-kieskring Leiden. Vergade ring 7.30 uur n.m. in „Het Gulden Vlies". Intocht St. Nicolaas. 1.50 aankomst op het station, waarna ontvangst door B. en W. op het Stadhuisplein. VRIJDAG 25 NOVEMBER. Kyn. Ver. „Rijnland". Ledenverga dering in „Zomerzorg". 8 uur n.m. Leidse IJsclub. Vergadering in „De Vergulden Turk" 8.15 n.m. Contact-commissie Kinderbesch. Lezing in de flmzaal van de Unver- siteit. 8 uur n.m. Universiteit. Herdenking in de Pie terskerk, 4 uur n.m. ZATERDAG 26 NOVEMBER. Ver. Oud-Leiden. Excursie Eerste en Tweede Kamer. 1.15 samenkomst op de Garenmarkt. Clos Leembruggen. Feestavond van het jubileumfonds. 8 uur n.m. in de Stadsgehoorzaal. Tentoonstellingen Lakenhal, grafiek van Chris en Laurent van der Windt (tot 6 dec.). Lakenhal, schilderijen uit inzen dingen voor de Wedgwoodprijs 1960 (tot 28 nov.). Filiaal noodkerk Boshuizerlaan Dinsdag 15.30-18.00; donderdag 15- 17 en 19-20.30; zaterdag 14.30-16.30 u. Openingsuren R.K. Bibliotheek Maandag 14.00 tot 17.00 Dinsdag 10.00 tot 12.30; 14.00 tot 17.00; 18.30 tot 20.00. Woensdag 10.00 tot 12.30; 14.00 tot 17.00. Donderdag 10-00 tot 12.30; 18.30 tot 20.00. Vrijdag 10.00 tot 12.30; 14.00 tot 17.00; 19.00 tot 20.30. Zaterdag 10.00 tot 12.30; 14.00 tot 17.00. Voor de jeugd: Maandag 16.00 tot 17.00; dinsdag 16.00 tot 17.00; woens dag 14.00 tot 17.00; donderdag 13.30 tot 19.30; zaterdag 14.00 tot 17.00. BIOSCOPEN. De films in de week van 1825 no vember zijn door de Kath. Film-Cen trale als volgt gekeurd: Casino: „Moulin Rouge", volwasse nen. Lido: „Voetstappen in de nacht" 18 jaar. Luxor: „Roman Holiday", alle leeftijden. Studio: „Noblesse oblige", 18 jaar. Trianon: „Die Brücke", 18 jaar. Rex: „Michigan Kid", 14 jaar. Intussen heeft men te ~»erg en Dal nog niet alle hoop opgegeven, dat een oplossing voor de moeilijkheden kan worden gevonden. Het is name lijk gebleken, dat het besluit van de FIDE, om Uhlmann rechtstreeks in ELCKERLIJCK" MET „EEN HUIS het interzonale toernooi te plaatsen VOL HERRIE" "og n*et 'n alle hoofdsteden bekend is. Men meent dat er kans is op een Met het kolder-stuk van Stevens in de houding van de vijl en Linton, ,,'n Huis vol herrie", zijn Sf,°'e^erDe"de 1^ndS^S,d"J,r'tn van de toneelvrienden van .Elckerlijck", 6ebaar van de FIDE jp de hoogte en dat waren er zaterdag- en zon- „j. dagavond velen, wel aan hun trek J™™ "°fdvB,de eHde^peefseizoe^van^ElckerUjck"' fd®dparty®" «ge« SySL Men SFJF wflïenrwTbehchte°nP het" subliem^ ™facht het aantal deelnemende spe: spel van een Doc. Knock (P. G. v d. Kraan), de van alles verkopende, hongerlijdende en onrust zaaiende veearts. Zijn optreden was komisch en perfect. Ook zijn mimiek was voortreffelijk. Mevr. Immerzeel-Ho- man, als Arrabella, de wantrouwen de schoonmama van Jack Gay (P. Moord op K.P.M.-schip in Ned. Nieuw-Guinea Op het te We wak, in Australisch APOTHEKERSDIENSTEN Geopend apotheek Van Driesum, Mare 110, tel. 20406. ZIE VOOR STADSNIEUWS OOK PAG. 3. UIT DE OMGEVING HILLEGOM Bromfietser uit Voorhout dodelijk verongelukt Zondagavond omstreeks tien uur reed de 55-jarige heer J. v. d. Ploeg uit Voorhout, een vader van 8 kin deren, op zijn bromfiets langs de Leidse straat. Toen hij ter hoogte van „Pluk de Dag" de zich daar bevin dende bocht in het rijwielpad wilde nemen, raakte het rijwiel een halte- paal van de NZH De heer van der Ploeg kwam daardoor ten val en moest in bewusteloze toestand naar het St. Elisabethsgasthuis te Haar lem worden vervoerd. Hier is hij in de loop van de nacht overleden. KATWIJK AAN DEN RIJN G. Grimbergen vijftig jaar koorzanger Zondag werd het feit herdacht dat de heer G. Grimbergen tot lid van het parochieel zangkoor toetrad. Het feest werd, zoals gebruikelijk, inge zet met een plechtige Hoogmis, op gedragen tot intentie van de feeste ling door pastoor F. P. M. v d. Vliet. Het