Politie kan weer moed vatten „Jo Vincent moest maar eens proberen „Mylord" te zingen" Meningen over T.V.-programma verdeeld VRIJDAG 11 NOVEMBER 1960 DE LEIDSE COURANT PAGINA 9 In Den Haag: heeft gisteren een hernieuwd overleg plaatsgevonden over de politiesalarissen. Foto: Z.Exc. mr. E. H. Toxopeus (links) in gesprek met de voorzitter van de centrale commissie georganiseerd overleg ambtenaren zaken, prof. N. E. H. van Esveld. Over de inhoud van het besproke ne weigerden de deelnemers aan het overleg donderdagavond mededelin gen te doen. Opheffing van HAARLEMMERLIEDE gaat niet door Met 41 stemmen voor en 53 tege heeft de Tweede Kamer gisteravon de opheffing van de gemeente Haarlemmerliede en Spaarnwouc verworpen. Deze opheffing van g meenten was vervat in een wetson werp. Vóór het regeringsstandpun dat de gemeenten wilde doen vei dwijnen waren behalve de Pvd enige liberale en Christelijk Hist« rische afgevaardigden. De KVP-fra tie was unaniem tegen. Ministi Toxopeus, die dit wetsontwerp ve dedigde vroeg schorsing der beraac slagingen ten einde zich te berade over de consequenties van de u: spraak van de Kamer over het wet ontwerp. MAN BIJ RANGEREN OMGEKOMEN. Omstreeks half tien gisteravond de 63-jarige los-arbeider E. G. 1\ Boussen uit Zaandam door een tre gegrepen en gedood. De heer Bou sen, gepensioneerd voorman-rangee. der, die nog als losarbeider bij de spoorwegen werkte, stak in Zaandam de rails over, die tussen het eerste en tweede perron liggen. Hij werd door een rangeerdeel gegrepen en was op slag dood. KINGfiet beste dagelijkse middel ter opwekking en verkwikking/ ®-- ONDERHOUD MILITAIRE GEBOUWEN AANBESTEED Door de eerstaangewezen ingenieur van de dienst der genie werden enige aanbestedingen gehouden voor het onderhoud van gebouwen en terrei nen in Leiden en omgeving. Het on derhoud gedurende 1961 van de mi litaire gebouwen, werken en terrei nen van de Koninklijke Marine in Oegstgeest en Wassenaar had 23 in schrijvers. De laagsten waren N.V. Hoeben, Naarden, 83.700; Revers C.V. Haarlem, 83.500; W. v. d. Ley, Herwijnen, f 83.400; S. v. d. Galie, Deventer, 82.500 en Proper C.V., Oegstgeest, 82.100. Het onderhoud van de gebouwen ;nz. te Leiden had eveneens 23 in- ;chrijvers. Daarvan waren de laag ten: fa. Vos, Duivendrecht, f 93.500; levers C.V., Haarlem, 93.500; S. j d. Galie, Deventer, 90.300; C.V. 'roper, Oegstgeest, 88.000 en J. M. '.amson, Oegstgeest, 86.300. Het onderhoud van de gebouwen ,nz. in de omgeving van Leiden had 11 inschrijvers. Hiervan waren de (oogsten: fa. v. Oortmerssen C.V., laarlem 124.000; S. v. d. Galie, >eventer, 118.600; J. M. Samson, ")egstgeest, f 118.000; Proper C.V., Oegstgeest, f 117.000. De gunningen zijn nog aangehouden. Regering wil geld voor verhoging uittrekken De bespreking^ tussen minister To xopeus en de Centrale Commissie voor Georganiseerd Overleg schijnt resultaat gehad te hebben. De rege ring wil boven de tien miljoen gul den, die uitgetrokken waren voor 'n ongemakkentoeslag voor het buiten dienst personeel van de politie, nog tien tot vijftien miljoen gulden be schikbaar stellen voor verhoging van de politiesalarissen. Na afloop van de besprekingen over de algemene prin cipes van het loonbeleid voor het overheidspersoneel werd een com muniqué uitgegeven door het minis terie van Binnenlandse Zaken, waar in niet bijzonder veel wordt gezegd. Gezien het verloop en de achter grond van het enige tijd geleden af gebroken overleg, ligt het echter voor de hand, dat de minister van de centrale organisaties van over heidspersoneel de verzekering heeft gevraagd dat zij een eventuele ver hoging van de politiesalarissen niet als een precedent zullen gaan ge bruiken. Het is duidelijk, dat de re gering wel bereid is iets meer voor de politie te doen, maar slechts wan neer zij de zekerheid heeft dat de organisaties dit niet zullen aangrij pen als een middel om op korte ter mijn ook een verhoging te vragen van de salarissen van' andere groe pen overheidspersoneel. Een definitief resultaat werd in deze bijeenkomst nog niet bereikt. Na wederzijds beraad in eigen kring zal het gesprek op 22 november wor den voortgezet. Zeepfabriek van Socrates ingezet Groot verlies voor Amsterdamse Bank In Hengelo bestond gisteravond zeer grote belangstelling voor de in zet van de verkoping van een zeep fabriek met 25 hectare grond, eigen dom van N.V. Gebr. O verbeek, waar van de aandelen in