Coöperatieve Boerenleenbank 50 jaar Na weifelend begin uitgegroeid tot solide zaak Klaterende meisjesstemmen maakten liet afscheid voor zuster Veronica licht DE NIEUWE OPEL REKORD 1961 N.v. HET M©T©RHUIS VRIJDAG 4 NOVEMBER 1960 DE LEIDSE COURANT PAGINA 7 De Leidse Boerenleenbank bestaat de volgende week 50 jaar. Van een armetierig plantje, bij de oprichting bedroeg het crediet van de bank ƒ10.000, is de Coöperatieve Raiffei- senbank uitgegroeid tot een forse boom, met een crediet van ruim 4 miljoen gulden. Voor het zover was is er echter heel wat gebeurd. In 1910 werd, op initiatief van de Maatschappij van Tuinbouw en Plantkunde, de heer C. F. G. W. v. d. Hurk te Utrecht uitgenodigd om doel en werk van de boerenleenbank uit een te zetten. De heer v. d .Hurk vertrok echter zonder succes naar Utrecht. De bestuurders uit die da gen van de Leidse Tuinderspatroons- Vereniging, de heren G. Doeve sr, W. Bink en C. van Vliet zagen wel Iets in het idee van de Boerenleen banken en dreven de zaak door. Een bank voor tuindersbelangen werd opgericht. Het begon dus met de Coöperatieve Tuindersbank. Met een subsidie van de regering ten bedrage van 175.voor de aanschaf van kantoormateriaal, werd de bank ten luuize van de kassier, de heer Th. Kuypers, geopend. Voor de somma van 50.per jaar was de heer Kuypers bereid gevonden als kassier te fungeren. Gedurende één uur per week hield hij zitting voor de cliëntèle. Volgens de akte van oprichting door notaris Coebergh traden 22 personen toe tot deze be langengemeenschap. Vjjf van deze mensen zijn nog in leven. Het zijn de heren: P. Stuifzand (95), A. Bloemendaal, M. du Prie, J. Sprin ger en C. van Vliet. Winst streefde men niet na, er viel weinig winst te maken de eerste ja ren. Doel was, zoals de statuten het uitdrukken: „Verbetering van het landbouwbedrijf in den Tuimsten zin van het woord". De eerste jaren ging het allemaal "nog erg beschei den. In 1923 begon het er zelfs op te lijken, dat de bank zou gaan ver dwijnen. De centrale bank heeft toen echter de reddende hand uitgesto ken. Langzaam begon de bank zich uit te breiden. De groenteveiling, enige tijd ook de melkveiling, gingen hun HILLEGOM FIETS CONTRA AUTO. Gisteravond, plm. 7 uur reed de 12- jage Leny O. uit Bennebroek op het rijwielpad langs.de Weeresteynstraat, toen een auto, bestuurd door de heer L. H. de J. uit Lisse achterwaarts een oprit naar een bollenschuur wilde inrijden. De wielrijdster was op deze manoeuvre niet bedacht en reed te gen de auto op met gevolg "dat zij op de weg werd gesmakt en piet een zware hersenschudding bleef liggen. Leden van de E.H.B.O. en dr. Van der Kaaden verleenden de eerste hulp, waarna overbrenging per zie kenauto naaV de Mariastichting te Haarlem noodzakelijk was. Dammen. De wedstrijd Hillegom IJmuiden II is minder goed afgelo pen voor de Hillegommers dan ver wacht werd en gehoopt. Een der Hil- legomse spelers moest zich bij de 4e zet reeds gewonnen geven omdat hij in de algemeen bekende „groenkaan- slag" liep en binnen vijf minuten verloor. Deze morele klap is de club niet meer te boven gekomen en alleen als de afgebroken partijen nog gun stig verlopen, kan het nog een gelijk spel worden. De uitslag was: Hille gomIJmuiden II: N. v. HalJ. van Straten 20. J, van der LooL. Vooys 20a Th. BotA. Beukema 02. J. van HoriokH. Swier afgebr. W. PersoonL. Brinkhorst 02. J. WeijersC. van der Steen afgebr. J. van HalK. de Jong 02. S. Lem