Vergadering van K.V.P. Statenkring Gouda tqpp hier is uw (Keurslager van der Meer Overdekte Bedrijfsruimte v/h DE KOSTER Co. enkele ongeschoolde arbeiders MAANDAG 7 NOVEMBER 1960 DE LEIDSE COURANT PAGINA 5 Gedeputeerde Deerenberg over woningbouwbeleid Wij hebben in Nederland aan woningwetwoningen meer dan voldoende, maar ze worden helaas bij lange na niet bewoond door mensen die er in horen: de mensen met de lagere inkomens. Het is bedroevend te weten hoeveel huurders met hoge salarissen of lonen, in woningwetwoningen huizen, en helemaal niet altijd uit noodzaak een dergelijke woning tot hun beschikking hebben, voor de bouw waarvan de staat belangrijk financieel bijdraagt. Deze verzuchting werd zaterdagmiddag geslaakt door Gedeputeerde A.C. A. Deerenberg tijdens de in gebouw „Concordia" te Gouda gehouden Sta tenvergadering van de kring Gouda van de KVP, naar aanleiding van in die richting geplaatste opmerkingen. H. M. van Dool volgt W. Hoonhout als voorzitter op Op nog een ander probleem wees lijk aspect hieraan vooraf tot stand de heer Deerenberg, dat nauw ver- komt. weven is met de woningsituatie in de gemeenten en naar spr. meent, Grenswijzigingen, op gerechtvaardigde gronden, stelde spr. de vraag of niet ook de gemeen- Het was evenzeer te verwachten tebesturen het weieens beter zouden dat tijdens deze vergadering ook de kunnen doen. Die andere zaak is de twee grenswyzigingsplannen, welke krotwoningsituatie in tal van ge- in feite één geheel vormen en in meenten. Ter vervanging van krot- hoofdzaak de stad Gouda en haar woningen, welke zo spoedig moge- omgeving en Alphen aan den Rijn lijk moeten worden afgebroken om- met haar streek, het centrum dus dat ze geen menswaardige bewoning van de randstad Holland, betreffen, meer bieden, vragen en krijgen de ter sprake zouden komen. Dat deed gemeenten wel eens extra woning- de here C. J. van Tol, wonende aan bouwtoewijzingen. Maar zodra zijn het Reijneveld. Bevind ik me in mijn de woningen, op een dergelijke toe- huis, dan ben ik in de gemeente wijzing gebouwd, niet gereed of ze Boskoop, maar steek ik een been blijken al bewoond te zijn of be- buiten de deur lan sta ik op grond- woond te gaan worden door mensen gebied van Alphen aan den Rijn. Nu die van buiten die gemeente komen is het mij om het even welke ge en.... het criterium van de grief meente aanspraak op mij als inwo- van de gedeputeerde Deerenberg ner wil maken, ik houd van de een schuilt wel het ergst en het meest niet minder en van de ander niet in het feit, dat de desbetreffende meer, al ligt de ene gemeente wat krotwoningen door dezelfde men- verder van huis dan ander en sen bewoond blijven en dezelfde glipt tussen beide door het gezegde krotwoningen paraderen jaar in jaar een goede buur is beter dan een uit op de aanvrage-lijst. verre vriend, als de een of de ander maar zorgt voor een goede straat- „Niet slecht geboerd" verlichting, want het is thans bij donker levensgevaarlijk het Reijne- De heer Deerenberg was voorts de ve*d(e begaan. Nu ligt de situatie mening toegedaan, dat de provincie ZP'. f vervolgde de heer Van Tol, Zuid-Holland, voor wat de woning- dat noch de gemeente Boskoop, noch toewijzing en de woningbouw be- veeniet*s^cht°heeWg^boerd*0Gede- KatwijkeTS willen