1CHERP Uitvoering Accordeonver. „Accordanto" Burcht, 8 C. de Wilde, veertig jaar stoffeerder Scapinoballet voor de Leidse jeugd MAANDAG 7 NOVEMBER 1960 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 Inbraak bij de firma, Hollants Met enkele duizenden er van door Afgelopen nacht heeft men, hoe veel en wie blijven nog in de mist, kans gezien om bij Hollants Schoe nen Magazijn N.V. aan de Vismarkt binnen te dringen. Via een ruit aan de voorzijde is men laten we het voorlopig daarop houden inge klommen. De brankast was geopend en met medenemen van naar schatting en kele duizenden guldens is men weer vertrokken. De inbreker heeft het niet bijster moeilijk gehad met de brandkast. In de toonbanklade vond hij de sleutel. BIJEENKOMST PIONIERS VAN HET H. HART Gisteren werd te Leiden onder lei ding van mr W. Baron Michiels van Kessenich, burgemeester van Maas tricht, een door leden, genodigden en andere belangstellenden bezoch te bijeenkomst gehouden van de Pioniers van het H. Hart. Deze bond, -waarvan de volledige naam luidt: „Pioniersbond voor geheelonthou ding ter ere van het H. Hart" is van Ierse oorsprong. Hij werd in 1898 te Dublin opgericht door de Jezuiet James Cullen. Het doel van deze bond is het bevorderen van 'n chris telijke matigheid. De leden trachten dit doel te verwezenlijken door ge bed en zelfverloochening, dit laatste door zich te onthouden van het ge bruik van alcoholica, zonder dat zij drankbestrijders zijn. Zij hopen hier door voor anderen de genade van matigheid te verkrijgen en steun te geven aan het reddingswerk. De pausen Pius X en Pius XI verleen den vele aflaten aan de leden van deze bond. O Ouderci Koninklijk brons De burgemeester van Leiden jhr. mr. F. H. van Kinschot was vanmor gen aanwezig bij de heer C. de Wil de, Drie Octoberstraat 18a te Leiden. Niet alleen omdat de heer de Wilde veertig jaax stoffeerder is bij de Voorburgse firma Ligthelm, maar ook vanwege zijn funktie als deur wachter in het gebouw van de Apos tolische Broederschap in de Rem- brandtstraat te Leiden, werd hij met de ere-medaille in brcns, verbonden aan de Orde'van Oranje Nassau on derscheiden. De heer De Wilde, Utrechter van geboorte, kreeg de liefde voor het stoffeerders vak van zijn vader. De directeur van het Voorburgse be drijf, de heer J. F. H. Ligthelm bracht hem Vink voor veertig trou we dienstjaren. Hoe trouw hy in zijn werk is, blijkt wel dat de reis Leiden-Voorburg v.v. vroeger per fiets werd gemaakt en nu met de tram. In de oorlog werd er zelfs ge lopen. Burgemeester Van Kinschot zei dat plichtsgetrouwheid en deskun digheid kenmerken van het werk van de jubilaris waren, die ondanks zijn Voorburgse werkkring Leiden trouw bleef. Het deed Leidens eerste burger genoegen dat de jubilaris was onderscheiden met de eremedail le, tevens een be vijs van erkente- De burgemeester van Leiden speldt de heer C. de Wilde de koninklijke onderscheiding op de borst Burgerlijke Stand Geboren: Jacob, zn. v. C. van der ?lass en H. Guijt; Ronaldus Antho- lius, zn. v. J. T. M. Heemskerk en C. M. M. Straathof; Roosje, dr. v. W. Vonk en B. Werij; Henri Rudolph Matfchijs, zn. v. J. L. A. de Haan en E. M. N. Nieuwenhuizen-Segaar. Overleden: G. Kuiper, 87 j., wed. van G. Koolschijn; C. de Meij, 68 j., ^chtgen. v. J. van Welzen, No. 510. Horizontaal: 1 gift, 4 ge- vicht (afk.)6 hetzelfde, 7 bittere aat, 9 titel (afk.), 10 vreemde munt, 2 voorzetsel, 13 keus voor iemand nders, 16 oude inhoudsmaat (afk.), 7 scheikundig element (afk.), 19 '?m. in Limb., 22 voedsel. 