mersC. Kaan 20. W. RoestM. Bosma 02. C. van der VoetD. Ott afgebr. Voorlopige uitslag voor IJmuiden 68." KATWIJK Gevonden voorwerpen 2x een bankbiljet van 10,-; militaire tas met inhoud, o.a. zeeverkennerspet, damespolshorloge met gevlochten rekbandje; jongens colbertje, rood blauw gestreept; bril in étui; 2 kin derslips; bruin kinderschoentje; ket ting met 2 nuissleutels; dop van benzinetank; armband met naam Ria, broche met foto, verm. goud; wit-grijs gevlekt konijn; blauw paarse week-end .is, inh. scheerap- paraat, pyamn en handdoek; regen- kapje in étui; diverse sleutels; wit wollen kindermuts; kinderstep rose; idem wit-grijs; lakentje van kinder wagen; donkerblauw geruit jongens jasje; kinde» <~'iewieler; gouden schakelarmband; stoffen riem; beige damesportemonr.aie; damespolshor loge met zwart bandje; pla tic da- mesjas, grijs met kapje; rode porte- monnaie; kinderbril; 2 bollenman- den; plastic regenjas; voetbalshirt; dwerg-pincjertje; grijs hondje; geel wollen kinderwantje; 1 dames rij wiel en 2 herenrijwielen. Inlichtingen aan het bureau van politie te Katwijk aan Zee op woens dag- en zaterdagmiddagen van 23 uur. betalingen regelen over de Tuinders leenbank. Ook particulieren openden rekeningen of maakten gebruik van de spaarregelingen. Ook ruimtelijk zocht de bank naar expansie. In 1929 kreeg men de beschikking over het pand Rapenburg 63. De Tuinders leenbank kreeg de nieuwe naam van Boerenleenbank. Met sprongen gin gen de omzetten omhoog. Het zilve ren jubileum in 1935 kon met opti misme gevierd worden. Het jaar overzicht van 1934 vermeldt 'n om zet van zesmiljoen gulden. Meer dan 1000 spaarders hadden een gezamen lijk tegoed van een half miljoen gul den. De Leidse bank kan hedentendage bogen op een solide positie. Dit jaar is een omzet van 110 miljoen be reikt. 10 miljoen is het balansto taal. De bank telt 600 leden. Het aan tal spaarders is uitgegroeid tot 4000. Het totale crediet beloopt 4 miljoen. In 1952 werden de Leidse bank en die van Oegstgeest samengevoegd. De tegenwoordige naam luidt derhal ve: Coöperatieve Raiffeisenbank Lei- den-Oegstgeest. Over enkele weken zal ook de me chanische administratie in gebruik worden genomen. Dinsdag 8 november zal de bank in „Het Gulden Vlies" van 3 tot 5 uur n.m. een receptie houden. Met een feestavond in ..Treslong" te Hil legom op 15 november voor 800 per sonen, zal het jubileum feestelijk worden gevierd. KATWIJK AAN DEN RIJN PRINSES BEATRIXSCHOOL GEOPEND Het was gisteren voor het bestuur van de Otto Baron van Wassenaer van Catwijckschool wel een bijzon dere dag, de Prinses Beatrixschool zou nl. geopend worden. Daarvoor waren vele genodigden in de met fraaie bloemstukken versierde hal van de school bijeen. Met het be stuur zagen wij o.m. burgemeester H. Duiker en echtgenote, pastoor F. P. M. van de Vliet, kapelaan J. N. Tenniglo, wethouder H. P. Bloot, de gemeentesecretaris de heer J. C. Tieleman, de inspecteur van het L.O. district Leiden, de heer Alb. Boo- gaad, de heer Roggeveen, consulent der lichamelijke opvoeding te Lei dén. De architect van de school, de heer E. Reitsma te Deventer, ver schillende schoolbesturen en vele andere vooraanstaande personen uit de gemeente. De school, die een uit weg heeft aan de Nieuwe Duinweg, en met de hoofdingang aan de Louise de Colignylaan tussen de Provinciale weg en de Oranje wijk is een mooi en monumentaal ge .ouw, zesklassig, om na goedkeuring van „Den Haag" een 12 klassige school te worde... Ds. A. Makkenze, voorzitter van het school bestuur, sprak een openings- en wel komstwoord tot de vele aanwezigen. Na gemeenschappelijk gezang, en schriftlezing door ds. M. zei deze dankbaar gestemd te zijn om de vele aanwezigen te mogen begroeten en mede te delen dat het de goed keuring van H.K.H. Prinses Beatrix had, dat deze school de Prinses Bea trixschool genoemd zal worden. Spr. bracht dank aan het gemeentebe stuur voor de 'oyale medewerking, idem aan de inspecteur van het L.O. district Leiden, aan de architect, de hoofdaannemer en onder-aanne mers, aan de boekhandel v. d. Gug- ten voor diens medewerking, aan het hoofd der school, de heer Vöge, om dan het woord te geven aan de bur gemeester voor de officiële opening. De burgemeester begon zijn rede met in herinnering te brengen dat in de 4Vj jaar dat hy in Katwijk is, dit reeds de 4de lagere school is die hij mag openen, verder drie kleu terscholen, dan nog de Zonnebloem- school en als no 9 de Technische school. Een en ander wijst op de groei van Katwijk. Maar nog steeds is er gebrek aan schoolruimte. Be wijs? De hal van deze school moetc reeds als schoollokaal gebezigd wor den. Spr. feliciteerde het schoolbe stuur met de mededeling van H.K.II. Prinses Beatrix. Deze naam past dan ook geheel in de „Oranjewijk" met de vele namen uit het huis van Oranje. Zich richtende tot het hoofd der school, de heer Vöge, reide spr. dat het aan hem en het personeel is te zorgen voor de juiste opvoeding der kinderen om zijn redt dan met een hartelijke gelukwens aan het schoolbestuur te beëindigen. Na een pauze, waarin koffie ge boden werd, verkreeg de heer Alb. Boogaard, inspecteur van het L.O. het woord waarna de architect, de heer E. Reistma uit Deventer, een lange rede hield. Het slotwoord was aan de heer M. M. Vöge, die mede deelde dat er voor de aanwezigen thans gelegenheid was om de school onder leiding van het schoolperso- neel te bezichtigen. Hiermede was deze plechtigheid beëindigd. Des avonds was er tussen acht uur en half tien voor de ouders der leer- gen en andere belangstellenden, ge legenheid de school te bezichtigen. Hiervan werd een druk gebruik ge maakt. Fotografen Onder leiding van voorzitter P. Huysman vergaderde in „Marina" de Fotografenvereniging „Katwijk". Na <e gebruikelijke eer ste agendapunten verkreeg de heer F. Stoopman .uit Den Haag net woord om een lezing te houden over „Willy Beutler en zijn herontdekking (mo derne negatief ontwikkeling)". Na een uitgebreide technische uiteen zetting over de verschillende metho den van ontwikkelen, waarbij met name de voordelen van de moderne oppervlakte-ontwikkelaars tegen over de misschien ouderwetse diep te-ontwikkelaars naar voren werden gebracht,' volgde een uitvoerige ge dachtewisseling en werden vele vragen gesteld die op bevredigende wijze door de heer Stoorman werden beantwoord. Postzegelclub bijeen In het prot. militair tehuis „M. A. de Ruyter", kwam gisteravond de Katwijkse Postzegelclub bijeen. De voorzitter, de heer S. Hofstra, stelde o.m. de rondzendingen aan de orde. De leden werden opgewekt om hieraan inten sief deel te nemen. De rondzendin gen van het vorige seizoen zijn in middels afgewikkeld en op spoedige afrekening hiervan werd aangedron gen. Vervolgens besprak de voorzitter enige nieuwe uitgiften, o.a. de op 14 november a.s. te verwachten kinder serie. Vele leden maakten gebruik van