haVOl puteerde Staten van Z.H. hebben er overigens niet alles, eigenlijk heel vy 7 1 wr weinig in te zeggen hoeveel wonin- iN.V. ^eena Ven-Kat WIJ K gen bepaalde gemeenten mogen gaan nnwpri^Iir bouwen in een bepaald jaar. Ged. upgenciii Staten hebben namelijk slechts be moeiing met ie provinciale verdeling Het bedrijfsleven in Katwijk heeft van de door haar verkregen toewij- op initiatief van de Vereniging van zing uit de lan lelijke pot. Het lan- schippers-eigenaren de N.V. Zeeha- dekjk streefgetal bedraagl rond venKatwijk opgericht. Tot presi- 80.000 in totaal. Daan an krijgt Z.H. dent-commissaris is benoemd de momenteel slechts 25%. Bedroeg de heer J. F. Posthuma, oud-president- produktie in 1954 maar 14.000 wo- directeur van de Herstelbank. ningen, voor wat Z.-H. betreft, thans gaan wy boven de 20.000 uit. Zonder overheidsgeld willen de Katwijkse reders een poging doen Plan Wilsveen. om Katwijk een zeehaven te bezor gen, met visserij havens, een ijsfa- Wat het plan „Wilsveen" betreft briek. een sleephelling en een af- is het begrijpelijk, dat in de Kamer slaggebouw voor vis. Het project zal iedereen het met iedereen oneens in totaal vijfentwintig miljoen gul- was, om het met de redactie van de den vergen. De jaarlijkse lasten, in- Volkskrant te zeggen, aldus Gede- clusief afschrijving, gullen 1.780.000 puteerde Deerenberg. De Kamer gulden bedragen, heeft niet haar adviseurs, niet haar Het ontwerp van het plan voor de planbureau, ingenieurs enz., waar- Katwijkse zeehaven is afkomstig over wél de minister en de gedepu- van de heer drs J. Floor, economisch teerden kunnen beschikken. Naar adviseur van de Vereniging van sprekers mening gaat het ten deze schippers-eigenaren. Volgens hem niet in de eerste plaats om het feit, kunnen de aanzienlijke kosten, die dat er een stad in deze provincie het ontbreken van een eigen haven bijkomt en als het ware uit de grond in Katwijk met zioh meebrengt door gestampt wordt, maar het gaat er de Katwijkse visserij maatschappij en primair om, dat er een sociaal-eco- beter gebruikt worden voor de aan- nomische eenheid met een bestuur- leg van een haven. Alphen aan den Rijn enige verbete ring ten deze tot stand willen bren gen, in afwachting van de beslissing inzake de grenswijzigingen De heer Deerenberg zette tot beter begrip van de aangelegenheid nader uiteen het verloop van de procedure van grenswijzigingen in het alge meen en verklaarde, dat statenleden in feite weinig of geen bemoeiingen ermee hebben. De zaak speelt wel, wij zijn ervan op de hoogte en wij weten ook, dat het erg moeilijk is iedereen tevreden te stellen In het onderhavige geval gaat het hoofd zakelijk om grenscorrecties. Het des betreffende wetsontwerp is al reeds driemaal gereed geweest. Telkens weer opnieuw moeten de raden wor den gehoord. Er zijn bij dit plan zó veel gemeenten betrokken, da* zulks extra lange tijd vergt en men de voorgeschreven bijeenkomst ter na dere toelichting van de standpunten niet in het provinciehuis kon hou den, maar men daartoe zijn toevlucht moest nemen tot het Kurhaus te Scheveningen. A!s de heer Van Tol op zijn straatverlichting zou moeten wachten tot de-»e grenswijzigings- plannen in kannen en kruiken zul len zijn, dan zal hij nog enige jaren