zangkoor zette zijn beste been tje voor door, ouder directie van de heer Willy Verburg te Leiden, te zingen de Missa „Salve Regina" voor 4 st. koor van Stehle. Na de H. Mis werd gezongen het „Jubilate Deo" van S. Kroon. Het feest werd in het parochiehuis voortgezet met een ge zamenlijk ontbijt waaronder pastoor v. d. Vliet het woord voerde om de jubilaris te feliciteren met dit heu gelijk feit, namens het gehele kerk bestuur. Spr. sprak de wens uit dat het de heer Grimbergen gegeven mo ge zijn nog vele jaren zijn stem te kunnen geven in de dienst voor God en tot stichting der gelovigen. Ook de heer Caspers verd in deze wen sen betrokken aangezien deze reeds 55 jaren eenzelfde taak had vervuld. De heer Caspers, als oudste der zan gers,, sprak de jubilaris toe, hierbij namens het voltallig koor de beste wensen uitsprekend. Deze wensen gingen vergezeld van een geschenk. Hierna bleef men nog enige tijd ge zellig bijeen. KATWIJK De heer H. Bos was dezer dagen 40 jaar bij de Gemeentebedrijven wat aanleiding was aan dit feit een feestelijk tintje te geven. Hij werd in het kantoor van de bedrijven toe gesproken door wethouder C. v. d. Plas waarbij o.m. aanwezig waren de heren A. Wassenaar raadslid D. C. O. Boekhoven oud-gemeentesecreta ris en vele collega's en oud-collega's. Daarna was het woord aan de heer J. A. Blom directeur van de gemeen tebedrijven. Namens het gemeente een definitieve burgemeesterswoning wordt de hoofdonderwijzers-woning d. Zwet) gaf eveneens een prima Nieuw-Guinea, liggende schip van de vertolking ten beste Komisch was K.p.M. „Sungaibila" heeft zaterdag- het spel van het clandestien getrouw- ochtend een uit Manokwari afkomst!- de echtpaar Gilford (Annie Schrama ge scheepskok> de papoea D Kedebak, en J. v.d. Zwet) dat danig m het om een niet bekencfe red nauw gedreven werd toen de baby eerste officler van het hi hmze Vredenlust', dat inmiddels bjjl aangevalIen Het deePrly.k veranderd was m een gekkenhuis WQnde slachtof, een indoneUsiër, gde ^erhS0nkko i?0fooXftë.i)S *o ongehuwd regie van de heer M. J. A. Post, voor 'n df, nacb va" «terdag op een avond van gezelligheid gezorgd, a°"dag lr he' pla?tsal«k.e *"<*enhuis waarbij „The Black Stars" de pauze's overleden. Het stoffelyke overschot opvulden met vrolijke muziek. lsr zondagmiddag met een Cessna- Aan het slot van beide avonden vliegtuigje naar Hollandia overge- klonk dan ook in het KSA-gebouw bracht. een dankbaar applaus op voor het Vanochtend is de juridische verte- door „Elckerlijck" gebodene. genwoordiger van de K.P.M.de ad vocaat te Hollandia, mr. J. de Rijke, Auto tegen transportband Zater- Per vliegtuig naar Wewak vertrok- dagmorgen omstreeks half acht reed ken. N. J. V. uit Leiden met zijn vracht- auto, waarachter een onverlichte transportband was bevestigd, vanaf de Postwijkkade achteruit de Hoofd straat op. Zuidbuurtseweg de tijdelijke burge- Geluktydig kwam uit de richting raeesterswoning. Leiden een personenauto, waarvan de bestuurder, Th. P. V. uit Den Raadsagenda De raad der ge- Haag, de onverlichte transportband meente vergadert op woensdag 23 niet opmerkte, met het gevolg dat hij noveniber te 19-45 uur. De agenda deze ramde. Hierbij ontstond alleen bevat o.m. voorstellen van B. en W. materiële schade. Tegen V uit Leiden wijziging van het besluit inzake werd proces-verbaal opgemaakt. ^fnrs0trQekk,n,g hyPotKhecair* ^eWe- ning aan r.k. woningbouwvereniging; aankoop personen-auto; vaststelling voorlopig plan tot onteigening van enige percelen weiland in uitbrei dingsplan „Recreatie Nieuweweg"; vaststelling uitbreidingsplan „Wei- poort"; vaststelling uitbreidingsplan in Hoofdzaak, wijziging uitbrei- Rector J. C. P. Plantiga van de St. dingsplan Dorp", onderdeel Korte Jacobusstichting heeft zondag zijn Miening; om t° bepalen dat voor een 12'/» jarig