23 vogel, '4 inhoudsmaat (afk.,, 25 lichaams deel, 27 rijstbrandewijn, 29 muziek noot, 30 metalen haak. Verticaal- 1 overdracht van 'n wis sel, 2 atmosfeer (afk.), 3 in het ver volg, 4 academische titel (afk.), 5 %em. in Over., 6 gevierde zangeres, 7 in staat tegenstand te bieden, 8 'engtemaat (afk.), 11 godsdienst (afk.), 14 familielid, 15 tijdmaat, 18 vragend voornaamw., 19 insekt, 20 de oudste (afk.), 21 gem. in N.H., 22 afnemend getij, 26 water in Friesl., 28 deel van de magt. lijkheid voor het. werk voor de Apostolische Broederschap. Van de directie had de jubilaris een enveloppe met inhoud, bloemen en sigaren ontvangen. Er waren ove rigens nog veel meer bloemstukken en andere geschenken. PROPAGANDA-AVOND GYMNASIASTENBOND Gezellig schoolfeest „Uno Sumus Animo", de Leidse Gymnasiastenbond, belegde zaterdag avond haar drieën vijftigste propa- ganda-avond in het Gymnasium. Na veel rumoer en geharrewar, waarin iedereen een geschikt plaatsje pro beerde te bemachtigen, beklom de praeses van U.S.A., de heer Maarten van Traa, geruime tijd na het ge stelde uur het spreekgestoelte voor een openingswoord. Spreker betoog de, dat de propagandabijeenkomsten in hoofdzaak bedoeld zijn voor de ouders van de jongelui uit de eerste' klassen en de eerste-klassers zelf. Na de activiteiten voor het komen de jaar bekend gemaakt te hebben, kreeg dr. ir. A. M. van Deventer het woord om de uitslag van de door het Gymnasium uitgeschreven foto-wed strijd bekend te maken. Betty van Welzen droeg een grappig stukje van Simon Carmiggelt voor. „Engels zonder leermeester" was een kostelijk blijspelletje in een be drijf. De opvoering ervan gaf terecht aanleiding tot veel hilariteit. De wij ze waarop Pim Punt de rol van een Engelsman op zoek naar zijn wegge lopen dochter speelde is een speciale vermelding waard. Uitstekend ge daan! Benno Gans bracht na de pau ze een sonate van Mozart ten geho re. Hy zat ook achter de vleugel tij dens de cabaretvoorstelling. Aan dit voortreffelijke programma onderdeel werkten verder mee Piet Kruyt, Hans Hers, Wander v.d. Berg, Addy Rigters, Loes Korthals, Rudy Kuyt en Janet v.d. Windt. Wat deze jongelui presteerden was werkelijk de moeite waard. Hun optreden viel bij allen bijzonder in de smaak. Er moeten aan deze uitvoering wel vele voorbereidende werkzaamheden zijn voorafgegaan. Talrijk waren de grapjes, die op verschillende actuele gebeurtenissen werden gemaakt. Er werd alleraar digst gespeeld en gezongen. Voor de muziekbewerking had ir. G. A. Oos- terholt zorggedragen. Ook hij heeft recht op een grote pluim! Na afloop van dit gedeelte van de feestavond was er een geanimeerd bal met me dewerking van het Leids Studenten Jazz Gezelschap. De gymnasiasten kunnen aan de lijst van geslaagde schoolfeestjes weer één toevoegen. SINTERKLAAS LEGT KONTAKT MET JONGEREN-KONTAKT Evenals vorig jaar heeft Sinter klaas weer z'n relaties met een groep van het Jongeren-Kontakt. Zo U een bezoek van de Sint op prys stelt, neemt U dan even kon- takt op met onderstaand adres en U kunt de goede Sint met zyn gevolg by U thuis verwachten. Voor deze dienst, welke wij U ver lenen, vragen wij van U een vrij willige gave. Met uw gaven zullen wij dan elders, waar dat nodig is, wat Sinterklaas-vreugde gaan bren gen. Meldt U zo spoedig mogelijk en onze aktie „Halen en brengen" zal een succes worden. J. LAGERBERG Sophiastraat 43, Leiden Telef. 