geduld moeten hebben, verzekerde de heer Deerenberg, want ik zal blij ziin als het in 1962 in het Staatsblad zal staan. VOORZITTER W. HOONHOUT GING HEEN De Statenkringvergadering stond voor de laatste maal na J5 jaren, on der leiding van de heer W. Hoon hout. Hij nam als voorzitter afscheid. Medisch advies noopte hem daartoe. Circa 22 jaar was de heer Hoonhout bestuurslid van deze kring. Hij was secretaris, penningmeester en voor zitter. Hij is en blijft nog propagan daleider van de Kieskring Leiden en penningmeester daarvan; voorts lid van de bestuursraad, partijraad en propagandaraad van de partij. De heer Hoonhout is als voorzitter opgevolgd door de heer H. M. v. d. Dool die ongeveer 32 jaar in de katholieke politiek meeloopt, aan vankelijk te Alphen a. d. Rijn en thans sedert 15 jaar is hij voorzitter van de plaatselijke afdeling van de KVP te Waddinxveen. Hij is daar ongeveer even lang hoofd van de katholieke lagere school. Het ging bii deze verkiezing tussen hem en mr A. Q. van Ruiten te Gouda. De heer v. d. Dool kreeg een overgrote meerderheid van stemmen. Nadat de heer Hoonhout vervol gens had bedankt als bestuurslid, werd bij motie van de heer C. M. Deerenberg te Alphen a. d. Rijn be slist, dat staande de vergadering in de vacature werd voorzien. Hij stelde de heer Hoonhout kandidaat, die bij acclamatie tot bestuurslid werd her kozen. Hem werd voor zijn bereid heid dank gebracht, zowel door de heer Deerenberg als zijn opvolger, de heer v. d. Dool en algemeen was de waardering om zijn toezegging 't bestuur van zijn adviezen te laten profiteren. De heer Hoonhout werd een boekwerk aangeboden. De heer Hoonbout deelde mee, dat de Statenkring binnen afzienbare tijd komt met een studie over de planologische en bestuurlijke taak van de overheid in het kader van de ruimtelijke problemen in het district waar zoveel problemen van dien aard spelen en nog zullen gaan spe len, zoals is te verwachten. Tot een openbare behandeling van genoemd vraagstuk zullen t.z.t. o.a. ook wor den uitgenodigd de overheidsbestu ren en andere betrokken instanties, die werkzaam zijn in het desbetref fend gebied. Deze, als bij verrassing gedane mededeling, werd door de vergadering met algemene instem ming begroet. Tijdens deze bijeenkomst heeft het statenlid, de heer Th. W. J. Verhoef te Alphen aan den Rijn een uitvoe rige beschouwing gewijd aan de funktie, de samenstelling, werkwijze en de talloze bemoeiingen van de provinciale staten van Zuid-Holland, waarbij hij met nadruk heeft ge wezen op vele mogelijkheden om vele werken o.a. van gezondheids zorg, jeugdzorg, cultureel en sociaal werk, vanwege de provincie ge steund te krijgen, uiteraard via een provinciaal overkoepelend orgaan, via welke dan subsidies eventueel naar de afdelingen kunnen toevloei- KATWIJK AAN DEN RIJN Bridgen De door de bridgeclub .,De Brug" in De Roskam gespeelde onderlinge bridgedrive gaf de vol gende uitslag: 1 Wamsteker-v. d. Plas 86 m.p., 2 S. Visser-Jos. Pralevliet 79 m.p., 3-4 v. d. Marel-J. Pluim- graaff 73 m.p., 3-4 echtpaar F. v. d. Valk 73 m.p., 5-6 Ravensbergen-v.d. Plas 71 m.p., 5-6 echtpaar P. v. Pa ridon 71 m.p., 7 J. de Jong-L. v. d. Plas 70 m.p., 8 Duindam-mevr. Koen- raads-van Nederveen 64 m.p., 9 J. Klos-H. Hermans 61 