priesterfeest gevierd. In deel van de Hofpolder, Gootvlietpol- de kapel van de stichting droeg de der, de Room- of Meerburgerpolder jubilaris een plechtige H. Mis op met en de Westbroekpolder de vaststel - assitentie van Mgr. A. A. M. Sanders ling van een plan van uitbreiding en van moderator C. J Schut. Aan wordt voorbereid; nieuwe verorde- een feestelijk ontbijt na deze H Mis ning op de keuringsdienst van slacht- boden nir. A. J. M. van Moorsel na- dieren en vlees; benoeming 2 ambte mens de Regenten en dr. E( Hoelen naren burgelijke stand; crediet voor namens de medische staf gelukwen- aanbrengen straatverlichting op toe- sen en geschenken aan. gangsw^gen in de gemeente naar In de hall van de St. Ursulakhniek Lammebrug; subsidie aan West'-ind- werd van half 12 tot 1 uur een re- se polder; aanvraag bestuur r.k. ceptie gehouden, die door zeer velen Kleuterschool (par. H- Kruisverhef- werd bezocht Niet alleen door dok- fjng) om beschikbaarstelling voor toren, zusters en verpleegsters en eerste inrichting en aanschaffing van ander personeel "an de stichting, meubelen voor kleuterschool: subsi- roaar ook door vele parochianen van (jie commissie tot bevordering van St. Willibrord in Wassenaar en ver- j,e^ geordend zwemmen, tegenwoordigers van Wassenaarse verenigingen. Want voordat rector Onderhoud Westelndseweg Het Plantiga in 1958 '.an de St. Jacobus- bestour van de Grote Westeindse stichting werd benoemd was hij 5 PQlder vraagt een subsidie ^e verle- jaren kapelaan in de St. Willibrord- "en ,n de kosten van onderhoud van parochie en geestelijk adviseur en df Westeindseweg. Over dit verzoek aalmoezenier van verscheidt ne or- de commisise voor de finan- gahisaties cien geadviseerd een subsidie van De jubilerende rector ontving tal 250.- per jaar te verlenen. Eenzelf- WASSENAAR RECTOR PLANTING/1 VIERDE KOPEREN PRIESTERFEEST van geschenxen. WOÜBRIJGGE de bedrag is reeds toegekend aan de Geerpolder De Westeindseweg, aan vankelijk een grintweg, is nu geas falteerd heteeen een grote verbete- ROUWDIENST DRS. P. C. COUPRIE Voor de op 30-jarige leeftijd in hieraan verbonden kosten 16.850,- Leiden overleden drs. P. C. Couprie, bedragen waardotr de polairlasten lector aan de Joh. Calvijn-academie moesten worden verhoogd van 17,- te Kampen assistent van prof., dr. tot f 26, per ha Gezien hot gemeen- F. Kraus, hoogleraar in de semieti- tebelang stellen B. en W. voor met gche talen te Leiden, werd zaterdag- ingang van I960 een jaarlijkse subsi middag in de ger. kerk te Woufrrug- die van f 250,- te verlenen, ge, nadat zijn stoffelijk overschot in T alle stilte ter aarde was besteld, een 7npt»'rrSïr wal plechtige rouwdienst gehouden. Hier- ?al Bouwbedrijf uit Zoetermeer zal in ging voor de Leidse studenten- de u,tbreiding Parkgedeelte voor predikant ds. Rothuizen. Behalve flgen reken>ng 70 woningen gaan verscheidene plaatselijke autoritei- bouwen.volgens ontwerpvan archi- ten waren aanwezig talrijke profes soren, curatoren, docenten, collega's en studenten van de Calvijn-acade mie te Kampen, de Vrije Universi teit te Amsterdam en de Rijksuni versiteit te Leiden. tect G. B. van Driel uit Oostvoorne. Marktberichten ROTTERDAM, 21 nov. Vee. Aan voer 2150 stuks. 1345 vette koeien, 805 varkens. Vette koeien 300330. 270—300 250270, varkens 174—172 —170. Vette koeien aanvoer groter, handel kalm. prijzen aanvankelijk als vorige week maandag, bij afloop da lende prima's boven notering. Var- Morgen komt burgemeester J. A. kens aanvoer iets minder, handel ta- Detmers zich met zijn gezin metter- melijk, prijzen even hoger, prima woon in Zoeterwoude vestigen. In vleesvarkens boven notering, slacht- afwachting van een oplossing voor zeugen van 1.451.50 per kg. ZOETERWOUDE BURGEMEESTER DETMERS VESTIGT ZICH IN GEMEENTE

Leidse Courant | 1960 | | pagina 2