21477 Aan de critische luisteraar zullen enige onvolmaaktheden niet zyn ontgaan, doch het enthousiasme en eerlijk pogen van de jeugdige leden van de Leidse accordeonvereniging „Accordanto", tijdens hun feestelijke uitvoering zaterdag jl. in „Den Burcht", dwong toch tot een respect vol aanhoren. Het gedeelte voor de pauze was grotendeels voor rekening van deze dappere groep, aanvangende met de voor deze bezetting zeer geëigende populaire mars „Officer of the day", een klankenexplosie waarmede, evenals in het slotnummer „Spon- taanmars", de totale beheersing van dirigent P. Stutterheim duidelijk werd gedemonstreerd en waarin de accordeonisten zich spontaan muzi kaal konden uitleven. Een opgave was echter de Ouver ture Romantiek, naar onze mening voor hen te zwaar; niettemin wer den de hindernissen in de allegro passages vrijwel feilloos genomen. Goed begrip was er ook voor de con tramelodieën in het symfonisch inter mezzo uit Cavaleria Rusticana. Eni ge kleine maatfouten zullen aan ner vositeit moeten worden toegeschre ven. Noemen we verder nog „Veni- ta-Glocken" en de „Ouverture Uni que", welke beide nummers vlot en FEESTAVOND NED. KOPEREN BUIZENF ABRIS K Na vijf jaren in stilte te hebben gewerkt tnad de personeelsver. van de Ned. Koperen Buizenfabriek te Leiderdorp steeds meer naar buitep, zich gesteund wetend door meer dan driekwart van het 2O0 man tellend personeel. De voorzitter, de heer J. J. Blok huizen, was dan ook zaterdagavond in het St. Antoniusclubhuis ver heugd de bijna voltallige leiding van de fabriek te mogen verwelkomen. In het bijzonder de directeur, de heer B. Schuil en echtgenote, was spreker bijzonder dankbaar voor de raad en financiële ruggesteun, welke de ver. van hem mocht ontvangen. De aan wezigheid van mej. mr. Streede en de heren v. d. Berg, de Graaf en mr. Schrijvers en hun echtgenoten, zag spreker las een blijk van belangstel ling en waardering, Een speciaal welkom riep de heer Blokhuizen toe aan de heer M. Laporte, die nu voor het eerst na een jaar invaliditeit weer Hierna nam Addy van Heyst de leiding van de avond over en wist met zijn artisten een bijzondere ge zellige sfeer te kweken. „De Alpen jagers", na de pauze optredend als de boerenkapel „De Hooischelft", brachten er de juiste stemming in, de muzikale clownerie van de Wynan- co's en de onbetaalbare Crazy Bro thers wekten ware lachsalvo's op. Jammer, dat de Wico's, toch echt twee gouden stemmen en een gitaar, door de aanwezigen niet ten volle werden gewaardeerd. Het geheel een goede, vlotte avond met veel waardering van de kant der aanwezigen. Voor de danslustigen was er als traditionele atractie het bal na, waar van de muziek verzorgd werd door „The Game Breakers" o.l.v. Jan de Graaf. LEIDSE BRIDGECLUB D.D.S. Uitslagen van de 5e ronde paren competitie: Groep Zwart: Noord-Zuid: 1. mevr. De RuiterZylkerScholvinck 65>/2 (16); 2. mevr. Cleveringadr. Bor- leffs 64 (9); 3. dames Van ZijpVer boog 59Vï (4); 4. mevr. Kuilman Plouvier Jr 59 (1); 5. Parmentier Van dor Voort 57 (15); 6. hr en mevr. De la Court 55 (20). Oost-West: 1. Verboogvan der Meer 71 (6); 2. dames Verstraaten Nagel 62 (14); 3. hr en mevr. Ree kers 6OV2 (13); 4. mevr. Leenhouts de Best 57V2 (23); 5. dames Brouwer Ycllenga 55 (18); 6. dames Seis van Alphen 54 (12). Groep Rood: Noord-Zuid: 1. dames Visservan der Meer 75Vz (2); 2. Plouvier Sr.Langemeyer 71 (10); 3. v. geeuwenEyndhoven 69 (11); 4. mevr. BeekerBaggen 64 (8); 5. mevr. Den Holder—de Nie 43 (21); 6. hr en mevr. v. Heusden 37V2 (24). Oost-West: 1. Leenhouts—Kuil man 72 (5); 2. VellengaBrouwer 68 (7); 3. hr en mevr. Krul 63 (17); 4. hr en mevr. Eichhorn 57 (3); 5/6. dames v. d. ValkSchneider 50 (19); dames v. B.H.Landzaat 50 (22). (Gemiddelde: 60 m.p. Cijfer is het rangnummer in de totaalstand). met liefde voor de muziek werden getrokken. Alzo stond het werkzaam aandeel van „Accordanto" op een behoorlijk peil en kan