m.p. K.R.B. In Hotel Riche vergader de onder leiding van voorzitter D. C. O. Boekhoven de Katwijkse Red dingsbrigade. In zijn openingswoord wierp de voorzitter een terugblik op het afgelopen jaar dat niet zo gun stig is geweest als het jaar 1959. Een klacht had spreker over de vernie ling van sommige artikelen voor de redding nodig. De zee heeft ook deze zomer weer slachtoffers geëist. Steeds zal door de Reddingsbrigade tegen de verraderlijke zee gewaar schuwd moeten worden. Spr. kwam dan tot het punt zwemmen. Wense lijk is dat ieder zwemmen leert op de eerste nlaats de jeugd. Van hier gaan eenmaal in de 14 dagen 120 kinderen naar Leiden om te oefenen. Nog steeds ontbreekt in onze ge meente een zwemgelegenheid. Dit te bouwen ligt natuurlijk op de weg van de gemeente. Een schrijven was ingekomen van de leden van het „Brittenburg-onderzoek", waarin er kentelijkheid betuigd werd voor de medewerking. Uit het jaarverslag bleek dan dat in beide posten 547 maal eerste hulp was verleend, 197 vondelingen werden geherbergd, 3 reddingen werden verricht en 17 maal eerste hulp aan baders ver leend. Voor het strandwachtdiploma slaagden 9 voor A en 3 voor B. Voor C slaagden 5 candidaten. NOORD WTJKERHOUT KOEL- EN PREPARATIEBEDDRIJF IN NOORDWIJKERHOUT GEOPEND Met een eenvoudige handgreep heeft burgemeester P. M. M. van der Weijden zaterdagmorgen het nieuwe koel- en preparatiebedrijf van de heer W. J. van den Berg aan de Herenweg in werking gesteld. Dit is het tweede bedrijf van deze aard in de bloembollenstreek en de opening van dit van durf en initia tief getuigende project mocht mede de belangstelling trekken van het college van B. en W. en de secre taris van Noordwijkerhout. Na de opening werd het bedrijf, bestaande uit vier enorme met het nieuwste vederlichte materiaal ge- isoleerde cellen, welke alle tot vier graden onder nul kunnen worden gekoeld, terwijl twee daarvan ook tot 40 graden Celcius verwarmd kun nen worden, bezichtigd. De cellen zijn binnenshuis met vrachtwagens bereikbaar. Het complex is in nog geen drie maanden tijd door de aannemer M. G. van Parera gebouwd, terwijl de fa. Zephyr uit Zoetermeer voor de koeltechnische en de fa. Van Tol uit Langeraar voor de warmte-techni- sche installaties zorg droegen. Des kundig adviseur voor de aannemer was de heer Langeveld van 't Rijks- tuinbouwconsulentschap te Lisse. Dat het nieuwe bedrijf in 'n grote behoefte voorziet, werd duidelijk uit de mededeling, dat reeds vandaag alle vier de cellen, welke elk 3800 draadbakken met bollen of 4000 kis ten met groente kunnen bevatten, volgestouwd worden en de cellen dan voorlopig reeds vier maanden vol zullen blijven. Vooral voor peen schijnt er thans een grote behoefte aan koelruimte te zijn. Vijf-daagse werkweek bij DMN. De Vakraad voor de Metaalbedrijven heeft goedkeuring gehecht aan het voornemen van De Machinefabriek Noordwijkerhout om vanaf 1 januari 1961 het aantal werkuren vast te stellen op 45 per week. Dit houdt in dat in dit metaalbedrijf de vrije za terdag wordt ingevoerd. De Machi nefabriek Noordwijkerhout behoort hiermede tot de eerste 20 metaalbe drijven in Nederland, die voor de invoering van de verkorte werkweek toestemming hebben verkregen. NOORDWIJK Klaverjascompetitie De uitsla