handen zijn van de N.V. Socrates in Amsterdam. De verkoping geschiedt op last van de Amsterdamse Bank, die als hypote- caire schuldeiser het recht heeft om, bij gebreke van behoorlijke voldoe ning van rente en aflossing, het met hypotheek belaste eigendom open baar te doen verkopen. Geruime tijd geleden verleende de Fries-Groning se Hypotheekbank N.V. te Gronin gen op het terrein van de Gebr. Overbeek een hypotheek van 550.000 gulden. Naderhand ging deze hypo theek over naar de Amsterdamse Bank, die er vervolgens nog eens een gelijk groot bedrag bijdeed, met als gevolg, dat op de 25 hectare, ge deeltelijk uitgegraven grond 'n last van niet minder dan 1,10 miljoen gulden rustte. Bij deze verkoping verliep het bieden schriftelijk. Hoog ste bieder voor de serie afzonderlij ke percelen, waarin het geheel werd aangeboden, was de heer H. A. W. Derksen, makelaar te Enschede voor 585.000 gulden. Volgende week valt de beslissing. Kleren maken ook de soldaat nü weer zo lekker als kip..! AKKERTJES (Advertentie) Verdronkene leeft voort op papier Vorig jaar 23 december werd het bootje „Heen en Weer IV", die de verbinding onderhoudt tussen het Centraal Station te Amsterdam en de overkant van het IJ door een vracht boot overvaren. Enkele passagiers vielen overboord, doch allen konden gered wordenalthans dat dacht men. Enkele dagen na Kerstmis werd de heer J. Greuter, een 28-ja- rige kantoorbediende uit Monniken dam als vermist opgegeven. De heer Greuter maakte altijd van het bewus te bootje gebruik. Men ging ter plaatse dreggen, maar nimmer werd iets gevonden. Gisteren stond de Amsterdamse schipper J. K., die de aanvaring had veroorzaakt voor de balie. Dood door schuld was het ten laste ge legde. De officier van Justitie eiste vier maanden voor de aanvaring welke de dood van de heer Greuter ten gevolge had. De recher bleek het niet eens te zijn met de officier, ten minste waar het dood door schuld betrof. De heer Greuter is nimmer gevonden. Men neemt maar aan, dat hij dood is, maar een bewijs heeft men nimmer gekregen. Op papier leeft de heer Greuter nog steeds voort. De schipper werd derhalve slechts tot 100,- boete voor de aanvaring, waaraan hij schuldig werd gevon den, veroordeeld. MAN OPGEDRECHT Procuratiehouder uit Zevenbergen? Het stoffelijk overschot van een ongeveer 45-jarige man, dat door de Amsterdamse politie uit de Weesper- trekvaart is opgehaald, is vermoede lijk het lichaam van de heer P. A. Frangois uit Zevenbergschehoek. Se dert 25 oktober is deze heer spoor loos. Al eerder was zijn zwaar bescha digde auto uit de vaart opgehaald. Bescheiden gevonden op het Ujk we zen in de richting van de heer Fran gois, die procuratiehouder was bij de Slavenburgse Bank in Zevenbergen. De heer Frangois was ongehuwd. BELASTINGFRAUDE EN CHANTAGE. De rechtbank te Haarlem heeft de de 29-jarige schoen winkelier H. D. uit Heemstede, wegens belastingfrau de en valsheid in geschrifte veroor deeld tot een gevangenisstraf van een maand. De fraude was voor een deel gevolg van chantage. De eis van de officier van justitie had geluid een voorwaardelijke gevangenisstraf van drie maanden en een boete van drie duizend gulden, subs, twee maanden hechtenis. In de periode van 1952 tot 1959 zou verdachte 180.000 gulden niet als inkomsten voor de belastingen hebben opgegeven en een bedrag van 332.000 gulden aan inkopen buiten zijn boeken hebben gehouden. Enkele jaren geleden had hij een Santpoortenaar als verkoper in dienst genomen en toen deze merkte, dat zijn patroon in de boeken knoeide, chanteerde hij zijn patroon. De man nam regelmatig bedragen op en ver duisterde duizenden paren schoenen. Na een familiefeest in Pazha- voer in de Indische staat Kerala zijn vier mensen gestorven en ongeveer driehonderd ziek geworden als ge volg van voedselvergiftiging. Een vreemde vangst Visie op televisie van L. C.