men respect hebben voor de trouw der jeugdige musici aan hun vereniging en het bewust en ijverig beoefenen der accordeon-con- certmuziek. Voor intermezzi zorgden het duo broer-zus Mino (de Vries), charman te liedjes met gitaar, alsmede het trio Leni Roelands, Annie Muideren Ria Stol in totaal nog geen veer tig levensjaren hetwelk met hun keurige vertolking van „Accordeon betovering" veel bewondering af dwong. Aan hun samenspel dient eohter nog wat te worden geschaafd. Een ruime plaats was voor de.ama- teur-kleinkunst van Mu-To-Ca's groep o.l.v. Hans Kalthof. Hun geva rieerd program betrof, naast mani pulaties door Sloden, declamaties door Toos Bakker en showmuziek o.l.v. Wim Holswilder (met 'n vrij wel zuivere klarinetsolo door 'n der tienjarige), ook een vrij gecompli ceerde dolkluchtige éénacter. Daan Sloos verzorgde de conférence. Leidse Agenda MAANDAG 7 NOVEMBER R.K. Toneelver. „De Speelgroep": De Benjamin, 8 uur "n.m. in het St. Antonius-clubhuis. Ned. Kath. Kruideniersbond, 8 uur n.m. bijeenkomst in „Het Gulden Vlies". DINSDAG 8 NOVEMBER Coöp. Raiffeisenbank Leiden Oegstgeest: 50-j'arig bestaan. Receptie in „Het Gulden Vlies", 3 tot 5 uur n.m. R.K. Nat. Bond v. E.H.B.O. Begin- cursus. R.K. Lyceum, Mariënpoelstr. 8 uur n.m. WOENSDAG 9 NOVEMBER Ver. van Slechthorenden. Lezing met film. Geb. „Rehoboth", Rapen burg 10, 8 uur n.m. K.A.B.O. Ledenvergadering met lezing over prestatiebeloning. Kleine uur n.m. Oudercomité school Timorstraat. 8 uur n.m. in de aula van de school. Ned. Ver. v. Suikerzieken. Jaar vergadering met film, 8 uur n.m. Steenschuur 6. DONDERDAG 10 NOVEMBER „St. Willibrordus". Lezing over Arbeidstijdverkorting. 7.45 uur n.m. in „Het Gulden Vlies". Leids Chr. Vocaal Ensemble. Jubi leum-concert t.g.v. het 40-jarig ju bileum van dir. Tilly StenzLee ning, 8 uur n.m .in de kleine zaal van de Stadsgehoorzaal. VRIJDAG 11 NOVEMBER „St. Franciscus van Assisië. Gou den jubileum. 8.30 uur n.m. H. Mis in de St. Lode wij kskerk, waarna bijeenkomst in „Het Gulden Vlies". R.K. Nat. Bond v. E.H.B.O. yer- volgcursus. R.K. Lyceum, Mariën- poelstraat 8 uur n.m. V.O.L.A. Lezing en film. 8 uur n.m. in „Zomerzorg". ZATERDAG 12 NOVEMBER „Crescendo" mondacc.ver. 8 uur n.m. uitvoering in het St. Antonius clubhuis. „Litteris Sacrum". „Daar moet je een vrouw voor zijn" 8 uur n.m. in de Leidse Schouwburg, tiekvereniging. J ubileumuitvoering. „Victorie". R.K. Dames-gymnas- 8 uur n.m. in de grote zaal van de Stadsgehoorzaal. APOTHEKERSDIENSTEN Geopend: apotheek Tot Hulp der Menschheid, Hooigracht 48, tel. 21060 BIOSCOPEN De films in de week van 4-11 no vember zijn door de Kath. Film Cen trale als volgt gekeurd: Casino: „Porte des Lilas", 14 jr Lido: „Makkers, staakt uw wild geraas", 14 jr. Luxor: „De onderwereld van Montmartre", strikt volw. Studio: „Wilde aardbeien", 18 jr. Trianon: „De muis, die brulde", alle leeftijden. Rex: „Ridders van het zwaard" 14 jr. Meer dan duizend jongens en meis- jes van Leidse scholen woonden de balletvoorsteling van het Scapino ballet uit Amsterdam bij. De Leidse Jeugdactie had deze middag georga niseerd. Men keek de ogen uit op dansers en danseressen, de kleurrijke costuums en het feeërieke licht. Het applaus aan het einde van de voor stelling en de vele bloemen vertolk ten dc bewondering van het jeugdige publiek. Van het ballet „Harlekinade" een danspantomime op muziek van Jozef Haydn, werd voor de Leidse jeugd de première gegeven. Het stuk, waarin de jonge Engelse choreograaf Ronald Wilson de titelrol danste, heeft onze verwachtingen niet overtroffen. Het jeugdige publiek heeft van dit ballet erg genoten, want