gen van de gespeelde wedstrijden van de klaverjasvereniging „Sport na Arbeid" zijn als volgt: J. Dui venvoorde 5547 p., W. Smit 5093 p., Q. de Haas 5077 p. A v. d. Berg 5014 p.. W. Mooijekind 4928 p., B. Hoze- noot 4857 p., J. Plug 4741 p., P. Zuid hoek 4717 p., 3 Weijers 4683 p., T. Holst 4293 p. 5e tentoonstelling „Klein Avifau na" Vrijdag 11 nov. a.s. zal „Klein Avifauna" haar vijfde vogeltentoon stelling houden in hotel „De Zee leeuw". Er zal een enorme collectie vogels bijeengebracht worden, waar onder zeer zeldzame exemplaren. Verwacht wordt dat deze show alle vorige zal overtreffen. Het bestuur van „Klein Avifauna" heeft aan de ze expositie een wedstrijd verbon den voor amateurfotografen, waar voor een mooie prijs is uitgeloofd. Geboren: Margaretha A. d.v. P. J. Kortekaas en M. J. Kret; Eric J. C. z.v. A. C. Paddenburg en J. M. Duindam; Corneiis z.v. C. v. d. Niet en J. v. d. Niet; Adriana J. d.v. J. Korbee en A. J. W. M. Rosdorff; Ger- rit z.v. J. Bedijn en A. Caspers. WASSENAAR ƒ1.000.000.- AAN INVESTERINGEN IN 1961 NOODZAKELIJK Bij het opstellen van de gemeen tebegroting voor het jaar 1961 heb ben burgemeester en wethouders rekening gehouden met de kapitaals- lasten van investeringen, die in de loop van dat begrotingsjaar nood zakelijk geacht worden. Bij de toe lichting op de begroting hebben b. en w. een lijst gevoegd van deze in vesteringen. Daaruit blijkt, dat voor 1961 onder meer op het programma staan: de bouw van de Salvatorschool (ƒ200.000,-), de uitbreiding van het schoolgebouw aan de Zijllaan, waar in de Nutsschool is gevestigd 135.000,-), de bouw van een brug in de Stadhoudersweg over het Ha venkanaal ƒ118.000,terwjjl voor de sanering van de dorpskom, de uit voering van het komplan dus, een bedrag van f 260.000,- nodig geoor deeld wordt. Op de lijst van investeringen komt verder voor een bedrag van ƒ36.000 voor dc aanleg van een nieuwe weg in Rijksdorp, waartoe de raad on langs besloten heeft. De aanleg van parkeerstroken langs de Storm van 's Gravensandeweg en een verbete ring van het kruispunt Storm van 's Gravensanc ewegKatwykseweg en een profielswijziging van enkele andere kruispunten met de Storm van 's Gravensandeweg zullen tesa- men 78.000 kosten. Verder is een bedrag van 32.000 gereserveerd voor het verbeteren van de trottoirs en de parkeerstroken aan de Oost- dorperweg en de van Zuylen van Nijeveltstraat. Volgens het investeringsschema zal in 1961 een begin gemaakt worden met de aanleg van een nieuw water sportcentrum met woonschepenha ven. De brandweer zal de beschik king krijgen over een gereedschap- penwagen met „voorbouwpomp" en over een trekker-inanschappenwa- gen. De kosten van deze voertuigen worden geraamd op ƒ50.000. Op het programma staat voorts een kleine verbouwing van het raadhuis, nl. aan de entree en de gang, die 5000 zal kosten. Voor het bedrijf „buiten plaatsen" is een investering van 40.000 voorzien in de aanleg van paden en een bospark. Tenslotte komt op de lijst van investeringen voor een bedrag van 20.000 voor uit breiding van de straatverlichting in verband met nieuwbouw. Uitleenpost van OLB in het Ker- kehout De uitleenpost van de Openbare Leeszaal en Bibliotheek in het Groene Kruisgebouw in het Ker- kehout is een jaar open. En