de geboden mogelijkheid om hiervoor eerstedagsenveloppen te bestellen. Bij de gebruikelijke veiling werden ditmaal slechts enkele ka vels verhandeld. Cantinebouw Het architecten bureau Hornstra en Boudewijn te 's Gravenhage, heeft namens de N.V. Slotboom, het bouwen van een can- tinegebouw gegund aan de fa. M. v. d. Bent en Zn, te Katwijk aan Zee, voor ƒ88.000,-. KATWIJK BEKENDMAKING Het hoofd van het gemeentebe stuur van Katwijk brengt ingevolge het bepaalde in artikel 37, vierde lid, der woningwet ter algemene kennis, dat door gedeputeerde staten der provincie Zuid-Holland bij hun be sluit van 24 oktober 1960, G.S. no. 266, is goedgekeurd het door de ge meenteraad in zijn vergadering d.d. 28 januari 1960 vastgestelde uitbrei dingsplan in onderdelen ,,'t Sandt". Het goedgekeurde plan ligt ter ge meentesecretarie (afdeling algemene zaken) voor een ieder te inzage. Katwijk, 1 november 1960 Het hoofd van het gemeente bestuur voornoemd, H. DUIKER KENNISGEVING Burgemeester en wethouders van Katwijk maken bekend, dat zij voor nemens zijn krachtens artikel 20 van de wederopbouwwet vergunning te verlenen tot het bouwen van: a. een transformatorstation aan de verlengde Industrieweg, alhier, kadastraal bekend gemeente Kat- wijk sectie B no. 4747/3202 ged.; b. een woonhuis aan de Parklaan, alhier kadastraal bekend gemeen te Katwijk sectie A no. 13326. c. Het verbouwen van het winkel woonhuis Princestraat 3, alhiej-, kadastraal bekend gemeente Kat wijk, sectie A no. 13297. De eigenaren van de aangrenzen de en nabij gelegen gronden worden tot 11 november a.s. in de gelegen heid gesteld eventuele bezwaren te gen het verlenen van bedoelde ver gunningen schriftelijk bij hen in te dienen. (Advertentie). ZOETERWOUDE Haar werk blijft in goede handen Op de vooravond van het vertrek hebben zeer vele moeders, oud-leer lingen en leerlingen in spontane har telijke dankbaarheid afscheid geno men van Zuster Veronica, die twaalf jaren lang de meisjes voor het ver dere leven als handwerk-lerares niet alleen vaardige handen heeft gegeven maar ook vele deugden heeft geleerd. Alle zusters van het Convent wa ren naar het Graalhuis gekomen en zo mochten de aanwezigen gelijker tijd kennis maken met de nieuw be noemde eerwaarde Moeder-Overste zuster Christina Maria, die de taak van zuster Veronica zal overnemen. Het Graalhuis gonsde van het ge kwetter van de vele bakvisjes. Ge lukkig was er niets officieels bij dit afscheid. Bij het binnenkomen van zuster Veronica sprak een bekende stem, dat „wij het niet fijn vinden om afscheid te nemen, maar dat het toch fijn is, dat de moeders en meis jes in zo'n grote getale zijn gekomen om te danken voor haar goede les sen." „Ik vind het heel fijn", zei de zus ter. En daarmee was alles zo goed mogelijk gezegd. Begeleid door twee gitaren klonk toen uit vier meisjeskelen, zo veel zeggend: altijd, bij vreugde en in smart hebt u een plaats in ons har.t, altijd ons goed zustertje zijn. Op aardige, wisselende melodieën kwamen meisjes van de 1959 klas revue-coupletten zingen, vele aardige herinneringen waarvan de grappigste was, waarin nog eens werd verteld hoe er gewerkt was voor de kostume ring van het Passiespel, ook een van de grote verdiensten van zuster Ve ronica. Geestig was het vertonen van een mode-show. Het was een lust om te zien hoe ongedwongen de meisjes in de koffiepauze zich rond de zuster verdrongen, maar het meest heeft ons gesticht