er kwamen allerlei grappige situaties in voor. „Lentestemming", een Weens bal let op de onsterfelijke muziek van Johann Strauss, had wel wat langer kunnen duren. Een feestelijke aan blik boden de verschillende tafereel tjes in het park. Het was alles licht en luchtig. Ine Rietstap, die tien jaar achter soliste is geweest bij het Ballet der Lage Landen, danste samen met Mar ten Molema in „Meer dian een ge schenk", op muziek van Stan Kenton. Het volgende nuumer was „Er stond een boom in de weide". Dit op muziek van Bel& Bartók was een ple zier om naar tekyken. De dansers, o.a. Nico Kemmers en Jan Rebel, maakten hierbij enkele enorme sprongen, zij dwongen er bewonde ring mee af. Voor de muziek zorgden weer Scapino's trouwe pianisten Luc- tor Ponse en Peter van Zanten. Bert Botterman beeldde de Scapino-figuur uit. Laatste Berichten BROMFIETSER VERONGELUKT IN HAARLEMMERMEER Gisteravond omstreeks zes uur is op de Venneperweg even buiten de bebouwde kom van Nieuw Vennep ter hoogte van 't Kabel de 18-jarige bromfietser A. M. Beerendonk uit Nieuw Vennep tegen de achterzijde van een rechts van de weg gepar keerd staande vrachtauto gebotst. Met ernstige verwondingen werd de jongeman naar de Mariastichting in Haarlem vervoerd, waar hij in de loop van de nacht is overleden. De geparkeerde vrachtwagen voerde de vereiste verlichting. DRIE GEVALLEN VAN GASVERGIFTIGING IN DEN HAAG Een clandestiene gasaansluiting met een rubberslang buiten de gasmeter om is de 32-jarige bewoonster van 'n woning in de Doubletstraat in Den Haag zaterdagavond bijna noodlottig geworden. In de slang was een lek ontstaan. Door het uitstromende gas werd de bewoonster, J. J. R.-S. on wel. Zij moest in 't ziekenhuis Zuid- wal ter observatie opgenomen wor den. In de Van Bassenstraat voelden 'n 42-jarige vrouw en haar drie doch ters, respectievelijk dertien, negen en zes jaar zich zaterdagmorgen niet goed. De meisjes gingen niet naar school. Toen een onderwijzer kwam horen wat er aan de hand was, rook hij een sterke gaslucht. In de leiding vóór de woning bleek een lek te zit ten, waaruit gas ontsnapte. Na be handeling in het ziekenhuis Zuid- wal konden moeder en dochters huiswaarts keren. Bij het leegpompen van kelders onder de flatwoningen in de Maar- tendijklaan te Den Haag, waarbij ge bruik werd gemaakt van een pomp met bezinemotor, is de 37-jarige J. N. zaterdagmiddag onwel geworden door de uitlaatgassen. De man is ter observatie opgenomen in het zieken huis aan de Zuidwal. Wat lezers schrijven SALARISSEN BRANDWEER Leiden, 5 november Als buitenstaander heb ik de laat ste weken met aandacht de strijd ge volgd, welke is ontstaan bij de poli- tie-ambtenaren, nadat hun verzoek om een salarisverhoging van 80. per maand werd afgewezen. Als men 't een en ander nader be kijkt, kan men voor deze actie sym pathie hebben en hopen dat genoem de ambtenaren aan het langste eind trekken. Het verwondert my echter, diat over salarisverhoging van het be- roepsbrandweerpersoneel nog steeds niets is gehoord of bekend gemaakt. Deze laatste groep is in verhouding tot het politie-apparaat klein te noe men .doch het aantal uren diensttijd is zeer groot en de salarisschaal voor het brandweerpersoneel aanmerke lijk lager. Aangezien dat het goed functioneren van beide groepen voor de gemeenschap van zeer groot be lang is, hoop ik dat zowel de politie als de brandweer op korte termijn in aanmerking zullen komen voor een behoorlijke salarisverhoging. N. I ROELOFARENDSVEEN SUCCESVOLLE PROPAGANDA-AVOND BLINDENBOND „ST. ODILIA" De jaarlijks terugkerende propa- ganda-avond der R.K. Blindenbond