in dat eerste jaar werden aan ongeveer 100 lezers 2900 romans en 600 studieboe ken uitgeleend. Het aantal jeugdige lezers bedroeg 230 en zij verslonden met elkaar 7400 jeugd- en 2000 ont- wikkelingsboeken. Als er voldoende belangstelling be- bestaat zullen er deze winter iedere week op woensdagmiddag van 2 uur tot half 3 voorleershalfuurtjes voor de jeugd worden gehouden. Nieuwe tennisclub opgericht Er is een nieuwe Wassenac.rse lawnten- nisvereniging „De Oude Eik" opge richt, die zal gaan spelen op de ge lijknamige tennisbanen aan de Maal drift. Tot voorzitter van de vereni ging werd gekozen de heer R. van Heusden, tot secretaris de heer C. Moerkerk en tot penningmeester de heer J. Boudewijns. Besloten werd het volgend jaar met enkele teams deel te nemen aan de zaterdag-dis trictscompetitie van de KNLTB (dis trict Den Haag, en aan de zondag competitie van deze bond. Inlichtin gen over de club worden verstrekt door de bestuursleden en door de heer A- van Leeuwen, Maaldrift 4a, tel. 2264. Wisselend stopverbod in de Lang straat Het reeds eerder aangekon digde wisselende stopyerbod voor het gedeelte van de Langstraat tus sen de Molenstraat en het Plein is nu van kracht geworden omdat de verkeersborden zijn geplaatst. Voor dit gedeelte van de Langstraat geldt van nu af een verbod stilstaan (stop verbod), de ene week voor de ene kant van de straat, de andere week voor de andere kant. De politie heeft het voornemen +egen overtreders van dit verboa streng op te treden. Heden overleed na een kortstondig ziekbed, tot onze diepe droefheid, voorzien van de Ge nademiddelen van de H. Kerk, onze lieve man, vader en grootvader JOANNES CORNELIS BEUGELSDIJK Echtgenoot van Maria Cornelia van Winsen in de leeftijd van 61 jaar. Noordwijk: M. C. Beugelsdijk—v. Winsen Roosendaal: R. CoorsBeugelsdijk H. Coors Noordwijk: U. HazenootBeugelsdijk D. Hazenoot J. Beugelsdyk Beugelsdijkv. Duin F. J. Beugelsdijk R. BeugelsdijkLemmens J. E. Beugelsdijk M. BeugelsdijkVink A. LangeBeugelsdijk W. Lange Q. Beugelsdijk H. BeugelsdijkScheepstra Th. Beugelsdijk en kleinkinderen Noordwijk, 6 november 1960 Molenstraat 20 De H. Mis van Requiem zal plaats hebben op woensdag 9 november 1960 te 9 uur in de pa rochiekerk van St. Jeroen te Noordwijk, waar na de begrafenis op het r.k. kerkhof aldaar. Rozenkransbidden sterfhuize. te 8 uur 's avonds ten MEVROUW Met een bonte mengeling van voordelen KOREVAARSTRAAT 4 Voor Roelofarendsveen bestellingen bij: L. v. d. MEER, BERKENWBG TE KOOP of TE HUUR gevraagd: 600 tot 1400 m2 in de gemeente Leiden. Aanbiedingen onder no. 8235 bureau van dit blad. N.V. Meelfabriek „DE SLEUTELS" LEIDEN Leeftijd 2340 jaar. Bij gebleken geschiktheid is opname in het pen sioenfonds mogelijk. Voor werkkleding en werkschoenen geldt een speciale regeling. Regeling voor rij wiel vergoeding. Aantrekkelijke gepremiëerde spaarregeling. Persoonlijke aanmelding: OOSTERKERKSTRAAT 18. Enige en algemene kennisgeving R. M. PANNEBAKKER en M. E. VERHORIK geven U namens weder zijdse ouders kennis van hun voorgenomen huwe lijk, waarvan de inzege ning zal plaats hebben op 24 nov. a.s. om 9.45 uur in de parochiekerk van de H.H. Engelbewaarders te Hazerswoude (dorp). Receptie: 24 nov. tussen 56 uur Dorpsstraat 237, Hazerswoude (dorp). t Heden overleed tot on ze diepe droefheid, voorzien van het H. Sacrament der Zieken, na een langdurig ge duldig gedragen lijden, mijn innig geliefde vrouw en onze lieve zorgzame moeder, be- huwdmoeder, behuwd dochter, zuster, be huwdzuster en tante, mevrouw MARIA VAN DER LINDEN Echtgenote van Theodorus Hermanus Juffermans in de leeftijd van 59 jr. Uit aller naam: Th. H. Juffermans en kinderen Leiden, 5 nov. 1960 Wald. Pyrmontstr. 