hoe vertrouwelijk de conversatie met de moeders was. Met grote rapheid kwam een groep jes onze schrijfpen lenen om nog gauw even een liedje voor de zuster in elkaar te draaien, een liedje in enkele minuten even vlot gerijmd als gezongen, de zuster ter eer. Men kon niet nalaten nog eenmaal te zeggen hoe erg het is, dat zuster Veronica weggaat.hoe moeilijk het zal zijn in den vervolge te vragen: „eerwaarde moeder, zit mijn jurk zo goed?" Maar de zuster stelde de meisjes gerusty „Er is een lichtpunt bij mijn moeilijk vertrek waarbij ik steeds zoveel vertrouwen en liefde mocht hebben want met de eerwaarde moe der Christina Maria zal het werk in goede handen voortgezet worden. Geef haar dezelfde volgzaamheid en aanhankelijkheid." Terwijl de zus ter midden in de groep meisjes werd gefotografeerd klonk een Lang zal zij leven en daarna volgde de aan bieding van het afscheidsgeschenk: een geldbedrag, waarvan de wens, een mooi kruisbeeld te kopen ver vuld kan worden. Moeder Christina Maria stelde al len gerust: het werk zal op dezelfde voet voortgezet worden. Maandag a.s. gaan wij beginnen. Moeders en kinderen namen ver volgens persoonlijk afscheid. Het was vandaag juist 79 jaren geleden dat de zusters Franciscanes sen naar Zoeterwoude kwamen om onderwijs tegeven. Helaas is de naai school nog slechts de enige onder wijstaak die door een zuster vervuld wordt. In Huize Emmaus blijven de Franciscanessen nog hun werk doen. Geboren: Cornelis Theodoras Eymard zn van P. Oudshoorn en P. A. Ho- man; Johanna Wilhelmina Maria dr van A. P. Berg en C. M. van der Meer; Arnolda Maria Johanna dr van P. P. Turk en B. A. van Klink; Jacqueline Wilhelmina dr van L. .T. van Haastrecht en M. J. van der Maat; Inge Catharina Maria dr van E. W. van Klink en P. M. Schrama; Sirikit dr van J. Gout en L. J. van Bakkevoll. Ondertrouwd: Johannes Maria Wesseling 25 jr te Sassenheim en Jacoba Johanna Maria van Crom. voirt 22 jr; Nicolaas Boot 23 jr te Leiden on Anna Maria Catharina de Jong 21 jr. Getrouwd: Theodoras Adrianus Clemens van der Werff en Cornelia Sophia Francisca van Velzen. Overleden: Franciscus Johannes Antonius Joseph oud één jaar zn van A. H. van Dijk en J. C. M. van Molenkamp. LEIDSCHENDAM Geboren: Paulina C. J. d.v. A. G. F. Lindeijer en C. B. C. Smoren- burg; Clasina A. d.v. H. J. Wijnkoop en M. C. Zeldenrijk; Martina A. M. d.v. C. J. v. Veen en A. B. v. d. Krogt; Cornelia A. P. d.v. T. A. Hoogweg en A. A. C. Koot; Wilhelmina J. M. d.v. T. H. M. v. d. Voort en J. G. Veelenturf; Max C. z.v. H. G. Piek haar. Ondertrouwd: J. A. C. Weerden- burg en M. M. Starrenburg; Th. H. E. Flapper en J. M. v. Nierop. Getrouwd: J. G. Schrijvers te Apeldoorn en J. C. de Vet. Prinses Beatrix ontving Maltezer Grootkruis Hedenmiddag heeft in het paleis Huis ten Bosch mr. E. H. J. baron van Voorst tot Voorst, baljuw-presi dent van de souvereine en militaire Orde van Malta, afdeling Nederland aan prinses Beatrix uitgereikt het Grootkruis met lint van de souve reine en militaire Orde van Malta. Bij decreet van de luitenant-groot meester, Fra Ernesto Paterno Cas- tello dei Duchi di Cracaci, en de souvereine raad van de souvereine en militaire Orde van Malta te Ro me is prinses Beatrix, op voorstel van het kapittel van de Nederlandse afdeling, opgenomen als ere-dame Grootkruis in deze orde, ingeschre ven bij de Nederlandse afdeling. In zijn toespraak wees de baljuw president op de nauwe band tussen de