St. Odilia, Leiden en omstreken, mocht zich ook dit keer evenals in voorgaande jaren weer in een grote belangstelling verheugen. De Pancratiuszaal was dan ook bij kans tot de laatste plaats bezet, toen het bestuurslid der Blindenbond, de heer van Houten uit Hillegom, met een korte inleiding de avond opende. Een bijzonder woord van welkom richtte spr. hierbij tot pater Houts- ma en kapelaan Bex-genhenegouwen, alsmede de talrijke donateurs ter plaatse welke door haar financiële bijdrage de bond weer de gewaar deerde steun hadden verleend. Hier door is het mogelijk de doelstelling van de bond, n.l. maatschappelijke verheffing der blinden, meer tot ver wezenlijking te brengen. Na de oor log is hierin vooral voor het onder wijs een gunstige ontwikkeling ge komen, zodat de blinden zelfs onder wijs op de universiteit kunnen vol gen. Gelukkig behoeven de blinden nu geen medelijden meer, maar wel begrip en medeleven. Tot slot bracht de heer van Hou ten dank aan de plaatselijke midden stand voor het royaal schenken van aantrekkelijke prijzen, waardoor weer een prachtige verloting de onkosten van, deze avond kon dekken. Ook dit keer werd deze avond weer geken merkt door het bieden van een aan trekkelijk programma, waarin de op voering van het toneelspel in drie bedrijven „Uitstel van executie" door Lode van Mare, op voortreffelijke wijze door de toneelver. „Nut en Ge noegen" uit Lisse, de hoofdschotel vormde. OEGSTGEEST „PAROCHIADE" WERD GROOT SUCCES. „Doe" is de titel van een maand blad dat wordt uitgegeven door de Katholieke Jeugdcommissie te Oegst geest. „Doe" is echter meer dan al leen een titel en dit laatste heeft men het afgelopen weekeinde bewe zen. Het jeugdwerk is springlevend maar om crescendo door te gaan zijn er financiën nodig. Daarom ging met de „Parochiade" een reeds lang gekoesterde wens van de KJ.C. in vervulling. In het Patronaatsgebouw, dat een radicale verandering had ondergaan kwamen zaterdagmiddag vele geno digden bijeen voor de opening van de „Parochiade". Aanwezig waren o.a. wethouder J. F. M. Steemetser met echtgenote, de heer J. Bergmeyer, gemeente raadslid K.V.P., alsmede de commis saris van de K.J.B. District Leiden, de heer Duindam, mevr. J. Staalv. Zandvliet, Vrouwengilde, en mej. M. A. de Vlieger, jeugdleidster van de Hervormde Jeugdraad. De heer J. W. Jansen bracht in een kort voorwoord dank aan allen die medegewerkt hadden dit feest op te bouwen. Men was vaak tot diep in de nacht bezig geweest om op tijd klaar te kunnen zijn. Noemen wij in dit verband de heren H. Peters en K. v. Velzen, die enorm veel werk verzet hebben. Vervolgens was het woord aan pas toor J. J. C. M. Looijaard, die de „Pa rochiade" officieel voor geopend ver klaarde. Het deed hem buitengewoon veel plezier dit te kunnen doen aan gezien de jeugd een groot deel van de parochie is. „Lammetjes van de kudde, waarover ik als herder ben aangesteld", aldus spr. De jeugd in deze tijd leiding te geven is een moeilijke opgave. Daarom kunnen wij blij zijn dat er zoveel sympathieke mensen zijn die dit willen geven. Spr. hoopte dat er een belangrijke bijdrage voor de Missie overgemaakt zou kunnen worden en dat de gevol gen van deze „Parochiade" even goed zouden zijn als de voorbereiding. De genodigden maakten daarop een rondgang over het feestterrein. Veel belangstelling ondervond de fototen toonstelling „Oud-Oegstgeest". Men had een grote collecte bij elkaar ge bracht. Hieruit bleek duidelijk dat er in Oegstgeest enorm veel ten goe de is veranderd. De fancy-fair was ondergebracht in het Jeugdhuis. Er waren tal van originele attrakties o.a. een „Wip