29 De H.H. Uitvaartdien sten zullen gehouden worden woensdag 9 no vember a.s. in de paro chiekerk van O.L.Vr. Hemelvaart en St. Jo seph, Herensingel, te 7.45 en 8.15 uur de ge lezen H. Missen en te 10.30 uur de plechtige gezongen H. Mis van Requiem, waarna de begrafenis vanuit de kerk te 11.35 uur op 't r.k. kerkhof. Rozenkransbidden maandagavond te 8 u. thuis en dinsdagavond te 7.30 uur in de kerk. Voor uw belangstelling bij ons huwelijk ondervon den betuigen wij ook na mens onze wederzijdse ouders, onze oprechte dank. JAN v. d. GEEST TREES v. d. GEEST— v. d. FITS Boekhorsterweg 10 Oud-Ade. Kofferschrijfmachines, in diverse uitvoeringen en prijzen. Vrijblijvend de monstratie ook bij U thuis. Hees Kantoormachines, Hogewoerd 92, tel. 31963. S* Iedereen is enthousiast als wij uw matras over trekken met damast. Een één-pers. v.a. 19.50; twee pers. v.a. 26.50 Smits bedden- en tapijtenmaga zijn, Mare 98, Vrouwen- steeg 9, tel. 23913. G? Bijverdienste. Nette juffr. gevr. van 's middags 58.30 uur; en enige mid dagen, voor licht huish. bezigh. Meerdere hulp aanw. Leeftijd 2550 jr. Aanbiedingen onder no. 8232 bur. v. d. blad. Q? Te koop: pitrieten kin- aerwagen. Te bevr. Kolf- makerssteeg 7a, tussen 7 en 8 uur. Gevr.: hulp i. d. huish. 2/3 ochtenden m.d.w. Mevr. v. d. Schilden, De Gijselaarstr. 11, teL 31154 Analiste zoekt ruime gestoff. kamer met centr. verwarming of stookgel. en kookgel. Br. onder. no. 7616 bur. v. d. blad. VERLOVINGSRINGEN Alle moderne modellen HORLOGES De beste merken GER0 CASSETTES v. d. Water Haarlemmerstraat 207 ST Gevr. te Wassenaar in een gezin met 4 schoolg. kinderen (4-12 jaar) hulp in de huishouding. Mevr. Peek-v. d. Grinten, Bloem camplaan 78, tel. 01751 9883. T Nette rJc. jongeman. leeftijd 24 jaar, zou gaar ne kennis maken met een net r.k. meisje, leeftijd 19 tot 23 jaar. Foto's op ere woord retour. Br. onder no. 8588 bur. v. d. blad. Gevraagd: zo spoedig mogelijk, een flink meisje voor de huishouding, van 8 tot 5.30 uur. Melden 's avonds voor 8 uur: Ma- redjjk 19g. 10 Rijlessen k 60 min. voor 47.50, in nieuwe Peu geot 403. Erkende bonds- autoryschool „Joop Groe nendijk". pa. J. J. Bemel- man. Morsweg 135, Leiden tel. 01710—31283. 2T Verhuur van nieuwe luxe automobielen, o.a. Mercedes, Opel, 'Slmca, V.W. en DAF. Bierman's Automobielbedrijf, Oude Singel 66, Leiden, telef. 34403. 2* Aangeb. moderne Sin ger handnaaimachine, in prima staat. met. garantie 75.-; Singer handnaaima chine, in goede staat, met garantie. 40.-. Herenstraat 23, Leiden, tel. 32027. Mooi fluwelen Sint en Piet costuums te huur. Desgewenst met grimeren. Gaarne vroegtijdige be stelling. Haarlemmerstr. 234, tel. 20714. 2T Ervaren verkoopster gevraagd in delicatessen - bedrijf v.g.g.v. Meeuws, Breestraat 111lila. Lei den.

Leidse Courant | 1960 | | pagina 5