Maltezer orde en ons vorstenhuis en hij sprak er zijn grote vreugde over uit, dat thans opnieuw een af stammeling van het Koninklijk Huis geïnstalleerd kon worden als ere dame Grootkruis in deze orde. Hij wenste haar toe, dat evenals by de Maltezerridders van voorrheen, het teken der orde ook haar zou mogen begeleiden in de verdediging van het geloof, bij het uitdragen van haar liefde tot God en haar evenmens en bij het troosten van zieken, gewon den en hulpbehoevenden. OEGSTGEEST Geboren Hendrik A., z. v. A. H. Karssiens en W. R. Schlingemann: Hen drik D, z. v. D. van Staden en J. van der Doe. Ondertrouwd: W. F. Glasbergen, 25 j. en J. C. van Betuw, 21 j.; F. Broekhof. 25 j., Haarlem, en Th. P. Banke, 25 j. Getrouwd B. Star, Rijnsburg en R. W. Blok: D. S. K. Schoor. 's-Gravenhage. en Ch. J. Koudys; N. A. den Hartog en G. Wieringa, Deventer. HAARLEMMERMEER Ondertrouwd: S. Clemens, 51 jr en A. C. Enderman, 28 jr; A. H. J. Driessen, 33 jr en S. Sauer, 33 jr; F. M. van Bronkhorst, 24 jr en A. M. C. Naber, 24 jr- J. M. Woud, 30 jr en C. C. van Alphen, 27 jr. Getrouwd: H. Oosterhof en J. Toonstra; G. B. van Limpt en G. J. van der Wiel; L. van Leeuwen en A. de Waal. Overleden: C. J. Vera, wed. van J. Wit, 70 jr; H. M. Smit, echtgen. van K. Vink, 59 jr; R. Heijligers, echtgen. van H. C. Ehrenfeldt. 52 jr; B. J. van Veen, ongeh., 18 jr. S* Peugeot 1954-55-56. type 203-403 .Radio, ka chel en schuifdak. Hill- man 1954 met roldak. Chr. Huygensstr. 10a, Voor schoten. 2* Skoda, prina 450.-; Fiat bestel gereviseerd 300.-. Chr. Huygensstr. 10a, Voorschoten. KETTINGBOTSING OP RIJKS WEG 13. Twee uur lang is de Delftse politie gisteravond op rijksweg 13 (den Haag Rotterdam) bezig geweest om orde te scheppen in de chaos, veroorzaakt door een reeks van botsingen, waar bij twintig auto's min of meer werden beschadigd. De oorzaak was het slip pen van de auto van de 26-jarige mej. De B. uit Schiedam. Direct na het ongeluk, waarbij de bestuurster aan het gelaat werd gewond, zette we genwachter Geleijnse uit Delft zijn motor met zijspan met twee gele knipperlichten achter de beschadigde auto. Maar dit verhinderde niet, dat een automobilist uit Rotterdam er tegenaan reed. Dit was het begin van een reeks botsingen die zich over een afstand van bijna een kilometer voordeed. Behalve mej. De B., die in een ziekenhuis in Delft is opgenomen en die een hersenschudding blijkt te hebben opgelopen, is er niemand ge wond. De schade is echter aanzienlijk. 3? Heren studenten Club fauteuils 5.-; bureaus 35.-; nieuwe schuiftafels 30.-: complete slaapkamer, 3- deurskast toilettafel, enz. Ameublementen, fau teuiltjes. kasten, gordijn rails 1.- p.m. compl. Gor- dijnband, haarden kachels pijpen, onderdelen. Pluym Hoogewoerd. tel. 21266. 1 of 2 ochtenden p. week van 912 uur of een hele dag. Brieven: Lammen- schansweg 50. Leiden. S* Vaste wastafels 15.-; vloerkleden 17.50; 6 stoe len 11.-; twee-pers. kapok- bedstellen 35.-; lpers. 19.- rijwielen 25.-; ledikanten; opklapbedden; schrijfbu reaus; boekenkasten; ba bycommodes; kinderbox; 4 haardfauteuils; schuif tafels; kachels: petroleum kachels. - - Nieuwenburg, Hooigr. 55 (geen winkel). 3? Wegens vertrek. Erres radio, pracht geluid 65.-; damessportfiets 35.-; he- rensportfiets 35.-; slee- stofzuiger merk Erres 125 volt 30.-. Tollensstraat 7. 3T Aangeboden: kinder wagen 50.-; gasstel 2-pits 10.