Bonnet", welks hoofddek sel met enige vaardigheid op een als pop aangeklede geestelijke ge plaatst moest worden. Voorts kon men een heuse „Miss Oegstgeest" aanschouwen. Kapelaan Pinxter wist in de vrolijke keuken een enorme schade aan te richten, waaruit bleek dat men al afbrekend, opbouwend werk kan verrichten. Voor de kin deren van 8 tot 80 jaar waren er doorlopend filmvoorstellingen en aan de ingang van het Patronaatsge bouw was een zeer geslaagde imita tie van „Moulin Rougee" bevestigd. De arti-club gaf een demonstratie van haar kunnen en uit de schilderstuk jes bleek duidelijk dat men hier mo derne wegen bewandelt. In de avond uren toonde men veel belangstelling voor het maken van een dansje in het sfeervol ingerichte „Casino de Paris". De K.J.C. met haar diverse ver enigingen en clubs waar meer dan 850 jongeren zij geïnteresseerd zijn, heeft met dit festijn een grandioos succes geboekt. OUDE VROUW BIJ BRAND OMGEKOMEN Vannacht is de 70-jarige mejuf frouw K. Boswijk in Buinen (gem. Borger) bij een brand door verstik king om het leven gekomen. Tegen middernacht zagen voorbij gangers rook uit de ramen van het huis van de bejaarde dame komen. Toen een buurman, die een sleutel had, de deur opende, sloegen de vlammen naar buiten. De brandweer die spoedig ter plaatse was, slaagde er snel in het vuur te bedwingen. Op de bovenverdieping werd het lichaam van de bewoonster echter ontzield gevonden. Waarschijnlijk ontstond de brand doordat de gaskachel in het huis niet goed functioneerde. Een vliegtuig van het Amerikaan se vliegkampschip „Coral Sea" heeft vrijdag bij oefeningen van de zeVen- de vloot per ongeluk een bom langs zij een sleepboot van de Amerikaan se marine, de „Cree" laten vallen, waardoor verscheidene opvarenden gewond werden, aldus heeft een woordvoerder van de marine zater dag te Tokio meegedeeld. NIEUWVEEN OUDSTE INWONER VAN GEMEENTE OVERLEDEN Hedenmorgen overleed, na 'n kort stondig ziekbed, de oudste inwoner van Nieuwveen, de heer W. v. d. Vos op de hoge leeftijd van 96 jaar. De heer Willem van der Vos werd 19 februari 1864 in Nieuwveen gebo ren. Op 13-jarige leeftijd werd hij te werk gesteld op de gemeente-se cretarie en begon een 58-jarige loop baan in dienst van de Nieuwveense gemeenschap. In februari 1892 werd hij benoemd tot secretaris-ontvanger, een functie, die hij veertig jaar heeft vervuld. 1 Oktober 1934 kreeg de heer v. d. Vos eervol ontslag. Nadien beheerde hij tot korte tijd voor zijn dood de alombekende boekwinkel aan de Muggenlaan. Auto in de sloot Zaterdagmid dag tegen zes uur, raakte in Blok land een personenauto afkomstig uit Amsterdam, naast de rijbaan en belandde in de sloot. De bestuurder haalde tijdens het passeren van een tegenligger, iets te veel naar rechts uit met het gevolg dat de auto, via de aflopende grasberm, in het water reed. De bestuurder was met een mede-inzittende een dagje gaan vis sen te Nieuwkoop, maar moest nu zelf uit het water worden gevist. Met een kraanwagen werd de auto later op de avond op het droge ge bracht, waarbij bleek dat de auto aan de voorzijde door een aan de slootkant staande struik, zwaar be schadigd was. Persoonlijke ongeluk ken deden zich niet voor. Marktberichten ROTTERDAM. 7 nov. Vee. Aan voer 2192. 1287 vette koeien, 905 var kens; vette koeien 300-320, 260-295, 240-260; varkens 174, 171, 167; vette koeien: aanvoer ruimer, handel kalm, prijzen onveranderd, prima's boven notering; varkens: aanvoer groter, handel aanvankelijk goed, afloop kalm, prijzen hoger, extra vleesvar kens boven notering; slaohtzeugen v. 145-153.

Leidse Courant | 1960 | | pagina 2