-lezers De Sch. 60 heeft op zijn laatste tocht een merkwaardige vangst gedaan: Een vis van nog onbekende soort van ongeveer een meter lengte. Het dier is ovaal-vormig en heeft een breedte van ongeveer 60 cm en een ronde staart. De vinnen zijn rood van kleur. Schipper Cor v.d. Zwan heeft het dier naar de afslag ge bracht, waar het vlot verkocht werd. Onze TV-recensent heeft 't vraag stuk van de zangstemmen voor het publieke forum geworpen. Zoals men zich zal herinneren heeft Wil lem O. Duys in een AVRO-program- ma de mening van Jo Vincent en Aafje Heynis gevraagd over „lichte" zangeressen zoals Corrie Brokken, Mieke Telkamp, Greetje Kauffeld, etc. Vooral mevr. Vincent was met haar kritiek op deze „zangeressen, die slechts klanken uit kunnen sto ten" niet mis. Wij kregen reacties van lezers, die wij hierbij gaarne de ruimte geven. Het getal reacties was echter zo groot, dat we met grepen uit de brieven moeten volstaan. De heer M. Heijmans uit Hazers- woude is altijd van mening geweest, dat het vreemde geluid van „lichte" zangeressen te wijten was aan de de slechte kwaliteit van zijn radio toestel. Teneinde raad heeft hij nog een „ooroperatie" ondergaan, zonder resultaat. Tot hij maandagavond uit de droom werd geholpen door mevr. Vincent en Aafjc Heynis, die met heldere stemmen van de edele zang kunst hun afschuw voor „moderne" zang niet onder stoelen of banken staken. De heer A. Krom te Leiden weet de zang van Mieke Telkamp, Greetje Kauffeld, Corrie Brokken etc. soms wel te waarderen, hoewel dit geen zangeressen zijn in de strikte beteke nis van het woord. Daarom beging volgens deze inzender de heer Duys een grote blunder door over deze soort kunst met een kleine k de mening te vragen van mevr. Vincent. Overigens beschouwt hij sommige muziek- of zangvoordrachten voor teenagers als schizophrene sympto men, die grenzen aan het waanzin nige. Een schoolkind voor de TV la ten optreden met een zinloos liedje acht hij bedenkelijk en onwaardig. Aldus de heer Krom, die het overi gens een interessante en leerzame avond vond. De heer G. van Dorp uit Sassen- heim is van mening, dat de schuld gedeeltelijk moet gezocht worden bij de grote zangers en zangeressen van deze tijd zelve, daar zij niet met een genre durven te komen, waar de grote Caruso niet bang voor was: het goede populaire lied. In de tijd van Jozef Schmidt en Tauber was dit wel het geval. Helaas is Mario Lanza nu ook overleden. Mieke Tel kamp, Greetje Kauffelt e.d. zingen prima al wordt haar stem wel eens „verbogen". De heer J. M. Hoogenboom uit Roelofarendsveen is nog steeds in af wachting van de beloofde drie naar burgerlijk vermaak strevende kol derstukken van de KRO. De schrijver heeft kritiek op „een omroep" die zijn beurt gewoonlijk verbruikt met een soort proefwerk van twijfelachtig allooi. Hij heeft kritiek op de vele-aether-fora, alsook op de eindeloze praaturen, bij de ge middelde burgerluisteraar niet ge liefd. De TV moet toch in de eerste plaats een kijk-hoorapparaat zijn. Volgens mevr. Van Rijn te Bos koop zingt Corry Brokken met een mooie gevoelige stem. Zij zingt met heel haar hart en niet enkel maar liedjes. Als mevr. Vincent goed luis tert zal zij meer horen dan 'n liedje. Mieke Telkamp heeft al heel wat jongensharten verwarmd, Greetje Kauffeld zingt ontzettend hartelijk. Deze uitzending had een prettig verloop kunnen hebben als mevr. Vincent zich niet zo harteloos had uitgelaten en vooral geen namen had genoemd. Mevr. L. J. v. d. Ing-Dongelmans uit Hoogmade vond het 13-jarige zangeresje uit Denemarken alleraar digst om te zien en te horen. De kri tiek van de zangeressen voor de te levisie vond zij wel aan de scherpe kant. 'n Onbekende abonnee zou wel eens graag met Jo Vincent in discus sie geraken. Hij zou zich niet zo laten afblaffen door deze zangeres, als zij dat met Willem O. Duys deed. Jo Vincent moet maar eens probe ren een liedje als Mylord te zingen. Brug over de Merwede bij Goriiichem -A"* m De n.v. Meelfabrieken der Ne- Donderdag rijn in de Saxen Welmar-kazerne in Arnhem aan enige honder- derlandse bakkerij, gevestigd te Rot- den grenadiers nieuwe uniformen uitgereikt. De militairen zullen het nieu- terdam, hebben gistermiddag op een we uiteaanstenue bij wijze van proef een Jaar lang dragen. Drie verschil- buitengewone algemene vergadering Het werk aan de brug over de Boven-Merwede bU Go rinchem zal omstreeks half november as. zo ver zHn. XT van aandeelhouders het maatschap- dat de doorvaart onder de beide vaste hoofdoverspanningen mogelijk is. De onderkant van de oversinnnin- lende soorten stof zullen o.a. worden beoordeeld. Foto: Nog nooit hadden peijjk kapitaal verhoogd van tien mil- gen is gelegen op 13,50 meter boven N.A.P. De door vaart onder het beweegbare noordelijke gedeelte van de militairen zoveel belangstelling voor de spiegel bij de kazernepoort, joen tot dertig miljoen gulden. de brug blijft voorlopig afgesloten.

Leidse Courant | 1960 | | pagina 9