-; naaimachine 25.. Herenstraat 82. Prima vonkvrij cifers het bekende merk „Spark". Alleen met deze advertentie 2 pak samen 25 ct. Geldig tot 12 nov. I.V.A.. Haarlemmerstr. 48. Nova. Noordeinde 43, Lei den. 3? Kindertafel met stoel, compleet 12.95; flink for maat, prachtige afwer king, beukenhout, gelakt. Zware kwaliteit, luxe uit voering. Het mooiste St. Nicolaascadeau voor uw kinderen. I.V.A., Haar lemmerstraat 48, Nova, Noordeinde 43, Leiden. S" Prachtige trein 4.98 Groot formaat. 3 personen wagens, kolenwagen en grote locomotief, compleet mét 6 rails. Prijs 9.95. Nu met advertentie voor 4.98 I.V.A., Haarlemmerstr. 4f Nova, Noordeinde 43, Lei den model. Te bevr.: N. Voor- dorpstr. 36, Voorschoten. 2" V.W. bestel, in prima staat; motor in staat van nieuw; met banken. Kan ook gebruikt worden voor personenvervoer, 9potprys Oranjegracht 113. persoi 1150.- 3? Oliebollen van Melle ae Vries, om te smullen. Iedere woensdag- en za- terdagmarkt. Oliebollen- kraam Botermarkt b.h. Gangetje. pc franko thuis. Jan Zeilstra, Kraaierstr. 19, tel. 23000. fg B.z.a, meisje van bui ten, net;es kunn. werken, z.z.g.g. in de huishouding voor 2 dagen in de week. Liefst in Wassenaar of Leiden. Br. onder no. 8487 bur .v. d. blad. 3T Twee moderne club fauteuils met vier stoelen van 325. nu 135.-; drie- zitsbankstel van 550.- nu 225.-; dressoirs 55.-; kloos tertafels van 65.. nu 35.-; smyrna vloerkleed; heet- watergehser; kindertafel: met stoelen. Nieuwenburj Hooigr. 55 (geen winkel' 3? Te koop aangeboden: Renault seven cartre 1947 Soede staat, nieuwe ban en. Zijloordkade 16, Lei derdorp. 3T Verkoopster of leer ling gevraagd. Het Email- lehuis, Haarlemmerstraat 160. F Net meisje gevr. voor ochtenden per week. Mevr. Sandbrink, Piet Heinlaan 19, Oegstgeest, tel. 34114. 3T Te koop een grote jon gensfiets. Rijndijk 82, Ha- zerswoude. 3T Te koop: gebr. dames-, heren-, iongens- en meis- jesrywielen met garantie. H. van Marwijk, Rijwielh. „Oké". Zijlsingel 65, Lei den. 3T B.z.a. r.k. meisje, 20 jr voor de zaterdag in gezin met kleine kinderen. Br. aan Jac. Zandbergen. Schenkelweg 16, Zoeter woude. 3T Aangeb.: Naumann handnaaimach., als nieuw, volle garantie, (van 275 - voor 110.-), Singer hand naaimachine. in goede st.. met garantie 45.-. Heren straat 23. tel. 32027. Lei den, 'n Geheel nieuwe conceptie, herzien op tal van details, verbeterd op vele punten waar de vorderingen der techniek die moge lijk maakten, te veel om op te noemen. Deze Rekord moet U komen zien, liever vandaag dan morgen. U moet er In rijden, zelfs als U nog niet aan een nieuwe wagen denkt. Moderne bouw, klassieke schoonheid, méér ruimte, ook voor Uw koffers en dan dié enorme wegvast- heid, die zelfs de concurrentie graag als voorbeeld noemt, bij zoveel economie. Want zuinig Is de Rekord ais geen andere In deze klasse. U vindt de Rekord In onze Showrooms, naast zijn grote broer, de onvolprezen Kapitln, in al zijn uit voeringen. Stel Uw bazoek niet uit; kom liever vandaag nog. Exclusieve afwerking tot In alle details. i 'n Reus van 'n motor - onvermoei baar... Meer kilometers op minder benzine. i Rotsvaste wegligging. Langere levensduur. i Verrassend comfort voor alle inzit- Uitzonderlijk lage onderhoudskos tenden. ten. Een zee van kofferruimte. De hoogst denkbare inruitwaarde. y tlmnhm 6tk Imtut kM n itm mo<M OKI OUUMW 0KL UtlBWMM Showroom: Stationsweg 1 en 2 Kantoor, werkplaats en garage: Morssingel 1b- Hoge Rijndijk S Tel. 24741

Leidse Courant | 1960 | | pagina 7